CKefarine,,4 Landsteiner penningen aan Schouwen-Duivelandse donores De beveiliging van de middenberm 4-voudige werking... Mlta geneeskracht! winterstoffen Gebr. Thien „Voschod" geland ZIERIKZEE, 10-10. Op de jongste vergadering van de jubilerende Bloedtransfusiedienst Schouwen- Duiveland werden aan de onder staande Schouwen-Duivelanders de Landsteinerpenningen uitgereikt, hetgeen impliceert dat betrokkenen vüf maal bloed hebben afgestaan. Brouwershaven: J. van Nieuwen- huijze. Bruinisse: M. P. Bal, A. Both, J. van Oeveren, J. Schults, K. v. d. Wekken, A. M. Wiebrens. Burgh: E. J. Fokker-de Oude, J. A. Mol. Dreisohor: L. A. J. van Schelven- van Iwaarden. Ellemeet: J. W. Kooman. Goes: A. v. d. Houten, C. Viergever Haamstede: S. A. de Haas; C. W. Kloet-v. d. Weijde, P. J. Pleune, J. van Waveren-van Egmond. Kerkwerve: J. M. Neele, W. P. Wessels, J. de Wit. Nieuwerkerk: J. K. van Felius, G. Flikweert, M. Flikweert, N. Flik weert. P. Kik, L. van Klinken, J. M. Lodewijk-de Witte, C. Radewalt, E. Radewalt-Meeuwig, W. J. Radewalt, J. M. Thiery. Noordgouwe: P. J. v. d. Berge, G. D. Kloosterboer, J. Quist, A. S. de Rijke. Oosterland: C. v. d. Maas. Ouwerkerk: J. Stoutjesdijk. Renesse: D. A. Hart, J. B. Hart- Bergman, J. v. d. Houten. Serooskerke: P. C. Linders, N. J. de Rijke-Geluk, L. Straaijer. Zierikzee: J. J. v. d. Berge, J. C. van Beveren, W. de Bil, J. de Blaey, J. den Boer, J. den Boer. W. den Boer, A. C. Bolle, J. M. v. d. Brand, L. de Bruine, C. J. van Burg, J. C. T. Canters-van Oekel, M. W. Cats- hoek, L. Dek, P. A. Dekker, C. Douw, P. Duson, R. Engelsman, W. L. de Feijter, A. I. Fluijt, M. Goudzwaard- Uijl, M. J. Goudzwaard, ir. A. M. de Graauw, G. J. Hage-Vleeshouwer, S. J. van Hekke. J. Hoekstra, M. J. v. d. Houten, G. C. de Jonge, L. C. de Jonge, J. L. de Keijzer, K. A. de Keijzer, C. J. Kleppe, J. Kloote, B. C. van der Kloot, J. A. Kosters, M. L. J. Kosters-Nieskens, E. P. J. Krips, J. de Kuijper, C. Legemaate, J. Legemaate, C. Linders, P. N. Meerman, I. J. Moerland, M. Moer land, J. de Oude, H. J. H. v. d. Ouden. M. Pipping, H. G. Potappel, D. C. Quist, W. M. Rotte, K. van Ruijswijk, P. de Rijke, L. Schilper- oort, F. Schoonakker, J. C. Schot, J. Schouls, J. G. L. Simmers, A. M. Smit-van Arum, W. J. Smit, A. van Soelen, A. Stoutjesdijk, A. L. van Tiggelhoven, A. E. van Urk-Schot, J. v. d. Valk, G. van 't Veer, A. M. Verkaart, O. E. Vleeshouwer, H. R. de Vries. A. Wandel, A. v. d. Wek ken, L. v. d. Wekken, T. C. v. d. Wekken-v. d. Hulle, F. A. v. d. Wes ten, J. M. van Westen, B. J. L. Wil- lems, J. van Zuidland. Verbond voor Veilig Verkeer Verkeersramp is tot een wereldepideniie geworden EINDHOVEN, 12-10. De bestrijding van de verkeersonveiligheid maakt een veel grotere aanpak noodzakelijk dan wjj thans vermogen te realise ren. Wat het Verbond voor Veilig Verkeer betreft is dit in de allereer ste plaats een kwestie van het be schikken over een apparaat waarin de deskundigheid en de ervaring zjjn bijeengebracht, die in het moderne voorlichtings-, opvoedings- en pu- bliciteitsvvezen onontbeerlijk zijn. Wij moeten vaststellen dat wij in dit opzicht met onze organisatie wel iswaar de goede weg hebben inge slagen, maar toch nog maar aan het begin van die weg staan. De voorzit ter van het Verbond voor Veilig Ver keer, drs. H. A. Korthals, heeft dit gezegd in zijn jaarrede op de alge mene vergadering van het Verbond in Eindhoven. Het vele werk van het Verbond eist deskundigheid. Maar die des kundigheid aantrekken en tot ont wikkeling brengen is echter alleen mogelijk indien ons daartoe de no dige financiële middelen ter beschik king staan. De overheid ziet de nood zaak van financiële steunverlening SPORT VOETBAL Burgli nam de winst mee (4—2) uit Halsteren Burgh is er in geslaagd om uit1 Halsteren de volle winst mee te brengen. Verschillende factoren heb ben aan deze overwinning medege werkt en daar komt allereerst het veldspel in de 2e helft dat in verge lijking met het vertoonde voor de rust stukken beter was. Halsteren kon in die eerste helft dan ook een verdiende 2-0 voorsprong nemen door gave doelpunten van C. Tem pelaars en Jac. Verburgt. Hiertegen over kon Burgh, dat enkele invallers telde, voor wie C. van Nieuwenhuij- ze en P. Kok meespeelden, niets in brengen. Keeper Verton was in het doel vervangen door Tonny Schoon- aard die het heel goed deed. Na de rust liep het bij Burgh ineens veel vlotter en al spoedig kon de mee naar voren 'gekomen links back Jaap Rijnberg de achterstand verkleinen. Z.V.U.. Het leven dat ik je gaf" Het toneel- en televisiegezelschap „Ensemble" gaf - onder auspiciën van de Z.V.U. - maandagavond een gave vertolking van het toneelspel van Luigi Pirandello: „Het leven dat ik je gaf". Een goedgevulde Concert zaal werd aan het denken gezet door dit uit 1923 stammende toneelstuk, waarin op indringende wijze het pro bleem van leven en dood aan de orde wordt 'gesteld. Hoofdfiguur is Donn' Anna Luna, die de herinne ring aan haar overleden zoon zozeer verdicht, dat zij hem nog in leven waant, een illusie die zij volhoudt als zijn geliefde haar 'bezoekt en nog wordt versterkt als blijkt, dat zij van de dode leven in zich draagt. De Siciliaanse toneelschrijver (overleden in 1936) heeft twee volle bedrijven nodig om het ingewikkeld gedach- tenpatroon van zijn hoofdrolspeel ster te preciseren. Uitermate boei end en knap spel van Caro van Eijck bracht de tragische misvatting, ingegeven door moederliefde, dicht bij een geboeid luisterend publiek, dat wellicht geen opgewekte, maar wel tot bezinning stemmende herin neringen zal bewaren aan „La vita che ti diedi", gespeeld met een knappe terughoudendheid en tegen een décor (Lou Steenbergen) dat de mystieke sfeer van zuid-Italië uiterst knap suggereerde. De illusie van de moeder wordt in flarden gereten als de moeder van de vrouw, die door de overledene werd bemind, het absurde van de situatie in een te begrijpen sfeer van menselijke opwinding aantast en de werkelijkheid van leven en dood in derdaad tot werkelijkheid maakt. De rest is voor de beschouwer, die - voor zover godsdienstig - het eeuwigheidsperspektief zal hebben gemist in een stuk, dat evenwel de klare verdienste heeft de zaken van leven en dood bij de naam te noe men. Caro van Eijck als de moeder noemden wij reeds. Zij bewees voor de zoveelste maal met zeer indrin gend en beheerst spel tot de groot sten van de Bühne te behoren. Ina van Faassen, ditmaal in een ernstige rol. Als Lucia Maubel overtuigde zij met het bijzonder raffinement, waarin zij de brug tussen traan en (glim)lach wist te passeren. Magda Janssens, als haar moeder (Frances- ca Noretti) toonde haar gerijpt ta lent met indrukwekkend élan en warm doorleefd spel zagen we van Jeanne Verstraete, zuster van Donn' Anna Luna. Bijrollen waren in goe de handen bij Lucas Wensing, Ada Thijsse, Geert Thijssens, Joékie Broedelet en Jos Knipscheer. Onder warm applaus kreeg de hoofdrol speelster Caro van Eijck aan het slot een bloemenmand aangeboden. Het Z.V.U.-toneelseizoen is ditmaal bijzonder overtuigend ingezet. b. d. v. Een plotselinge Burgh-uitval deed de bal bij Nico v. d. Graaf belanden en met een strak schot maakte hij ge lijk (2-2). De Halsteren rechtsbinnen had toen het ongeluk te hard op keeper Sohoonaard in te lopen en bij de duikeling die hij hierbij maakte, brak 'hij zijn rechterbeen. Vorig jaar 'brak deze speler zijn linkerbeen. Daar Halsteren reeds een speler had doen vervangen werd geen invaller meer toegestaan, zodat de geel-wit- ten met 10 man verder speelden. Alle moed was er bij de Halsterenploeg uit en Burgh wist van deze omstan digheid te profiteren. Door Joop Hanse werd 'het 2-3 en 10 minuten voor tijd schoot Nico de Graaf nog maals raak en bepaalde 'de eindstand op 2-4. Volgende week ontvangt Burgh Vosmeer. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 18 oktober luidt: 4e klasse G: Burgh-Vosmeer (half 3); DlVO-Zierikzee; S.C. Gastel- Oude Molen; NVS-Kruisland; Nieuw Borgvliet-De Schutters; Halsteren - RKFC. Afdeling Zeeland le klasse B: Dreisohor I-Renesse I (half 3, scheidsr. A. v. d. Rest); Zonnemaire I-Kwaden'damme I (2.30 uur, scheidsr. P. Schetters); Robur I -Zierikzee II (half 3, scheidsr. L. Cornelis); Patrijzen I-Hansweertse Boys I; Kruiningen I-Luctor I. 2e klasse C: Zierikzee III-Drei- schor II (half 3, scheidsr. J. M. Thie ry); Renesse II-Durgh II (half 3, scheidsr. J. Haringman)., Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 17 oktober luidt: le klasse: MEVO I-Spui I (3 uur, scheidsr. G. M. van der Wielen); Bruse Boys I-Zaamslag I (3 uur, Th. Sies, scheidsr.); Middelburg V-Wol- faartsdijk I; Wemerflinge I-Hoek I; Kapelle I-Beren I; Nieuwdorp I- A'ZVV II. 2e klasse A: SKNWK I-Wissen- kerke (3 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde); Duiveland I-Brouwershaven I (3 uur, scheidsr. Th. Kramer); Wol- faartsdijk II-Oostkapelle I; Colijns- plaatse Boys I-Veere I; Serooskerke I-Kloetinge II. 3e klasse A: WIK I-Zwaluwen '61 II (kwart voor 4, scheidsr. J. M. Thiery); Brouwershaven II-MEVO II (kwart voor 4, scheidsr. N. Speelman) Zwaluwen '61 I-SKNWK II (kwart voor 4, scheidsr. M. Krijger); Zee meeuwen I-Bruse Boys II (half 4, scheidsr. L. Verloo). Juniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A I-Zeeland Sport A I (3 uur, scheidsr. A. J. Dorst); Goes A I-Zeelandia A I; Viissingen A I-Middelburg A I. Groep A IV: MEVO A I-Zierikzeé A II (kwart voor 2); Renesse A I- Duiveland A I (kwart over 2, J. C. de Bilde scheidsr.). Groep A VI: Burgh A I-Wolfaarts- dijk A I (kwart over 3); Robur A I- Goes A II; Nieuwdorp A I-Volhar- ding '32 A I. Groep B IX: MEVO B I-Dreischor B I (half 3); SKNWK B I-Zierikzee B II (1.50 uur); Bruse Boys B I-Zie rikzee B I (kwart voor 3). Groep B X: Burgh B I-Zwaluwen '61 B I (2 uur). In Messina (Sicilië) zit een 43- jarige Italiaan in de gevangenis die zaterdag werd ingerekend toen hij voor het altaar stond om met zijn 24-jarige bruid in het huwelijk te worden verbonden. Hij zou in vijf tien jaar elf maal zijn getrouwd. Zijn bruid viel flauw bij de arrestatie van haar toekomstige echtgenoot. in. De rijkssubsidie is in een korte spanne tijds gestegen van 150.000 gulden in 1958 tot 920.000 gulden in 1964. De minister van verkeer en waterstaat heeft op de begroting voor 1965 een bedrag van 1.340.000 gulden uitgetrokken. Drs. Korthals stelde dat het de hoogste tijd is om te erkennen dat de verkeersramp het stadium van een wereldepidemie heeft bereikt. Prinses Beatrix bij Olympische atleten TOKIO, 13-10. „U hebt een onge- lccflijke eer te verdedigen", zei prin ses Beatrix vanmorgen (dinsdag) in het Olympische dorp tegen Anton Geesink. Nauwelijks twaalf uur na haar aankomst in de Japanse hoofd stad gaf de prinses blyk van haar grote belangstelling voor de Neder landse afvaardiging door bezoeken af te leggen bij de heren en de da mes. Bij de ingang van het Olympische dorp was de prinses, die in een char mant marineblauw pakje was ge kleed en een met blauwe figuurtjes bedrukte grote witte hoed droeg, verwelkomd door de voorzitter van het N.O.C., jhr. H. A. van Karne- beek, en chef de mission Simon de Wit. Het werd een informeel bezoek aan het Nederlandse kamp, waar al les normaal doorging. Alleen aan de in hun beste Olym pische pak gestoken officials konden buitenstaanders opmaken, dat er iets bijzonders aan de hand was. DEN HAAG, 12-10. Het onderzoek naar het juiste systeem van midden bermbeveiliging kan nog steeds niet worden afgesloten, zo meent minister Van Aartsen (verkeer en waterstaat). De bewindsman, die dit mededeelt in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Blais- se (K.V.P.), wijst het Kamerlid erop, dat de buitenlandse onderzoekingen alle hebben geleid tot de conclusie, dat de tot dusver toegepaste syste men niet geheel voldoen aan alle daaraan te stellen eisen. De onderzoekingen worden in het buitenland inmiddels nog voortgezet. Zoals bekend worden nu ook hier te lande proeven op werkelijke schaal genomen onder leiding van de Stich ting wetenschappelijk onderzoek ver keersveiligheid waarbij uiteraard ook rekening wordt gehouden met in het buitenland verkregen gegevens. Mail stak meisje met stiletto HAARLEMMERMEER, 12-10. De politie van Haarlemmermeer heeft de 37-jarige, in Haarlem woonach tige Surinamer E. C. M., van. beroep vertaler, gearresteerd en ingesloten terzake van poging tot doodslag. Nauwelijks een half uur tevoren had deze M. zijn gewezen verloofde, de 20-jarige, eveneens in Haarlem wo nende, op een kantoor in Zwanen burg werkzame, mejuffrouw J. C. B. met een stiletto een aantal steken in hoofd en rug toegebracht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerken Beroepen te Zuilichem-Nieuw- waal: J. den Hoed, Wijk bij Heus- den; te Nieuw-Buinen: C. Vijfhui zen, Noordbergum. "Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-oost vak. K. Welbedacht): J. v. d. Zanden, Zwolle. Ingezonden mededeling Vier.middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te makenl Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van CheFarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Executies bij vergissing in Zuid-Vietnam SAIGON, 12-10. Veertien burgers in de Zuidvietnamese nederzetting Ben Dinh, twintig kilometer ten oos ten van Saigon, zyn op 27 september „bij vergissing" doodgeschoten en dertig anderen gewond, zo heeft de woordvoerder van het Zuidvietna mese ministerie van defensie bekend gemaakt. Noord-Vietnam had hiertegen op 6 oktober bij de internationale con trolecommissie geprotesteerd en ge zegd dat er 120 doden waren geval len, het persbureau „Nieuw China" had gemeld dat er vierhonderd do den waren geteld. Deze cijfers zijn door Saigon met stelligheid tegenge sproken. Betrouwbare kringen me nen dat er dertig doden zijn gevallen en twintig mensen werden gewond. Internationaal overleg via televisieverbiiuling WASHINGTON, 12-10. De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft maandag in een toespraak aan de universiteit van North Carolina gezegd dat het, gezien de snelle technische ontwik keling, mogelijk is dat de leiders van Oost en West op een dag overleg plegen via een televisieverbinding. De huidige telexverbinding tussen Moskou en Washington, die bestemd is voor noodsituaties, is misschien maar de inleiding tot internationaal overleg per televisie, met alle voor- of nadelen die een dergelijke ver binding met zich mee kan brengen, aldus de minister. Woesteling viel politie-agent aan ROTTERDAM, 12-10. Een Rotter- damse agent van politie is zaterdag avond ternauwernood ontsnapt aan een poging tot ernstige mishandeling - misschien zelfs als doodslag te 'kwalificeren - door een onder in vloed van sterke drank verkerende 28-jarige pijpfitter. De man, die alleen bhuis was met een twee jarig dochtertje, ging zo te 'keer dat buren, 'bang dat de man het kind kwaad zou doen, de politie bel den. De deur bleek op slot en het lioht uitgeschakeld, zodat bet even duurde voor de gealarmeerde agen ten het buis konden binnendiringen. Daar troffen zij de man aan met een beitel in de hand, waarmede bij een der politiemannen bedreigde. Deze trok zijn dienstpistool, waarbij hij snel terzijde moest springen, want de man stak, zodra hij de kans kreeg. De agent loste een waarschuwings schot, waarna meer agenten te hulp snelden en de man - een zekere G. v. d. N. - met veel moeite overmees terd kon worden. Minister Luns in Zweden STOCKHOLM, 12-10. De Neder landse minister van buitenlandse za ken, mr. J. M. A. H. Luns, is maan dagmiddag per vliegtuig in Stock holm aangekomen voor een bezoek van zes dagen aan Zweden, waar voor hij door zyn Zweedse ambtge noot, Torsten Nilsson, is uitgenodigd. Deze verwelkomde minister Luns, die vergezeld werd door zijn echtge note. Ook de Nederlandse ambassa deur in Zweden, mr. J. Visser, was ter begroeting aanwezig. In de avond zaten de heer en me vrouw Luns aan bij een diner dat de Zweedse regering aanbood. Vandaag (dinsdag) zullen de twee ministers van buitenlandse zaken van gedach ten wisselen. Mevrouw Luns zal dan het openluchtmuseum Skansen in Stockholm bezichtigen. Jongens lokten vechtpartij nit UTRECHT, 12-10. I)ric opsesclio- ten jongens hebben zonder dat daar toe enige aanleiding was zes Am sterdamse verjaardagsvierders, die cp thuisreis waren, op het Leidse- veer in Utrecht mishandeld. Een van de Amsterdammers, de artiest H. H., werd met een gebroken jukbeen en verwondingen in het ge laat in een ziekenhuis opgenomen. De drie Amsterdamse echtparen stonden bij een viskraam wat te eten na een verjaardagsvisite bij Utrecht se kennissen. De jongens probeerden een vechtpartij uit te lokken, waar in zij slaagden. Voorbijgangers en omwonenden bemoeiden zich er mee, waardoor spoedig ongeveer veertig mensen bij het gevecht betrokken waren. Dell't tobt weer met water DELFT, 12-10. Het zit de gemeen te Delft met de watervoorziening niet mee. Weliswaar kon in de loop van de vorige week het parool „zui nig met drinkwater" worden inge trokken nadat de mobiele colonne van het leger uit Crailoo bij Hilver sum te hulp was gekomen en een noodtransportleiding had aangelegd, maar maandag was de druk op de waterleiding weer zo^laag, dat de bovenverdiepingen wetnig of geen water hadden. Bij informatie werd vernomen van de voorlichtingsdienst der gemeente dat de noodleiding op verscheidene plaatsen lekt, zodat er aanmerkelijk minder door kon wor den aangevoerd dan verwacht. Bo vendien werd op wasdag veel meer water gebruikt dan op andere dagen het geval is. Ned. militair tehuis in West-Duitsland DEN HAAG, 12-10. De staatssecre taris van defensie (Koninklijke lucht macht), de heer W. den Toom, zal vrijdag in Schöppingen in de Bonds republiek Duitsland het vijfde mili tair tehuis openen dat de Koninklij ke Nederlandse Militairen Bond .Pro Rege' in de Bondsrepubliek exploi teert. De opening zal worden bijge woond door de commandant van het commando luchtverdediging, gene raal A. L. Cox. Dit tehuis staat ter beschikking van personeel van de groep geleide wapens der Koninklij ke luchtmacht. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Op dinsdag 20 oktober aanstaande komt de gemeenteraad van Zierik zee in openbare vergadering bijeen. In behandeling komt een verzoek van de heer M. C. Doeleman een brandpad aan de Maarstraat in erf pacht te kunnen verkrijgen. B. en w. stellen voor een lening te sluiten bij de Bank voor Nederlandse Gemeen ten groot f 220.000,voor de bouw van een tweede gymnastieklokaal. De voltooiing van de restauratie van de voorgevel van de stadhuistoren vergt nog een uitgave van f 244.000,zo dat de totale kosten naar raming f 374.000,zullen bedragen. B. en w. verzoeken de raad met een nieuw krediet van f 374.000,(het oor spronkelijke krediet was f 268.500, of f 105.500,akkoord te gaan. Even eens is een aanvullend krediet ge wenst voor de verdere restauratie van de Zuidhavenpoort. De totale kosten worden door de architect ge schat op f 736.000,waarin een post is begrepen van f 2.000,we gens elektriciteits-aanleg, die niet voor subsidie in aanmerking komt. Het rijk subsidieert negentig procent van f 734.000,— of f 660.000.—. Voor rekening van de gemeente blijft dan nog f 75.400,In de vergadering van 12 april 1960 werd reeds een krediet van f 38.250,toegestaan, zodat een aanvullend krediet nood zakelijk is van f 37.150,Toestem ming wordt gevraagd te voldoen aan het verzoek van het comité Z.V.U.- jubileum een bijdrage van de ge meente te mogen ontvangen van f 0.01 per inwoner (totaal plm. f 74,voor het aanbieden van een passend geschenk aan de Zeeuwse Volksuniversiteit in verband met het 20-jarig bestaan. De kaspositie der gemeente noopt tot verlenging van de lening ad f 400.000,tussen de gemeente en de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten. Voorgesteld wordt gebruik te maken van de be treffende aanbieding van de bank en over te gaan tot vaststelling van het concept-besluit. ADVERTENTIES W. TERPSTRA arts - Brouwershaven AFWEZIG van zaterdag 17 okt. tot maandag 26 okt. Dokter H. J. SIMONS te Re nesse (telef. 01116-280) neemt waar. Spreekuur van 10.00-10.30 u. Lege flesjes of doosjes ter vuil ink vóór zaterdag in te leveren. Voor effen en ruitdessins in prachtige kleuren FLANELL TWEED YERSEY (iets aparts) CHETLAND ALPACCA slaagt U bij: LAATSTE NIEUWS MOSKOU, 13-10. De drie Russi sche ruimtevaarders zijn hedenmor gen geland op een van te voren be paalde plaats om 10.47 uur Moskou- ttfd), zo is door het Russische pers bureau „Tass" gemeld. De Westduitse begroting O BONN, 13-10. De Westduitse mi nister van financiën, Rolf Dahlgrün zal vandaag de begroting-1964 bij het parlement indienen. Het totaal dei- uitgaven is op bijna 64 miljard mark begroot. Aan de defensie zal 20,3 miljard worden besteed, aan sociale uitkeringen 16.6 miljard, aan ver keer 5.2 miljard en aan de landbouw 4,2 miljard. Het moet anders met de speeltuinen AMSTERDAM, 12-10. De speeltuin van de (nabije) toekomst zal meer materiaal moeten bevatten dat de creativiteit van de jeugd prikkelt en stimuleert, o.a. naar het voorbeeld van de Scandinavische bouwspeel- tuinen. Meer dan thans het geval is zal de jeugd van boven de 14 jaar in de clubgebouwen mogelijkheden tot ei gen aktiviteiten moeten vinden. Dit zijn enkele van de conclusies die het kader van de Nederlandse Unie van Speeltuin-organisaties aan het slot van zijn tweedaagse bijeen komst in het Troelstra-oord te Beek bergen uit het besprokene heeft ge trokken. De voorzitter van de unie, drs. G. W. B. Berrie, hield op de slotdag een inleiding over „De pro blematiek van het speeltuinwerk". Pech met puzzelrubriek Tot enze spüt is ons gebleken dat tekening en opgaven van de in het nummer van vorige week geplaatste puzzel niet met elkaar kloppen, wes halve deze puzzel uiteraard onop losbaar is. Gezien de korte nog res terende tüd, verzoeken wij onze trouwe puzzelaars en puzzelaarsters te wachten tot de aanstaande vrij dag te publiceren puzzel. Onze ex cuses intussen voor de onjuistheid, die als enig „voordeel" heefteen weekje denkrust. REDAKTIE Ingezonden mededeling MORGHAN, de magiër 64. „Ge hebt u handig laten beetnemen door die Gahmoir, Silvia! Deze Gahmoir heeft geen list gespaard om u te bedrie gen", zei Aram overlopend van woede te gen het meisje. „Waarom hebt ge erin toe gestemd om Morghan te trouwen?!" „Hij heeft me beloofd dan mijn vader te genezen!" zei ze verslagen. „Dat was de absolute voorwaarde voor de genezing van mijn vader, zei hij mij!" „Hij heeft gelogen, hij is slechts een kwakzalver!" „Tschtschajongeman!" kraakte de wonderdokter. Twijfelt gij aan de ge weldige macht van de Dierenriem? Opge let! Ik zal uw twijfel wegnemen!" Zo spre kend haalde hij een bordje uit z'n zak en spreidde er een beetje poeder op. Vol'wan- trouwen zag Aram hem vervolgens een lange smalle buis uit zijn zak halen, die hij ontkurkte. Hij kon zich toch niet ont trekken aan de geheimzinnige sfeer die de vreemde geleerde omringde. Onwillekeurig ging Silvia dichter bij hem staan toen Gahmoir zich over het bed heenboog, van waar de zieke angstig naar zijn hande lingen keek. „Hier", zei Gahmoir. „Opge let! Wie twijfelt er nog aan het kunnen van Gahmoir?" Hij strekte de handen. Zijn smalle lippen schenen vreemde woorden te mompelen. Toen maakte een bezorgde woede zich meester van Aram, want plot seling verspreidde de schotel een geheim zinnig licht dat de gehele kamer verlichtte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6