Dolend in modeland langs de nieuwe etalages DE NAVO Tocht door Sahara Labour en de kernwapens Chinese invloed in Tanganjika te Cairo beëindigd STAD EN EILAND Conferentie niet-verbonden landen VOOR DE VROUW ADVERTENTIE Malse riblappcu 500 gram f 3,61 Hachévlees 300 gram f 1,68 Gebraden gehakt 150 gx*am f 0,70 Rookvlees 100 gram f 0,98 Woensdag: 500 gram gehaktf 2,08 de slagers van BURGII en HAAMSTEDE Volumineuze baretten voor jonge gezichten zullen veel succes hebben deze winter. Voor de niet meer zó jongen onder ons en voor de wat oudere dames zien we de relevé, de cloche en veel turbans, de kleine, vlak om het hoofd sluitende hoedjes. Het zijn vooral deze turbans, die heerlijk voor de kou, de oren bedek ken en laag in de hals vallen. Ja, we zien meer kleine hoedjes dan grote modellen, maar voor spor tieve doeleinden is er toch altijd weer de hoed met rand. En weet u, veel dames zien daar ook echt veel jonger mee uit De kleuren van de hoedjesVeel zwart, natuurlijk het winterse bruin, een heel nieuw blauwachtig groen en rood, tot diep donkerrood, een kleur die hoe langer hoe meer naar voren dringt. Bij camel wordt veel ocelot gedragen, het wordt in grote verscheidenheid gebracht. Een mo degrapje veroorlooft het jonge meis je om kousen, baret en kraag in het zelfde ocelot-dessin bij haar sportie ve jas te kiezen. Waarvan De materialen zijn al even uiteen lopend als de kleuren. Opvallend is wel, dat voor veel hoedjes yerseg, tweed, satijn en het zeer geliefde fluweel is gebruikt, al laten vilt en antilope, een kort geschoren velours, zich zeker niet verdringen. Bont maakt nog steeds veel op gang. Het is tvel kostbaar, maar het heeft dan ook allure. Welke vrouw zou zich geen Silverblue nerts baret wensen bij haar zwart costuumpje? Of een hoedje van zeehond, met zo'n kokette strik aan de achterkant? Nerts in combinatie met fluweel of satijn, het kan niet schoner... Wordt een hele bonthoed of bont baret te kostbaar, dan zijn er de hoeden met bontgarnering. Bijvoor beeld een velours bol met nertsrand of een relevé met zwart persianer. Moet zo'n hoed voorlopig nog een wens blijven? Er zijn ook heel goe de en aantrekkelijke imitaties. Een imitatie bontmuts met bijbehorende tas van hetzelfde materiaal en bo vendien voorzien van een lakklep, is ook zeer begerenswaardig. De hoeden De hoedenmode voor het komende seizoen is mooi, draagbaar en veel zijdig. Wij zijn verrukt van die grote fluwelen doorgestikte baret met een strikje, laag in de nek. En dan die beeldige groene vilthoed, de gitjes garnering maakt hem nóg gekleder. Een gezellig niemendalletje, clat u zelfs kan dragen als u echt gekleed moet zijn, is het baretje van Zwit serse chenille. Ook met een heel ge woon wit angoramuitsje kunt u al heel charmant zijn, hoewel de knal groene fluwelen, doorgestikte bol met een rand van zwarte strids na tuurlijk aparter is. Snoezig is het veren dopje. Dak- pansgewijs liggen de veertjes over elkaar, veertjes die allemaal zwart zijn of zwart afwisselend met een enkele witte of heel lichtbruine. Met nieuwe kapsel Bent u zojuist naar de kapper ge weest en vindt u het nu een beetje sneu zo urenlang een hoedje op al dat zo moeizaam verworven schoons te zetten, terwijl u zeker niet bloots hoofds naar die receptie toe kunt gaan? Een cocktailvoile kan u wer kelijk uit de nood helpen. Zo'n nie mendalletje is er bijvoorbeeld van grove, witte tule met een topje van wit marabou. Het is er ook in zwar te voile, voorzien van piepkleine zwarte bloempjes of stipjes in flu weel of vilt. Wéér een andere uitvoering is een eenvoudige band, voorzien van een klein steekkammetje, met bloemen bezet, en tenslotte bedekt met een zwart eocktailvoile. Draagt u het haar in een chignon, dan is voor u de nertsrand met zwart satijn en zwart satijnen strik, die juist om de dot past, precies wat u zoekt. Yersey mutsjes, soms in kashmir dessin, soms effen, zullen weldra de vrouwenharten sneller doen kloppen. Yersey, dat we zo heerlijk over de oren kunnen trekken. Dat kunnen we ook doen bij dat hoedje van ma rabou, want aan de maraboubol, Sinds 1 oktober jl. zijn negen Oostduilsex-s naar Denemarken uit geweken. Hun is, op hun verzoek, toegestaan zich naar de Bondsrepu bliek te begeven. KERKNIEUWS „Europese conferentie van kerken" A/B M.S. „BORNHOLM" 10-10 (Ritzau). Op de voltallige bijeen komst, die de „Europese conferentie van kerken" vrijdag aan boord van het m.s. „Bornholm" in internatio nale wateren heeft gehouden, zijn de zeven leden van het presidium der conferentie gekozen. Vier van hen zijn afkomstig uit west- en drie uit oost-Europa. Gekozen werden dr. E. Emmen van de Nederlandse Gerefor meerde kerk. Leslie Hunter van de Engelse (Anglicaanse) kerk, bisschop Hanns Lilje uit Hannover, bisschop dr. Ferdinand Sigg der Zwitserse Methodistische kerk, aartsbisschop Alexei van de Russische Orthodoxe kerk, aartsbisschop Justin van de Roemeense Orthodoxe kex*k en aarts bisschop Kiivit der Estlandse Evan- gelisch-Luthersc kerk. Op de bijeenkomst werd besloten een commissie van deskundigen in het leven te roepen, die de mogelijk heden moet nagaan betreffende de aankoop van een kasteel in Oosten rijk, dat als een toekomstig confe rentiecentrum zou kunnen worden gebruikt. helemaal witte, wuivende donsveer tjes dus, is een tabaksbruine yersey gedrapeerd. Wat u uit die veelheid gaat kie zen? Dat hangt af van de kleren, die u draagt, uw voorkeur voor kleuren en materialen hangt ook van het ad vies van uw modiste. Betty Teeling. KASSEL, 10-10. Genei-aal Adolf Heusinger, voormalig inspecteur-ge neraal van de Westduitse strijd krachten, heeft in Kassei op een congi'es van de regerende christen- democi-aten over het defensiebeleid een pleidooi gehouden voor de in stelling van een uit vertegenwoordi- gei*s van vijf landen bestaand NAVO- bestuur met politiek gezag, dat te vens het kernwapenarsenaal van de vei'dragsoi'ganisatie zou moeten be heren. Van het bestuur zouden deel uit moeten maken de Vei*enigde Sta ten, Groot-Brittannië, Frankrijk, een land uit het Middellandse-Zeegebied en West-Duitsland. Een dergelijk orgaan zou een gro tere ti'cfkracht en snellere besluit vaardigheid mogelijk maken, zo zei Heusinger. BRUSSEL, 11-10. Twaalf Belgen willen in november a.s. een poging doen qm de Sahara van west naar oost te doorkruisen. Zij zullen in drie motorvoertuigen reizen. Bij eenzelfde poging zijn twee jaar geleden dx*ie Fransen om het leven gekomen. Medische autox*iteiten hebben zondag aanbevolen het Amerikaanse legei-kamp Fort Orb (Californië) te isoleren wegens een epidemie van hei-senvliesontsteking, waaraan se dert het begin van dit jaar 13 mili tairen zijn overleden. Het besluit tot de quarantaine zal moeten worden genomen door minister van defensie McNamax'a. Chroesjtsjov's verklaringen in China gepubliceerd PEKING. 11-10. Volgens het pers bureau „Nieuw China" is het tweede deel van de „openbare verklaringen van Nikita Chroesjtsjov" in £hina gepubliceei'd. Het eerste deel be strijkt de periode van 1932 tot 1941, dit deel het tijdvak van 1942 tot sep tember 1953. Het pei"sbureau tekent hierbij o.a. aan. dat een vergelijking van de ver klaringen van Chroesjtsjov van gis teren met die van vandaag „deze grote samenzweerder, deze carrière maker en deze doorgewinterde hypo criet" duidelijk in het licht stelt. DODELIJKE ONGELUKKEN PHILIPPINE. Mej. Marleen Fas- saert, 21, uit Oostburg (Z. VI.), van beroep verpleegster, is verongelukt toen een personenauto waarin zij zich bevond onder Philippine tegen een geparkeei'de tractor botste. HEERENVEEN. Bij een verkeers ongeval te Heerenveen is Hans Grondsma. 19 jr., uit Oude Haske (Fr.) om het leven gekomen. Hij reed in de Sieverstraat met zijn bromfiets tegen een bijna stil staand busje. SUSTEREN. De 32-jarige arts J. Bour uit Susteren is donderdagavond in de buurt van Bregenz in Oosten rijk bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen. Zijn 30 jaar oude echt genote wei'd ernstig gewond. NIEUW LEUSEN. Het twee jaal oude zoontje van de familie Tuin te Nieuw Leusen is in zijn tuigje in bed gestikt. DEN HAAG. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is overleden de 71-jarige heer Tj. P. v. d. Heijde uit de residentie, die ernstig werd gewond, toen «hij op de ihoek Park straat-Lange Voorhout bij het over steken door een vx*aohtauto werd aangereden. AMSTERDAM. In het Wilhelmina Gasthuis in Amstei-dam is de 83- jarige heer H. Kause overleden, die op 7 september ernstige verwondin gen opliep, toen hii op de Marathon- weg in Amsterdam door een perso nenauto werd aangereden. HEERLEN. Op de 600 meter-ver- dicping van de staatsmijn Maurits is de houwer G. H. Ottenkamp uit Stein om het leven gekomen. De heer Ottenkamp, die 's ochtends vroeg in een afvoergalcrij dood aan getroffen werd, moet bekneld zijn geraakt door een ijzeren kap die per transportband werd vervoerd. VAASSEN. In de Dorpsstraat te Vaassen is do driejarige Lammert Leerkes door een auto aangereden. Het kindje is kort daarna overleden. APELDOORN. Op de Arnhemse weg in Apeldoorn is door tot nu toe onbekende oorzaak een bestelauto bestuurd door de 18-jarige F. K. uit Apeldoorn tegen een rechts van de weg slaande boom gebotst. Bij deze botsing kwam de naast de bcstuux*- der zittende J. van der Veen, 19 jr., om hèt leven. LEEDS. 12-10. Het enige middel om een duui-zame vrede te waax*bor- gen, is het plaatsen van de wapens tot massale vernietiging onder inter nationale controle en het zich ont doen van deze wapens, aldus de wooi'dvoerder van de Britse labour- partij, Denis Healey. Healey heeft zich in eer. verkie zingsrede eveneens uitgespi'oken voor een verbod op de vei'spreiding van kernwapens. Hij kantte zich vooral tegen de weigei-ing van premier Home, de Britse kernwapens onder intei-nationaal beheer te stellen. LISSABON, 11-10. - Volgens het Portugese persbureau „Ani" worden al sedert enige maanden wapens en munitie uit communistische landen naar Tanganjika overgebracht voor gebruik door „groepen terroristen van verscheidene nationaliteiten", die het naburige Portugese Mozam bique willen „bevrijden". Het pei-sbureau haalt de mening van waarnemers aan dat Tanganjika, een lid van het Bi-itse Gemenebest, wordt vei-andei-d in een „gx'ote basis voor ondei-mijnende activiteiten ir Afrika". President Nyex*ex*e van Tanganjika heeft onlangs gezegd dat tientallen Chinese en Russische militaire in- structeui-s in Dai--Es-Salaam zijn aangekomen, aldus „Ani". Ruimtevoertuigen gaan op weg naar Mars WASHINGTON, 10-10. De Ameri kaanse organisatie voor lucht- en ruimtevaart (NASA) wil in novem ber, met tien dagen tussenruimte, twee „Mariner"-ruimtevoertuigen - met bestemming Mars - lanceren. De „Mariners", die elk 250 kg zul len wegen, worden uitgerust met speciale camera's, waarmede het mo gelijk zal zijn een twintigtal televi sie-opnamen van Mars te maken, die onmiddellijk naar de aai'de zullen worden doorgezonden. Met deze camera's hoopt men ook verschillende wetenschappelijke ge gevens betreffende de dampkring van deze planeet te verkrijgen, welke eveneens naar de aarde zullen wor den gezonden. HET MUSEUMBEZOEK IN 1963 DEN HAAG, 9-10. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statis tiek gepubliceerde cijfers over het bezoek aan musea, was het aantal bezoeken in 1963 (5,3 miljoen) iets minder dan in 1962 (5,4 miljoen). Men bedenke hierbij dat de in 1962 te Haai-lem gehouden Frans Hals-ten toonstelling zeer veel bezoekers trok. De 183 in west-Nederland gelegen musea 64 procent van de 332 in het onderzoek betrokken musea) trokken 2,8 miljoen (53 procent) van het to taal aantal bezoeken. In de musea werden 443 tentoon stellingen gehouden, waarvan van 263 het aantal bezoeken afzonderlijk geregistreerd werd (1.229.000). Het aantal bezoekers aan dieren parken bedroeg 3,5 miljoen, terwijl van de andere bezienswaardigheden de Scheveningse pier met 1,3 miljoen de meeste bezoekers telde. a In Pax*ijs is een vrouw die met haar auto op een tegenligger botste, zwaar gewond in een ziekenhuis op genomen. De tegenligger werd be- stuui-d door haar echtgenoot, die bij de botsing om het leven kwam. DE ANTI-HONGER ACTIE (Ingezonden) In de week van 26 oktober tot 1 november zal aan ons volk opnieuw, nu voor de vierde maal, aandacht en offerbereidheid worden gevraagd voor het probleem dat het centrale vraagstuk van deze tijd wordt ge noemd: de honger in de wereld. In de Anti-Honger-Actie wil de NOVIB het ontstellende feit, dat in onze tijd nog steeds miljoenen - sta tistieken wijzen uit dat het hier om ruim de helft van de totale wereld bevolking gaat - pei-manent te wei nig te eten hebben of slecht en een zijdig gevoed worden, in het midden van ons volk plaatsen. De honger is nog steeds een hard, meedogenloos feit Vanuit onze welvarende situatie gezien vraagt deze werkelijkheid onze ernstige aandacht en onze bereidheid tot bijstand. In de Anti-Honger-Ac tie kan ons volk deze aandacht en offerbereidheid daadwerkelijk bele ven. CAIRO, 11-10. In liet slotcommu niqué van de zaterdag te midder nacht geëindigde conferentie van niet-verbonden landen in Cairo, wordt aangedrongen op „onvoor waardelijke, algehele en definitieve uitbanning van liet kolonialisme nu". De 9500 woorden tellende verkla ring verooi'deelt „alle kolonialistische cn neo-kolonialistische praktijken die in diverse delen van de wex'cld worden bedi'even". Zij doet een be roep op „alle vechtenden in Kongo" „de vijandelijkheden onmiddellijk te staken.cn op alle vreemde mo gendheden „die zich momenteel men gen in de binnenlandse aangelegen heden van Kongo, daarihfie op te Z1ER1KZEE 'Delta Foto' organiseerde dia-avond Vrijdagavond heeft de amateur- fotografenvereniging „Delta Foto" een van haar clubavonden openbaar gesteld om met een dia-voordracht door de fotograaf-cineast J. F. J. van den Berge te Haamstede, de bezoe kers aan de succesvolle expositie in april jl. het antwoord te geven op de veelvuldig gestelde vraag waar de dia's bleven. In de geheel bezette foyer van res- taurant „Mondragon" verwelkomde de voorzitter van „Delta Foto", de heer L. van Vessem, naast clubvrien den en belangstellenden in het bij zonder de heer J. v. d. Berge, die deze avond juist voor de 150e keer dia's uit zijn collectie vertoonde. Voor „Delta Foto" werd echter ook de technische kant bij het vervaar digen van kleurendia's belicht. Om de amateurfotogi-afen in de gelegen heid te stellen zelf te experimentei-en met de door de heer v. d. Bex*ge ge kozen objecten werden speciaal dia's van Schouwen-Duiveland behandeld. Niet in de eerste plaats bleek het de kostbare apparatuur te zijn, dat de kwaliteit van de dia -bepaalt, maar vooral eigen inzicht en veel moeite doen de plaatjes ontstaan die „er uit springen". Dit bewezen de opnamen van de heer v. d. Berge die van een voudige ondbrwerpen verrassende close-ups wist te tonen. De voorzitter van „Delta Foto" dankte de heer v. d. Bei-ge aan het einde van de voordracht voor de vele tips onder aanbieding van een boe- kenbon, terwijl mevrouw v. d. Berge bloemen in ontvangst mocht nemen. BROUWERSHAVEN Interessante lijst N.a.v. het opgegeven aantal jaren van pex'sonen, die op 10 december 1964 75 jaar en ouder zijn is het aar dig het lijstje te publiceren, dat de heer Meiresonne uit het bevolkings register heeft opgediept: In de kex*n Brouwershaven zijn dit 8 personen van 75 jaar, 14 van 76 jaar, 11 van 77 jaar, 6 van 78 jaar, 8 van 79 jaar, 2 van 80 jaax*, 7 van 81 jaar, 4 van 82 jaar, 4 van 83 jaar. 4 van 84 jaar, 2 van 85 jaar, 1 van 86 jaar, 4 van 87 jaar, 3 van 88 jaai\ 1 van 89 jaar, 1 van 90 jaar. 1 van 91 jaar en 1 van 93 jaar, welke lahtste dus de oudste inwoner is. Bliksem sloeg in keuken Tijdens het .korte maar hevige on weer vrijdagmorgen plm. kwart voor vijf sloeg de bliksem via de televi- siemast in de keuken van de fam. C. aan het Spuislop. De inwoners kwa men met de schrik vrij maar de ra- Zanger Eddie Cantor overleden HOLLYWOOD, 11-10. De Ameri kaanse vaudevillezanger en filmster Eddie Cantor is zaterdag in zijn wo ning te Beverly Hills aan een hart aanval bezweken. Hij is 71 jaar ge worden. Hij begon zijn carrière op 14-jarige leeftijd in New York. „Herverdeling" vaii officieren DEN HAAG, 9-10. Alle beroeps- onderofficieren van de Kon. Landy macht hebben vrijdag een brief ge kregen van de opperofficier perso neel, waarin wordt uiteengezet welke consequenties de per 1 juli bij de landmacht doorgevoerde reorganisa tie heeft voor het beroepskader, en welke maatregelen de legerleiding van zins is te nemen om het over compleet aan beroepskader bij som mige wapens en dienstvakken dienst baar te maken aan het wegwerken van tekorten van dit personeel bij andere wapens en dienstvakken. De maatregelen komen in hoofd zaak hier op neer dat men 200 op perwachtmeesters en adjudanten en ongeveer 400 opperwachtmeesters en wachtmeesters der eerste klasse, die bij de luchtdoelartillerie overcom pleet zijn geworden, wil herverdelen over andere wapens en dienstvakken. TANDPASTA IS GEEN SNOEPGOED! UTRECHT, 10-10. Het eten van tandpasta kan schadelijk zijn voor de gezondheid van kinderen. Het pa thologisch gebruiken (dus overmatig poetsen) in sommige gevallen ook. Maar bij normaal gebruik behoeft er beslist geen vrees te bestaan voor mogelijke schadelijke gevolgen. Dit is gebleken uit een onderzoek dat prof. di'. L. A. van der Woerd, van het farmacologisch laboratorium van de Rijksuniversiteit in Utrecht, heeft ingesteld naar de gevolgen van het chronisch gebruik van tandpas ta's. Zijn advies aan de ouders van kleuters luidt: leer uw kinderen dat tandpaste geen snoepgoed en ook geen speelgoed is. houden". De Kongolese regering wordt verzocht dc werving van huursoldaten te slaken en degenen die thans in het land zijn te ver wijderen. In de verklaring woi'dt verder aan gedrongen op „liquidatie" van de Britse militaire basis in Aden, wordt de „strijd van de bevolking van Aden en de protectoraten" gesteund en ook het „Britse kolonialisme" in Oman afgekeui'd. De conferentie veroor deelt „uitingen van kolonialisme cn nco-kolonialisme" in lalijns Amerika en vraagt onafhankelijkheid voor Brits Guyana. Zij betreurt dat Mar tinique, Guadaloupe en andere Ca- raïbische eilanden nog steeds geen zelfbestuur hebben. vage in de keuken was groot. De lichtmeter en stopcontacten waren van de muur gescheurd en het ge heel was zwart geblakerd. Bij di verse omwonenden aan het Boston plein waren eveneens de stoppen van het licht doorgeslagen Goed geslaagde bazar voor de bejaardensociëteit BROUWERSHAVEN, 10-10. De ba zar, die zaterdagmiddag en -avond in het jeugdgebouw t.b.v. de bejaar densociëteit Brouwei'shaven is ge houden kan een groot succes worden genoemd. Des middags vond de opening plaats door de pi-esidente, mevrouw R. Vei-meulen-Wijkstra, die namens het bestuur de vele aanwezigen har- telijk verwelkomde. Zij deelde mede, dat de opbrengst zal worden besteed voor de St. Nikolaasviering en Kerst feestviering. „U kunt uw geluk be proeven bij rad van avontuur, brie- vensport, dubbeltjes werpen, raden enz. en we zullen hopen", aldus spr„ „dat na afloop alle stands leeg zullen zijn en de kas vol". Tenslotte dankte de presidente allen die op enigerlei wijze hebben meegeholpen om deze bazar te doen slagen. Het was voor al des avonds gezellig druk en na afloop kon dan ook geconstateei'd worden, dat het geheel ibijzonder is geslaagd. De bruto-opbrengst be droeg ruim f 1000. Aan het slot van de avond sprak mevr. Vermeulen een dankwoord, waarna de prijzen en verloting bekend gemaakt wer den. Het gewicht van de appeltaart was 740 gram, geraden door de heer L. Hanse. De heer M. Matthijsse raadde het aantal rozijnen in de tul band en wel 2113 stuks. De naam van de pop was Rosa, welke geraden werd door Corrie v. d. Schelde. De gezamenlijke leeftijd van inwoners boven de 75 jaar bedroeg 6565 jaax\ Dit werd geraden door de heer M. Meulmeester. OOSTERLAND Openstelling bibliotheek Met ingang van dinsdagavond 13 oktober a.s. zal er weer een aanvang worden gemaakt met 'het uitlenen van boeken uit de leesbibliotheek van de Ned. Herv. gemeente alhier, zoals gewoonlijk van half acht tot half negen in de consistorie der Ned. Hex'v. kerk. Alles bij elkaar zijn er omstreeks 1500 exemplaren uit te geven, waaronder weer 150 stuks nieuwe. Voor alle leeftijden is er wat te vinden, zodat 'het leesgrage publiek in het komende seizoen weer het hart ophalen kan. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal in openbare vergadering bijeen ko men op donderdag 15 oktober a.s. te 19.30 uur. Bij de agenda zijn gevoegd de af- schx-iften van ingekomen stukken waarbij Gedeputeerde Staten de toe zegging doen, te zullen medewerken aan de maatx'egelen aangestipt in het door het E.T.I. ontworpen ge schrift „Een nieuwe basis voorBx'ui- nisse", waarvan zij met belangstel ling zeggen te hebben kennis geno men en een schx'ijven van Gedepu teerde Staten van Zeeland waarin gevraagd wordt aan de minister van landbouw de beschikking te kx'ijgen over de gegevens, die worden ver kregen bij de pi'oef met de kunst matige verwatei'ing van mosselen in de Waddenzee. De agenda zelf ver meldt de verkoop van het pand Pxinses Margrietstraat 19 aan de heer D. de Ronde, en de naleving van de verkoopvoox*waai*den betx*ef- fende het pand Nieuwstraat 6. Het opheffen van de Sociale Dienst vergt de benoeming van leden van een commissie voor de bezwaarschriften, ter uitvoering van de A.B.-wet. Het krediet bij de Bank van Nederlandse Gemeenten zal f 100.000.moeten bedragen, het gemeentepei'soneel heeft ingevolge de ministex-iële be schikking recht op een uitkering in eens groot drie-en-een-half px-ocent. Het E.T.I. vx-aagt subsidieverhoging van 7 cent op 12 cent per inwoner, terwijl moet worden vastgesteld dat een besluit tot vaststelling van ste- debouwkundige plannen in voox-be- reiding is. De gemeenterekening 1963 en de x-ekening van het woningbe- dx-ijf over dat boekjaar alsmede de rekening van de gemeentelijke in stelling voor sociale zorg worden de x-aad ter goedkeuring aangeboden. Konijnenziekte De konijnenziekte, waarover eer der uit andei-e plaatsen op Schou wen-Duiveland is bericht heeft ook hier talrijke slachtoffers geëist. Ko nijnenfokkers zagen bijna al hun dieren omkomen, terwijl geen af doende maatregelen om de ziekte te beteugelen konden worden genomen. Enkele tienduizenden Grieks-Cyp rioten hebben zondag een betoging gehouden tegen buitenlandse mili taire bases op Cyprus. WESTHOEK Geen stormschade aan de duinen De stox-machtige wind die vorige week het mooie najaarsweer vcx*- dreef en vlak bij de kust tot volle stoi*m aanwakkei'de, heeft aan de duinenrij slechts een zeer geringe zandafname. veroox-zaakt. Dat met alle mogelijkheden rekening wordt gehouden is weer -gebleken uit de door het waterschap Sohouwen-Dui- veland vei-zonden brieven waarin aan hen die hiervoor in aanmex'king komen, 'hun hulp wordt gevraagd bij eventuele instelling van -het dijkle- ger en dijkwaCht bij stormweer. De ze hulp is verplicht volgens art. 131 van het Reglement voor het water schap Schouwen-Duiveland. Pas als De Bilt een waterstand verwacht van 2.75 m. N.A.P. te ZieriRzee, wordt alarm gemaakt en kan het da gelijks bestuur de dijkwacht in het geweer roepen, die op haar beurt weer leden van het dijkleger kan oproepen. OOSTERLAND De Zeeuwse collecte Met dank aan de milde gevex's (sters) kan wox'den meegedeeld dat de opbrengst van de hier ter plaatse gehouden Zeeuwse collecte heeft op gebracht de mooie som van f 136,15. De xvavolgende dames belastten zich met de huis-aan-huiscollecte onder leiding van mevx'ouw Stoutjesdijk- Van 't Hoff; Riet Boogert, Tonnie Capelle, Willy van der Have, me vrouw Hoekman- Jumelet, Tannie van 't Hoff, Riet de Latex*, Ina Ista en Tannie Steenpoox*te. Bejaardenbijeenkomsten weer van start Donderdagmiddag j.l. zijn onder leiding van mejuffrouw A. Boot de wekelijkse bejaardenbijeenkomsten in het Ned, Hex*v. Verenigingsgebouw weer begonnen. De belangstelling was deze eerste maal goed te noe men. Er waren ruim dertig bezoekei's (sters) verschenen, terwijl ook ds. Gi'oenewegen jr. en verschillende dames-comitéleden aanwezig waren. Mejuffi-ouw Boot sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen en zij toonde zich vei'heugd weer zoveel oude bekende gezichten te mogen begi'oeten, terwijl ook een enkele nieuwe deelnemer aanwezig was. Met weemoed herdacht spi*eekster een trouw bezoekster die door de dood werd weggenomen, terwijl ver schillende bejaarden wegens om standigheden niet meer zullen kun nen komen. De heer Bolle, een be kende bezoeker, die nog steeds in het ziekenhuis vertoeft, wenste me juffrouw Boot een spoedig herstel toe. In vei*band met deze hei*inne- ring haakte spreekster in op het be kende gedicht van de Genestet: „Het leven is een komen en gaan". Ver der ontbrak aan het damescomité mevrouw De Puttei*-Van Bendegem, die onlangs uit onze gemeente ver trok. Met grote dankbaarheid her dacht spi*eekster wat zij voor de be jaarden, sedert de opi'ichting van de sociëteit, hééft verricht. Niets was haar te veel en steeds stond zij op de bx*es voor de belangen van de bejaax*den. Tot slot hoopte mejuf- fi*ouw Boot ook in het komende sei zoen weer op een goede belangstel ling en op een vruchtbare samen- werking tussen damescomité, orga- nistes en helpsters, om in gezamen lijke kracht, onder Gods hulp, de samenkomsten weer te maken tot een waar eldoi*ado voor hen die de levensavond hebben mogen berei ken. Onder gezellige kout en ver schillende spelen, ondex*bx*oken door de gebruikelijke traktatie, werd de eerste middag verder gezellig door gebracht. Met ox*geIbegeIeiding door mevrouw Capelle-Van den Berg werden enige psalmen en geestelijke liederen gezongen. De minister van binnenlandse zaken van Kasjmier heeft zaterdag in de hoofdstad Srinagar medege deeld dat in september 72 Pakista- nen en 37 Indiëx*s zijn gesneuveld in incidenten langs de bestandslijn in Kasjmier. President Hamani Diori van dc republiek Niger heeft het bezoek dat hij van 10 tot 22 oktober aan west- Duitsland zou brengen uitgesteld we gens bijzondere gebeurtenissen in zijn land. De zondag in België gehouden gemeentei*aadsvex*kiezingen hebben voor de twee regeringspartijen, de christelijke volkspartij en de socia listische partij, verlies gebracht. DEN HAAG. Zatex*dag werd de auteur F. Bordewijk 80 jaax*. Die dag verscheen zijn nieuwste vex'halen- bundcl, „Lente", bij Nijgh cn van Ditmar. OOSTERBEEK. Mr. Geertsema. voox*zittcr van dc Tweede Kamer fractie van de V.V.D. heeft dit week einde in Oostcx-bcck gezegd, dat dc liberalen dc strijd togen de inflatie met krachi moeten voeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6