12-17 oktober SPAREN IS GROEIEN RAIFFEISEN-SPAARWEEK bij de marries mogelijkhe en Ergernis voor De Gaulle Op Schouwen-Duiveland zijn nog veel meer donores nodig STAD EN EILAND INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE .Maandag 12 oktober 1961 No. 19665 Bloedtransfusiedienst 23 jaar ZIERIKZEE, 9-10. Op een redelijk goed bezochte bijeenkomst van de Bloedtransfusiedienst Schouwen-Duiveland, heeft de medisch leider van deze dienst, de heer J. II. Motmans, er op gewezen dat de behoefte aan bloed in deze tijd stijgende is, in verband met welk feit hij een beroep deed op de bevolking van Schouwen-Duiveland het aantal donores omhoog te brengen. „Bü elke operatie is wel een halve liter bloed nodig. Bovendien is het on ontbeerlijk voor bestrijding van bloedarmoede, shockbehandeling en het voorbereiden van operaties", aldus de chirurg de heer Motmans, die mede deelde dat de dienst op Schouwen-Duiveland beschikt over 286 donores (cijfer van 1963), tegen 91 in 1956. De Bloedtransfusiedienst werd opgericht in 1939 en 1961 is dus het zilveren jubileumjaar. Ingezonden mededeling Spaar - Leg iets opzij. U wint erbij. De Raiffeisen-Spaar- week is een goede gelegenheid om iets èxtra weg te leggen. Het is in üw voordeel. Doen. In het kader van een vlot maar uiteraard bloedig praatje, stond de heer Motmans stil bij de geschie denis van de bloedtransfusie, die vóór de essentiële ontdekking van Landsteiner had te kampen met het verschijnsel van de samenklontering (agglutineren), hetgeen bij bloed transfusie niet mag voorkomen. In feite zijn bloedgroepen bloedsoorten, die men indeelt in de groepen A, B, AB en O. Spreker ging nog wat die per in op de wetenschappelijke kant van deze voor de geneeskunde zo belangrijke zaak, onderstrepend dat bij toediening van bloed de resus- groep noodzakelijk bekend dient te zijn, hetgeen ook zijn rol speelt bij de ontwikkeling van het kind bij de moeder. Er zijn dus verschillende bloed groepen en voor de medici is het no dig te weten „waar het te halen", een noodzakelijkheid die aanleiding heeft gegeven tot het in het leven roepen van 'n bloedtransfusiedienst. Initiatief hiertoe nam dokter Van D(jk te Rotterdam, die met het oog op de vaak onmiddellijke noodzakelijkheid bloed ter be schikking te hebben, overging tot registratie van hen die bereid waren bloed af te staan. De donor wordt aan een medische keuring onderworpen. Krijgt hij geen oproep bloed af te staan, dan heeft dit vaak zeer onbelangrijke oorza ken, waarover de donor zich echt niet ongerust behoeft te maken. Bij de transfusiedienst evenwel volgt men de veiligste weg. Meestal volgt na drie maanden een hernieuwd b loedonderzoek. Nimmer persoonlijke nadelen De resultaten van het onderzoek geeft de dienst door aan de huisarts, en alleen bij hem kan de adspirant donor informeren, waarom een op roep uitblijft. Een iets te hoge bloed bezinking of moeilijke bloedvaten kunnen bijvoorbeeld oorzaken zijn. Flitsen uit het buitenland ANKARA. Volgens de laatste of ficiële cijfers hebben bij de twee aardschokken, die dinsdag noord- west-Turkije troffen, 25 mensen het leven verloren, werden er 46 gewond en zijn meer dan 4.000 huizen ver woest. BRUSSEL. De commissie voor de landbouw van het Europese parle ment heeft te Brussel vergaderd on der voorzitterschap van de Franse li beraal Boscary-Monsservin. STOCKHOLM. Kongolese opstan delingen hebben een vliegtuig van de Zweedse maatschappij voor lucht vervoer, dat werd gebruikt voor de overbrenging van een groep V.N.- deskundigen naar de midden-Kongo- lese plaats Lodja, beschoten. Een werktuigkundige kwam hierbij om het leven. MELBOURNE. Een aantal bewo ners van een eilandje bij Australië, die een belastin'gpatrouille in zee ge jaagd hadden omdat zij bezig waren te sparen voor de „aankoop" van president Johnson, heeft gevangenis straf gekregen. De eilandbewoners willen een staatshoofd en hebben hun zinnen op de huidige Ameri kaanse president gezet. BANGKOK. In Bangkok is een bank geopend waar uitsluitend vrou wen werken. Men hoopt daardoor de huisvrouwen te verleiden hun -spaar centen aan deze instelling toe te ver trouwen. LEOPOLDSTAD. De rooms-katho- lieke missie-orde „Hart van Jezus" maakt zich bezorgd over het lot van veertig van haar Oostenrijkse en Duitse missionarissen en nonnen in door de rebellen bezette gebieden van Kongo. NASHVILLE (Tennessee, V.S.). Po litie van Nashville, in de Ameri kaanse stad Tennessee, heeft op de hoek van een straat in deze stad twee negers gearresteerd, waarvan er één een in een stuk papier gewikkeld ge weer bij zich had. Zij wachtten hier op het voorbijrijden van een auto stoet, waarin zich ook de wagen van de president, met Johnson erin, be vond. NIEUW DELHI. Een woordvoerder van het Indiase ministerie van bui tenlandse zaken heeft de Chinese verklaring inzake het Chinees-India- se grensgeschil betiteld als een po ging, om de conferentie van niet- verbonden staten in Cairo onder druk te zetten. BRUSSEL. De voormalige Belgi sche minister van koloniën, M. van Hemelrijck, is op 63-jarige leeftijd overleden. In het na-oorlogse poli tieke leven in België heeft hij een grote rol gespeeld. Hij -was de grond legger van het pact, dat in 1959 een einde maakte aan de jarenlange schoolstrijd in België. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van defensie en opperbevel hebber der strijdkrachten, generaal Nasoetion, is in Djakarta terugge keerd na een bezoek aan de Sowjet- Unie, waar hij een overeenkomst voor de levering van wapens heeft gesloten. De dienst gaat uit van het principe dat de donor nimmer persoonlijke nadelen van de bloedafname mag ondervinden en in verband met eventualiteiten heeft het Rode Kruis ter zake een verzekering afgesloten. De bloedgroep wordt in het streek- laboratorium te Goes bepaald. Resus negatief bloed wordt opgestuurd naar het centraal laboratorium te Amsterdam, waar ook het bloedplas- ma wordt bereid (door verwijdering van bloedlichaampjes). Het plasma wordt bewaard in flessen. De bloed transfusie heeft in Nederland een enorme vlucht genomen, hetgeen spreker met klinkende cijfers illu streerde. Zo werd in 1963 niet minder dan 228.000 personen bloed afgenomen. De donor stelt zijn bloed gratis ter beschikking, maar de waar dering voor de afgifte komt tot Volgens Paris Pr esse stond presi dent de Gaulle haast te schuimbek ken van ivoede tijdens zijn bezoek aan Argentinië. Hij heeft er ook het een en ander meegemaakt waarover hij zich mag ergeren. In Cordoba kreeg hij een forse neus vol traangas van de politie en een steen door de ruit van zijn auto van betogers toen om hem en zijn gastheer Illia een gevecht losbarstte. In Buenos Aires werd hij tegen zijn zin op een toeristische rondleiding meegesjouwd toen hij eigenlijk een arbeidersbuurt had willen en zullen bezoeken. En aan de universiteit vroeg hij aan de Argentijnse minis ter van cultuur of die de studenten soms had opgesloten; de gemiddelde leeftijd van wie hij ontmoette was vijftig jaar. Dit zijn een paar curieuze en enigszins komische trekjes van een staatsiebezoek, zoals dat waarschijn lijk alleen in Zuid-Amerika moge lijk is. Geen peronist Het meest beledigend voor het Franse staatshoofd moet wel zijn ge weest dat de peronisten hem voor hun politieke campagne gebruikten wat zijn gastheren (zie bovenna tuurlijk zoveel mogelijk beletten. Als er één figuur is waarmee de Gaulle niet graag zal worden verge leken, is het wel de verdreven dic tator Perón, een man die zijn land grondiger verarmd heeft dan iemand voor mogelijk had gehouden. De Gaulle legt in zijn vele redes - soms in het Spaans - steeds de nadruk op de geestverwantschap van de latijn- se volkeren: de Zuidamerikaanse en het Franse (Spanje vergeet hij kon- sekwent te noemen tot grote erger nis van Madrid). Hij zoekt er sym pathie en steun voor zijn wereldpo litieke opvattingen. Maar hij wordt er begroet alsof hij een soort propa gandist is voor een dubieuze dicta tuur. Er zijn welicht Zuidamerikanen geweest die van de Gaulle iets ge hoopt hadden in de vorm van een initiatief om het economisch verval len continent op de been te helpen. ZIERIKZEE Afdeling Chr. Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 14 oktober a.s. wordt in het Hervormd verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de af deling Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwenbond. De bijeenkomst wordt verzorgd door twee vertegenwoordigsters van de Stichting voor huishoudelijke voor lichting ten plattelande. Onderwerp zal zijn: „Mogen wij eens kennis ko men maken?", een causerie die met dia's wordt verlucht. Doel van deze inleidende causerie is in het a.s. sei zoen te komen tot het organiseren van verschillende cursussen. Ook be langstellenden zijn welkom op deze vergadering. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 14 oktober a.s. zal in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering worden gehouden van de gemeenteraad. De agenda telt een 17-tal punten. O.m. komt hierop voor een voorstel een subsidie te verlenen aan het werkcomité van het instuifwerk Scharendijke-Ellemeet. Een ander voorstel heeft betrekking op verho ging van de subsidie aan het bejaar dencomité Scharendijke-Ellemeet. BRUINISSE Keuring dienstplichtigen Uit Bruinisse werden 28 personen gekeurd voor de militaire dienst plicht. Ongeschikt werden verklaard twee personen, terwijl zes jongelui een herkeuring moeten ondergaan in Den Haag. y uiting in het beschikbaar stellen van de Landsteinerpenning (na vüf maal), de plaquette (na twin tig maal) of de gouden draag- speld (na veertig maal). De heer Motmans besprak hierna nog de bloedbank, waarover vooral grote ziekenhuizen beschikken en deed tot slot een oproep tot de aan wezigen in eigen kring eens uit te zien naar personen, die hun bloed voor anderen zouden willen afstaan. Aanmeldingen kunnen plaats vinden bij mejuffrouw H. W. Jonker, de ad ministratrice van de Bloedtransfu siedienst (Havenpark 10). Dia's van Nieuw-Guinea In de pauze werd aan een groot aantal donors de Landsteinerpenning uitgereikt. Nadien vertoonde de as sistent-röntgenoloog. de heer M. A. Heuser, een serie bijzonder fraaie dia's, opgenomen in het toenmalige Nederlands Nieuw-Guinea, met na me in het deel dat de Vogelkop ge noemd werd. Een slot- en dank woord werd gesproken door de voor zitter van de Zierikzeese Rode Kruis afdeling, mr. F. Th. Dijckmeester, die het uitermate grote belang van de (jubilerende) Bloedtransfusie dienst nog eens onderstreepte en presentjes uitx*eikte aan de heer Motmans, mejuffrouw, Jonkei\ me juffrouw M. Kosten en de heer Heu ser. VENSTER Maar in dat opzicht zijn ze dan te leurgesteld. Bü de E.E.G. Het beste wat men van hem mag hopen is dat hij in de E.E.G. een goed woordje voor hen doet. De E.E. G. is immers in Zuidamerikaanse ogen een club die hun exporten hoe langer hoe meer gaat weren. Men prijst de Gaulle dat hij door te voor komen dat Engeland ook lid werd, die club niet nog groter heeft laten worden, maar men vergeet niet dat Frankrijk er zelf lid van is en danig meeprofiteert van de tolmuren. En al waardeert men in de Gaulle wel dat hij het de Amerikanen vaak wat lastig maakt, men kan daarbij niet nalaten te vergelijken wat hij nu aan hulp biedt en wat de V.S. doen. En dan valt direct in het oog dat door de „Alliantie voor de Vooruit gang" - in het leven geroepen door Kennedy - in drie jaar meer dan twee miljard dollar in Zuid-Ameri ka is gepompt. Voor een deel om de betalingsmoeilijkheden van de lan den te verlichten, voor de rest - een kwart - voor allerlei ontwikkelings projecten. Armste achterbuurt De resultaten zijn bepaald nog niet daverend geweest in materiële zin. Maar wat wel hoopgevend is dat vele politici in latijns-Amerika zich bewust zijn geworden dat ze slechts Uoor een politiek van nuchtere eco nomische en sociale maatregelen kunnen bereiken dat hun landen de kwalijke reputatie verliezen van een arme achterbuurt van de wereld te zijn. Deze groep moderner denken den is nog een minderheid die moet optornen tegen de traditionele op emoties gebaseerde politieke acties, zoals de peronisten er een kwalijk voorbeeld van leveren. In deze richting van modernisering der politieke praktijk hebben de V.S. een grote stoot gegeven, al valt er nog veel te doen. En hoe romantisch ook de Gaulles boeiende redes zijn geweest, die hebben tot deze zuive ring van de Zuidamerikaanse atmos feer weinig bijgedragen. ST.-PHILIPSLAND Vergadering Chr. Plattelandsvrouwenbond De Christelijke Plattelandsvrou wenbond afdeling St. Philipsland, was in de „Druiventi'os" in vergade ring bijeen. De presidente, mej. Neele, opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze en heette hartelijk wel kom de plaatselijk hervormde predi kant ds. Van Donkersgoed en diens echtgenote. Ds. Van Donkersgoed sprak over de Jehovagetuigen. Deze sekte is in Amerika ontstaan en telt in ons land plm. 11.000 leden. „Wij als christenen kunnen een voorbeeld nemen aan hun ijver en liefde om hun overtui ging aan alle mensen te brengen", aldus spreker. Het was een mooie en leerzame lezing. De afdeling zal ook nog een hand werk wedstrijd organiseren en hoopt 25 op 26 november weer te vergade ren. Twee vrouwen benoemd tot burgemeester DEN HAAG. 10-10. De Kroon heeft twee visouwen benoemd tot burge- meester. Met ingang van 16 oktober 1964 is benoemd tot burgemeester van Gel- dermalsen mevrouw M. van der Wall-Duyvendak, sedert 1959 uitvoe rend seeretaris-dii'ecteur van de Stichting voor bijzondere sociale zorg en maatschappelijk buurtwerk te Haai'lem. Eveneens met ingang van 16 okto ber 1964 is benoemd tot burgemees ter van Leersum mevi'ouw mr. C. M. s'Jacob-des Bouvi'ie, oud-wethouder, thans raadslid van Wassenaar. SPAAR POSTZEGELS Kort geleden wei*d in dit blad op geroepen postzegels te sparen voor .xHet Doi*p". Uiteraard juich ik dat van harte toe. want de toekomstige bewoners moeten aan hun trekken komen. Maar wil men ook eens den ken aan de Zeeuwse gehandicapte kinderen in het zeehospitium „Zon neveld" te Oostkapelle. Ook daar is men zeer dankbaar voor gebruikte postzegels. De zegels kunnen (bij voorbaat dank) worden opgestuurd aan de geneesixeer-directeur of aan ondergetekende: J. D. TIMMERMAN, Touwbaan 19 - Zierikzee. De „Minister Lely" Met veel interesse heb ik kennis genomen van de in uw blad geplaat ste ai'tikelen over de „Minister Le ly", vooral op de aanvulling, waar in u nader ingaat op de storm van 30 september 1911, die Nederland in het algemeen teisterde, maar Zeeland in het bijzonder. Jammer genoeg heeft u daarbij Bruinisse niet genoemd, dat toen wel zeer zwaar werd getroffen. De mees te van de „hoogaarzen", de zg. klei ne vissersscheepjes waren op de be wuste stormachtige zaterdagavond reeds geladen met mosselen, gedeel telijk bestemd voor Antwerpen. De storm echter van zaterdag op zondag sloeg de dijk die de haven van Bruinisse beschermde totaal weg. De vissers, zien'de dat het mis ging, bonden hun scheepjes aan el- kaax*, niets hielp, het resultaat was dat er 12 tegelijk los sloegen, het Zijpe op werden gejaagd door de woedende storm en tegen de dijk aan werden geworpen van de Anna Jacoba-Polder. Na verloop van een paar uur wax*en er ruim vijftig van deze scheepjes bezig om in de dijk van de A.J.-Polder grote gaten te slaan. „Gelukkig" liep de Px*ins Hen- drik Polder te St. Philipsland in, waardoor het water iets zakte, (in deze polder woonden geen mensen), er verdronken daar een 25 a 30 paarden, maar de A.J.-Polder met zijn plm. 500 inwoners bleef hier door voor onderlopen bewaard. In plaats van dat de mosselen in België terecht kwamen, werden ze op de schorren van de polder gelost. Wat hebben we een mossels naar huis gesleept, want we konden ze vrij en frank weg halen. Dat de ramp voor Bruinisse wel zeer erg was bleek uit het bezoek van koningin Wilhelmina, die met de Commissaris van de Koningin vanaf de Anna Ja coba-Polder, waar ze per auto arri- veerde, een bezoek aan het zwaar getroffen dorp bracht. Zij schonk een gift van f 6000, voorwaar een groot bedrag voor die tijd. Een detachement van genieman- sohappen zorgde dat alle scheepjes over de schorren terug werden ge sleept het Zijpe in. Er bestaat van deze storm een mooie serie prentbriefkaarten, waar van er verscheidene in mijn bezit zijn. De Pi*ins, een mooi geïllustreerd blad uit die oude tijd, besteedde hieraan ook een mooie foto-repor tage. Dit zijn zo'n paar jeugdherinne ringen van een toen 11-jarige, die mee heeft geholpen om het huisraad mee naar boven te brengen op de zólder, omdat het water in de pol der dreigde te komen. Hoogachtend, Kr. GOUDZWAARD, Goes. TILBURG. Neder-land is sinds vrij dag een vierde kunstijsbaan rijker. In Tilburg opende burgemeester C. Becht de nieuwe onoverdekte ijs baan van 60 bij 40 meter, die in on geveer vier maanden werd ópgetrok ken. De nieuwe baan biedt plaats aan vierduizend toeschouwers en heeft ongeveer f 450.000,gekost. Ze zuchtte opnieuw en hervatte haar werk. Ach, hij zou wel-als de rest zijn. Mannen waren immers al lemaal egoïstisch. Wie deed er nu iets, zonder een tegenprestatie er voor te verwachten? Neem nu Mat- thieu. Goed, hij was dadelijk bereid geweest om het geld te geven, zorg de ervoor, dat ze nog dezelfde dag met het vliegtuig mee kon, maar weigerde ook haar broers en zusjes te helpen. Alleen zijzelf, omdat hij haar wilde hebben, wilde bezitten, voorgoed. Dus met een bepaald oog merk. Verwachtende dat Marrie Laan uiteindelijk de gewenste te- genpi*estatie zou levei'en. Tenslotte had hij het gedaan uit eigenbelang, anders niet. Hoe zou Matthieu ge reageerd hebben, als ze op die be wuste middag gezegd had: Je mag me dat geld geven, maar ik kan je nu alvast wel zeggen, dat ik nooit met je zal trouwen, want ik houd niet van je. Nou? Zou hij dan nog zo scheutig geweest zijn?" Maarneen heb je, Marrie. Misschien krijg je via deze weg ja. Schrijf hem en herinner hem aan zijn woord. Even later stond de emmer en de bak met aardappelen eenzaam op de wai*anda, terwijl het kind verder speelde met zijn tinnen soldaatjes. In de kamer zat een jonge vi*ouw en schreef ijvei'ig een brief. 26 Negen dagen zat Marrie Laan in spanning, luisterde 'smox-gens tegen de tijd, dat de motorpost over de grote weg passeerde, of hij ook af remde en de oprijlaan zou ini'ijden, maar negen dagen hoorde ze, dat hij met onvei*mindei*de snelheid dooiTeed. De tiende dag, midden de cember, op een gloeiend-hetc mor gen, zag ze hem tot haar onuitspre- Vorstenpaar en prinses Beatrix dineerden bij minister-president DEN HAAG, 9-10. De koningin, prins Bernhai'd en prinses Beatrix hebben vi-ijdagavond aangezeten aan een diner, dat door de minister-pre sident en mevrouw Marijnen werd gegeven in de ambtswoning van de minister-president, het Catshuis in Den Haag. Dit deelde de R.V.D. vrijdagavond mede. GOED IDEE EINDHOVEN, 10-10. Als be loning voor een idee is een bedrag van f 4200 uitgekeerd aan een radiomonteur in de afdeling elektrische bedrijfs- mechanisatie van Philips Roer mond. Dit is, volgens de „Phi lips Koerier", tot nu toe het hoogste bedrag, dat in één keer door het centraal bureau ideeënbus is uitgekeerd, zodat de winnaar daarmee record houder werd van de onderne ming in Nederland. Het idee had betrekking op de spoed- slypmachine, een apparaat voor de fabricage van kool- weerstanden. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 62 kelijke vreugde naar het huis rij den. Op de wai*anda nam ze de brief in ontvangst, in ruil voor een siga ret, die hij als altijd, vriendelijk knipogend accepteei*de en achter zijn oor schoof, waai'na hij, even zwaaiend in snelle vaart weer naar de weg reed. Zenuwachtig opende ze de brief, zakte neer in een stoel op de wa randa en begon te lezen. „Lieve Marrie," „Wat was ik ontzettend blij met je brief, want ik had al zo lang niets meer van ie gehoord of verno men, dat ik wanhoopte je ooit tei*ug te zien. Kun je begx*ijpen, dat ik daai-om zo blij was. toen in van- moi'gen je luchtpostbi'ief ontving? Ik stond net op het punt aan het wei'k te gaan, maar dat moet nu maar wachten. Ik ga nu eei*st voor jou, lieve Marine, aan het werk. Ik ben ontzettend blij(dat had hij doorgehaald en voor ontzettend in de plaats: heel ei*g, geschreven) ik ben heel erg blij, dat je dit ver trouwen in me stelt. Nou je kunt op me rekenen, dat weet je, dat heb ik je toch beloofd? Over een paar dagen stuur ik je tweeduizend gulden. Dan heb je waai-schijnlijk wel genoeg reisgeld voor de boot. Als het niet genoeg is, schrijf het me gerust, dan zal ik meer sturen. Ik ben altijd erg zui nig geweest, veel gespaard en nu komt dit geld goed van pas. Ik prijs me gelukkig, dat ik je zodoende kan helpen. Je weet, dat ik alles voor je over heb, als ik jou maar blij en ge lukkig kan maken, Marrie, dan ben ik ook gelukkig. Meer vei'lang ik niet. En nu het huis. Moet je eens goed luisteren. Een kennis van me - een collega - heeft al een paar jaar emigratieplannen. Hij heeft wat. geld EINDHOVEN. In een ziekenhuis in Eindhoven is de 22-jarige J. de Brouwer uit deze stad aan de gevol gen van een verkeersongeluk over leden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam (vak. F. Oberman): dr. G. Hai'tdorff, Amster dam; te Klooster-Ter Apel (pi*ed. v. bijz. werkzaamheden): E. F. Verbaas, Marken; te Giessendam-Nedei'har- dinxveld: G. C. Post, Brandwijk; te Uitwijk: kand. A. de Leeuw, Utrecht. Bedankt voor Ouderkerk aan de IJssel (toez.): P. de Jong, Veenen- daal. Gei*ef. Kerken Aangenomen naar Edmonton Al berta, Canada): F. Guillaume, To- ronto-Rehoboth (Ontario, Canada), (voorheen te Amsterdam-w.). Chr. Gei*ef. Kerken Tweetal te LeeuwardenW. Steen bergen, Meppel en dr. W. H. Vele- ma, Leiden; te Vlaardingen: H. C. v. d. Ent, Middelharnis en W. Heerma, Nunspeet. Aangenomen naar 's-Gravenhage- C.: C. Verhage, Hilversum-C. Bedankt voor Zierikzee: C. Verhage, Hilversum-C. Geref. Gemeenten Beroepen te Kampen: A. Hofman, Zeist. Bedankt voor Bradford (Ontario, Canada): C. Hegeman, Sioux Center (voorheen te Genemuiden). en wil gi*aag gaan boeren, maar is helemaal onbekend. Bestaat er een mogelijkheid, dat hij jullie bedrijf overneemt? Als het tenminste niet te gek duur is. Misschien kun je een schappelijke pi'ijs noemen? Ik sluit hierbij zijn adres in. Hij woont in Dreumel, dat is aan de overkant, misschien weet je dat wel. Ik stel voor, dat je hem zelf schrijft, liefst zo -uitvoerig mogelijk omtrent de mogelijkheden en zo. Ze hebben twee zoons, 17 en 18 jaar en een meisje van 14 jaar. O ja, het huis. Dat is hun eigen dom. Ze kunnen het natuurlijk ver kopen, maar ik rijd straks even naar hem toe. Misschien bestaat de mo gelijkheid. dat jullie ruilen. Dan zouden alle pi*oblemen in één keer opgelost zijn, he? Ik geef hem jullie adres en zal hem adviseren zelf ook te schrijven. Misschien kunnen jullie het met elkaar eens worden. Dat zou een machtige regeling zijn. niet? In ieder geval, Marrie, op mij kun je rekenen, ook al zou dit niet sla gen. Dan ga ik net zolang zoeken, tot ik woongelegenheid voor jullie heb. En werk. Dat is er natuurlijk volop, voor je bi*oei*s weet ik wel wat. Er is keus genoeg. Dus heb vertrouwen in mij. want ik zal jullie allemaal helpen, hoer! Ik kom jullie persoonlijk van de boot halen, als die in Nederland aankomt. Deftig met een auto, beslist. En behalve die tweeduizend gulden heb ik nog wel een paar centen om jullie op het paard te helpen. Marrie, nu ga je moed houden, hoor? In Tiel zit Jan Wouterse, uw dienstwillige dienaax*. die alles voor je wilt doen. Dat heb ik toch be loofd? En ik ben er heel erg blij om, dat je zo'n gi*oot vertrouwen in me wilt stellen. Je kunt op me rekenen. Maxrie en ik weet zekei*, dat ik nu iedex*e nacht van je ga dx'omen. Lieve Marrie, ik hoop, dat je niet boos op me bent, dat ik dit schiijf. Ik bedoel: lieve Marrie. Maar dat meen ik echt, want ik heb je altijd ei'g lief gevonden, al die eex*ste mor gen, dat ik je op die dijk duwde tegen de wind in. Zodx*a ik meer nieuws heb, schrijf ik je. Marrie en ik verheug me al bij vooi'baat op je terugkeer in Nederland. Dag, lieve MaiTie! Veel liefs van Jan Woutex*se" (Wordt vervolgd). BLIK DOOR HET WERELD

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5