m HET BROEDSEIZOEN 1964 OP SCHOUWEN - DEI VEL AND Windhoos treft Maastricht Kon. paar en prinses Beatrix naar de West E.V.O. tegen heffing weggeld STAD EN EILAND De samenstelling van de Nederlandse veestapel Uil <1<* vogelwereld Einde van seizoen Het „seizoen" zit er nu werkelijk op. Een reeks van overschone en zachte herfstdagen heeft z'n einde gevonden in fiks buiig weer, dat nog wel wat zal opklaren en gelegenheid geven de fraaie herfstkleuren te bewonderen, maar het aan de zomer herinnerend element is er echt wel uit. Dat betekent ein delijk stilte en rust voor het strand, dat er thans verlaten bijligt. Het is weer exclusief het domein geworden van de wind en het water en alleen een hand vol eenzame vogels zorgt voor „vertier". De duinen wachten de stormen af van herfst en winter. Het is afgelopen en voor het werkelijk zoele seizoen moet een jaartje gewacht. (Foto Berge). Met. dankbaarheid en blijd- schap geven wij kennis van j de geboorte van ons zoontje I en broertje LEENDERT JOCHEM I Zierikzee, 7 oktober 1964 Steiltjesstraat 29 L. VAN DER WEKKEN L. VAN DER WEKKEN- BERREVOETS KEES RIA MINEKE COBI LENA Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis, kamer 13. Heden is kalm en vredig van ons heengegaan, onze lieve broeder en oom CORNELIS VAN DEN BERGE weduwnaar van Martha de Waal in de ouderdom van 92 jaar. Vlaardingen: M. VAN DEN BERGE Bruinisse: Familie DOMUS VAN DEN BERGE 6 oktober 1964 Capelle aan de IJssel, Slavenweg 291 I WESTHOEK. 7-10. „Sterna", het klad van de Vogelwacht Schouwen- Duiveland, schryft ever bet broed- seizoen 1964 het volgende: „Waar vlcod ge o vriendelijk jaar- gttij met al Uw lieflijkheden Indachtig aan deze versregels uit een liederenbundel, werpen wü een terugblik op de prachtige zomer van 1964 en meer in het bijzonder op het kleintjes uitgjfa het binnenland HILVERSUM. De stichting we- reld-schoolkind-steunfonds ,.De Maandagcent" tot bestrijding der tuberculose in de noodgebieden verwacht dit jaar minstens f 13.000 ten goede te kunnen laten komen aan Lambarene, Angola, Kabandja- hé op Sumatra, Lahore en wellicht Algerije. DEN HAAG. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. A. J. H. Bartels, heeft in Den Haag de in samenwerking met het ministerie van o. k. en w. inge stelde „commissie huisartsen" ge ïnstalleerd, die een studie znL ma ken van de huidige en de in de toe komst te verwachten taak van de huisarts in ons land. WIJCHEN. Mej. J. F. Meeuwsen, 30 jaar, uit Helmond, van beroep kleuterleidster, is om het leven ge komen bij een verkeersongeval op de rijksweg tussen Nijmegen en Den Bosch ter hoogte van Alverna. Mej. Meeuwsen verloor bij een inhaal manoeuvre van een truck met op legger de macht over haar scooter en kwam te vallen. Zij overleed 's avonds in het ziekenhuis te Nijme gen. DELFT. In de Delftse binnen stad is de negentienjarige kantoor bediende J. W. B„ die aan het Oost einde woonde, in een gracht ver dronken. Een tragische bijzonder heid is, dat een late wandelaar de drenkeling heeft gezien en gemeend heeft dat het een student was, die, zoals wel meer gebeurt, een nach telijk bad in het grachtwater nam. HENGELO. De Hengelose politie heeft de 17-jarige Hengeloër O. V. gearresteerd, die inmiddels heeft bekend dat hij tien aanrandingen of pogingen tot aanrandingen heeft gepleegd. Zijn slachtoffers waren •in hoofdzaak vrouwen van middel bare leeftijd, die hij laat in de a- vond in slecht verlichte straten overviel. AMSTERDAM. De Amsterdam se IJ-tunnel zal eerst in het najaar van 1968 klaar zijn. Dat is ongeveer een jaar later dan gedacht werd. Men hoopt, gerekend vanaf nu, de tunnel over vier jaar geheel gereed te hebben. SPIJKENISSE. Een hevige brand heeft de kapitale boerderij van landbouwer P. H. Kleinjan aan de Mallendijk te Spijkenisse volkomen in de as gelegd. RUINEN. De 26-jarige elektriciën F. Tuin uit Uffelte is nabij Ruinen bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Hij botste met zijn motor tegen een auto, die hem geen voorrang verleende. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Hoo- geveen overleed de heer Tuin. AMSTERDAM. In Diemen is de 8-jarige F. S. bij het spelen in de plas De Diemen terecht gekomen en verdronken. Omdat de jongen tegen etenstijd nog niet thuis was ging men zoeken. Men vond zijn stoffelijk overschot in het water van de plas. AMSTERDAM. De drie verdach ten van de brutale roofoverval op een juwelier aan de Heiligeweg in Amsterdam op zaterdag 26 septem ber, de 35-jarige .typograaf P. D., de 55-jarige advocate M. K.-B. uit Essen en haar 20-jarige dochter G. K. blijven, zoals verwacht kon wor den in arrest. UTRECHT. Prinses Beatrix heeft een bezoek gebracht aan de ten toonstelling van werken van de beeldhouwer Mari Andriessen en de schilder Cees Verwey, een ex positie die in het Utrechts Centraal Museum wordt gehouden. De prin ses vertoefde ongeveer anderhalf uur op de tentoonstelling, zij werd rondgeleid door de directie van het Centraal Museum, mej. dr. M. E. Houtzager. DEN HAAG. Op uitnodiging van de Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.) brengt op dit ogenblik een filmploeg onder leiding van een medewerkster van Radio-Tele vision Francaise een bezoek aan Nederland voor het maken van drie films van elk 20 minuten die tot doe) hebben de aandacht van het Franse publiek te vestigen op de toeristische mogelijkheden en at tracties van ons land. DOETINCHEM. De 7-jarige scholier Freddy Elsinghorst uit de buurtschap Meddo is toen hij zich op zijn fiets liet voortrekken door een trekker met aanhanger, onder één der achterwielen geraakt. De jongen was op slag dood. Zijn 6-ja- rig zusje, dat achterop zat, bleef ongedeerd. DEN HAAG. In een woning in de Merwedestraat in Den Haag zijn negen personen, drie mannen en zes vi ouwen, aangehouden wegens het spelen van roulette. BEURNE. De achttienjarige fa brieksarbeider J. Marlens uit Deur- ne. die bij het oversteken van de Vilerdenseweg met zijn fiets tegen eer. vrachtwagen botste en enkele meters wcrcl meegesleurd, is in het St. Jozef ziekenhuis in Deurne aan de opgelopen verwondingen over- don. broedse izo en. Een seizoen, waarin Ue vogels - mogelijk tengevolge van de kcudt maand maart - wat later met nestelen zijn begonnen, maar die c'aarna weer in grote getale ons eiland hebben bevolkt. Het weer was de broedsels wel gunstig en veel jonge vogels zagen op Schouwen-Duiveland het eerste levenslicht. Maakten wy in „Sterna" van juni jj. reeds melding van te Renesse waargenomen kwartels, ook in de Bettewaerdepolder onder Schudde- teurs en in het Bjjkvvater te Drei- schor, werden deze vogels gesigna leerd. Gced nieuws! Te meer omdat de kwartel de laatste jaren op het eiland niet meer was waargenomen. Verheugend was ook het feit, dat de oeverzwaluw deze zomer op twee plaatsen in het duingebied heeft ge broed. Het aantal van deze kolonie broeders was tamelijk groot. Minder prettig was, dat de blauwe reiger zó sterk in aantal achteruit liep, dat te Haamstede geen enkel nest werd bezet en dat de kolonie te Schuddebeurs van een twintigtal nesten enige jaren geleden, terugliep tot 4 bezette nesten. Een verontrus tende achteruitgang en het is dan cok zeldzaam als men een reiger ziet vliegen. Veel zangvogels Veel zangvogels waren er te zien en te horen in Schouwens Westhoek. Wie langs de duinrand wandelde of de duinpaden opzocht, heeft ten volle kunnen genieten van de aan wezigheid van groene- en bonte specht, de tortel en de Turkse tortel (deze laatst© is vrijwel het gehele jaar te horen!), de holenduif, de houtduif, de wielewaal, koekoek, nachtegaal en nog vele andere zang vogels, die in boom en struik hun roep of lied ten beste gaven. Het was trouwens niet alleen in het duinge bied, dat men de vogels moest zoe ken. Afgezien van de bekende vogel- gebieden, is in tal van dorpen op MAASTRICHT, 8-10. Een wind hoos, gepaard gaande met hevige re gen en hagel, heeft gisteravond, even voor half acht. de arbeiderswijk Ra- velein-complex te Maastricht ge troffen. Binnen een minuut vlogen van dertien woningen de daken af, wer den van vele huizen de daken zwaar beschadigd, bomen uit de grond ge rukt, vlogen lantaarnpalen door de lucht en werden de straten bezaaid met televisie-antennes. DEN HAAG, 7-10. - De pers-chef van de Surinaamse minister-presi dent heeft donderdag bekendgemaakt dat koningin Juliana en prins Bern- hard in oktober van het volgende jaar een bezoek zullen brengen aan Suriname. Het ligt in de bedoeling, dat dit bezoek zal samenvallen met de officiële inbedrijfstelling van het waterkrachtwerk te Afobaka. De Nederlandse vice-premier, mr. B. W. Biesheuvel, zal het koninklijk paar vergezellen. In februari 1965 zal prinses Bea trix een bezoek aan Suriname bren gen. De eerste fase van het Arabische plan tot exploitatie van het water van de rivier de Jordaan en haar zijrivieren is maandag begonnen met een plechtigheid nabij Al Adasiah, ongeveer 130 kilometer ten noorden van de hoofdstad Amman. b Oevira, het hoofdkwartier van de Kongolese opstandelingen aan de oostgrens, is woensdag door rege ringsstrijdkrachten heroverd, zo is van diplomatieke zijde vernomen. DODELIJKE ONGELUKKEN ZALTBOMMEL. Op de noordelij ke oprit van de Waalbrug bij Waar denburg, is woensdag een verkeers ongeluk gebeurd dat het leven kost te aan een 55-jarige inwoner van Slikkerveer, de heer H. AMSTERDAM. De 60-jarige Duit se binnenvaartschipper C. Veith is in bet Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam overleden aan de verwon dingen die hij verleden week don derdag opliep bij een val in het ruim van zijn schip „Hanau" in de Am sterdamse haven. VOGELENZANG. De 13-jarige scholier A. Warmerdam is in het Marine-hospitaal in Ovcrveen over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk enige uren eerder in zijn woonplaats Vogelenzang. DOETINCHEM. De zevenjarige Freddy Elsinghorst uit Doetinchem is toen hij op de fiets naar school ging door een trailer met aanhanger overreden en ter plaatse overleden. De jongen liet zioh door de trailer meetrekken en kwam ten val. Sclieepvaartbcricliten Aludra, 7-10 te Las Palmas vernacht Esso Amsterdam (t.), 7-10 dwars Kaap Finisterre naar Hamburg. World Hill, 7-10 te Redo Cochin verwacht. het eiland de afgelopen jaren zoveel houtgewas aangeplant en opge groeid, dat zich ook daar allengs meer broedvogels vestigen. Eén der eerste broeders is wel de wilde eend, waarvan wij al op 1 april kuikens zagen in de buurt van Westenschouwen. Van de kievit, eveneens een vroege broedvogel, werden op 5 april volledige legsels gevonden. De wulp. ook een vogel die zeer vroeg nestelt, zagen wij weer op het vliegveld, in enkele duinpannen en op de vroongronden. Als gewoonlijk was hun aantal niet groot, maar tot nu toe wisten zij zich hier toch te handhaven. De grutto Van de grutto zagen wij dit voor jaar wel meer exemplaren dan in voorgaande jaren. Deze fraaie broed vogel is helaas maar gedurende kor te tijd in het broedgebied te zien. De jongen groeien hard en zijn spoe dig tot vliegen in staat, waarna de vogels naar elders vertrekken. Naast de altijd veel belangstelling trekkende kolonie van zilvermeeu wen in de Domaniale duinen, zagen wij in de Verklikkerduinen weer de stormmeeuw als broedvogel. Van een vermeerdering van deze broed vogel is echter geen sprake. In de zelfde duinen broedde weer een paartje grauwe kiekendieven. Hoe wel de bruine kiekendief regelmatig in het duingebied te zien was, is een nest van deze vogel niet. aangetrof fen. Ransuilen hebben weer op ver schillende plaatsen gebroed. Hoewel van de velduil exemplaren zijn waargenomen, kon een broedgeval niet worden vastgesteld.. Steenuil- Ijes werden bijna niet gezien. Moge lijk hebben van deze uilensoort op Schouwen-Duiveland wel paartjes gebroed, maar hun aantal moet ge ring zijn geweest. De steenuil gaat op Schouwen-Duiveland sterk in aantal achteruit. De bosuil heeft in de Domeinbossen dit jaar een aan tal jongen grootgebracht HET V.H.M.O. DEN HAAG, 7-10. Blijkens zojuist door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers telde het V.H.M.O. op 10 september jl. 201.800 leerlingen tegen 194.200 een jaar tevoren (toeneming 4 -pi*ocent). Het aantal toegelatenen steeg met bijna 2000 of 5 procent van 36.600 tot 38.600. Van de gemiddelde gene raties 12- en 13-jarigen, waartoe de toegelatenen in 1963 en 1964 in hoofdzaak behoorden, ging in 1964 17,5 procent naar het V.H.M.O. te gen 16,7 pet. in 1963. Het aantal scholen dat aan het H.A.V.O.-experiment deelneemt, be draagt 16. het aantal geregistreerde leerlingen bijna 1200. DEN HAAG, 7-10. Het bestuur van de algemene verladers- en eigen vervoerders organisatie (E.V.O.) juicht het voorstel tot instelling van een Rijkswegenfonds toe, zo deelt het mede. Het stelt met voldoening vast, dat thans concrete plannen binnen een termijn van enkele jaren ten uitvoer worden gebracht, welke voor de landelijke distributie en het verveer van goederen van grote be tekenis geacht kunnen worden. Het bestuur acht evenwel goede plaatselijke en regionale aansluitin gen op het rijkswegennet van even grote betekenis en het bepleit daar om met kracht een goede financiële regeling voor de aanleg van goede aan- en afvoerwegen voor het ge bruik van de autowegen. De heffing van weggeld wijst de E.V.O. met na druk af. De achtergebleven aanleg van een rijkswegennet heeft voor het wegvervoer in het verleden reeds grote economische verliezen opge leverd. Ook in de komende jaren zullen als gevolg van de achterstand door het niet in voldoende mate be schikbaar stellen van financiële mid delen deze verliezen niet worden weggenomen. Een rijkswegennet is van grote nationale en dus algemene beteke nis en levert een grote bijdrage tot de verkeersveiligheid. De E.V.O. acht het beslist onjuist, dat het wegverkeer en -vervoer, dat. reeds grote offers brengt, extra be last wordt voor het gebruik van autowegen. De V.N.-bemiddelaar voor Cyprus, Galo Plaza, is uit Nicosia naar An kara vertrokken voor een onderhoud met premier Isrnet Inonu van Tur kije. RECHTSZAKEN Verhandelen van bank biljetten is strafbaar DEN HAAG, 7-10, Hoewel op for- mele gronden ontslag van rechtsver volging verlenend, sprak de Haagse economische politierechter, mr. S. Boas, uit, dat het verhandelen van munten en bankbiljetten, vallend onder het machtigingsbesluit gcld- zuivering 6 mei 1945, strafbaar is. Terecht stond een Haagse hande laar in curiositeiten, W. van der L. Deze had bedoelde bankbiljetten ver kocht. De zaak kwam aan het rollen, toen iemand een uit de circulatie ge nomen bankbiljet als betaalmiddel gebruikte. Hierop werd tegen de handelaar in curiositeiten proces verbaal opgemaakt. Hij beriep er zich bij de rechter evenwel op, dat er een geregelde handel in bedoelde munten en 'biljetten bestaat en dat deze ook wel op veilingen worden verkocht. Hilversum II tijdelijk half uur vroeger DEN HAAG. 8-10. Ter gelegen heid van de Olympische Spelen te Tokio zullen de uitzendingen van de zender Hilversum 2 len behoeve van de reportages in de periode van 11 tot en met 23 oktober een half uur eerder nl. om 06.30 uur ('s-zondags te 07.30 uur) aanvangen. Hierdoor zal ook de doorgifte van dit pro gramma via lijn 2 van de draadom roep in deze periode een half uur eerder beginnen. De buitenlandse programma's via de lijnen 3 en 4 kunnen dan eveneens vanaf genoem de uren worden beluisterd. De aan vang van de uitzendingen via lijn 1 van de draadomroep blijft gehand haafd op 07.00 uur s-zondags te 08.00 uur). ZIERIKZEE De P.LT.-collecte (Ingezonden). Ook dit jaar organiseert het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront weer een huis-aan-huis collecte voor ^onzc militairen. Militaire tehuizen en verdere ont spanningsmogelijkheden zijn nodig, om onze jongens het verblijf in mi litaire dienst zc. aangenaam mogelijk te maken. Daaraan kunt U als thuis front uw medewerking verlenen, door de collectanten een zware col lectebus ie bezorgen. Namens de Afd. Pro Rege te Zierikzee, J. C. SPAANS, voorzitter. lezing over „Den Brie!" voor „Stad en Lande" De vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" houdt vrijdagavond 16 oktober a.s. in „Mondragon" de najaarsvergadering. Het lid mr. dr. H. P. Schaap houdt deze avond een causerie over het on derwerp „Den Br iel". De lezing zal worden verduidelijkt met een aan tal lichtbeelden. Plattelandsvrouwen houden „Wijnmiddag" Op woensdagmiddag 14 oktober a.s. houdt de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen een „wijnmiddag" in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". Deze middag wordt ver zorgd door een Schiedamse wijnhan del. Er zal een praatje worden ge houden over verschillende soorten wijn. De Film-Liga De Ziertkzeese Film Liga opent op 27 oktober a.s. het seizoen met de vertoning van de film „The league of gentlemen", een interessante rol prent, doorspekt met typisch Engel se humor. Bij Koninklijk Besluit, is inspec teur drs. J. J. Mottier m.i.v. 1 sep tember 1964 benoemd tot hoofdin specteur-titulair van 's Rijks belas tingen te Zierikzee. DEN HAAG, 7-10. Door het Cen traal Bureau vcor de Statistiek z\jn de uitkomsten van de landbouwtel ling, mei 1964 betreffende de veesta pel, bekend gemaakt. Rundvee: de totale rundveestapel verminderde van 3.695.000 stuks in mei 1963 tot 3.571.000 in mei 1964 (-3,4 procent). De teruggang deed zich voor in alle provincies. Het aantal melk- en kalf koeien gaf een vermindering tc zien met ruim 65.000 stuks (-3.7 procent). Van een vermindering was even eens sprake bij het jongvee, 1 jaar en ouder (-6.2 procent) en bij het mest- en vveidevee (-2.6 procent). Het aantal stuks jongvee, jonger dan 1 jaar, nam loe van 708.000 stuks in mei 1963 tot 711.000 stuks in mei 1964. Varkens: de varkensstapel ver toonde een uitbreiding met 345.000 stuks 12 procent). Provinciale gegevens tonen aan dat de procen tuele groei van de varkensstapel het grootst was in Gelderland (-f 18 pro cent), Overijssel 14 procent) en z.v.u. Optreden „Ensemble" in Concertzaal Onder auspiciën van de Z.V.U. brengt het toneel- en televisiegezel schap „Ensemble" op maandag 12 oktober a.s. het toneelspel in drie bedrijven „Het leven dat ik je gaf", van Luigi Pirandello op de planken van de Concertzaal. In dit stuk (de oorspronkelijke Italiaanse titel is „La vita che ti diedi") speelt de han deling zich af in een eenzame villa ergens in de Italiaanse provincie Toscane. Het stuk werd omstreeks 1923 geschreven. In de belangrijkste rollen treden o.m. op Caro van Eijck, Ina van Faassen, Magda Janssens en Jeanne Verstraete. De bloedtransfusiedienst Op vrijdag 9 oktober a.s. wordt in het verenigingsgebouw in 't Vrije een bijeenkomst gehouden van de Bloedtransfusiedienst „Schouwen- Duiveland". Een causerie zal wor den gehouden door de heer J. H. Motmans, medisch leider van de dienst, waarna de heer M. A. Heuser dia's zal vertonen van het voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. In de pauze werden verschillende onder scheidingen uitgereikt. SCHARENDIJKE Openstelling bibliotheek Het leesgrage publiek van Scha- rendijke en omgeving kan vanaf za terdag 10 oktober weer terecht in •het Ncd. Herv Verenigingsgebouw, want dan begint weer de bibliotheek van de Centr. van Reizende Biblio theken. gecombineerd met de C.J.V.- bibliotheek. Het boekenbezit is aan gevuld met 130 nieuwe boeken. VIANE (DUIVELAND) Gezonken sleepboot weer in bedrijf gesteld Be mctcrsleepboot „Schelde" van het bergings- en sloopbedrijf M. van geleden in de Vluchthaven der Marei te Viane, kwam enkele maanden geleden in de Vluchthaven tc Zijpe tot zinken. Dit was voor de firma van der Marei aanleiding om het schip ge heel te reviseren en van een nieuwe motor te voorzien, een 150 pk lang zaam lopende Dieselmotor 3-cylinder Twee bergingspompen en een ra dio-telefoon-installatie voltooien de uitrusting van dat schip. Het bijzondere is wel dat de plaat sing van deze motor in het schip geheel in eigen bedrijf werd uitge voerd. De proefvaart had deze week plaats en verliep tot volle tevreden heid. Viane, gelegen aan het woelige Keeten, waar tijdens de herfststor men nogal eens moeilijkheden wor den ondervonden, is een belangrijk strategisch punt voor een bergings bedrijf. De firma van der Marei be schikt nu daar over twee sleepboten, de „Schelde" en de „Rinus", om met succes dit bergingsbedrijf te kunnen uitoefenen. OOSTERLAND De P.I.T.-collecte In de week van 12 t.m. 17 oktober zal ook in deze gemeente weer de jaarlijkse P.I.T.-collecte worden ge houden, voor het Interkerkelijk Pro- Noord-Brabant 14 procent). In de overige provincies was even eens sprake van een toeneming van de varkensstapel, behalve in Zuid- Holland, waar het aantal varkens gelijk bleef en Noord-Holland, waar 5 procent minder varkens werd ge teld. Het totaal aantal biggen en mest- varkens in ons land nam toe met 247.000 stuks 10 procent). De ge delete zeugen gaven eveneens een uitbreiding te zien met 10 procent. Verder blijkt dat het aantal jonge fokdieren (opfokzeugjes en opfok- beertjes) in mei 1964 belangrijk gro ter was dan in mei 1963 54 pet.). Landbouwpaarden Landbouwpaarden: het aantal land bouwpaarden loopt steeds terug. Vo rig jaar mei was er sprake van een vermindering met ruim 8 procent, len opzichte van mei 1962. Dit jaar bedroeg de teruggang bijna 8 pet. Schapen: de schapenstapel ver minderde van 468.000 stuks in mei Jongeman zoekt KOSTHUIS in Duiveland of eventueel te Zierikzee, m.i.v. maandag 12 oktober a.s. Bi*ieven onder nr. 2081 aan het bureau van dit blad. testants Thuisfront. Omdat deze ge heel ten goede komt aan onze mili tairen en alles wat hiermee samen hangt, hoopt het comité weer op een goede opbrengst dit jaar. BRUINISSE Proefvaart van G.O. 36 Vcrige week vond op het Zijpe en de Greveiingen bij Bruinisse de proefvaart plaats van het motorschip G O 36, eigenaar de heer K. Tanis te Gcedereede. In dit schip werd door machine fabriek Fa. L. Padmos en Zoon te Bruinisse een nieuwe Kromhoutmo tor geplaatst van het type 5-F-240. met een vermogen van 310 pk bij 750 omw./min., met een reductiekop peling van 2Vz 1. De bestaande winch werd voorzien van twee nieuwe trommels voor het ophalen der bokken, wat de veilig heid tijdens het vissen aanmerkelijk bevordert. De proefvaart kan als zeer ge slaagd worden beschouwd. Mede door de grote reductie is de kracht van deze motor tot het uiterste be nut, wat vooral tot uitdrukking komt tijdens de uitoefening van de visserij. De vierbladschroef heeft een dia meter van 1.60 meter. Door de plaatsing van een motor van een dergelijk groot vermogen kan dit schip als een der best uit geruste van de vloot worden gere kend. Deltawerken voor Duitse t.v. De belangstelling voor de Delta werken is nog steeds groot. Vorige week werden opnamen gemaakt door een Westduitse televisieploeg. Schade aan auto Materiële schade, ontstaan aan een personenwagen, waarin gezeten wa ren enkele Franse werklieden van de firma Neirpick, werkzaam aan de kabelbaan, toen deze werd aan gereden door een achteruit rijdende auto met bieten, van de firma IJze- lenberg. Dit gebeurde op de oprit naar de Nocrddijk bij Restaurant „Bru". opzetten en dolman R. Boll, die goed toch wel in de midnerheid. De aan- In rgoep A VI speelt Burgh AI thuis: tegen Goes A I en Volharding AI en uit tegen Kloetinge A I, Ro- bur A I en Wolfaartsdijk AI. De grootste militaire parade, die ooit in Oost-Berlijn is gehouden, vormde woensdag het hoogtepunt in de viering van de vijftiende ver jaardag van de Duitse democratische republiek. 1963 tot 443.000 stuks in mei 1964 (-5 procent). Hoenders: bij de hoenders valt op de sterke uitbreiding van het aan tal dieren, dat bestemd is voor de slacht. De uitbreiding bedroeg niet minder dan 55 procent. Het aantal hennen, van 7 maanden en ouder, was in mei 1964 vrijwel gelijk aan het aantal in mei 1963. Het aantal hennen, jonger dan 7 maanden was 20 procent kleiner dan in mei 1963. Eenden: het aantal eenden gaf een vermindering te zien van 1.234.000 in mei 1963 tot 953.000 in 1964 (-23 procent). In de Verenigde Staten zijn vorig jaar 11.800 mensen dopr brand om het leven gekomen terwijl voor een waarde van 1.788.100.000 dollar scha de weid aangericht. Drie Oostduitse arbeiders zijn er in de nacht van dinsdag op woens dag in Nodersaksen in geslaagd vei lig het. westen te bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6