Pril- vloeibaar voor llz prijs en... Pril-vloeibaar gratis bij 2 Vieriingpakken bij 2 dubbelgrote pakken ontspant het water TWEED 149,- De Franse melk- staking verloopt Zware aardbeving in Turkije De Zeeuwse middenstand 49V00RDEEL i 1 voorde moderne vaatwas DE WINTER KOMT IN MET BONT Elegant model: slank maar ruim. Gesneden uit echte camaleux- tweed, een „spreken de" weefstof in winter se pasteltinten. Mode 1965. DeColombi bont kraag zorgt voor het „mondaine" accent waar de echte winter- chic om vraagt! Duits schip kreeg het zwaar in de storm IJMUIDEN, 7-10. Omstreeks half vier woensdagmiddag: heeft het Duit se motorschip „Maria Althoff" aan het kuststation „Scheveningen Ra dio" gemeld, dat het op de Noordzee cp vijftig mijl west-zuidwest van IJmuiden in nood verkeerde en dringend hulp nodig had. De lading van het 999 ton meten de schip was gaan schuiven en de Maria Althoff ging in. slecht weer steeds meer slagzij maken. Uit IJmuiden en Hoek van Holland gin gen zeesleepboten op weg naar de Maria Althoff. Op herhaald aanroe pen van deze sleepboten gaf de Maria Althoff om tien over half vier geen antwoord meer. Het bleek later dat de bemanning de Maria Althoff had verlaten. De Prinses Beatrix, lijnboot van de Maatschappij Zeeland, is om half vijf bij de Maria Althoff aangeko men, waar men een reddingboot met een aantal opvarenden van het Duit se schip aantrof. De Prinses Beatrix heeft deze mensen overgenomen. De „Humber" heeft vastgemaakt 'en is met de „Althoff" naar Hoek van Holland. De navigatielichten van het verlaten schip branden nog, zodat men aanneemt dat de machi nekamer nog intact is. De slagzij van de „Atlhoff" is tot dusver niet groter geworden, zo heeft de be manning van de Humber meege deeld. De bemanning van de Duitse boot is inmiddels in Hoek van Holland aangekomen. BOVENAAN Boven aan de lijst van ont vangers van gezinstoelagen in west-Duitsland staat een ar beider uit Turkije, die 23 kin deren en 2 vrouwen moet on derhouden. Hij ontvangt 1.440 Duitse marken per maand. Een van zijn vrouwen verwacht zijn 25e nakomeling. Op de tweede plaats staat een West- Duitser die 1.045 mark ont vangt. vangt. Hij is vader van 17 kin deren. PARIJS, 7-10. Er is een verbete ring waarneembaar in de Franse melkvoorziening. In 25 departemen ten is de staking geëindigd, in an dere streken komt de oude toestand weer langzamerhand terug. In Toulouse was de melkaanvoer woensdagochtend weer normaal. Er werd een aantal processen-verbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving. In het noorden is de aanvoer over het algemeen slecht, terwijl de leve ranties naar Parijs nog altijd worden tegengehouden. In Grenoble werden woensdagoch tend de stakingsposten uitgebreid om iedere melkleverantie te belemmeren Amerikaanse trein moest Oostduitse vlag voeren BERLIJN, 7-10. Een Amerikaanse militaire trein heeft woensdag onder protest van de Amerikaanse trein- commandant van Marienborn tot Berlijn de Oostduitse vlag moeien voeren.. Ter gelegenheid van de vijftiende verjaardag van de Oostduitse repu bliek werd in Marienborn de Oost- Duitse vlag (met hamer en sikkel) op de trein geplaatst. Weer proces tegen Leibbrand STUTTGART, 7-10. De internatio naal bekende verkeersdeskundige prof. dr. Kurt Leibbrand zal 28 ok tober in Stuttgart opnieuw voor de rechtbank moeten verschijnen. Voor de tweede maal zal worden getracht opheldering te verkrijgen over de te rechtstelling van twee-en-twintig Italianen in de nacht van 21 op 22 augustus 1944 in Zuid-Frankrijk, be volen door Leibbrand als compag niescommandant van een Duits regi ment genietroepen. Er zijn 105 ge tuigen uit Duitsland, Frankrijk en Italië opgeroepen. Twee jaar geleden, op 2 oktober 1962. was de nu 50-jarige Leibbrand door de rechtbank in Stuttgart bij gebrek aan bewijs van moord vrij gesproken. ANKARA, 7-10. Een zware aard beving, die in geheel west-Turkjje is geveeld, heeft in de stad Manyas - ten zuiden van de Zee van Mar mora gelegen - aan tien mensen het leven gekost. Tal van huizen en mos keeën zjjn verwoest. Het epicentrum van de beving lag precies te Manyas Het gebied ten zuiden van de Zee van Marmora is reeds meermalen door aardbevingen getroffen. In Istanbul, 130 kilometer ten noorden van Manyas, zijn geen slachtoffers gevallen en is ook geen schade aan gericht. In Bursa, bekend om zijn warme bronnen, brak onder de zieken die er een kuur ondergaan, paniek uit. Ze vluchtten uit de baden het na bijgelegen park in zonder de tijd te nemen, zich aan te kleden. Volgens de laatste officiële cijfers heeft de aardbeving totaal dertig deden en twee-en-vijftig gewonden tot gevolg gehad. Vrijdag 5 mei vrijaf met behoud van loon DEN HAAG, 8-10. De Stichting van de Arbeid heeft de regering meegedeeld er mee te kunnen in stemmen dat op 5 mei 1965, de lus trumviering van de nationale bevrij dingsdag, vrijaf wordt gegeven met behoud van loon, voorzover de werk omstandigheden dit niet zullen be lemmeren. Evenals in 1960 dient een en an der geregeld te worden in een alge mene vergunning van het college van rijksbemiddelaars. De Franse tekstschrijver Albert Willemetz, die meer dan honderd operettes en 2.000 chansons op zijn naam heeft staan, is in de nacht van dinsdag op woensdag in zijn woning nabij Parijs op 77-jarige leeftijd overleden. AMSTERDAM. In het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam is de 41-ja- rige losarbeider W. Zijlstra overle den aan de gevolgen van een ver keersongeval. Op 29 september kwam du man op zijn bromfiets in botsing met een vrachtwagen. GOES, 7-10. Op de Zeeuwse ka tholieke middenstandsdag in Goes, heeft de, voorzitter van de Neder landse Katholieke Middenstandsbond de heer J. B. A. Hurkmans, de K.V. P.-fractièvoorzitter in de Tweede Kamer, drs. Schmelzer, dank ge bracht voor de aandacht die hij bij de algemene politieke beschouwingen heeft besteed aan het middenstands- beleid. Er is ih de K.V.P.-fractie een door braak ^an inzicht voor midden- standsprpblemen merkbaar en het beleid van de regering in de toe komst zgl rekening moeten houden met de hiiddenstand. Tot dusver is dit beleid zeer teleurstellend geweest voor de ^middenstand, aldus de heer Hurkmans. Over 4e intrekking van de facili teiten voor de gemeenten Goes en Zierikzee zei de heer Hurkmans, dat het een Öer eerste taken van de ka tholieke middenstandsfederatie in Zeeland moet zijn om drs. Bakker en de regering ervan te overtuigen, dat intrekking van de faciliteiten voor Zeeland ffunest zullen zijn. De Verenigde Staten hebben woensdag formeel de Russische nota, waarin c.rie Amerikaanse attaché's en een Britse van spionage werden beschuldigd, verworpen. Het „verdwenen" nazi-dpssier BONN, 7-10. In de in Bonn aanwe zige archieven van het vroegere na zi-ministerie van buitenlandse zaken komt en kwam geen „dossoer num mer 6" voor, dat bijzonderheden zou bevatten over de betrekkingen tussen Hitler-Düitsland en het Vaticaan in het algemeen en de deportatie van Joden uit Rome in oktober 1943 in het bijzonder. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken in Bonn deelde mee, dat zich onder de tussen 1956 en 1958 door de geallieerden teruggegeven documen ten van het nazi-ministerie geen dossier nummer 6" had bevonden. (Alle documenten van het vroegere „Reichsministerium" waren aan het eind van de oorlog door de geallieer den in Londen gedeponeerd). SPORT VOETBAL Duiveland A I-Zierikzee AII 3-1 Duiveland won volkomen verdiend al was de thuisclub in de eerste helft toch wel in de minderheid. De aan vallen van Zierikzee in de eerste helft leverden echter niets op en de rust brak aan met 0-0. Na de i*ust was vooral Duiveland in de aanval. Kees Zwager opende de score (1-0) in de twintigste minuut. Na vijf min. was het dezelfde speler die zonder aarzelen een kans wist te benutten (2-0). Zierikzee -kwam intussen feller opzetten en doelman Bolle, die goed werk leverde, moest nogal eens in actie komen. Jan Bolle schoot in de dertigste min. zo hard in het Zierik- zee-doel dat het net het begaf (3-0). Op het nippertje kon Zierikzee de eer nog redden, zodat de eindstand kwam met 3-1. Juniorenvoetbal afdeling Zeeland Door de competitieleider van het juniorenvoetbal van de afdeling Zeeland is voor de verschillende groepen waar anderhalve competi tie zal worden gespeeld, de laatste helft bekend gemaakt. Deze wed strijden zjjn na loting vastgesteld. In groep AI speelt Zierikzee AI hierbij thuis: tegen Middelburg A I, Vfissingen A I en Zeeland Sport A I en uit: tegen Goes A I en Zeelandia AI. In groep A VI speelt Burgh A I thuis: tegen Goes A I. Nieuwdorp A I en Volharding A I en uit tegen Kloetinge A I, Robur A I en Wol- faartsdijk A I. In groep B IX ziet het programma er als volgt uit: Bruse Boys BI thuis: Dreischor B I, Zierikzee B I en SKNWK BI en uit: Mevo BI en Zierikzee B II. Dieischor BI thuis: Mevo B I en SKNWK B I; uit: Bruse Boys B I. Zierikzee B I en Zierikzee B II. Mevo B I thuis: Bruse Boys BI, Zierikzee B I cn SKNWK BI; uit: Dreischor B I en Zierikzee B II. SKNWK B I thuis: Zierikzee B II SKNWK B I thuis: Zierikzee B I en Zierikzee B II; uit: Bruse Boys B I. Mevo B I en SKNWK B I. Zierikzee BII thuis: Bruse Boys BI, Dreischor B I en Mevo BI; uit; SKNWK BI en Zierikzee BI. Voor de groep A IV en B X is een dubbele competitie vastgesteld. Voetbalvereniging „Zierikzee" 45 jaar Vandaag (donderdag) is het 45 jaar geleden dat de voetbalvereniging „Zierikzee" werd opgericht. Op vrij dag 10 oktober 1919 werd hier ter stede de oprichtingsvergadering ge houden van een club, die in de loop van zijn bestaan al heel wat succes sen heeft kunnen 'boeken. Feitelijk betrof het in 1919 een heroprichting van de reeds eerder bestaande ver eniging. Op de oprichtingsvergade ring traden 26 leder. toe. Het eerste bestuur was als volgt samengesteld: J. Honig (voorzitter): J. M. van Bor- tel (vice-voorzit ter) D. Jacobi (se cretaris); J. W. Cashoek (penning meester). Het nieuwe bestuur stuur de onmiddellijk een oproep in zee de nieuwe vereniging te steunen en zich als lid aan te melden. BADMINTON Zierikzee in districtscompetitie De „Zierikzeese Badmintonclub" is haar seizoen begonnen en evenals verleden jaar zal zij dit seizoen weer aan de districtskompetitie van de Nederlandse Badminton Bond deelnemen. Zij is daarbij weer in gedeeld in de Zeeland-Noord-Bra- bant-klasse en wel met de volgende tegenstanders: Breda II uit Breda; Typhoon II uil Breda; Cock I uit Breda;Robad II uit Roosendaal; Flying" Shuttle I uit Bergen op Zoom. A.s. vrijdagavond speelt „Zierik zee" in de gemeentelijke gymnas tiekzaal „Malta" haar eerste thuis wedstrijd en wel tegen Typhoon II Iets te voorspellen over de uitslag is erg moeilijk, omdat de kracht van de tegenpartij niet bekend is. We kunnen alleen maar de hoop uitspre ken dat „Zierikzee" een even goed seizoen tegemoet zal gaan als afge lopen jaar. HAVANNA. 5-10. In de afgelo pen weken is in de Cubaanse hoofd stad het voedselrantsoen verminderd Be rantsoenen voor reuzel en stook olie zjjn gehalveerd, aardappels zijn niet te koop en groenten zjjn slechts uiterst schaars verkrijgbaar. In Londen, Hull en Liverpool zijn ongeveer 17000 havenarbeiders een staking begonnen om hun looneisen kracht bij te zetten. Door deze wil de staking, die één dag zal duren, wordt een honderdtal schepen ge troffen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 4