Gashouder ontploft te Kopenhagen De Britse verkiezingen vakkleoing IS uiterst wasbest.eHdig en blijvend kleurecht De wervelstorm Wilda Rapport over moord op Kennedy De verdediging van Suriname De melkstaking in Frankrijk Vrouw vermoord te Leeuwarden OLYMPISCH SPEL STAD EN EILAND MARKTBERICHTEN De ontwikkeling in Zuid-Vietnam Zierikzeese foto in gastenboek van ir Piet Hein' ZIER1KZEE, 26-9. Recentelijk heeft een Zierikzeese foto zo vernemen wU een plaatsje gevonden in het gastenboek van het koninklijke jacht de „Piet Hein". Het is de in ons blad afgedrukte foto van het jacht, toen het in het kader van het bezoek van H.M. de Koningin aan de Deltawer ken, ligplaats had gekozen aan het Luitje. Het jacht was gelijk men zich zal herinneren aan het Luitje af gemeerd van dinsdagavond 2 sep tember tot de volgende morgen. Aan de ligplaats van de „Piet Hein" was geen publiciteit gegeven, zodat H.M. de koningin een unieke gelegenheid kreeg zonder gestoord te worden een avondwandeling door Zierik- zee te maken. Uiteraard kon des avonds het jacht niet meer worden gefotografeerd, maar wel de volgen de morgen. In alle vroegte werd van de Oosthavendijk af, de „Piet Hein" op de gevoelige plaat vastgelegd. Een afdruk van de foto hebben wij bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester ter hand gesteld, die de foto heeft doorgestuurd naar paleis Soestdijk. Zierikzee's burgemeester kreeg in middels bericht dat de foto is ge plakt in het gastenboek van de „Piet Hein". De volledige rust die rond het jacht heerste en op de plaat ook wel tot uitdrukking kwam, vond H. M. de koningin symbolisch voor haar bezoek aan Zierikzee, waaraan de vorstin aangename herinneringen be waart. KOPENHAGEN, 26-9. By ccn gas- houdcrsontploffing in de voorstad Valby bü Kopenhagen zijn vier men sen om het leven gekomen en naar men vermoedt nog een vijfde. Een honderdtal werd gewond, van wie twee zwaa.r Meer dan duizend men sen zijn dakloos. De omgeving van de fabriek is tot rampgebied ver klaard. Drie doden waren naar men ge looft employé's van de gasfabriek. Het vierde slachtoffer is een be jaarde man die. juist uit een nabij gelegen bakkerij was gekomen. Hij werd tegen de grond geslagen. Een groot aantal gewonden kon na be handeling in een ziekenhuis naar huis terugkeren, Het stadsbestuur heeft beloofd nieuwe huizen aan de daklozen te verschaffen. Zij zullen voorlopig in scholen worden ondergebracht. De gas- en elektriciteitsmaatschappij van Kopenhagen deelde mee dat zij alle schade zal vergoeden. LONDEN, 26-9. Koningin Eliza beth van Engeland heeft vrijdag de koninklijke proklamatie ondertekend waarbij het Britse parlement met het oog op de op 15 oktober te hou den algemene verkiezingen wordt ontbonden. Daartoe was zij speciaal uit Schotland naar Londen gevlogen. Met de ondeidekening zijn de 630 lagerhuisleden niet langer leden van het parlement. De ministers blijven op hun posten. Intussen werd premier sir Alec Douglas-Home in Schotland aan vaard als kandidaat voor Kinross en West Pertshire, de zetel die hij bij de tussentijdse verkiezingen van vo rig jaar november met een meer derheid van bijna 10.000 stemmen veroverde. In een brief aan premier Papan- dreoc van Griekenland heeft konin gin-moeder Frederika het verzoek gedaan geen wetsontwerp in te die nen voor het toekennen van een pensioen aan haar, vanwege de aan vallen op 'haar van de zijde van ze kere Griekse persorganen. Ingezonden mededeling bendien'S Confectie fabrieken N.'/.AI.MEtO TOKIO, 26-9. In Japan zijn zes personen gedood en 460 gewond door de wervelstorm Wilda, die in twee golven binnen 24 uur over Japan is getrokken. Meer dan 43.500 huizen kwamen onder water te staan, 2.162 huizen werden geheel vernield of weggespoeld. Negen personen wor den vermist, 109 schepen werden be schadigd. Het olympische dorp heeft lichte schade opgelopen. WASHINGTON, 26-9. De conclu sie in het rapport van de commissie- Warren over de moord op president Kennedy luidt volgens de algemene verwachtingen, dat de misdaad werd gepleegd door één, geestelijk gestoor de, man - Lee Harvey Oswald - zon der dat er medeplichtigen of samen zweerders in het spel waren. Het rapport is zondagavond voor publikatie vrijgegeven. Het ziet er nu al naar uit, dat het een „best seller" wordt. De publieke belang stelling is tijdens het onderzoek van de commissie naar de omstandighe den rond de moord op het Ameri kaanse staatshoofd, dat tien maan den in beslag heeft genomen, zeer groot geweest. Pres. De Gaulle in Peru LIMA, 27-9. President De Gaulle van Frankrijk heeft zaterdagavond in Lima op een gemeenschappelijke zitting van beide huizen van het Pe ruviaanse Congres, een beroep op de Latijns-Amerikaanse landen gedaan om een grotere rol op het wereldto neel te spelen en zo een belangrijk element te vormen voor het even wicht en de vrede in de wereld. Hij bood de landen van Latijns- Amcrika samenwerking met Frank rijk aan, speciaal op wetenschappe lijk, technisch en cultureel gebied. PARAMARIBO, 26-9. Dc Neder landse minister van defensie, P. J. S. dc Jcng, heeft zaterdagochtend met de Surinaamse regering beraad slaagd. Tijdens dit overleg werd hem een memorandum overhandigd over de verdediging van het Surinaamse grondgebied. De Nederlandse minis ter zal dit memorandum ter bestu dering doorzenden aan het comité verenigde chefs van staven. De minister achtte het van groot belang, dat de taakverdeling tussen justitie en douane enerzijds, en het militair apparaat anderzijds, wordt vastgelegd. Op een persconferentie verklaarde de minister dat de dreiging voor het land momenteel zo klein is, dat zelfs besloten zou kunnen worden de sterkte van de troepenmacht te ver minderen. Hij zag de bestrijding van de wapensmokkel naar Brits Guyana als een taak van de justitie, doch verklaarde, dat, indien het civiele apparaat het niet aan kan, bijstand kan worden verkregen van de zijde der militairen. Minister De Jong deelde verder mede, dat het opne mingsvaartuig hr. ms. „Luymes" zee kaarten zal gaan maken van het continentale plat voor de kust van Suriname. Dc daaraan verbonden werkzaamheden zullen vermoedelijk drie jaar duren. In Ziirich zijn uit ceh op 'n' plein geparkeerde auto juwelen tot een waarde van ongeveer 200.001) gul den gestolen. Aanbevelingen in rapport commissie-Warren AUSTIN, 27-9. President Johnson heeft zondag een uit vier leden van zijn kabinet bestaande commissie in gesteld, die zal moeten toezien op de nauwkeurige uitvoering van de aan bevelingen der commissie-Warren, die een onderzoek heeft ingesteld naar de moord op president Ken nedy. De leden zijn de minister van fi nanciën, Dillon, die van justitie ad interim Katzenbach, de directeur van de centrale inlichtingendienst, McCone, en George Bundy, de advi seur van de president voor aangele genheden betreffende de nationale veiligheid. Dit besluit van president Johnson is een reactie op de eerste aanbeveling der commissie-Warren, die in haar rapport had aangedron gen op de instelling van een kabi netscommissie, waarin met name de ministers van financiën en justitie zitting zouden moeten hebben en die toezicht zou moeten houden op alle activiteiten van de geheime dienst en der federale organen, die geza menlijk verantwoordelijk zijn voor dc bescherming van de president. Man slikte goud in CAIRO, 27-9. Een goudsmokkelaar heeft een poging de Egyptische dou ane te misleiden met de dood moe ten bekopen. Bij zijn aankomst in de haven van Alexandrië besloot de man zijn smokkelwaar in de vorm van vier klompjes goud in te slik ken. Hij passeerde zonder moeilijk heden de douane, maar kreeg kort daarop hevige pijnen. In een ernsti ge toestand werd hij in een zieken huis opgenomen, waar hij de oorzaak van zijn lijden opbiechtte. Bij een spoedoperatie werd het goud gevon den, doch de smokkelaar overleefde de ingreep slechts enkele uren. PARIJS, 27-9. De Franse regering heeft zondag een prijsverlaging van tien procent voor gecondenseerde melk aangekondigd. De melkstaking is nu zijn tweede week ingegaan. Gepensioneerden zullen wat zij meer betaald hebben voor gecondenseerde of poedermelk terugbetaald krijgen. In de bekendmaking werd gezegd dat grote hoeveelheden geconden seerde melk zijn ingevoerd uit lan den waar deze goedkoper is en dat de Franse fabrikanten van gecon- denceerde melk met ingang van he den (maandag) hun prijzen met tien procent zullen verlagen. Intussen begint in Parijs tekort aan poeder- melk en gecondenseerde melk te ont staan. Uit Nederland komen kleine voorraden aan. LEEUWARDEN, 28-9. De 43-jarige mevr. J. D.-B. is zaterdagnacht in ihaar woning te Leeuwarden ver moord. Haar man vond ihaar om twee uur 's nachts levenloos op bed liggen. Zij bleek te zijn gewurgd. De politie heeft zondagmorgen tien uur in Leeuwarden de 26-jarige J. C. aangehouden. De man 'heeft tot dus ver ontkend iets met de moord te maken te hebben. Mevrouw D. was alleen thuis op het tijdstip dat de moord moet zijn 'gepleegd. Haar enig kind, een 17-ja- rige dochter, zou die nacht niet thuis komen. Deze hoorde het bericht van de moord op haar moeder pas gister morgen. De politie acht :het niet uit gesloten, dat de dader mevrouw D. op straat ontmoet heeft en daarna met haar mee is gegaan naar huis. De politie arresteerde C. in een café aan de Groninger straatweg. De man ging zonder tegenstand te bie den mee. Maastricht en zijn Romeinse overblijfselen MAASTRICHT, 26-9. Het gemeen teraadslid van Maastricht, de heer L. Meijs (k.v.p.) heeft b. en w. vra gen gesteld n.a.v. geruchten dat de overblijfselen uit de Romeinse tijd, die vorig jaar door de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek, werden blootgelegd, weer on der het zand zullen verdwijnen. Bij het saneren van de zogenaam de Slokstraatbuurt, die thans weer gerestaureerd wordt, ontdekte men enkele meters onder het maaiveld overblijfselen van Romeinse gebou wen. De Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek wist daar op een hypocaustum alsmede over blijfselen van en'kele andere gebou wen geheel bloot te leggen. Hier mede werd onder andere aangetoond dat Maastricht als Romeinse neder zetting van groter omvang is ge weest dan men aanvankelijk veron derstelde. N.S. moeten enorm investeren UTRECHT, 26-9. De investerin gen in de Schiphollijn, een spoor wegverbinding Amsterdam-Lelystad, de Delta-spoorlijn van Rotterdam naar Goes als aansluiting op de toe komstige kanaaltunnel en de voor het goederenvervoer noodzakelijk nieuwe rangeeremplacementen zul len tezamen het miljard overschrij den. Alleen de Schiphollijn kost 350 miljoen gulden. De president-directeur van de Ne derlandse Spoorwegen, ir. J. Loh- mann, heeft bekend gemaakt in een toespraak in dc commissarissenzaal van de Spoorwegen in Utrecht ter gelegenheid van het bezoek van ko ningin Juliana aan enkele bedrijfs onderdelen van dc Spoorwegen. De draadomroep ROTTERDAM, 26-9. In Rotter dam is opgericht een comité behoud draadomroep. Het wil landelijk actie gaan voeren voor instandhouding van de draadomroep, die met op heffing wordt bedreigd. Secretaresse is mevr. H. Bouman, Noordplein 47, Rotterdam 11. De anti-hongeractie 1964 DEN HAAG. 26-9. - De N.O.V.I.B. (Nederlandse Organisatie voor Inter nationale Bijstand) zal van 26 okto ber tct 1 november geld inzamelen vcor de hongerbestrijding in de we reld in het kader van de anti-hon- giractle. Bü de laatste anti-honger actie, in 1962, bracht het Nederland se volk ruim 1,2 miljoen gulden bü- etn. In 1960 richtte de voedsel- en land- beu werganisatie van de Ver. Naties zich tct de wereld met een oproep een grootscheepse anti-hongeractie te tegirnen. In Nederland geeft de N.O.V.I.B. aan deze actie gestalte. Meer E.H.B.O.'ers nodig GRONINGEN, 26-9. Nu het aantal ongelukken in enze mechanische maatschappü steeds toeneemt, zijn er cok meer mensen met E.H.B.O.- diploma's nodig. Op het ogenblik hebben 82.794 Nederlanders een der gelijk diploma, 3.739 meer dan vorig jaar. Toch is dit aantal nog te gering en daarom is een voortgaande propa ganda voor het E.H.B.O.-werk drin gend nodig. Dit zei de voorzitter van het Granje-Kruis, dr. W. van de Slikke uit Rotterdam, op de jaarver gadering van zijn organisatie in Gro ningen. Het Oranje-Kruis heeft een nieu we voorlichtingsfilm gemaakt, die op deze bijeenkomst in première ging. De examengelden voor het E.H.B.O.- diploma gaan per 1 nov. omhoog van f 3,50 tot f 4,50. Verlenging van diploma's zal voortaan f 3,kosten in plaats van f 2, Enorme partij groenten verbrand DEN HAAG, 26-9. Bij een hard nekkige brand is in Scheveningen vierhonderd ton groenten ter waar de van f 300.000,- verloren gegaan. De brand ontstond in een van de opslagruimten van Jaczon Diepvries N.V. aan de Van Bergenstraat door 'kortsluiting in een elektriciteitskabel De isolatielagen van kurk en teer vatten vlam. De brand ging gepaard met hevige rook en de brandweer stond voor een lastig karwei. Gasmaskers en andere uitrustingsstukken werden door het teer in de donkere ruimten vol vette rook onbruikbaar. Hoe groot de schade aan de vries cel is, die een capaciteit heeft van 1800 kubieke meter, kon nog niet worden geschat. Twee Franse scheepswerven., één in Duinkerken en één in Toulon, gaan twee vrachtschepen van 16.000 ton voor China bouwen. Het is een order van 22 miljoen gulden. AMSTERDAM. Het Nederlandse Padvindsters-gilde zal een leidster uit Kameroen (W.-Afrika) mej. H. E. Quan, in Nederland opleiden. Buschauffeur stierf achter stuur GEMERT, 25-9. Een stervende buschauffeur heeft zqn voertuig in het dorp Gemert tegen het hek van de pastorie tot staan gebracht. Zün pasagiers zijn met de schrik vrüge- komen. Vrijdagmiddag omstreeks half zes reed de 43-jarige J. C. H. Cauts uit Veghel met een lijnbus van de „Zuid -Ooster" op 't traject Nijmegen-Ge- mert-Eindhoven door Gemert. In het hart van het dorp bij de Nieuwstraat -Kerkstraat begon de bus te slinge ren, reed over het trottoir en kwam tenslotte in het hek van de pastorie bij het kasteel tot stilstand. De chauffeur had een hartaanval ge kregen. Snel werd medische en gees telijke bijstand gehaald. Korte tijd later is de chauffeur overleden. Zijn hevig geschrokken passagiers kwa men met de schrik vrij. Tijdens de slingerende busrit door Gemert moest een tegenliggende vx-achtauto uitwijken. Daarbij werd een meisje uit Erp aangereden. Zij werd gelukkig slechts licht gewond. Burghse Herv. kerkeraail naar West-Duitslaiul BURGH, 28-9. Op uitnodiging van de stad Witten Anncn in Duitsland brengt de kerkeraad van de Her vormde gemeente te Burgh een be zoek aan die stad, die ten zuidoosten van het Ruhrgebied ligt. Voor hen is in deze stad een uit gebreid pi-ogramma opgesteld. Zon dagmorgen ging ds. F. Don voor in de aldaar gehouden kerkdienst. Reeds jai-enlang komen in het zo merseizoen jongelui uit deze stad naar de Westhoek om hun vakantie in vei'enigingsverband door te bren gen. In de Koebel kwamen ze dit jaar zes weken lang afwisselend met een jongens- en meisjesploeg. Allen wai'en leden van de C.V.J.M. Voor de bevolking zijn het geen onbekenden meer en wat ouder gewoi'den jonge lui, die in de jaren 1955 naar hier kwamen, zijn nu inmiddels volwas sen geworden, die de Westhoek niet vergeten en ook nu nog in familie kring hun vakantie alhier doorbren gen. Ingezonden mededeling l/erf ¥an Vettewinkel Scheepvaartbcricliten Forest Hill, 25-9 te Palermo. Zafra, 26-9 te Sriracha verwacht. DIVERSE BERICHTEN AMSTERDAM. De tentoonstelling „Idee '64", een expositie van moder ne apparatuur voor het huis, die de afgelopen tien dagen in het R.A.I.- gebcuw te Amstei'dam is gehouden, heeft 80.027 bezoekers getrokken. AMSTERDAM. Op de rijksweg Amsterdam-Utrecht heeft zich onder Vinkeveen een kettingbotsing voor gedaan, waarbij 12 auto's waren be trokken en 7 personen werden ge wond. Na afloop van besprekingen tus sen president De Gaulle van Frank rijk en president Belaunde van Peru is in een Fi-ans-Peruviaans commu niqué gezegd, dat de x-esultaten van de V.N.-conferentie in Genève over handel en ontwikkeling in het bij zonder bestudeerd zijn. WARNS. Enkele honderden Frie zen hebben op het Rode Klif bij Wai-ns de gestaag neei'sti'omende re gen getrotseerd om de traditionele herdenking van de slag bij Warns (26 september 1345) mee te maken. DODELIJKE ONGELUKKEN STADSKANAAL. Zaterdagmiddag is de 78-jarige heer H. Klok, die don derdagmiddag met zijn rijwiel ge schept werd door een personenauto op de Musselweg te Mussel en daar bij zeer ernstig werd gewond, in het ziekenhuis te Winschoten overleden. ALKMAAR. De 23-jarige arbeider G. C. Dekker uit Heerhugowaard is toen hij in een loods van de Centrale coöperatie van de L.T.B. aan de Ka naaldijk te Akersloot een transport band wilde verplaatsen, getroffen door elektrische stroom en om het leven gekomen. ANNEN. In Annen (gemeente An- loo) is de 70-jarige heer J. Fidder dit weekeinde door ëen achteruitrij dende vrachtauto voor zijn woning overreden. Hij kwam onder een van de wielen terecht en overleed ter plaatse. BAARLE-NASSAU. Op de weg Baarle-Nassau-Chaam is de 25-ja- rige heer A. de Grauw uit Baarle- Nassau, zoon van de burgemeester van deze gemeente, met zijn auto tegen een boom gebotst en om het leven gekomen. Er hing ten tijde van het ongeval een lichte mist. De auto werd vernield. GRONINGEN. De heer G. J. Hun- derman (65) en zijn drie jaar jongere echtgenote, mevr. T. Hunderman- Huigens, zijn zaterdagavond dood in hun woning aangetroffen door een 14-jarige kleinzoon, die zijn groot ouders wilde opzoeken. Zij zijn om het leven gekomen als gevolg van koolmonoxydevergiftiging (kolen damp). AMSTERDAM. Zondagochtend te omstreeks vier uur heeft zich op de kruising Jan Pieter Heyestraat-Jacob van Lennepstraat in Amsterdam een botsing tussen een taxi en een per sonenauto voorgedaan, waarbij vier pei*sonen zwaar gewond werden. HERTEN. Omstreeks half zes zon dagochtend is de 27-jarige Britse mi litair Robin James Hall, afkomstig uit een Engels militair kamp teDahl- heim in Duitsland, gedood, doordat hij met zijn auto tegen een boom langs de rijksweg in Herten boste. KROMMENIE. De vijfjarige Nico Niclen uit Krommenie is zondagmid dag dodelijk gewond, toen hij plot seling overstak en overreden werd door een bestelauto uit Wormerveer. Het kind overleed na aankomst in het St. Jan-ziekenhuis in Zaandam. ZIERIKZEE Het circus Boltini Men deelt ons mede, dat voor de middagvoorstelling van heden (maandag) van het circus Boltini (Caustraat) een beperkt aantal plaat sen van de eerste rang, tegen speci ale gereduceerde prijs, is gereser veerd voor ouden van dagen. KERKWERVE Bejaardenbijeenkomst uitgesteld De bejaardensociëteit te Kerk- werve die 30 september van start zou gaan, is wegens verhindering van enkele comitéleden uitgesteld tot woensdag 14 oktober. WESTERSCHOUWEN Nog altijd „zomergasten" Nu iedereen weer aan het werk is na een heerlijke vakantie, maar de zomer zich onverminderd voortzet met dagelijks prachtig zonnig weer, zou te verwachten zijn dat al deze heerlijkheden alleen voor de eigen bevolking weggelegd waren. Niets is echter minder waar, want elke dag ziet men nog vreemdelingen hun ho telruimte of pension verlaten om zich naar het strand te begeven waar het in de laatste weken nog heerlijk is om te vertoeven. Behalve Nederlanders komen er nog wat Duitsers die hun eerste snipperdagen nemen om naar Schouwen te ver trekken en daar op het strand te ge nieten. Intussen een welkome ver dienste voor de zaken die zich op 'het toerisme ingesteld hebben. RENESSE De bejaardensociëtei! Op woensdag 30 september a.s. gaat de bejaardensociëteit weer van start. 'De bijeenkomst vangt aan om 2.30 uur en als vanouds zijn alle be jaarden hartelijk welkom. BROUWERSHAVEN Gemeenteraadsvergadering De raad der gemeente Brouwers haven komt maandag (heden)avond 8 uur in openbare vergadering bij een in het Plaatsenhuis te Dreischor voor de benoeming van een onder wijzer aan de o.l.-school te Brou wershaven. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 28-9. - Aangevoerd 1685 stuks vee, te weten: 1071 vette koeien en ossen en 614 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en os sen: f 3,85-4,10; f 3,50-3,75; f 3,30- 3,50. Varkens: f 1,98-1,95-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer: als vorige week; handel: zeer kalm; prij zen: even minder, prima's boven no tering; worstkoeien f 3,00-3,20 per kg. Varkens: aanvoer: gewoon; han del: redelijk; prijzen: gaande de markt teruglopende prijzen, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,75-1,80 per kg., slacht- zeugen f 1,50-1,55 per kg. SAIGON, 26-9. In Zuid-Vietnam is de nationale hoge raad geïnstalleerd. De raad, die uit 17 leden bestaat, •heeft tot taak het land naar een de mocratisch bestel te leiden. De leden zijn gekozen door het staatshoofd, generaal Duong Van Minh, en ver tegenwoordigen diverse godsdiensti ge en. andere groeperingen. De raad moet een voorlopige grondwet opstellen en een nationale conventie in het leven roepen, die een voorlopige nationale leider zal kiezen. Dit werk moet voor 28 ok tober gereed zijn, maar vele politie ke waarnemers achten zulks on waarschijnlijk en voorzien nieuwe crises. Vlam in de pan Vrijdagmorgen jl. plm. 9 uur loei de te Brouwershaven de brandweer sirene voor een brandje bij de heer v. A. aan de Oude Schouwsc dijk. Het bleek dat tijdens het bakken van pata-frites de vlam in de pan was geslagen, maar door kordaat in grijpen van de heer A. P. D. was het vuur snel geblust met een schuim- blusapparaat. De inmiddels gearri veerde brandweer behoefde geen dienst te doen. BRUINISSE Man maakfe val De heer J. van ider Panne alhier kwam bij werkzaamheden in zijn tuin met een kruiwagen zodanig te vallen, dat hij naar het ziekenhuis te Zierikzee moest worden vervoerd. Wegens daarna optredende compli caties werd hij opgenomen in een ziekenhuis in Goes. ANNA -JA COBAPOLDER Vergadering N.C.V.B. Op de eerste vergadering van hel winterseizoen sprak voor dc afdeling Anna Jacobapolder van de N.C.V.B. mevr. C. Kooiker-Mohr te Katwijk aan Zee. Ze hield een lezing over 't boek „Verdonkerd goud" van mevr. C. Jongejan-de Groot. Haar voor dracht tintelde van humor, maar wees bovenal op do blijdschap van het Evangelie. SPORT Brouwershaven li-Zwaluwen II 5-2 Een. met tien man spelend Zwa luwen heeft zaterdagmiddag vooral in de eerste speelhelft 'goed van zich afgebeten, door deze af te sluiten met een 2-0 voorsprong. Reeds in de 2e minuut wist Oor Hillebrand uit een vrije trap van spil Coomans doelman v. d. Schelde te verschal ken (0-1). Brouw kwam echter met vele aanvallen terug, maar het ont breken van sohotvaardigheid in de vooriioède en het prima spel van spil Coomans, die veel 'gevaar keer de stond succes in de weg. Ook doel man Fonteine wist diverse schoten goed te keren. In de 36e min. op nieuw een snelle aanval welke Cor Hillebrand over v. d. Schelde heen lepelde (0-2). De thuisclub bracht de meeste kansen om zeep, zelfs toen Koster voor 'n leeg doel nog naast kopte. Na de thee stond Cor Duin houwer nu midvoor, wat meer vaart in de voohhoede bracht. In de 2e min. veranderde Coomans een schot van Rijnberg van richting; wat on grijpbaar voor Fonteine in 'het doel belandde (1-2). De gasten raakten door het ontbreken der elfde man wel wat uitgeput, wat zich dan ook prompt ging wreken. In do 12e min. schoot Koster via de handen van de doelman de gelijkmaker in de tou wen (2-2). Een minuut later om speelde Duihhouwer alle verdedigers inclusief de keeper (3-2). Fi-ans Rijn berg maakte er 4-2 van waarna Bos, na een serie corners voor Brouw, met een hai'dc schuiver in de laatste minuut dc eindstand op 5-2 bracht. Scheidsrechter Krijger leidde goed. Brouwershaven B I- Zwaluvvcn '61 B I 4-0 Ook dc junioren van Zwaluwen hebben het onderspit moeten delven tegen de Brouwenarcn. De gehele wedstrijd waren de wit-zwarten in de aanval. Het was Koster die de ruststand op 1-0 bracht. Na de rust opnieuw een sterker Brouw, wat nog drie goals opleverde welke Frits alle vobr zijn rekening nam. Eind stand 4-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6