meer comfort met Esso Gas marries mogelijkhe en Met Esso bent u beter uit! ZIERIKZEE „Kunst en Eer" bij jubilerend (Kortgene) Ingezonden mededeling Hoe onmisbaar gas is merkt u pas als u het heeft. U kunt het hebben, morgen al: Esso Gas! Ook voor ver warming. Een kille kamer? Onverwarmde keuken? Een schoorsteenloos vertrek? Zet er zo'n moderne Esso Gas-kachel neer en... behaaglijkheid stroomt u tegemoet. Elke Esso Gas-depothouder vertelt u graag meer over de vele voordelen van deze verplaatsbare warmtebron. Honderdste druk Zierikzeese dame vond Engels briefje in fles De kuninklüke harmonie „Kunst en Eer" heeft zaterdagmiddag en -avcnd muzikale luister bijgezet aan de festiviteiten ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de konink lijke harmonie „E.M.M." te Kortgene. Onder leiding van dirigent Peter de Wildt trok het Zierikzeese korps omstreeks kwart voor vier het dorp binnen, waar het jubilerende „E.M. M." in het gemeentehuis juist een ontvangst hield. Terwijl vertegen woordigers van zusterverenigingen op Ncord-Beveland hun felicitaties aanboden bracht „Kunst en Eer" de jubilerende harmonie een serenade. Hierna sprak ook de vice-voorzitter van „Kunst en Eer", de heer J. van Hakken, een gelukwens uit. Onder grote belangstelling trokken „E.M. M." en „Kunst en Eer" vervolgens het dorp in. Tot besluit van deze mars besteeg het Zierikzeese korps de voor deze gelegenheid vergrote muziektent voor het geven van een concert, dat een uur duurde en zeer in de smaak viel. De mannen van „Kunst en Eer" waren voor de maal tijd uitgenodigd bij de leden van de jubilerende harmonie aan huis, wat zeker veel heeft bijgedragen de on derlinge band te verstevigen. Van 19.00 tot 20.00 uur concerteerde „E. waarna om kwart over acht „Kunst en Eer" op het Kerkplein onder grote belangstelling een op de Bloedig festival bij Johannesburg JOHANNESBURG, 27-9. - Tijdens een jazzfestival in een sportpark in Soweto, een Afrikaanse nederzetting nabij Johannesburg, zijn zondag zes mannen vermoord, terwijl vier vrou wen werden aangerand en ongeveer dertig personen verwondingen op liepen. Alle slachtoffers waren Afri kanen. Volgens de politie begonnen de moeilijkheden, toen een groepje oionken mannen de boel op stelten zetten en met kapot geslagen flessen toeschouwers aanvielen. Het festival werd door 35.000 mensen bijgewoond. In een uitstekend gespeelde wed strijd is Zierikzee er in geslaagd een volkomen verdiende overwinning te behalen. Gedurende de 'eerste helft, waarin niet gedoelpunt werd, was het een gelijk opgaande strijd. De bezoekers kregen hierbij wel de bes te scoringskansen zonder die even wel te benutten. Na de hervatting wist in de vijfde minuut Kruisland de leiding te ne men toen de linksbinnen door de Zierikzee-defensie wist te breken waarna hij inschoot: 1-0. De vreugde in het kamp van de thuisclub was maar van zeer korte duur daar in de zevende minuut K. Heijboer met een zeer fraaie kopbal de stand weer bekende voortreffelijke manier uit gevoerde taptoe gaf. Mede dankzij de medewerking van de Zierikzeese harmonie ziet „E.M.M." dan ook te rug op een geslaagde jubileumvie ring. Oom schoot neef dood HELDEN', 27-9. Zaterdagavond om half twaalf heeft de 50-jarige T. van M. uit Helden zijn 26-jarige neef J. Elders uit Haelen met een Flaubert- jachtgeweer doodgeschoten. De heer Elders, vader van vijf kin deren, was met een kennis per auto op weg van Haelen naar Helden. In de buurtschap de Kwakvors bij Hel den stopten zij wegens de dichte mist. Zij belden aan bij Van M. Nauwe lijks was Elders bij zijn oom binnen gekomen of deze pakte een jachtge weer en loste drie schoten op zijn neef. Elders stierf een half uur later. Van M. is opgesloten in het politie bureau van Helden-Panningen. Hij heelt bekend. Het lijk van het slacht offer is naar het ziekenhuis in Venlo overgebracht. Een oude familievete zou Van M. tot zijn daad hebben ge bracht. Klassieke Edisons uitgereikt AMSTERDAM, 25-9. Aan het slot van het Grand Gala du Disque Classique 1964 in het Concertge bouw te Amsterdam, heeft de staats secretaris van o., k. en w., drs. L. J. M. van de Laar, de klassieke Edi sons uitgereikt aan twee Nederland se winnaars, de pianist Daniël Way- enberg en de claveciniste Marijke Smit Sibinga en 8 buitenlanders of hun vertegenwoordigers. Er waren totaal vijftien Edisons toegekend, waarvan dertien aan buitenlanders. Er bestond voor dit Grand Gala, dat voor de vijftiende maal werd gehou den, grote belangstelling. De zaal van het Concertgebouw was geheel gevuld. in evenwicht bracht: 1-1. Zierikzee ging hierna meteen door en in de elfde minuut schoot Heijboer, na een goede combinatie, hard en onhoud baar in: 1-2. Kruisland stelde hier na alles in het werk om de kansen nog te doen keren, maar Zierikzee wist zich, door een technisch over wicht, uitstekend staande le houden waarbij de thuisclub prakties geen scoringskansen kreeg. In de vijfen twintigste minuut kon Zierikzee zich definitief veilig stellen toen J. van Beveren van dichtbij hard inknalde: 1-3. Met een fraai schot van de rand van het strafschopgebied bracht drie minuten voor tijd .rechtsbuiten A. Klink de eindstand op 1-4. Na de ontvoering in Frankrijk PARIJS, 27-9. Zondagmiddag is een vrouw, Nicole Damansky, die gezocht werd inzake de ontvoering van drie kinderen uit Marnay, zich bij de politie in Parijs komen mel den. Een der kinderen had verteld dat de man, waarmee zij in de auto hadden gezeten, een vrouw had die hij Nicole noemde. Zoals gemeld werden de kinderen vrijdag, vier da gen na hun verdwijning, terugge vonden. De politie heeft zondag ver laten kastelen en landhuizen in de 'buurt van Poitiers onderzocht om de ontvoerders op het spoor te komen. Nicole Damansky wordt nu onder vraagd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G: Burgh-RKFC 0-1; Kruisland-Zierikzee 1-4; SC Gastel- Halsteren 4-1; Nieuw Borgvliet-Vos- meer 3-4; DIVO-Oude Molen 1-2; NVS-De Schutters 5-5. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse B: Zierikzee II-Luctor 2-1; Dreischor-Kwadendamme 6-2; Zönnemaire-Renesse 2-7; Hansw. Boys-Kruiningen 2-4; Robur-Patrij- zen 1-3. 2e klasse C: Zierikzee III-Renesse II 2-5; SVOWK-Burgh II 2-2. Zaterdagcompetitie le klasse: AZVV II-Wemeldinge 1-4; Beren-Zaamslag 7-1; Kapelle- Spui 4-1; Nieuwdorp-Wolfaartsdijk 0-3. 2e klasse A: Duiveland-SKNWK 3-1; Klo'etinge II-Brouwershaven 1-2; Colijnsplaatse Boys-Oostkapelle 4-1; Wissenkerke-Serooskerke 4-1; Wol- faartsdijk II-Veere 3-0. 3e klasse A: MEVO II-WIK 0-6; Zwaluwen-Bruse Boys II 1-2; SKN WK II-Zeemeeuwen 1-7; Brouwers haven li-Zwaluwen II 5-2. Junioren GroeD A I: Zierikzee A I-Vlissin- gen AI 2-6. Groep AIVBruse Boys A I-MEVO AI 6-5. Groep A VIKloetinge A I-Burgh AI 0-4. Groep B IX: Dreischor B I-Bruse Boys B I 1-0; MEVO B I-SKNWK B I 6-0; Zierikzee B I-Zierikzee B II 5-0. Groep B X: Renesse B I-WIK B I 1-0; Brouwershaven B I-Zwaluwen B I 4-0. Zierikzee H-Luctor I 2-1 In deze maar op een matig peil staande wedstrijd stelden vooral de 'bezoekers, welke nog ongeslagen waren, danig teleur. Bij Zierikzee, dat veel meer in het bezit was van de bal als 'de bezoekers, ontbrak het ook deze maal weer aan het nodige tempo waardoor ihet verrassende element in deze wedstrijd volkomen ontbrak. In de 7e min. schoot de uitgelopen doelman Stoel tegen de r.binnen op waardoor deze op ge makkelijke wijze zijn club de lei ding kon geven (0-1). De defensie van de thuisclub wist verder stand te 'houden maar in de voorhoede wilde het nog niet erg best vlotten waardoor de rust met onveranderde stand aanbrak. In de 4e min. na de hervatting gelukte het Ben Moelker de balans in evenwicht te brengen (1-1). De voorhoede van «de thuisclub liep hierna veelvuldig in de door Luctor opgezette 'buiten9pelval. Toen dit eens eenmaal niet het geval was wist l.buiten Marcel Koevoets met een goed séhot de doelman het na kijken te geven (2-1), in welke stand geen verandering meer kwam. Ernest Claes' „De Witte" BRUSSEL, 27-9. In de Belgische plaats Zichem is zondagmiddag een beeldhouwwerk onthuld ter gelegen heid van de honderdste druk van „De Witte" van de Vlaamse kuteur Ernest Claes. De oplage van het beroemde werk bedraagt nu 300.000 exempla ren. Het gedenkteken, een ontwerp van de Belgische beeldhouwer Albert Poels, toont zeven taferelen uit het in vele talen vertaalde boek. De onthulling van het negen bij vier meter grote gedenkteken ging gepaard met een indrukwekkende huldiging van Ernest Claes .door zijn dorpsgenoten en talrijke Belgische autoriteiten. De honderdste druk van het boek wordt verzorgd door een Nederlandse uitgeverij. Terwijl ze nadacht, schoot plotse ling haar een ontzettende veronder stelling in de gedachten. Het is een grap, flitste het in haar op, een ver schrikkelijke onverantwoordelijke grap. Er is niets aan de hand hier. Maar wie? Wie zou zoiets gemeens hebben bedacht? De enige, die daar toe in staat zou zijn, was Fons. Als wraakneming. Maar nee.dat kon toch niet? Dat telegram was toch echt? Ze bukte zich en maakte de rits van haar tas los. Zenuwachtig zocht ze tussen haar kledingstukken naar haar handtasje, waarin ook het res tant van het door Matthieu gegeven geld zat. Ze had het toch meegeno men? Eindelijk vond ze het en bekeek het nu wat nauwkeuriger. Stom, dat ze in Holland niet gecontroleerd had, of het telegram wel echt was. En tante Ans had ook helemaal niet verteld, hoe het was gekomen en door wie het bezorgd was. Kon iemand zo gemeen zijn om iets der gelijks le doen? Ach nee.dat kon toch niet? Grace werd er im mers in genoemd en wie in Holland wist van het bestaan van vader's tweede vrouw? Nu ja, misschien had ze het wel aan een paar mensen ver leid. Natuurlijk, aan tante Duuk en aan Barend van Ewijk. En aan tante Ans en oom Piet. Maar toch niet aan Fons? Nee, verder aan niemand. Neemet zoiets stak je de draak niet. Zó gemeen was er niemand. Overigens, ze had toch een telegram terug gezonden? Matthieu had het zelf telefonisch doorgegeven en men had verondersteld, dat het zeker bin nen vier-en-twintig uur op de plaats van bestemming zou zijn. Dinsdag middag om twee uur verzonden, dan hadden ze toch woensdagmiddags RENESSE, 26-9. Wandelend langs de waterlijn aan het strand van Re- nesse, ongeveer ter hoogte van het Watergat, werd de aandacht van een Zierikzeese dame getrokken door een aangespoelde fles. De fles was door een uitzonderlijk hoge vloed bijna tegen de duinkant opgewor pen. Na opening -van de fles bleek deze een briefje te bevatten. Na Slauerhoff's „Brief in een fles gevonden" was dit er dus ook weer eentje, maar bet briefje was wel mysterieus. Het bleek in het Engels gesteld en de vertaling is de volgen de: „Wij zijn gestrand op deze gast vrije eilanden, in gezelschap van va der. We 'kunnen er echter niet af. Poog ons niet te redden. Redt u zelf maar. Ze noemen deze plaats Enge land". W.g. „De drie strandzwer- vers". Volstrekt onverklaarbaar zoals FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 54 het telegram kunnen hebben? En nu was het alweer vier-en-twintig uur latei". Besluiteloos deed ze haar tas weer dicht en keek de dorpsstraat in. Maar alles was rustig. De treinreizi gers waren allen vertrokken. Op het station was de locomotief aan het rangeren. In de cafédeur aan de overkant stond een man verveeld te kijken. Marde probeerde zijn ge zicht te onderscheiden, maar ze her kende hem niet. Ze draaide zich om en keek naar de ouderwetse taxi, waarin de chauffeur over zijn krantje in slaap gesukkeld was. Desnoods kon ze zich naar huis laten rijden, maar wat zou dat wel kosten? Het was zeventig mijl naar huis. Terwijl ze nog steeds in dubio stond, hoorde ze het geluid van een aankomende auto. Deze dan maar even afwachten. Anders nam ze de taxi, die wel een grote bres zou slaan in de haar nog resterende geldvoorraad. In een grote wolk van stof nader de een kleine auto en Marrie her kende haar broer pas, toen de wa gen het plein opdraaide. Ze rekte zich uit en wuifde. Een halve minuut later lagen broer en zus in eikaars armen. Ter wijl ze elkaar kusten en Marrie be gon te huilen, constateerde ze, dat ze hem toch wel gemist had al die tijd. „Sorry, dat ik zo laat ben. Mar, maar ik kreeg onderweg een lekke band". Ze slaakte een zucht. „Je bent er, dat is het voornaamste. En hoe is het thuis? Hoe is vader?" Ze stapten in. „Straks vertel ik wel. Ik moet eerst wat water hebben men wel zal willen toegeven. Het is nl. niet eens duidelijk of het briefje wel bestemd is voor de Zeeuwse eilanden. Misschien is -het wel een flessengrap van een Engels strand. Misschien.... maar laten we geen veronderstellingen meer maken. Vast staat in ieder geval dat de P.T.T. in de romantische over zee aandrijven de fles nog altijd een (bescheiden) concurrentje heeft. Echtpaar verongelukt BENNEBROEK, 26-9. Een echt paar, de heer en mevrouw Jonker (66 en 64 jaar) is als gevolg van een verkeersongeluk in Bennebroek om het leven gekomen. Zij staken om negen uur op de fiets de rijksstraat weg over en werden aangereden door een autobus. Mevrouw Jonker over leed ter plaatse. Haar man stierf op weg naar een ziekenhuis in Haar lem. voor m'n radiateur. Hij is ongeveer kokend". Een kwartier later was de water voorraad en benzine aangevuld en reed men het dorp uit. „Met vader is het nog precies hetzelfde. De dok ter is er een paar keer geweest en over enkele dagen «brengen ze hem misschien naar het ziekenhuis. Nu mag hij nog niet vervoerd wor den." „Maar wat heeft-ie dan? Hoe is het gebeurd?" Hij haalde verlegen zijn schouders op. „Precies weet misschien alleen Grace het, maar die is er vandoor, met de baby. En niemand weet. waarheen". Marrie keek haar broer onafge broken aan. „Denk je, dat het haar schuld is?" „Wie zal het zeggen? Wij waren aan het werk en alleen Wimmie was thuis, de anderen waren naar school. Vader hield om elf uur met het werk op en reed weg. Hij moest nog een paar boodschappen doen, zei hij en zou ons tegen zessen op halen. Dat gebeurde wel vaker. Om zes uur was hij er natuurlijk niet en wij maar wachten. Tenslotte kregen we e.en lift van een vrachtwagen, die bij ons in de buurt moest zijn. Om half negen waren we thuis en was alles in rep en roer. Toen Bep uit school thuiskwam, lag vader op de vloer in de huiskamer. Hoewel ze verschrikkelijk schrok heeft ze toch aardig haar positieven bij elkaar ge houden. Ze riep eerst Grace, maar die was er niet. Toen is dat nest in de jeep gekropen en naar de Lind- sey's gereden. Wat zeg je daar van? En netjes, zonder brokken te maken. Lindsey en zijn vrouw reden toen naar ons en hebben vader in bed gelegd. Toen hebben ze een dokter gewaarschuwd, maar die was er nog steeds niet geweest, toen wij thuis kwamen. Ik heb Klaas toen met de wagen naar dokter Layton gestuurd. Die was gelukkig thuis en kwam meteen mee, maar intussen was hel al bijna bij elven. Hij constateerde een hersenbloeding en heeft diezelf de avond en nacht al het mogelijke gedaan". (Wordt vervolgd.) Thuisclub Zonneniaire Iaat winst aan Renesse (2—7) zierikzee m-Renesse n 2-5 Ook zondagmiddag heeft de thuis club geen kans gezien enig winst puntje in de wacht te slepen. Het spel werd veel te «kort gehouden waarbij het plaatsen slecht was te noemen en de fout gemaakt werd om al direct in de verdediging te gaan. Kwamen er schamele uitval len dan wist de rappe spil Kooman, goed bijgestaan door zijn broer en v. d. Vaate deze in de kiem te smo ren. In de 5e min. loste Boerma een harde linkse «kogel uit een voorzet van J. Verboom (0-1). De Munnik dook goed op de schoen van de doorgebroken Jonker en Verboom zag een schot tegen de deklat afket sen. Het was midvoor A. Jonker, die in de 17e min. een fout in de Zon- nemiare-verdediging afstrafte (0-2). Toch wist de thisclub enige malen .goed voor «het Renessedoel te komen, maar de afwerking ontbrak. Dorre- man zag een prachtkans uit een voorzet va nVerboom waarna exen later van Vossen een doorbraak nog door sml Kooman ongedaan zag ma ken. Na de thee bleek opeens dat de thuisclub een fel aanvallend offen sief inzette, waar de gasten even be duusd van waren. Doelman Everaers moest zijn talenten tonen om een sohot nog net over de lat te tikken. Toen in de 6e min. enige malen was ingeschoten wist L. Fonteine uitein delijk tegen te scoren (1-2). Een mi nuut later werkte de overigens goed spelende spil Hanse een schot van Goossens in eigen doel (1-3). De vol gende minuut betekende een schot van Boerma 1-4, maar nog geen twee minuten later, toen de Renes- se-goalie in eerste instantie redde doch de bal losliet was het opnieuw Fonteine, die de achterstand ver kleinde (2-4). De thuisclub was toen een eind leeggespeeld waarbij de gasten een stevig slotoffensief inzet ten. De voorhoede kreeg legio kan sen door goed stuwend werd der kanthalf Bezuijen en Geleijnse wat De Veiligheidsraad heeft vrijdag het mandaat van het V.N.-leger op Cyprus tot 26 december verlengd. Een resolutie daartoe was ingediend door Bolivia, Brazilië, Ivoorkust, Marokko en Noorwegen. Deze werd na een debat van tien dagen een stemmig aangenomen. nog in een drietal doelpunten resul teerde. T. Jonker scoorde uit een vrije trap en Geleijnse uit een voor zet van Goossens. oos Dorreman los te een harde schuiver, waar doel man de Munni'k geen hand naar uit stak, hetgeen de eindstand op 2-7 bepaalde. Het bleek voor de thuisclub een zware opgaaf in deze competitie, waarbij het ontbreken van een goe de training duidelijk naar voren kwam. Naar wij vernemen zullen nog enige Brouwspelers en een Zie- rikzeespeler de gelederen komen versterken, wat hopenlij'k tot betere resultaten zal leiden. A.s. zondag speelt Zonnema«ire thuis tegen Hans- weertse Boys. In het veld waren beide teams na aan elkaar gewaagd. Renesse be- sohikté evenwel over een veel pro ductiever -voorhoede wat uiteindelijk «de doorslag gaf. In de 25e min. wist C. Verwest door de Renesse-verde- di'ging te breken en raak te schieten (1-0). In de 32e min. bracht Th. Matthijsse met een 'kopbal de stand in evenwicht (1-1), waarna dezelfde speler in de 38e min. de ruststand op 1-2 bracht. In de 14e min. plaatste P. Jonker een vrije trap naar Mat thijsse waarna hij hoog inschoot (1-3). In de 18e min. «bracht J. v. d. Hoek uit een vrije trap de stand op 1-4, waarna Roskam in de 26e min. aan de andere kant raak schoot (2-4). Ten slotte was het l.buiten W. Hoo- gerhuis die met een doelpunt in de 42e min. de stand op 2-5 bracht. Ongeïnteresseerd Burgh verliest van R.K.F.C. (0—1) Slechts één man van de Burgh- aanihang trok zondagmiddag een vro lijk gezicht en dat was de penning meester, want 'honderden waren van heinde en verre gekomen om na be taling, een ongeïnteresseerd Burgh van een zWa'k RKFC te zien verlie zen. In de eerste «helft «ging het nog wel, doch teen bij Burgh letter lijk alles mislukte ging de wil eruit. Ook de omzetting van Kees Rijnberg naar de middenlinie voldeed naët, terwijl Toon Rijnberg weer een re gelmatige bewaking bij zich had. Theo van Nieuwenhuize, ook weer opgesteld heeft zijn oude vorm nog niet gevonden. In het laatste kwar tier deelde odk de achterhoede in de malaise en het was keeper Verton die zeker drie doelpunten voorkwam, door schoten uit doorbraken te on derscheppen. In vergelijking met vorige week speelde Burgh een klas se minder. De bezoekers maakten een povere indruk dooh toen ze voor kwamen waren ze zo handig om di rect een mannetje naar achteren te halen, waardoor ze deze voorsprong konden houden. Reeds in de eerste minuut «kregen de groen-wi'tten een prachtige kans, doch de middenvoor schoot over. Een goede voorzet van Toon Rijnberg word door 'koepor Visser die deze middag een groot aandeel had in de overwinning onderschept. In ihet veld is Burgh zeker niet de mindere van de ploeg uit Bergen op Zoom doch bij elk schot van Nico de Graaf of Theo v. Nieuwenhuize stond Vis ser precies op de juiste plaats. Ook een onverwachte kopbal van Joop Deurloo verdween in zijn veilige handen. Na 25 minuten spelen ont stond een doelworsteling waaruit de bal door linksbinnen Lambrechts in het doel verdween. Burgh wijzigde haar opstelling doch 'het nuttig ef fect bleef uit. Na de rust stompte Joop Verton een verraderlijke cor ner ver weg. Theo v. Nieuwenhuize «brak toen door doch uit zijn voor zet werd de bal, ingeschoten door Nico v. d. Graaf, weer gestopt. Lam brechts loste een .kogel doch Verton stompte de bal hoog over. Een schot van Theo ging iels te 'hoog over de lal. Als Deurloo dan snel wegsprint met de bal en voorzet schuift Nico de Graaf de bal nét naast de ver keerde kant van de'paal. Lambrechts knalde toen op de deklat en even later kon keeper Verton al vallend de bal maar net tot corner verwer ken. In deze periode floot scheids rechter Vermeer toch wel wat veel en het toch al niet mooie spel werd er onnodig door onderbroken. Bo vendien was «hij in zijn «beslissingen te radicaal in 'het voordeel van de gasten. In ihet laatste kwartier kwa men de gasten nog sterk opzetten en de Burehse ploeg ihad «het aan Ver ton te danken dat de stand 0-1 bleef. Volgende week speelt Burgh uit tegen DIVO. Ingezonden mededeling INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS r De vakbeurs voor het gexin In 450 goedverzorgde stands, een vergelijkend overzicht van de nieuwste nationale en internatio- nale producten. Wiiïl'l „U, de herfst en de mode" een mode-Impressie. Geopend Yan 10-17 en 19-23 u.^ Zondags gesloten. AHOY'-GEBOUW - Rotterdam t/m 8 Oct. r SPORT VOETBAL Kruisland verliest op eigen terrein van Zierikzee (1-4) I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2