Bell TV FELLE DISCUSSIE OVER DE STADHUIS-RESTAURATIE buitenland Toeneming geldomzetten bij middenstand STAD EN EILAND ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE lïunderdag 1 september 19UI N'u. 19055 Vergadering gemeenteraad Brouwershaven Flitsen Steigers blijven voorlopig nog staan». BROUWERSHAVEN, 3-9. Na een fel debat tussen de heren J. Dekker (p v d.a.) en wethouder L. M. Moer- mond (v.v.d.) besloot de raad der gemeente Brouwershaven dinsdag avond tot terugtrekking van het voorstel inzake de restauratie van het stadhuis te Brouwershaven, om in de volgende raadsvergadering na een gedegen onderzoek l>ü de betref fende instanties, met een nieuw voorstel te komen. Het voorstel, dat behelsde het verwijderen der stel lingen rond het stadhuis, omdat de raad in de nabije toekomst geen na dere voorstellen hierover zouden ontvangen, werd allereerst op scher pe toon door de heer Dekker aange vallen. „Het college van b. en w.", aldus spr., geeft zichzelf hiermede een brevet van onbekwaamheid en een bewijs van het ontbreken van bestuursbeleid". Inzake de restauratie van het stad huis buitenom informeerde spr. of dit is geschied in overleg met Monu mentenzorg en zo niet, waarom dit dan rechtstreeks aan de architect is gevraagd. „Hebben b. en w. stappen ondernomen en geïnformeerd waar om de minister de aanvraag om rijksgoedkeuring beeft afgekeurd?", vroeg spr. De bestaande situatie van huis vesting te Dreischor handhaven (meerderheidsvoorstel) is ten nadele van de gemeente, hetgeen betekent „nog vele jaren" wachten op een ge meentehuis, waar dan ook gevestigd. Dit is een volkomen negatief voor stel en bewijst, dat het college geen raad met deze kwestie weet. Achter wege laten van restauratie zou de „doocl" 'betekenen van dit fraaie his torische gebouw. Als het zo nog vele jaren moet blijven staan, wat dit college toch maar durft voor te stel len, zal de restauratie zeker f 100.000 meer gaan kosten. Drie jaar lang wordt -het aanzien van Brouwersha ven geschaad; de toeristen ergeren zioh er aan en de inwoners spreken smalend over het handelen van het gemeentebestuur. Een groot gebrek aan bestuursbeleid brengt dit histo risch pand in groot gevaar. Waarom dit uitstel. Wacht men nu op een terechtwijzing van 'het Rijk? Men vroeg om een bedrag van f 400.000 voor een nieuw gemeentehuis met een bedrag van f 50.000 voor een eenvoudige restauratie van 'dat te Brouwershaven. Het stadhuis met aanikoop van het ernaast gelegen pand kwam op f 200.000, wat een verschil betekende van 2V2 ton. Dit was het nu juist waarom Gedepu teerde Staten hun goedkeuring ont houden moesten. Het college schiet erg tekort in haar activiteiten en in zorg voor de echte gemeentelijke be langen. In Brouwershaven staat een historisch monument dat samen met de prachtige Ned. Herv. kerk en meer andere panden de 'toeristische aantrekkingskracht van de gemeen te in sterke mate kan bevorderen. Het college van b. en w. doet er niets aan. Het is onderling verdeeld, zeer ten nadele van de gemeentebe langen, wat het prestige schaadt zo wel bij G.S., Monumentenzorg, in Den Haag en de omliggende gemeen ten van Schouwen-Duiveland. Het is bestuursonmaöht te noemen als hieraan niets wordt gedaan. Overal elders doet een college zijn uiterste best om een monument in stand te 'houden, hier wordt een gemeente huis voor een krats verkocht. „Het is heel erg te noemen", aldus spr. „dat dit college zonder blikken of blozen aan de raad durft voor te stellen dit punt voor kennisgeving aan te nemen. Dit is volkomen in strijd met het gemeentebelang. Als 'er geen geld is kan men een bijdra ge vragen uit het gemeentefonds omdat 95 pet. van de Nederlandse bevolking wil, dat deze monumen ten bewaard blijven". Repliek wethouder Als tweede spreker verkreeg wet houder L. M. Moermond het woord. Hij wees er op, dat de financiële po sitie der gemeente zeer slecht te noe men is. „Men moet", aldus spr., „niet de vinger op ons richten maar eerst de hand eens in eigen boezem ste ken. Deze restauratie had reeds tientallen jaren eerder gebeurd kunnen zijn, maar bij de samen voeging van gemeenten was er nog niet eens een restauratie plan van de oude gemeente Brouwershaven. Ik vraag me af, waarom de heren uit Brouwers haven met aan het hoofd de heer Dekker zo te keer gaan? Men sohreeuwt moord en brand, dat de gemeentebestuurders niets doen, maar deze materie duidt wel 9terk op een beleid van de oude BrouwerShavense raad, dat schijn baar zeer gemakkelijk is geweest. Aan de havenbeschoeiing van Brou wershaven moesten we nu f 600.000 besteden en dus rijst de vraag, waar vóór de samenvoeging men met de inkomsten der haven is gebleven. Als het stadhuis toen reeds goed was geweest had ik er niet over gepie kerd, om ergens anders te bouwen, aldus de wethouder, daar dit gebouw het meest representatief is. Kan Mo- numentenzorg mij zwart op wit ver zekeren, dat deze restauratie voor de gemeente niet meer kost dan f 200.000 dan ben ik persoonlijk, en dat ben ik altijd geweest, voor het in orde ma/ken van het Brouwersha- vense stadhuis". „Zelf heb ik voor gesteld", aldus spr., „om een een voudige exterieur-restauratie toe te passen, waardoor de steigers konden verdwijnen, maar uit de brief der architecten, welke ik onmogelijk „kan" lezen, proef ik een zekere on- wil. Omdat men niet met de restau ratie begonnen is heeft men de aan vrage ingetrokken. Het is belache lijk dat men nu het college de schuld wil geven. Als de 'haven'beschoeiing goed was geweest 'had men de be treffende gelden voor andere doel einden kunnen besteden en had men nu geen last gehad". De wethouder merkte op, „dat de Brouwershaven- se heren maar goed zo moeten door gaan, dan redden ze het wel". Ook wat de verwijten betreft zei spr., dat ze er in Brouwershaven gemak kelijk mee klaar staan. De heer Moermond besloot zijn betoog, dat niemand in Brouwershaven hem wijs kan maken, dat zowel de kleu- dit zo doorgaat wenst straks nie- reeds in goede conditie 'hadden kun nen zijn voor de samenvoeging. „Als di tzo door gaat wenst straks nie mand meer uit de andere kernen zitting te nemen in de raad", aldus wethouder Moermond. Andere stemmen De heer P. de Moor vond, dat de meest genoemde punten door de heer Moermond 'helemaal niet op het stadhuis slaan en vroeg zioh af, waarom men nu 'het plan heeft om dit historische monument te laten verdwijnen. „We zitten nu al meer dan twee jaar hier in dit benauwde hokje te vergaderen met dertien personen, benevens de pers. Publiek kan er al niet meer bii. zodat be langstellenden in de gang zouden moeten staan. Dit is ook een on houdbare toestand". De heer R. J. v. d. Wekken was het ook niet eens met de argumen ten van de heer Moermond, welke z.i. zeer ongelukkig zijn gekozen, daar ze helemaal geen betrekking hebben op het betreffende agenda punt. De voorzitter deelde nog mede, dat tot nu toe reeds pim. f 25.000 is uitgegeven aan steigerkosten, archi tectenhonorarium e.d. „Gaat de res- rauratie niet door, dan betaalt Mo numentenzorg hierin ook geen 90 pet. en is deze post ten laste van de gemeentekas. Deze subsidie wordt verkre gen, omdat dit een watersnood geval is. Wordt het tijdstip jaren verlegd, dan zal ook deze rege ling niet meer worden toegepast en zitten we voor het volle pond". In tweede instantie antwoordde de heer Dekker, dat na de ramp de keus gemaakt moest worden tussen herstel stadhuis en Ned. Herv. kerk. De toenmalige raad is gezwicht voor de kerk, omdat die het meest was toegetakeld. „Wat de verdere be zwaren van de heer Moermond be treft zou ik nog uren kunnen pra ten", aldus de heer Dekker, „maar dan gaan we misschien lelijke woor den gebruiken, wat ik zeker niet van plan 'ben. Wat de inkomsten der haven betreft in vroegere jaren, kan ik wel meedelen, dat de raad toen uit 5 liberalen bestond, 1 christelijk en 1 socialistisch li'd, zodat het door de wethouder gelaakte beleid te wij ten was aan de liberalen". Akkoord onder voorwaarde De heer Moermond stel'de nog maals dat hij bij een vaststelling door Monumentenzorg inzake de kosten van 2 ton dit zwart op wit krijgt hij akkoord gaat met de ves tiging in het stadhuis te Brouwers haven. De voorzitter schorste hier op de vergadering en na heropening las hij de bewuste brief voor van Monumentenzorg, welke als globale raming dit bedrag becijfert inclu sief aankoop van het er naast gele gen pand, sanitair en centrale ver- \varming.„Deze brief als raming ga randeert niets", aldus weth. Moer mond, „daar het een schatting blijft. Wanneer de heer Dekker meent te weten, dat Monumentenzorg zegt dat dit wel mogelijk is, stel ik voor het voorstel terug te verwijzen naar b. en w. en een gedegen onderzoek in te stellen", welk voorstel even eens door de heer R. J. v. d. Wek ken werd gedaan. „De restauratie van de voorgevel vergt wel enige jaren en ik geloof niet dat deze raad er nog in zal gaan", aldus de heer Moermond, die verder opmerkte: „Een volgende verkiezing brengt misschien weer andere plannen op tafel". Mevrouw Motmans meende te hebben begrepen, dat de heer Dek ker vóór restauratie is, hetgeen alle raadsleden trouwens hebben voor gestaan. Alleen de P.v.d.A. wilde er nog de bestemming van gemeente huis aan geven, aldus spr., waarop de heer Dekker antwoordde, dat het juist naast de restauratie de nieuw bouw te Noor dg ou we betrof, hetgeen volgens de begroting onuitvoerbaar is, en daarom ook door G.S. is af gewezen. Wethouder J. A. v. d. Bijl was be vreesd, dat nu de staatssecretaris de aanvrage om rijksgoedkeuring heeft laten wegvallen, het weer wel jaren kan duren voor een nieuwe aanvra ge wordt goedgekeurd. Verder wilde hij geïnformeerd worden over de deugdelijkheid der steigers voer eventuele restauratie van het ex terieur. Z.h.s. werd besloten de zaak naar b. en w. terug te verwijzen-, zodat de steigers alsnog rond het stadhuis blijven staan, en in een volgende vergadering opnieuw een beslissing over deze materie kan worden ge nomen. Inzake de aanvraag van de chris telijke school te Zonnemaire betref fende de bouw van een -garage mot golfplatenda'k 'besloot de raad het minderheidsvoorstel aan te nemen en deze bouw toe te staan. Medewerking zal worden verleend aan de restauratie van de bijzondere school te Brouwershaven. Aange kocht werd de krotwoning van de heer L. W. v. d. Werff te Zonnemaire en goedgekeurd werd verkoop van bouwgrond aan de heren H. C. van Oeveren en C. J. Sohot te Zierïkzee. Tenslotte volgde de formele aan bieding der gemeentebegroting -voor het dienstjaar 1965. Ingezonden mededeling Een demonstratie overtuigt u van de weergaloze beeld en klankkwaliteit. Stap naar een Bell-dealer! Imp.: IMTRA BREDA lel. 41487 FINANCIËN EN ECONOMIE DEN HAAG, 23-9. In het eerste halfjaar 1964 is er by de meeste mid denstandsbranches sprake geweest van een belangrijke toeneming van de geldomzetten. Vrijwel over de gehele linie was deze stijging pro centueel zelfs groter dan in 1963. Dit blijkt uit het overzicht: „De omzet ontwikkeling in het eerste halfjaar 1964" van het Economisch Instituut voor de Middenstand. Noorse televisiefunctionarissen en Amerikaanse officieren staan voor een raadsel, nu Noorse films van de Navo-oefening „Team-work", be stemd voor uitzending in Eurovisie- verband, spoorloos zijn verdwenen. In het zuiden van Peru is woens dag een autobus in een ravijn ge stort, als gevolg waórvan 15 inzit tenden omkwamen. Dit is het derde ongeluk van deze aard in een week. Bij de ongelukken vonden in totaal 44 mensen de dood. In het algemeen was de omzetstij ging in het tweede kwartaal van 1964 van geringer omvang dan in de drie maanden daarvoor. Niet verge ten mag worden, aldus het verslag, dat deze stijging van de geldomzet gepaard is gegaan met een niet on belangrijke verhoging van het kos tenniveau,' zodat uit een en ander niet kan worden afgeleid dat het inkomen van het midden- en klein bedrijf dienovereenkomstig is ge stegen. De toeneming van de omzetten wordt toegeschreven aan de lang durige en felle koude in de eerste maanden van het jaar en aan de opgetreden prijsstijgingen wegens de gedeeltelijke doorberekening van de loonsverhogingen. In verband met verwachte verdergaande prijsstij gingen werden bovendien in de eer ste maanden van 1964 extra aanko pen verricht. De grootste omzettoenemingen .werden geregistreerd In de sector duurzame consumptiegoederen. BRUSSEL. De ministerraad van de Europese Economische Gemeen schap heeft in Brussel opnieuw van gedachten gewisseld over het „Plan- Mansholt" voor de eenmaking -van de graanprijzen in de „zes". GENEVE. Het hoofd van de Rus sische Orthodoxe Kerk, patriarch Alexei, zal vandaag( donderdag) in Parijs aankomen voor een bezoek aan het hoofdkwartier van de We reldraad van Kerken aldaar. WILLEMSTAD. De Nederlandse minister van defensie, P. J. S. de Jong, die een bezoek van vijf dagen aan de Nederlandse Antillen, heeft gebracht, is van Curasao naar Suri name vertrokken. VIENTIANE. In Vientiane is offi cieel meegedeeld dat uit documen ten, gevonden op lijken, en verkla- i-ingen van krijgsgevangenen geble ken is dat zioh Noordvietnamese mi litairen in Laos bevinden. De rege ring zal hiertegen bij de Noordviet namese autoriteiten protesteren. ALGIERS. Tussen de 85 en 88 pro cent van de Algerijnse 'kiezers heb ben „ja" gestemd op de enige kan didatenlijst die zondag bij de alge mene verkiezingen was uitgegeven. WILLEMSTAD. De regering van de Nederlandse Antillen heeft beslo ten tot invoering van 'de veertigurige werkweek( met andere woorden de invoering van de vrije zaterdag) voor arbeiders en werklieden in dienst van bet land. Over 'de wijze waarop een en ander zal worden uitgevoerd zal nog nader worden beslist. ELISABETHSTAD. Premier Tsjom- be van Kongo is bij zijn aankomst in Elisabethstad, de hoofdstad van Katanga, geestdriftig ontvangen door een menigte van 25.000 mensen. Het was de eerste mdal sinds de Katan- gaanse afscheiding ongedaan ge maakt werd, idat Tsjomlbe hier 'kwam KOEALA LOEMPOER. Volgens doorgaans betrouwbare militaire kringen in Koeala Loempoer zal de Maleisische regering liet luchtruim boven het schiereiland Malakka, van Singapore tot de grens met Thailand sluiten. Afkondiging van deze maat regel wordt deze week verwacht. SRINAGAR. Oud-premier Baksji Goelam Mohammed van Kasjmier en vier leden van de wetgevende vergadering van Kasjmier en Djam- moe zijn aangehouden 'op grond van de noodwet voor de verdediging van India, 'die is afgekondigd na de Chi nese agressie van 1962. DIEDENBERGEN (W.-Dld.). Twee ion,eens, drie en zes jaar oud, zijn te Diedenbergen gedood toen een motor met zijspan tijdens een grasbaan race in het publiek reed. Negen per sonen liepen ernstige verwondingen op. BONN. De Duitse Boerenbond heeft alle Westduitse melker ij en verzocht om niet meer melk aan Frankrijk af te leveren, teneinde geen afbreuk te doen aan het verzet ider Franse boeren tegen de hi. te lage melkprijzen, aldus is te Bonn van gezaghebbende zijde vernomen. BRUSSEL. De Nederlandse minis ter van landbouw, mr. B. Biesheu vel. heeft zioh bereid verklaard te onderzoeken of een „beheerste" uit voer van verse Nederlandse melk naar Frankrijk mogelijk zal zijn, zonder dat de melkvoorziening in Nederland wordt verstoord. INNSBRUCK. Twee Westduitse toeristen, :die door een sneeuwstorm waren overvallen, zijn in de bergen van Venedig, ongeveer honderd ki lometer ten oosten van Innsbrück, in Oostenrijk, door bevriezing om 'het leven gekomen. BRUSSEL. Zondag 27 september a.s. zal te Tihange-Iez-Huy (België) de plechtige opening van een vredes- universiteit plaats vinden. De stich ter van die vredesuniversiteit is Do- miniaue Pire, de jongste titeldrager van de Nobelprijs voor de vrede. BERLIJN. British European Air ways is van plan per 1 november dagelijks rechtstreekse vluchten tus sen Londen en west-Berlijn1 uit te voeren, in beide richtingen een vlucht per dag. Tot dusverre werd in Hamburg of Dusseldorp een tussen landing gemaa'kt. West-Berlijn heeft reeds een rechtstreekse verbinding met New Yoiik, alle andere vluchten maken tussenlandingen. Aan de kade voor de C.A.V.-gebouwen meerde het kustvaartuig „Lea" af, dat graan kwam laden voor Engeland. Het fraaie schip „oogde" uitstekend op deze riante ligplaats en trok heel wat kijkers, vooral toen het - volgela den - door de Zuidhavenbrug weer het ruime sop koos. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERÏKZEE Modeshow Chr. Plattelandsvrouwenbond De Chr. Plattelandsvrouwenbond opende het nieuwe seizoen met een geslaagde modeshow, verzorgd door Modehuis Holty, in samenwerking met Maison Drehsen en schoenhan- del Verton. De leiding berustte bij de presidente, mevr. S. P. op 't Hof- de Rijke, die een welkom toeriep aan de vele aanwezigen. De eige naar van Modehuis Holty stelde hierna de eerste mannequin voor, ge volgd door verschillende andere, die 'keurig verzorgd op het podium ver schenen, zij het dat de showcapaci teiten nogal uiteen liepen, hetgeen trouwens begrijpelijk en vergefelijk is voor niet professionele manne quins. Enkele kinderen en zelfs een kleuter deden mee aan dit kleding- festijn. Talrijk waren de applausjes, die de dames in ontvangst mochten nemen, hetgeen wel bewees dat de show bijzonder in de smaak viel bij het publiek. Een aardige noot vorm de verder de verloting van een aan tal waardebonnen, beschikbaar ge steld door de deelnemende zaken. Aan het slot dankte de presidente zowel de mannequins als de zaken lieden, onder het aanbieden van een attentie. Optreden circus Boitini Op maandag 28 september a.s. komt - gelijk gemeld - fhet circus Boitini naar Zierikzee, dat zijn standplaats krijgt op het open ter rein in het bouwplan Malta. Uit het programma stippen wij nog het volgende aan: het optreden van de jeugdige Aumar Bombay uit India, die zich een ongeëvenaard handequili'brist toont. Spanning in de nok van het circus brengen de Twins Barley met hun acrobatiek aaneen draaiende ralket. Uit Marok ko komt de Marakedh-Troupe, sprin gers en pyramidebouwers, zeven mannen en een meisje die zich als een wervelwind in de piste storten. Voor de laoh wordt gezorgd door Hermanos Madrid, muzikale clowns uit Spanje. Eveneens uit Spanje ko men de Eduardim's, adht dwergen, bökend uit Bergmann's film „De grote stilte" en het tjv.-programma van Willem O'Duys. Uit Italië komt Pilade Cristiani met zij deugnieten uit de jungle, de chimpansees. Frie se en Gelderse raspaarden worden in vrijheid gepresenteerd door Va- leska Wilke. De klassieke hogeschool wordt gereden door de Sisters Con rad. Gedresseerde hondjes worden gebradht door Paulton Co. De oudste dochter van de directie Dicky en Toni Boitini brengen een antipo- denummer. Vergadering Christ. Vrouwenvereniging „Martha" Op donderdagavond 24 september (vandaag) 'hoopt de Ohr. Vrouwen vereniging „Mart'ha" alhier weer te beginnen met de wekelijkse verga deringen in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw aan de Sint Joostdijk, on'der leiding van de presidente me vrouw Groenewegen-Krans. Het be stuur der vereniging zou gaarne weer enige nieuwe leden willen in schrijven ter vergroting van het to taal. Vooral zou het op prijs worden gesteld wanneer zich een aantal jon gere vrouwen aanmeldden. In elk geval zal op de eerste avond een be zoek ter 'kennismaking op de ver gadering, gaarne worden gewaar deerd. De aanvang is gesteld op half adht. Aan de Landbouwhogeschool le Wageningen slaagde voor 'het prope deutisch examen onze stadgenoot de heer H. Heringa. NOORDWELLE De bibliotheek Evenals op andere jaren is er ook in het a.s. wintel-seizoen weer gele genheid boeken te bekomen in de bibliotheek. Dit jaar zijn er 100 boe ken aanwezig van de Centrale Plat telandsbibliotheek te Goes. Werken van zeer bekende söhrijvers(sters) worden hieronder aangetroffen. De keus is rijk en er is „voor elck wat wils". De uitlening der boeken vindt plaats op de vrijdagmiddagen in de school. De heer Smallegange wil zich hiermede weer belasten. Uiter aard wordt gehoopt dat een druk ge bruik zal worden gemaakt van deze leesmogelij'kheid. Vrijdag a.s. gaat de bibliotheek voor het eerst open. OOSTERLAND De in onze gemeente gehouden, collecte ten bate van de kankerbe strijding voor het Koningin Wilhel- mina-fonds 'heeft opgebracht de mooie som van f 289,35. Een woord van «hartelijke dank aan de milde gevers(sters) en aan de dames die collecteerden is zeker niet misplaatst BUDEL. In het kader van de groentijd van de katholieke studen tenvereniging „St. Fransiscus Xa- verius" te Wageningen werken hon derd nuldejaars sedert maandag in werkkampen te Weert en Budel. Ingezonden mededeling ROUWBRIEF VAN MINISTER DEN HAAG, 23-9. Deze week zal er bij de eersten van 16.000 Nederlandse gezinnen een brief in de bus vallen van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers. Die brief gaat over het woningbehoefteon derzoek dat in opdracht van het ministerie wordt ingesteld in 155 gemeenten. In zijn brief motiveert de bewindsman de noodzaak van het onderzoek. „Zoals een bedrijf moet we ten welke mogelijkheden er zijn voor de afzet van zijn pro- dukten, zo moet de bouwnij verheid die soorten woningen verschaffen waaraan de be volking behoefte heeft". Het ligt in de bedoeling, zo zegt de minister, te onderzoeken wat er In de naaste toekomst kan worden gedaan om naast het verkrijgen van een woning ook de gewenste verandering van huisvesting zoveel moge lijk te bevorderen. Behalve' dat er zoveel mogelijk moet worden gebouwd, dient ook duidelijk te zijn wat er pre cies moet worden gebouwd. MORGHANde magiër 53. Ondertussen was Silvia volkomen on kundig van wat Aram overkomen was. Ze had de laatste uren doorgebracht aan het bed van graaf Alwyn. Bezorgd keek ze aan een stuk door naar de holle wangen van graaf Alwyn en ze werd overstelpt met droeve gedachten. Ze begreep dat die goede Ambrosius gelijk had om het ergste te vrezen. De krachten van graaf Alwyn ver minderden snel. De kleine geneesheer in eigen persoon dwong haar zachtjes de zie kenkamer te verlaten. „Je moet wat eten. Je moet een paar uur slapen. Neem toch een glas van die uitstekende wijn!" zei hij snuivend, „Je moet u niet overgeven aan uw eigen verdriet. Domheid en onervaren heid Hij drukte zich niet duidelijker uit, maar ze begreep z'n sympathie en z'n medelijden en volgde hem de trap af om te voldoen aan z'n verzoek. Grote schaduwen gleden achter hen over de muren. Er heerste een onaangename druk in het huisv Silvia beet zich op de lippen. „Is Aram al terug?" vroeg ze tenslotte om een einde te maken •aan de drukkende stilte. Ambrosius schudde het hoofd. „Nee, en Morghan evenmin. Hoewel ik niet kan zeg gen dat me dat erg spijt", voegde hij er woedend zwaaiend met z'n staf aan loc. „Wat mij betreft, hoop ik die gemene scha vuit nooit meer te ontmoeten!" „Het spijt me u te moeten teleurstellen, m'n beste doctor", zei een «slepende slem en een gordijn werd opzij geschoven. De gemene ogen van Morghan waren vol spot en boosaardigheid. „Ik ben net terugge komen, maar voor u, geliefde schone, heb ik beter nieuws!" Eerbiedig boog hij zich voor Silvia, ,ik geloof een middel gevonden te hebben om uw vader te genezen". Silvia kon een kreet van verbazing niet onderdrukken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5