Bij de iNkwiD is het goed sparen. „Sparta" sloot seizoen af met een avond-oriënteringsrit Herfst brengt verhoogde mosselexport U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. de bank waar u zich thuis voelt! Eén pont in vaart Zijpe-Anna Jacoba P. Het schilderij van Claes van der Heek mmui OPENT VRIJDAG 25 SEPT. 12 UUR STAD EN EILAND ONVERANTWOORD KERNFACILITEITEN AF TE BREKEN Kampioenen kwamen er uit Ingezonden mededeling Bij de gehouden avondoriënteringsrit, georganiseerd door de motorclub „Sparta" op 19 september jl., startten 41 voertuigen het nachtelijk duister in op zoek naar oriënteringspunten. Alle voertuigen wisten de finish te be reiken, die bij de Graanbeurs te Zierikzee was. De rit was goed uitgezet door de heren J. L. Braber, L. Dorst en A. P. Kloet. Er waren mooie „foefjes" in verwerkt en er was er zelfs één waar alle deelnemers intippelden. Ook met het aanbieden van de sigaret te Zie rikzee waren er maar enkele deelnemers die deze goed hadden. De voorzitter, de heer J. G. van Maanen, reikte in de Graanbeurs, waar inmiddels het dansorkest „The Victory band" was gestart voor een geheel gevulde zaal, de prijzen uit. Het werd een gezellige avond voor de leden, donateurs, deelnemers, passagiers en controleurs, die het afgelopen seizoen hun medewerking hadden verleend aan de ritten. De uitslag was als volgt: 1. M. van Langeraad 61 straf p.; 2. A. J. v. d. Velde 93 p.; 3. P. C. v. Hattum 95 p.; 4. J. P. W. C. Stols 100 p.; 5. F. Schuling 107 p.; 6. J. J. Slager 138 p.; 7. J. M. van Lan geraad 141 p.; 8e G. J. Klompe 142 p.; 9. C. W. Verton 143 p.; 10. W. v. d. Wekken 143 p.; 11. A. A. Gunst 145 p.; 12. M. Smits 147 p.; 13. L. Verburg 148 p.; 14. P. F. Vis 150 p.; 15. J. Pomper 151 strafpunten. Als enigste deelnemer op een 2- wieler met scooter, kreeg de heer J. K. Radder nog een extra prijs. Daarna ging de voorzitter tot het uitreiken van de kampioensprijzen over, doch eerst bedankte hij alle uitzetters van de ritten, t.w. de he ren M. van Langeraad en Joh. van Langeraad, J. J. v. d. Linde en J. Slager, P. C. E. van Hattum en M. J. der Weduwen, J. P. W. C. Stols en C. J, Zoeter, C. Linders en M. de Moor, C. W. Verton en Iz. Verton, voor het vele werk hieraan verbon den en bood hen allen een bekertje aan als herinnering. Deelnemers die drie van de vijf ritten gereden hebben en geklasseerd zijn, doch niet voor de kampioens prijzen in aanmerking kwamen, kre gen allen een lepeltje met een mo torrijder er op. Het waren de heren: W. Stouten, D. A. van Dongen, G. J. Klompe, J. Bouman, D. v. d. Wielen, M. C. J. Smits, C. M. van Hekke, J. Stoel, A. J. Dorst, J. M. v. d. Laarschot, J. M. Dieleman, W. J. Verjaal, C. Linders, Joh. P. v. d. Linde, G. Roo- zemond, J. Pomper, J. M. v. Lan geraad, J. W. Renshof, J. L. Schoof, J. P. W. C. Stols en A. J. Romeijn. Woerden van dank Een woord van dank kregen ook de secretaris, de heer L. C. de Jonge en de penningmeester, de heer C. W. Verton, voor hun vele werk bij het inschrijven van de ritten en verzor gen van de prijzen en de propagan da die zij hebben gemaakt voor de riuen; ook de heren van de reken kamer voor het uitrekenen van de tijden en punten van de ritten, be dankte ae voorzitter. Weinig zaad gevangen ZIERIKZEE-BRUINISSE, 21-9. Nu niet alleen op de kalender, maar ook door lagere temperaturen de herfst zich heeft aangekondigd, betekent dit natuurlijk als steeds een verho ging van de mosselexport, vooral naar Frankrijk. Het betekent tevens dat het accent van de mosselleve- rantiesverlegd wordt van Zeeland naar de Waddenzee. Veel kwekers hebben in Zeeland geen percelen meer of geen voldoen de mosselen. Waar in het gelukkig Europatocht per paard De 67-jarige Brit William Holt, rode snor, tweed vest en pa nama hoed, zal over enkele dagen vanuit Parijs te paard een reis door Europa begin nen. Eerst gaat hij in Spanje overwinteren, keert daarna naar Frankrijk terug, gaat dan een kijkje nemen in Italië, Oostenrijk en Duitsland en misschien zal zijn rijdier hem nog in Moskou brengen. Holt heeft echter gezegd rekening te zullen houden met de ver langens van zijn paard. ZIERIKZEE, 21-9. Uiteraard wordt in het eerst verschenen nummer van het mededelingenblad van „Stad en Lande" aandacht besteed aan de on langs door het gemeentemuseum verworven aanwinst, zijnde een schilderij (79 x 102), voorstellende een berglandschap, geschilderd door Claes van der Heek. Over deze schilder heeft het blad de volgende mededelingen: Claes van der Heek werd omstreeks 1578 geboren en overleed te Alkmaar in 1652. Hij was in zijn tijd een bekend schilder van landschappen. Tevens schilderde hij portretten. In het „Schildersboeck", dat in 1604 door Carel van Mander werd geschreven, wordt Van der Heek genoemd een goet schilder, bezonder in land schap". Arnold Houbraken vermeld de ruim een eeuw later in het twee- Ook de deelnemers werden be dankt voor hun deelname aan de ritten en de v.orzitter nc .o4e uat zi; allen het volgend seizoen weer aan de start zullen verschijnen. Ook de controleurs kregen een woord van dank voor hun medewerking. Als kampioen van het afgelopen seizoen kwam de heer P. C. E. van Hattum uit de bus met 6 punten, die hierm de dj wi-seizuii voor de derde maai heeft gewonnen en wel in 1956 1959 en 1964; hij kreeg hierbij aan- geDoden een beker als eigendom. De verdere uitslag luidt als volgt: 2. dr. J. L. Braber, met 7 punten; 3. M. van Langeraad, met 10 p.; 4. L. Dorst, met 10 p.; 5. M. J. dei- Weduwen, met 13 p.; 6. F. Schuiling, met 15 p.; 7. J. B. Grosso, met 18 p.; 8. A. P. Kloet, met 18 p.; 9. J. J. v. d .Lmce, met 19 p.; 10. C. J. van Westen, met 22 p 11. J. Slager, met 27 p.; i2. L M. Moermond, met 29 p.; 13. C. W. Verton, met 34 p.; 14. A. J. v. d Vtlde, met 37 punten. Nog •-en woord van dank bracht de voorzitter aan de verschillende instanties die mee hebben gewerkt aan de ritten, o.a. de gemeente, Prov. Waterstaat en politie. Hierna ging men over tot een an dere ontspanning, oie in een zeer gezellige sfeer tot m de kleine uur tjes duurde. Ingezonden mededeling NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Nog geen soulaas thans nog geldende verkoopsysteem de leveringen op toerbeurt worden uitgevoerd, moeten thans de afleve- ringscijfer9 van verschillende kwe kers gelijk worden getrokken met die van hen die uit Zeeland reeds een belangrijk contingent hebben ge leverd. Nu het een week geleden is, dat de mosselzaadbanken werden open gesteld, moet tot veler teleurstelling worden geconstateerd, dat de mos- selzaadval zeer tegengevallen is. Naast een beperkte hoeveelheid zaad op de banken van Scharendijke een geringe hoeveelheid op de z.g. Derrie op de Westerschelde, is al leen nog zaadval geconstateerd op in pacht gegeven percelen in het z.g. Noordergat (Krammer-Volkerak). Geen zaadval dus in de Laagte van Renesse, in het diep van de Ooster- schelde of Roompot of in de buurt van Domburg en ook niet op de Maasvlakte. a Mijnwerkers van de tinmijnen van Hoeanoeni, ongeveer 300 km. ten zuiden van de Boliviaanse hoofd stad La Paz, hebben een Westduitse technicus en drie Boliviaanse admi nistrateurs van deze mijnen als gij- zeiaars gevangen genomen. Zij wil len op deze wijze een loonsverhoging afdwingen. de deel van zijn „Groote Schouburgh der Nederlandsche Kunstschilders" (Amsterdam 1719) Claes van der Heek als en goed meester in 't schilderen van beelden en histo riënnochtans was hij grooter meester in 't schilderen van lant- schappen". Tot de nagelaten werken van deze grote schilder behoren o.m. een landschap, waarin de Abdij van Eg- mond is afgebeeld en een afbeelding van het Kasteel te Egmond aan de Hoef. Beide stukken maken deel uit van de verzameling van het Rijks museum te Amsterdam. Ook in het Stedelijk Museum te Alkmaar han gen stukken van Van der Heek en een aantal is in particulier bezit. Onder de titel „Niclaes van der Heck van 't gheslacht van Marten Hemskèrck" heeft de heer Th. P. H. Wortel, directeur van het Stedelijk Museum te Alkmaar, een uitvoerige studie over deze kunstschilder ge publiceerd in het tijdschrift „Oud- Holland", jaargang 1943. INTERNMlONUEl- COHSUHENIENBEURS AHOY' GEBOUW tlm 8 Oct. De polder Oostelijk Flevoland DEN HAAG, 21-9. Wüziging van het uitgifteplan van Oostelijk Flevo- land is in studie. Deze mededeling doet minister Witteveen in zijn toe lichting op de begroting van finan ciën 1965. In het komende jaar zullen 83 ak kerbouwbedrijven worden uitgege ven, waarvan 27 van 30 hectare en 18 van 45 hectare. De rest van de bedrijven is 20 tot 60 hectare groot. Van deze bedrijven worden 57 in pacht en 22 in erfpacht uitgeven, waarnaast vier in staatsexploitatie komen. Het uit te geven oppervlak beslaat 3185 hectare. Voorts werden 23 fruitteeltbedrij- ven van 6 tot 13 hectare uitgegeven met een gezamenlijke oppervlakte van 201 hectare. Het zijn 17 pacht en 6 erf pachtbedrijven. De minister kondigt voorts aan, dat binnen afzienbare tijd mededelingen over uitgifte van agrarische domein gronden kunnen worden gedaan. Volgens plaatselijke persberich ten zouden 113 vogelvrijen gedood zijn bij een poging om een aanval te doen op een stamgemeenschap in de streek van de Bovennijl in Soe dan. ZIJPE, 22-9. Een van de twee veerponten die de dienst Zijpe-Anna Jacobapólder onderhouden is voor een ketelreparatie naar de fabriek vertrokken. Dat betekent dat de dienst door één pont moet worden uitgevoerd en SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. Het programma voor a.s. zondag 27 september luidt: 4e klasse G: Burgh-RKFC (half 3; Kruisland-Zierikzee; NVS-De Schut ters; DIVO-Oude Molen; S.C. Gastel -Halsteren; Nieuw Borgvliet-Vos- meer. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie zondag Het programma voor 27 september luidt: lste klasse B: Zierikzee II-Luctor I (half 3, scheidsrechter. N. Speel man); Dreischor I-Kwadendamme I (half 3. scheidsre. J .Heikoop); Zon- nemaire I-Renesse I (half 3, scheidsr. N. Schot); Hansweertse Boys I-Krui- ningen I; Robur I-Patrijzen I. 2e klasse C: Zierikzee Ill-Renesse II (half 1, scheidsr. J. C. de Bilde); SVOWK I-Burgh II (half 3, scheidsr, A. J. Dorst). LEVENDE SOUVENIRS Een inwoner van Rhenenj die in Luxemburg zijn vakantie doorbracht, heeft voor Ouwe hands Dierenpark wat souve nirs meegebracht. Geen dode voorwerpen wel te verstaan, maar springlevende forellen. Op zich beschouwd niets bij zonders, maar in dit geval toch wel, want de vissen wa ren elk niet groter dan één centimeter. Ze zaten in een doodgewoon jampotje. De man die het aquariuvi in Ouwe hands Dierenpark onder zijn hoede heeft, ontfermde zich direct over de forelletjes, die in enkele weken tijds al twee maal zo groot zijn geworden. Ze zijn nu over het moeilijk ste punt heen en zullen de le vende souvenirs van Ouwe hands aquarium worden. het vormt een streep door de reke ning van diegenen, die ihadden ge dacht dat na de vakanties de wacht tijden aan het veer tot het verleden zouden behoren. Niet alleen dat .de toeristen nog steeds in groot aantal komen zo lang het weer gunstig blijft, maar daarnaast heeft het vervoer van landbouwprodukten (stro, aardappe len, uien, enz.) met grote auto's plus aanhangwagens, zo grote vormen aangenomen, dat één pont de stroom niet kan verwerken, zodat nog steeds lange wachttijden aan de orde van de dag zijn. Het bietenvervoer met auto's naar de fabriek te Din- teloord komt nu de vervoersproble men nog verzwaren. De mosterdgas-affaire BONN, 21-9. De Sowjet-Unie heeft maandag de verantwoordelijkheid voor een aanval met mosterdgas op een functionaris van 'het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken, gepleegd in een klooster bij Moskou op 6 september jl. van de hand ge wezen. De Russische ambassadeur in Bonn, Smirnov, deelde de West'duit- se onderminister Carstens op het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn mede 'dat de Russische auto riteiten niets met de aanval te ma ken hadden, aldus welingelichte kringen in de Westduitse hoofdstad. ZIERIKZEE Voorstellingen circus Boitini Op maandag 28 september komt circus Bo'ltini naar Zierikzee. Op deze datum wordt een middag- en avondvoorstelling -gegeven. De men sen, de dieren en het materiaal wor den aangevoerd met 140 circuswa gens. De voorstellingen worden ge geven in de grote viermasttent, die 3200 bezoekers kan herbergen. Een bijzonder nummer wordt de prach tige dressuur van negen Tibetaanse tijgers door de 62-jarige Franse dompteuse Marffa la Corsse. Het circus vertrekt de volgende dag al weer naar elders. Sclieepvaartbericliten Esso Den Haag (t.), 21-9 van Suez naar Rastanura. Esso Rotterdam (t.), 21-9 van Rasta nura naar Hamburg. World Hill, 21-9 te Colombo. Garoet, 1919 van Aqaba naar Aden, Provinciaal Bestuur van Zeeland in nota over Zierikzee: Verdere industrialisatie van Schouwen-Duiveland zeer gewenst ZIERIKZEE, 22-9. - „Het zou èn tegenover de bedrijven, die zich te Zierikzee in goed vertrouwen op de verder groei van de industrialisatiekern vestigden èn met het oog op de in de afgelopen jaren als gevolg van de bijzondere positie van het eiland Schouwen-Duiveland ontstane achterstand niet verantwoord zijn de mogelijkheden tot het verlenen van vestigings- faciliteitcn op korte termijn af te breken. Deze zienswijze wordt gedeeld door alle gemeentebesturen op het eiland Schouwen-Duiveland. Hierbij zü aangetekend dat voor Zierikzee zeer geringe infrastructuurfondsen worden gevraagd, zodat het vrijwel alleen gaat om vestigingspremies, die - als Zie rikzee geen kern blijft - toch elders moeten worden uitgegeven". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Aldus wordt gesteld in een nota van het Provinciaal Bestuur van Zeeland inzake het toekomstige in- dustrie-spreidingsbeleid in de pro vincie, welke nota is toegezonden aan de leden van de Eerste Kamer en Tweede Kamer der Staten-Generaal, de ministers en saatssecretarissen en de leden van de Provinciale Staten van Zeeland. Het Provinciaal Bestuur wijst ver der op de eenzijdige economische ontwikkeling van Schouwen-Duive land - landbouw en recreatie wel ke een verdere industrialisatie drin gend noodzakelijk maakt, waartoe faciliteiten onmisbaar zijn. In de achtste Industrialisalienota en in de Memorie van Toelichting op de begroting 1964 van het departe ment van economische zaken is te recht de aandacht gevestigd op de zgn. spreidingsgebieden; gebieden die een belangrijke bijdrage kunnen ge ven aan de spreiding van de indu striële werkgelegenheid in het ge hele land. Schouwen-Duiveland is bij uitstek een dergelijk spreidings- gebied, aldus het Provinciaal Be stuur. Ontwikkeling pas begonnen Het Provinciaal Bestuur herinnert de volksvertegenwoordiging en de regering er verder aan dat na de aanwijzing van Zeeland als pro bleemgebied in 1959 de economische ontwikkeling in verheugende mate op gang kwam. Te beginnen met 1961 werden er jaarlijks gemiddeld dui zend industriële arbeidsplaatsen ge schapen voor mannen, of wel vier maal zoveel als in de voorgaande jaren. Deze ontwikkelnig wordt weerspiegeld in de bevolkingscijfers. Vermindering van het aantal ker nen - Terncuzcn voor Zeeuwsch- Vlaanderen, Goes voor Noord- en Zuid-Bcveland, Zierikzee voor noord- Zeeland en Sint Maartensdijk voor het eiland Tholen - zal voor Zee land betekenen dat een noodzakelijk minimum voor een verantwoord be leid niet wordt bereikt. De omstandigheid, dat de kernfa ciliteiten pas gedurende vier jaren konden worden verleend, maakt een vergelijking met de elders bereikte resultaten niet mogelijk en vergt, dat het antwoord op de vraag of en in welke mate het induslrie-spreidings- beleid moet worden voortgezet., voor Zeeland afzonderlijk moet worden bezien. Het Provinciaal Bestuur van Zee land stelt voorop, dat de doeleinden beoogd met de kernaanwijzingen en daaraan verbonden faciliteiten lan delijk slechts gedeeltelijk zijn be reikt. Temeer spreekt dit voor de provincie Zeeland, welke provincie eerst in 1959 tot probleemgebied aan gewezen werd. Het moet daarom on juist worden geacht het beleid thans ingrijpend te wijzigen in verrhin- derende of beëindigende zin, aange zien investeringen die reeds geschied zijn daardoor slechts gedeeltelijk of in het geheel niet rendabel zullen kunnen zijn. Het Provinciaal Bestuur heeft dan ook met teleurstelling kennis geno men van de nota van de staatssecre taris van economische zaken inzake het te voeren Industric-spreidings- beleid 1965 t/m 1968. Indien in de komende jaren geen actieve vestigingspolitiek door mid del van kernfaciliteiten zou kunnen worden gevoerd, is het gevaar dat de komende ontsluiting voor de provin cie Zeeland een averechtse uitwer king zal hebben reëel door de aan zienlijke zuigkracht van de randstad Holland en van het Noordbrabantse industriegebied. Assortiment Het Provinciaal Bestuur komt tot de conclusie dat wil Zeeland tot ont wikkeling worden gebracht, een as sortiment aan industrieterreinen zal moeten worden geboden, die uit geo grafisch oogpunt bezien op de juiste wijze over de provincie zijn ver deeld en die deels complementair ten opzichte van elkaar zijn. Alleen dan zullen zeer verschil lende vestigingen kunnen worden opgevangen. Behalve voor Terncu zcn en het Zuid-Sloc dienen dan ook mogelijkheden te blijven voor Goes, Zierikzee en St. Maartensdijk. Grammofoonplaat voor de vluchtelingenzorg GENÈVE, 22-9. Binnenkort zal onder auspiciën van de Verenigde Naties een nieuwe grammofoonplaat verschijnen, waaraan „zes van de grootste pianovirtuozen van deze tijd", te weten Claudio Arrau, Wil helm Backhaus, Alexander Brai- lowsky, Robert Casadesus, Byron Janis en Wilhelm Kempff, hebben meegewerkt, zo deelde de hoge com missaris van -de V.N. voorde vluchte lingen, Felix Schnyder, maandag in Genève mee. Deze 30-centimeter- plaat zal als titel hebben: „Interna tionaal pianofestival". De opbrengst is, evenals die van de eerste door de V.N. uitgebrachte plaat (All Star Festival), bestemd voor de uitvoe ring van de programma's ten behoe ve van de vluchtelingen in de we reld. Men denkt hierbij met name aan de verzorging van een vakoplei ding voor jonge Palestijnse vluchte lingen. De eerste grammofoonplaat bracht 1.3 miljoen dollar op. Jubileum hofpredikant fis. J. F. Berkel APELDOORN, 21-9. Ds. J. F. Ber- kei, hervormd predikant te Apel doorn, heeft maandagmiddag de ver sierselen ontvangen behorend bij het commandeurschap in de Huisorde van Oranje. Ds. J. F. Berkel, die ook hofpredikant is, ontving deze onder scheiding ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum. Koningin Juliana en prins Bern- hard stuurden op deze dag ds. Ber kel een bloemstuk. Centrum voor hoger agrarisch onderwijs te 's-Hertogeiiboscli 's-HERTOGENBOSCH, 21-9. Maan- dagmiddag heeft de directeur-gene raal van de landbouw, ir. J. Wellen, de officiële eerste paal geheid voor de bouw van het centrum voor ho ger agrarisch onderwijs van de K.N. B.T.B. in 's-Hertogenbosch. Hier zullen worden gevestigd de hogere landbouwschool van de K.N. B.T.B.die thans nog te Roermond is gevestigd, de katholieke hogere tuinbouwschool, die in 1962 te 's-Her togenbosch is opgericht, en de ho gere technologische school voor de voedingsmiddelenindustrie, die een voortzetting is van de hogere zuivel- school, die sinds 1948 in 's-Hertogen bosch bestaat. In de bergen van zuidwest-Zwit serland is maandag sneeuw gevallen op 1.200 meter en hoger. DEN HAAG. Twee mannen heb ben in de nacht van zondag op maandag in Den Haag een roofover val willen plegen op een bedrijfs leider van een cafetaria, die met een tas met f 1800 huiswaarts keerde. De aangevallene verweerde zich. De overvallers sloegen op de vlucht. SCHIEDAM. Werf Gusto te Schie dam heeft van een Franse onderne ming opdracht ontvangen een kraan eiland te bouwen dat sterk over eenkomt met de beide kraaneilan den, die gebouwd zijn voor Rijks waterstaat ten dienste van de wer ken in de IJmonden. BED Het opklapbed stond al jaren in de kast en het moest nu maar eens geplaatst worden. Er werd ruimte geschapen en om de doe-het-zelver voor ontsporingen te behoeden had de leverancier van destijds er keu rig pootjes (daar rust zo'n bed aan één kant op) en schroeven bijgele verd. Ach, vrienden... men kanwel met élan beginnen, maar aan wie „gouden handenzijn onthouden, blijft het toch maar prutsen. Eerst werd een rustpoot in de hoek van de kamer gemonteerd, met behulp van vier schroeven waaraan einde loos moest worden gedraaid, totdat ze echt niet verder wilden. Er moest dus een hamer aan te pas komen om het laatste stukje er in te mep pen. De poot stond. Even geprobeerd met het bed, maar uit deze proef bleek dat de kantelruimte (tussen bed en muur) te gering was, zodat de positie van de poot onjuist bleek te zijn. Vooropgesteld dat door het hamerwerk de koppen van de schroeven waren dichtgeslagen, is een ieder wel in staat zich in te deii- ken wat er aan geestkracht en ener- gie werd gevergd, om de poot weer los te krijgen. Toch is dal gelukt, waarna een nieuwe opstelling voor de poten uit gedokterd- werd. Het proces her haalde zich, waarbij dient aangete kend dat poot 1 redelijk stijf in de vloer verankerd iverd. Poot 2 was iets onwilliger. Drie schroeven gin gen met schroevendraaier en hamer redelijk vlot de grond in, maar de vierde schroef zakte na een hoopvol begin in een bodemloze ruimte, een niemandsland tussen vloer en pla fond wellicht, want een huis heeft nu eenmaal dergelijke griezelige ge heimen. Met de vierde schroef was dus niets te beginnen, zodat we die schroef voor de show hebben laten zitten. Wat wil men ook; als er ze ven schroeven vast zitten, mag er toch wel eentje voor spek en bonen meedoen? Het karwei was geklaard: de ma tras en de dekentjes konden er op. Een kind zou op deze sponde rust vinden. Bij hel beklimmen maakte het bed ivel een geluidje. Het had een waarschuwing kunnen zijn, maar een doe-het-zelver is in wezen een optimist. Een flinke dosis daarvan moet immers de leemte aan techni sche potentie aanvullen, 's Morgens slaat Jantje al vroeg op de vloer en kermt dat zijn bed zo tjuutert Zeven schroeven hebben eerbiedig de platgeslagen koppen geneigd voor die ene die losstond. Hel t juut er en klopte, ivanl alle acht. staan nu los. De zaak zal opnieuw aangepakt moeten worden. Er komt een circus naar Zierikzee. Waarom eigenlijk? EILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2