DE MODE VOOR HEM raustrmta Geen actie tegen Israel! De zomerwind is jaloers Voor de dames ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 september 1964 No. 19651 Elk seizoen heeft een eigen mode, zeker ook voor mannen. En al staan mannen zo ogenschijnlijk wat wan trouwig tegenover nieuwe modellen, wat fellere kleuren en soms geheel nieuwe kledingstukken, heus, uw- echtvriend wil ook ivel eens iets an ders. Zelfs wel eens iets heel bij zonders. Met de vijfdaagse werkweek kre gen de meeste mannen immers meer lijd voor recreatie? Geen wonder, dat gemakkelijk zittende, meer spor tieve kleding als vanzelfsprekend wordt geaccepteerd. Bovendien werkt de toegenomen welvaart in de hand, dat ook de mannen enige eos- tuums meer in de kast hebben dan vroeger het geval was, met als ge volg een toenemende belangstelling voor wat meer opvallende dessins en combinaties, Geruite overhemden Deze zomer liepen de heren rond in overhemden met smalle streepjes, voor de herfst kiezen zij de kleine ruitjes-dessins. Zelfs zij die jaren lang gezworen hebben bij de tradi tionele, voor vele gelegenheden pas sende, witte overhemden, bezwijken nu voor de minder kwetsbare kleu ren en de gemakkelijke sportieve shirts. De wat zwaardere heren kunnen beter de verticale streepjes in don kere tinten aanhouden en daar een donkere broek bij dragen. Niet al leen de vrouwen letten immers op een mooi, slank makend silhouet? Er zijn hemden met een enkele borduurstreep, precies in het mid den van de boord en de manchetten en langs de sluiting. Weer eens iets anders. Maar ook ruitmotieven, pied- de poule en effen pastelkleuren zijn favoriet Hemdjasjes Er zijn hemdjasjes met opgestikte zakken, die bij warm weer ook op een short gedragen kunnen worden. Reuze geschikt voor het iveekend. Ze zijn heerlijk luchtig en ze kun nen toch alle mannen-benodigdhe den herbergen door de praktische zakken. Thuis te dragen in plaats- van een gewoon overhemd èn col bertjasje, een vervanging van de ge makkelijke, maar warme trui. Er is zoveel prettig dragende kle ding voor de killere avonden en de nazomer. Denk alleen nog maar eens aan de pullovers, de polopulls, mei lange of korte mouw, de col-pull overs en de cardigans. Voor ieders smaak is er gemakkelijk iets te vin den, temeer daar de kleuren bijzon der mooi zijn dit seizoen. We den ken hierbij aan de rustige modeliu- ten als honing, groen, grijs, beige, camel, mosterd en lichtblauvj. Ingezonden mededeling Pakken met split Comfortabele costuums van wol, flanel en mohair strijden om uw voorkeur. Het één-rij kamgaren cos- tuum overheerst ook dit seizoen weer in het modebeeld, soms met drie-knoops, soms met twee-knoops- sluitiny. Hét accent wordt gevormd door de flinke, lange splitten op de rug, maar vooral in de zijnaden. Be schaafde tinten als grijs, zand en4 honing overheersen, fijne streepdes- sins en Prince de Galles ruiten zijn en vogue. Vesten komen er steeds meer in. Soms zijn ze van de zelfde stof als het costuum, maar ze zijn ook vaak van geheel afwijkend materiaal, tri cot of suède. Hierdoor zijn ze dus ook heel goed te dragen bij sportie ve combinaties, vooral in de koude winterdagen. De jasjes hebben vaak lange revers, zodat de vesten goed zichtbaar zijn. Vaak zijn ze kraag loos en soms hebben ze rond weg gesneden voorpanden. Wat staat beter? Bepaalde costuüms vragen een wit overhemd, hemden van zelfstrij- kend katoen of tricot nylon. Zo op het oog dus een gemakkelijke keus. Dat is echter misleidend, want ook bij het kopen van een wit overhemd kan het moeilijk zijn om te beslui ten. Van het éne overhemd heeft het boord een hoog model, van een an der heeft 'de boord afgeronde pun ten, allemaal details die voor een man belangrijk kunnen zijn. Dat er hemden zijn met extra versterkte boord en manchetten interesseert ons vrouwen meestal meer. De dassen hebben over het alge meen een smal flesmodel en ze wor den met een enkele smalle knoop gestrikt. Er zijn veel effen stropdas sen of effen dassen met hier en daar een ornamentje. Geen wonder want de gedessineerde tweedpakken en Sherlock Holmes-ruiten vragen rus tige dessins. Maar waarom zoudtu niet één enkele zuiver zijden Itali aanse das in gloedvolle kleuren en patronen bij dat effen jasje nemen? In memoriam P. den Haan Geheel onverwachts is de heer P. den Haan wonende aan de Weelde- weg te Burgh, overleden. Grote be kendheid genoot hij in het Domein- gebied. waarvan 'hij administratie- - ambtenaar en eerste voorwerker was. Talrijke malen leidde hij zo meravond-excursies naar de 'broed gebieden der zilvermeeuwen, waar bij hij door zijn deskundigheid en juiste verteltrant in hoog aanzien stond bij de duizenden vreemdelin gen die aan deze tochten deelnamen. Ook op andere dagen was de over ledene een bekend iemand in het duingebied en zeer velen heeft hij met raad en daad bijgestaan. Sinds 1928 was hij in de Domeinen werk zaam. Piet den Haan was tevens mede oprichter der Vogelwacht „Schou- wen-Duiveland". Vanaf de oprich ting in 1949 was 'hij penningmeester en deze functie heeft hij op een zeer bijzondere manier vervuld. Elk jaar braciht hij met zekere trots zijn finan cieel verslag in de jaarvergadering en 'het bestuur kon er zeker van zijn dat de vele 'honderden -leden allen hun contributie hadden voldaan. Op uitstekende wijze heeft 'hij dit zware werk verricht, waardoor hij zowel bij 'het bestuur als bij de leden in hoog aanzien ston-d. Zijn heengaan betekent voor de Vogelwacht een zwaar verlies en 'het zal een moeilij ke opgave voor 'het bestuur zijn om rnn even accuraat opvolger te vin den. De afd. Westhoek van de Algem. Bond van Ambtenaren verliest in de heer den Haan haar volijverige se cretaris. Als plv. lid van de bijzondere com missie van Overleg voor Ambtena ren bij de Dienst der Domeinen ge noot hij eveneens grote waardering. De heer den Haan, die 56 jaar oud is geworden, was tevens een der eersten op Schouwen die het Na- tuurgidsen-diploma behaalde. De begrafenis zal vrijdagmiddag in Burgh op de alg. begraafplaats plaatsvinden. Schoiiwen-Dui velandse sport spiegel De juniorencompetitie draaide op volle toeren Grote overwin ning van Zierikzee AI op Zecfandia AI Bruse Boys BI doet weer gooi naar het kampioenschap Brouwershaven BI bleek op schot JUNIOREN. In groep A Inspeelde Zierikzee A I ook tegen Zeclandia A I weer een uitstekende wedstrijd met als eindresultaat een 7-0 over winning voor de rood-zwarlen. In groep A IV zag Bruse Boys A I geen leans het bezoekende Renesse A I van de winst af te houden (1-3', ook at speelden de rood-zwarten het grootste gedeelte van de strijd met 10 spelers. MEVO A I en Duxvelaiid A I bleken te Zierikzee na aan el kaar gewaagd, wat ook in de uitslag tot uitdrukking werd gebracht (5-5). Renesse AI 2 2 0 0 14- 2 4 Bruse Boys AI 2 I 0 1 '!()- i MEVO AI 1 0 I 0 5- 5 1 Duiveland AI 2 0 11 0-14 I Zierikzee A II 10 0 1 1-11 0 In groep B IX wist Bruse Boys B 1 de belangrijke uitwedstrijd tegen Zierikzee B I met 3-1 te winnen. Door deze overwinning staat het reeds nu al vast dat de Boys hier weer een belangrijke rol gaan spelen voor de bezetting van de bovenste plaats. Een min of meer verrassende 1-0 overwinning wist Dreischor B I te behalen op MEVO B I, terwijl Zierikzee B II zich op eigen groncl met 2-0 geioonnen moest geven te gen SKNWK B I. Bruse Boys B I Zierikzee B I MEVO B 1 SKNWK B 1 Dreischor B I Zierikzee B II 2 2 0 0 11-2 4 2 10 1 4-4 2 2 10 1 2 10 1 2 10 1 2 0 0 2 Elfjarige op het slechte pad AMERSFOORT, 16-9. De U-jarige R. van W., pupil van een inrichting in Amersfoort, heeft zich ontpopt als een volleerd inbreker. Hij wist een kantine van een sportterrein binnen te dringen in Amersfoort en zioh meester te maken van een bedrag van f 40. Na intensief speurwerk van twee agenten, zo deelt de Amers- foortse politie mede, kon de knaap in de kraag worden gepakt Het geld werd later in struikgewas bij het sportterrein gevonden. Dit is reeds de derde keer in zijn jonge leven, dat hij met de politie in aanraking komt, de vorige week drong 'hij via een slaapkamerraam een woning in Amersfoort binnen waar hij f 600 bemachtigde. Hij had het plan daarmede goede sier te ma ken in „De Efteling". Een week te voren had hij in een ander pand een fles sinaasappelsap ontvreemd. Na zijn aanhouding bleef hij evenals de vorige keren hardnekkig ontkennen. Waar blijven <le landbouweijfers DEN HAAG, 15-9. Het Eerste Ka- merlid de heer Geuze (CHU) 'heeft de ministers van landbouw en vis serij en van economische zaken schriftelijk gevi-aagd, waarom de uitkomsten 1964 van de zg. mei-tel ling van de landbouwinventarisatie - uitgezonderd gegevens betreffende het areaal akkerbouwgewassen en vroege aardappelen - thans, mc-dio september, no", steeds niet gepubli ceerd zijn, dit in tegenstelling tot vo rige jaren. Is het waar. zo vraagt de heer Geuze, dat reeds langere tijd deze gegevens als voorlopige cijfers be kend zijn en hier en daar zelfs niet- officieel in omloop zijn en, zo ja, zijn de ministers dan niet van oordeel, dat 'het gewenst is - mede gezien 'het belang van deze gegevens voor de oriëntatie ten aanzien van de pro- duktie - voortaan de voorlopige cij fers dadelijk openbaar te maken. 'nqe ronrtfn Als uw wasgoed uit de Cori- structa 100 aan de lijn komt, is de zomerwind jaloers. Zo droog, zo blinkend wit. Zelfs de vuilste en moeilijkste was. De Con- structa 100 kan kookwas koken en heeft voor elke was een eigen programma (ook voor wol!). Verdere sterke punten (naast het extra droogeffect en het kookprincipe)gemakkelijk aan te sluiten en een sterk hart voor een lang leven. Vraag de monstratie bij uw Constructa, handelaar of bij Constructa Ne derland Voorlichtingscentrum, Middenweg 233, Amsterdam, tel. 020-947484.* 6-1 2 3-3 2 3-9 2 0-S 0 In groep B X loonde Btouwerrhn ven B 1 over een uitstekend elftal te beschikken door te Scharendijke met niet minder dan 10-1 van Zwa luwen B I te winnen. Burgh B I bleef baas in eigen huis legen Renes se B I door met 4-0 aan het langste eind te trekken. Brouwershaven BI 2 2 0 0 13- I 4 Burgh ÉI- 21015-32 Renesse BI 2 10 1 1-4 2 Zwaluwen BI 2 0 0 2 1-12 0 KAN KOOKWAS KOKEN „Flitsen" uit het huitenlaml LQS ANGELES. Dr. Manuel Ur- rutia, die in 1959 tijdens het regiem van Fidel Castro enige tijd president van Cuba is geweest, heeft maandag in Los Angeles verklaard, dat een vluchtelingenorganisatie, waarvan hij aan het hoofd staat. Fidel Castro .binnen twee tot drie maanden" zal vermoorden. BONN. Een proefmodel van een loodrecht opstijgend Westduits vlieg tuig van het type VJ-101 x 1 is na een normale start op een hoogte van tien meter neergestort, aldus meldt het Westduitse ministerie van de fensie. Het ongeluk geschiedde op een vliegveld te München. BONN. De Sowjot-Unie heeft een Brits protest tegen een schending van het Westduitse luchtruim door een Russische straaljager op 2 sep tember van de hand gewezen. Vol gens de Russen heeft zich een der gelijk incident niet voorgedaan. JACKSONVILLE. In Jacksonville, in de Amerikaanse staat Mississippi, zijn maandag twee negersludenfen voor de universiteit ingeschreven. De inschrijving verliep zonder enig incident, in tegenstelling tot de in schrijving van de eerste negerstu dent op deze universiteit in septem ber 1962, James Meredith, die aan leiding was tot bloedige relletjes waarbij twee doden vielen. BRUSSEL. „Onvergeeflijk" noemt het Brusselse blad „De nieuwe gids" het gebrek aan overleg tussen België en Nederland over het voorstel van de minister van «buitenlandse zaken, P. H. Spaak, over zijn voorstel op basis van de besprekingen in de vroegere commissie-Fouóhet opnieuw te zoeken naar een formule voor Europese politieke integratie. LEOPOLDSTAD. Kongolese rege ringstroepen en veerti'g blanke'huur lingen staan thans voor Lisala, in het noorden van 'het land, ongeveer 350 km. ten westen van Stanleystad. Zij kwamen uit Gemena, dat 200 km. noordelijker ligt. SArGON. In de Zuidvietnamese plaats Cantho, waar het militaire hoofdkwartier in bezit was genomen door troepen die tegen de staats greep van zondag waren, is de toe stand weer normaal. BONN. Hoge Franse en Westduit se functionarissen zijn in Bonn be gonnen met besprekingen die een dag duren. Een woordvoerder van het ministerie van 'buitenlandse za ken wilde alleen zeggen dat de be sprekingen, 'in 'het kader van het Frans-Duüse vriendschapsverdrag, zijn begonnen. Bijzonderheden, zelfs in grote lijnen, werden niet gegeven. BERLIJN. Een ,27-jarige Westber- lijner heeft aan de Oostduitse auto riteiten het bestaan van een vlucht- tunnel verraden en de namen ge noemd van de mensen die aan de bouw daarvan hebben meegewerkt. De tunnel is bijna gereed. De man was in oost-Berlijn aangehouden omdat hij een valse identiteitskaart had. BOLZANO. In Zuid-Tyrol (Alto Adige) is weer een bomaanslag ge pleegd. Ditmaal was 'het 'huis in Bol zano van de directeur van een Duits talig blad het doelwit. Er werd al leen materiële soha'de aangeircht. ROME. Franz 'kardinaal KÖnig, aartsbisschop van Wenen, houdt de toestand van de Rooms-katholieke kerk in 'het oosten niet voor hope loos. DJAKARTA. President Soekarno heeft besloten de Indonesische strijd krachten en het arbeidspotentieel te mobiliseren voor een snellere uit voering van zijn bevel om „Maleisië te verpletteren", zo is 'dinsdagavond door radio-Djakarta bekend ge maakt,. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben in een nota aan Mos kou de Sowjet-Russisohe beschuldi ging van 3 augustus, waarin gezegd wordt dat Amerikaanse vliegtuigen laag gevlogen hadden over Russische schepen, als „ongegrond" verworpen. PARIJS. De Parijse modewereld rouwt over de dood-van de beleende mannequin Nathalie (France Ve- deau), die op 22-jarige leeftijd bij een auto-ongeluk om het leven is geko men. Zij zat -in de sportauto van een vriend die met een snelheid van 100 km. per uur een scherpe 'bocht in de buurt van Deauville wilde nemen. NICOSIA. „Wij wiLlen geen le vensmiddelen van de Grieken". Met deze woorden ontving het Turks- Cyprische dorp Kokkina 2 vracht auto's met voedsel, 'gestuurd door de Cyprische regering. WASHINGTON. De Spaanse vrachtboot Sierra Aranzazu. die bij Cuba wegens brand door de beman ning werd verlaten is in 'brand ge raakt door kanon- en machinege weervuur van twee met-geïdentifi ceerde schepen, zo hebben overle venden gemeld. 0 ROME. Uit een villa in Rome is dinsdag een collectie schilderijen Ier wèarde van ongeveer 1.2 miljoen gulden gestolen. Welke werken het betreft is niet bekend. MOSKOU. De Egyptische minis ter-president, Ali Sabri, is voor een achtdaags bezoek in Moskou aange komen aan het 'hoofd van een dele gatie, waarvan onder meer land bouwdeskundigen deel uitmaken. PRETORIA. Fred Harris, een 27- jarige blanke onderwijzer en voor malig voorzitter van het teger. ras senscheiding gekante Zuid-Afri kaanse Olympische comité, is voor de rechtbank in Pretoria beschul digd van moord en sabotage. De Indonesische minister van de fensie, generaal Nasoetion, beeft n.a. v. de spanning met Maleisië gezegd, dat Indonesië leeft in „een scheme ring tussen vrede en oorlog". Het zal Maleisië niet de oorlog verklaren, maar het zal evenmin zwijgen als het .geprovoceerd" wordt. Perenverkoop t«' Burgh ln het centrum van Burgh vond weer de jaarlijkse verkpop plaats van ge meenteperen. Nog voordat de verkoop begon was er volop belangstelling van het publiek. Burgemeester II. P. Everwijn (op de foto tweede van rechts) kioam ook een kijkje nemen. Spannend werd het eerst toen de verkoop eenmaal was begonnen. De man nen met de lijsten" hielden nauwkeurig de verkoop bij, ivant al is de ver koop een bijna folkloristische aangelegenheid en komt er romantiek bij te pas, de zakelijkheid ontbreekt evenmin. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). BUK DOOR HET WERELD Maar Arabieren kunnen haatcampagne niet missen De Arabische landen hebben in hun bijeenkomst te Cairo duidelijk toe moeten geven dat ze niet sterk genoeg zijn om iels legen het door hen zo gehate Israël te ondernemen. Voor een gedeelte is dal duidelijk een met cijfers te bewijzen feit, maai er komt ook bij dat de animo niet zo erg groot is. Menige Arabische leider heeft wei nig lust zijn troepen te lenen voor een actie die vanzelf onder leiding van Egypte moet geschieden, want dat is nu eenmaal de sterkste onder hen. En de bevolking mag er dan in vele gevallen anders over denken, de regeerders zien in Nasser door gaans meer een gevaar voor hun eigen positie dan een soort, heilbren ger. Niettemin moet er iets tegen Is raël gedaan ivorden. De Arabische staatshoofden die vrijwel stuk voor stuk zo hevig tegen de Joodse staat hebben gefulmineerd, zouden ten KERKNIEUWS Moderne kerkbouw ROTTERDAM, 15-9. In het bouw centrum in Rotterdam wordt woens dag 16 september een expositie ge opend van zes ontwerpen voor mo derne kerkbouw. Deze ontwerpen zijn door jonge architecten gemaakt in opdracht van de Prof. dr. G. van der Leeuwstichting, welke stichting dit jaar 10 jaar bestaat. De opdracht behelsde een ontwerp voor een kapel op het terrein van het instituut „Kerk en Wereld" in Driebergbn. Een zestal architecten, de heren ir. G. Boon, ir. A. E. van Eijck, ir. H. Hertzberger, ir. E. J. Jelles, J. van Stiigt en J. Verhoeven heeft een ontwerp ingezonden. In een omlijsting van fotomateriaal en enkele plastieken worden de ma quettes en tekeningen geëxposeerd. Deze tentoonstelling, die eerder ge houden werd in Amsterdam en Drie bergen, is te bezichtigen van 16 sep tember tot en met 7 november. overstaan van hun - onderdanen in hun hemd staan als ze zonder enig resultaat weer thuis kwamen. Wat te doen En daarom zal er iets ivorden ge daan. Men gaat zo spoedig mogelijk beginnenmet het afdammen van ri vieren, als wraak dat de Israëliërs een pijpleiding hebben aangelegd om zvater uil hei meer van Tiberias naai de Negev-woeslijn te brengen. En de eerste waar men mee begint is dan een rivier die in de Jordaan uit mondt beneden het meer van Tibe rias. Met andere woorden: voorlopig heeft Israël daar niet de minste last van. Arabische landen hebben ken nelijk nog geen zin gehad in een on derneming waar de Israëliërs wel door geschaad zoiiden worden: de enige reden die men daarvoor kan bedenken is dat ze liever geen blik- semexpeditie van de Israëlische strijdmacht willen uitlokken, ivaar- bij die het werk even zouden komen vernielen. En alle plannen tegelijk uitvoeren dal is te kostbaar. Zcr.der nut Zelfs het. kleine project dat men nu onder handen neeiht, kost enige honderden miljoenen. En daarbij is niet gerekend op de kosten die er nog bij komen om het afgedamde water nog op een nuttige manier te besteden aan de voet van die dam men. Eigenlijk is ook die financiële re denering vrij voos. Als de Arabieren in onderlinge solidariteit werkelijk irrigaliew erken wilden aanleggen, dan ivas het gelddaarvoor ivel te putten uit de enorme olie-inkom sten, bijvoorbeeld van Koeweit en Saoedi-Arabië. Uit het geheel blijkt maar één ding: de Arabische staats hoofden kunnen de haatcampagne tegen Israël om psychologische re denen niet missen - al is het maar om de aandacht van misstanden in eigen land af te leiden - maar voor echt aanpakken van Israël schrikken ze toch wel terug. Ingezonden mededeling PETROLEUMKACHEL f. 86.- Het nieuwste wonder van Aladdin 1 Ver enigt de traditionele Aladdin kwaliteit met de laagst mogelijke prijs. Zuinig - licht - modern. De gemakkelijkst ver plaatsbare kachel, die U ooit gezien heeftl VEILIG.... ZUINIG.... DUURZAAM!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5