HOOFDPIJN 1 éSÊ alles (sb) kan met CElablI/ir Belevenissen in en om de Vogelsport Nijmegen herdenkt de bevrijding Fruitfee uit Goes bracht bezoek aan Schouwen-Duiveland Legeronderdelen betaalden te veel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydug 17 september 1961 No. 19652 Interieur vrijwel gereed Dè restauratie van het interieur van de Noordhavenpoort is vrijwel gereed gekomen. De gekromde doorgang krijgt nadien een beurt. Men zou dit on derdeel kunnen noemen van het exterieur, waaraan de herstelwerkzaam heden nog volop aan de gang zijn. Deze zullen nog geruime tijd in bestag nemen. (Foto: ZierikzcesChe Nieuwsbode). ZIERIKZEE Plattelandsvrouvvenbond besprak wintel-programma De kluten uit «le Lokkerspolder Lokkerspolder! Inderdaad een echt poldertje binnen een lage behaving en met een eigen bemaling, midden in het toch al laagste gedeelte van Middenschouwen. In een der hoeken de befaamde eendenkooi. Als ik er dan die eerste keer kom en naast het kooihuis sta, heb ik ogen tekort om het wijde panorama te omvatten, dat zich voor mijn ver rukte blikken ontrolt: een uitge strekt gebied, groene weiden, velden en plassen met voorjarig riet, open watervlakten, sloten, vaarten, het bonte vee, in de verte horden van krijsende meeuw vogels, het geheel overkoepeld door een strakblauwe hemel, zonEn dichterbij het groene gras overspikkeld met het wit-zwart van talloze kluten op hun nesten. Ze zitten doodrustig tot op een steenworp van de keukendeur af. Wat heerlijk moet het zyn, hier te wonen. Maar dan is de koffie in geschonken en moet ik binnen ko men. Het gesprek komt al dadelijk op de vogels wat 'n wonder en allereerst op de kluut. Die heb ik nog nergens zo talrijk gezien. Geen eieren rapen „Ja", zegt de kooibaas, „dat heeft zijn reden. De eigenaar van de kooi en wat er bij hoort, heeft gedecre teerd, dat van deze vogel geen enkel ei mag worden geraapt en daar heb ik me aan te houden". Jaren geleden, verneem ik verder, werd geconsta teerd, dat de kluut op Schouwen in aantal afnam, zulks door cultuurin vloeden als het ontwateren van de drassige weilanden en het op- en uitdrogen van poelen en plassen. En de kluut kan alleen gedijen in ondiep water met slikkerige bodem. De op waarts gebogen snavel kan geen voedsel van de grond oppikken. De vogel loopt door plas of sloot, maait, links en rechts, zijn snavel door wa ter en modder heen en houdt, dus doende, de eetbare larfjes en slakjes tussen de gebogen snavelhelften vast. Waar dus ondiep water met weke bodem verdwijnt, moet de kluut ver dwijnen. De eigenaar van de kooi wilde de kluut voor Schouwen be houden, vandaar zijn gebod betref fende de eieren. Daar verder in Lok kerspolder niets mag veranderen in zake de bodemgesteldheid, is deze voor de kluten tot een ideaal oord geworden, mag met recht een reser vaat, een vrijplaats, heten. De kooi- D ins dagavond hield de gemeente lijke kleuterschool in het schoolge bouw de jaarlijkse ouderavond, waar voor een goede belangstelling be stond. De voorzitter der oudercommissie, de heer A. P. Drogers, verwelkomde de aanwezige ouders en in het bij zonder het onderwijzend personeel der beide lagere scholen, te weten mejuffrouw De Konink, mejuffrouw Hanse en de heer De Munck. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat een ouderavond, te hou den in maart doelloos is met het oog op een bestuursverkiezing, daar dit dan slechts een funktie zou zijn voor enkele maanden. Vandaar dat nu reeds bij de aanvang van het nieuwe lesjaar de2e avond wordt belegd. Be richt van verhindering was ontvan gen van de inspektrice voor 't kleu teronderwijs, mejuffrouw De Jong, zomede van het bestuurslid, me vrouw Bokelaar-v. d. Velde. Hierna was het woord aan het hoofd der school, mejuffrouw E. Quant, die op een vlotte wijze de ouders een inzicht gaf in het doen en laten op de school. Heeft de kleu ter „thuis" alles voor zich, op de school is alles „samen doen en bele ven", wat het kind al gauw aan voelt. Een aantal van 40 kinderen is daarom teveel, maar in de toekomst wordt dit op 25 a 30 gebracht, wat het kleuteronderwijs zeker ten goe de zal komen. Aan de hand van prachtige puzzels, mozaiekwerk, in- steekwerk, kleuren, plakken en scheuren liet mejuffrouw Quant di verse werkjes zien, welke door de kinderen vervaardigd kunnen wor den. Middels vele soorten blanke en gekleurde blokken leert het kind kleuren onderscheiden, terwijl de grotere kinderen spelenderwijs le ren tellen als voorbereiding op het aanstaande onderwijs aan de lagere school. Voor de buitenspelen voor ziet de zandbak nog steeds in een grote behoefte, wat voor de leerlin gen leuk en gezond is in de buiten lucht. Voor elk wat wils is er speel materiaal aanwezig. Aan de hand van een verhaal wordt met de pop pen der poppenkast gewerkt. Aan het slot van haar causerie vroeg mejuffrouw Quant de ouders of ze baas schat het aantal paren kluten, dat hier jaarlijks nestelt en broedt, op wel tweehonderd. Om een foto Intussen zit ik te springen om er op uit te gaan. Ik ben er van bezeten een mooie foto van de onderhavige vogel binnen te halen. Ik tref het slecht in zoverre, dat de kooiker de ze dag van huis moet. Maar zijn 12- jarige zoon kan mij ook wel terecht helpen. Ik heb straks bij het vele, dat mijn oog trof, niet ver van de woning in het weiland een houten hokje zien staan, met, op een paar passen er vóór, een kluut op zijn nest. Dat heeft de kooiker getimmerd ten behoeve van de Engelse vogel liefhebbers, die bij tijd en wijle op de kooi vertoeven om studie en fo to's te maken van de bonte kluut, de avocet. Het hokje staat dag en nacht, wekenlang, wordt van het ene nest naar het andere gesleept of gedra gen. De vogels zijn er van stonden af volkomen mee vertrouwd. De fo tograaf kruipt er in, zet zijn camera met de lens voor een kijkgat en de rest volgt vanzelf. Vandaag zal dus mij de eer te beurt vallen. De jongen gaat met me mee, om, als ik me in het hokje geïnstalleerd heb, de kluut, die bij onze nadering van het nest is gegaan, door zijn heengaan in de waan te brengen, dat er niemand in het hok is achtergebleven, veronder steld, dat het verschil tussen één of twee personen niet tot hem door dringt. Als ik klaar ben, mag ik niet zo maar uit mijn hok komen. De jongen moet komen om me er uit te laten. Bij het plotseling verschijnen van een mensenhoofd zo dichtbij zou de kluut al te zeer schrikken en mo gelijk zijn nest voor goed in de steek laten. En dat moet in elk geval voor komen worden. De jongen brengt me dus in het hok, sluit dit aan de achterkant en gaat heen, vat post op de hoek van het huis. Intussen heb ik mijn camera opgesteld en komt de kluut op het nest terug, zit. Binnen een uur heb ik mijn zes platen be licht, de jongen kan komen. Ik fluit zo hard ik kan en daar komt de knaap al aan, de kluut gaat een eind ver weg en als de jongen de afslui ting opslaat, kruip ik uit de tent. Een omslachtig gedoe een en al, maar 't werkt perfekt. Tegen de middag ga ik met zes klutenopnamen naar huis, Hoe bestèat het? Het houten hokje Dan komen de volgende dagen en restjes wol, zilverpapier en capsules mag ontvangen voor het Rode Kruis. Meegedeeld werd nog, dat de school van oktober tot april om half tien aanvangt en daarna om negen uur. Wanneer ouders prijs stellen op een gesprek over hun kind kan dit ge beuren een dag na de verjaardag der kleuter aan huis. Tevens werd nog gevraagd of de ouders hun kin deren een kieltje willen meegeven voor het boetseren en verven op school, waarvoor de -atroontjes op school verkrijgbaar zijn. Hierna volgde de bestuursverkie zing, waarbij aftredend waren me vrouw C. van Schelven-Kieboom en de heer J. van Nieuwenhuize. In hun plaats werden gekozen mevrouw G. Gast-De Winter en de heer S. M. W. de Korte. O" de vraag van een der aanwe zigen, waarom uit het college van burgemeester en wethouders geen vertegenwoordiger aanwezig was, kon de voorzitter mededelen, dat o-» de gestuurde uitnodiging geen be richt van verhindering was ontvan gen. De heer Drijgers tenslotte sprak een dankwoord tot mejuffrouw Quant voor de leerzame causerie en de ouders voor de opkomst. De Britse algemene verkiezingen zullen op 15 oktober gehouden wor den, zo heeft premier sir Alec Dou glas-Home bekendgemaakt. Dodelijk ongeval op marine-schiet terrein DEN HAAG, 16-9. Op 'het marine- schietterrein Vlieland is woensdag omstreeks half vier door een defect aan een twaalf centimeter proefka- non een deel van het sluitstuk van dit kanon geëxplodeerd. Door de rondvliegende stukken werd de ar tillerie-beambte, de beer W. Zuu ring uit Den Helder dodelijk getrof fen. Het stoffelijk overschot van de heer Zuuring is inmiddels per heli copter naar Den Helder overge bracht. Naar de oorzaalk van het on geval wordt een onderzoek ingesteld. weken ik wil de vriendelijke kooi mensen niet al te zeer overlopen de scholeksters, die, het nest even terzijde van het kooipad, bij ons pas seren maar even de hielen lichten. De meeuwen en stems, die hun nes ten hebben zelfs tot op de smalle strook grond tussen de rietschutting en de kooivjjver, trappeer ik met be hulp van mijn meterslange gummi slang vanyit het kooihuisje, uitge spaard in de aarden omwalling, waarin, verborgen voor de eenden in de vijver, de kooibaas deze kan overzien. Het onovertroffen houten hokje brengt zelfs de tureluur en de grutto binnen mijn bereik. Als dan het broedseizoen ten einde is, heb ik mitsgaders de onver mijdelijke mislukkingen 'n schat van mooie vogelfoto's, die me zonder deze unieke gelegenheid en voorzie ningen, allicht meerdere seizoenen zouden hebben gekost. Prachtig! Prachtig! En toch, en toch, voldoet al dat moois me maar half. Zie, ik wierp me met al mijn enthousiasme op de nieuwe sport, omdat niet ie dereen daarvoor de nodige kwalitei ten heeft. De vogelfotograaf toch moet een man zijn, die naast veel vrije tijd, moet beschikken over een onuitputtelijk geduld, uithoudings vermogen, vernuft. Hij mag zich niet door welke of hoevele teleurstellin gen laten intimideren. Hij moet er voor in de bomen klimmen, te water gaan, als het zo gevalt, „er zijn eten voor laten staan". Elke geslaagde foto moet een moeizaam verkregen trophee zijn. Zo was het althans in de pionierstijd. Hier van dit alles niets, hier krijg je de mooiste foto's „aan de lopende band", al te gemakkelijk. Niettemin zijn ze welkom om wat vlugger tot een rijkere collectie te komen. De „gewenste" moeilijkhe den ontmoet je nog wel. Einde eierenseizoen Het eierenseizoen is ten einde. In een verre uithoek van de kooipolder broedt nog een verlate kluut, een nakomer dus. Ik wil nog een foto van de vogel hebben in een bepaalde stand. Dus ga ik er heen. Het nest ligt op drie passen afstand van een rieten schuilhut, die ik benutten zal. Van daaruit kan ik, met behulp van de lange gummislang, de camera een meter voor het nest, bedienen. De kluut komt niet gauw naar het nest, mogelijk door zijn isolement wat schuw. Geduld dus! Dan zie ik op eens, door een kijkgat, op een strandje van droge witte grond aan de overzijde van een plas, een klein, bruinrood dier heen en weer jakke ren, een wezel. Onmiddellijk is er een klutenpaar in de lucht, om het ondier, dat hun jongen belaagt, te bestoken. Met hun gekrijs en wiek- geklap trachten ze het monster al thans te intimideren en af te leiden. De wezel schiet op een der hoge po ten toe, die echter precies intijds weg is. Soms bengelen de lange po ten zó dicht bij de snuit van de vin nige rover langs, dat hij er naar hapt, of hij richt het lenige lijf met een plotselinge ruk in volle lengte op om de vogel zo te verrassen. Doch ook hierin faalt hij. Dat gaat zo wel een kwartier lang voort. Eindelijk schiet het ondier in een rechte lijn een ander doel na, een kleine veld muis misschien, en verdwijnt. De gejaagde vogels krijgen rust. En kort daarop staat mijn kluut op de plaat in de houding, die ik wens. Lokkerspolder (met de eendenkooi) is na de februarivloed 1953, evenals de Vlake, aan de Herverkaveling ten offer gevallen. J. VIJVERBERG. Secretaris-generaal Oe Thant •heeft woensdag bij het begin van het 'débat over Cyprus in de veiligheids raad bekendgemaakt dat Galo Plaza Lasso benoemd is tot V.N .-bemidde laar voor Cyprus, als opvolger van de onlangs overleden Tuomioja, Een woordvoerder van hét Ame rikaanse ministerie van buitenland se zaken heeft op het tussen het Va- ticaan en Hongarije gesloten akkoord als commentaar gegeven, dat 't een „positieve maatregel" is. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 20 september luidt: 4e klasse G: Burg'h-S.C. Gastel (half 3); RKFC-Zierikzee; Oude Mo len-N VS; Halsteren-Nieuw Borg- vliet; Vosmeer-DIVO; De Schutters- Kruisland. Afdeling Zeeland le klasse B: Zienikzee Il-Patrijzen I(half 3, soheidsr. P. Schetters); Luctor I-Dreischor I (half 3, sdheidsr. M. Lippens); Kruiningen I-Zonne- maire I (ihalf 3, scheidsr. J. Nij'sen); KwademJamme I-HansweertseBoys I 2e klasse C: Dréischor II-Zierik- zee III (half 3, scheidsr. A. J. Dorst); Renesse II-SVOWK I (half 3, N. Speelman scheidsr.). Za terdagmid'dagcompeti tie Het programma voor a.s. zater dag 19 september luidt: le klasse: Bruse Boys I-MEVO I (kwart over 4); Hoek I-Middelburg Y- 2e klasse A: Veere I-Duiveland I (kwart over 4); Ooslkapelle I-SKN- WK I (kwart over 4). Ju niorencompetibie Groep A IV: Renesse A I-MEVO A I (3.15 uur, scheidsr. N. Speelman) Zierikzee A II-Duiveland A I (2 uur) Groep B IX: SKiNWK B I-Drei- schor B I (half 3, scheidsr. Th. Kra mer); Bruse Boys B I- MEVO B I 3.10 uur, söheidsr. A. J. Dorst); Zie rikzee B Il-Zïerikzee B I (half 2). Groep B X: WIK B I-Burgh B I (half 3, soheidsr. L. Verloo); Renes se B I-Brouwershaven B I (2 uur, scheidsr. M. Krijger). NIJMEGEN, 16-9. In het bijzijn van ongeveer honderd oorlogsvete ranen van het tweede Britse leger en de 82ste Amerikaanse luchtlan dingsdivisie, viert Nijmegen vandaag (donderdag) de twintigste verjaar dag van de bevrijding. Vele veteranen, die voor het me rendeel zullen logeren bij Nijmeegse gezinnen, arriveerden woensdag in de stad. Zij namen deel aan Plech tige'dodenherdenkingen op het En gelse oorlogskerkhof „Jonkerbos" en het Canadese kerkhof in Groesbeek bij het parachutistenmonument „Si- onshof". Een verrassing hier was de komst van generaal Sosaboski, com mandant van de Poolse brigade die in 1944 bij Driel landde. Ook hii leg de een krans bij het monument. DEN HAAG. Van 16 tot en met 18 september wordt in het gebouw „Op Gouden Wieken" in Schevenin- gen het 15e congres gehouden van het Internationaal Verbond van Christelijke Organisaties van Be dienden, technici, werkmeesters, ho ger personeel en vertegenwoordigers Tevens komt dan de Europese raad van dit internationaal verbond bij een. Ingezonden mededeling neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. Neem 2 ASPRO's^.. ifoitKfeeb fit! DEN HAAG, 16-9. Een onderzoek dat de algemene rekenkamer naar de zelfstandige aankopen van acht technische-dienstonderdelen over de maanden juli en augustus 1962 heeft ingesteld, toont aan dat van de be trokken artikelen (auto-onderdelen) de -prijzen, voor zover kon worden nagegaan, gemiddeld 47,5 procent hoger waren dan bij centrale aan koop, aldus het verslag van de alge mene rekenkamer over 1963. De con troleur van ide militaire administra tie heeft in een rapport over één van deze acht onderdelen, een tech- msche-dienstbataljon, melding ge- DEN HAAG. Koningin Juliana heeft zich direct na de rijtoer, op Prinsjesdag, op de hoogte laten stel len van de toestand van de 3-jarige Ronnie Waarts van het Cantalou- penburg in Den Haa)g, die een her senschudding opliep, itoen hij door een hofauto werd' aangereden. WESTHOEK, 16-9. Voor de derde maal sinds de Westhoekse deelname aan het fruitcorso in Goes heeft de fruitfee een kort werkbezoek aan de Westhoek gebracht. Op echte feeë rieke manier heeft ze zich in die paar uren veel vrienden en vrien dinnen gemaakt door haar hartelijk en vr|j optreden. Het begon reeds by de Delingsdyk waar burgemeester H. P. Everwyn, vergezeld door wethouder L. van dei- Klooster, bijgestaan door enige leden van het corsocomité Haamstede, de fee welkom in de gemeente Wester- schouwen toeriepen. De begroeting was allerhartelijkst en direct werd begonnen aan een rondrit door de kernen der gemeente. Jammer dat het weer niet erg meewerkte, waar door de auto gesloten bleef, wat voor het publiek langs de weg een strop betekende. Op haar tocht werd de fee overal spontaan en vrolyk toe gewuifd. In alle dorpen was ook de schooljeugd paraat. Omstreeks één uur bereikte de stoet, voorafgegaan door een eenheid der rijkspolitie, het gemeentehuis ite Haamstede waar allen het zidh 'in de raadszaal gemakkelijk maakten. Burgemeester Everwijn, gelijk in sprookjesland de hoge bezoekster met „lieve fee" betitelend, heette haar nogmaals heel hartelijk wel kom én betrok daarin de deputatie van het Goesc Fruiscorso en de ver tegenwoordigers van de Westhoekse verenigingen op fruitteeltgebied. Burgemeester Everwijn wenste de heren uit Goes geluk met hun 2de lustrum .Spreker zeide dat dit lus trum wel aantoont dat hel fruitcor so in een behoefte voorziet. Dat de gemeente Westensdhouwen aan dit corso deel 'kan nomen heeft zij ZIERIKZEE, 16-9, Tijdens de druk bezochte najaarsvergadering van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Schouwen in het „Huis van Nassau" heeft de presi dente, mevrouw L. C. Berman-Steen- dyk, het winterprogramma bekend gemaakt. Btf de opening van het nieuwe seizoen werd woensdagmid dag j.l. na afloop der vergadering een bezoek gebracht aan het confec- tie-atelicr „Superdam". Verheugend vond de presidente de toenemende belangstelling der leden waardoor het bestuur met animo 'n nieuw programma heeft samenge steld. Door de diverse gestegen on kosten moest echter besloten wor den de contributie van f 8,50 te maakt van zelfstandige aankopen tot zeer belangrijke bedragen. Van 72 door de algemene rekenkamer wille keurig gekozen, in het eerste half jaar van 1962 betaalde artikelen la gen de prijzen gemiddeld 85 procent hoger dan die welke betaald zouden zijn bij aankoop door de dienst van de kwartiermeester-generaal. Dit bataljon had in 1961 voor ongeveer 650.000 gulden aangeschaft. Ambtenaren van de algemene re kenkamer hadden in ide eerste helft van 1962 bij een onderzoek naar de doelmatigheid van de bevoorrading van de technische-dienstdepots bij de afdeling voertuigen van de in spectie van de technische dienst, ge- consateerd dat einde maart ongeveer 3.200 artikelen bij de verstrekkende diensten niet voorradig waren. Een gevolg 'daarvan was .dat legeronder delen op .grote schaal zelfstandig aankopen verrichtten. Hierbij wer den meestal veel hogere prijzen be taald dan bij centrale inkoop het ge val zou zijn geweest. hoofdzakelijk te danken aan de plaatselijke fruitkwekers. „Hoewel ik zelf ook wat G'ieser Wildemans, Kattekoppen en St. Remy's in Burgh kweek en 'dus ook fruitkweker ben, is het toch niet mogelijk met dit ma teriaal aan het corso deel te nemen", schertste de burgemeester lachend. Een schaduwzijde noemde de bur gemeester de achteruitgang van de fruitteelt dn de Westhoek. Verdroging, verdrinking en een misser in de juiste plaats van inplant na de ramp heeft veel kwekers doen besluiten iets anders te zoeken, zoals recrea tie-branche of een fruitbestaan elders. „Ik hoop dat U, lieve fee, met uw toverkracht deze belemmeringen uit de weg zult kunnen ruimen. Voor de kwekers .betekent het weg vallen van de tijdrovende veerdienst in het volgend jaar echter een voor deel, omdat hun produkten vlugger op de veiling zijn. Tot slot wenste de burgemeester de fee sterkte en goed weer op zaterdag a.s. Als her innering bodd hij haar een fraai drinkglas aan. Matlihy Sohipper, voor een week fruitfee, bijgestaan door haar hof dames Netty Verschoore en Lina v. d. Guchte, dankte de burgemeester heel vriendelijk voor de prettige ontvangst. Ook zij was er van over tuigd dat de SChduwse wagen weer Stem van ,,fruit"-vercnigingcn hoge ogen zal gooien naar de prijzen. Namens de diverse „fruit"-vereni gingen sprak de heer J. P. C. Boot. Tot zijn gasten uit sprookjesland moest het hem van het hart dat on danks dozo feestdag toch oen don kere wolk dit hl les overschaduwde. brengen op f 10,—, hetgeen door de dames met algemene stemmen werd goedgekeurd. Wegens vertrek werd de penningmeesteresse, mevrouw De Grauw, dank gebracht voor het ak- kuraat beheer van de kas. Haar taak wordt voorlopig verricht door het bestuur, waarna tijdens de voor jaarsvergadering een nieuwe pen ningmeesteresse zal benoemd wor den. Bij de ingekomen stukken wees de presidente op diverse cursussen en werd dank gebracht aan de col- lectrices voor de medewerking aan de collecte voor de kankerbestrij ding. Na verslagen van de provinciale voorjaarsvergadering te Goes en het zemerreisje werd benoemd als afge vaardigde naar de najaarsvergade ring te Rilland op 22 oktober, me vrouw De Hooge-v. d. Zande. In de reiscommissie voor 1965 namen zit ting de dames Burck, Heuser, Wie- bols en Krips. De commissie voor de kerstavond bestaat uit mevrouw Van Schelven, Boot, Dey, Tennekes en Viergever. Het winterprogramma Het winterprogramma ziet er als volgt uit: 14 oktober wijnmiddag; 18 november discussie bijeenkomst on der leiding van mejuffrouw v. d. Leeden over reklame en super markt; 15 december kerstavond met voordrachtskunstenares. In januari wordt bij voldoende belangstelling een corsettenshow georganiseerd en voor februari data ziin nog niet bekend staat er een lezing met lichtbeelden en klankeffekt op het programma, in samenwerking met de afdeling Duiveland. In maart wordt waarschijnlijk een modeshow gehouden. Na bespreking tijdens de rond vraag om de bijeenkomsten meer af wisselend des middags en des avonds te houden en enige mededelingen sloot de presidente de vergadering met de hoop op succes in het nieuwe seizoen en een goede opkomst. Vorig jaar. ontviel ons Jhr. Röell, onlangs wethouder* P. L. Vis en deze week werd de heer J. J. Evers in Goes ter aarde besteld. Allen had den zij bijzonder veel met het corso te maken. „Dan'k zij uw komst is toch het zonnetje in figuurlijke zin weer even tevoorschijn gekomen". Spreker noemde ook andere oorza ken die achteruitgang der fruitteelt in de Westhoek voorstaan en dat is o.a. 'de fruitprijs die momenteel zeer slecht 'is. Namens de SChouwse kwe kers bood hij de charmante bezoek sters elk een tegeltje aan met het Schouwse wapen. De fee dankte vervolgens de heer N. Steur, aannemer te Burgh, uit naam der kwekers voor 'het beschik baar stellen van zijn timmerwerk plaats en zij bood hem een fruit mand aan. Prettige ontvangst De heer W. v. d. Linde, secr. van de Stichting Fruitcorso Goes dankte de 'burgemeester voor de prettige wijze van ontvangst. Na enige verversingen te hebben genuttigd reed het gezelschap naar het ruisthuis „Duinoord" waar zus ter A. Felius 'de fee en haar dames 'hartelijk dankte voor haar komst naar hier. Wederom voerde dc bur gemeester het woord, nu als voor zitter der Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen. Spreker vond het bijzonder prettig dat hot corso in Goes zoveel aandacht aan de be jaarden schenkt. De fee 'bezocht ook even de bedlegerige bejaarden die zij mét een lief woord moed insprak en hun hel beste wenste. Tot slot dankte de ihecr W. v. d. Linde, die beloofde zo mogelijk de traditie het volgend jaar te handha ven. BROUWERSHAVEN Gemeentelijke kleuterschool hield de ouderavond Ingezonden mededeling Hartelijke ontvangst in de Westhoek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 11