't is weer tijd voor SLIK UW PIJN WEG MET EEN AKKERTJE' K.R.O. wil reclame in t.v. per 1 januari 1.15 MORGHAN, de magiër ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag IS september 1904 No. 19650 Ingezonden mededeling HILVERSUM, 14-9. In de radio- en televisiegids van de K.K.O. die deze week verschijnt wordt gepleit voor invoering van reclame in de televisie op 1 januari aanstaande. In het artikel „Open bestel en re clame" wordt opgemerkt: „De kijkers willen graag twee of nog liever drie televisieprogramma's. Als deze keuzemogelijkheid er alleen maar zou komen met reclame, dan zegt welhaast iedereen: ik neem die reclame op de koop toe, als ze de programma's maar niet hinderlijk gaan onderbreken, en ik heb die re clame zelfs graag, als er daardoor veel meer aan de programma's kan worden ten koste gelegd, want dat betekent (nog) betere programma's, zonder verhoging van mijn kijkgeld. Een redelijke redenering, zouden wij zo zeggen. Verolme en de zijnen nu stellen het zo voor, dat zij met hun televi sie-eiland de kijkers in deze redene ring' prachtig tegemoet kunnen ko men. Want de R.E.M. brengt immers een extra keuzemogelijkheid, plus de reclame, die men wel op de koop toe zou nemen. En hoezeer ook gewaar schuwd, de heren doen alsof zij niet beseffen, dat in Nederland regering en parlement onmogelijk lijdelijk zouden kunnen toezien, als een wil lekeurig groepje ondernemende on dernemers op eigen houtje een tele visiekanaal bemachtigt, terwijl in ieder land van de wereld het uitzen den van radio- en televisieprogram ma's aan een overheidsvergunning is verbonden. Maar, zo zeggen sommi gen, blijf dan van de R.E.M. af, zo lang wij nog geen open bestel heb ben en zolang wij op onze legale zenders nog geen reclame mogen brengen. Wij herhalen niet voor de eerste maal ons zou niets lie ver zijn geweest dan dat reeds jaren geleden het eerlijke open systeem van het ontwerp-Cals-Hoppener tot wet zou zijn verheven. Ons zou thans niets liever zijn dan zo gauw mogelijk een eerlijk open systeem-Bot wet zal worden. De te- levisietijd is nu nog verdeeld over vijf omroeporganisaties en hun ge zamenlijke Nederlandse Televisie Stichting. De omroepen hebben in november 1963 nog weer eens op nieuw constructieve voorstellen ge daan om een ander systeem in te voeren, waardoor nieuwe gegadigden aan bod zouden kunnen komen. Wie beweert, dat de omroepen geen concurrentie naast zich dulden, spreekt dus heel eenvoudig onwaar heid. En voor wat de reclame be treft: minister Bot weet, hoe de re clame volgens de pacificatie-com missie georganiseerd zou kunnen worden. Excellentie, wat let U, om Ingezonden mededeling nu ook omgaand een plan tot invoe ring daarvan op tafel te leggen. Kan het nog niet zo perfect, als wij Ne derlanders dat graag willen, dan voorlopig maar experimenteren. Voorstel van de K.R.O.- invoerings datum 1 januari aanstaande, dat is dan nog de nodige jaren, nadat wij reeds op de invoering aandrongen". kleintjes uit het binne, uitrit nifjKd MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 14-9. KI ei-aardap pelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 12,00- 14,00; Bintje 35 mm opwaarts in 2 maten gesorteerd f 10,50-11,75; Bintje 40 mm opwaarts f 10,75-12,00; Meer- lander 40 mm opwaarts f 12,50; IJsselster 40 mm opwaarts f 10,00- 11,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in 2 maten gesorteerd f 10,00-11,50; Bintje 45 mm opwaarts f 12,00. Voer-aardappelen f 2,00-3,00. Stemming: binnenland rustig; bui tenland flauw. Prijzen berekend, per 100 kg en op de 'handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto HINDELOPEN. Op vrijdag 25 september zal in het bijzijn van de directeur van het kunstmuseum te Dusseldorp, dr. W. von Kalmein, een groot aantal authentieke interieur stukken van een oud-Hindeiooper kamer worden overgedragen aan de Hidde Nijlandstichting te Hindeloo- pen ten behoeve van de plaatselijke oudheidkamer. BORNE. Bij een verkeersongeluk op de Pieter Veldweg in Hertme, gemeente Borne (Ov.) is het 3-jarig zoontje van het gezin Pous zo ern stig gewond, dat het kind in een zie kenhuis te Hengelo is overleden. De heer en mevrouw Pous werden, terwijl ze fietsten, van achteren aangereden door een personenauto. UTRECHT. De vereniging voor handenarbeid heeft in een telegram aan minister Bot (o. k. en w.) aan gedrongen op gelijkstelling van het vak handenarbeid met de andere onderwijs vakken. AMSTERDAM. In het Onze Lie ve Vrouwe gasthuis te Amsterdam is de 70-iarige mevrouw A. Visser overleden aan de verwondingen die zij opliep toen zij bij het oversteken van de Middenweg door een auto werd aangereden. UTRECHT. Zonder officieel ver toon is in Utrecht de internationale najaarsbeurs begonnen, die tot en met 22 september wordt gehouden in de jaarbeurshallen op het Vre- denburg. Er nemen 1150 firma's aan deel, waarvan 440 met buiten landse produkten. In totaal worden o*^ deze 83ste algemene beurs in Ut recht artikelen uit 21 landen geëx poseerd. ROTTERDAM. Op de werf van Wilton-Fijenoord in Schiedam is de kiel gelegd van een voor rekening van Shell Tankers te bouwen ca. Co.OOO tons tankschip. DEN HAAG. Een vijftienjarige scholier uit Den Haag is op de Ou de Loozerlaan in Loosduinen door een hem onbekende man aangeval len. DEN HAAG. Drie Nederlandse wetenschappelijke onderzoekers zijn uitgenodigd een lezing te houden op de internationale conferentie o- ver het conserveren van voedsel door radioactieve bestraling, die van 27 tot en met 30 september a.s. in Boston wordt gehouden. UTRECHT. De „Roka-1964", de veertiende beurs voor voedings- en genotmiddelen, die deze week in de Utrechtse jaarbeurshallen is ge houden, is volgens de iaarbeurs- persdienst voor het gros der expo santen een groot succes geworden. In totaal bezochten ongeveer 38.000 personen deze vakbeurs. DOETINCHEM. Brand is uitge broken in de 'kapitale boerderij van 'de familie Nusselder te Braamd (ge meente Bergh). De brandweren van Doetanchem en Bergh waren met groot materiaal ter plaatse, maar zij konden niet voorkomen dat het hoofdgebouw geiheel uitbrandde. Door nat houden wist men de bijge bouwen te rédden. Vijfentwintig honderd1 kuikens gingen 'in de vlam men verloren. DEN HAAG. Op 27 september zal een Hongaarse handelsdelegatie in Nederland arriveren voor het voe ren van besprekingen op het gebied van machinebouw- en chemische in dustrie, rollend materieel en trans port-zaken. De delegatie zal bestaan uit 11 leden en zaïl worden getleid door de president van 'de Hongaarse Kamer van Koophandel. OUDE TONGE. In Oude Tonge is een boerderij afgebrand. 'Het was de oudste boerderij van Goeree-Over- flakkee, bewoond door de heer G. Pollemans. Het woonhuis is behou den. De oorzaalk van de brand is on bekend. zó zacht zó geurig Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schllperoort via Radio Veronica- ia. 11.15,10.10.30. di. 19.00, do. 18.45 u. Dameskapsalon te Noordwelle officieel geopend Programma jeugdclubhuis „De Lichtboei", Zierikzee NOORDWELLE, 14-9, De recrea- tiegemeenfe bij uitstek, Wester- sc'houwen, is een modern bedrijf rij ker geworden in een plaats waar nieuwe vestigingen zeker niet iedere dag aan de orde zijn. En vooral niet als het een nieuwe zaak betreft als nu is verrezen aan de Dorpsring van het intieme Noordwelle: een moder ne dameskapsalon. In het stille dorpje vond maandag middag de officiële opening plaats, welke werd verricht door burge meester H. Everwijn van Wester- schouwen. Temidden van een aantal genodigden, waaronder uiteraard de eigenaresse mevrouw N. C. Hanse- Bal en echtgenoot, de familie A. Bal uit Nieuwerkerk en de architect L. H. A. de Jonge uit Zieri'kzee, ontsloot, burgemeester Everwijn de deur van een fraaie moderne en lichte salon annex parfumerie. In een kort toe spraakje wenste de burgemeester vervolgens het echtpaar Hanse-Bal •namens de gemeente geluk met hun nieuwe dameskapsalon, en sprak hij de hoop uit dat de zaken naar wens zu'llen gaan en met succes worden bekroond. De heer A. Bal te Nieu werkerk dankte de 'heer Eyerwijn voor zijn bereidwilligheid de zaak officieel te willen openen en de ge meente voor ide bij de bouw onder vonden medewerking. Deze bouw ge schiedde naar een ontwerp van ar chitect ,de Jonge, die van deze vroe gere pastorie - latere scboolmeesters- woning - een modern bedrijf 'heeft weten te maken, met behoud van de gevel welke voorkomt op de monu mentenlijst. De bouw werd verricht door de heren Pleune (Noordwelle, metselwerk), Radewa'lt (Nieuwer kerk, timmerwerk), Lievense (Nieu werkerk, elektrische installatie) en de Braai (Nieuwerkerk, loodgieters- en smidswerk). In de lichte salon zijn zes boxen met moderne apparatuur geplaatst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lunteren (vak. K. v. d. Pol): T. Langerak, Vinkeveen. Ger. Kerken. Aangenomen naai- Scharnegou- tum: kan'd. W. E. M. Honig, Amster dam, die bedankte voor Balk, Hel- lendoorn, Sleen en St. Laurens. Bedankt voor Andijk (vak. C. Dijk stra): M. v. Harmeien, Wons. Evang. LutJh. Kerk Aangenomen naar Schiedam: A. Steinhart, Nijmegen. Gescheiden van de salon vindt men een welvoorziene parfumerie. Wes- terschouwen beschikt thans met deze nieuwe zaak ook in Noordwelle over een dameskapsalon welke voldoet aan alle .moderne eisen, hetgeen het publiek in de omgeving zeker zal weten te waarderen. Brand verwoest kledingconfectiefabriek ULFT, 14-9. De kledingconfectie fabriek van de firma Berghaus te Ulft is maandagavond met de ge hele inventaris door brand verloren gegaan. Hoe de 'brand, die omstreeks 9 uur uitbrak is ontstaan, is nóg niet bekend. De schade loopt in de hon derdduizenden. Aan de bestrijding' van de brand werd deelgenomen 'door de brand weren van Ulft, Terborg en Gen- dringen .Er werkten ongeveer 250 mensen in de fabriek. Onderwijzer gaf jongen te liard draai om oren KROMMENIE, 14-9. De gemeente politie van Krommenie 'heeft maan dagavond de 61-jarige onderwijzer J. B. uit deze plaats in arrest gesteld op verdenking van mishandeling van de 13-jarige scholier Rien Kraak. De onderwijzer, die waarnemend school hoofd ;is, gaf de jongen maandag morgen een paar tikken op zijn hoofd omdat hij ondeugend zou zijn ge weest. Thuisgekomen werd de jongen on wel. De huisarts werd erbij geroe pen. Deze onderzocht de jongen en liet 'hem daarna naar .het St. Jans- ziek'enhuis brengen. Daar werd d'e jongen aan éénoor geopereerd. De echtgenote van president Johnson zal van zes tot negen okto ber per trein acht zuidelijyke staten van 'de V.S. bezoeken om haar man te 'helpen dn zijn verkiezingscampag ne. De 'trein, die door de democrati sche partij is gecharterd, zal de naam „Lady Bind Special" dragen. ZIERIKZEE, 14-9. Het jeugdclub huis „De Lichtboei" opent zo staat in een nieuw verschenen program maboekje zyn poorten op maan dag 21 september. In het programma staan uitvoerige gegevens over het geen in de komende winter te wach ten staat. KASOTA. Bij een brand in een woning in Kasota, Minnesota, zijn tLn kinderen van twee tot zestien jaar om het leven gekomen. Een veertienjarig meisje was de enige die ontkwam. Zij sprong uit een raam op de eerste verdieping en moest een groot stuk lopen om de brandweer te waarschuwen. De leider van de opstandelingen op Zuid-Celebes, Mattola, is gesneu veld. Hij werd door de Indonesische troepen achtervolgd sedert hij in april van dit jaar een gewapende op stand tegen het plaatselijk bestuur leidde. KERKNIEUWS Het Vaticaanse concilie VATICAANSTAD, 14-9. Gezeten op de Sedia Gestatoria is paus Pau- lus maandagmorgen de Sint Pieter binnengedragen om de derde en naar men aanneemt beslissende zitting van het Vaticaanse concilie te ope nen. Het koor van de Sixtijnse ka pel zong een hymne toen de stoet met de paus de basiliek binnen kwam. In de Sint Pieter hadden zich ongeveer 2.500 bisschoppen en an dere kerkelijke hoogwaardigheids bekleders verzameld. Samengaan Geref. Kerken (vrijgemaakt) en de Clir. Geref. Kerken ROTTERDAM, 14-9. De generale synode der gereformeerde kerken vrijgemaakt heeft zich in haar te Rotterdam - Delf Shaven gehouden slotzitting uitgesproken voor samen gaan met de dhristeilij'k gereformeer den. Elke maandag, dinsdag en vrijdag (16.30-17.30 uur) komen de meisjes en jongens van zeven jaar aan de beurt. De jongens en meisjes van acht tot tien jaar en van elf tot der tien jaar staan voor allerlei handen- arbeidgroepen open (18.45-19.45 uur). De jongens en meisjes van twaalf jaar en ouder kunnen een plaatsje vinden in de verschillende clubs (20.00-21.30 uur). De contributie voor het seizoen is tien cent per avond. Iedere maandagmiddag (16.30-17.30 uur) is er voor de kleuters van vier tot zeven jaar gelegenheid om te spelen in de speelzaal. Ook is er een handenarbeid voor kleuters'. Iedere maandagavond is het clubhuis ge opend voor meisjes van negen tot dertien jaar (18.45-19.45 uur). Voor meisjes van dertien jaar en ouder van 20.00 tot 21.00 uur. Op die avond is er gelegenheid tot handwerken, pitrietwerk en timmeren (jongens van acht tot twaalf jaar (19.00-20.00 uur) en jongens van twaalf jaar (20.00-21.00 uur). Dit jaar wordt ook begonnen met een boetseerclub. Dinsdags is het programma voor de clubs precies als op maandag (19.00 tot 21.00 uur). Woensdag is er (van 18.30 tot 20.00 uur) voor de kleinere jongens en meisjes gelegenheid om te spelen in de speelzaal. Andere aktiviteiten Donderdag zal - evenals vorig jaar - om de veertien dagen een fraaie geluidsfilm worden vertoond. De naaikursus voor dames vindt plaats op woensdag (8 uur). Verder zijn er dan nog muzieklessen op de vrijdag (7-9 uur) en de knutselclub voor he ren. Zaterdagavond zal bet clubhuis voortaan open zijn voor de rijpere jeugd. Men noemt dit voortaan„De rijpere jeugdsociëteit". Scholieren zijn welkom van 12 tot 1 uur in „De Lichtboei". Op zondagen is „De Lichtboei" niet gesloten. Voor alle meisjes en jongens van 4 lot 16 jaar is er om 12 uur zondagsschool en iedere zondagmiddag wqrdt een bij zondere jeugdsamen'komst gehouden (4.30 uur). Eenmaal per maand zal er op zondagavond een jeugdrally wor den gehouden met een „fijn pro gramma voor jong en oud". Een met al een indrukwekkende lijst van Lichtboei-activiteiten. Ingezonden mededeling De kermis te Zierikzee liep met een heel zacht sissertje af, maar de laatste dag werd super-marktdag, die heel wat drukte teweeg bracht. Groot was het aantal kramen dat in de binnenstad een plaatsje vond; talrijk ook iva- ren de mensen die van hier en daar naar de „koekstad" kwamen om „een stofje" of een bosje paling te kopen. De drukte aan de Oude Haven (n.zijde). (Foto: Zierikzeesahe Nieuwsbode). 48. Terwijl Aram er in slaagde zich in de koets te hijsen tot grote teleurstelling van zijn achtervolgers, maakte Silvia zich hoe langer hoe meer ongerust over z'n lang wegblijven. „Zou hem iets overkomen zijn?" vroeg ze weer aan doctor Ambro- sius, maar deze geleerde heer haalde z'n schouders met een ongerust gebaar op en poogde zich te troosten met een glas wijn. „Dwaasheid", zei hij toen levendig, „Hij, eh, hij is waarschijnlijk opgehouden. Hij heeft misschien een oude kennis ontmoet". Wanneer die goede Ambrosius op dit moment Aram had kunnen zien, zou hij op z'n minst bij zichzelf gezegd hebben dat die oude kennis een vreemde indruk maakte. Want nauwelijks had de avontu rier de leren gordijnen van de rijdende koets laten vallen of een aapje sprong boosaardig taterend op hem af. Hel beest, gekleed in een rode buis, danste grimmas- sen makende en levendig gebarend om Aram heen, die hem vol verbazing be keek. Een moment geloofde hij dat de brede wond in z'n arm, die hij in het ge vecht had opgedaan, hem koorts hem deed ijlen. Alle kanten van de koets waren versierd met vreemde instrumenten, retorten gevuld met geheimzinnige vloei stoffen, telescopen en vreemd gesneden voorwerpen. Een vage parfum steeg uit de gordijnen op. Het aapje gilde schel. Waar was hij in 's hemelsnaam terecht geko men? Op dat moment viel z'n oog op de zwarte gestalte die rustig in een hoek te genover hem zat. En dit wezen was zo vreemd, dat Aram een kreet niet onder drukken kon. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5