Kilometers lange slang van afval bleef op de stranden liggen Samenzang in geheel gevulde Grote kerk Macabere „grap" alarmeert brandweer STAD EN EILAND Geslaagde verkoping van Burghse peren Badgasten waren smeerpoetsen WESTERSCHOUWEN. 12-9. Wie momenteel nog eens het strand be zoekt - en dat deden er zondag nog velen - zal het opgevallen z{jn dat de badgasten niet alleen z\)a geko men om in de zon te ligen en te zwemmen. Ze brachten ook iets eet- of drinkbaars mee en de verpakkin gen daarvan lieten ze in grote getale achter. Over een lengte van enige kilo meters heeft een wat hogere vloed als bulldozer gefungeerd en alle af val op een breedte van een tiental meters tesamen gebracht. Blikjes, veel lege plasticzakjes, plasticomhul sels van ijsjes, papieren zakken, een malige verpakkingen van limonade cn nog veel meer rommel ligt er. Duizenden vliegen komen er op af en ook de wespen zijn niet afkerig van dergelijke smerigheid. Geen aan blik meer zoals we die in het voor jaar van ons strand- kennen, als de gehele zandvlakte nog proper en rein is. Mogelijk dat hoge stormvloeden een einde maken aan deze massa af val. Doch om het met mensenhanden weg te halen is onbegonnen werk. Dure sleutel Frank B. Rowlett de functio naris vdn de Amerikaanse ge heime dienst die in de tweede wereldoorlog de sleutel wist te vinden van de Japanse mi litaire codes, zal een beloning van ongeveer 365.000 gulden ontvangen. In een aanbeveling aan het congres wordt van de zijde van het ministerie van defensie opgemerkt, dat de bij zonder hoge veiligheidsgraad van de Amerikaanse commu nicatiemiddelen te danken is aan uitvindingen van Rowlett. m Twee Sowjetrussische jachtvlieg tuigen hebben, naar pas in Hanno ver bekend is geworden, op 2 sep tember herhaaldelijk boven West duits grondgebied gevlogen. De „Daily Herald" verdwijnt „Daily Herald", eens het blad met de grootste oplaag ter wereld, heeft maandag opgehouden te bestaan. Het sociaal-democratische dagblad, dat als pamflet van stakende typo grafen begon, sloot met de 15.090ste uitgave. Zijn plaats wordt ingeno men door een nieuwe krant, die dinsdag onder de naam „Sun" zal verschijnen. De verschijning van een nieuw dagblad was in Engeland in dertig jaar niet meer voorgekomen. De reden dat de „Da'ily Herald1" niet meer wordt uitgegeven is dat de op- laige tot een onrendabel cijfer was teruggelopen. Verloofd vorstenpaar in Athene ATHENE. 13-9. Meer dan 100.000 Atheners hebben zondag een geest driftige ontvangst bereid aan prinses Anne Marie van Denemarken en haar verloofde koning Constantijn, toen dezen in het Olympisch stadion verschenen. De Griekse strijdkrach ten voerden een speciaal programma van spelen, volksdansen en liederen uit. WESTERSCHOUWEN Stoffelijk overschot aangespoeld WESTERSCHOUWEN, 12-9. - Op het strand bij Haamstede is zaterdag het stoffelijk overschot aangespoeld van de Schotse N.A.V..-funktionaris van de Schotse N.A.V.O.-funktiona- ris A. Halliday. De heer Halliday, die in Den Haag werkzaam was. is een week geleden verongelukt tij dens een zeiltocht in de buurt van Haamstede. Het is een naar gezicht en het doet vreemd aan dat enige maanden ge leden dit strand zo in trek was. Ve len kijken er nu met afgrijzen naar en zetten zich hoger op. om nog wat zonneschijn op te doen. Ook verderop bij de vuurtoren is het strand bedorven en het zal wel een verschijnsel langs onze gehele kust zijn. Oud-strijders komen naar Vegliel VEGHEL, 14-9. Taohtig oudstrij ders van de Amerikaanse 101ste Air borne divisie komen zaterdag 19 sep tember naar het Brabantse Veghel om er de 20-jarige herdenking van de bevrijding van zuid Nederland bij te wonen. De huidige commandant van de 101ste Amerikaanse Airborne divisie generaal-majoor Beverley E. Powell, vliegt met een groep van 25 verte genwoordigers van zijn divisie spe ciaal van de legerplaats Fort Cam- bell (Kentucky) naar Nederland. De feestelijkheden in Veghel, die de ge hele dag duren, beginnen 's morgens om 10 uur met een sprong van 60 Amerikaanse paradhutisten van de 8e infanterie divisie uit Duitsland, generaal-majoor Beverley Powell zal met deze paradhutisten in Veghel afspringen. Twee Amerikaanse bri gadier-generaals, Julian J. Ewell en PattGck F. Cassesy, zullen de her- denkingspleohtigheden eveneens bij wonen. Grafsteen van graaf van Nassau ZEIST, 12-9. By de restauratie werkzaamheden van de in 1840 her bouwde hervormde kerk aan de Ut- rechtsevveg te Zeist, is zaterdagmor gen vlak voor de preekstoel op nog geen meter diep onder het zand een grafsteen gevonden van de in 1742 in de kerk ten grave gedragen Lode wijk Adriaan graaf van Nassau, vrij heer van Zeist. Lodewiik Adriaan van Nassau die omstreeks 1665 moet zijn geboren was een achterkleinzoon van ->rins Maurits. De vader van Lodewijk Adriaan was de in 1632 geboren Wil lem Adriaan van Nassau, heer van Kortgene en Odijk en tevens stichter van het Zeister slot. Van oudheid kundige ziide bestaat veel belang stelling voor deze vondst voor deze grafsteen die in zeer gave staat ver keert. Men hoont de zware steen de volgende week te lichten, doch thans bestaan reeds vermoedens dat zich geen grafkelder onder deze steen be vindt. Volgens verhalen moet het gebalsemde lichaam van Lodewijk Adriaan van Nassau het laatst ge- zieh zijn toen de oude kerk in 1840 zijn verbouwing onderging. Graaf Willem Adriaan van Nassau die in 1750 overleed is evenals zijn echtge note, Elisabeth van der Nisse, een Zeeuwse burgemeestersdochter, be graven in Ouderkerk aan de Amstel. De „sneeuwman" MOSKOU12-9. Russische ge leerden hebben volgens het Russische persbureau Tass in het dorp Thina in de Kauka- sus het skelet opgegraven van een op een mens gelijkend tvezen, dat overeenkomt met de beschrijvingen die „vele ge tuigen" van een „sneeuwman" hebben gegeven. Tass voegt hieraan toe, dat dergelijke cre aturen zelfs nu nog vaak ge zien worden in de Kaukasus. Het opgegraven skelet is van een wezen dat „Zana" werd genoemd, aldus Tass, en onge veer een eeuw geleden door boeren in een bos werd ge vangen en getemd en daarna jarenlang in China heeft ge woond. Initiatief Bijbel Kiosk Vereniging Een vrywel geheel gevulde Grote kerk beleefde zaterdag jl. een zeer geslaagde zangavond, georganiseerd door de Bijbel Kiosk Vereniging te Amsterdam. Behalve samenzang viel de bekende radiozanger Kees Dee- nink te beluisteren, terwiil verder medewerking werd verleend door de - voor deze gelegenheid - samenge voegde koren van de Chr. Geref. en dc Hervormde kerk hier ter stede. Een inleidend woord werd gespro ken door ds. J. H. Nawijn, die medi teerde n.a.v. psalm 146, waarin de mens wordt opgeroepen God dc Heer met gezang tc loven en te prijzen. Spreker toonde zich zeer verheugfl over de volle kerk en tvneerde het lofzingen als „een voorrecht van de mensen". Het koor o.l.v. de heer J. Schouls liet zich hierna met een tweetal lie deren voortreffelijk horen. Voor een aparte en zeer fijnzinnige noot zorgde de bariton Kees Dcenink, die o.m. zong: „Straf mij in uw gramschap niet". „O schepper aller dingen" (Jean Sibelius), „Neem Heer mijn beide handen" (een honderd jaar oud lied geschreven door een Hernhut- terzcndelinge die haar man vroegtij dig verloor) en een uit 1600 date rende melodie „Aan de deur van 's harten woning". Aansluitend zong hot koor: „Bede" en „U te kennen dat is levon". Het werk van de B.K.V. Een vertegenwoordiger van de Bij bel Kiosk Vereniging zette de doel stelling van de vereniging uiteen. De B.K.V. treedt op in de grote steden en in vakantiecentra en heeft ten doel de mensen met de bijbel in con tact te brengen. Daartoe is een „na vertelde" bijbel uitgegeven, die op grote schaal wordt verspreid. Spre ker riep op het werk van de B.K.\J< te steunen. Velen lieten zich inschrij ven als donateur. Onder leiding van de heer Deenink zongen de aanwezigen hierna nog verschillende liederen. In een slotwoord noemde ds. A. Lam, ned. hervormd predikant, deze zangavond een stijlvolle inleiding op de zondag. Het orgelspel werd verzorgd dooi de organist de heer Brandwijk uit Rotterdam, die dc aangekondigde Jan Bonefaas verving. Bij de uilgang werd gecollecteerd voor het werk van de B.K.V., die - door deze geslaagde avond - in het middelpunt van de belangstelling kwam te staan. Motto van deze zangavond was: „Dat ons loflied vro lijk rijze". De heer Deenink hoopte dat ook in de gezinnen weer eens wat meer aan samenzang zal worden gedaan. Hij achtte dit een uitstekend hulpmiddel bij do opvoeding van dc jeugd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Emmercompas- cuum (toez.): H. H. v. d. Neut, Le- melerveld; naar Apeldoorn (vak. wij len J. de Vries): dr. W. Bloemendaal, Winterswijk. Bedankt voor St. Annaland: W. van Tuyl, Rijssen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zierikzee: H. W. Eer- land, Amersfoort en C. Verhage, Hil versum (C.). Commentaar op maatregel tegen vaste winkelprijzen DEN HAAG, 11-9. De commissie van overleg van de middenstands- vakcentrales en de raad voor het grootwinkelbedrijf 'hebben, naar aan leiding van de nu genomen maat regel tegen de vaste, winkelprijzen voor een aantal artikelen, gezamen lijk commentaar gegeven. De commissie van overleg en de raad achten die maatregel onjuist en niet passend -in het tot nu toe door de verscheidene bewindslieden gevoerde beleid inzake de economi sche mededinging. De commissie en de raad zijn van oordeel dat deze maatregel ook niet wordt gerecht vaardigd doorliet huidige niveau en de ontwikkeling van de gebonden prijzen. Zij zijn verder van mening, dat door deze maatregel gedurende eni ge tijd van prijsvergelijking in geen enkel opzioht spra'ke zafl kunnen zijn. Een grote verwarring 'kan op het gebied van d:e prijzen worden ver wacht. Dit ingrijpen van de over heid zal, naar de commissie van overleg en de raad menen, ook lei den tot vermindering van de service en tot nadelige invloeden op de kwaliteit. Het gevolg .van deze maatregel is. derhalve, zo delen de commissie en de raad voorts mee, 'het ontstaan van een vrije prijsvorming .waarbij niet is te overzien of deze uiteindelijk tot hogere of lagere prijzen zal lei den. De commissie van overleg en de raad stellen vast dat. door dit ingrij pen -het huidige prijsbeleid in de be treffende branches niet langer van toepassing is. De prijsgedragsregels zijn immers gebaseerd op een geves tigde prijsstructuur die -nu door de regering zelf wordt doorbroken. De betreffende ondernemers zullen hun prijzen moeten kunnen aanpassen aan de gewijzigde verhoudingen en de ontwikkeling van ihet kostenpeil. Dit ihoudt derhalve ook in de vrij heid tot het doorvoeren van prijs verhogingen. „Papieren gordijn' 99 UTRECHT, 12-9. De formaliteiten aan de Nederlandse grens vormen voor een groot aantal Belgische en Luxemburgse ondernemingen een zo groot probleem, dat voor deze be drijven eenvoudig de toegang tot de Nederlandse markt wordt ontzegd. Dit zei de heer M. J. A. Claeys, voorzitter van het „Belgisch ver bond der landbouw- en voedingsnijj verheden" tijdens de Roka-Benelux- contactdag, die vrijdag in Utrecht is gehouden. Hij sprak van een „papieren gor dijn" en een lawine van formalitei ten. De heer Claeys is van.oordeel dat de handel tussen de Benelux- landen onderling veel groter zou kunnen zijn, wanneer deze grensfor- maliteiten achterwege konden blij- M.C. „Spart" gaat seizoen besluiten ZIERIKZEE, 14-9. Ter afsluiting van het zomerseizoen, waarin ver schillende oriënteringsritten om het kampioenschap 1964 werden verre den, organiseert de M.C. „Sparta" nog een avondrit voor auto's, moto ren en scooters op zaterdag 19 sep tember a.s. (19.00 uur) vanaf het „Huis van Nassau". Gereden zal worden met een ge middelde snelheid van 30 kilometer per uur, onder het K.N.M.V.-regle- ment. De roete is 50 kilometer lang en is uitgezet over goede wegen. De oriënteringspunten z"n met -*>- dimd" licht uitgezet. De rit telt niet meer voor het kampioenschap, doch er worden wel dagprijzen voor be schikbaar gesteld. Aansluitend op de rit volgt een gezellige bijeenkomst voor donateurs deelnemers aan de ritten en contro leurs met hun dames. Deze bijeen komst vindt plaats in de Graanbeurs en wordt verzorgd door „The Victo ria Band". Tussendoor worden de dagorijzen en daarna de kamnioens- prijzen uitgereikt. Een met al kan het bestuur der organiserende ver eniging reeds thans op een geslaagd seizoen terug zien. SPORT VOETBAL K.N.V.B. MEVO li-Zwaluwen 0-4 In deze nu niet bepaald op hoog peil staande wedstrijd wisten de be zoekers, die nog het minst sleCht speelden, een verdiende overwinning te behalen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat geen van beide voor hoeden in staat zouden zijn om een doelpunt te produceren. Na ruim 20 min. spélen maa(kte P. v. d. Horst aan deze onzekeiheid een einde toen hij een corner van L. Lauwers over de lijn wist te werken (0-1). Kort voor het verstrijken van de le helft werd het 0-2 toen B. Louwerse een schot van hem via een aantal ach terspelers in het MEVO-doel zag verdwijnen. Na de hervatting bleef het spelgehalte aan de magere 'kant, waarbij maar weinig schoons viel te genieten. Uit een corner bracht Ben Louwerse de stand op 0-3, waarna kort voor tijd P. v. d. Horst met een kopbal vcor een 0-4 eindstand zorg de. Even hiervoor had midvoor Kloet van MEVO bepaald pech toen hij buiten 'het bereik van doelman Kors- man hard op de lat knalde. SKNWK-Serooskerke 5-0 Het krachtsversdhil in deze ont moeting was zeker niet zo groot als de cijfers zouden doen vermoeden. De Nieuwerkerkevs wisten deze mid dag evenwel uitstekend -van de hen geboden kansen te profiteren, ter wijl in het SKNWKJdoel doelman Gieskes door uitstekend ingrijpen enige zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Met de wind in de rug trokken de 'blauw-zwarten direct fris van de lever ten aanval. Reeds na 2 min. slaagden zij er in de leiding te nemen toen de mee naar voren gekomen l.achter H. Wandel met een ver sohot de doel man der gasten kon verschalken (1-0). Er volgde een gelijk opgaande strijd waarbij de thuisclub voor doel wel iets gevaarlijker bleek. In de 10e min. werd het al 2-0 toen midvoor Fokke Pinkster na een goed opge zette aanval de doelman der gasten geen kans gaf. Aan de andere kant liet doelman Gieskes zien dat hij uit het goede hout was gesneden door hij enige gevaarlijke situaties goed in te grijpen. Nog voor het verstrij ken van de le hel'ft werd het 3-0 door Fokke Pinkster die in de 40e min. raak schoot. Ondanks het feit dat na de rust SKNWK het nadeel van de wind had hieven haar aan vallen toch gevaarlijker. Na 20 min. bracht W. v. Putten uit een straf schop de score op 4-0, waarna ten slotte Chris de Braai in de 43e min. een voorzet ineens op zijn slof nam, waarmee hij de eindstand1 op 5-0 bracht. Zwaluwen Il-Zcemeeuwen 0-5 Hadden de bezoekers iin deze wed strijd over iets productiever voor hoede besdhikt dan hadden zij zon der veel moeite de duhbele cijfers kunnen halen. Gedurende de eerste helft kreeg doelman Fokker van de bezoekers vier hallen te verwelken waarvan nog. twee terugspeelballen van zijn eigen spelers. Door D. Braam werd het 0-1, waarna A. Hart de ruststand op 0-2 bracht. Na de her vatting het zelfde spelibeeld waarbij H. Braam volledig de overhand had tegen de aanvallers van de thuis club. Na een goéde solo 'bracht Kees Verton met een laag schot de stand op 0-3. Door Jaap van Sluis werd'het 0-4 waarna dezelfde speler kort voor tijd met een ver schot de eindstand op 0-5 bracht. Burgh II-Renessc II 2-4 Het 'tweede optreden van Burgh II in de nieuwe competitie is op een nog grotere teleurstelling uitgelopen dan de mislukking van vorige week. In deze wedstrijd tegen Renesse II bleek el)k ploegverband hij Burgh te ontbreken en vooral de voorhoede was bepaald niet tegen haar taak opgewassen. Na de rust wist Burgh de hetere Renesse-ploeg 'in de ver dediging te drukken. Het zal echter nog niet 'dikwijls vertoond zijn dat zoveel doelrijpe kansen om zeep 'ge bracht zijn als in deze wedstrijd. Geen best begin voor de Burgh-re- serves. Hogerhuis doelpuntte na een kwar tier (0-1) in buitenspelpositie. Na een kwartier zorgde M. O. Hanse voor de gelijkmaker (1-1). P. Jonker wist voor het in deze periode beter spe lende Renesse in te koppen (1-2). Na de rust: opnieuw slecht voetbal. Hogerhuis profiteerde van een fout en vergrootte de voorsprong tot 1-3. Aan de andere 'karnt luikte het links- binden P. Kok via de vingertoppen van doelman Mattlhijsse de bal in het net te schieten (2-3). Verder suc ces voor Burgh bleef Uit, maar Re nesse wist door Hogerhuis de voor sprong nog te brengen op 2-4, het geen de eindstand betekende van dit slechte partijtje voetbal. HENGELO. Het dagelijks bestuur van de Federatie van Ohrdstelijk- Historïsehe jongerengroepen heeft de besturen van de C.H.U. en van 'de A.R.P. opgeroepen het vraagstuk van een eventueel samengaan van beide politieke groeperingen in grondige studie te nemen en het overleg tus sen beide partijen over fundamen tele vraagstukken voort te zetten. ZIERIKZEE, 14-9. Dc stedelijke vrijwillige brandweer is zondag avond omstreeks half elf per sirene gealarmeerd voer ceh brand die zou zyn uitgebroken in het hotel-restau rant van de heer V. aan dc Nieuwe Haven alhier. Het alarm bleek echter vals, hetgeen een unicum is voor Zie rikzee. Nimmer tevoren is er vals brandalarm gegeven. De brandweer was met twee wa gens uitermate snel ter plaatse. Juist door het uitzonderlijke uur stroomde veel volk naar de plaats van de „brand", waar men echter snel ge waar werd dat er niets aan de hand was. Zowel het publiek als dc brand weerlieden waren uitermate verböl- gen over deze macabere grap, die men rustig een belediging kan noe men van het vrijwillige brandweer korps, dat juist altijd snel gereed staat als de nood aan de man komt. Uiteraard is de politie in dc zaak gemoeid en een onderzoek wordt ingesteld. Het zal echter niet een voudig zijn de dader(s) te achter halen. Is er bv. vanuit een cel ge beld naar de Corpeliastichting, dan is er praktisch geen uitzoeken aan begonnen. Bij elkaar een misselijke grap, die de rust van de zondag avond op stuitende wijze verstoorde. APELDOORN. De hofpredikant J. F. Berkel te Apeldoorn, houdt op maandag 21 september een receptie ter gelegenheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum cn zijn afscheid als predikant van de Nederland Her vormde gemeente te Apeldoorn-Het Loo. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwen Bond hoopt a.s. woensdag 16 september haar eer ste vergadering te houden in dit sei zoen. Spreker is de heer R. Rijpkema uit Vlissingen over het onderwerp: „School en beroepskeuze". Ook be langstellende dames-niet leden zijn van harte welkom. Bibliotheek CJ.V. De bibliotheek van de C.J.V. is met een flinke collectie nieuwe boe ken uitgebreid. Er konden 228 'boe ken worden aangeschaft, zodat de bibliotheek thans beschikt over ruim 1.400 boeken. De uitleningen vonden gedurende de zomermaanden plaats op de donderdagavonden maar dit zal met ingang van 19 september a.s. weer gaan geschieden op de zater dagmiddagen, in -het C.J.V.-jeugdge- bouw. WESTERSCHOUWEN Bunkeropruiming op duin Het duingebied van Westenschou- wen ten zuiden van 'de trap wordt de laatste weken gemarkeerd door kale plekken, bergen zand en een dragline die zijn mast hoog boven de duintoppen verheft. De zware ge- schutsbunkers zijn nu aan de beurt om opgeruimd te worden en de be treffende firma is er al enige weken mee bezig. De 'gevaarten worden, ge heel van het omringende zand ont daan wat een geheel ander gezicht aan deze oorlogsrestanten geeft. Re gelmatig klinken doffe 'knallen en wordt er wéér een gedeelte opgebla zen. Ook de bunkers die -aan de land- kant van de duinen liggen komen aan de beurt en worden al bloot ge maakt. Indien het weer zo blijft zal het zuidelijke strand- en duingedeel te spoedig geheel bunk-ervrij zijn. BURGH-HAAMSTEDE Tamme konijnen-sterfte Momenteel heerst in de Westhoek weer de konijnenziekte. Gewoonlijk zijn Het de wilde konijnen die door een myxomathose-epidem'ie worden getroffen, doch nu krijgen ook de tamme konijnen een beurt. Bij som mige houders zijn alle dieren reeds bezweken, anderen doen alle moeite om te trachten te redden wat er te redden valt, meestal 'echter zonder resultaat. Sdhijnbaar zijn het de vlie gen die de ziekte overbrengen. BURGH De bejaardensociëteit Op dinsdag 22 september a.s. (2.30 uur) gaat de bejaardensociëteit weer van start. De bejaarden zijn zeer welkom in de „Koebel". De volgen de bijeenkomsten vinden plaats op de woensdagmiddagen. De eerste valt op 7 oktober. De „nieuwelin gen" zijn van harte welkom. Echt paren waarvan nog maar één helft 65 jaar is, zijn oveneens „compleet" welkom. HAAMSTEDE Aanvang bejaarden-sociëteit De Haamsteedse bejaarden krijgen weer hun gezellige middagje, want op donderdag 17 september begint hun sociëteit weer. Zoals gewoonlijk worden zij verwacht in de grote zaal van het rusthuis „Duinoord" waar hun op de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen een middag aan geboden wordt door de afd. Haam stede van de Ned. Qhr. Vrouwen Bond. Om half drie is iedereen bo ven de gestelde leeftijd weer van harte welkom. NOORDWELLE Opening kapsalon Heden, maandag 14 september, vindt de opening plaats van de ge heel nieuwe kapsalon van mevr. N. C. Hanse-Bal aan de Dorpsriitg 29. Met de opening van deze voor Schouwen uiterst moderne salon, ziet de eigenaresse een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. BROUWERSHAVEN Modeshow Plattelandsvrouwenbond De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Brouwersha ven houdt heden (maandag)-avond 8 uur een modeshow in het Jeugd- gebouw. Deze show wordt verzorgd door het modehuis „Holty" te Zie rikzee, met medewerking van „Mai- son Drehsen-Poell" («in hoeden) te Zierikzee en mejuffrouw T. de Oude (schoonheidsspecialiste) te Brouwers haven. Deze avond is ook toeganke lijk voor niet-leden tegen een en treeprijs. NIEUWERKERK De Algemene Bibliotheek Het leesgrage publiek alhier kan zijn hart weer ophalen. Vrijdag september a.s. wordt de Algemene bibliotheek weer geopend op de be kende uren en is er weer gelegen heid boeken af te halen. Zeer vele nieuwe boeken zijn voor de reeds uitgebreide bibliotheek aangeschaft. BURGH, 14-9. In de tyd van onge veer een uur zyn zaterdagmiddag de Tmeenteperen" van Burgh verwis seld van eigenaar. De belangstelling veer deze openbare verkoop was mede dankzij het prachtige weer zeer groot en afslager Herman Sla ger ondervond weinig moeite om alle St. Remy's, Gieser Wildemannetjes cn Kattekoppen kwiit te raken. Er werd grif geboden. De gemid delde verkoopprijs vertoonde in ver gelijking met andere iaren een „uit schieter" en zal omstreeks de twee dubbeltjes bedragen. De totaal-op brengst bedroeg f 661,zodat een eenvoudig rekensommetje leert dat er dit jaar ongeveer drie ton peren in Burgh hingen. En ook dit jaar vragen de fruitkwekers zich af hoe deze oogst een dergelijke kwaliteit kan vertonen zonder het uitvoeren van bespuitingen. De kwekers heb ben soms alle moeite om met meer dan tien spuitingen de vruchten gaaf en schoon te houden Bij het begin van de perenverkoop sprak burgemeester Everwijn de be langstellenden toe waarbij h" mede deelde dat ook volgend jaar op de gebruikelijke wijze de gemeentepe ren zullen werden verkocht. De ge meentelijke fruit-opstand blijft ge handhaafd en de geruchten over het rooien van een gedeelte van de bo men zijn uit de lucht gegrepen. De bijzonderheid van deze middag vormde het feit dat afslager Herman Slager dit jaar voor de tiende maal, op zijn eigen vlotte manier, de ver koop leidde. De heer B. Bossers, ambtenaar ter secretarie, zorgde voor de juiste no tering van de verschillende koopjes, terwijl de vlotte gang van zaken te vens werd gadegeslagen door wet houder v. d. Klooster en gemeente secretaris De Jonge. Enkele zomer gasten wisten zich deze „voor stelling" uitstekend te amuseren. Direkt na afloop snelden de mees te kokers met ladders, kisten en plukemmers naar de bomen om hun pas verworven bezit te plukken. De Burghse perenboomgaard was zater dagmiddag dan ook druk bezet met zwoegende plukkers, die zich dit buitenkansje ook dit jaar niet wil den laten ontgaan. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 14-9. Aangevoerd 1698 stuks vee, t.w.: 1104 vette koeien en ossen en 594 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 3,90-4,20, f 3,60-3,80, f 3,40- 3,60; varkens (levend gew.) f 2,08- 2,04-2,00. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week; handel stroef; prijzen lager, enkele prima's boven notering, worstkoeien f 3,20-3,40 per kilogram. Varkens: aanvoer als vorige week; handel tamelijk; prijzen onveran derd, prima vleesvarkens boven no tering, slachtzeugen f 1,50-1,60 per kilogram. Een vijfhonderd tal leden van het Indonesische jeugdfront hebben in Soerabaja de vlag van het Ameri kaanse consulaat verwijderd en het gebouw met anti-Amerikaanse leu zen beklad. Onderlinge tenniswedstrijden L.T.C. „Zierikzee" Nu de avonden beduidend begin nen te korten en het fraaie zomer weer mogelijk snel zal omslaan, be sloot het bestuur van de tennisclub „Zierikzee" dit weekeinde onderlinge wedstrijden voor haar leden te doen houden. Teneinde zoveel mogelijk leden hieraan te kunnen laten deel nemen had de wedstrijdcommissie onder voorzitterschap van de heer J. Brugman bepaald dat er alleen dubbelspelen gehouden zouden wor den. Dat deze wedstrijden zeer gewaar deerd worden bleek wel uit de grote deelname. Niet minder dan 41 paren gaven zich hiervoor op. Tien paren voor het dames dubbelspel, eveneens tien paren voor het heren dubbel spel en 21 paren voor het gemengd dubbel. Zaterdag werden op de beide banen bij goed lennisweer vele par tijen gespeeld. Naarmate de dag verstreek werd het duidelijk welke paren zich voor de kwartfinale wis ten te plaatsen. Dat dit vaak geen eenvoudige zaak was bleek wel dat er voor sommige partijen drie sets nodig waren. Zondag was het weer iets minder mooi. Een vrij sterke wind die dwars over de baan stond speelde dc deelnemers vaak parten. Niettemin werd er met veel animo gestreden en konden de toeschou wers vaak van aantrekkelijke cn spannende wedstrijden genieten. Het bestuur van dc tennisclub kan terug zien op een geslaagd tournooi en zich gesterkt voelen voor de goede geest onder haar leden. De uitslagen De uitslagen vanaf de kwartfinales waren als volgt: dames dubbelspel: mevr. Brugman/mevr. v. d. Zande- mevr. v. Dijk/mej. Krakeel 7-5. 6-3; mevr. Sterkenburg/mevr. Timmer- man-mej. v. Lent/mej. Kosten 6-2, 6-1; mevr. v. d. Zande/mevr. Brug- man-mej. Brugman/mej. Coumou 5-7, 8-6, 6-8; finale: mevr. Stevken- burg/mevr. Timmerman-mej. Brug man/mej. Coumou afgebroken. heren dubbelspel: dhr. Homan/dhr. v. Lent-dhr. Brugman/dhr. Sterkenburg 7-5, 6-3; dhr. H. Krips/dhr. H. v. d. Zande- dhr. W. Keuning/dhr. v. d. Tholcn 1-6, 0-6; dhr. Homan/dhr. v. Lenl- dhr. B. Franke/dhr. De Planquc 4-6, 1-6; finale; dhr. B. Franke/dhr. De Planque-dhr. W. Keuning/dhr. v. d. Tholen 5-7. 3-6. gemengd dubbel: mej. Kosten/dhr. Matthijse-dhr. v. d. Tholen/mej. Korsten 2-6, 5-7; dhr. De Vlieger/mevr. v. Dijk-dhr. De Planque/mej. Mooi weer 6-2, 6-8, 6-4; mej. Brugman/dhr. Rosink-mevr. Heuser/dhr. Timmerman 1-6, 2-6; mevr. Wieringa/dhr. v. Vloten-mevr. v. d. Zande/dhr. v. d. Zande 6-3, 4-6, 6-2; dhr. v. d. Tholcn/mej. Korsten- dhr. De Vlieger/mevr. v. Dijk 6-4, 6-0; mevr. Hcuscr/dhr. Timmerman- mevr. Wieringa/dhr. v. Vloten 2-6, 4-6; finale; mevr. Wieringa/dhr. v. Vloten-dhr. v. d. Tholen/mej. Kors ten nog te spelen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2