Bewoners van eendenkooi negeerden evakuatie RI PO LI N isvafl p,,?in?tot (loods,a? De besprekingen over Laos marrie s mogelijkheden Indonesië leidt Maleisische guerilla's op met Het gasveld in Noord-Holland Hebt U het óók al ontdekt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijd« n scptembrc isti su. i%48 Avontuur te Oosterland in bezettingstijd Ingezonden mededeling (II.) Het meeste werk gebeurde in de nacht, zoals bakken, braden en der gelijke noodzakelijke dingen. Ty pisch is ook dat de kooiker op een in de nabijheid gelegen nog droge akker een moestuintje had aange legd waar hij per jol, meest inmaan- verliöhte nachten, heenvoer om hier te planten en te zaaien. Vermakelijk was het hoe bij tijd en wijle leden van het Bureau Ontruiming, die af en toe de nog droge akkers kwamen controleren, stomverbaasd bij dit tuintje bleven staan, niet begrijpend Schouderophalend ging men dan maar weer van dit stuk land, dat aan de landbouwer M. G. bij de Vaate uit Oosterland toebehoorde, weg. Door een gaatje in de luiken kon de eendenkooibewoner dit gade slaan. Wat vaartuigen betreft, men was op de kooi in het 'bezit van een tweetal vaartuigen, een grote roei boot en een kleine jol van ongeveer 0.60 2.00 m. Van de eerste had Rosmolen spoedig tin de gaten dat de Duitsers hier op aasden en om te voorkomen dat zij er mooi weer mee zouden gaan spelen, boorde hij stie kem gaten in de bodem. Desondanks namen ze later de oreiboot toch nog mee. Het kleine jolletje paste echter precies in de keuken waar bijna per manent een meter water stond, zo dat het een prachtige overdekte „ha ven" was, engoed weggestoken. Raadzaam was echter niet in het ranke vaartuigje te varen als er veel wind stond, want dan had het kan- telneigingen. Een schrijfmachine Verdei- had de heer Rosmolen nog aan het begin van de evakuatie een schrijfmachine aangeschaft. Als nut tige tijdsbesteding 'heeft hij goed le ren typen tijdens de verbanning. Met recht 'kon echter gezegd wor den dat men ieder uur in gevaar was. Het was steeds maar weer die angst dat men op één of andere wij ze ontdekt zou worden, een angst die op den duur zenuwslopend werkte, vooral op de vrouw des huizes. Groot was de schrik toen op zekere dag enige passerende Duitse militairen twee schoten dwars door het huis losten, omdat zij meenden iets 'bij het bovenraam te zien be wegen. Dat klopte ook, want de heer R. stond juist naar huiten te kijken. De kogels vlogen rakelings langs hem heen. Men moet -weten dat de Duitsers doodsbang waren voor En gelse parachutisten, die in de polder verstoken zouden zitten. Ook is het verschillende malen gebeurd dat men poogde in te breken. Gelukkig had Rosmolen de voor- en achter- cfeur"grondig geblokkeerd." Het is wel gebeurd dat hijzelf uit alle macht tegen de voordeur stond te duwen en zijn vrouw tegen de achterdeur, omdat tegen beide deu ren Duitsers stemden te duwen uit alle macht. Gehikkig hebben de deuren het gehtouden en gingen de soldaten onverrichterzake heen. Meestal verkeerde men in dui zend angsten. Een ernstiger incident dat zich voordeed op de dertigste april, de verjaardag van, toen nog prinses Juliana (daarom -kon de da- ttum zo goed worden onthouden) was, toen een lid van de Kriegsma- rine, klaarblijkelijk op stroperspad, kans zag de woning binnen te drin gen door het w.e.-rnampje. Grote schrik Groot was de schrik bij de be woners die onmiddellijk naar de zolderverdieping slopen. De schrik bij de marineman was echter niet minder groot toen de heer Rosmo len met zijn forse gestalte en vol groeide baard een barbaarse indruk makende, zich met zij-n volle gewicht op de indringer wierp vanaf de zol dertrap en deze, nog voor 'hij zijn revolver kon trekken, overmeester de. De gillen die de man slaakte werden echter beantwoord door een collega van hem, die tot grote schrik van Rosmolen, buiten de wacht hield en de gedachte dat er maar één was, logenstrafte. Rosmolen wist niets beters te doen dan de eer ste man stijf voor zich te houden met de gedachte, wanneer de tweede schiet, hij toch eerst zijn maat een kogel door het lijf moest jagen. Eén en ander liep echter wonder boven wonder goed af. Eer het zover was wist de heer Rosmolen de inbrekers te overtuigen dat hij hier zat als lid van de rijkspolitie teneinde de wacht in de buurt te 'houden. Ze trapten hier in, temeer daar Rosmolen hen stempels kon laten zien dat hij onbe zoldigd rijksveldwachter was, het geen zijn betrekking als kooiker meebracht. Bovendien dreigde hij hen aan te geven bij hun comman dant wegens stroperij. Ze gingen hierop spoedig weg, de bewoners echter wel enige angst bezorgende dat zij één en ander zouden uitbren gen. Hiervan is echter nooit iets ge bleken. Misschien waren ze bang dat ook hun zonden dan aan het licht zouden komen. Zonder nieuws Uniek was verder ook het feit, dat men van elke communicatie verstoken was, hoe dan ook. Radio was er niet, kranten nog veel min der. Het enige nieuws dat enkele^ malen tot de eendenkooi doordrong! was uit pamfletten die, door gealli-; eerde vliegtuigen uitgestrooid; soms in de bomen bleven -hangen en uit- eraard gretig werden gelezen. Dit gebeurde echter sporadisch en menig keer kwamen de papieren nog in het water terecht. KOEALA LOEMPOER, 10-9. On geveer 2.500 Maleisische jongeman nen, voor het merendeel van Chinese afkiomsty doch ook enkele Malei- siërs, z\jn uit ons land naar Indone sië vertrokken, waar zij een oplei ding hebben ontvangen voor het be drijven van sabotage en het voeren van ten guerilla-oorlog", aldus de TONEEL EN FILM Eddie in topvorm In het -komende weekeinde wordt in de Zierikzeese Concertzaal ver toond een film uit -de serie „sterke staaltjes". „Eddie in topvorm" brengt avontuur en spanning, gepresenteerd door Eddie Constantine. Eddie zege viert dimaal in een aristendorp, waar hij in plaats van liefde een misdadig trio ontmoet. Dit drietal, aangevuld met nog een groot aantal andere mysterieuze mannen, tracht Eddie voor de beul te brengen, maar het is uiteindelijk Eddie natuurlijk die een grote opruiming weet te houden. De filmliefhebbers te Haamstede en omgeving kunnen a.s zaterdag 12 september voor de laatste maal in dit seizoen terecht in bioscoop hotel Bom. Vertoond wordt de indringen de film „Uit angst voor de schande". In deze film wordt op soms aangrij pende wijze aangetoond hoe voor oordeel en wanbegrip 'het leven van een ongehuwde moeder kunnen ver woesten. Ingezonden mededeling RIPOUN Snelverf voor binnen en bulten. Met 3 Extra's: Extra glans. Extra dek kracht. Extra duurzaamheldl Maleisische eerste minister Toenko Abdoel Rahman in een speciale bij eenkomst der Maleisische volksver tegenwoordiging. Abdoel Rahman zette uiteen waar om hij kortgeleden de noodtoestand voor geheel Maleisië-rvan kracht had verklaard. Hij zei ook: ..er ziin poli tieke partijen in Maleisië, die Indo nesië daadwerkelijk steun verlenen bij ziin campagne om ons te ver nietigen. Dit zijn -'-tijen, die weten dat 'zij er nimmer in zullen slagen langs wettige weg aan het bewind te komen". Rahman zei niet welke partijen hij bedoelde. Een inwoner van een dorp in het gebied van Laba, in het zuiden van midden-Maleisië, heeft donderdag een Indonesische parachutist gevan gen genomen. Jongen doodgedrukt door lift BARNEVELD, 10-9. De politie en de veiligheidsinspectie stellen een onderzoek in naar aanleiding van een ongeval met een lift waardoor in de bakkerij van de firma Versteeg te Barneveld de 13-jarige Bart Ley- enhorst om het leven kwam. De jon gen was bezig met het bedienen van de elektrische goederenlift, die hij gedeeltelijk had volgeladen met bus sen. Bij het nakijken of de lift in orde was heeft hij geen rekening ge houden met een hoekijzer en raakte bekneld tussen dit hoekijzer en de vloer van de eerste verdieping. Hij werd op slag gedood. De jongen, die 13 jaar was, mocht eigenlijk nog niet in het arbeidspro ces worden opgenomen. De werk zaamheden die hij deed werden ge daan in overleg met de ouders, die hem er iets bij wilde laten verdienen npivi ha An in_Q n„ Qii.imVo DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur ds. E. P. Kuin, Apeldoorn. 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Serocskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld Burgh: 9.30 uur ds. Oort. Haam stede: 10 uur ds. Don, 7 uur ds. Roo- denburg. Renesse: 7 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendüke: 10 uur ds. Roo- denburg. Brouwershaven: 11 uur ds. Oort (bed. H.D.). Zonnemaire: 11 uur ds. Van Liere. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Kelling. Dreischor: 11 uur ds. Kelling. Ouwerkerk; 10 uur mej. A. Heinen. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof (bed. H.D.). Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sir- jansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Westerhof. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. L. Emmerzaal, Pernis. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur Scharendijke: 10 uur leesdienst. 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonne maire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Tj. v. d. Hauw. legerpred. Roosendaal. Oosterland: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Nawijn. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Scholing. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur de heer W. van Dijk, Apeldoorn. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur de heer van Dijk. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. A. Vergunst, Rotterdam (bed. H.A.) Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10. 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. B. Toes, Kinderdijk. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Maandag 14 septem ber, 7.30 uur ds. B. Toes. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30 en 10 uur. In de week te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistie vieringen te 9 en 10.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delft (vak. C. A. v. Harten): L. J. Bloemsma, Ommen; te Oudega (W.) (toez.): P. Landweer, Nigtevegt; te Uitwijk: kand. D. Bou- man. Katwijk aan Zee. Bedankt voor Kolder- en Dinxter- veen (toez.): kand. P. Hazekamp. Bedum. Ger. Kerken Beroepen te Doezum. Rottevalle en te Veidhausen (Dl.): J. J. R. Baas, kand. te Amsterdam; te Gees en te Vleuten-De Meern: kand. T. L. H. Pieterse, Voorschoten; te Groningen- Noord (3e pred.pl.): H. J. Heijnen, Vlaardingen; te Oudewater: M. Boot, Gapinge. Aangenomen naar Semarang: C. H. Koetsier, Koog a.d. Zaan. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Murmerwoude: G. Mulders, Ulrum. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Vineland (Ont. Can.): J. J. Rebel, Haarlem-Noord. DEN HAAG, 10-9. De 34-jarige instrumentmaker F. J. S. uit Den Haag is gearresteerd, verdacht van poging tot doodslag op een 44-jarige los werkman, eveneens uit Den Haag. Met een hamer sloeg S. zijn slacht offer driemaal op de schedel. De loswerkman werd ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond. Woensdagmiddag was de loswerk man, die gescheiden van zijn vrouw leeft, naar de Veenkade in Den Haag gegaan, waar zijn echtgenote op een woonboot verbleef. Hij wilde kleren voor de kinderen halen. De man en de vrouw kregen daarbij ruzie. Op de woordenwisseling kwam van een naastgelegen woonboot de instrumentmaker tussenbeide. Met een hamer gaf hij de loswerkman een klap op het hoofd, waaron deze op de kade in elkaar zakte. S. gaf het slachtoffer daarna nog twee klappen met de hamer. ROTTERDAM, 10-9. Volgens de Nederlandse Aardolie Maatschappij (N.A.M.) in Gldenzaal bedraagt de grootte van het onlangs aangetoon de gasveld bij Middelie in Noord- Holland ongeveer 10 miljard m!$. De N.A.M. is tot deze raming ge komen naar aanleiding van de voor- lonig nog zeer summiere gegevens die na de exploratieboring konden worden verzameld. De exploratieboring nabij Hoog- karspel is thans ook beëindigd, zon der dat echter ter laatse de aan wezigheid van aardolie en/of aard gas is aangetoond. De boortoren wordt afgebroken en overgebracht naar Doornspijk waar de N.A.M. binnenkort een nieuwe exploratie boring hoopt te kunnen beginnen. Naar in Euronese kringen in Brussel wordt vernomen heeft de Europese commissie maatregelen voorgesteld tegen de 'gevolgen van de dumpingprijzen, waartegen Oost- europese landen eieren en slacht- pluimvec aan de E.E.G.-landen aan bieden. Weekeinde ARTSENDIENStEN ZIERIKZEE Dokter W. Bontkes, tel. (011101-2280. MIDDENSCHOUWENj Dokter W. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119)—280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter J. W. de Putter, Oosterland. tel. (0lll4)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Soheuerman, Zierik zee, tel. (011!0)-2180. Gulden regels voor de middenstand Eén van de pijlers waarop het mid den- en kleinbedrijf steunt 'is nog altijd de directe relatie tussen on dernemer en klant. Het directe contact stel-t de onder nemer in staat zijn 'bedrijfsvoering voortdurend en snel aan te passen aan de zich steeds wijzigende wensen van de klant. Een goed verzorgde winkel met een- assortiment dat op de wensen van de klant is afgestemd, maakt dat de klant de winkel graag bezoekt. Een aantrekkelijke en „voorlichten de" etalage kan een belangrijke rol spelen. Men kan de klant zeer van dienst zijn door op de juiste tijd catalo gussen, folders of brochures te sturen. Een goed middel tot 'bevordering van het 'bezoek door de klanten aan een 'bedrijf kunnen speciale aan biedingen of demonstraties zijn. De middenstander is door zijn vak manschap adviseur en vertrou wensman van de klant. Een verzorgde verpakking kan voor het bedrijf een extra-reclame zijn. In een ondernemi ng is de beliangrij k- ste persoon: de 'klant. Zijn ver schijning is geen onderbreking van het werk maar hij is .het juist die daaraan betekenis geeft. Een klant is een integrerend deel van het bedrijf, geen buitenstaan der. BLIK DOOR HET WERELD Hoewel kwade tongen beweren dal de drie Laotiaanse prinsen, die te Parijs besprekingen voeren over het lot van hun verdeelde en door een burgeroorlog geteisterde land, zich de genoegens die de Franse hoofd stad in de nazomer biedt, niet laten ontgaan, hebben hun politieke be sprekingen nog geen. enkel tastbaar resultaat opgeleverd. De drie prinsen, die officieel de drie voornaamste politieke groepe ringen in hun land vertegenwoordi gen, zijn Soevannavong (links), pre mier Soevanna Phoema (neutralis- tisch) en Boen Oem (rechts). Zij heb ben Parijs als trefpunt uitgekozen omdat zij het na veel heen en weer gepraat niet over een plaats in eigen land of dichter bij huis eens konden worden. Maar er is een andere reden waar om Parijs zo'n speciale voorkeur ge niet. De Franse president heeft zich namelijk herhaaldelijk opgeworpen als de grote wijze man, die voor de Ziddoostaziatische problemen een oplossing weet. De Quai d'Orsay is druk doende de politieke richtlijnen van generaal de Gaulle aan de drie prinsen te „verkopen", al gebeurt dit dan met de grootst mogelijke voorzichtigheid en mengt Frankrijk zich officieel geheel niet in de Lao- tische zaken. De uitgangspunten Alle drie prinsen zijn door de Franse president in audiëntie ont vangen, Boen Oem, wiens denk beelden het meest met die van de Verenigde Staten stroken en het minst met de Gaulle's gedachten- gang, het laatst. De voornaamste punten waarover de drie onderhandelaars het eens trachten te worden zijn volgens Phoemi Vongvichit, de secretaris generaal van de (pro-communisti sche) Neo Iiaksat en een van de in- In het Flaasjoe-meer in Zweden, zijn woensdagavond drie bejaarden en twee jongelieden door het om slaan van een motorbootje verdron ken. De slaohtoffers waren op de te rugvaart van een tochtje naar een eiland in het meer, waar zij bramen 'hadden geplukt. vloedrijks te Laotische politici: een staakt het vuren, het herstel van een coalitiekabinet van de drie partijen, het vinden van een gedemilitariseer de hoofdstad en het bijeen roepen van een nieuwe conferentie van veertien landen over Laos. Voor de neutralisten en rechtsen komt daar als belangrijkste punt bij, dat de troepen van de linkse strijdmacht, de Pathet Lao, worden teruggetrok- ken op de stellingen die zij voor hét uitbreken van de jongste gevechten in de Vlakte der Kruiken innamen. Over geen van deze onderwerpen heeft men, naar het schijnt, tot nu toe enige overeenstemming kunnen bereiken. Steun aan Peking Het vreemde is, dat Frankrijk, dat als voornialig moederland van Laos pretendeert het best met de Laoti sche problemen op de hoogte te zijn, geneigd schijnt de linkse onderhan delaars te Parijs het meest te steu nen. Volgens Parijs zou Soevanna Phoema, nadat de neutralistische troepen van generaal Kong Le in de Vlakte der Kruiken zware verliezen hadden geleden, feitelijk niet langer steunen op een werkelijke macht in het land en teveel zijn toevlucht hebben genomen tot de rechtsen die hem tot enkele concessies hebben gedwongen. De linkse afgevaardigden prijzen daarom om het hardst het inzicht van president de Gaulle, die - klaar blijkelijk met een welwillende hoofd knik naar Peking - het neutraliseren van geheel zuidoost-Azië als oplos sing ziet, zonder zich er overigens in het openbaar al te duidelijk over uil te laten hoe hij dit wenst te bewerk stelligen. Dat dit Franse streven duidelijk indruist tegen de Ameri kaanse bedoelingen, behoeft geen nader betoog. Een van de redenen waarom de drie prinsen zo weinig voortgang maken bij hun pogingen de gecom pliceerde problemen van Laos iets nader tot een oplosing te brengen, is dat zij alle drie hun aandacht ge richt houden op de ontwikkelingen in Zuid-Vietnam. het buurland, waar eveneens communisten en wes telijk gezinden een harde strijd voe ren. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES De jongen zuchtte en haalde ziin schouders op. „Wel, daar zal ik me bij neer moeten leggen. Maar je kent me nu en weet, waar ik woon Als je me nog eens nodig mocht hebben, als ik je op de een of andere wijze van dienst kan zijn, je hoeft maar te kikken en op mij kun je rekenen". Marrie had er geen erg in, dat hij haar was gaan tutoyeren. Een gevoel van warmte doorstroomde haar en ze wist, dat deze jongen alles voor haar zou willen dogn, als ze het vroeg. Ze legde haar hand op zijn arm. „Dank je, Jan. Het is erg lief van je. Ik zal het onthouden. De wetenschap, dat ik in ieder geval er gens een vriend bezit, zal me altijd goed doen. Het is misschien een schrale troost voor je, maar geloof me, Jan, het is veel beter zo". „Alsals je nog eens tot an dere gedachten mocht komen. „Dan hoor je van me. Hier, mijn hand er op". Dicht bij de woning van tante Duulc namen ze afscheid van elkaar met een stevige handdruk. Toen ze het hekje opende, keek ze nog eens over de straat en zag hem met ge bogen hoofd lopen. Ik kan er toch niets aan doen? dacht ze. Ik vind hem een lieve jongen, maar dat is toch niet voldoende? Marrie had al thee gezet, toen Ba rend zijn ogen opende en haar vriendelijk toeknikte. „Prettig ge wandeld?" Ze knikte. „Fijn. En 't was hele maal niet koud. Wil je thee?" „Graag. Is tante nog niet bene den?" „Nog niet gezien tenminste". Ze bracht hem thee en hielp hem weer een eindje overeind. Hij keek haar aan, terwijl hij begon te drin ken. „Marrie, als ik beter ben, moe ten we eens praten". „Waarom?" O, zomaar. Nu zeg ik nog niets. Het heeft geen haast, zie je?" Ze keek hem verwonderd aan. „Zijn er moeilijkheden?" „Niet dat ik weet. Nee, je zult er wel geen idee van hebben". Marrie probeerde nog steeds of ze in zijn gezicht kon lezen, wat hh' be doelde. Doch Barend liet niets mer ken en dronk rustig zijn thee op. Ze zette het. kopje op tafel en keek opnieuw naar de man op de divan. „Je maakt me nieuwsgierig". De man lachte. „Een kwaal van de meeste vrouwen, veronderstel ik? Ze hield haar hoofd scheef. „Laten we aannemen, dat mannen nooit nieuwsgierig zijn, he?" „Ik niet. "Ik heb bijvoorbeeld hele maal niet aan je gevraagd, waarheen je vanmiddag gewandeld hebt". Ze begon te kleuren „Is dat zo belangrijk?" „Welnee, juist daarom. Je zult er wel een reden voor gehad hebben". „Ja, wat frisse lucht happen. Wat doe je anders, als je wandelt?" „Je voeten verplaatsen". „Wat heb jij een lollige bui. Enfin, dat is een goed teken. Bewijs, dat je op weg bent naar beterschap". „Het kan me niet vlug genoeg gaan, zie je? Dat stommeplatliggen" „Ongeduldig, he? Een kwaal van de meeste mannen, veronderstel ik?" Gelijktijdig schoten ze in een lach. „Alleen als jij hier bent, vind ik het niet zo erg. Ik kijk graag naar je, snap je?" „Wat een eer!" spotte ze. „Je bent een knappe vrouw met een uitstekend figuurtje en ik ben een man. Is het dan gek, dat ik graag naar je kijk?" „Wat ben je van plan? Te gaan flirten?" „Vind je het erg?" „Och, ik heb niet zulke lange te nen. Als je hel maar niet te gek maakt, he?" „Overigens, wat ik zei over jou en je figuurtje, meen ik. Je kunt heus met jezelf voor de dag komen, Marrie". „Dank je". „Als ik m'n ogen sluit, zie ik je nog. In je blauwe mantelpakje, dat je als gegoten zit. Je frisse gezicht, alles De eerste nacht dat ik hier sliep, heb ik van je gedroomd". „Dromen zijn bedrog". „Dat zegt men, maar ik geloof het. niet. Interesseert het je niet, wat ik over je droomde?" „Ik mag niet nieuwsgierig zijn, he? Dus. „Misschien vertel ik het je wel eens een keer. „Hij wachtte even, keek naar het meisje en vervolgde toen: „Nadat Emmy bij me weg was gegaantoen ik zo in de puree zat. was ik een wanhopig mens, Marrie. Ik heb heel veel van haar gehouden en ik dacht altijd, dat. ze ook veel van mii hield. Toen we ge trouwd waren, heb ik tegen haar ge zegd: Nu zijn we man en vrouw. Emmy, tot de dood ons scheidt. Aan een scheiding voor de dood heb ik nooit gedacht. Dat kwam eenvoudig niet in me op. Natuurlijk wist ik wel dat er ongelukkige huwelijken in het leven zijn. Dat mensen uit elkaar gaan, om vele redenen. Je staat er als buitenstaander eigenlijk nooit goed bij stil. Je denkt er immers niet over na, omdat je er niet bij betrokken bent. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7