marrie s mogelijkheden KIJK EENS GOED: KÉNT U AL DEZE PRACHTIGE REMIA VERRASSINGEN AL? MARGARINEFABRIEKEN N.V. - DEN DOLDER Natuurlijk kent u Dex, de verrukkelijke, gezonde (100% gepasteuriseerde) margarine. Maar... kent u óók de mooie, praktische Remia verrassingen die u kunt ontvangen als u trouw Pasteurmerken spaart? Op ieder pakje Dex staat zo'n waardevol Pasteurmerk. Knip, knip, knip ze uit. Vraag aan uw melkhandelaar de nieuwe, kleurrijke verrassingsfolder en lees daarin wat u verder doen moet om in het bezit te komen van bijvoorbeeld: 1. prachtig 7-delig keukengarnituur, 2. twee mooie dozen Bambino bouwstenen, 3. verschillende solide gemoffeld- metalen DAF-modellen, 4. prima roestvrijstalen broodmes met golfsnede, 5. royale mooi-gedessineerde badhand doeken, 6. praktische sneldrogende theedoeken, 7. moderne, elektrische koffiemolen, 8. twee stel sierlijke lepels en vorken, 9. twee roestvrijstalen tafelmessen met golfsnede, en verder nog: 4 paar nylons, met of zonder naad, 12 stuks prima dameszakdoekjes, prachtige graslinnen 2-persoons lakens met keurmerk Ned. Ver. v. Huisvrouwen, 2 bijpas sende kwaliteitsslopen met hotelsluiting. Pasteur-garantiemerken zijn tevens spaarmerken voor waardevolle Remia verrassingen Remia Dex is uitsluitend verkrijgbaar bij uw melkhandelaar De Franse minister voor de strijdkrachten. Pierre Messmer, heeft in Parijs bekendgemaakt dat de Franse strijdkrachten in Afrika de komende negen maanden van 27.800 man zullen worden teruggebracht tot 6.600 man. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen het beroep van de Gen. Syn. tot pred. voor buitengew. werkz. (leiding internaat Nieuw- Ruimzicht van het hervormde oplei dingscentrum te Doorn): H. v. Arkel, voorheen pred. Presb. Church van Victoria, Australië. Bedankt voor Giessendam-Har- dinxveld: L. Doppenberg te Wilsum. Geref. Kerken Bedankt voor Lutjeg^st: G. v. 't Riet te Lioessens. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Murmerwoude: G. Mulders te Ulrum. Beroepen te Nijverdal: G. Mul te Rozenburg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Harderwijk: C. den Hertog te 's-Gravenhage-W. Bedankt voor Mitchell (Ontario, Canada): K. Boersma te Onstwedde. Scheepvaartberichten Esso Den Haag, 29-9 van Rastanura naar Rotterdam. Esso Rotterdam, 29-9 te Suez. World Hill, 28-9 van Bombay naar Madras. Een Z.V.U. „Cultureel Jeugd paspoort" De Stichting Zeeuwse Volksuniver siteit wil trachten onder bredere la gen van de jeugd de belangstelling vcor culturele gebeurtenissen te sti muleren. Daartoe zal aan het jeugdlidmaat schap der Z.V.U. een zogenaamd „cultureel jeugdpaspoort" (C. J. P.) •worden verbonden. Het jeugdlid maatschap der Z.V.U. staat open voor alle jongens en meisjes van 15 tot en met 21 jaar, werkende, in opleiding of schoolgaande: Het C.J.P. stelt de jeugdleden in staat om tegen sterk gereduceerd tarief de Z.V.U.-evene menten bij te wonen. Aan de jonge ren, die voor deze reduktie in aan merking willen komen, wordt een C.J.P. verstrekt, dat als legitimatie bewijs dient, strikt persoonlijk is en bij het betreden van de zaal telken- ma Te moet worden getoond. Dat C.J. P. moet. worden voorzien van een duidelijk fotootje van de houder, van diens naam, adres en geboortedatum. De geldigheidsduur is op het C.J.P. aangegeven. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES Hij keek haar aan. Zijn lippen be gonnen te prevelen, doch Marrie verslond hem niet. Ze boog zich op nieuw naar hem toe en meende het woord ..dank" te herkennen. Vriendelijk knikte ze hem toe, trok zijn dekens goed en veegde met haar zakdoekje het zweet van het gezicht. „Kalm aan, ik begrijp best, wat u bedoelt. Niet piekeren, dan komt alles op de duur wel in orde. En maak je nu maar nergens zorg over, ik ben hier en blijf hier. Net zo lang als het nodig is, hoor?" Opnieuw prevelden zijn lippen een paar woorden en telkens hoorde Marrie „dank". Ze streelde zijn wang en terwijl ze nadacht, zei ze zacht: „Nu ik er ben, is het 't beste, als u nu eens probeert een paar uurtjes te slapen, hc? Eerst wat drinken? Zullen we dat eens proberen? Wacht, ik zal eens kijken, of er wat vruch tensap is, dat verfrist altijd 23 - Voor Marrie Laan brak er nu een drukke tijd aan. Het betekende voor haar, dat ze niet alleen ziékenver- p leegs Ier werd, doch dat zo nu ook de leiding van het huishouden op zich moest nemen. En dat was hard nodig, want het huis was verschrik kelijk verwaarloosd. Uit alles bleek dat- Grace het wel geloofd had. De kinderen liepen er slordig bijde meeste kleren waren vuil en moes ten versteld wordèn en de tweede dag almaakte. Marie een lijstje op van de meest noodzakelijke kleding stukken, die voor de kinderen aan geschaft moesten worden, 's Avonds overhandigde zé het aan Klaas en zei, dat hij dit de volgende morgen uit de stad moest halen. De jongen bekeek het en grinnikte. „Wie zal dat betalen? We zitten overal in de schuld". Als antwoord haalde Marrie haar tas uit haar kamertje, opende die en haalde enkele bankbiljetten' naar boven, die ze naast het briefje leg de. „Alsjeblieft. Besteed het nuttig, want ik heb niet zo gek veel meer over". „Dat is te begrijpenalleen al die dure vliegreis. Wat dat be treft, Mar, ben je een sohal van gen zuster"! De dokter was de dag na haar te rugkeer in het ouderlijk huis langs, gekomen en met' hem besprak Mar-' rie de maatregelen.' die 'genomen moesten worden lot een goede ver zorging van de zieke. Het meisje kreeg een aantal instructies, die voor een leek wel uitvoerbaar waren, al betekende dit, dat ze zo ongeveer dag en nacht met de patiënt bezig zou zijn, althans de eerste tijd. De arts liet zich niet over de kansen van herstel. „De eerste dagen kan nog van alles gebeuren", was zijn mening. „Een tweede aanval is bijna altijd dodelijk, doch als U hem ver-' zorgt, zoals ik heb aangegeven, is er altijd een redelijke kans. dat hij er weer bovenop komt. Als ik in de buurt ben, rijd ik wel aan en als er tussentijds wat gebeurt, stuur je maar één van je broers. Als ik thuis ben, kom ik onmiddellijk mee". Pas na een week kwam Marrie wat op adem en 'besloot ze Matthieu een briefje te schrijven. „Ik kan je nog geen antwoord geven op je aan zoek, dal zul je wel kunnen begrij pen. Voorlopig heb ik ihier mijn han den vol, niet alleen aan mijn vader, doch ook het huishouden. Tijd om rustig een poosje te gaan zitten en te' denken, is er ternauwernood en des avonds val ik als een blok in bed. Het zal op dc duj.it- wel wennen én als alles een beetje regelmatiger reilt en zeilt, kun jc er op rekenen, dat ik je vraag heel ernstig in over weging zal nemen. Ovcrigcnsv is het nodig te zeggen, dat ik jc ontzettend dankbaar'ben voor alles, wat jc voor me deed? Dat je me dadelijk in de gelegenheid stelde naar Australië te vliegen, zodat ik in staat was mijn tank hier óp te nemen? Ik hoop echt dat jc weer ëén receptioniste naar l je zin zult krijgen. Natuurlijk heb ik heimwee naar mijn' gezellige plek je in de hal van de fabriek. En ik heb heerlijke herinneringen aan het feestavond]e met jou. Ik verlang soms heftig naar Holland, maar ik kan voorlopig hier niet weg. Moeder is dood en ik ben de oudste dochter, dus ben ik verplicht voor mijn broers en zusters te zorgen, zolang dat nodig is. En natuurlijk voor mijn ziöke vader. Zodra ik het met me zelf helemaal ebns ben. krijg je be richt. daar heb je recht op. Zou je tot zolang geduld willen hebben? Je bent erg lief voor me geweest en daarom heb je een grote plaats in m'n hart gekregen. Of het dat is, wat het behoort te zijn, weet ik nu nog niet» Wees niet boos op me, beste jongen De brief ging per luchtpost weg en tien dagen later 'had ze antwoord. Zenuwachtig scheurde ze de dunne envelop stuk en begon met spanning te lezen. Matthieu's brjef was één tamelijk zakelijk epistel. Hij verzekerde haar nogmaals van zijn liefde voor haai en hoopté. dat haar beslissing posi tief zou uitvallen. Maar dat zou dan ook betekenen, dat ze weer terug kwam in Nederland. Misschien wist Marrie een mogelijkheid, zodat ze na enige tijd weer naar Nederland kon 'tcrugkerén? „Wellicht kan cên van jc oudere bVoers trouwen? Dan kan zijn' vrouw jouw taak overnemen, nietwaar? Bespreek dat eens met jc broers, misschien is dat de oplossing. Kn .laat me niet 'te lang wachten. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 12