Chroesjtsjow naar Bonn De ontwikkeling van Bulgarije STAD EN EILAND T.V. Schouwse praalwagen naar fruitcorso in Goes BURGII-IIAAMSTEDE, 7-9. Za- terdag 19 september a.s. wordt in Goes weer het jaarlijkse fruitcorso gehouden, waarvoor weer gerekend kan worden op een enorme belang stelling, zowel uit binnen- als uit buitenland. Het doel van het corso is dan ook om de aandacht van het publiek te vestigen op het Zeeuwse fruit. Ook dit jaar wordt door de fruit kwekers uit de Schouwse Westhoek met een praalwagen aan het corso deelgenomen. De plannen hiervoor werden reeds begin van het jaar gemaakt. Er zijn weer heel wat maatregelen getroffen moeten wor den om te zorgen dat de wagen pre cies op de 3e zaterdag in september kant en klaar staat om te worden ongesteld irv de stoet. Het corso comité heeft dan ook weer een veel omvattende taak te verrichten. Aan de deelname van de West- hoekse wagen wordt ook dit jaar weer alle medewerking verleend door de gemeente. De praalwagen wordt bijv. door de gemeente voor het corso ingeschreven. Voor de praalwagen is een exotisch onder werp uitgekozen, n.l. een Malinesi- sche geestesboot. Deze boot wordt op de wagen gebouwd en krijgt een volkomen Indisch uiterlijk. In de avonduren wordt momenteel hard gewerkt om op tijd klaar te zijn, want volgende week dinsdag Strijd om pauken AMSTERDAM, 7-9. Het Ne derlands Kamerorkest is op reis naar Italië om daar een tweetal concerten te geven in Stresa en Florence. Er wordt o.a. de Serenata nottura in re magg (K 239) gespeeld waar bij een paukenist nodig is. In geheel Italië was geen pauke nist vrij. Ook in Holland was het niet mogelijk er een te vinden, omdat het Utrechts Stedelijk Orkest een Japans werk uitvoert, waarbij 7 pau ken nodig zijn. De leiding van het Kamerorkest, dat nu reeds voor de 8ste maal naar Italië gaat, ging op zoek naar pau- kenisten van het Residentie- Orkest, omdat dit orkest nog vakantie heeft. Het bleek, dat een der paukenisten aan het zeilen was voor de kust van Zeeland. Er werden 43 tele foontjes aan gewaagd en ten slotte had men de man te pak ken. Deze wilde echter niet zijn zeilvrienden in de steek laten omdat zonder hem de vakantie onderbroken zou moeten worden. Het bleek echter, dat er een andere pau kenist op vakantie was in Ita lië in de buurt van Stresa en ook deze werd opgespoord. Hij genoot rustig in een bungalow in een korte broek van het heerlijke weer en voelde er niets voor zijn vakantie op te geven. Men tvas radeloos, maar onversaagd ging men verder zoeken zodat men tenslotte toch nog een tweede paukenist kon engageren, die werkzaam is bij het Residentie Orkest. DEN HAAG. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken deelt mede, dat minister-presi dent mr. V. G. M. Marijnen en de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, op uitnodiging van de Bondsregering van 30 september tot 2 oktober a.s. een officieel bezoek aan Bonn zullen brengen. Over het algemeen is het bericht dat de Russische premier, Chroesjt- sjef, een bezoek zal brengen aan de bondsrepubliek Om besprekingen te voeren met kanselier Erhard in het westen met instemming begroet. Men kan Chroesjtsjefs tocht naar de Westduitse hoofdstad,, voorbereid door zijn schoonzoon Adzjoebeif die zich al in lovende zin over west- Duitsland had uitgelaten) zien in het licht van de langzaam tussen oost en west intredende ontspanning. Het grote voordeel van de ontmoe ting Chroesjtsjef-Erhard is vooral gelegen in de omstandigheid, dat Erhard zijn Russische collega nog eens onder vier ogen duidelijk kan pogen te maken, dat het met het Westduitse „revanchisme", waarvoor Rusland zo beducht is, wellicht niet zo'n vaart loopt. Bovendien kunnen beide mannen openhartig van ge dachten wisselen over het precaire onderwerp van de Duitse hereniging. Evolutie Niet dat op dit punt van Russische zijde veel positiefs is te verwachten, maar Erhard zal toch wellicht in staat zijn Chroesjtsjef uiteen te zet ten hoe de Duitse politiek na het tijdperk van Adenauer langzamer hand geëvolueerd is. Nog pas vorige week heeft de Duitse minister van buitenlandse za ken. Schroder, er immers met na druk op gewezen dat men de Duit se eenwording - nog steeds punt één van Bonn's buitenlandse politiek - wilde trachten te bereiken binnen de algemene politiek van toenadering en ontspanning en niet die ontspan ning als resultaat wilde zien van Duitslands hereniging. Dit laatste verklaart dan ook, waarom president de Gaulle en zijn Duitse politieke wapenbroeder ex- kanselier Adenauer (nog steeds als gaat het gevaarte naar Goes om in een grote garage verder te worden afgebouwd. Vorig jaar was het re sultaat van de Schouwse wagen in het corso niet erg best. Er wordt nu dan ook hard gewerkt om weer zo goed mogelijk voor de dag te ko men. De Watoetsi moeten Kongo verlaten O LEOPOLDSTAD, 7-9. Kongolese regeringsautoriteiten in Boekavoe, de hoofdstad van de provincie Ki- voe, hebben de naar schatting 30.000 Watcetsl-vluchtelingen uit Roeanda bevelen Kongo te verlaten. De Verenigde Naties trachten de autoriteiten in Boekavoe te bewegen de reusachtige Watoetsi, die het vroeger voor het zeggen hadden in Roeanda, toe te staan met hun be zittingen naar het land van hun keus - Oeganda, Tanganjika of Boeroendi waar nog steeds een Watoetsi-koning regeert - te gaan. De volkeren organisatie is er na melijk bang voor, dat de Watoetsi, zo zij naar Roeanda teruggestuurd mochten worden, gevaar lopen op dezelfde manier te worden afge slacht als in januari, toen duizenden van hen werden vermoord door hun vroegere slaven, de Bahoetoe. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ede (wijkgem. II) (toez.): T. Lamgenak, Vinkeveen. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.) C. den Boer, Sliedreeht. Ger. Kerken Beroepen te Blokzijl: kand. J. J. R. Baas, Amsterdam; te Lutjegast: G. v. 't Riet, L'ioessens. Aangenomen naar Oldekerk:' J. Goris, Lutten aan de Dedemsvaart. Bedankt voor Krommenie: J. de Jongh, Nes (W.D.); voor Doetinchem (2e pred.pl.): J. v. Dalen, Uithoorn; voor Werkendam (vak. H. Moll): A. IJkema, Putten. Ger. Gemeenten HAAMSTEDE. Donderdag 10 sep tember, 's avonds om (half acht: ds. J. Karens (voorber. H.A.). Oud Geref. Gemeente Oosterland Op woensdagavond 9 september a.s. hoopt voor de Oud Geref. Ge meente alhier aan 't Groendaal op te treden: ds. L. Gebraad uit St.- Philipsland. Aanvanf half acht. Oud Gereformeerde Kerk BRUINISSE. Maandagavond 14 september, 's avonds om half acht, ds. B. Tobs, Kinderdijk. Nieuw gezangenboek Gereformeerde Kerken UTRECHT. 7-9. Het nieuwe gezan- genboek van de Gereformeerde Ker ken in Nederland is thans versche nen. Het bevat 119 gezangen, ge rangschikt volgens het kerkelyk jaar. Ook z(jn opgenomen de vernieuwde liturgische formulieren en gebeden. Aan de nieuwe psalmberijming wordt inmiddels verder gewerkt. De kritiek, die uit de Gereformeerde Kerken op de proefbundel van 1962 is binnengekomen, is nu verzameld en ter beschikking gesteld van de interkerkelijke werkcommissie. De Hervormde kritiek is bijna gereed. Met deze kritiek voor ogen zal de groep dichters, die de proefbundel maakte, het werk geheel herzien, waarmee vermoedelijk nog meer dan een jaar zal zijn gemoeid. VENSTER voorzitter van de christen-democra tische unie een der groten van het Duitse politieke toneel) het bezoek van Chroesjtsjef met nauwelijks verholen misprijzen tegemoet zien. Vriendelijkheid De Gaulle's streven om druk uit te oefenen op Moskou door nauwë toenadering te zoeken tot de bonds republiek, waar hij destijds Aden auer geheel aan zijn zijde vond, wordt, nu doorkruist door het „vrien delijke" gebaar van Chroesjtsjef, al is dit dan zogenaamd een „tegenbe zoek" voor dat wat Adenauer in 1955 aan Rusland bracht. Het bericht dat de Gaulle naar Moskou is uitgenodigd en in Frank rijk circulerende berichten dat Pa rijs bezig is nu het twintig jaar ge leden gesloten Frans-Russische vriendschapsverdrag wat op te poetsen, kunnen deze pil nauwelijks vergulden. Wat niet te verdoezelen valt is, dat de Frans-Duitse betrekkingen, zoals zij verankerd lagen in het tus sen beide landen gesloten vriend schapsverdrag, opnieuw een deuk hebben gekregen. Hoe men deze deuk weg zal willen werken, moet nog worden afgewacht. Doch ook voor Chroesjtsjef begint een tijd van moeilijk koorddansen. Eens te meer haalt hij zich het Chi nees-communistische verwijt op de hals de communistische zaak door zijn „revisionisme" aan het westen- te verraden. En het is mogelijk dat op het vooroverleg dat Moskou op 15 december wil laten beginnen ter voorbereiding van een communisti sche topconferentie, volgend jaar, de Europese communisten Chroesjtsjefs manoeuvres zullen pogen uit te bui ten door hun banden met Moskou iets losser te maken. De werkgelegenheid in de Verenigde Staten WASHINGTON, 7-9. De president van de Amerikaanse vakbond AFL- CIO, George Meany, meent dat de vooruitzichten voor vermindering van de werkloosheid in de Verenig de Staten somber blijven. In een radio-toespraak ter gele genheid van Labour Day erkende Meany, dat bepaalde door de rege ring genomen maatregelen hebben voorkomen, dat het gemiddelde werkloosheidspeil boven de 5 pro cent kwam. Maar, zo voegde 'hij er aan toe, het tempo van de automati sering en de technische veranderin gen is zodanig, dat steeds minder arbeiders nodig zijn om 'hetzelfde produktiepeil te handhaven, terwijl steeds meer nieuwe arbeiders in het arbeidsproces opgenomen willen worden. De vakbondsleider uitte de vrees, dat bij een simpele vertraging in de economische groei van de Verenigde Staten een massale werkloosheid zal dreigen te ontstaan. Enorme winst voor Britse luchtvaartmaatschappij LONDEN, 7-9. In Engeland dreigt een politieke storm op te steken in verband met het bericht dat de „British Overseas Airways" in het boekjaar 1963-1964 een recordwinst van ruim 100 miljoen gulden heeft gemaakt. Na de publikatie van het bericht heeft John Cronin, woordvoerder vcor luchtvaartzaken van de La- bourpartij, een brief aan de minister van luchtvaart, Julian Amery, ge zonden waarin hij publikatie van het jaarverslag en de jaarrekeningen van de B.O.A.C., die eigendom van de staat is, eist vóór het begin van de verkiezingen, die naar men ver- wacht in oktober gehouden zullen worden. Nederlandse militaren verlaten La Courtine LA COURTINE, 7-9. 2.880 Neder- landse militairen hebben La Cour tine officieel adieu 'gezegd. Mogelijk wordit het voor sommigen wel een „au revoir", maar dan zal dat toch in de gemakkelijke kleding van de toerist zijn, want geoefend wordt er niet meer in het Franse plaatsje. De 42e pantser-infanteriebrigade is op de terugweg naar Nederland. Maandagmorgen vroeg is de lange colonne van 550 militaire voertuigen vertrekken, nagewuifd door de in woners van La Courtine die hen met spijt zien vertrekken. Er zijn vele vriendschapsbanden gesloten en het dorp is zeer wel gevaren bij de jaar lijkse vreedzame imvaöie. Een 20-jarige Oostduitse grens wacht is maandagochtend vroeg, in uniform en vergezeld door zijn 18- jarige verloofde, over een grenska- naal gezwommen. Hij en zijn ver loofde wisten de Amerikaanse sector van Berlijn te bereiken. ZIERIKZEE Haardenshow Op donderdag 10 september a.s., de laatste kermisdag, wordt in het jeugdgebouw aan de Visstraat een show van haarden en kachels gehou den door de firma M. Muller, „De Warmtebron" alhier. HAAMSTEDE/BURGH De Emmabloem-collecte Heel laat in het jaar komt de afd. Haamstede-Burgh van de Ver. „Het Groene Kruis" met de Emmabloem- collecte. Dit heeft enkele oorzaken gehad, «doch de hoofdzaak is nu de op handen zijnde .collecte. Van maandag 14-20 september kan elke inwoner iemand aan de deur ver wachten met de bekende collectebus Het bestuur heeft gemeend om de collecte dit jaar op normale wijze te moeten houden en ze hoopt dat de uitkomst groot zal zijn. We vi*agen dan ook een ieder deze heel bekende collecte bijzondere aan dacht te willen geven. DREISCHOR Start Bejaardensociëteit Wij vernemen dat de bejaardenso ciëteit weer van start zal gaan op 16 september a.s. Op de ibijeenkomst(en) zijn alle inwoners van 60 jaar en ouder hartelijk welkom. De Kongolese rebellen in Stan- leystad hebben de „Volksrepubliek Kongo" uitgeroepen, zo wordt van betrouwbare zijde in Leopoldstad vernomen. Voor 25 jaar BURGH. In de o.l.-school vond een tentoonstelling plaats van door de schoolkinderen gekweekte plant jes. DREISCHOR. In deze gemeente is een comité samengesteld dat zich ten doel stelt de onder de wapenen ge roepen militairen te voorzien van warme kledingstukken. OUWERKERK. Alhier kwam het verbouwings- en restauratiewerk aan de o.l.-school gereed. KERKWERVE. In deze gemeente werd besloten tot oprichting van de pluimv e e houde rsvereniging Kip- penbelang". ZIERIKZEE. Ondanks de dreigen de internationale toestand heeft de Kunstkring Schouw en-Duiv eland be sloten haar werk - het brengen van goede toneelstukken - voort te zet ten. RENESSE. De militaire voetbal ploeg van het vliegveld speelde een wedstrijd, tegen Renesse I. 1 BROUWERSHAVEN. Daar het vissen in het zeegat van Brouwers haven verboden is, gaan de garna- lenvissers thans van Zierikzee uit de Oosterschelde op. ZIERIKZEE. Per 1 september stonden bij de districts-arbeidsbeurs nog 105 werklozen ingeschreven. ZONNEMAIRE. Een van het vlieg veld Haamstede opgestegen vlieg tuig stortte neer boven Bommenede. De beide inzittende vliegers kwamen om het leven. ZIERIKZEE. Voor de „Bond zon der Naamsprak in Julianade bekende pater Henri de Greeve. NIEUWERKERK, 7-9. Zeer veel belangstelling was er 1.1. zaterdag middag alhier op het sportterrein, voor een wandeltocht, uitgeschreven door de sportvereniging ,,Nieuwer- kerk". Meer dan 200 deelneemsters en deelnemers verschenen aan ds start. Het parcours l'iep over 8 of 15 km. Aan de 8 km. werd door ver schillende leeftijden deelgenomen, o.a. door kleuters van 5 jaar oud die achterna gekeken door de ouders, het terrein afmarcheerden. Het aan tal deelnemers hiervoor was onge veer 80. Hieraan namen o.a. ook deel: S.V. Duiveland te Oosterland, de openbare sdhool te Sirjanslanti, de „Kaboutertjes", de „Steenzwaan tjes" en de „Vierbannengroep". Voor de 15 km. was volop aniimo, 'hier startten ruim 130 personen dn een leeftijd waarvoor men respect moet hebben, waaronder een oudere dame. Bij deze groep zag men vele bekenden, o.a. mevr. Lodewijk-de Witte, de iheer dr. Röhner, C. O. J. Hendrikse. Verder was voor deze gelegenheid overgekomen uit Wad- dinxveen de 'heer A. Hogerdijk, die op ziin klompen het parcours mee- wandelde. Deze heer is ook een be- AANBESTEDINGEN Rioleringswerken in uitbreidings- plan te Oosterland Door het Technisch Adviesbureau der Vereniging van Nederlandse Ge meenten te Amersfoort werd op 3 september 1964 namens de gemeen te Duiveland in het gemeentehuis van Duiveland te Oosterland aanbe steed: „Het leggen van riolering, het aanbrengen van verhardingen en het verrichten van de daarvoor benodig de grondwerken met bijbehorende en bijkomende werken in het uil- briedingsplan in de kern Oosterland van de gemeente Duiveland". Er waren 7 inschrijvers, n.l.: Aan nemersbedrijf Stouten te Zierikzee voor f 194.700,-; Aannemersbedrijf „Zeeland" te Middelburg voor f 174.000,-; Aannemersbedrijf M. v. d. Velde Zn. te Bruinisse voor f 173.978,-; Aannemersbedriif firma de Jonge te Zierikzee voor f 173.000,- Firma J. de Ruiter te Noordgouwe voor f 171.000; Aannemersbedrijf A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor f 169.000,-; Aannemingsbedr. „Schou- wen-Duivèland" N.V., Schuithaven 10 te Zierikzee voor f 166.400. Behoudens hogere goedkeuring werd het werk gegund aan de laag- fete inschrijver. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking ever augustus 1964 Geboren: 20. Enigelina, d. van E. Jonker en C. A. de Looze (Haam stede). Overleden23. Piéter Lieven Vis. 65 jr., echtg. van J. E. Geluk (Haam stede). Ingekomen: 10. H. W. Remmers uit Maarn (Noordwelle); 17. K. T. Slecu- wenhoek en gezin uit. Breda (Renes se); 21. W. Koster uit Zierik2ee (Re- nesse); 25. L. A. van 'de Zande uit Maarn (Haamstede). Vertrokken: 11. I. Oudenaarde en gezin (Renesse) naar Rottendam; 20. P. Manni (Haamstede) naar Hulst; 25. G. Smit (Renesse) naar Amers foort; 28. J. P. van Dongen (Haam stede) naar Haarlem; 31. A, Jonker (Haamstede) naar Amstelveen; 31. L. E. C. Minneboo (Burgh) naar Vlrs- singen. Aantal inwoners per 1 september 1964: 4076. kende bij de Vierdaagse te Nijmegen Bij deze groep werd o.a. deelgeno men door: S.V. Duiveland, de Pad- vindsters Zekato-groep en de Vier bannengroep, deze laatste onder lei ding van mevr. Lodewijk-de Witte. Deze groep ontving de uitgeloofde beker voor het wanidelen in de mooiste stijl. De (heren Joh. Lemsom en C. A. Lievense 'hebben de tocht met de trommel begeleid. De voorzitter van S.V. Nieuwer kerk, de heer J. H. van de Zande, die met zijn staf veel werk heeft verricht, kan terugzien op een zeer geslaagde wandeltocht. Hoewel het warm drukkend weer was zijn er geen uitvallers geweest. Na het volbrengen van de tocht ontvingen de deelneemsters en deel nemers een fraai herinneringskruLs. Intussen wensen wij U vrienden noch een boze droom toe, noch het „staan op de televisie". Dit laatst genoemde ongeluk is ons overkomen en - U gelooft dat wellicht zo niet - maar dat is een erg (visueel) ding. Teruhjl wij nog volslagen onwetend waren van het gebeurde, begon de telefoon ie rinkelen. Er meldde zich een oude oom, uit het noorden des lands, die (hoe is het mogelijk) in opperste extase riep: „Ik heb je ge zien". Enfin de oom opende een lan ge rij. Talloze malen strekten - als gold het een bestraffing - onze vrienden en bekenden de wijsvinger uit en spraken met iets plechtigs over het wonder: „Je stond op de teevee". Een gruwelijke toestand, zoals U zult begrijpen. Achteraf bezien is het wel te re- construeren. Voordat H.M. de Ko ningin vorige week voet op Duive- landse bodem zette, was er een ca meraman van de N.T.S. in de weer om „shotjes" te maken, want zo heet dat. Eerst filmde hij wat (niet uitgestraalde) dode mosselen, die tegen de berm van de dijk kleefden en toen moet de onverlaat - om ons onbekende en wellicht ook onna speurlijke redenen - de camera in onze richting hebben bewogen, met boven aangestipte afgrijselijke ge volgen. Wie'op de teevee heeft gestaan gaat zich door de funeste gevolgen voelen als een Arabische vrouw, die de sluier heeft afgelegd. Iedereen heeft je plotseling gezien, alsof je ontkleed op het Havenplein hebt ge staan. Het is een vreemde zaak: Op de beeldbuis moet een mens ioel meer indruk maken dan in werke lijkheid, want er is nog nimmer door iemand opgebeld met de medede ling: „IIc heb je op „Seroos" gezien, op de Varremarkt of in Loenens- weegje bij Nieuwerkerk" en een mens komt daar toch wel eens. Maar op de buis is dat anders hoor. Er druppelen nóg vrienden en vriendinnen binnen met de schok kende mededeling van de t.v.-ver- schijning. Door hen murw gemaakt zijn we zondagavond wezen kijken naar het gecomprimeerde week- nieuws, want zo dwaas is een mens dan ook nog. Ja, we stonden er op, maar voor dat er antwoord viel te geven op de vraag: „Ben ik dat nou?" was het al weer weg. Een mens is overigens wel anders op de teevee. Hij ziet er zo slacht- offerig uit. Dat het zo maar mag. Bijna hebben we Hilversum gebeld, maar de cameraman moet al in Oot- marsum zitten en met de haak in de hand dachten we aan de regel van Roland Holst: „Laten we zacht zijn voor elkander kind". Zo'n jongen met een draai-kiekkast immers kan het ook niet helpen. Hij moet, en misschien heeft hij het wel vriende lijk bedoeld! EILANDMAN. BLIK DOOR HET WERELD SOFIA, 8-9. De Bulgaarse premier en eerste secretaris van de commu nistische party. Todor, Jivkov, heeft dinsdag in een bijzondere vergade ring van het parlement en rede ge houden ter gelegenheid van de twin tigste verjaardag van de Bulgaarse revolutie. Premier Jivkov, die uitvoerig in ging op de economische toestand van zijn land, verklaarde dat de totale industriële produktie thans zeven tien maal zo groot is als voor de tweede wereldoorlog. De chemische produktie is 55 maal zo groot. Ver geleken met de periode van 1932 tot 1S38 was de landbouw in de jaren 1957-1963 met 79 procent toegeno men en de veeteelt met 40 procent. Sprekend over de amnestie in zijn land zei Jivkov: „Het grootste deel van de door de fascisten gebouwde gevangenissen staat leeg en enkele ervan zijn omgebouwd tot industri ële ondernemingen die goederen voor de bevolking fabriceren". De Bulgaarse premier dankte de Scwjet-Unie en met name premier Chroesjtsjov voor de „geweldige en^, belangeloze" hulp aan zijn land. De industrialisatie van het landj zal worden voortgezet, terwijl bij zondere aandacht zal worden besteedj aan de metaal- en chemische indus-j trie - vooral kunstmest - en aan dej mechanisatie van de landbouw. De politiek in Z.-Vietnanïj SAIGON, 7-9. Volgens welinge lichte kringen in Saigon is generaall Khanh van plan binnen enige dagen! de samenstelling van zijn „over-l gangsregering te herzien. Generaalj Doeong van Minh zou daarbij staats hoofd worden met de bevoegdheid van veto over de wetgeving en voor zitter van het triumviraat van gene raals dat vorige maand na de poli-l tieke crisis is ingesteld, aldus de| zegslieden. „Atomen voor de vrede"! GENÈVE, 7-9. Het is technisch' mogelijk om tegen een matig bedrag uranium aan zeewater te onttrek ken, zo (heeft Robert Spence, direc teur van het Instituut voor Kern onderzoek te Harwell in Engeland, maandag op de internationale con ferentie „Atomen voor 'de Vrede" in Genève meegedeeld. Dit was aangetoond bij onderzoe kingen, die zich over jaren hadden uitgestrekt. Natuurlijk moest elke schatting van de kosten voorlopig zijn, maar toch kon Spence wel een getal noemen, namelijk 20 dollar per Engels pond uranium. De huidige prijs is ongeveer 5 dollar per pond. Deze prijs zou in 1970 kunnen stij gen tot ruim 8 dollar. Met het voorlezen van een oorkonde - hier nog vastgehouden door een lief tallige (verstilde) dame - opende burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester vorige week het vernieuwde en uitgebreide Modehuis Holty te Zierikzee. BRUINISSE Bruidspaar in de boot Toen het bruidspaar M. Jumelet- A. Jumelet-van der Werf vrijdag jl. het gemeentehuis veriiet, waar de ambtenaar van de burgerlijke stand hun huwelijk ha'd voltrokken, stond tot hun grote verrassing een com plete huwelij'ksboot gereed, om hen als jong paar aan boord te nemen. Wat overredingskracht was ncdag om 'het jonge paar te doen besluiten plaats te nemen in het fraai getuig de schip, dat wel dn 'het spraakge bruik bestaat, maar waarmee men niet altijd in werkelijkheid wordt geconfronteerd. Getrokken door de oude vrienden van wie 'deze stunt uitging, werd het paar naar het Herv. Verenigingsgebouw gereden, voor de receptie en de verdere fees telijkheden. De proefvaart van de Bru 48 j Te Bruinisse had vorige week de proefvaart plaats van het motor schip „Johannes" Bru 48. Hét bij zondere van dit fraaie schip voor de mosselvisserij is, dat het geheel te jBruinisse is gemaakt. Het casco werd gebouwd op de jwerf van de firma van Duivendijk, de inrichting en -het plaatsen van de motor werd verricht door de firma JP. Maaskant en Zonen. Ingebouwd "werd een 245 p.k. Cummins d'iesel- "jmotor voor de voortstuwing, terwijl een 50 p.k. luchtgekoelde Deutz mo tor zorgt voor de bediening van di verse apparaten, want alles kan van de stuurhut uit elektrisch worden [bediend. Een zg. worminstallatie zorgt vcor [2'het lossen van de mosselen, terwijl ieen 4-kops-lier systeeirf Maaskant, de mosselen aan boord haalt. De 'ballastpomp heeft eer. vermogen van b"30 ton per uur. De firma J. Huibers en Zoon ver- Izorgde 'het elektrische gedeelte, ter- jwijl de heer C. Bal 'de betimmerin- jgen aanbracht. Het schip wordt als het modern ste van de gehele Zeeuwse vloot 'be schouwd. De proefvaart had tot volle tevredenheid plaats. Auto's liepen schade op De heer P. van den Berge te Brui nisse reed maandagmorgen op de 'hoek O u destra at-'Ds. Waardenburg straat tegen de auto van 'de aanne mer C. Deurloo, waardoor schade aan de wagen ontstond. Autoschade ontstond ook uit een aanrijding tussen mevrouw van den Berge-van Tuijl en een Duitse toe rist, toer. deze laatste op de Rijks weg plotseling een portier opende. Een kijkje in het hart van de nieuwe zaak, die de ruimte beslaat van drie oorspronkelijke panden aan de Dam. (Foto's: Zierikzeesöhe Nieuwsbode). S.v. „Nieuwerkerk" liield geslaagde wandeltocht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2