Onzekerheid in Zuid-Vietnam marrie's mogelijkh m OLYMPISCH SPEL eden Aalsmeers bloemencorso werd watercorso Herdenking Slag om Arnhem Nieuw koffertje voorderde dinsdag' Nieuw initiatief voor hulp aan ontwikkelingslanden /erf Wan Vettewinkel Oud-leden van nazipartij op hoge posten ZIERIKZEESCI1E NIEUWSBODE Maandag 7 september 1964 No. 19645 BLIK DOOR HET WERELD De toestand in Zuid-Vietnam blijft nog steeds zeer onstabiel. Generaal Khan heeft zich tactisch terugge trokken in zijn villa enkele honder den kilometers van Saigon en wacht de gebeurtenissen af. Hij weet zich gesterkt door de Amerikaanse steun, die er op gericht is hem zoveel mo gelijk bevoegdheden in handen te leggen. De Amerikanen hebben nu eenmaal een groot vertrouwen in Khan's talenten, zowel op bestuur lijk als militair gebied. Dit vertrou wen gaat zelfs zo ver dat zij er hun verdere hulp aan Zuid-Vietnam van afhankelijk stellen. Waarschijnlijk is dit de reden dat in verscheidene kringen, waar in het begin van de onrust en demonstra ties, het hardst tegen generaal Khan werd geageerd, nu stemmen opgaan om hem voorlopig te handhaven, eenvoudig omdat men wel beseft dat zonder de V.S. het land aan het opdringend communisme overgele verd is. Hij vindt nu zowel boed dhisten als rooms-katholieken aan zijn zijde. Sterke man? Toch is de taktiek van de jonge en energieke generaal gevaarlijk. Zijn bedoeling is om als de „sterke man" terug te keren op het moment dat eensgezind om hem wordt ge roepen, maar aan de andere kant werken de verdelende en tegen hem gerichte krachten. Zo heeft de eerste vice-premier van de voorlopige regering, Nguyen Ton Hoan, zijn ontslag ingediend omdat hij van mening is dat hij in de huidige omstandigheden zijn land niet langer kan dienen. In werke lijkheid is dit een rechtstreeks te gen Khan gerichte stap, met wie hij naar zijn zeggen niet kan samenwer ken daar Khan er op uit zou zijn de dictatuur over het land in han den te krijgen Verder werken de om generaal Duang Van Minh, Khan's grote en populaire tegenstander, geschaarde groeperingen nog steeds achter de schennen, om Khan te wippen. Dubbele bodem Kenmerkend voor de berg van in triges die zich bij al de verwikke lingen in Zuid-Vietnam vormt, zijn de berichten als zou generaal Max well Taylor, de Amerikaanse ambas sadeur in Saigon, zich nu tot Duong yan Minli hebben gericht. Deze mededeling is Khan zelf in de mond gelegd, maar hij heeft zich gehaast haar te ontkennen, althans te verzachten. Wel hebben de Ame- Nederland exposeert in Moskou MOSKOU, 5-9. De organisator van de Nederlandse inzending op de internationale bouwtechnische ten toonstelling te Moskou, de heer C. H. T. Stemmier, die burgemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot hun dames en enige medewerkers zijn op de lundh gevraagd door de burgemeester van Moskou, de heer Isajew, Tijdens deze enige uren in beslag nemende bijeenkomst in het ver maarde Moskou-restaurant bleek dat de Russische waardering voor de Nederlandse krachtsinspanning op de tentoonstelling zeer groot is. De donderdag door de Nederlan ders aangeboden cocktailparty blijkt een bijzonder op prijs gesteld evene ment te zijn. Deze door 500 gasten bezochte re ceptie waaraan de Nederlandse zaakgelastigde, de heer Jongejan, en de Russische ambassadeur in Den Haag, de heer Toegarino, versche nen, werd odk bezocht door zeer vele leden van de Sowjet van Mos kou en de plaatsvervangend minis ter van economische zaken van de Unie. Twee jongens gedood bij verkeersongeval JUTPHAAS, 5-9. Bij een verkeers ongeluk op de Utrechtsestraatweg in Jutphaas zijn twee jonge inwoners van Utrecht om het leven gekomen, terwijl één zwaar en een vierde licht gewond werden. De personen auto, waarin zij zaten, raakte van de weg en botste tegen een brugge tje. Bij het ongeval zijn om het leven gekomen de 18-jarige W. J. en de 19-jarige E. A. Zwaar gewond is de 18-jarige E. v. d. L., terwijl de 17- jarige J. van D. licht is gewond. Allen zijn afkomstig uit Utrecht. VENSTER rikanen laten doorschemeren dat zij, Wanneer Khan zijn spel van kat en muis te lang zou volhouden, zelfs hem wel eens de voet dwars zou kunnen zetten. Maar ook dit dreigement kan een dubbele bodem hebben en slechts bedoeld zijn om de generaal wat eerder aan zijn zelf opgelegde ver banning te ontrukken. IJSSELMUIDEN. Een inwoner van Zwolle de heer Dirksen is zondag terwijl hij in Wilsum, gemeente IJsselmuiden fietste, door de blik sem getroffen. De man, van beroep scheidsrechter, werd vrij ernstig ge wond. ROTTERDAM. Een 28-jarlge stu dent uit Nijmegen is in vrijdagnacht in Rotterdam 'beroofd van zijn, ove rigens gering, kapitaal (f 10) op de Diergaardesin'gel. Drie mannen, waarvan er een zwaaide met een sti letto de ander een boksbeugel had, dreigden hem een grondig pak slaag te geven als 'hij zijn geld niet afgaf. WASHINGTON, 5-9. De lid-staten van de Wereldbank zullen op hun bijeenkomst in Tokio waarschijnlijk plannen aanvaarden om het ver strekken van kapitaal aan de indu strie in de ontwikkelingslanden aan EDE, 5-9. De Ginlkelse heide bij Ede is zaterdagmiddag weer het to neel geweest waar Britse parachu tisten landden. Twintig jaar geleden waren het er tienduizend, nu, ter herdenking van de slag om Arnhem, 64 manschappen van het tiende pa- rachutistenbaitaljon, idie in twee vliegtuigen werden aangevoerd. Ongeveer twintig minuten later dan was gepland versc/heen het eer ste militaire vliegtuig, een Beaver, met aan boord vier verkenners die met hun parachute omstreeks half drie landden op de hei, waar duizen den toeschouwers het schouwspel gadesloegen en alle voorbereidingen getroffen waren voor de luchtlan ding. Een kwartier later verscheen een Beverly-vliegtuig aan de horizon en kort daarna werden er zestig para chutisten, twee groepen van dertig man gedropt. Applaus steög op uit de grote me nigte mensen, die zich rond het landingsterrein hadden geschaard. De landing verliep vlot, alleen had een parachutist het ongeluk zijn en kel te verstuiken toen hij op de grond terecht kwam. Vrouw beklimt Eigerwand KLEINE SCHEIDEGG, 5-9. Voor het eerst is een vrouw er in geslaagd de moeilijke noordelijke wand van de Eiger te beklimmen. Het is de 26-jarige Daisy Voog uit München. Zij was in gezel schap van een 23-jarige stad genoot. Donderdagavond be reikten zijn een plek vijftig meter van de top verwijderd. Daar moesten zij de nacht doorbrengen omdat de sneeuw op het laatste stuk los was. In de loop van de nacht vroor zij vast en vrijdagochtend vroeg kon de top worden be reikt. De terugtocht ging via de westelijke wand, die veel gemakkelijker is. De Eiger is een bergtop van 3975 meter hoogte in het Ber- ner Oberland. MARKTBERICHTEN Coöperatieve Veluwse Eierveiling Ede Aanvoer 299.215 stuks. Handel saai. Prijzen per 10 stuks): Eieren van 36-43 gram f 4,52-6,72; van 45-52 gr. f 7,50-10,05; van 52-60 gr. f 9,60-11,84; van 60-63 gr. f 1206- 12,25; van 64-70 gr. f 12,15-12,61. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 558.100 stuks. Handel flauw. Eieren van 35-43 gr. f 4,77-6,82; van 52-60 gr. f 9,72-11,48; van 60-64 f 11,30-12,27; van 66-70 gr. f 12,58- 12,78. Eendeneieren van 63-66 gr. f 8,80- 9,37; van 68-70 gr. f 10,20-10,57. Eiermarkt Barneveld Aanvoer 2,450.000 stüks. Handel kalm. Eieren van 60-65 gr. f 11,70-12,50; alg. prijs f 12,10, kg prijs f 1,95 op basis 62 gram; eieren van 45-49 gr. f 7,25-11,60, kg prijs f 1,61-1,97. Pluimveemarkt Barneveld 2-9 Aanvoer pl.m. 29.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen per kg: slachtkippen f 1,25-1,55; slachtkuikens f 1,50-1,65 Varkcnsmarkt 3-9. Aanvoer 129 stuks. Handel matig. Prijzen ner stuk: biggen f 60-70; drachtige zeugen f 325-500. Prinses Beatrix reikte sportprijs uit BREDA. 5-9. Prinses Beatrix heeft op de parade van de Koninklijke Militaire Academie te Breda de eer ste prijs in de sportwedstrijden bij het zeventiende congres van de In- ter geallieerde Confederatie van Re serve-officieren uitgereikt aan het Amerikaanse team. Het behaalde 3098.03 punten, tweede werd Frank rijk met 3054.79 punten, als derde en vierde eindigden respectievelijk het eerste en tweede Duitse team. De prinses overhandigde de cap tains van de geklasseerde ploegen bekers. Vervolgens reikte ze nog prijzen uit voor individuele presta ties. Het Amerikaanse team viel als winnaar een extra prijs van prins. Bernhard ten deel, een penning. Direct nadat de captains de prij zen in ontvangst hadden genomen werden de eerste strofen van de volksliederen gespeeld. Premier Papandreou heeft gerea geerd op de uitlatingen van de Turkse eerste minister, die donder dag zei dat de kwestie-Cyprus zich ontwikkelt in de richting van een oorlog tussen Griekenland en Tur kije. Papandreou zoi dat Grieken land vrede wil en de kwestie-Cyprus op vreedzame wijze geregeld wil zien. te moedigen, zo wordt uit welinge lichte kringen in Washington ver nomen. Zij zullen zich voorts uitspreken voor de vorming van een internatio naal lichaam voor behandeling van geschillen die voortvloeien uit inbe slagneming van bezittingen van bui tenlandse investeerders, aldus de zegslieden. Zoals bekend is houden zowel de Wereldbank als het Internationale Monetaire Fonds deze week in Tokio hun jaarvergadering. Het plan om de ontwikkelingslan den te helpen zal betrekking hebben op de Internationale Financierings maatschappij (I.F.C.), een dochterin stelling van de Wereldbank. Volgens zegslieden* zal deze toestemming krijgen van de bank een bedrag tot een maximum van 400 miljoen dol lar te lenen. De I.F.C. investeert in de industrie van minder ontwikkelde landen zonder staatsgarantie. De Wereldbank zelf mag alleen kapi taal verstrekken met zulke garan ties. Als het plan wordt goedgekeurd zal dit een herziening nodig maken van de verdragsbepalingen van zo wel de bank als de I.F.C. Het voorstel over buitenlandse be zittingen betreft de vorming van een arbitrage- en bemiddelingscentrum, dat op basis van vrijwilligheid ten dienste van buitenlandse investeer ders en regeringen zal staan. Men verwacht, dat het voorstel zal worden aanvaard omdat het reeds in gewestelijke bijeenkomsten van ver tegenwoordigers van 86 regeringen te Addis Abeba, Bangkok, Genève en Santiago is besproken. De ontwikkelingslanden zullen niet rechtstreeks worden verplicht het centrum te gebruiken, maar moeten zich wel bereid verklaren het ge bruik van de faciliteiten van de bank te overwegen als zij een buitenland se particuliere industrie nationali seren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EMMEN. Te Nieuw Amsterdam is op het terrein van een garage de tweejarige Antje Lunenborg met haar autoped onder een autobus ge raakt, die naar een andere plaats werd gereden. Het meisje was op slag dood. De familie Lunenborg woont naast de garage. DEN HAAG. H.M. de koningin heeft de minister van verkeer en waterstaat verzocht haar gevoelens van deelneming en medeleven ken baar te maken aan de nabestaanden van de slachtoffers 'en aan de ge wonden bij het spoorwegongeval bij Westervoort. De minister heeft aan dit verzoek gevolg gegeven en de bétrokkenen van het medeleven van de koningin o~ de hoogte gesteld. OTTERSUM. Op donderdag 17 september zal dr. A. J. H. Bartels, staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid de eerste spade in de grond steken voor het klinisch observatiecentrum voor zwakzinnige kinderen, dat door de stichting „Ma ria Roepaan" te Ottersum gebouwd zal worden. AMERSFOORT. Het onderzoek naar het bij de A.M.X.-tank van dertien ton optredende euvel is nog niet afgesloten en er is dan ook nog geen definitieve uitspraak te doen over de oorzaak. Wel is er een cor- rellatie gevonden tussen het optre den van het mankement en het rij den van de tanks in het terrein. AMSTERDAM. De directie van de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam heeft vier arbeiders, die de leiding hebben gehad van op het terrein van de N.D.S.M. gehouden demonstraties van arbeiders ontslagen. UTRECHT. De perrons van het centraal station in Brussel zullen in de nabije toekomst worden uitgerust met een televisie-installatie. Hier door wordt het mogelijk de treinen sneller te laten vertrekken. GEMERT. In Gemert is de ne genjarige Marinus Goossens uit deze gemeente bij plotseling oversteken aangereden door een auto en zo ern stig gewond, dat hij na enkele ogen blikken is overleden. AMSTERDAM, 5-9. „Het begint te regenen, maar doet u maar net of er niets gebeurt", zei zaterdagmiddag nir. P. J. Mijksenaar, directeur van het Bureau voorlichting en repre sentatie van de gemeente Amster dam, op zjjn spreekgestoelte voor de microfoon op de Dam, toen even na vier uur de eerste praalwagens van het zeventiende Aalsmeerse bloe mencorso dit aloude centrum van de hoofdstad naderde. „Varend volk" was 'het motto dat in de 21 wagens was versymboli- seerd, maar even later had dit thema wellicht beter vervangen kunnen worden door „drijvend volk" wamt de aanvankelijk enkele druppeltjes, die uit de hemel vielen, werden ge volgd door een hevige en langduri ge stortbui, die de straten waarlangs het corso trok, volkomen blank zette en het Damrak en de Dam in een ware bandjir veranderde. De talrijke, ongeveer 500. genodig den op de eretribune, onder wie de burgemeesters van Amsterdam en Aalsmeer, vluchtten kletsnat gere gend weldra naar drogere oorden en ook 'het in dikke rijen achter de af sluithekken staande publiek zocht een toevlucht. Maar de dappere deel nemers aan de bijna twee kilometer lange optocht zetten moedig door en de enkele toeschouwers langs de kant van de weg beloonden deze prestatie met een luid applaus. De prachtige kleuren der duizenden in de figuren op de wagens en auto's verwerkte bloemen - merendeels ro zen, anjers en gladiolen - waren Bestemming Nederlands gx-aan in 1963 DEN HAAG, 5-9. Van de tarwe, die vorig jaar door de Nederlandse telers geleverd werd, is 65 procent terechtgekomen in de consumptie sector, 4 procent in de zaaizaadsec tor, 23 procent in de veevoedersector en 8 procent geëxporteerd. In totaal leverden de telers vol gens de tot dusver beschikbare ge gevens 526.900 ton. Aangenomen mag worden dat ze tussen 5- en 10.000 ton behielden voor gebruik op eigen bedrijf, hetgeen wil zeggen dat de definitieve oogstraming van het C. B.S.: 530.300 ton, maar weinig lager is geweest dan de werkelijke op brengst. De bereiders van meel en bloem voor consumptiedoeleinden vermaalden in het seizoen 1963-1964 een hoeveelheid van 338.500 ton in landse tarwe, dat was 30,5 procent van hun totale vermaling. Van de gerstoogst van 1963 kocht het centraal brouwerijkantoor onge veer 28.500 ton aan voor de Neder landse brouw- en mout-industrie, terwijl circa 60.000 ton als brouw - gerst werd geëxporteerd. Nedei'land voerde, in het jaar juli 1963-juIi 1964 4.295.800 ton graan in. Dat was 11 procent meer dan in de overeenkomstige periode 1962-1963. De invoer van tarwe (776.400 ton) was zelfs 62 procent groter. De Ne derlandse graanuitvoer in het ge noemde tijdvak was 649.700 ton, on geveer 19.000 ton meer dan in het vorig oogstjaar. WEST-BERLIJN, 6-9. Dr. Ossip Flechtheim, hoogleraar in de poli tieke wetenschappen aan de vrije universiteit van West-Berlijn, heeft zondag verklaard dat veertig van de acht en veertig rechters van het Westduitse federale hof van justitie lid van de nazi-partij zün geweest. In een artikel in het „Spandauer Volksblatt" zegt hij dat rechters, aan klagers en ihoge polltie-officieren tel kens weer ontmaskerd zijn als mas sa-moordenaars ten tijde van het nazi-bewind. Het resultaat was ech ter dat zij in functie bleven of ge pensioneerd werden. Flechtheim, die op de processen in 18. „En hoe maakt de paitiënt het se dert de laatste ikeer?" Marrie liep naar de divan, waar Bai*enti van Ewijk prinsheerlijk lag te kijken en ihaar met een 'blijde Iadh verwelkom de. Hij stak zijn hand uit en zij drukte die. „Ik voel me iedere dag beter", ant woordde 'hij. „Leuk, dat je er bent. Half en 'half hoopte ik al, 'dat je van daag zou komen". Marrie trok een stoel bij en keek naar haar tante. „Kunt u het nog al bijsloffen, tante? Is hij niet erg las tig?" Tante Duuk schudde 'haar hoofd, „Welnee, ik heb geen kind aan hem. Alleen vond ik hem vanmorgen een beetje onrustig. Nu begrijp ik de oorzaak wel". Marrie begon te blozen en mees muilde: „Ja, dat zal best. Ik moet natuurlijk aannemen, dat de rust in zijn gemoed intussen teruggekeerd is, niet?" „Ik vind het prettig, als jij er bent, Marrie". Ze knikte. „Dat liedje hoor ik elke dag. Van m'n oom Piet en van m'n baasnoem maar op. Weet jij nu niet eens wat originelers te beden ken?" „Maar ik meen 'het, Marrie". „Gelukkig, dan zijn we vandaag allemaal blij. Ik ook, omdat 'het mooi weer is, dat ik vrij heb en dat jij zo mooi opknapt. Dokter al geweest?" „Jawel, maar aan hem heb ik ook nllerts. Doe maar kalmpjes aan, zegt k evenwel in de dichte regen niet meer te onderscheiden. Tot degenen, die moeidg standhielden, behoorde ook mi*. Mijksenaar, die voor de micro foon de nog weinig ek ijkers op de Dam opgewekt interessante bijzon derheden over de verschillende praalauto's en -wagens vertelde. K.L.M.-vliegers naar andere maatschappijen SCHIPHOL, 5-9. De Lufthansa, die een tekort heeft aan vliegers, heeft de K.L.M. aangeboden 28 van haar overtollige piloten over te ne men. Zij kunnen worden aangesteld op een contract voor de tijd van 3 jaar, dat daarna eventueel kan wor den verlengd. Ook de Swissair kan een aantal K.L.M.-vliegers gebrui ken, zodat de 45 jonge vliegers, aan wie de K.L.M. enkele maanden ge leden per 1 november a.s. het ont slag heeft aangezegd, hun carrière bij deze twee buitenlandse maat schappijen kunnen voortzetten, in dien zij dit althans zelf willen. Ze kerheid, dat zij bij Lufthansa na 3 jaar 'hun contract verlengen kunnen hebben zij echter niet. DEN HAAG, 5-9. Het zogenoem de „derde dinsdag in september-kof- fertje", dat de minister van finan ciën gebruikt bij de aanbieding van de rijksbegroting met de miljoenen nota zal door een nieuw koffertje worden vervangen. De jubilerende Staatsdrukkerij na melijk zal, ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan, de minister van financiën, prof. dr. H. J. Witteveen, een nieuw (perkamenten) koffertje schenken. Dit zal geschieden op maandag 14 september, opdat het nieuwe koffertje reeds dienst zal kunnen doen op de volgende dag, wanneer het „Prinsjesdag" zal zijn. Het nieuwe koffertje zal van binnen Nassau-blauw gevoerd zijn, aan de buitenzijde zal het worden voorzien van het Nederlandse wapen met het opschrift „derde dinsdag in septem ber". Houdbaar bloed SCHIPHOL, 5-9. Dr. H. W. Krijnen, biochemicus van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst te Am sterdam, heeft voor zijn ver trek naar Stockholm op Schip hol verteld, dat er patent is aangevraagd op de vereenvou digde methode, die hij in het laboratorium heeft ontwikkeld voor het onbeperkt houdbaar maken van bloed in diepvries. Neurenberg voor de V.S. als open bare aanklager optrad, verklaarde voorts, dat de Westduitse grondwet langzaam beroofd" wordt van alle democratische inhoud. Een open dis cussie van vraagstukken, die van es sentieel belang waren voor het land, was taboe. De democratie in West- Duitsland werd in gevaar gebracht door de „samenwerking tussen de lei ders van de wapenindustrie en de steeds sterker wordende strijdkrach ten". De socialistische bond van Duitse studenten heeft zondag in Frankfort het ontslag geëist van de Westduitse staatssecretaris voor economische sa menwerking, Friederich Karl Vialon. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 44 ie Jk 'kom volgende week wel weer eens kijken". Marrie wees naai* 'het raam en het verkeer óp de weg. „Een mooi uit zicht, een tante die je waarschijnlijk tot in ide grond verwent, lang slapen, lekker eten en verder niets doen. En dan moppert-ie ook nog. Heb je ooit zulke ondankbare mensen gezien?" „Jawel, 'dat klinkt geweldig mooi, maar ik ga liever aan ihet werk". „Lieverbroodjes zijn al lang uit de mode. In Tiel bestaan ze helemaal niet. Doe nou eens netjes als een braaf kereltje, wat de grote mensen willen, hé?" Hij schoot in een lach. „Ja, steek er de draalk maar mee". Marrie schudde afikeui*end haar hoofd en fronste de wenkbrauwen. „Foei, wat een ondankbaar mens. Terwijl wij alleen maar het goede met je voor hebben. Netjes iedere dag je middagtukje, hé? En mis schien mag je over een paar dagen wel luisteren naar wat zachte radio- muzl&k. Zal ik het aan de dok lor vragen?" „Hé nee, Marrie, je moet hem niet zo plagen", sprong tante Duuk in dc bres. „Een mens gaat per slot van rekening niet voor zijn plezier een paar weken plat liggen". „Nou, heb maar geen medelijden met 'hem Jhoor", spotte Marrie. „Daar moet een man tegen kunnen, wat jij, Barend?" „Ik vind het helemaal niet erg, hoor. Ik weet best, dat je er niets van meent". Flitsen uit het buitenland ALGIERS. President Ben Bella van Algerië heeft Zennadi Moham med el Hadi, die ter dood veroor deeld was wegens moord op de voormalige Algerijnse minister van buitenlandse zaken Chemisti, gra tie verleend. STUTTGART. Jonge personeels leden van 'n bouwmaterialenfabriek in Lenbeng bij Stuttgart hebben ge heel aan de hand van een 460 jaar oud ontwerp van Leonardo da Vinei een machine geconstrueerd welke zonder verdere ingreep vijlen fabri ceert. WASHINGTON. Robert F. Ken nedy, de Amerikaanse minister van justitie, heeft zijn ontslag aan pre sident Johnson aangeboden. GENEVE. De 71-jarige Zwitser Leopold Boissier is afgetreden als president van het internationale co mité van het Rode Kruis. Zijn op volger is de 68-jarige Samuel A. Gonard, eveneens een Zwitser. BRUSSEL. In de Belgische plaats Mater in het zuiden van Vlaanderen zijn twee Duitse gasgranaten uit de eerste wereldoorlog ontploft, geluk kig zonder slachtoffers te maken. SINGAPORE. In Singapore, waar zich wederom onlusten bobben voor gedaan, is een uitgaansverbod uit gevaardigd. De laatste tijd kwam het enkele malen tot botsingen tus sen Chinezen en Maleiërs. ALGIERS. Kolonel Mohammed Ohaabani, gewezen bevelhebber van het vierde militaire district in Al gerië, is terechtgesteld, zo wordt van betrouwbare zijde vernomen. Ohaa bani is in Oran ter dood veroor deeld wegens rebellie. KOESAKA. In Loendazi (Noord- Rhodesië) is gevochten tussen mili tairen en aanhangers van de Loem- pa-sëkte. Twee soldaten en een on bekend aantal Loempa's kwamen daarbij om het leven. Het is de eer ste maal sedert weken dat weer melding wordt gemaakt van ge vechten waarbij deze sekte 'is be trekken. HOLZKIRCHEN. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's nabij de Westduitse plaats Holzkir- Chen zijn vier Westduitsers door verbranding om 'het leven gekomen. Een musicus uit Noorwegen werd ernstig gewond. HALIFAX. Admiraal H. P. Smith, opperbevelhebber van 'de NAVO in het gebied van de Atlantische Oce aan, is van mening dat de NAVO niet over voldoende zeestrijdkraoh- ten beschikt. Hij verklaarde op een persconferentie in Halifax, dat de Russen hun marine geweldig uit breiden KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papendrecht (toez.): P. de Jong te Veenendaal; te Vee- nendaal (6e pred.pl.): T. Langerak te Vinkeveen. Bedankt voor Nieuw-Buinen (toez.) J. C. Krajenbrink te Nagele-Tolle- beek (N.O.P.); voor Polsbroek en Vliet: J. C. Terlouw te Vuursche. Geref. Kerken Beroepen te Wilsum (O.): G. v. 't Riet te Lioessens. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Assen (voor de zen- dingsarbeid in Brazilië): D. J. van Stelten te Oud-Loosdrecht; de Er- melo: R. Houwen te Hattem. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zutphen: A. C. Noort te Groningen. Bedankt voor Hamilton (Ont. Can.) P. v. Zonneveld te Bennekom. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Apeldoorn: J. J. Bik, laatstelijk pred. in Venezuela, woon achtig te Laren. „Verbeeld je maar niks, meneer van Ewijk. Zal ik met de koffie hel pen, tante?" „Mankeert er wat aan m'n han den?" „Wilt u me soms de 'hele dag bij die luilak laten zitten?" „Daar zul je anlders niets van krij gen. Alsjeblieft, je koffie. Help Ba- ren'd een beetje overeind, kan-ie zijn koffie drinken". „Heeft hij daar nog hulp bij no dig Zal ik je vanmiddag voeren met het eten?" Ze boog zich naar hem toe en hielp hem voorzichtig een ein'dje omhoog, de kussenis in zijn rug duwend. „Voeren?" 'herhaalde hij. „Je hebt sinds je hier bent, nog niet anders gedaan!" Ze gaf hem zijn koffie en steunde hem in de rug. „Je kunt er wel te gen, hé?" „Best. En je mag me vanmiddag wel 'helpen met eten". „Zou je wel wiillen, meneertje. Ik neem aan, idat je je mond zelf wel kunt vinden". Na het eten 'hielp Marrie haar tante met de afwais en toen ze ge reed was, keek ze op de klok: tien over 'half twee. In de 'kamer zei ze tegen de man: „Nu ga jij een poosje rusten, vriend, want anders wordt het veel te druk voor je. Tante Duuk doet ook haar middagtukje en ik ga een fikse wandeling maken. Zo te gen vieren zien jullie me wel weer verschijnen". Ze zag een trek van teleurstelling op zijn gezicht komen. „Ik had ge hoopt...." begon 'hij, doch Marrie sneed hem dc pas af. „Denk je. dat ik ruzie wil 'hebben met je dokter? Je bent nauwelijks een paar dagen thuis. Nee. Barend, nu een paar uur rusten, zonder damesgezelschap in 'de buurt, want anders komt er toch niets van. En ik wil ook wel eens de 'buitenlucht in. Ik zit ook iedere dag binnen". (Wordt vervolgd.) l Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5