Bom Grevelingendam wordt gedemonteerd Buitenlanders in Stanley- STAD EN EILAND Ontwikkelings - saneringsfonds tuinbouw Grond wordt schaars artikel in ons land Extra uitzending radio-nieuwsdienst als zeer slecht weer verwacht wordt BRUINISSE, 2-9. Omdat ontplof - ling ter plaatse ondergrondse tril lingen zou veroorzaken, die nade lige gevolgen zouden kunnen hebben voor de kabelbaan over de Greve- lingendain, werd woensdagmiddag door de vijf man sterke ploeg van de Marine-MUnopruimingsdienst uit Den Helder besloten heden (donder dag) de vliegtuigbom, die deze week op de Krammerplaat gevonden werd, te demonteren. Hiertoe zal een heftruck vanaf de Grevelingendam over de zandplaat naar de ongeveer duizend meter verder gelegen vindplaats rijden. Na demontering zal het gevaarte naar Den Helder worden gebracht. In hun lange loopbaan hadden deze mannen een zo grote bom nog niet ontmoet. De Duitse bom, die ongeveer duizend kilogram weegt, is 2.25 meter lang, waarvan 80 centi meter boven het zand van de zand bank uitsteekt. zet, die door drijvende bokken van elders waren aangebracht. Deze lan- dingsboten zijn later gesloopt. Zij be vatten echter veel oorlogsmateriaal, waaronder veel granaten. Bij laag water komt telkens nog wat boven. De Mijnopruimingsdienst zal ook deze granaat onschadelijk maken. Granaat gevonden Voor de tweede keer binnen en kele weken werd te Bruinisse een granaat aangebracht, gevonden op de slikken oostelijk van de oude vis sershaven, thans x'eparatiehaventje. Op deze slikken werd in 1946 een aantal Duitse landingsboten neerge- „Groenen" verven" DELFT, 2-9. De adspirant- leden van de christelijke stu dentenvereniging „Societas Studiosorum Reformatorum" (S.S.R.) te Delft zullen een nuttige besteding van de groentijd krijgen. In drie groepen van veertig man aan gevuld met tien ouderejaars, zullen zij in de omgeving van Nunspeet en Otterlo de zomer huisjes van de Stichting Jeugd- haven te Rotterdam netjes in de verf zetten. Naar een lid van de novitaatscomm^ssie vertelde, moest dit werken in de groentijd worden gezien als een experiment in het kader van het gehele ontwikkelings proces dal met betrekking lot de groentijd al jaren aan de gang is. Zilveren P.T.T.-jubilaris te Haamstede HAAMSTEDE, 1-9. Maandag her dacht de heer J. J. Kloet te Haam stede, de dag waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij de P.T.T. Hij begon zijn loopbaan bij het hulp postkantoor te Burgh-Haamstede als hulpbesteller. In die 25 jaar heeft de 'heer Kloet heel wat rangen doorlopen er. al spoedig werd hij ambtenaar. In die functie heeft hij talloze keren op verschillends plaatsen een kantoor houder vervangen. Het vervangings- werk breidde zich nog verder uit en St. Philipsland's postkantoor kreeg de heer Kloet eveneens als vervan ger. Ook in Tholen en zelfs in enige gemeenten van West-Brabant is de jubilaris geen onbekende. Overal waar hij kwam te werken toonde de heer Kloet zich een rustig en be hulpzaam ambtenaar, die iedereen met raad en daad 'bijstond. Momen teel is hij opgeklommen tot de rang van emp. 3. Velen maakten maandag van de gelegenheid gebruiik om de heer Kloet en zijn familie 4e feliciteren. In de loop van de dag verscheen de directeur van het hoofdkantoor te Zierikzee, de heer A. Zoutewelle, d'ie de heer Kloet namens de P.T.T. gelukwenste en de daarbij gebrui kelijke geschenken overhandigde. Ook de collega's van het kantoor Burgh-Haamstede maakten hun op wachting en in de avonduren feli citeerde burgemeester Everwijn de jubilaris. Zo werd deze dag voor de heer Kloet tot een onvergetelijke. Het weer in augustus op „De Scheldemonden" De maand augustus staat bekend als een natte maand en ook augus tus 1964 komt met 87.7 mm neerslag ruim 20 mm boven normaal. Tooh was het weer over het alge meen genomen goed, want augustus telde dit jaar Slechts 10 regendagen en de regen viel op enkele dagen in zeer grote hoeveelheden. Zo werd op 8 augustus 26.5 mm en op 9 augustus 20.4 mm afgetapt, terwijl op 13 augustus 15 mm en op 20 aug. 12.2 mm werd geregistreerd. Er kwamer. in deze maand twee tropische dagen voor. Een tropische dag is een dag waarop het kwik bo ven de 30 graden Celcius komt en dat waren 26 augustus met 31.7 en 27 augustus met 30.2 graden. De gemiddelde dagtemperatuur was in augustus 21 gra'den, wat ze ker niet laag mag worden genoemd. Goldwater start met verkiezingscampagne PRECOTT, 3-9. Senator Goldwater heeft donderdag met een toespraak in Prescctt (Arizona) zijn verkie zingscampagne voor het Amerikaan se presidentschap van stapel laten lopen. Hij deed meteen een aanval op zijn democratische mededinger, de huidige president Johnson, door deze er van te beschuldigen dat hij een koers van eenzijdige ontwapening en concessies vaart. De republikeinse kandidaat kritiseerde het bestuur onder president Johnson, dat hij er een van straatoprcer noemde. Hij keurde voorts het huidige sys teem van militaire dienstelicht af en beloofde hieraan een einde té maken zodra hij in het Witte Huis zou ze telen. Eeuwfeest Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren DEN HAAG, 3-9. Het honderdjarig bestaan van de Nederlandse Vereni ging tct Bescherming van Dieren zal cp 9 oktober in het Kurhaus in Sche- veningen worden herdacht. In de morgenuren is er een bijeen komst van het hoofdbestuur van do vereniging met de afgevaardigden der afdelingen en andere leden. Na de lunch begint de officiële bijeenkomst, die aanvangt met een toespraak door de voorzitter der vereniging prof. dr. S. Hofstra uit Amsterdam. Vervolgens zal het woord worden gevoerd door orof. B. A. M. Barendse O.P., hoogleraar in de thomistische wijsbegeerte aan de universiteit van Amsterdam; door prof. mr. dr. I. A. Dieoenhorst, hoog leraar in het strafrecht en de straf vordering aan de vrne universiteit in Amsterdam en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en door drs. L. J. M. van de Laar, staatsse cretaris van onderw''- kunsten en wetenschapnen. Boeren teelden in 1964 wat minder aardappelen BEN HAAG, 2-9. De oppervlakte consumptie-aardannelen in ons land is dit jaar rond 15 procent lager dan in 1963, n.l. 57.000 tegen 66.500 hec tare, zc heeft het secretariaat van het Produktschap vcor aardapnelen meegedeeld. De oppervlakte con sumptieaardappelen bedraagt nu nog maar 63 procent van die in 1960. Dank zij de zeer goede hectare-op brengsten die van deze oogst ver wacht worden kan opnieuw een flink kwantum aardapnelen voor de consumptie-export beschikbaar ko men. Over de situatie in andere lan den deelt het secretariaat onder meer het volgende mee: in België zou het areaal met ongeveer 10 pro cent zijn teruggegaan, maar de hec tare-opbrengsten zijn goed tot best, in Frankrijk zou de o^oervlakte eveneens ongeveer 10 procent lager z»in en bovendien zouden de hectare opbrengsten kleiner zijn dan vorig jaar, in West-Duitsland zou een oogst verwacht worden die 20 tot 25 pro cent kleiner is dan vorig jaar, door areaalinkrimning en geringere hec tare-opbrengsten. EEN VISDIEFJE Een visdiefje, in het Dijk- water geringd, op 10 juni 1964, werd op 30 juli van dit jaar dood aangetroffen te Grande Synthe, een plaats in Noord- Frankrijk, zuidelijk van Duin kerken. Het dier was tegen een hoogspanningskabel ge vlogen, Hieruit blijkt dus, dat in tegenstelling met b.v. de scholeksters, die lang op een zelfde plaats blijven, andere watervogels reeds vroeg naar het zuiden trekken. stad worden geëvacueerd LEOPOLDSTAD, 2-9. De comman dant van de opstandige strijdkrach ten in Stanleystad, Nicholas Olenga, heeft woensdag het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in LeoDold- stad toestemming verleend een vlieg tuig naar Stanleystad te zenden. Ver wacht wordt dat vandaag (donder dag) een DC-4 uit Leopoldstad naar Stanleystad zal vertrekken, om alle buitenlanders aldaar te evaeuëren. Een V.N.-funktionaris deelde mee dat artsen en medicamenten, waar de V.N.-medici in de bezette stad dringend om hebben gevraagd, met dit vliegtuig zullen worden gezon den. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Juniorenccmpetitie Wijziging programma zaterdag 5 september aanstaande: Groep A I: ingelast: Zeeland Sport AI-Zierikzee AI (3.00 uur, scheidsr. D. Klaassen). Groep A VI; vervallen: Volharding '32 AI-Zierikzee AI. Vriendschappelijk Burgh I en IIRenesse I en II Als laatste partij voordat de com petitie begint, ontvangt Burgh a.s. zondag op het sportpark „Van Zuijen" nabuur Renesse, dat met twee elftallen de strijd aanbindt. Beide wedstrijden beginnen om 14.30 Over de krachtsverhouding tussen de beide eerste elftallen valt nog niets te vertellen. Wedstrijden tus sen Renesse en Burgh zij-n altijd spannend, hetgeen in voorgaande ontmoetingen (duidelijk werd bewe zen. Burgh speelde zaterdagmiddag te St. Maartensdijk de returnmatch tegen Smërdiek. Het werd een bik kelharde ontmoeting met een gelijk spel, 3-3 als uitslag. VEENENDAAL. De 21-jarige me juffrouw Colhen uit Bilt'hoven, die vori'ge week bij een 'binnenbrandje in een cafétaria in Veenendaal enige brandwonden opliep, -is maandag in een ziekenhuis in Nijmegen aan haar verwondingen overleden. Mej. Co- hen was die dag aan het behang plakken, toen de vlam in een bus met bijzonder brandbare lijm sloeg. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking Geboren: 21. Anna Elizabeth, d. van Jan de Koning en van Eliza beth Janna van der Werf (Zierikzee) Ingekomen: Johannes A. van Geesbergen en gezin uit Zierikzee; M. van Roosmalen en gezin uit Kortgene; Johannes P. Boers en ge zin uit Steenwijkerwold; Willem de Ruiter en gezin uit Velsen; Janke Kootstra uit Vlissingen. Vertrokken: Leendert Schilperoort naar Middelburg; Cornelia Neeltje Hoek naar Middelburg; Piet er FLik- weert en gezin naar Nieuweikenk; Luitzen Brouwer en gezin naar Ber gen op Zoom. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking Gegevens betreffende de burger lijke stand en loop der bevolking over de maand augustus 1964: Geboren: Dignate Jannv. d. van F. Wattel en A. M. de Brupn (Elle- meet); Ccrnelis Evert, z. van M. de Ruijter en A. van Donselaar (Kerk- werve); Jacoba Cornelia, d. van M. de Rijke en N. C. Smalheer (Kerk- werve); Carola Ingrid, d. van C. van der Bijl en N. Kloet (Kerkwerve). Gehuwd: Johannes Cornelis Bij de Vaate, 28 jaar, en Pieternella van der Sluis, 21 jaar, (Kerkwerve). Overleden: Arnoldus Christianus Antonius Maria Jurgers, 63 jaar, (Middelburg); Marina Tuinman73 jaar, (Duivendijke). Vertrokken: J. Hameete van Kerk werve naar Capelle a/d IJssel; mej. B. K. W. de Glopner van Scharen- dijke naar Utrecht; K. Bazen met gezin van Kerkwerve naar Zierik zee; N. Brouwer van Kerkwerve naar Goes. Ingekomen: P. L. A. van der Lin de van 's-Heer Arendskerke naar Ellemeel. DEN HAAG, 2-9. De hoofdafdeling van het Landbouwschap heeft een nota opgesteld over de manier, waar op het ontwikkelings- en sanerings fonds voor de landbouw zou kunnen worden ingeschakeld bij de reorga nisatie en de modernisering van de tuinbeuw. DEN HAAG, 2-9. Grond wordt een schaars artikel in ons land, zo zegt het zojuist verschenen jaarver slag over 1963 van de rijksdienst veer het nationale plan. Zo schaars dat de prijzen daarvan in de laatste jaren een duidelijke invloed hebben ondervonden. Met name was dat het geval voor de hoogst gekwalificeerde land bouwgrond (tuinbouwgrond). voor bouwterreinen in aantrekkelijke om geving en voor recreatiegrond (veelal woeste grond). Dientenge volge doet zich thans het merk waardige verschijnsel voor, dat naar verhouding de beste en de slechtste gronden het sterkst in waarde stijgen. Voor Nederland als geheel zijn de koop-rijzen voor boerderijen het laatste jaar geste gen met plm. 30 procent, voor los bouwland met plm. 80 procent en voor los grasland met plm. 70 pro cent. Nergens is de prijs zo snel geste gen als bij het los grasland in de tuinbouwgebieden. Het stijgings percentage bedraagt hier rond 140. In 1963 werd voor een onpervlakte van biina 53.000 ha tot ruilverkave ling besloten. Het uit de cultuur nemen van minder geschikte landbouwgrond is een nieuw element in de ruilverka- velingspraktük. Een verbetering van de structuur van de Nederlandse landbouw kan op deze wijze samen gaan met het dienen van andere be langen. Het bestuur van het Landbouw schap besloot woensdag deze nota, als werkstuk van de hoofdafdeling toe te zenden aan het bestuur van het ontwikkelings- en sanerings fonds. Naar het oordeel van de hoofdaf deling zou de mogelijkheid moeten worden geopend, bijdragen uit het fonds te verstrekken aan tuinbouw bedrijven (eventueel gemengde land bouw/tuinbouwbedrijven), die nieu we teeltmethoden, teelttechnieken of voor het desbetreffende bedriifstvne nieuwe bedriifsvormen willen invoe ren en die bereid zijn op dit punt als voorbeeld te dienen voor de om geving. Om de modernisering van bestaande tuinbouwbedrijven te sti muleren met name wordt gedacht aan de vernieuwing van verouderde glasopstanden en verwarmingsinstal laties en vervanging van verouderde boomgaarden zou een beperkte bijdrage uit het fonds gewenst kun nen zijn. Een algemene premierege ling hiervoor ten laste van het fonds wil de hoofdafdeling echter niet; slechts in bijzondere omstandigheden waarbij het zou gaan om een be perkt aantal concrete objekten, zou aan stimuleringspremies kunnen ge dacht worden. ZIERIKZEE Richtingsborden omgedraaid Onbekenden hebben de twijfel achtige „aardigheid' uitgehaald ver schillende richtingsborden aan de rotonde bij de Nobelpoort om te draaien, zodat - met name van el ders afkomstige - weggebruikers in verwarring werden gebracht. De borden werden door de politie weer op de juiste wijze opgesteld, waarna zij een onderzoek naar het gebeurde instelde. Nieuwe Leger des Heils- kapitein De kapitein van het Leger des Heils, A. van der Visse, die nog sinds kort te Zierikzee werkzaam is, als opvolger van de kapitein J. Vul- perhorst, die gelijk bekend werd overgeplaatst naar Oude Peke- la, gaat ner 20 september a.s. alweer vertrekken i.v.m. een voor hem zeer eervolle benoeming, n.l. tot divisie jeugdsecretaris van het Heilsleger met standplaats Amsterdam. Hij zal hier worden opgevolgd door de ka pitein J. Ruisink en diens echtgenote thans te Geleen (Limburg). Oorzaken van organisatorische aard hebben er toe geleid, dat de kapiteins Van der Visse slechts kort te Zierikzee kon den vertoeven. Aan hun afscheid zal op hun verzoek dan ook geen officieel karakter worden gegeven. „Het Haardenpaleis" Op vrijdag 4 september a.s. vindt de opening plaats van de haarden- en kachelshowroom: „Het Haarden paleis" aan de Sint Domusstraat 43. Deze zaak wordt geëxploiteerd door de firma Saman-Deurloo. Onjuistheden in overlijdensbericht Van de zijlde 'der familie wor den wij gewezen op eriige onjuist heden die voorkomen in het vorige week gepubliceerde bericht betref fende 'het overlijden van mevrouw Stoutjesdij'k-Manni, woonachtig te Breda en niet - zoals gemeld - te Vlissingen. De onjuistheden in dit overlijdens bericht zijn ontstaan uit verkregen informaties, die naderhand niet ge heel correct bleken te zijn. "Wijlen mevr. Stoutjes'dij'k-Manni was - zo wordt ons l'ha ns medegedeeld - geen weduwe en overleed 'onverwacht op straat en dus niet-in de winkel van KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Goedereede: D. C. van Wijnen te Wouterswoude. Geref. Kerken Beroepen te Andijk (vak. C. Dijk stra): M. van Harmolen te Wens; te Groningen-zuid (evang. pred.): G. v. d. Berg te Grijpskerk; te Anna .Ja- cobapolder, te Haastrecht, te Nu- mansdorp, te Oostburg en te Viif- huizen; T. L. H. Pieterse, kand. te Voorschoten; te Beetsterzwaag: J. J. R. Baasm, kand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Amsterdam-west: K. J. Velema te Hoogeveen en S. Wijnsma te Rotterdam-zuid. Gereformeerde Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. - Zaterdag 5 september, des avonds om 7,00 uur: ds. H. Ligtenberg, Utrecht. Ned. Herv. Kerk Afscheid bevestiging en intrede ds. L. Boer Ds. L. Boer zal zondagmiddag 6 september a.s. afscheid nemen van de hervormde gemeente van Haam stede en zondagmiddag 13 septem ber a.s. om half drie, na vooraf in de morgendienst (9.30 uur) te zijn bevestigd door ds. I. P. C. van 't Hof uit Zutphen, intrede doen als predi kant van de hervormde gemeente van Almkerk, in de classis Heusden in Noord-Brabant. Leendert Boer werd op 16 mei 1915 te Vlaardingen geboren en was eerst enige jaren werkzaam in het be drijfsleven. Op ongeveer 20-jarige leeftijd begon hij te studeren, be zocht toen eerst de chr. h.b.s. in zijn geboorteplaats en studeerde vervol gens nog aan de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest. Nadat de heer Boer op 18 mei 1944 in de Prinsenkerk te Rotterdam door nu wijlen dr. K. J. Brouwer uit Oegstgeest was geor dend en ingezegend als zendeling-le raar, is hij tot januari 1946 te Spij- kenisse werkzaam geweest als hulp prediker. In april 1946 vertrok de heer Boer naar het voormalige Ned. Oost-Indië, waar hij tot eind 1950 als zendeling-leraar werkzaam is ge weest op zuid-Celebes. Na zijn terugkeer in Nederland was ds. Boer in 1951 eerst ongeveer vier maanden hulpprediker te Dinx- perloo. Daarna was hij nog enige tijd hulpprediker te Spijkenisse en na vervolgens van februari 1952 tot fe bruari 1953 te Sirjansland, in de classis Zierikzee, werkzaam te zijn geweest als hulpprediker, werd ds. Boer op 12 april 1953 bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Silvolde in de classis Doetinchem. Op 3 november 1957 verwisselde ds. Boer deze gemeente met die van Haamstede. Te Haamstede werd hij enige tijd door de classis Zierikzee afgevaar digd naar de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk. Verder was hij daar assessor van het breed mode- ramen van de classicale vergadering van Zierikzee; voorzitter van de classicale zendingscommissie in de classis Zierikzee; secretaris van de Stichting Rusthuizen op westelijk Schouwen en voorzitter van de pro testants chr. landbouwhuishoud- school te Haamstede. Tijdens zijn voorzitterschap kwam de nieuwe, moderne school „De Schutse" tot stand. de heer C. van Vessem aan de Breedstraat. Wel werd zij, nadat zij onwel was geworden, de genoemde winkel binnengedragen. Aan het dringende verzoek van de familie tot rectificatie menen wij hiermee op afdoende -wijze te heb ben voldaan. - Red. RENESSE De winterboekencollectie De win terboekencollectie, dit jaar voor het eerst betrokken bij de Pro vinciale Plattelandsbibliotheek, is gearriveerd. Er is keuze uit 100 ro mans en 50 jeugdboeken. De uitleningen vinden weer plaats vrijdags van 3.30 tot 4.00 uur in de lagere school, te beginnen vrijdag 4 september a.s. BROUWERSHAVEN Woning door brand ernstig beschadigd Woensdagvoormiddag pl.m. kwart voor elf bemerkte een bewoonster in de Noorddijkstraat een enorme rookontwikkeling in <de woning van de heer Waleboer. Daar niemand thuis was waarschuwde zij omwo nende buren, welke direct de sirene lieten gaan en de voordeur forceer den, daar het vermoeden bestond dat er nog kinderen in huis waren. De gealarmeerde brandweer was in een recordtijd aanwezig en wist on der leiding van commandant P. K. J. Bokelaar, de vuuilhaard, welke in de keuken woedde, te .blussen. De gehele, keuken, welke achter de voorkamer is gelegen, is geheel uit gebrand, terwijl 'het plafond in -de voorkamer, door -de lekkende vlam men verbrandde. Diverse ruiten sneuvelden door de enorme 'hitle, terwijl ook de gang, voornamelijk 'het plafond, danig werd vernield. De inmiddels gearriveerde brand weerploeg van Dreischor behoefde geen dienst te verlenen. Over de oorzaak tast men nog in het duister. Het is, mede gelet op de straffe oos tenwind, welke voor de belendende panden ernstig gevaar opleverde, aan het 'kordaat optreden van di verse personen te danken dat erger werd voorkomen. De schade wordt door verzekering gedekt. NIEUWERKERK Ontspanningsavond in „Ons Dorpshuis" Door „Tinn'ic en Heros" werd al hier in „Ons Dorpshuis" een film- en ontspanningsavond gegeven, aange boden door de heer M. N. de Bil. Zeer veel belangstelling was er van de zijde der dames voor deze huis- 'houdshow. Een tweetal films wer den gedraaid, waarvan de ene hu moristisch en de an'dere de haring visserij aan boord van een Scheve- ningse 'logger vertoonde. Deze laat ste filim was zeer interessant. Tus sendoor werden de produkten door een welsprekende dame en heer ge presenteerd. OOSTERLAND Nieuw schooljaar Dinsdagmorgen 1 september j.l. heeft ook de openbare lagere school, hoofd de heer P. Knuijt, alhier, haar poorten weer geopend. Gestart werd met in totaal 55 leerlingen, waarvan er tien voor het eerst de lagere school gingen bezoeken. De onder wijzer, de heer Bolkenbaas, die voor de vakantie enige tijd met ziektever lof is geweest, heeft ook thans zijn werkzaamheden weer kunnen her vatten. BRUINISSE Scholen weer van start Met ingang van het nieuwe leer jaar werden op de openbare lagere sohool te Bruinisse ingeschreven 18 nieuwe leerlingen, op 'de chr. school 29 nieuwe leerlingen, op de kleuter school 39 nieuwe leerlingen. Op de chr. lanöbouwhuishoudschool kwa men 35 nieuwe leerlingen, verdeeld in: 19 in klas I a en 16 in 'klas Ib. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie zijn nadere inlichtingen te bekomen over de na volgende gevonden voorwerpen: een bankbiljet van f 10,een koffer (tasmodel, inhoud kledingstukken); twee bankbiljetten van f 10,een rode autoped; een „Lins" sleutel; een park iet; een zwarte rij wiel tas met plastic regenjas; een bruine ~orte- monnaie met inhoud; een rose kin dervestje; een kinderarmband; een licht geruit kinderjasje; een bruin Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, geheel on verwacht, zacht en kalm, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en over grootvader JAN GEELHOED in de ouderdom van ruim 77 jaar. Dreischor: A. M. GEELHOED- HAGE Zierikzee: D. C. ROMBOUTS- GEELHOED Dreischor: I. M. GEELHOED J. GEELHOED- v. d. WEKKEN ADRIE Zierikzee: A. J. I. ROMBOUTS A. J. W. ROMBOUTS- MOERMOND Steenbergen A. M. ROMBOUTS B. ROMBOUTS- LARDENOY HANS Dreischor, 3 sept. 1964 Bogerdweg 41 De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 5 sept. a.s., 's namiddags te 14.00 uur. Heden overleed, geheel on verwacht, onze zwager en oom JAN GEELHOED in de ouderdom van 77 jaar. Namens de familie: A. HEIJBOER Dreischor, 3 sept. 1964 lederen kindersandaal; een „Lips" sleutel; een blauwe bal; een drie kwart zwarte regenjas; een plastic figuurzaag; een stel regen- ':">en met handschoenen; een plastic speel goedauto en een gouden ring met rood steentje. Aan de gemeentelijke objecten wordt gewerkt De plaatselijke ambachtslieden zijn thans druk bezig met het uitvoeren van objekten voor de gemeente Brui nisse. Zo wordt het huis, dat vroeger dienst deed als hoofdonderwijzers woning bij de o.l.-school toen deze nog in de Molenstraat gevestigd was, verbouwd tot brandweergarage. De openbare schooL (Prinses Marijke- straat-Prinses Wilhelminalaan) kriigt een flinke opknapbeurt, wegens her stel zoutschade. Dit was dan ook wel hard nodig. Er wordt school gehou den onder meer in het hervormd verenigingsgebouw en in de kerlce- raadskamer van de hervormde kerk De dakruiter van de gereformeerde kerk wordt (door een andere aanne mersfirma) van nieuwe leien voor zien. DEN HAAG. Woensdagmiddag is de 14-jarige scholier Th. P. J. Mul der uit Den Haag bij een verkeers ongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Premier Ngoeyen Klianh is van daag (donderdag) uit Dalat waar hii rust hield, in Saigon teruggekeerd. Hij begon onmiddellijk overleg met regeringsfunktionarissen. tt Bij een ontploffing in de goud mijn van Virginia in de Oranje Vrij staat zijn woensdag vier Afrikaanse mijnwerkers gedood en zeven ge wond. HILVERSUM, 3-9. In overleg tus sen de Nederlandsclie Radio Unie, de radionieuwsdienst en het K.N.M.I. is een definitieve regeling getroffen cm in uitzonderingsgevallen, waarin naar de mening van het K.N.M.I. op zeer korte termijn bijzonder slechte weersomstandigheden te verwachten zijn, een extra uitzending van de ra- dionicuwsdienst in te lassen waarin hiervoor gewaarschuwd kan worden. De direkties van de omroepver enigingen hebben zich met deze re geling geheel akkoord verklaard. Ofschoon de radionieuwsdienst od de gebruikeliike tijdstippen binnen de zeventien zenduren reeds elfmaal de gelegenheid heeft voor een der gelijke waarschuwing van het K.N. M.I., werd al eerder een voorlopige regeling getroffen om ook door mid del van extra uitzendingen een waarschuwing te laten horen voor zeer bijzondere weersomstandighe den, zoals storm, ijzel, etc. Thans is deze voorlopige regeling omgezet in een definitieve, nadat het K.N.M.I. bereid werd gevonden om een dergelijke waarschuwing aan de radionieuwsdienst te verstrekken en nadat de direkties van de omroep verenigingen zich volledig akkoord verklaarden met een onderbreking van het programma voor dit doel. Het betreft hier uitzonderingsgeval len, waarin naar de mening van het K.N.M.I. op korte termijn een nood toestand wordt verwacht en de nor male uitzending van de radionieuws dienst niet binnen een uur volgt. In die gevallen zal dus nu een extra uitzending plaats hebben. „Tetra"-melk blijft goed zonder koelkast DELFT, 2-9. Naar het A.N. P. verneemt zullen de Ver enigde Veluwse Melkfabrieken binnenkort in een zogenaamde „tetra"-verpakking (geprepa reerd papier) melk in de han del brengen, waarvan dc kwa liteit minstens zo goed wordt genoemd als die van flcsscn- melk. Dc verpakking heeft echter het voordeel, dat geen statiegeld wordt geheven en de melk erin buiten dc koel- kast ongeveer vier maanden goed kan blijven. De prijs zal geljjk zijn aan die van flessen- melk. i De V.V.M. zal dc melk in deze nieuwe verpakking via een groot winkelbedrijf in dc handel brengen. Vermoedelijk zal dat omstreeks half oktober gebeuren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6