WESTERSCHOUWEN BELEEFDE ZEER DRUK BADSEIZOEN Zaterdag begint de Zierikzeese kermis De wereldbevolking STAD EN EILAND Koninklijk bezoek aan de Deltawerken Periode van weldadige rust breekt nu aan WESTERSCHOUWEN. 31-8. Het is thans wel definitief: het toeristen seizoen in Schouwen's Westhoek is voorbij. VrUdag en zaterdag jl. ver trokken de laatste honderden gepakt en gezakt richting Zjjpe en dat bete kent dat de streek na enige zeer drukke maanden weer wat tot zich zelf gaat komen. Duizenden toeristen hebben geprofiteerd van de prach tige en warme zomer en vertrokken gebruind naar huis met een fijne herinnering aan onvergetelijke da gen. Volgend jaar zullen ongetwijfeld velen enigszins met weemoed terug denken aan het „eiland". Schouwen- Duiveland krijgt dan immers zijn eerste vaste oeververbinding en dat zal zeker tot gevolg hebben dat het aantal dagjesmensen sterk zal toe nemen. Voor velen zal dan echter juist de bekoring van een vakantie op „een eiland" verloren gaan en trouwe bezoekers, die hier vele jaren achtereen kwamen, zullen zich mo gelijk niet meer laten zien. Al is de Westhoek dan nog vrijwel ongerept, de omlijsting wordt definitief anders en dat betekent tevens dat een ze kere categorie van vakantiegangers op zoek zal gaan naar nog on-ont- dekte plekjes in ons land. Drukke zomer Overigens is het deze zomer weer bijzonder druk geweest en de levens middelenzaken bv. hebben zeer goed zaken gedaan. De vraag naar fris dranken gedurende de vele warme dagen was groot en bijna dagelijks kon men in de Westhoek de grossiers op pad zien. Verder werden enorme massa's ijs verwerkt. Tienduizenden betraden de stranden. Gelukkig heb ben zich geen verdrinkingsgevallen voorgedaan en over het algemeen verliep de strandrecreatie ordelijk. Minder ordelijk verliep het op de wegen waar jeugdige bromfietsers het wandelende publiek weer vele malen overlast hebben bezorgd. Ver keersborden werden soms dubbel ge vouwen of omgedraaid. Sommigen hebben zich niet ontzien om kabels van geparkeerde bromfietsen door te knippen. Op de weg naar Westen- schouwen werden zes jonge wilgen gekraakt; enige dagen later gebeurde dat met twaalf populieren staande aan de weg naar Zierikzee, ter hoog te van Moriaanshoofd. De V.V.V. Haamstede-Burgh is er weer in geslaagd om vele toeristen een goed onderkomen te verschaf fen en ook dit jaar waren er weer evenementen. Dat dit laatste betreft waren de programma's van vorige jaren wel aantrekkelijker dan het geen thans werd gepresenteerd. Belgen en Duitsers Intussen verblijven momenteel nog vrij veel Duitsers in de Westhoek. De vakanties in Duitsland duren dit jaar tot 6 september. De oosterburen kwamen dit jaar weer in zeer grote grote getale naar Schouwen-Duive- land. Niet alleen uit het Roergebied getale naar Schouwen-Duive- land, hetgeen duidelijk bleek uit de talloze verschillende kentekens op de auto's. Verder viel er weer een uitbreiding van het bezoek uit Bel gië te constateren. Een drukke tijd heeft ook de Rijkspolitie achter de rug. Er von den vrij veel verkeersongevallen plaats. De politie werd weer bijge staan in haar moeilijke taak door drie wachtmeesters van de Bereden Groep uit Wassenaar. Nog enkele weken en de stranden vormen weer een prooi voor wilde golven en herfststormen. Voor Wes- terschouwen breekt een periode aan van weldadige rust en al spoedig zal de enorme drukte weer vergeten zijn. Andere, meer winterse problemen, komen dan weer aan de orde ZIERIKZEE, 1-9. Een llink aantal kermisattrakties zal in de komende dagen worden opgesteld op het Ha- vtnplein. Zaterdagmorgen 5 septem ber om 10.00 uur is het dan „offici eel" weer zever dat het centrum van de stad voor enkele dagen komt te staan in het teken van de oliebollen en vermaak. Ondanks de verkorte levensduur van de Zierikzeese kermis tot vijf dagen tonen de exploitanten weer een redelijke belangstelling voor de ze jaarlijkse gebeurtenis, die overi gens gelet op vroeger dagen veel van haar glorie heeft verloren. Niettemin wordt er dit jaar weer een flinke verscheidenheid aan ver- maaksmogelijkheden geboden. Iets nieuws voor Zierikzee en Schouwen- Duiveland is de z.g. „kiddie rid-twis- ter" van de wed. N. Theunissen, een soort „treintjesvermaak" van grote afmetingen. Verder komen er beken de figuren als de heer H. Warnar met zijn palingkraam, J. Witte met lijntreksport en bussensport. Voor de kleintjes: de babymolen van J. Keij- zer en voor de „groten": de steil- wand van A. F. Goeman, schiettent van J. de Vries-, golfbaan van P. Wit te. De auto-scooter is ditmaal van J. de Voer en verder komen op de ker mis: een balco-rotor van A. Denis, wafelkraam van J. H. v. d. Linde, het bekende nougatkraam van Jac. Theuns, het bumperspel van P. Jan vier en de oliebollenkraam van C. J. SPORT VOETBAL Zierikzee I en II kwamen in Goes goed voor de dag D o Als laatste oefening voor de ko mende competitie nam Zierikzee met haar le en 2e elftal deel aan het door Robur te Goes georganiseerde toernooi. In zijn geheel zorgde Zie rikzee hierbij voor uitstekende re sultaten. Het le elftal wist in haar poule op de eerste plaats beslag te leggen. In de eerste wedstrijd werd een 2-0 overwinning behaald op Graauw, waarbij Tiggel'hoven en A. Klink voor de doelpunten zorgden. De tweede ontmoeting, tegen de organiserende vereniging Robur, le verde een 3-0 zegen op. Midvoor K. Heijboer scoorde hieibij alle drie de doelpunten. Ook de 2e klasser Steen- brgen, dat met negen spelers van het le elftal binnen de lijnen ver scheen, zag zich met 2-0 door Zie rikzee geklopt. K. Heijboer zorgde hierbij voor de openingstreffer ter wijl B. de Zeeuw de overwinning veilig wist te stellen. In de finale moest Zierikzee 'het opnemen tegen Goes, dat erin was geslaagd in de andere poule als overwinnaar uit de bus te komen. De Goes- spelers die kennelijk belust waren op revanche voor de zware nederlaag welke zij enige weken terug te Zierikzee had den moeten incasseren, zaten in deze ontmoeting veel fanatieker op de bal dan de rood-zwarten. Hiermee werd ineens het zwakke punt van Zierikzee, dat technisch weer een knap partijtje voetbalde, bloot ge legd. Dit voetbal zal Zierikzee in de competitie nog meerdere malen ont moeten en het zal de vraag zijn of zij er dan in zullen slagen hun tech nische meerderheid oök in doelpun- In Ver. Staten goedkope levensmiddelen voor arme gezinnen WASHINGTON. 1-9. - President Johnson heeft maandagavond een wet getekend op grond waarvan ar me gezinnen levensmiddelen tegen lagere prijzen kunnen kopen. De meeste levensmiddelen zijn afkom stig van overtollige voorraden land- bouwprodukten waarover de rege ring beschikt. De hulp betreft onge veer vier miljoen gezinnen en zal de schatkist meer dan 300 miljoen dol lar kosten. Zij is een van de wapens in de „oorlog tegen de ellende" die de president is begonnen. Witte scholekster BRUIN1SSE, 31-8. Langs de Grevelingendam komen grote groepen watervogels voor. In een groep scholeksters, die daar huisde, werd een viertal weken geleden een albino ont dekt. Ook in de afgelopen week werd de geheel witte vogel, tussen zijn zwarte soortgeno ten nog gesignaleerd, waaruit tevens valt af te leiden, dat een bepaalde groep vogels ta melijk lang (verschillende we ken) op een en dezelfde plaats verblijft. ten uit te drukken. In de finale te gen Goes ging het in ieder geval niet, daar zij zich met 2-0 zagen ge klopt. De reserves van Ziierikzee de den het zelfs nog beter dan het le elftal. Zij werden winnaar van hun poule door een 3-0 overwinning op Robur II, 's-Heer Arendsker.ke werd met 1-0 geklopt, terwijl .tegen DEVO II met 0-0 gelijk werd gespeeld. In de finale tegen Goes II waren de rood-zwarten uitstekend op dreef en met een volkomen verdiende 2-0 overwinning kon het strijdperk wor den verlaten, waarmee beslag werd gelegd op de le prijs. AMSTERDAM De 34-jarige schilder J C. Zaal uit Amstelveen is om het leven gekomen bij een ver keersongeluk op de kruising Van Beuningenplein - Van Hallstraat in Amsterdam. De schilder reed met zijn motor op de kruising en heeft vermoedelijk een van rechts komen vrachtauto met aanhanger te laat gezien. Nationale trekpaarden tentoonstelling (Ingezonden). De Don Kozakken, die in alle lan den waar zij zijn opgetreden een ge weldig succes hebben geoogst met hun onvoorstelbare rij kunstige acro batische toeren, uitgevoerd in volle galop op ranke supersnelle volbloeds zullen het feest van de trekpaard fokkers in pen Bosch komen opluis teren. Zoals elk jaar zijn de beste trek paardmerries en de beste trekpaard- hengsten uitgezocht om met elkaar te kampen in de overdekte prachtige markthallen van Brabantse hoofd stad. Daarnaast zullen er ook Haf- lingers gekeurd worden, want de Haflingerfokkerij heeft in de korte tijd van haar bestaan hier te lande een wel zeer succesvolle ontwikke ling doorgemaakt! Het is bekend dat in 1961 voor het eerst deze charman te en edele bergpaardjes uit Oosten rijk werden ingevoerd met de bedoe ling ze hier niet alleen te gaan ge bruiken in de landbouw en de rui tersport, maar ook om ze hier te gaan fokken, omdat het stamland lang niet aan de enorme vraag kan voldoen. Welnu, in Den Bosch kan men zich een uitstekend beeld vor men van de ontwikkeling welke de ze' jonge fokkerij doormaakt en van het peil waarop ze zich thans be vindt. Maar terugkomend op de trek paardfokkerij: de fokkers-hebben dit jaar een bijzondere reden om bijeen te komen en om in een feestelijke stemming te zijn. Hun organisatie de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" bestaat namelijk een halve eeuw. Dat is een hele tijd, maar hel zegt nog meer wanneer men kan aantonen, dat zij in al die jaren nog niets van haar energie en kwaliteit heeft verloren. Van die energie en die kwaliteit kan men zich vooral de tweede dag, zaterdag 19 september, overtuigen. Jongmans. Natuurlijk zal ook de Zie rikzeese heer C. A. van Beveren met de „patatwagen" gedurende de ker mis op het Havenplein present zijn. Voorts kan men volgende week weer terecht in de Concertzaal-bios coop. Gedurende de kermis, van 5 tot en met 10 september, wordt ver toond de vrolijke Franse film „La Belle Americaine". NEW YORK, 31-8. De wereldbe volking bedroeg in 1963 3.135.000.000 zielen. Tussen 1958, toen er twee mil jard 893.000.000 mensen waren, en 1962 nam de bevolking met 63 mil joen of 2.1 procent per jaar toe, al dus het demografisch jaarboek van de V.N. Tokio telt de meeste inwoners nl. 8.613.000; New York komt op de tweede plaats met 7.781.984 inwoners. VISSERIJBERICHTEN Mossclhandel iets afgeremd De mosselhandel werd deze week afgeremd door het buitengewoon warme weer. De hoge temperaturen waren beslist ongeschikt voor mos- selvervoer. Enkele kwekers die van de Waddenzee moesten leveren, heb ben om deze redenen hun orders niet uitgevoerd, terwijl anderen die dit wel deden, zoals te begrijpen was klachten kregen over een te hoog percentage zwakke mosselen. Na tuurlijk kon uit Zeeland de aanvoer wel doorgaan, maar op vele Zeeuwse percelen komt een overvloedige al- gengroei voor, waardoor de mosselen moeilijk kunnen worden gevangen. Deze algengroei (groente noemen de kwekers dit euvel) komt vooral voor bij warm weer, naarmate het seizoen kouder wordt verdwijnt deze flora, maar ze kan in de maanden juli en augustus er toe leiden, dat men niet aan de levering kan deelnemen. SPORT VOETBAL Nederlaagtoernooi „Bnise Boys" Bruse Boys heeft haar nederlaag- toernooi afgesloten met een 4-1 overwinning op Duiveland. Nu het toernooi is beëindigd kan de balaps worden opgemaakt, waaruit blijkt dat Zierikzee door een 3-1 overwin ning beslag heeft weten te leggen op de eerste prijs. Op de tweede plaats kwam W.H.S, (2-5), derde Renesse (2-3), vierde Burgh (4-4), vijfde Drei- schor (6-2), zesde Duiveland (4-1), zevende Brouwershaven (6-1) en als achtste S.V.O.W.K. (6-0). Al met al was het weer een uitstekend ge slaagd toernooi, waarbij Bruse Boys een aantal nuttige oefenwedstrijden heeft kunnen spelen voor het aan staande seizoen. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Door de „Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de vlucht uit Par- kestone (Engeland) op zaterdag 29 augustus 1964. De afstand was 199 kilometer, met westenwind. Deze over-water-vlucht leverde als ge volg van goed vliegweer weinig ver liezen op. De snelste duif legde deze afstand af in twee en een half uur, wat neerkomt op een snelheid van 1.310 meter per minuut. Uitslag: Ph. Steketee, Bruinisse, 1, 3, 5; J. van der Spek, Bruinisse, 2; A. J. IJzelen- berg, Bruinisse, 4; C. S. Capelle, Bruinisse, 6. P.V. „De Bruse Trekker" Bruinisse Uitslag van de 'laatste vlucht met jonge duiven vanaf Creil. Ph. Steketee 1 - 2; J. v. d. Spek 3 en 8; C. Bolle 4 en 7; A. de Ko ning 5 en 6. Sclieepvaarlberichten Esso Amsterdam (t.), 31-8 van Ha lifax naar Amuyabay. Esso Den Haag, pass. 31-8 Kaap St. Vincent naar Rotterdam. UTRECHT. Aan de internationale najaarsbeurs, die van 14 tot en met 22 september in Utrecht wordt ge houden, nemen 1150 firma's deel. Hiervan komen er 710 met Neder landse en 440 met buitenlandse pro- Hukten. In totaal zullen inzendingen uit 21 landen op deze najaarsbeurs worden geëxposeerd. RIJSBERGEN. Het 5-jarig meisje C. R. uit Rijsbergen is, toen zij op haar fietsje de weg Rijsbergen-Bre- da overstak, door een vrachtauto aangereden en om het leven geko men. flERIKZEE De vuilophaaldienst Men maakt ons er op attent dat de vuilophaaldienst voor donderdag a.s., in verbant! met de opbouw van de kermis, is vastgesteld op woens dag '2 september. HAAMSTEDE Demonstratie Steeds meer huisvrouwen gaan over tot de aansdhaf van modern materiaal in 'hun keuken. Een nieuw snufje, in geheel Europa verkrijg baar, zijn hermetisch sluitende bus sen en bakken die de levensmidde len langer goed houden. Ook voor de koelkast en de diepvriezers zijn deze ideaal. Een der demonstratrices, mej. A. Steijger uit Delft, gaf een dezer dagen een demonstratie in de recre atiezaal van camping „Rozenhof". De belangstelling was vrij groot en het zijn vooral kamperende dames die animo voor deze nouveauté's hebben omdat ook in tenten het op bergen van levensmiddelen vaak problemen opwerpt. BROUWERSHAVEN Filmreportage van de stad Evenals te Renesse zal ook te Brou wershaven de Ned. Blindenbond een film opnemen, een film die niet al leen het karakteristiek van de stad toont, maar ook de bewoners. De iilmopnamewagen van de Blinden bond komt op dinsdag 8 september naar Brouwershaven. De film zal ook een beeld geven van het verenigings leven. Hiertoe wordt een optocht ge organiseerd, die zich (om 18.15 uur) zal formeren bij het politiebureau aan de haven. T.z.t. komt de doku- mentaire in vertoning voor het pu bliek. NOORDGOUWE Zakjescollecte kankerbestrijding Heden (dinsdag) worden zakjes verspreid, waarin de burgerij een gave kan doen voor de kankerbe strijding. Het Koningin Julianafonds houdt weer de jaarlijkse collecte. Hier ligt een kans voor iedereen. Het 'betekent geven, om steeds méér te ontvangen. Ja, U hebt het goed gelezen: om steeds meer te ontvan gen. Dat is een oud en nog steeds waar woord. U weet, dat jaarlijks hij vele dui zenden medemensen 'kanker gekon- stateerd wordt en dat in ons land één op de vijf sterfgevallen door kanker veroorzaakt wordit. U weet ook, dat vele 'knappe kop pen en toegewijde werkers dag-in- dag-uit hun beste kradhten geven om de ware aard van deze ziekte te ontrafelen en het lijden van de me demens te verlichten. En U begrijpt, dat 'de materiële basis van al deze arbeid, van al die liefdevolle zorg, géld is, veel geld, dat er moet zijn. Dat er moet ko men, met dubbeltjes, kwartjes, gul dens, tientjes en honderdjes, tot er de miljoenen op tafel liggen, nodig om de, duidelijke en zo verheugende vooruitgang mogelijk te maken en bij te 'kunnen 'houden. En daarom, geef Opdat wij kunnen ontvangen: steeds vroegere 'diagnose, steeds hoopvoller uitzicht, steeds verfijn der behandelingsmethoden, kortom, steeds minder lijden. U ziet het: hier ligt uw kans. OUWERKERK Oliebollendag Donderdag 3 september a.s. orga niseert het bejaardencomité weer 'n oliebollendag. Evenals op andere ja ren poogt men op deze wijze gelden bijeen te krijgen, teneinde de weke lijkse bijeenkomsten der bejaarden te kunnen financieren. Gelet op het nobele doel, bevelen wij het zon der twijfel smakelijke produkt gaarne aan in de belangstelling van het publiek. Om de bejaarden niet te vergeten, moet men oliebollen eten!! NIEUWERKERK Geslaagd concert „Nu met Hope" Voorafgegaan door het tromme lende tamboercorps, maakte de mu ziekvereniging „Nu met Hope" van Bruinisse haar intree op het dorp, teneinde op de muziektent een uit wisselingsconcert te geven. Allereerst gaven de tamboers op de Ring nog een demonstratie in fi- guurmarcheren, waarna met een pittige mars 'het concert werd ge opend. De belangstelling was niet bijzonder groot. Dit was niet de schuld van 'het korps, nog van de door haar uitgevoerd1 nummers. Het kwam geheel voor rekening van het bij uitstek koude en gure weer, een zeer slechte avond om een concert te beluisteren. Met een 'taptoe werd het geslaagde concert toesloten. OOSTERLAND Dokter de Putter naar Leiden Wegens zijn benoeming tot contro lerend geneeskundige bij de Soéiale Verzekeringsbank, de S.V.B., met als voorlopige standplaats Leiden, zal de plaatselijke geneesheer dokter J. W. de Putter, met ingang van 15 sep tember a.s. onze gemeente gaan ver laten. Sedert 10 december 1953, toen hij de praktijk van wijlen dokter G. H. Vleugels Schutter overnam, is hij behalve huisarts ook gemeentege neesheer hier ter plaatse geweest, nl. van Ooster- en Sirjansland. Behalve vele ziektegevallen heeft de dokter ongeveer, naar hij mede deelde, twintig procent van de hui dige bevolking het levenslicht hel pen aanschouwen. Het waren onge veer vierhonderd bevallingen waar bij hij hulp verleende. Talrijke dorps genoten zien dokter De Putter node vertrekken, daar hij zich heeft doen kennen als een kundig geneesheer, waaraan talrijke inwoners veel te danken hebben. Bij nacht en ontij stond de dokter steeds klaar om zijn patiënten als het nodig was te be zoeken en bij te staan. Intussen heeft hij do praktijk als- ïfé!^f&&êÈtei.iÈisk£i Te Zierikzee is een begin gemaakt met de bouw van 30 woningen die - in hoogbouw uitgevoerd - zullen verrijzen aan de Plevierstraat. De huizen worden - zoals reeds gemeld - centraal verwarmd. Evenals elke bouw bestond het begin ook in dit geval uit heien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Oosterland's gemeentewerkman J. Hage nam afscheid Maandagmiddag 31 augustus werd in tegenwoordigheid van hei college van b. en w. van Duiveland, de ge meentewerklieden, de gemeente-op zichter, de heer Schuiling, het secre- tariepersoneel en de G.W.S.-mannen, afscheid genomen van de gemeente werkman de heer Joh. Hage Hz., die wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd de gemeente dienst gaat verlaten. In november van het rampjaar '53 aangenomen op arbeidscontract, kwam de heer Hage op 9 augustus van het jaar 1954 in vaste dienst van de gemeente Oosterland als werk man terwijl hij uiteraard later in dienst van de samengevoegde ge meente Duiveland overging. Burge meester Van Eeten prees de ijver en de bekwaamheid van de scheidende funktionaris en dankte hem hartelijk voor alles wat hij in het belang van de gemeente had verricht. Vooral na de watersnood was er zeer veel ver nield in de gemeente en het was een zware taak voor de gemeentewerk lieden dit alles te herstellen. Nadien heeft het werk meer een onder- houdskarakter gekregen. Vooral op het gebied van de beplantingen heeft de heer Hage zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt. Men denke hier bij vooral aan de eigen boommes- en heesterskwekerij van de gemeen te, dat voor een groot deel het werk was van de scheidende werkman. Op uiterst deskundige wijze wist hij de ze materie te behandelen. Spreker hoopte dat de heer Hage nog lang van een welverdiende rust zal mo gen genieten. Namens de gemeente bood de burgemeester een boeken- bon aan. De heer Schuiling. het woord voerende namens de collega's en het secretariepersoneel, dankte de scheidende gemeentewerkman voor de sublieme samenwerking onderling tijdens de bijna 11-jarige periode en bood hem namens allen een prachti ge vijfdelige encyclopedie aan. Na dat de heer Hage nog enige herin neringen had opgehaald uit de eer ste jaren van zijn gemeentedienst kort na de ramp, sprak h" zijn op rechte dank uit voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en voor de waardevolle cadeaus. De burgemees ter deelde tenslotte nog mede dat hij hoopte dat de samenwerking met de nieuwe funktionaris, de heer Adr. Kwaak, die de plaats van de heer Hage heeft ingenomen, even goed zal zijn als met zijn voorganger. Na deze korte plechtigheid bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. VLISSINGEN, 1-9. Een uitgebreid programma wacht koningin Juliana, die vandaag (dinsdag), morgen en donderdag een werkbezoek brengt aan Zuid-Hclland, Zeeland én Noord- Brabant. Met name zal zij bezoeken brengen aan een aantal waterstaats werken, waaronder de Deltawerken, cm zich opnieuw op de hoogte te stellen van de vorderingen van deze grote, grootse en indrukwekkende projekten. Achtereenvolgens worden (van daag) bezocht de Haringvlietbrug, de bouwput voor het sluizencomplex in het Haringvliet en het werk in de Grevelingen, staat voor woensdag een bezichtiging van de in aanbouw zijnde brug over de Oosterschei de op het programma, een vaartocht over het Veersche Meer naar Kamperland een bezoek aan het kroondomein „Het zilveren schor" en als hoog tepunt de officiële opening van Neerlands jongste haven: de Sloeha- ven bij Vlissingen-oost. Op donder dag 3 september tenslotte volgt een bezichtiging van de bouwput voor de Vclkeraksluizen bij Willemstad. Het programma Het programma voor dit bezoek werd opgesteld door de minister van verkeer en waterstaat, in nauw over leg met de commissarissen der ko ningin in de provincies Zuid-Hol land, Zeeland en Noord-Brabant. Tij dens de gehele tocht zal de vorstin worden vergezeld door minister mr. J. van Aartsen (verkeer en water staat) en zijn echtgenote, mevrouw C. van Aartsen-Stap. In het gevolg van de koningin bevinden zich voorts jonkvrouwe C. E. B. Röell, haar partikulier secretaresse en de kanilein-luitenant ter zee E. Roest, adjudant van de vorstin. De route, die de koningin deze da gen zal volgen, is zodanig gekozen dat de burgerij, waar mogelijk, ge legenheid zal krijgen de koningin in hun gemeente te begroeten. Tijdens de tocht zal, zo is meegedeeld, niet worden gestopt. Koningin Juliana zal zich, na afloop van de dagbezoe- ken, aan boord begeven van het ko ninklijk jacht „Piet Hein", dat zich in de Zeeuwse wateren bevindt. mede zijn woonhuis met toebehoren overgedaan aan dokter H. Speelman, afkomstig uit Overschie. Dokter Speelman, die 39 jaar oud is, is vier jaar geleden arts geworden en heeft sedert die tijd nog geen eigen prak tijk uitgeoefend, doch is steeds als waarnemer werkzaam geweest. Per 1 september begint de nieuwe arts hier de praktijk. BRUINISSE De „Pief Hein" reeds gearriveerd Het koninklijke jacht „Piet Hein", dat heden (dinsdag)avond ongeveer zes uur H.M. de Koningin te Brui nisse aan boord zal nemen arriveer de reeds maandagavond in de vis sershaven. Uiteraard had dit fraaie vaartuig, dat nu van zeer dichtbij kon worden bezichtigd, veel bekijks. Vliegtuigbom gevonden op Krammerplaat De heer B. C. A. van den Oever, die met zijn jacht „De Vrouw Eliza beth", veel in de omgeving van Brui nisse opereert, ontdekte zondagmid dag, op de Krammerplaat een uit 'het zand stekende vliegtuigbom. Waarschijnlijk betreft ihet bier een bom (pl.-m. 1000 kg) uit de laatste wereldoorlog, die in het zand van de plaat terecht 'kwam, niet ontplof te en thans weer door stroom en wind is bloot gesdhuurd. Burgemeester van de Linde van Bruinisse en adjudant Pipping van de Rijkspolitie hebben zich maan dagmiddag onder geleide van de 'heer van den Oever, naar de plaats begeven, waar deze laatste het ge vaarlijke projectiel had ontdekt. Het wend opnieuw gevonden en kele honderden meters oostelijk van de Grevelingendam, op een plaats waar doorgaans weinig of geen mensen komen. Gelukkig ligt het oorlogstuig ook wel bezijden de soheepvaartroete. De mijnopruimin'gsd'iensl. zal de bom woensdagmiddag onschadelijk maken. Door het leggen van boeien heeft burgemeester Van de Linde de ge vaarlijke plaats gemarkeerd. Ijsbaan wordt gedraineerd Aan de egalisering en de draine ring van de ijsbaan te Bruinisse wordt 'hard gewerkt. Voor dit laat ste doel werden onder meer mossel schelpen gebruikt. Deze van Yei'söke aangevoerde schelpen gaven in het begin wel wat ovei'last voor de omwonenden, door dat zich vliegen daar verzamelden, terwijl ze ook een penetrante geur verspreidden. Dorp heeft maat één slager meer Koude sanering is een begrip in de economie, dat evenals koude oor log dateert uit de laatste 25 jaar. Hoewel we aannemen dat het be grip koude sanering niet precies dekt wat thans te Bruinisse gebeurt, er is toch wel iets verontrustends aan de gang. Enige maanden geleden verkocht een slager te Bruinisse zijn zaak aan een collega uit Dordrecht. Deze kon het echler op Bruinisse niet wennen, vertrok weer naar zijn oude woon plaats en gaf een bekend makelaar opdracht de zaak te verkopen. Deze is hierin echter niet geslaagd, zodat Bruinisse thans nog slechts één sla ger telt. Vast staat dat ook enkele bakkers vóór eind 1964 hun bedrijf zullen be ëindigen. zodat dan nog vier bakke rijen overblijven, terwijl twintig jaar geleden nog tien bakkers hun cliën- tèle van brood voorzagen, al waren er toen echt wel teveel. Ook in andere branches hoort men hardnekkige geruchten over ver koop, wat eveneens tot gevolg zou hebben dat nog slechts één vertegen woordiger van een bepaald beroep zou overblijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7