Bij C.A.V. komt gouden oogst van Schouwen-Duiveland terecht Chefarine ,4 Hard en efficiënt werken aan de Zelke BOUW SPEELLOKAAL BEATRIXSCHOOL KOMT IN ZICHT kampvuur Renesse zag een reusachtig kleintjes w'fc# het binnenland 4-voudige werking... exlta geneeskracht! BEGIN Z1ER1KZEE, 31-8. Een groot percentage van de op Schouwen-Duiveland geteelde granen komt terecht in de installaties van de C.A.V., waar het thans weer werken is geblazen. De „grommende" machines hoort men by het passeren van de G'.A.V.-complexen aan de Zelke en wie het allemaal eens nauwkeuriger bekijkt komt bijna tot de conclusie met een „landbouw industrie" te maken te hebben. De tijd van de primitieve graandrogerij blijkt echt wel voorbij te zijn en by de C.A.V. bewijst men elke dag opnieuw weer bij de tijd te zyn en ingesteld op het verwerken van hetgeen de boer met vlijt en zweet aan de Schouwen-Duivelandse akkers heeft onttrokken. De zomer ylt voorbij, de oogst is geroofd en het goudgele graan komt in mas sale hoeveelheden in de C.A.V.-gebouwen terecht. Het bestuur van de C.A.V. nam zaterdagmorgen een kijkje hoe het daar aan de Zelke allemaal reilt en zeilt. Op vriendelijke uitnodiging van de directeur, de heer J. J. Hanse. hebben wy ons by de bestuursleden aange sloten en een kykje genomen by het omvangrijke verwerkingsproces van de granen, die de C.A.V. gretig en efficiënt in ontvangst neemt. Hart van de verwerking is uiter aard de hoogbouwsilo, waar het een komen en gaan is van met granen beladen wagens. In de silo vindt het drogings-, reinigings- en sorterings proces plaats, dat uiteraard inzette bij het begin van de oogstperiode en thans nog in volle gang is. Men moet in het kader van een totaal beeld van de C.A.V.-objecten even wel ook de laagbouwsilo niet uit vlakken. Deze laagbouwsilo ligt thans vol gerst, met een dusdanig vochtge halte dat onmiddellijke droging niet nodig is (15 tot 17 procent). Dit gun stig vochtpercentage is te danken aan de goede zomer, maar ook aan de beluchting waaraan de gerst in deze silo wordt blootgesteld. Deze week begint men met het weghalen van de gerst uit de laag bouwsilo en overbrenging naar de hoogbouwsilo. In de laagbouwsilo ligt thans 3.000 ton. De bedoeling is dat door verdere verwerking het vochtpercentage wordt gefixeerd op 15 procent. Bovendien is sortering nodig voor de localisering van de brouwgerst. Twee soorten gerst liggen opgesla gen, nl. Balder en Cambrius. En kele cellen van de laagbouwsilo zijn reeds gedroogd en geschoond; er resten thans nog twaalf cellen, die wachten op bewerking. De laagbouwsilo De laagbouwsilo blijkt - evenals de hoogbouwsilo - over een moderne apparatuur te beschikken. Er is een tweetal stortputten waar de gerst wordt binnengebracht. Verder zijn er een „afstrijkwagen" en schrapers, waarmede men van voren naar ach teren kan werken, zodat de hoeveel heden gerst gelijkmatig over de op pervlakte van de silo worden ver deeld. De storthoogte bedraagt vier meter. De tarwe is praktisch gedroogd. Zaterdag kwam men er doorheen, maar de berging geeft nogal wat hoofdbrekens, al zijn voorzieningen getroffen die aan alle redelijk te stellen eisen voldoen. Zo treft men tegen de laagbouw silo aangebouwd een wand van zgn. graankisten aan, overdekt met zei len. In de graankisten zyn ventila toren ingebouwd, die zorgen voor de beluchting van het produkt. Het ligt in de bedoeling het ge heel in een verdere toekomst te over kappen, inclusief de bewegelijke transportband tussen de lage en de hoge silo. Deze spectaculaire band heeft een knik en een stortgleuf, waaronder de wagens zich opstellen, die zodoende in korte tijd worden volgespoten. Het uitkomende graan wordt behalve in de graankisten, ge borgen in de kunstmestloods. De met graan beladen auto's komen de loods binnenrijden. Een hoog in het dak gemonteerde rijdende bak „pakt" met grote happen het graan op en stort het op een soort tarwe-Mont Blanc, die men per uur ziet groeien. Sprekende cijfers Zo is het een en al bedrijvigheid bij de C.A.V., die over een graanop- slagcapaciteit beschikt van circa 12.000 ton. Het drogen geschiedt met een capaciteit van 20 ton per uur; de beluchting met 7.500 ton. Hier nog enkele cijfers, die in dit verband duidelijk spreken. De in name bedraagt 115 ton per uur, ver deeld over drie stortplaatsen. Zo doende is reeds duidelijk geworden dat de mechanisatie ver is doorge voerd, zodat de interne verwerking der aangevoerde produkten (drogen, reinigen, sorteren, wegen, verladen) gelijk door twee man personeel kan plaatsvinden. Het blijkt in de prak tijk wel dat de losse aanvoer van granen vrij algemeen is geworden, terwijl ook de losse aanvoer van peulvruchten steeds meer ingang vindt. Op dit punt heeft men trou wens bij de C.A.V. op de toekomst gerichte gedachten wat betreft de te treffen voorzieningen, juist ook voor de peulvruchten. Onontkoombaar is trouwens om de opslagcapaciteit in de toekomst nog verder uit te breiden, als gevolg van de van jaar tot, jaar in snelheid toenemende aanvoer van de oogst en de regelmatige groei van het aantal leveranciers. Hieraan wordt reeds gewerkt door deelnemiug in de door de CEBECO en diverse coöperatieve verenigingen gezamenlijk te bouwen silo te Zwyn- drecht, die een opslagcapaciteit krygt van 37.000 ton, een grootte die met het complex aan de Zelke voldoende is om de gehele oogst van granen eri peulvruchten van Schouwen-Duive land in te bergen. Deze silo kohit volgend jaar in bedrijf. Uit een en ander blijkt zonneklaar dat het „still going strong" op de C. A.V. volledig van toepassing is. De baby van toen is volwassen gewor den en - de cijfers wijzen het uit - kerngezond. School komt in aanmerking voor een vierde leerkracht ZIERIKZEE. 31-8. Na enige ver traging, ontstaan door het te lang uitblijven van het schetsplan, werkt de architect momenteel aan het be- stedings gereed maken van 't bouw plan voor een speellokaal voor de lichamelijke opvoeding en -ontwik keling van de leerlingen der Bea- trixschool. Dit deelde burgemeester mr. F. Th. Bijckmeester maandag middag j.I. mee in de ten stadhuize gehouden vergadering van het alge meen bestuur van de Beatrixschool. De officiële term voor het nieuw te bouwen speellokaal luidt moto risch therapie-lokaal. De nieuwe uitbreiding van de Beatrixschool komt, in verbinding met het toe staande nieuwe gedeelte, te staan aan de Mulockstraat. De voorzitter verwachtte dat met de bouw van het speellokaal vrij spoedig zal kun nen worden begonnen. De sdhool aan de Grachtweg zal opnieuw in de verf worden gezet. Blijkens een schrijven van gemeen tewerken is dit werk gegund aan de firma J. W. Gudde te Zierikzee voor f 2.305,-, De raming bedroeg f 1.750,-. Voor dit werk bestond, gelet op het aantal insohrijvingen, weinig animo. De firma Gebr. Koster te Zierikzee had ingeschreven voor f 3.623,-. De ze inschrijvingen betreffen alleen het buiten schilderwerk van de school. Bij de ingekomen stukken deelde voorzitter burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester voorts mede, dat het halfjaarlijkse rapport van het cen traal verificabiebureau geen bijzon derheden bevatte. Aan het begin van de vergadering sprak mr. Dijckmeester een bijzon der woord van welkom tot het hoofd der school, de heer Rosink, die na een ziekteperiode van bijna eflf maanden met ingang van vandaag (dinsdag) zijn werkzaamheden aan de sdhool weer heeft hervat. De voorzitter sprak zijn vreugde uit over het herstel van de heer Rosink en betuigde zijn tevredenheid over het feit, dat de sdhool tijdens de ziekte van het hoofd op een redelijke wijze kon worden voortgezet. Als opvolger van de heer M. C. Verheijen benoemde de algemene vergadering tot lid van het dage lijks bestuur de Zierikzeese wethou der van onderwijszaken, mr. K. A. Keuning. Mr. Keuning was reeds eerder door de gemeenteraad van Zierikzee aangewezen als afgevaar digde in het algemene bestuur van de school. Vastgesteld werd een instructie voor de sdhoolschoonmaakster. De rekeningen over het jaar 1962 wer den voorlopig vastgesteld. De begro ting van dat jaar zafl met cijfers van deze rekening in overeenstem ming worden gebraaht. Vierde leerkracht In verband met het gestegen aan tal leerlingen met ingang van he den, 1 september, 'komt de Beatrix school in aanmerking voor de benoe ming van een vierde leerkracht. De ministeriële vergunning voor het aantrekken van deze z.g. „bovental lige leerkracht" is nog wel niet ver leend, doch aangezien aan alle eisen is voldaan kan de school van deze toestemming verzekerd zijn, zodat RENESSE, 29-8. Wie gedacht mocht hebben dat nrakties alle gasten reeds waren verdwenen moeten én by de lampicnoptocht én het kampvuur dat in de afgelopen week door de attrac- tïecommissie van de V.V.V. Renesse werd georganiseerd wel tot andere gedachten zyn gekomen. Zo om en nabij de 5.000 personen, waarbij ook velen uit de omgeving, gaven hierbij van hun belangstelling blijk, een mensenmassa als nog nimmer by een dergelijke gelegenheid werd waarge nomen. Precies om zeven uur werd op het terrein van de heer J. P. Berrevoets aan de Jan van Renesseweg door de leden van de attractiecommissie een aanvang gemaakt met het gratis uit delen van de lampions. Reeds lang voor dit tijdstip was aangebroken had zich voor het lokaal, waar de lampions werden uitgedeeld, zich een lange file kinderen opgesteld welke met de minuut aangroeide. Dankzij de voortreffelijke organisa tie konden in een vlot tempo de 1.500 beschikbare lampions worden uitge reikt. Om kwart voor acht mar cheerde het fanfarekorps „Luctor et Emergo" vanaf het Dorpshuis naar de Laone waar ter hoogte van de laan van slot Moermond zich enige honderden kinderen van „Het Zee huis" hadden verzameld. Door „Luc tor et Emergo" werd hier rechtsom keer gemaakt waarna het op de kom van Renesse aanging waar de stoet nog steeds aangroeide. Bijzonder snntig was het dat de koninklijke harmonie „Witte van Haemstede" op het laatste moment verstek moest op voorstel van burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven 'be sloten werd reeds thans te trachten een igega'digde aan te trekken en hiervoor een oproeping te plaatsen. Als opvolgster van de naar Assen vertrokken assistente mej. Kuijper, voorheen te Ouwerlkerk, benoemde de vergadering mej. J. Koeman te Moriaanshoofd. Aan het einde van 'de vergadering sprak de heer Rosink een woord van dank voor de tijdens zijn ziekte na mens het bestuur ontvangen belang stelling en attenties. laten gaan. Nu gingen de tonen van „Luctor et Emergo". dat zich overi gens voortreffelijk weerde, reeds half in de optocht geheel verloren. Vele honderden sloegen ook langs de weg het kleurryke schouwspel met de honderden veelkleurige bran dende lampions gade, waarna zy zich achter de optocht aansloten. Via de Hocgezoom en de Kabbelaarsweg ging het naar het terrein van de heer Kooman aan de Vroonweg waar enige brandweerlieden het daar aan wezige kampvuur hoog lieten op laaien toen de kop van de optocht op het terrein arriveerde. Evenals in voorgaande jaren was het weer een imponerend schouw spel de vlammen en de daarmee ge paard gaande vonkenregen hoog te zien oplaaien. Met vrolijke marsmu ziek zorgde „Luctor et Emergo" voor de juiste stemming, waarbij de jeugd haar gebruikelijke ï'ondedans ten beste gaf. Nadat het kampvuur in een massa houtskool was veranderd ging het met het muziekkorps in het voorste gelid weer op de kom van Renesse aan, waar de optocht werd ontbonden. Inmiddels hadden de brandweerlieden druk werk gekre gen daar zij niet alleen zorg moesten dragen voor het blussen van de laat ste resten van het kampvuur maar daarnaast zich nog bezig moesten houden met een door kwajongens in brand gestoken houtstapel op een in de nabijheid gelegen terrein. Ook op een camping, waar een kampvuur werd georganiseerd, moest nog as sistentie worden verleend. Tweede groep Ambonezen vertrok naar Indonesië SCHIPHOL, 31-8. Maandagmiddag is de tweede groep Ambonezen van Schiphol naar Indonesië vexdrokken. De drie gezinnen met in totaal elf kinderen, een weduwe en twee vrij gezellen, die afkomstig zijn uit de kampen IJsseloord, De Kemp. Schat tenberg en de woonoorden bij Vught en Arnhem, zullen hun vaderland na veertien jaar terugzien. De eerste groep van 85 repatriërenden vertrok op 2 juli met een toestel van de Ga- rceda. „Geen open gevangenis bij Austerlitz" DEN HAAG, 31-8. De „Stichting Recreatie" heeft zich tot de minister van justitie gewend mét het verzoek af te zien van het voornemen om in de bessen van Austerlitz een experi mentele, zogenoemde „open gevange nis" voer de jeugdige mannelijke veroordeelden te vestigen. Ze meent, dat door de risico's en gevaren die aan een dergelijke in richting verbonden zijn, een belang rijk, druk bezocht natuurgebied voor de recreatie in het westen van ons land verloren gaat. Ze dringt bij de minister aan op vestiging van deze jeugdgevangenis in een voor de be volking en de openluchtrecreatie minder kwetsbare omgeving. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Woudrichem (toez.): A. de Kleine, Oudemirdum c.a.; te Ternaard: P. L. J. Wapenaar, Grijps- kerke (Z.). Aangenomen naar Hindelopen (toe zegging): kandidaat W. A. de Pree, Utrecht. Geref. Kerken Aangenomen naar Zevenhuizen (Gr.): Tj. Sj. de Groot, Ferwerd. Bedankt voor Grootegast (vak. B. Smilde): W. P. H. Pouwels, Nun- speet. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Nieuwe Pekela: I. de Bruyne, Rotterdam-C. Geref. Gemeenten Beroepen te Ridderkerk: P. Blok, Dirksland. Evang. Lutherse Kerk Beroepen te Schiedam: A. Stein- hart, Nijmegen. Einde van het seizoen HILVERSUM „Ter voorkoming van rassendiscriminatie bij het be zoek aan kunst- en amusementsgele genheden in de toekomst" heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Toonkunstenaarsbond (NTB) met ingang van heden aan de leden ver boden op te treden In gelegenheden waarin door de directie of bedrijfs leiding rassendiscriminatie wordt toegepast. AMSTERDAM Artis heeft beslag weten te laten leggen op een paartje vdn ons grootste inheemse roofdier, de das. De dieren zijn verkregen door een ruil met de dierentuin in Boedapest. In de Oosteuropese lan den zijn de dassen nog vrij alge meen. SCHIPHOL Samen met de Oos tenrijkse bergbeklimmer H. Schrie-' bel zijn de drie Nederlandse studen ten. die onder leiding' van de reeds de hele maand in Nepal voorberei dingen treffende cineast-skikampi- cen Jan Boon gaan pogen een ruim 7C00 meter hoge top van het Hima- laya-gebergte te bestijgen, met een fonkelnieuwe Fokker „Friendship" van Schiphol naar Nepal vertrokken. DEN HAAG Een inwoonster van Kesteren, mevrouw J. Huber was de miljoenste, die dit jaar de minia tuurstad Madurodam, van de stich ting tot bijstand van het studenten- sanatorium bezocht. Vorige week maakte Madurodam de 10 miljoen bezoekers vol sinds de opening in 1952. In 1963 werd geen miljoen be zoekers bereikt. AMSTERDAM Inbrekers hebben „zich zelf bediend" door uit een zelfbedieningszaak in de Schelde- straat te Amsterdam twee geldkist jes met een gezamenlijke inhoud van f 3.000,benevens twee geldla den met een inhoud van f 200,te stelen. AMSTERDAM Met bestemming New York vertrok uit Rotterdam op maandag 31 augustus het m.s. „Se ven Seas". Aan boord bevinden zich een 600-tal Amerikaanse teen agers, die onder auspiciën van de American Field Sendee de zomer maanden in diverse landen in Euro pa en het Midden-Oosten door brachten. DEN HAAG De minister van eco nomische zaken, prof. Andriessen, wil de staatsmijnen nog dit jaar een bedrag van 15 miljoen gulden ter beschikking stellen voor de bouw van een kraakinstallatie, die uit aardgas grondstoffen zal fabi*ice- ren voor de chemische bedrijven. AMSTERDAM Bij het omwisse len van buitenlands geld op de bank is gebleken dat nog 'n derde winke lier cp de Nieuwendijk in Amster dam vorige week het slachtoffer is geworden van een man, die met een vals vijftig' dollarbiljet betaalde. UTRECHT Bij een nachtelijke vechtpartij in de Oranjestraat tus sen twee Griekse arbeiders, is een van hen vrij ernstig gewond geraakt. BEN HAAG. Maandagmorgen is in de Ursulakliniek in Wassenaar de 84-jarige mevrouw M. A. H.-T. over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk. HEERDE. In het „Sophia zieken- huis"in Zwolle is de achttienjarige P. Draayer uit Heerde overleden aan verwondingen, die hij eerder had opgelopen bij een ongeluk dat hem overkwam. SCHIPHOL. Prof. dr. J. J. van Loghem jr., directeur van het cen traal laboratorium van de bloed transfusiedienst te Amsterdam, en hoogleraar in de immuno patholo gie aan, de gemeente universiteit, is met de Karl Landsteiner-priis terug gekeerd uit de V.S. DEN HAAG. Naar aanleiding van de diefstal van f 80.000,— uit de ka zerne van het korps commandotroe pen in Roosendaal is gearresteerd de 20-jarige dienstplichtige soldaat G. C. van de V. Deze was werkzaam op het bureau van de korpsadministra teur. VALKENSWAARD. De 42-jarige heer A. Kajdrijs uit Lommei, Bel gië, is om het leven gekomen toen de auto waarin hij zich bevond door een lekke band van de weg raakte en tegen 'n boom botste. Van de me de-inzittenden werd alleen de 22- jarige bestuurder ernstig gewond. WINSCHOTEN. Bezoekers van de melksalon H. Schol te in het hartje van Winschoten hebben overhaast de vlucht moeten nemen voor een zeer snel om zich heen grijpende brand. AMSTERDAM. Ook zaterdag avond is het weer rumoerig geweest rond het nationaal monument op de Dam in de hoofdstad. De politie heeft evenals voorafgaande avon den verschillende malen charges met de gummistok moeten uitvoe ren tegen ongeveer 300 jongeren. DEN HAAG De 27-jarige Hager- naar A.N. van Wissen is bij een ver keersongeval op de Haagweg ter hoogte van de Geversdeijnootstraat in Loosduinen om het leven geko men. Hij zat naast de 21-jarige M. H. N. uit Den Haag, die met de door hem bestuurde auto bij een inhaal manoeuvre de macht over het stuur verloor en tegen de brugleuning botste. WEZEP. Na een oriënteringsreis van ruim vijf weken heeft een Egyp tische inkoopcommissie onder lei ding van dr. Ameen Zaher een order voor een bedrag van bijna drie miljoen gulden geplaatst bij de Big Dutchman Europa N.V. in We- zep. De Eavotische commissie heeft apparatuur voor het automa tiseren van 200 tot 300 hypermo derne pluimveehuizen in Egypte gekocht. KATWIJK. De 36-jarige H. Ou wehand te Katwijk is om het leven gekomen, doordat hij met zijn brom fiets op de weg van Wassenaar naar Nocrdwijk nabij zijn woonplaats frontaal in botsing kwam met een personenauto. Ingezonden mededeling Vler.middelen in één labiel warkón krachtiger zonder de maag van itreek te makenf Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen» die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. WANDELSTOK VOOR BLINDEN Vooral tegen hel invallen van de avondis hei voor blinden zonder ge leide geen eenvoudige zaak zich op straat te begeven. De rood-wit ge ringde wandelstok die de blinde ge bruikt valt niet altijd voldoende op, zodat hij/zij in een moeilijke of ge vaarlijke situatie verzeild kan raken Een Oostenrijkse firma heeft voor deze mensen een wandelstok ont worpen, clie hen een grotere beive- gélijkheid en veiligheid verschaft. De wandelstok is gebogen. Onder aan de stok is een klein wieltje met rubber band gemonteerd, zodat de stok konstant in aanraking met de grond kan blijven. Tevens bevindt zich op de stok een rood knipper licht, dat voeding uit een batterij ontvangtom het verkeer en andere voetgangers te waarschuwen. De stok bezit ook twee metalen „voel sprieten" die met een bel zijn ver bondenKomt de blinde in de buurt van een obstakel en raken de „voel spriet" dat aan, dun waarschuwt de bel: Ook wordt de blinde gewaar- schuwt als hij bijv. het trottoir af stappen moet. SPORT H.L.O.-proeven Op de vrijdagen 4 en 11 september a.s. stelt het H.L.O.-comité voor Schouwen-Duiveland de gelegenheid weer open tot het afleggen van de H.L.O.-proeven op het sportpark „Bannink". Voor de negende maal werden de H.L.O.-proeven afgelegd door de he ren K. J. Feijen en H. Koevoets, bei den te Zierikzee. Het diploma tweede graad werd behaald door mevrouw E. v. d. Zan- de-Van der Linde te Nieuwerkerk, mejuffrouw B. J. H. Mooiweer te Zierikzee en de heer M. Wieringa te Zierikzee. Voor de vierde maal werd aan de eisen voldaan door mevrouw R. J. I. Moelker-Van Deventer te Renesse. Het diploma vierde graad werd be haald dcor de heren L. van Tiggel- hoven en M. Hogerheijde te Zierik zee en C. Moelker te Renesse. KOEALA LOEMPOER. Het aantal sterfgevallen als gevolg van cholera op Malakka was vrijdag gestegen tot 105. Vandaag beginnen de scholen weer. Gisteren was „kaftdag" voor dege nen, die zich al verder hebben ge waagd op het glibberige pad van de kennis. De boeken moeten er netjes uitzien. Losjesweg bladerde men er wat in en het is wel interessant over de schouders van de jeugd even mee te lezen, oppervlakkig natuur lijk maar, want voor de jeugd is het nog maar verkennen, wat er een jaar lang allemaal in de hoofden moet worden gepompt. Natuurlijk is het een hele heis al die boeken wijsheid te verwerken, maar er gensis het toch opwekkender lec tuur dan de kranten. In die boeken is alles wetenschappelijk uitgekris talliseerd, zonder emotionaliteit van het rumoerige en zorgelijke alledaag se wereldgebeuren. Oorlogen, revo luties, spanningenzij zijn sa mengedrukt en gegroepeerd in keu rige hoofdstukjes en alles wat eens de mensen mateloos opwond is ver stild tot „stof", die men moet weten om straks in het leven vooruit te komen. De aardrijkskundeboeken laten ook de problematiek liggen en ge ven een feilloze opsomming van on ze degelijke bestaansbronnen, de landboiiw, de veeteelt, de industrie. De kopzorgen van de directies en de bazen om de zaak draaiende te hou den, vindt men er (gelukkig) niet in. Maar er is meer. Die wijde, rijk ge schakeerde wereld, van wetenschap en kunst, het ene gortdroog vaak omdat het nu eenmaal exact moet zijn, het andere doortrokken van menselijk denken, menselijk voelen, lijden, hopen, verwachten.... een stormvloed van gevoelens, die de jeugd, moet verwerken op zoek naar schoonheid, naar onderscheidings - vermogen, naar begrip. Als op andere jaren is de vakantie ook ditmaal vlug gegaan. De zonne dagen (het kan dus nog in Neder land) rijgden zich aaneen. Ieder mo ment dacht de jeugd: „o, maar we hebben nog zoveel", maar dan in eens is er de dag dat iedereen sa menstroomt naar de school, die ruikt naar verf en boenwas. Saigon, Cy prus, Alabama ze wachten nog even om tot hoofdstukjes te worden in de boeken van straks. De jeugd van nu maakt zich er gelukkig nog geen hooofdzorg om. Elly ziet brui ner dan Nel en Piet is verder ge weest dan Eddy. Magda heeft lan ger gewerkt in de vakantie en dus meer verdient dan Jossie, maar hoe- het ook allemaal was iedereen ver zeilt uieer op de stoeltjes, achter de tafeltjes met voorop de leraar, die het een jaar lang opnieuw gaat ver tellen interessant, gortdroog,. spannend of hoe het ook uitvallen zal. Vandaag beginnen de scholen weer. EILANDMAN voor de afvoer wordt ook gebruik gemaakt van schepen (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2