Geslaagd jubileum-toernooi „Zierikzee" Mislukte aanslag op De Gaulle Noodweer in zuid-Beieren Zigeunerkoning gehuwd Oogst op Schouwen-Duiveland vlotte goed Fatale lekke band Weer Duitse taxi chauffeur vermoord Bouwproduktie 45 procent hoger in eerste halfjaar van 1964 MORGHANde magiër Jeugd zette zich volledig iu met goede resultaten Kostbare rak van vondst in „Batavia" ZIERIKZEE, 30-8. Zaterdag orga niseerde de voetbalvereniging Zie rikzee op het sportpark Bannink een in alle opzichten uitstekend geslaagd toernooi voor A- en B-junioren. Van de achttien ingeschreven elftallen lieten Duiveland Al en Burgh BI verstek gaan, waardoor het enige malen voorkwam dat een terrein on- bespecld bleef. Op enkele uitzonderingen na viel er vaak van aardige en spannende wedstrijden te genieten, waarbij de jeugd zich volledig inzette om met hun team een zo goed mogelijk re sultaat te bereiken. Bijzonder jam mer was het dan ook dat bij de wed strijd van de A-junioren tussen Re- nesse en WIK, de scheidsrechter zich genoodzaakt zag een speler van WIK het verdere medespelen wegens na trappen te ontzeggen. Gelukkig was dit het enige incident van het toer nooi, daar de deelnemende teams el kaar op bijzonder sportieve wijze partij gaven. Zoals steeds bij dergelijke toer nooien viel er ook nu weer een aan tal verrassingen te noteren. Zo kwam in poule AI Renesse, dat voor de eerste maal met A-junioren uit kwam, verrassend goed voor de dag, door hier op de bovenste plaats be slag te leggen. Teleurstellend daar- integen waren de resultaten van Zierikzee AI, dat zich in alle wed strijden zag geklopt. In poule All eindigde Burgh AI op de bovenste plaats. Ook in de finale tegen Re- nesse AI toonden de groen-witten zich de sterksten. Bij de B-junioren toonde Bruse Boys BI, dat met maar liefst acht spelertjes binnen de lij nen verscheen die voor de eerste keer mee speelden, in poule B I zich de sterkste, terwijl in poule B II de eerste plaats voor Mevo BI was. In de finale toonde Bruse Boys zich met 3-0 de sterkste. Al met al was het voor de teams een uitstekende oefe ning voor de komende competitie, ook al lagen bij de A-junioren de krachtsverhoudingen wel iets scheef, daar verschillende teams met spelers uitkwamen welke straks bij de se nioren zullen worden opgesteld, iets wat bij de organisatoren niet in de bedoeling lag. Organisatorisch was het toernooi op uitstekende wijze ge regeld, waardoor precies op de mi nuut af het programma kon worden aangehouden. Prijsuitreiking Bij de prijsuitreiking, welke in de nog niet geheel afgebouwde cantine plaats vond, sprak de voorzitter van de jeugdcommissie van. de v.v. Zie rikzee, de heer K. B. Hogerland, in de eeiste plaats woorden van dank tot het scheidsrechterskorps voor de onmisbare steun, welke zij op deze dag hadden verleend. Verder bracht hij dank aan alle deelnemende teams voor de sportieve wijze waarop zij zich cp dit toernooi partij hebben gegeven. Met een toepasselijk woord overhandigde hij tenslotte aan de aanvoerders de door hun teams ver overde prijzen. De uitslagen waren: Poule AI: Bruse Boys AI-Renesse AI 0-2: WIK AI-Zierikzee AI 3-2; Bruse Boys AI-WIK AI 1-2; Renes se AI-Zierikzee AI 2-1; Bruse Boys AI-Zierikzee AI 3-2; Renesse AI- WIK AI 2-0. Poule A II: Mevo AI-Zierikzee All 2-1; Burgh AI-Mevo AI 7-0; Burgh AI-Zierikzee All 2-0. Finale: Burgh AI-Renesse AI 4-1. Poule BI: Bruse Boys BI-Zierik- zee BI 1-0; Bruse Boys BI-Renesse BI 1-0; Dreischor BI-Renesse BI 0-0; Bruse Boys BI-Dreischor BI 1-0; Dreischor BI-Zierikzee BI 3-0; Re nesse BI-Zierikzee BI 1-0. Poule BII: Brouwershaven BI- Mevo BI 0-3; Zierikzee BII-Zierik- zee BUI 7-0; Mevo BI-Zierikzee BUI 9-1; Brouwershaven BI-Zierikzee Bill 7-0; Mevo BI-SKNWK BI 4-1; Brouwershaven BI-SKNWK BI 2-0; Mevo BI-Zierikzee Bil 0-0; SKNWK BI-Zierikzee BUI 2-0; SKNWK BI- Zierikzee Bil 0-1. Finale: Bruse Boys BI-Mevo BI 3-0. Eindstanden: Poule AI; Renesse AI WIK AI Bruse Boys AI Zierikzee AI Poule A II: Burgh AI 3 3 0 0 6- 1 6 3 2 0 1 5-5 4 3 1 0 2 4-6 2 3 0 0 3 5-8 0 2 2 0 0 9-0 4 FEEST IN WOONWAGENKAMP AMERSFOORT, 20-8. Het was feest in het woonwagenkamp in Amersfoort. Dit kamp aan de Middelhoefseweg heeft in een maand tijd een geheel nieuw aanzien gekregen. Sinds begin augustus hebben daar wekelijks 20 tot 25 jongens en meisjes samengewerkt met de woonwagenbewoners om een speelterrein aan te leggen, speelwerktuigen en een door smeerbrug te maken, en het gemeenschapshuis te restaure ren en te schilderen. Dit pro ject, dat werd ondernomen door het Nederlands secretari aat van de Europese Werk groep in samenwerking met de Nationale St. Jozefstam, werd afgesloten met een feestavond in het kamp, waar niet alleen vrijwilligers en de woonwa genbewoners, maar ook de burgemeester van Amersfoort, de heer J. de Widt, aan deel nam. ievo AI 2 1 0 1 2 - 8 2 Zierikzee All 2 0 0 2 1- 4 0 Poule B I: Bruse Boys BI 3 3 0 0 3- 0 6 Dreischor BI 3 1 1 1 3- 1 3 Renesse BI 3 1 1 1 1- 1 3 Zierikzee BI 3 0 0 3 0-5 0 Poule B II: Mevo BI 4 3 1 0 16- 2 7 Bi-ouwershaven BI 4 3 0 1 11- 3 6 Zierikzee Bil 4 2 1 1 8- 2 5 Zierikzee BUI 4 1 0 3 2-23 2 SKNWK BI 4 0 0 4 2-10 0 Er zijn twee soorten maanoppervlak WASHINGTON, 29-8. Dr. Gerard Kuiper, verantwoordelijk voor het Ranger-7 project, heeft op een pers conferentie gezegd dat uit de maan foto's blijkt, dat er twee soorten maanoppervlak bestaan, nl. de grote kraters met lava en secundaire en tertiaire kraters, gevormd door het neervallen van het materiaal uit de grete kraters en botsingen met me teorieten. De secundaire kraters die in het gebied liggen waar de Ranger-7 is neergekomen, zijn gevormd door materie die de krater Tycho heeft uitgeworpen en niet de krater Co pernicus, zoals aanvankelijk was ge meld. Dr. Kuiper zei dat rond de grote kraters stoflagen liggen ter dikte van 3 tot 5 meter. De foto's die het ruimteschip op 31 juli heeft genomen - 4.136 stuks, van een hoogte van 2.129 km. tot 300 meter - zijn volgens dr. Kuiper van onschatbare waarde voor het bepa len of er op de maan bemande ruim teschepen kunnen landen. PARIJS, 29-8. Het onafhankelijke rechtse blad ,,L' Aurcre" schrijft za terdag dat een bomaanslag op de Gaulle mislukt is, omdat een tuin man van de gemeente Toulon be sloot een pot met geraniums met water te besproeien. Volgens het blad had men ëen kneedbom met onstekingsapparaat verborgen in een pot met geraniums die langs de weg stond waar de Gaulle liep toen hij op 15 augustus Tculon bezocht. De tuinman had de bloemen water gegeven waardoor de detonator vochtig werd en de bom niet ont plofte. Vrijdag, aldus L'Aurore, bleek het onstekingsmechanisme gedroogd te zijn, want de pot vloog de lucht TRAUNSTEIN, 29-8. Tengevolge van hevige omveersbuien met wer velwinden hebben zaterdag in Mühldorf en omgeving in Zuid- Beieren ongeveer vijftig mensen verwondingen opgelopen. In Mühl dorf ging een feesttent 'de lucht in. Er ontstonden overstromingen en het wegverkeer ondervond veel Iiin-t der van omgewaaide bomen. Mail onder meel bedolven VEGHEL, 29-8. Bij de coöperatieve handelsvereniging van de N.C.B. te Veghel is de 52-jarige G. van de Rijt uit Uden dood in een silo aangetrof fen. Hij bleek te zijn gestikt in maïs meel. De man, gehuwd en vader van vijf kinderen, is, zo wordt aangeno men, de silo, in ide mening dat deze nagenoeg leeg was, ingegaan, om het geheel leegzuigen te bevorderen. Er moet meer maismeel in de silo ge weest zijn dan de heer van de Rijt vermoedde; hij is althans door neer stortend madsmeel ibedblven. Stijging uitvoer land en tuinbouwprodukten DEN HAAG, 29-8. Volgens mede deling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouw produkten in het 2e 'kwartaal van dit jaar f 1.415 min. Dit betekent een stijging ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal van 1963 met f 83 min. of 6 pet. Hiervan komt f 47 min. voor rekening van pro- dukten van Nederlandse (herkomst. De agrarische export over het eer ste halfjaar van 1964 bereikte een waarde van f 2.713 min. Dat is f 91 min. of 4 pet. meer dan in het eerste halfjaar van 1963. Het aandeel van de land- en tuinbouwprodukten in de totale Nederlandse uitvoer be droeg over het eerste halfjaar van 1964 27 pet. tegen 30 pet. in dezelfde periode van verleden 'jaar. MARKTBERICHTEN 'Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 31-8. Aangevoerd totaal 1496 stuks vee, t.w.: 1015 vette koeien en ossen en 481 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 4,00-4,25, f 3,70-3,90, f 3,55- 3,70; varkens (levend gew.) f 2,03- 2,00-1,98. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel redelijk; prijshou dend, prima's boven notering, worst koeien f 3,45-3,60 per kilogram. Var kens: aanvoer kleiner; handel vlot; prijzen hoger, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,72- 1,75, slachtzeugen f 1,45-1,55 per kilogram. PERTH, 29-8. In het wrak van de in 1629 de westkust van Australië gezonken Nederland se koopvaarder „Batavia" heb ben duikers van een Austra lische expeditie voor de twee de maal een astrolabium ge vonden, waarvan de waarde op ruim 100.000 gulden wordt geschat. Een astrolabium is een hoekmeter, een oud in strument voor graadmeting aan de hemel en op het land, dat vroeger door zeelieden werd gebruikt. Voor zover be kend zijn er op de hele wereld slechts negen astrolabia in musea te vinden. NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL 30-8. Op zijn 22ste verjaardig is de koning der zigeuners van West- Europa, Koka Petaio, zaterdag in Nieuwerkerk aan de IJssel volgens het eeuwenoude gebruik van zijn volk in bet 'huwelijk getreden met de prinses Cisella Nina Atanasio, die het grootste deel van baar negentien lentes tellende leven in Frankrijk heeft gewoond. De gekroonde en met goud behangen statige bruid en de breedgeschouderde en welgedane bruidegom werden door de familie oudste en priesteres, do 56-jarige Mimi Nina Atanasio, grootmoeder van de bruid, in de echt verbonden. Man en vrouw bij brand omgekomen NIJMEGEN, 30-8. Op de eerste verdieping van een onbewoonbaar verklaarde woning nabij de Zieker- 9traat in Nijmegen 'heeft in de afge lopen nacht een brand gewoed, die het leven heeft gekost aan een man en een vrouw. Het buis werd vier weken geleden klandes'tien in gebruik genomen door een man en een vrouw, die al eerder hun intrek namen in een af gekeurd 'huis elders in Nijmegen. Daar werd ook al eens brand ver oorzaakt, toen de vrouw in een boze bui een brandende petroleumlamp door de kamer wierp. Het 'huisje, dat 'in de afgelopen nacht door nog niet vastgespelde oorzaak afbrandde, lag cp eer. voor de brandweer haast onbereikbare plaats aan een binnenbofje. Abraham-dag tv Oosterhout OOSTERHOUT, 29-8. Op zaterdag 3 oktober wordt voor de tweede keer een Abraham-dag gehouden. Abrahamdag is ten congres voor mannen die in 1914 'geboren zijn, voor vijftig jarigen dus. Het congres onderscheidt zidh van andere con gressen door de afwezigheid van sprekers. Het is een feestelijke bij eenkomst tijdens welke vijftigjarigen uit het hele land en uit Vlaanderen onder elkaar hun bijzondere ver jaardag nog tens kunnen vieren. Na de ontvangst van de Abra'ham- men zal een delegatie van hen op wachting maken bij het gemeente bestuur. Een rondrit door stad en omgeving wordt onderbroken in en kele campings waar een koffiemaal tijd wordt geserveerd. Persen voor autowrakken DEN HAAG, 29-8. Minister Bo- gaers (volkshuisvesting en bouwnij verheid) heeft met belangstelling kennis genomen van de suggestie van het Tweede Kamer-lid de heer Elfferich (ARP) om persen te kopen die autowrakken snel tot een com pact blok schroot kunnen reduceren. De heer Bogaers zegt in antwoord op wagen van dit Kamerlid mede namens zijn collega van verkeer en waterstaat, dat op korte termijn niet te overzien is of deze suggestie een bruikbare oplossing biedt. De be windslieden zijn echter gaarne be reid, mede in overleg met hun ambt genoot van economische zaken en zo nodig eveneens in overleg met an dere overheidsinstanties en met het bedrijfsleven, maatregelen in dit vlak te overwegen. Kustvaarder gezonken HANSWEERT. 29-8. Op de Wes- terschelde is de 819 brt. melende Duitse kustvaarder „Neuwied" ge kapseisd en binnen een uur tijds ge zonken. De bemanning van 15 kop pen, voornamelijk Spanjaarden, werd gered door de sleepboot „Haai" van het bergingsbedrijf Polderman te Hansweert. De oorzaak van het kapseisen is nog niet bekend. Er was een Belgi sche loods aan boord. Experimentele proef Aardgasvenvarming in woning te Drachten r cc eï Zaterdagmorgen is in Ankara of ficieel medegedeeld, dat de aflossing van het Turkse troepencontingent op Cyprus, die vandaag (maandag) had metten plaats hebben, voor korte lüd is uitgesteld. Scheepvaartberichten E'sso Rotterdam, 28-8 dwars Jabal- zubair naar Laspezia. World Hill, 28-8 ter hoogte van Muscat naar Bandar Mashur. Het weer werkte bijzonder mee WESTHOEK, 29-8. Alle landbou wers, niet alleen op Schouwen-Dui veland, maar in vrijwel geheel Ne derland, wrijven zich thans verheugd in de handen omdat ditmaal de oogst nu eens geen problemen met zich heeft meegebracht. En de tijd dat de zorgzaam gebonden schoven begon nen „te schieten" omdat het weer niet meewerkte ligt immers nog vers in het geheugen Toch doet de werkwijze van onge veer 25 jaar geleden nog weldadig aan, toen sterke paarden de hoog op geladen boerenwagens met ratelende ijzeren banden om de houten wielen naar het „stapelhof" reden waar de klampen tarwe of gerst gestadig groeiden onder de voortdurende druk van aanrijdende wagens. Des avonds zorgde de boerin voor boterhammen met „stróvet" en repen kaas en een flinke pot koffie, waarna de be- zweete arbeiders weer verder gingen met het binnenhalen van de harde tarwe- of gerstekorrels. Om negen uur, wanneer de dauw zich over de velden heenvleide, kwam de laatste wagen binnen waarna allen nog een flinke borrel tot zich namen om zich snel (lopend of per fiets) huiswaarts te begeven. De andere morgen ver schenen de mensen om vijf uur weer op de hofstede, om de des avonds aangebrachte wagens te lossen op dat om negen uur wanneer de zon nestralen de dauw hadden weggeno men weer met de lege wagens land waarts kon worden gereden. Combines Wat een verschil met heden! Nu komen om elf uur de grommende combines het veld opgereden en bin nen enkele minuten, een tijd waar vroeger soms maanden mee heen gingen, is het lot van de tarwekorrel geheel bezegeld en wordt ze ergens in een grote silo opgeslagen. Eén enkele man regelt dit gigantische werk; hij stuurt, hij maait, hij trans porteert de halmen naar het doi's- mechanisme, hij rijdt het stro op lange slangen en hij zorgt dat de korrels ontdaan van het laatste kaf- je in de graantank komt te liggen. Een andere persoon r"dt af en toe een eindje mee met tractor en open laadbak-wagen om de tank te ont lasten van het graan. Hectares wor den per dag afgemaaid en de oogst betekent maar een peuleschilletje meer. Een dag later komt de stro pers en des avonds ziin ook de pak ken stro verdwenen. Vroeger duurde het soms drie weken! In de Westhoek Met het binnendrijven van prach tige stapelwolken die sterk aan de naderende herfst doen denken, is zaterdag in de' Westhoek de laatste tarwe gecombined. Niet minder dan drie zware combines draaiden achter elkaar hun ronden en om vier uur werden ze naar huis gereden waar ze tot volgend jaar augustus opge borgen worden. Misschien hier en daar nog wat erwten dorsen, doch dit werk is ook in de laatste fase gekomen. De eerste stoppelploegen deden hun werk en het enigste dat in de Westhoek nog wacht op de bevrijdende werkzaamheden zijn de aardappelen en de bieten. De oogst was goed in de Westhoek en vooral de gerst en de wintertarwe hadden goede opbrengsten. Bij de zomer- tarwe deden enkele rassen het wat minder goed. Ook de erwten verto nen een goed beschot met enkele zeer goede uitschieters. Al deze oogstwerkzaamheden werden bijge staan door uitstekend zomerweer, wat alleen maar ten gunste kan ko men aan de kwaliteit van korrels en zaden. DRACHTEN, 29-8. In Drachten heelt men een proef genomen met een volledige cp aardgas werkende centrale verwarming die is aange legd in een nieuw gebouwde wo ningwetwoning. Voor zover bekend is dit de eerste woningwt twoning in ons land waar zulk een installatie is tcegepast. Indien de proef in Drachten slaagt hoopt men van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid toestemming te verkrijgen om dit systeem niet alleen toe te passen in het complex van 44 woningwetwo ningen waarvan de „proefwoning" deel uitmaakt, maar ook in de 324 woningwetwoningen die elders in Drachten in aanbouw zijn. Het proef stoken in de woning werd onder meer bijgewoond door «de hoofdinge nieur-directeur van de provinciale directie van de volkshuisvesting in Friesland, ir. R. N. Hemmes. De centrale verwarming zoals die thans in de „proefwoning" is aan gelegd, komt de bewoners op een bedrag van f 4,70 aan vaste lasten per week. Naar verluidt zou men ge middeld per jaar voor niet meer dan f 180 aan gas 'behoeven te versto ken om van een behagelijke tempe ratuur in het gehele huis verzekerd te zijn. Toestemming minister niet zeker Van de zijde van het departement van volkshuisvesting en bouwnijver heid zei mer. desgevraagd, dat het nog niet zo zeker is dat de in Drach ten levende verwachting dat de mi nister zijn toestemming zal geven, in vervulling zal gaan. Men wees er op dat het ministerie op dit moment nog doende is gegevens te verzame len over "het centraal verwarmen met aardgas. De 77-jarige Spaanse graaf Gon- zalo Aguilera Monro van Albe de Yeltes heeft in een vlaag van ver standsverbijstering zijn twee zoons doodgeschoten. De graaf leefde als gevolg van geestelijke onevenwich tigheid geïsoleerd in het kasteel Sanchriricones ibij Matilda de Los Canos in de provincie Salamanca. Nederland en Zuid-Afrika NEW YORK, 29-8. De Nederland se regering heeft als haar mening te kennen gegeven, dat een collectief optreden in het raam van de V.N. „het geschiktste middel is om de re gering van Zuid-Afrika er toe te be wegen dat zij zich schikt naar de oproepen van de V.N. betreffende de apartheidspolitiek". Dit blijkt uit een i-apport van de volkerenorgani satie, dat de antwoorden van 22 lan den bevat op een verzoek van secre taris-generaal Oe Thant om te be richten wat de lid-staten hebben ge daan naar aanleiding van de reso lutie van de veiligheidsraad van 9 juni. In deze resolutie werd een be roep gedaan op de leden om invloed uit te oefenen op Zuid-Afi-ika in de apai'theidskwestie. BRUSSEL, 29-8. Een lekke band noopte een chauffeur van de Bank van Brussel in het hartje van de stad te stoppen. Nadat hij met zijn bijrijder was uitgestapt om het wiel te verwisselen, overvielen twee ge maskerde bandieten hen met de re volver in de hand. De rovers maak ten zich meester van de geldzakken, waarin 8 miljoen Belgische frank (f 600.000) en vluchten in een ge stolen auto. Pyromaan aan het werk GORINCHEM, 30-8. Twee schuur tjes en een clubgebouw in Gorin- chem en een hooimijt in de buurt van Arkel wei-den 'in het afgelopen weekeinde door bran'd verwoest, als gevolg van .het werk van een pyro maan. Het bleek ide 15-jai-dge fabrieks arbeider A. A. T. uit Gorinchem te zijn, die zondagmiddag door de plaatselijke politie gearresteerd werd en ingesloten. De knaap, die geen motieven voor zijn daden kon aan voeren, legde een volledige bekente nis af. HAMBURG, 29-8. Nadat donder dag in Gifhorn meer dan duizend taxi-chauffeurs met hun wagen de laatste eer 'hadden 'bewezen aan een vrouwelijke collega, die begin dezer week was vermoord, is in de nacht van vrijdag op zaterdag wederom een taxichauffeur vermoord. Zijn lij'k weixi in één der buitenwijken van de stad gevonden. De dader, een 25-jarige arbeider, is gearresteerd en 'heeft oen beken tenis afgelegd. Naar aanleiding van deze nieuwe moord maakten de taxichauffeurs een protestrit door de stad, waarbij zij (herin-voering van de doodstraf eisten. Sedert het einde van de oorlog, zijn in West-Duitsland meer dan 180 taxichauffeurs vermoord Wen Westduitse „Veronica" HAMBURG, 30-8. Zondag is in Hamburg vernomen, dat ook West- Duitsiand zijn illegale radiozen dei- zal krijgen. Aan boord van een 1500 ton melend schip dat builen de diïe- mijlszöne in de Elbemonding zal ko men te liggen. Initiatiefnemer is een bareigenaar van de Hamburgse Reepeibahn, Manfried Weissleder. Hij zou door een gi-oep Britse finan ciers worden gesteund. Het schip zal uitzendingen verzorgen onder de naam „Star Club Radio". Deze uit zendingen bestaan uit lichte muziek, afgewisseld met reclame. „Wij zul len alles vermijden wat onze luis- tei-aai-s zou kunnen doen inslapen", verklaarde Weissleder. Nieuwe baretten voor gemechaniseerde infanterie-eenheden DEN HAAG, 29-8. - Naar uit militaire kringen in Den Haag ver nomen wordt, is men bij de Kon. Landmacht van plan om een bedrag van ongeveer 'honderdduizend gul den te gaan uitgeven voor nieuwe baretten. De bai-etten zijn bestemd voor het personeel dat dient bij de gemechaniseerde infanterie-eenhe den. De militaire hoofddeksels ki*ij- gen een blauwe kleur en ze zijn be doeld als een blijk van waardering voor die militaii-en*die hun gepant serde voertuigen goed onderhouden. Er zouden ongeveer 25.000 exempla ren nodig zijn en aangezien baretten ongeveer vier gulden per stuk kos ten, vergt de invoering ervan een ton. De legerleiding zou verder van plan zijn een soortgelijke regeling voor de cavaleristen in te voeren. DEN HAAG, 29-8. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat in het eerste halfjaar 1964 aan woningen en an dere gebouwen zonder normaal on derhoud en werken van minder dan f 2.000) voor een bedrag van f 2.237 min. werd geproduceerd. Dit is f 912 min. meer dan in het eerste halfjaar 1963( toen de preduktie achterbleef als gevolg van de strenge winter. Houdt mer. rekening met de in vloed van prijsstijgingen en een ex- li*a prodüktie in 1964 door een (een malige) verschuiving van de telda tum, dan was de vengelijkbai-e reële bouwproduktie ongeveer 45 pi-ocent hoger. Voor de omvangrijkste sectoren luiden de produktiebedragen (in lo pende prijzen en zonder correctie voor latere waarneming) als volgt: woningbouw f 1.082 min. (stijging f 445 min. of 70 pi-ocent), gebouwen voor de nijverheid f 322 min. (stij ging f 108 min. of 50 procent), ge bouwen voor handel en verkeer f 207 min. (stijging f 100 min. of 93 pix>- cer.t) en scholenbouw f 180 min. (stij ging f 60 min. of 50 procent). Op woningen en andex-e gebouwen met een bouwsom van f 10.000 en meer werden omsti-eeks 10 juli 1964 144.200 arbeiders geteld tegen 135.200 omstreeks 1 juli 1963. Voor de wo ningbouw zijn deze aantallen i-esp. 79.200 en 74.400. Aan weg- en waterbouwkundige kapitaalswei-ken weid in het eerste halfjaar 1964 voor f 808 min. gepro duceerd tegen f 403 min. in de over eenkomstige periode van 1963. 39. In een tel was Aram bij het raam. Onder hem in de sli-aat zag hij nog net de gestalte van Morghan, die snel het huis verliet .„Daar gaat hij!" riep Ambrosius gekweld. „Nu zie je het met eigen ogen! Morghan gaat een arts halen die hij kent en die mij zou moeten vervangen, mij de beroemde Ambrosius, aan de sponde van graaf Alwyn! Als het niet zo droevig was zou een geleerde geest als de mijne slechts in lachen kunnen uitbarsten om zo'n dwaasheid". „Dat is vi-eemd", mompelde Silvia ver schrikt. „Wat zouden zijn bedoelingen wel zijn? Ik heb in het geheel geen vertrouwen in hem, Aram!" „Ik evenmin!" verklaarde de avonturier geprikkeld. „Hebt ge de naam vernomen van de arts van Morghan, Ambrosius?" „Gahmoir!" riep de geleerde gekwetst uit. „Hij heet Gahmoii*. Wie heeft ooit die naam gehoord? Iedereen kent Ambrosius, maar wie heeft ooit horen praten van een zekere Gahmoir, die een goed arts zou zijn!" „Ik niet", zei Aram het venster openend. „Maar ik hoop er spoedig van te horen!" En lenig sprong hij naar beneden. Maar toen hij op de grond belandde, was Mor- ghan vei'dwenen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6