<B>H ■MET ULTRA-WASWERKING. Bij de l^kwfiD is het goed sparen. Prestatietocht en wedstrijden in Zierikzeese liavenkanaal HAGE Vrouw bekent moord op kind De kwestie-Cyprus U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! Doden en gewonden bij spoorwegongeluk onder Arnhem Roerige Turken te Ankara in actie STAD EN EILAND De ontwikkeling in Zuid-Vietnam Goed georganiseerd zwemfestijn ZIERIKZEE, 28-8. Het Zierikzeese havenkanaal is zaterdagmiddag het toneel geweest van interessante zwemmanifestaties, die werden ge organiseerd door de zwemvereniging „De Zeepaardjes". Het weer was re delijk op deze zwemmiddag bij uit stek, zij het dat de warmte, die het weer vorige week kenmerkte, was verdwenen. Een troost voor zwem sters en zwemmers was evenwel de goede watertemperatuur. Het programma werd ingezet met de reeds traditioneel geworden pres tatietocht, die een uitstekend verloop had en de deelnemers(sters) een di ploma opleverde. De prestatietocht werd gezwommen over twee afstan den, nl. 500 en 1.000 meter. Aan de 500 meter namen 19 zwemmers(sters) deel en aan de 1 km-tocht 20. De deelnemers(sters) aan de 1.000 meter gingen eerst van start, „op de voet" gevolgd door de 500 meter-zwemmers en zwemsters. Vanaf de Havendijk sloeg het publiek de verrichtingen gade. „Luctor et Emcrgo", Middelburg, 32 min. 53 sec.; 6. J. Leeman, „De Schelde", Terneuzen, 33 min. 53 sec.; 7. J. Asselman, „De Bruinvis", Sas van Gent, 34 min. 3 sec.; 8. W. Jong man, „De Scheldestroom", Breskens, 34 min. 5 sec.; 9. Ri v. d. Vijver, „De Scheldestroom", Breskens, 34 min. 23 sec.; 10. D. de Winde, „De Schelde stroom", Bresi-ens, 34 min. 29 sec.; 11. P. Nicolai, „De Scheldestroom", Breskens, 34 min. 33 sec.; 12. L. van Doorn, „De Schelde", Terneuzen, 35 min.; 13. H. van Oost, „De Ganze", Goes, 35 min. 33 sec.; 14. A. Koop man, „Luctor et Emergo", Middel burg, 36 min. 31 sec.; 15. K. Paarde- koper, „Luctor et Emergo", Middel burg, 37 min. 1 sec.; 16. M. C. de Kam, „S.Z.V.", Souburg, 37 min. 6 sec. Dames: 1. P. Donze „De Schel destroom", Breskens, 34 min. 38 sec.; 2 .G. Hogerheide, „De Starters", Aar denburg, 35 min. 43'sec.; 3. M. King- mans, „Luctor et Emergo", Middel burg. 35 min. 47 sec.; 4. Th. v. d. Heuvel, „De Scheldestroom", Bres kens, 35 min. 51 sec.; 5. C. Salomé, „De ScheldestroomBreskens, 36 min. 2 sec.; 6. C. Heijboer, „De Schel destroom", Breskens, 36 min. 10 sec.; 7. L. Jasperse, „Luctor et Emergo", Middelburg, 36 min. 17 sec.; 8. E. de Cooker, „De Bruinvis", Sas van Gent 37 min. 8 sec.; 9. A. Westerweele, „Luctor et Emergo", Middelburg; 10. H. de Vries, „De Bruinvis", Sas van Gent; 11. M. Vergouwe, „De Schelde stroom". Breskens; 12. T. van Vel- zen-Daalhuizen, „S.Z.V.", Souburg; 13. A. Brugge „De Scheldestroom", Breskens; 14. F. Ploegaert, „Luctor et Emergo", Middelburg; 15. J. de Blonde, „De Zeehond", Vüssingen; 16. I. Stadhouders, „Luctor et Emer go", Middelburg. De prijsuitreiking Na afloop vond in hotel „Het Wa pen van Zeeland" de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van „De Zee paardjes", mr. K. A. Keuning, sprak een hartelijk dankwoord tot deel nemers en deelneemsters en tot al len, die hadden, medegewerkt cm dit zwemfestijn tot een succes te ma ken. Hij deelde mede dat onder de deelneemsters aan de prestatietocht zich een 34-jarige dame bevond, d«!? eerst kort geleden heeft leren zwem men. In zijn dankwoord betrok hij de bemanningen van de begeleidings- vletten van de R.W.S. en de firma's Van der Wekken en Ribbens, die vrachtauto's beschikbaar stelden als mobiele kleedgelegemheden. Burgemeester mr. Dijckmeester was vol bewondering voor de pres taties van zwemsters en zwemmers en voor de organisatie van deze wedstrijden, waarvoor - de cijfers wijzen het uit - elk jaar grotere be langstelling bestaat. Aan de win naars reikte mr. Dijckmeester hier na de door de Kon. Zeelandia N.V. en Smit Bolnes N.V. beschikbaar gestelde wisselbekers uit. Advertentie Aanwinst voor Zierikzce De 2 km-zwemwedstrijcl Restaurant „Hoornvvijck" opengesteld voor publiek SPORT Als hoofdschotel op het zwempro- gramma stond de 2 km-zwemwed- strijd voor dames en heren op het programma, waaraan door niet min der dan 34 heren en 28 dames werd deelgenomen. Een bijzonder impo sant gezicht waren weer de starts, waarbij de deelnemers(sters) hun beste krachten gaven om een zo goed mogelijke positie in te nemen. Bij de heren slaagden Frantsen, Weijland, De Pooter en Volwerk er met een machtige spurt in zich direct lichtjes van de overige deelnemers af te scheiden. Na goed 250 meter te heb ben gezwommen konden De Pooter en Volwerk het tempo van Frantsen en Weijland niet meer bijbenen, waardoor zij geleidelijk aan onge veer 30 meter achter kwamen te lig gen. Even leek het er nog op dat zij erin zouden slagen deze achterstand te overbruggen, toen Frantsen en Weijland bij het eerste keerpunt wat uit de koers raakten. De beide kop lopers verloren hierbij ongeveer 10 meter van hun voorsprong, maar verder lieten zij het niet komen. Aan de kop leverden Frantsen en Weij land een verbeten nek-aan-nek-race waarbij Frantsen er na 1,300 meter in slaagde 10 meter van zijn rivaal weg tc lopen. Ondanks de verwoede pogingen welke Weijland nog in het werk stelde om zijn opgelopen ach terstand te overbruggen, slaagde hij hierin niet meer, al wist hij met een fraaie eindspurt nog enige meters in te lopen. Inmiddels leverden hier achter De Pooter en Volwerk een verbeten strijd om het bezit van de derde plaats, waarbij De Pooter zich op de laatste 20 meter gedecideerd de sterkste toonde. Bij de dames, die 10 minuten later waren gestart, werd het een onbedreigde zege voor mej. P. Donze, die in fraaie stijl, met meer dan één minuut voorsprong op haar naaste concurrente, het traject wist af te leggen. Heel wat spannender ging het er toe bij de bezetting van de volgende ereplaatsen, waarbij de da mes Hogerheide, Kingmans, v. d. Heuvel, Salomé en Heijboer elkaar geen duimbreed water toe gaven. Na een bijzonder spannende en ener verende strijd slaagde mej. Hoger heide er met een fraaie eindspurt in als tweede te eindigen, op „de voet" gevolgd door haar overige rivalen. Al met al was het een bijzonder geslaagde wedstrijd, waarop de nog jonge zwemvereniging „De Zee paardjes" met genoegen kan terug zien. De uitslagen De uitslagen waren: heren: 1. H. Frantzen, „De Ganze", Goes, 31 min. 12 sec.; 2. K. Weijland, „De Schelde", Terneuzen, 31 min. 49 sec.; 3. M. de Pooter, „De Schelde", Ter neuzen, 32 min. 2 sec.; 4. B. Volwerk, „Luctor et Emergo", Middelburg, 32 min. 28 sec.; 5. W. van Kruiningen, ZIERIKZEE, 28-8. Het restaurant „Hoornwück", ondergebracht in het pand Havenplein 7, is zaterdag voor het publiek opengesteld, nadat vrij dagmiddag een aantal genodigden en belangstellenden, tijdens een geani meerde receptie gelegenheid hadden gekregen kennis te maken met het nieuwe restaurant, het interieur waar van een sfeer van distinctie en ver fijnde smaak ademt. Het pand was gelijk bekend voorheen be weend door de toenmalige direktcur van de Centrale Dienst de heer A. J. Argelc. Na diens vertrek werd de statige woning voor het beoogde doel van de familie Te Mejj eigenares se van „Hcornwück" ingrijpend verbouwd door de stedelijke aanne mer de heer C. J. Schot. In het pand bleek voldoende ruim te aanwezig om de in het restaurant gedachte ruimten te kunnen inrich ten. Na de entree via een stijlvolle hal aan de bovenzijde afgewerkt met antiek glas betreedt men de benedenruimte, waarin een fraaie eikenhouten deur en een prachtige schoorsteen met tegeltableau domi neren. Een open trap geeft toegang tot een verhoging, die met het par terre-restaurant een eenheid vonnt, maar juist door deze goed bedachte lokaliséring voldoende intimiteit geeft voor een rustig gebruik van de maaltijd. Ruime bovenzaal Een sierlijke draaitrap geeft toe gang tot de ruime bovenzaal, die speciaal' is gereserveerd voor brui loften en partijen. Nieuw aange bouwd werd de modern ingerichte keuken, met een ten'opzichte van de donkere mozaïekvloer van het restaurant iets verzonken gang, in de hoek van een loodrecht gepro- jekteerde verbreding waaivan men de toiletten vindt. Een snufje is de ruime wijnkelder, waar knus gearrangeerde zitjes no den tot rusten en. het proeven van een geed glas. Voor de afwerking van het restaurant is gewerkt met fraaie houtsoorten, als afzelia, wenge en merbouw. Bovendien is zonder in over daad te vervallen voor de inrich ting gebruik gemaakt van kostbare antieke stukken, die wonderwel har moniëren met de ingehangen kroon luchters en het neo-klassieke meu bilair. Specialiteiten-restaurant Samenvattend mag gezegd dat voor Schouwen-Duiveland een res taurant van deze allure nieuw is. De keuken is uiteraard afgestemd op het exquise karakter van deze voor Zierikzee belangrijke aanwinst en stempelt deze zaak tot een speciali Ingezonden mededeling Suml teiten-restaurant bij uitstek. De fa milie Te Meij bezit te Rijswijk (Z.H.) een restaurant van dezelfde naam. Bedrijfsleider in de Zierikzeese zaak is de heer Van Mierlo, die woon ruimte kreeg boven het restaprant, dat het gehele jaar geopend zal zijn. Vermelden wij nog dat een antiek stoephek de vcor-buitenzijde van „Hoornwijck" markeert. De firma Steutel verzorgde het sanitair. Het schilderwerk werd uit gevoerd door de firma Gebr. Koster; de firma Hage zorgde voor de aan kleding en het meubilair*. Ingezonden mededeling De stoffering van Restaurant „HOORNWIJCK" werd verzorgd door Woninginrichting HAARLEM, 29_8- Zeven jaar, na dat zij haar pas geboren baby in een emmer met water cm het leven ge bracht heeft, heeft de thans 25-ja- rige M. F. uit Haarlem zich bij de politie in haar woonplaats gemeld. Zij beschuldigt de thans 62-jarige magazijnbediende T. B., die de va der van het kind zou zijn, er van haar tot deze daad te hebben ge dwongen, wat T.B., die evenals de vrouw door de politie is aangehou den, evenwel ontkent. De verdrin king van het kind in een emmer met water werd overigens door hem be- vêsligd, evenals de andere feiten, die de vrouw de politie heeft verteld. Zo bekende hij de vrouw te hebben ge holpen het lijkje in een met stenen verzwaarde tas in de Ringvaart van de Haarlemmermeer te werpen. De vrouw was in 1957 zij was toen zeventien, jaar dienstbode bij de magazijnbediende. Het kind werd zonder enige hulp en in het geheim ter wereld gebracht. Een woordvoerder der Cyprische regering heeft zondagavond in Nico sia verklaard dat een overeenkomst is gesloten met V.N.-autoriteiten, die voorziet in bevoorrading der Turks- Cyprische gemeenschap (die, als be kend, op last van de regering-Maka- rios aan een economische blokkade is onderworpen). Geanimeerde vergadering sportvereniging „Burgh" Vrijdagavond vergaderde de sport vereniging Burgh in de Tuinbouw school te Haamstede. De voorzitter, de heer W. L. Dcurloo, kon een flink aanlal stemgerechtigde leden ver welkomen. De voorzitter herdacht het onlangs overleden bestuurslid, de heer J. A. Minncboo. In zijn verder overzicht ever de gang van zaken in de vereniging deelde dc heer Dcur loo mede dat tot trainer der vereni ging is aangesteld de heer C. van Aken uit Zierikzee. Hjj hoopt dat de animo tot trainen groot zal zijn, op dat de elflallen ook dit jaar weer goede resultaten zullen bereiken in de diverse competities. De secretaris, de ihecr D. E. Mooij, Jas een zeer uitvoerig jaarverslag dat onder grote bijval werd aan vaard. Dc penningmeester, de iheer N. Schrier, kon mededelen, dat het jaarverslag van het afgelopen boek jaar met een klein batig saldo af gesloten kon worden. Hij ontving hiervoor van het bestuur en verga dering eer. algemeen dankwoord. In de strafcommissie werden voor het volgend soizoen -benoemd de he ren W. L. Deurlo, J. den Haan en Jac. Steur, terwijl de kascommissie er nu als volgt uitziet: J. de Meij, A. Rijnberg en B. Siesse. Nieuwe voorzitter De heer Dourloo «hoeft gemeend zijn functie als voorzitter neer te moeten leggen. Het bestiuur stelde aan de vergadering voor de huidige secretaris, de heer D. E. Mooij, als voorzitter le benoemen, waarmede men volledig accoord ging. De «nieu we voorzitter zegde dank voor bet in hem gestelde vertrouwen en hoop- ite de functie naar «genoegen te kun nen uitvoeren. Tot de heer Deurloo richtte de heer Mooij een welge meend dankwoord voor zijn vele werk in deze functie uitgevoerd. Spr. hoopte «verder idait -de leden hem 'bij !het werk terzijde zullen staan en hun «klachten biet zullen uiten op de hoeken der straten. Tot secretaris der vereniging werd 'benoemd de beer S. Slager uit Haamstede, terwijl als wedstrijdsecretaris voor dit sei zoen de 'heer W. P. Kloet zal fun geren. In de vacature Mivmeboo werd gekozen de heer J. Dalebout. Tot lid van de technische commis sie werden benoemd de «heren A. Bom en M. E. Tuinman. Getracht zal worden in de «naaste toekomst nog een derde lid loe te voegen. Aan hot einde der vergadering deelde de voorzitter no gmede, dat vorige week «in Hansweert een voet- baltournooi werd gehouden, waaraan ook Burgh met twee elftallen deel nam. In de hoogste afdeling luidden de uitslagen: Burgh I-Hansweertse Boys I 2-0; RCS-Hanswcertse Boys I 3-6; cn RCS-Burgh 1-3, zodat Burgh hier de eerste prijs behaalde. Het 2e elftal was minder succes rijk en belandde «op de laatste plaats Hier waren -de uitslagen: RCS II- Ilansw. Boys II 0-4: Burgh II- Hans II 1-4 en Burgh II-RCS II 0-2. Dc caniline op 'het sportpark zal dit jaar beheerd worden door de heer M. Kloet uit Burgh, tcrwiji dc velden beheerd zullen worden door de hoer C. Speelman. Onderzoek naar de gebruiksmogelijkheden van de preeisiezaaimachine voor uien op „Scheldenionden" DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Brouwershaven Wcdv'uohten „De Reisduif" vanaf Creil, 22 aug. Afstand 292 k m. In concours 19 jonge duiven en 20 oude duiven. Jonge duiven: 1, 2, 3, 4 en 5 P. Flohïl. Oud? duiven: 1, 2 en 3 J. Quist; 4. W. Blom; 5 en 6 A. J. Flikweert. Vanaf Mons. Oude duiven. Af stand 141 km.: 1, 8, 10, 19, 23 en 25 J. Quis-t; 2, 22 en 24 J. M. Kloet; 3, 5 en 18 G. F' kweelt; 4, 13, 15, 17 en 21 W. Blcm; 6, 12 en 20 L. J. Fonteine; 7, 9, 14, 16 en 27 A. J. Flikweert; 11 C. van Dix-hoorn; 26. C. Wesdcrp. Vrrdri a.s. inkorven voor Vil voorde (navluöhten). Fondclub Schouwen-Duiveland Eilr.r .'concours vanuit Orleans. 194 c .liven. Aankcmst le duif 15.18. A. d? Koning, Bruin'isse 1 en 17; G. Vos. Dreischor 2, 15, 29, 40, 43 en 45; C. Eouman, Zierikzee 3 en 4; J. C. Wc orp, Zierilkzee 5 en 21; .T. Kaaistcker, Zierikzee 6; Gebr. Stcutjesdijk. Zierikzee 7; Gebr. Krij ger, Zierikzee 8, 28, 35 en 39; J. Verwest. Zierikzee 9, 18 en 20; J. Verwijs, Zieri«kzee 10, 13 en 16; M. Wesdorp, Ztierikzee 11, 25, 26 en 42; H. Sln-^boom. Zierikzee 12. 19, 31, 34, 36, 38 en 46; J. Dekker, Zie rikzee 14, 22 en 32; Felius-Westen - brugge, Zierikzee 23; .L. Noordijk, Zierikzee 24, 27, 33 en 41; A. Hage- steijn, Zierikzee 30; A. J. IJzelen- berg, Bruin'isse 37; H. Merle, Zie rikzee 44; A, Timmerman, Zierikzee 47; J. v. Westenbrugge, Zierikzee 43. P.V. „Gevleugelde Vrienden" te Zierikzee Wedvlucht vanuit Orleans; gelost om 7.00 uur met noordoosten wind. C. Bcuman 1,2; J. C. Westdorp 3, 11; J. Kaaijsteker 4; Gebr. Krijger 5, 18, 22, 23; J. Verwest 6, 9, 10; M. Westdorp 7, 15, 16, 25; J. Dekker 8, 12, 20; Feleus-Westenbrugge 13; L. Noordijk 14, 17, 21, 24; A. Hagesteijn 19; H. Merle 26; J. van Westenbrugge 27. Wedvlucht vanuit Neufvilles; ge lost om 8.00 uur. L. Noordijk 1, 11, 17, 18, 32; C. Bouman 2, 12, 23, 28, 31; A. Hage steijn 3, 29; P. Roskam 4, 16, 21, 25; J. A. ten Haaf 5, 7, 15, 22; M. West dorp 6, 8, 9, 10; J. C. Westdorp 13; L. v. d. Hloek 14; F. Mays 19; Feleus- Westenbrugge 20, 26, 30; J van. Wes tenbrugge 24; J. Kaaysteker 27. SCHIPHOL. Scheepsbouwer C. Verolme is (onverwacht over Frank fort terugreizende in Stockholm) op Schiphol teruggekeerd van zijn 14- daagse reis door Rusland en Scan dinavië. Hij gaf daarover echter nau welijks enig commentaar. ZIERIKZEE. 31-8. - Dezer dagen verscheen het jaarverslag 1963 van de Kommissie Rationalisatie en Me chanisatie van de Stichting Provin ciaal Onderzoekcentrum voor de landbouw in Zeeland. In dit verslag is een rapport opgenomen van de heer W. G. Bieleman over een on derzoek naar de gebruiksmogelijkhe den van de preeisiezaaimachine voor uien dat in 1963 plaats vond op de proefboerderij „De Scheldemonden" te Bruiitisse. Het onderzoek werd verricht deer ir. M. A. van der Beek en W. G. Dieleman. Om over de gebruiksmogelijkhe den van de precisiezaaimaohine voor het zaaien nader geïnformeerd te worden, is op het proefbedrijf een proefveld aangelegd, waarbij voor het zaaien van uien een' preeisie zaaimachine werd vergeleken met een nokkenradzaaima chine. Daar aan de i esultaten van deze éénjarige proef nog geen konklusies kunnen worden verbonden, worden in het rapport de belangrijkste punten die naar voren zijn gekomen in het kort als volgt weergegeven: 1. Uit d? praktijk 'is bekend dat de sortering van de uien die gezaaid zijn met de normale zaaimachine, weinig uniform 'is; 2. De belangrijkste oorzaak hiervan moet gezocht worden in de zaai zaadverdeling, bij het onderzoek is dan ook nagegaan of hierin verbetering te brengen is; 3. Gebleken is dat dit inderdaad mogelijk is door gebruik te ma ken van een speciaal daartoe uit geruste preeisiezaaimachine, waarbij het vendeelmechar Trme uiterst nauwkeurig aan het ge bruikte uienzaad dient te zijn aangepast. 4. De uier., die gezaaid waren met de preeisiezaaimachine, leverden een goede kg-opbrengst, terwijl de uniformiteit van de sortering belangrijk beter was dan van de uien die met een gewone zaaima chine gezaaid waren; 5. Het oriënterend onderzoek naar de mogelijkheid van een dubbel- rijige zaaiwijze, waaibij gestreefd wordt naar een opbrengst als bij een rijenafstand van 25 cm, is bijzonder hoopvol geweest. De sortering van het produkt was uniform, maar gemiddeld wat fijn. Nagegaan dient te worden of het hoge aantal planten per meter dan wel de tussenafstand van 6 cm daarvan de oorzaak is geweest. LAATSTE NIEUWS ARNHEM, 31-8. Heden (maandag) morgen zjjn te Arnhem twee treinen op elkaar gebotst, welk ongeluk een aantal slachtoffers heeft geëist. De treinen ztfn frontaal met elkaar in botsing gekomen. De ravage is groot. De preciese plaats van het ongeluk is de brug bü Westervoort. Eén van de treinen, die bij de botsing is be trokken, is een rode dieseltrein uit Arnhem, die op het dak van een trein uit Duitsland is terechtge komen. Er zijn tot nu toe (half twaalf) ten minste vier doden gemeld en twaalf gewonden, volgens de Nederlandse Spoorwegen. De doden en gewonden waren allen inzittenden van de trein Over de identiteit van de doden en gewonden is nog niets bekend. Er zijn twee kraanwagens van de spoorwegen op weg naar de plaats van het ongeluk. Na de botsing ont stond een begin van een brand, welke door de Arnhemse brandweer is ge blust. De ziekenauto's reden om twaalf uur steeds af en aan. Naar de politie ISTANBUL, 29-8. Een vijfduizend jon/ge Turken «hebben zaterdag de ruiten 'ingegooid van het Russische paviljoen op de Internationale Jaar beurs «te Izmir. Bij wijze van pre test tegen de Sowjetpoliitiek ten aan zien van Cyprus scheurden beto gers ook een reusachtig portret van Chroesjtsjov «in stukken. De demon stranten die eerder voor de Ameri kaanse afdeling van de jaarbeurs hadden betoogd, werden door de po litie verspreid. In Ankara liepen tien personen verwondingen op en werden er der tig aangehouden bü botsingen tussen militairen en politiemannen ener zijds en betogers die de pas her stelde ruiten van de Griekse ambas sade ingooiden en 'op het balkon een Turkse vlag hesen. in Westervoort meent moet het aan tal gewonden groot zijn. De ravage is enorm groot en doet denken aan het spoorwegongeluk bij Harmeien. Een seinwachtershuisje werd totaal weggevaagd door de botsing. De seinwachter zag de botsing aanko men en kon zich nog net bijtijds in veiligheid stellen. De rijkspolitie van de post Wes tervoort kon onmiddellijk eerste hulp bieden. Het ongeluk gebeurde op een afstand van enige honderden meters van de woning van de postcomman- dant. Ziekenauto's uit vele omliggende plaatsen, o.m. uit Arnhem, Zevenaar en Doefcinchem, zorgden voor 't ver voer van de gewonden. De brandweer van Arnhem heeft al haar materieel voor 'de treinramp ingezet. Onmiddellijk na de melding heeft men een extra hoeveelheid zuurstof en gas uit de magazijnen gehaald voor de snij apparatuur. Er zijn in de treinen veel «kleine bran den uitgebroken tengevolge van kortsluiting, maar deze zijn alle spoedig geblust. De brandweer in Arnhem kon ongeveer ikwart over elf haar materieel .terugtrekken. BURGH/HAAMSTEDE Zilveren jubileum Vandaag (maandag) herdenkt de heer Kloet, ambtenaar M-3 op het hulppostkantoor te Burgh-Haam- stede, de dag waarop «hij voor vijf en twintig jaar in dienst trad van de P.T.T. HAAMSTEDE Onze dorpsgenote, mej. M. J. M. Bolijn, slaagde een dezer dagen voor de in Breda gehouden examens ter verkrijging van hel diploma van het eerste gedeelte van het Textielbre- vet A. SAIGON, 29-8. - Generaal-majoor Ngoeyen Khanh heeft dr. Ngoeyen Xoean Oanh, een vroegere docent in de economie aan de universiteit van Harvard, tot tijdelijke eerste-minis- ter in zijn regering benoemd. Zelf zal generaal Khanh geruime tijd moeten worden veroleegd wegens geestelijke en lichamelijke overspan ning. Ngoeyen Xoean Oanh bü dc Amerikanen bekend als Jack Owen deelde op een persconferentie mee dat generaal Khanh nog steeds pre mier is. Goedingelichte kringen in Saigon verwierpen berichten dat generaal Khanh door de twee andere leden van het driemanschap aan de kant is gezet. Volgens deze kringen neemt Khanh nog sleeds een krachtige po sitie in. Auto's botsten Op de hoek Noordstraat-Klooster- weg ontstond een autobotsing, waar bij twee auto's materiële schade op liepen. Uit de richting Haamstede naderde een auto, bestuurd door de heer F. F. P. G. C. d'Aohard van En- schut uit Rotterdam. Uit dc Kloos- terweg reed een auto, bestuurd dooi de heer A. M. v. R., eveneens uit Rotterdam .in dc richting Haam stede. Op do .hoek wilde de heer v. R. afremmen, doóh trapte daarbij per ongeluk op 'het- gaspedaal, zodat de auto de bocht te ruim nam en zich in do wagen van de 'heer d'A. v. E. boorde. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De Rijks politie stelde een onderzoek in naai de juiste toedracht. BRUINISSE Motorschip kreeg machineschade Het 557 ton grote motorschip „Mingo". schipper M. Dregendijk van de N.V. „Dracules" te Antwer pen, kreeg zaterdagavond machine- schade in Het Keetcn. Dc „Migno" werd opgepikt door dc sleepboot „Rinus" van hot bergingsbedrijf M. v. d. Marei te Vianc cn veilig in de vlurihlhaven te Zijpe binnen ge bracht. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2