Kongo's strijd krijgt iets internationaals ONZE PUZZEL-RUBRIEK Wat biedt de BEELDBUIS? OVERDENKING Senator Hubert Humphrey, de kandidaat voor liet vice-presidentschap Der Vogelliandler" Flitsen uit het buitenland DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag as augustus test NO. MMS BLK DOOR HET WERELD In Leopoldstad wordt het met klem ontkend maar niemand twijfelt er meer aan of Tsjombe is weer druk bezig een stoottroep van blanke- huurlingen aan te werven, die de rust in Kongo moet herstellen. Aller lei lieden die in de Katangese tijd van „de oude heer" - zoals ze hem noemen - dit goedbetaalde beroep uitoefenden, duiken opeens weer in Kongo op. Dit aanwerven van een privé-le- gertje verhoogt het toch al geringe vertrouwen der overige Afrikaanse leiders in Tsjombe zeker niet en dat is een der redenen waarom de Or ganisatie voor Afrikaanse Eenheid is uitgenodigd een onderzoek te gaan instellen naar wat in Kongo gebeurt. De andere reden is de ruzie die tus sen Tsjombe's grote Kongo en het vroegere Franse kleinere Kongo van president Massemba Debat is ont staan. Niet alleen waren alle tegen Tsjomje agerende Kongolezen wel kom in Brazzaville, maar president Massemba Debat sprak onomwonden zijn afkeer van Tsjombe uit. En in het algemeen verklaarde hij dat zijns inziens de communisten betere vrienden van de Afrikanen xvare,n dan de rest, een overtuiging die ivaarschijnlijk gebaseerd is op de Amerikaanse hulp aan Leopoldstad. Bezetting? Dat Tsjombe nu de dragers van een Brazzavilles paspoort het land uitzet en zelfs dat hij dreigt dat kleine Kongo in de gauwigheid even te bezetten, is niet het bedenkelijkst aspect van de ruzie. De macht der Ver. Naties heeft tot zij vertrok de Kongolese kwestie altijd buiten de strijd tusen oost en west weten te houden. Nu dreigt dat te veranderen. Moskou heeft al scherp geprotes teerd tegen de „Belgische en Ame rikaanse gewapende inmenging in de Kongolese zaken", die moet ophou den, anders zal Chroesjtsjef op zijn beurt de rebellen gaan helpen. Dit is een wat overdreven opvatting van de Amerikaanse hulp (de Belgische is nagenoeg nihil) maar een feit is wel dat de vliegtuigen waarmee de V.S. Tsjombe helpen, er toe kunnen leiden dat de rebellen wat meer steun van Peking krijgen met de daad, terwijl het nu nog maar uit sluitend raad is. En dat kan dan weer voeren tot weer iets meer Amerikaanse steun en weer iets meer Chinese Een wedstrijd En als dit wedstrijdje begint moet Moskou inderdaad ook wel wat gaan doenal is het maar om te bewijzen dat de Russen niet zo ver zijn ver burgerlijkt dat ze een opstand niet meer steunen. Ze zullen wel moeten, ook om te voorkomen dat de Sow- jet-Unie een slechte en Peking een goede beurt maakt, niet alleen bij de Kongolese rebellen, maar ook bij an dere Afrikaanse staten die voor Soe- mialot en de zijnen haast al sympa thie hebben omdat ze zo'n hekel hebben aan Tsjombe. Met de huurlingen komt inderdaad al een element van buitenlandse in menging aan de orde, al is het onge twijfeld Kongo dat de rekening be taalt. Maar het lijkt een uitnodiging voor vrijwilligers - en dat is een rekbaar begrip - om op hun beurt Soemialot te hulp te snellen, onder de rode banier. De Organisatie voor Afrikaanse Eenheid is zeker niet gebrand op een dergelijke oost-weststrijd in het hart van haar werelddeel. Maar hoe ze een dergelijke ontwikkeling kan voorkomen is voorlopig nog een raadsel. Afwachten over Cyprus Griekenland en Cyprus zijn het er over eens dat de algemene vergade ring van de V.N. maar moet zien de troebelen op en om het eiland op te lossen. Dat wil zeggen dat voor een paar maanden de bemiddelingspo gingen van de baan zijn. Dat Maka- rios dit bij zijn bezoek aan Athene voor elkaar gekregen heeft, kan hij als een overwinning beschouwen. Het was de laatste tijd duidelijk dat de Griekse regering iets meer oren ging krijgen naar een oplossing volgens de lijnen van het plan- Acheson, waardoor Cyprus Grieks zou worden en de Turken een com pensatie zouden krijgen. Athene ging daarvoor iets voelen omdat het wel doorkreeg dat met Makarios geen oplossing mogelijk is: de man zet om zijn zin te krijgen desnoods de vrede op het spel en daarvan is de Griekse regering waarschijnlijk duchtig geschrokken. Aan de andere kant beseft men in Laat het voor onze puzzelrubriek maar rustig warm zijn. Tot deze brute uitspraak durven we te komen gezien het aantal inzendingen op de puzzel van vorige week, dat - de tijd van het jaar in aanmerking genomen - aan de hoge kant was. De eerste prijs is bestemd voor: mej. A. P. Huigens, Verseputseweg 3, Kerkwerve De tweede prijs gaat naar: mej. I. Stoutjesdjjk, Slabberswerf 35, Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. kornet; 6. direkt; 11. pi; 12. degene; 14. alt; 16. aparte; 19. af; 20. i.v.m.; 22. verloten; 25. ergo; 26. age; 28. oer; 29. cobra; 31. a.o.; 32. st; 33. alt; 35. abdis; 37. triest; 40. ara; 41. ot; 42. dar; 43. arena; 44. and; 46. de; 47. gul; 49. lassen; 52. aleer; 54. pek; 56. r.'d.; 58. ranja; 60. oke; 62. eed; 63. toon; 64. ardennen; 67. sta; 69. k.o.; 70. aar dig; 72. lei; 74. amelia; 77. ee; 78. verlet; 79. sproet. Verticaal: 1. kip; 2. rare; 4. edele; 5. te; 6. defect; 7. in; 8. rei; 9. kam rad; 10. t.l.; 11. paraat; 13. gat; 15. troost; 17. ave; 18. trots; 21. ver baasd; 23. ora; 24. no; 27. gordel; 30. bar; 32. sergeant; 34. lieve; 36. iedere; 38. ia; 39. tal; 40. aal; 45. n.s.; 46. dartel; 48. urn; 50. arena; 51. nodige; 53. erosie; 54. parket; 55. koe; 59. ja; 61. knaap; 62. end; 65. dol; 66. ergo; 68. aal; 71. 'iet; 73. e.v.; 75. me; 76. is. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. klein roofdier; 6. Indisch kledingstuk; 10. dubbelklank 11. uitzonderlijk; 14. dubbelklank; 15. slingerplant; 18. groet; 19. voor alles; 21. voorzetsel; 22. bloeiwijze; 24. bovenste deel; 26. oosterse titel; 27. ter plaatse (afk.); 29. afvoerbuis; 31. geogr. aanduiding (afk.); 32. deel v. e. Franse ontkenning; 34. water in Utrecht; 36. omslag; 38. bijwoord; 39. handigheidje; 41. wandversiering 43. inwendig orgaan; 45. godheid; 46. deel van een paardentuig; 47. fami lielid; 48. verharde huid; 50. groente 51. rivier in Duitsland; 53. vreemde munt (afk.); 54. eikenschors; 56. deel van Amerika (afk.); 57. vreemde munt (afk.); 59. spil; 60. neerslag; 63. afstandsmaat (afk.); 65. treurig (Eng.); 67. woud; 68. bijbelse naam; 70. zangstem; 72. bewijsstuk; 74. zangnoot; 76. landhuis; 78. jongens naam; 79. wenden; 81. Frans voeg woord; 82. deel v. e. paardentuig; 83 ievenslustig. Verticaal: 1. plaats in Italië; 2. ruim; 3. thee (Eng.); 4. rondhout; 5. reinigingsplaats; 6. heilige (afk.); 7. strafwerktuig; 8. gebergte in Rus land; 9. muziekinstrument; 12. waarde; 13. Amerikaanse echtschei dingsplaats; 16. dierengeluid; 17. voorzetsel; 19. maanstand (afk.); 20. natuurkundeterm (afk.); 23. li chaamsdeel; 25. boom; 28. klein beetje (Fr.); 30. daad waarmee men iemand van een verplichting ontheft 31. familielid; 33. wondvocht; 35. ware; 37. woonplaats; 38. keukenge rei; 40. herkauwer; 41. meisjesnaam; 42. bevel; 44. jongensnaam; 49. on derricht; 52. vernis; 53. de belasting; 55. omroepvereniging; 56. Frans lid woord; 58. ijzer, koper, enz.; 59. slang 61. het zijn; 62. Frans pers. voor- naamw.; 64. eil. i. d. Midd. Zee; 66. als eerder (afk.); 67. welwillende le zer (Lat. afk.); 69. als volgt (afk.); 71. laatstleden (afk.); 73. plaats o. d. Veluwe; 75. zwaardvis; 77. klein beetje; 79. gewicht (afk.); 80 be drijfsvorm. Athene ook dat een oplossing zonder Makarios - dat wil zeggen tegen hem in, want hy wenst nu eenmaal geen aansluiting bij Griekenland - ook onmogelijk is. En dus laat men alles tot de herfst maar zoals het is: een broeiende plek waaruit Makarios elk ogenblik weer eens de vonken kan laten slaan KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In industriële kringen blijkt men allesbehalve tevreden te zijn over de wijze, waarop de Ne derlandse ondernemer en de Neder landse industrie door Hilversum en Bussum aan de t.v.-kijkers worden gepresenteerd. NAALDWIJK. De 56-jarige heer G. van der L. uit Naaldwijk is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij werd bij het oversteken van de Maasdijk door een motorrijder aangereden en zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. De motorrijder is met een schedelbasisfractuur naar een zie kenhuis in Schiedam overgebracht. HAARLEM. De gemeenteraad van Haarlem is akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. vijfhonderd Haarlemmers, die in gemeentewo ningen huizen, en huurschuld heb ben uit te sluiten van elektriciteits voorziening. HEEZE. In Heeze (Noordbrabant) is het oude kasteel Eimerick in res tauratie genomen. Het ligt in de be doeling dit restant van het oude kasteel van de heerlijkheid Heeze- Leende, dat reeds in de 12de eeuw werd genoemd, op grote schaal te restaureren naar de plannen van ir. C. Geencn te Eindhoven. VEGHEL. Een zeer felle brand heeft de boerderij van de heer J. van Zutven in het buurtschap Dorshout volledig verwoest en daarmee het zes personen tellende gezin dakloos gemaakt. UTRECHT. De gehele Utrechtse grachtengordel maakt deel uit van de voorlopige lijst vanbeschermde monumenten, die de staatssecreta ris van onderwijs, kunsten en weten schappen het gemeentebestuur van Utrecht heeft doen toekomen. Dit houdt in dat het hele dempingsplan van de gemeente Utrecht op losse schroeven komt te staan. ROTTERDAM. De Britse ambas sadeur in ons land, de heer Garran zal, in aanwezigheid van o.a. burge meester Van Walsum van Rotter dam, in het Sophia kinderziekenhuis in de Maasstad op 31 augustus het 11e internationaal congres voor kin- derchirurgie openen, dat tot 4 sep tember duurt. Ruim 250 artsen uit 30 landen zullen eraan deelnemen. DEN HAAG. Minister Toxopeus (binnenlandse zaken) heeft in ant woord op schriftelijke vragen van het tweede kamerlid de heer J.H. Scheps (p.v.d.a.) over de gemeente lijke verhoudingen in Asten (Nb) meegedeeld dat het in Asten wel voorkomt, dat een zevental raadsle den over een of meer punten van de agenda voor de raadsvergadering onderling een bespreking houden. De wethouders zijn slechts een en kele maal daarbij aanwezig geweest. Het kan echter niet worden gesteld dat de raad van de gemeente Asten de openbare beraadslaging tot een onderlinge bespreking buiten de raadszaal heeft laten verworden. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft woensdagavond twee mannen, d'e 60-jarige loswerkman H. T. en de 43-jarige koopman B. d. J., beiden uit Rotterdam, aangehouden. De mannen worden verdacht van het smokkelen van ca. 27.000 Ame rikaanse sigaretten. ROTTERDAM. Drie onidiepwater- mijnenivegers van de Britse konink lijke marine, H.Ms. Enterprise, H.Ms. Echo en H.Ms. Egeria, zijn de Rot terdamse (haven binnengelopen. De schepen, allen 160 ton groot, blijven tot 31 augustus 'in de Maasstad. Zij 'hebben ligplaats gekozen aan de Parkkade. WORMERVEER. De 73-jarige J. van Breevoort uit Amsterdam is op de Wandelweg in Wormerveer bij het passeren van een voor hem rij dende bromfietser ten val gekomen. De Amsterdammer werd naar het gemeenteziekenhuis te Zaandam vervoerd. Later is hij aan zijn ver wondingen overleden. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Juniorencompetitie De competitie-indeling van de ju nioren voor het seizoen 1964-1965 luidt als volgt: Groep A IV: Br use Boys A I; Dui- v eland A I; MEVO A I; Renesse A I; Zierikzee A II (dubbele competi tie). Groep A VI: Burgh A I; Goes A II; Kloetinge A I; Nieuwdorp A I; Robur A I; Volharding '32 A I; Wolfaartsdijk A I; Zierikzee A I. Groep B IX: SKNWK B I; Bruse Boys B I; Dreisohor B I; MEVO B I; Zierikzee B I; Zierikzee B II (IV2 competitie). Groep B X: Burgh B I; Renesse B I; Brouwershaven B I; WIK B I; Zwaluwen '61 B I( dubbele compe titie). De speeiduur van de A-junioren wedstrijden bedraagt 2 X 35 minu ten en van de B-junioren wedstrijden 2 X 30 minuten. De juniorencompetitie begint op 5 september a^s. Juniorentocrnooi v.v. „Zierikzee" Morgen, zaterdag 29 augustus, houdt de v.v. „Zierikzee een junio- rentoernooi op het sportpark „Ban- nink". De wedstrijden vangen des morgens om 11 uur aan en eindigen des avonds om 19 uur. Gespeeld wordt in 3 poules op 3 velden. Deelnemende elftallen zijn: Bruse Boys AI, Bruse Boys B I, WIK AI, Zierikzee AI, Zierikzee AII, Zie rikzee BI, Zierikzee B II, Zierikzee BUI, SKNWK BI, Renesse AI, Renesse B I, Brouwershaven B I. Burgh A I, Burgh B I. Duiveland A I, MEVO A I, MEVO B I. Tournooi v.v. „ROBUR" te Goes. De v.v. „Robur" te Goes organi seert a.s. zondag 30 augustus een voetbaltournooi waaraan o.a. Zierik zee I en Zierikzee II deelnemen. Zierikzee komt uit tegen Graauw I, Steenbergen I, Robur I en Zierik zee II tegen: Robur II, RKFC II en DEVO II. Gaarne wensen we onze stadgenoten veel succes toe in dit tournooi, waarin het wel niet aan spanning zal ontbreken. Afdeling Zeeland Gewijzigde competitie-indeling De minder 'gunstige dienstregeling gedurende het voetbalseizoen op het veer De Val-Kats maaikt het noodza kelijk enkele wijzigingen aan te brengen in de voorlopige indeling van de zaterdagcompetitie 1964-1965 van de K.N.V.B. afdeling Zeeland. Het in eerste instantie in 'de 2e klas A ingedeelde elftal van Brouwers haven II zal nu uitkomen in de 3e klas A. De indeling der derde klas sen is nu als volgt: 3e klas A. Brouwershaven II; Bru se Boys II; MEVO II; SKNWK II; WIK I; Zwaluwen '61 I; Zwaluwen '61 II; Zeemeeuwen I. 3e klas B: Bevelanders I; Beve landers II; Meeuwen III; Middel burg VI; Nieuwland II; Oostkapelle II; Seroo9kerke II: Zeeland' Sport VI. Veere II; VCK II; VCK III; Vlissin- gen VI; Wdssenkerke II. 3e klas C: AKF I; Beren II; Bors- sele II; Cortgene II; 's-Heer Hen- drikskin'deren II; Kloetin'ge III; Kloetinge IV; Nieuwdorp II; Nieuw land III; SVD II; SVD III; Wolf aartsdijk III. 3e klas D: AKF II; AZVV III; 's-Heer Hendrikskin'deren I; Hein- kenszand II; Hoek II; Kapelle II; Rillandia III; Spui II; Tern. Boys III; Waarde II; WemeMinge II; Zaamslag II. SCHIPHOL. In een «donderdag avond uitgegeven commentaar zegt de K.L.M. dat zij niet ontevreden is over het compromis dat voortge vloeid is uit de deze week in Bonn gehoud enludhtvaartbespreking tus sen de regeringen van Nederland en west-Duitslamd. Deze vrijdag Midavondserenade met de (31 augustus met W. J. v. d. Laan huwende) Anneke Grönloh e.a. en Bonanza. Zaterdagmiddag Her man van Keeken (3 uur), 's Avonds De oude draaidoos, Jacques Brei en een eenactertje. Zondag draait alles loeer om moeder. Hitchcock komt dinsdag, The Flintstones verschijnen donderdag weer op 't scherm. Als kijkspel het bekende De ingebeelde zieke van Molière. België Vlaams vertoont zaterdag avond Een spookjesnacht (amus.) en een politiefilm, maandag het stuk Ontmoeting op Ibiza. DIENSTBODE EN DOMINEE R.I.P. Ja echt! Vorige week stond' het in één van onze grote 'dagbladen. Ze behoren, zo schreef een bekend journalist, tot een verdwijnend' ras. Ze doen het met meer in onze mo derne .tijd. Nog even en ze (gaan 'het museum in, op sterk water. En dan zijn ze er niet meer, de dominee en de 'dienstbode. Ik weet «niet wat de ^dienstboden doen. Misschien leggen ze zich erbij neer. Misschien komt er een massa betoging op de Dam. En of de dominees ihun vakbond inschakelen en protesteren zullen, of dat ze helt (blauw blauw laten, is nog onbekend. Belangrijker is, meen ik, wat u er van denkt. Misschien bent u boos, omdat voor u de dominee er nu eenmaal bij- hoont. Missdhien bent u verdrietig omdat u hierin een aanval las op de kerk. Maar wellicht maakt u zich er geen kopzorgen over, omdat u weet dat dankzij 'de kerkelijke verdeeld heid elk pietepeuterdorp al gauw meer dan één dominee heeft, en er tenslotte nog jaarlijks heel wat jon gelui theologie gaan studeren. Misschien 'hebt u in uw vuistje ge lachen omdat het altijd' uw wens droom was, dat ^ie kategorie uit- uitstierf. Allicht zal het koren op de molen zijn van hen die de kerk beter van buiten 'dan van binnen kennen. Maar wist u, dat ook de dominee het er mee eens is? Dat 'hij weet dat z'n beroep tot de verdwijnenden be hoort? En elke dominee is er nog blij mee ook. Want dit 'is maar geen verhaaltje van een journalist. Maar dit is juist de belofte van de bijbel. Er komt nl. een tijd dat er geen' predikers van de blijde boodschap meer nodig zijn, omdat iedereen het zal weten. Dan zal alles nieuw worden. Dan zal God alles in allen zijn en igeen dominee behoeft dan de mensen eraan te her inneren dat God er is, want we zien God dan van aangezicht tot aange zicht. Maar in 'deze tussentijd werken de doVninees aan de ondergang van hun beroep, zeker wetend dat het er be ter op wordt wanneer zij niet meer nodig zijn. Maar wie meent dat ze nu over bodig zijn, die kent zichzelf en de wereld niet. Zo «iemand heeft niets begrepen van de zucht van de bijbel: Och, dat ze allemaal profeten waren Allemaal verkondigers van het heil. We moeten nog wat geduld heb ben, die journalist, u en ik met het opruimen van de dominee. Maar troost u, ze verdwijnen, eCh't waar! H. WASHINGTON, 27-8. Senator Hubert Humphrey, lang beschouwd als een van de liberaalste leden van het Amerikaanse congres, heeft vele jaren naar een topfunctie gestreefd. In 1956 overtrad hü een ongeschre ven wet in de Amerikaanse politiek toen hü verklaarde dat hij wel graag tot democratisch candidaat voor het vice-presidentschap benoemd wilde worden. In 1960 voerde hij een krachtige campagne om tot democratisch kan didaat voor het presidentschap aan gewezen te worden. In het begin van de wedloop werd hij echter terzijde geschoven door John F. Kennedy, die toen senator voor Massachusetts was. Humphrey, die 53 iaar is, heeft een grote ervaring zowel op binnen lands als buitenlands politiek ter rein en een degelijke reputatie als politiek leider. Al in 1948 leidde hij de campagne voor een krachtige wetgeving op het gebied van de bur gerrechten. Als plaatsvervangend leider van de democraten in de se naat heeft hij dit jaar de betreffen de wetsvoorstellen mee helpen „doordrukken". In de afgelopen we ken heeft de senator uit Minnesota, zich bewust van het wantrouwen dat de grote zakenmensen tegen hem koesterden vanwege zijn reputatie als trouw bondgenoot van arbeiders, boeren en de liberale intellectuelen die Adlai Stevenson steunden, krachtige pogingen gedaan om het vertrpuwen van de zakenwereld te winnen. Ondanks de fillibusters - lange redevoeringen - van zuidelijke leden, slaagde Humphrey er in het omstreden wetsvoorstel inzake de burgerrechten door de senaat aan genomen te krijgen. Maar hierdoor is hij onpopulair in het zuiden ge worden en kan hij maar weinig steun daar verwachten. Goed spreker Humphrey, een grote en enigszins dikke man, heeft de reputatie een spreker met overredingskracht te zijn. In 1958 had hij in Moskou een onderhoud met Chroesjtsjov. Na af loop van het gesprek, dat acht uur duurde, wilde hij niets hierover zeg gen tegen verslaggevers. Hij zei dat hij eerst verslag moest uitbrengen aan president Eisenhower. Deze sfeer van geheimhouding, die hij schiep, bezorgde hem veel publici teit. Senator Humphrey is in Wallace in Zuid-Dakota geboren. Zijn vader was apotheker. De jonge Hubert liet zich inschrijven aan de universiteit van Minnesota, maar zwaaide om naar een cursus in de pharmacie wegens financiële moeilijkheden in het gezin tijdens de depressie. Later ging hij bij zijn vader in de winkel «werken. In 1937 had «hij genoeg geld gespaard om naar de universiteit van Minnesota terug te keren. Hij behaalde daar een graad in de poli tieke wetenschappen. Humphrey is TONEEL EN FILM Zaterdag a.s. wordt in bioscoop hotel Bom te Haamstede vertoond de gezellige operettefilm „Der Vogel- hand'ler", «waarin als sterren o.a. op treden Conny Frdboes en Peter Weck. „Der Vogelhand!er" met haar meeslepende melodieën vormde een dankbare bron voor deze filmmusi cal. Bekende liederen als „Schenkt man sich Rosen in Tirol", „No amal, no amal" en «het vrolijke „Christel von der Post" zijn in deze film te ruggekeerd. Uiteraard ontbreekt het niet aan intrigues en avonturen en liefdesverdriet. Alle verwikkelingen vinden (vanzelfsprekend) een oplos sing. „De Vogelhandier" komt in een geheel nieuwe «bewerking als musi cal in kleur op het 'doek. Het is zon der twijfel het belangrijkste werk van de beroemde componist Carl Zeiler. getrouwd c*n heefii vier kinderen, drie zoons en een dochter. In 1943 trachtte hij burgemeester van Min neapolis te worden. Hij werd ver slagen, maar twee jaar later geko zen en in 1947 herkozen. In 1948 stelde hij zich, met krachtige steun van de arbeiders, kandidaat voor de senaat. Eenmaal in de senaat heeft hij zich in diverse commissies voor vele uiteenlopende zaken ingespan nen. TOKIO. In Japan «heeft zich een geval van cholera voorgedaan. SINGAPORE. Ook in Singapore heerst Cholera. Het «gebeid is besmet verkiaard. Een niet ingeente vrouw is met deze ziekte opgenomen. GRIMSBY. Een Oostduitse arts die onlangs - nadat hij aan boord van een Britse treiler een gewonde had behandeld - weigerde naar zijn schip terug te keren, is in Grimsby aan gekomen. De 38-jarige Manfred Wachter werd in Grimsby door Brit se politie van boord gehaald. TOKIO. Drie-en-negen'tig personen zijn in quarantaine geplaatst nadat een bewoner van Tsjiba, ten oosten van Tokio, aan cholera was overle den en een «nieuw geval van deze ziekte was ontdekt. De maatregelen tegen cholera in Tsjiba en Tokio zijn verscherpt. BI AR RITZ (zuid west-Frankrijk) De bijzondere afgezant van president Jhonson, Henry Cabot Lodge, as uit Biarritz naar San Sebastian ver trokken, waar hij een ontmoeting zal hebben met de Spaanse minister van buitenlandse zaken F. M. Castiella y Maiz. LEOPOLDSTAD. Een Amerikaans vliegtuig van het type C-47 heeft een noodlanding moeten maken op het vliegveld van Kamamba in Roe- anda, nadat «het door Kongolese op standelingen was toeschoten. NIEUW DELHI. De Indiase rege ring heeft een campagne ontketend om „zwart geld" te aohterhalen - geld, dat «in geen enkele boekhou ding is verantwoord en waarover geen inkomstenbelasting wordt be taald. NIEUW DELHI. Bij overstromin gen in de Indische staat Pendsjaab zijn vorige week «minstens 32 mensen omgekomen. Enige honderden dor pen 9taan onder water, duizenden huizen zijn beschadigd. Zestig dor pen «in 'het gebied van Nieuw Delhi worden geëvacueerd. Deze dorpen staan tengevolge van de hevige moesonregens eveneens onder water. LAHNESBACH. Bij een «bergtocht in de omgeving van de Oostenrijkse plaats Lahnesbach zijn de 37-jarige mej. M. Th. W. Gulden uit Ouden bosch, lerares aan een huishoud school in Dordrecht, en een 60-jarige Oostenrijker, die ihaar vergezelde, om (het leven gekomen. Beiden zijn in een ravijn gestort. PORT ELIZABETH. Premier Ver woerd van Zui'd-Afrika heeft voor gesteld dat de landen in zuidelijk Afrika een gemeenschappelijke markt vormen. PRAAG. Premier Ohroesjtsjef is aan het hoofd van een Russische de legatie, op het vliegveld van Praag aangekomen. Hij zal in Tsjecho-Slo- wa«kije «de 'herldenkingsplechtigheden bijwonen ter gelegenheid van het feit, dat twintig jaar «geleden de par- tisanenopstand tegen de Duitse «be zetters plaats vond. PARIJS. Prins Boem Oem, üe rechtse leider in Lads, is nu ook in Parijs aangekomen. De leiders van de neutralistisohe en van de linkse «groepering waren er a«l. Later in de week zullen zij «op een kasteel, dat door de Franse regering ter beschik king is gesteld, vredesonderhande lingen voeren. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur ds. As sendorp, 7 uur ds. L. M. Verseput, Kerkdriel. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 uur (H.D.) en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9 uur ds. Cramer em. pred. té Epe, 10.15 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 10.15 uur ds. Cramer. Scharendyke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Verseput. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Kelling. Dreischor: 11 uur ds. Kei ling. Ouwerkerk: 10 uur ds. A. van Santen, Middelburg. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Goudzwaard, IJsselmonde Oosterland: 10 en 6 uur ds. C. L. v. d. Broek, Zwammerdam. Sirjansland 10 uur dhr. Malipaard, 6.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur dhr. W. de Jonge, Twello. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. J. W. Ot- terloo, Amsterdam. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Hoogsteen. Renesse: 7 uur di'. H. Mulder, Delft. Scharen- düke: 10 en 3 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. J. Nawijn, ber. pred. te Zie rikzee. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Boes, Nieuw Loosdrecht. Gereformeerde Kerken (Vrügcmaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. H. Venema, Rodeschool. Haamstede: 7 uur ds. Venema (in de Chr. Geref. Kerk). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. M. v. d. Klisi, Papendrecht. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. Weéterink. Haamstede; 10 en 3 uur ds. Weste rink (H.A. en dankzegging). Nieu werkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur ds. W. Hage, Klaaswaal. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: Zaterdagavond 7 uur: ds. F. Mallan. Zondag: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-kalholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30 en 10 uur. In de week te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistie vieringen te 7.30, 9,00, 10.30 en 20.00 uur. Renesse; Euchristievieringen te 8.00, 9.30, 10.30 en 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9