HJVL de Koningin bezoekt Grevelingen-object op 1 sept. a.s. De toestand in Zuid-Vietnam STAD EN EILAND Zwolsman verkocht panden in Den Haag l)e „Piet Hein" in Bruse vissershaven ZIERIKZEE, 28-8. H.M. de Ko ningin wordt volgende week gecon fronteerd met de verschillende fa cetten van het Deltaplan en in het kader van een uitgebreide excursie zal de Vorstin ook een bezoek bren gen aan de Grevelingendam in aan bouw. Gelijk reeds gemeld vindt dit bezoek plaats op dinsdag 1 septem ber. Voorafgaande aan het bezoek aan Bruinisse, zal de koningin de nieuwe Haringvlietbrug in ogen schouw nemen, waarna zij een be zoek brengt aan het sluizen-complex in het Haringvliet. Van de zijde van de Rijksvoorlich tingsdienst vernemen wij dat H.M. de Koningin omstreeks 15.15 de bouwput in het Haringvliet zal ver laten, waarna zij zich per auto be geeft langs Stellendam en Melissant, via Herkingen en langs Battenoord naar de Heek van Sint Jacob. H.M. de koningin neemt hier af scheid van de commissaris der ko ningin in de provincie Zuid-Holland en de andere autoriteiten, die haar op deze tocht zullen vergezellen. Vervolgens begeeft zij zich met de vlet „Ventjager" naar de steenhaven op de Oostkop van het werk in de Grevelingen. Tijdens de overtocht LAATSTE NIEUWS SAIGON, 28-8. Volgens in Saigon de ronde doende, doch nog niet be vestigde berichten, zou het district }lue, in midden-Vietnam, zichzelf tot autonoom gebied hebben ver klaard. President zou zijn professor Le Khac Quoeyen, deken van de medische faculteit. Donderdag heeft een delegatie van faculteitsvoorzitters der universitei van Hue, onder leiding van prof. Le Khac Quoyen, aan de Amerikaanse consul-generaal een voor president Johnson bestemde brief overhan digd, waarin zy de Amerikaanse re gering verzoeken haar invloed aan te wenden cm de regering-Ngoeyen Khanh te deen verdwijnen en daar aan verdere hulp te onthouden. De hoogleraren verklaren in hun brief niet uit godsdienstige motieven te handelen, dcclj uitsluitend uit zorg voor het behoud van de democratie. Iedere keer ,als vijfjarige Anneke met 'haar Vriendinnen op straat een balspelletje deed, liep het op huilen uit. „Jij bent ontzettend dom!" zei den de meisjes, als Anneke steeds weer trachtte, de igrote bal uit de lucht op te vangen. En „onhandig •dat Anneke is", klaagde haar moe der, toen het kleine meisje aan een omgestoten vaas een diepe snij wond had opgelopen. Maar de 'kinderarts was een geheel andere mening toe gedaan. Na een diepe blik in Anne- ke's blauwe ogen stuurde hij de kleine patiënte wegens een vermoe de oogafwijking voor een onderzoek naar de universiteits-oogklinlek. Nu weet Anneke's moeder, dat de dokter gelijk had. En het kleine meisje bezoekt sedert een half jaar regelmatig de gezichtsschool van de universiteits-oogkliniek, om met de hulp van een geduldige specialiste, gecompliceerd schrijf- en tegengerei en door steeds weer nieuwe oog oefeningen het latente scheelzien, waardoor haar gezichtsvermogen van de geboorte af beïnvloed was, voor altijd kwijt te raken. Anneke's geval is niet het enige. Volgens de ervaringen van de mo derne geneeskunde lijdt iedere 12e aardbewoner aan een meer of min der ernstige „ongelijkheid bij het zien". In de Duitse Bondsrepubliek wordt het aantal „schelen" op onge veer twee miljoen geschat. 50.000 van hen zijn door de verschillend sterke gezichtskracht aan het zwak ste oog praktisch blind. Zo'n „zilver- blik" is volgens de huidige weten schappelijke ervaringen dan ook be slist niet alleen een charmante klei- wordt het steenstorten per kabel baan bezichtigd. De aankomst van de koningin op de Oostkop kan cm 16.10 worden verwacht. Ter begroeting zullen aan wezig zijn Zeeland's commissaris jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en burgemeester C. H. v. iL Linde van Bruinisse. Om 16.15 bezoekt de koningin het voorlichtingsgebouw op het werk terrein, waar de thee wordt gebruikt Na de thee zal ir. N. Biezeveld, hoofdingenieur van de Rijkswater staat, een korte toelichting geven op de stand van zaken der werkzaam heden. Te voet wordt aansluitend hierop de kabelbaan (zuidzijde) met de automoteurs (motorgondels) be zichtigd. 17.30 neemt de koningin afscheid van alle aanwezigen, met uitzondering van de minister van Waterstaat, mr. J. van Aartsen en diens echtgenote, de commissaris der koningin en burgemeester C. H. v. d. Linde. De koningin gaat per auto over de dijk naar de gemeentehaven van Bruinisse, waar zij zich inscheept aan boord van het koninklijke jacht „Pnet Hein". Vóór het aan boord gaan zal de koningin fruit worden aangeboden door de 9-jarige Ineke van der Have, leerlinge van de bij zondere school, terwijl bloerpen wor den aangeboden door de 9-jarige Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren. 21 aug. Anna Eliza beth, d. van Jan de Koning en Eli zabeth Janna van der Werf (Brui nisse); 24 aug. Wijnand Leonardus, z. van Johannes Cornells Kouijzer en Maria Victoria Adriana Stobbelaar (Zierikzee); 24 aug. Dirk Jan, z. van Leendert Schilperaord en Janna Kla- zina Kraaijeveld (Zierikzee); 24 aug. Wilhelma, d. van Martinus den Boer en Cornelia Janna de Bruine (Zie rikzee); 26 aug. Jozua Leendert, z. van Adriaan Cornell's Hanse en Nel ly Cora Bal (Westerschouwen); 26 aug. Herma Pieternella, d. van Pie- ter Verton en Maria Koster (Wester schouwen). Gehuwd. 21 aug. Jakobus Leen dert Joban Dorreman, 23 jr. (Wes terschouwen) en Willhelmina Koster, 23 jr. (Zierikzee). Overleden. 20 aug. Maria Goudzwaard, 86 jr., ongehuwd (Dui- veland); 25 aug. Hubrina Cornelia Manni, 65 «jr., eehtg. van Marinus Jacobus Stoutjesdijk (Breda). ne schoonheidsfout, maar een ernsti ge ziekte, waarvan de behandeling zo vroeg mogelijk moet beginnen en gedurende vele jaren tot een defini tieve genezing moet worden voort- gzet. Daar men echter alleen kinderen kan leren „goed te kijken" en ook de»operatie, waarbij het „ontrouwe" oog op de gemeenschappelijke ge- ziclitslijn wordt ingesteld, alleen ge koppeld. aan een intensieve ooggym- nastiek en alleen bij kinderen bene den de twaalf jaar kans geven op een blijvende genezing, hebben de meeste oogklinieken in het West- duitse bondsgebied de afgelopen ja ren zogenaamde gezichtsscholen voor kinderen in het leven geroepen, waar ieder kind, dat gezichtsabnor- malitetiten vertoont, zo mogelijk van het eerste levensjaar af behandeld wordt. Een zeer belangrijke plaats onder de gezichtsscholen in west-Duitsland neemt het instituut in Frankfurt in, dat onder leiding van de bekende oogarts professor Theobald Graff de afgelopen jaren tot een onderzoe kingscentrum voor ophtalmologische optiek geworden is. Ongeveer 1500 patiënten - van baby tot teenager - leren hier op het ogenblik in per jaar 1200 lesuren, normaal kijken. Om de ouders op de gevaren van „foutief' zien opmerkzaam te ma ken, en om verder iedereen op de mogelijkheid, oogafwijkingen ook al bij kleine kinderen te corrigerenr te wijzen, heeft professor Graff onlangs zijn gezichtsschool een hele dag voor belangstellende bezoekers openge steld. Bij de geringste tekenen, die wijzen op een foutieve stand van de kinderogen is een gang naar de oog arts noodzakelijk", prentte hij zijn bezoekers met nadruk in. Elsa de Koning, leerlinge van de openbare school. De „Piet Hein" brengt de koningin naar de Vissers haven te Colijnsplaat, waar de ver dere oriëntatiereis woensdag begint. Ingezonden mededeling In verband met het bezoek van H.M. de Koningin aan de Deltawerken te Bruinisse op I september a.s., is het voorlichtingscentrum vanaf 14.00 uur gesloten Twintig jaar geleden rukten de geallieerden binnen HEEZE, 27-8. In september is het twintig jaar geleden, dat de gealli eerden ons land binnenrukten en reeds verschillende plaatsen in het zuiden bevrijdden. Het is dit feit, dat herdacht zal worden op de ko mende „Brabantse Dag", die zondag 6 september in Heeze wordt gehou den. Dan zal men in een 'historische op tocht de strijd van de Duitsers tegen de geallieerden, „dolle dinsdag", de intocht van de Engelsen, Amerika nen en Canadezen zien uitgebeeld. Maar men gaat hier toch ook nog vorder terug: tot alle 'bezettingen en bevrijdingen, welke ons land door de eeuwen heen heeft gekend. Ziektekostenregeling voor rijkspersoneel DEN HAAG, 28-8. Minister Toxo- peus (binnenlandse zaken) kan thans nog niet zeggen wanneer de ziekte kostenregeling rijkspersoneel tot stand zal komen. Dit houdt verband met de talrijke en ingewikkelde pro blemen, welke hieraan zijn verbon den, ook al omdat het om een groot aantal personen - rijksambtenaren en onderwijzend personeel - gaat. Er wordt echter met voortvarendheid aan de totstandkoming der regeling gewerkt, aldus de bewindsman in antwoord op schriftelijke vragen terzake van het Tweede Kamerlid Beernink (c.h.u.). Hij deelt verder mee, dat het in het voornemen ligt ook gepensionneerde rijksambtena ren en onderwijskrachten van de re geling je laten profiteren. Militair voedsel te Tilburg is goed DEN HAAG, 27-8. De minister van defensie, de heer P. J. S. de Jong, heeft in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Hoekstra (c.p.n.) verklaard, dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat de kwaliteit van de maaltijden in de Kromhoutkazerne te Tilburg niet te wensen overlaat. Er bestaat geen aanleiding enige wijziging te bren gen, in de kwaliteit van aan militai ren verstrekte maaltijden. De heer Hoekstra signaleerde dat er grote ontevredenheid bestaat on der de militairen in deze kazerne over de kwaliteit van het eten. Mi nister de Jong zegt dat hem daar van riiets bekend is. We lehhben on langs enige militairen daar gewei gerd het eten in ontvangst te nemen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Slotwedstrijden Zomeravondvoetbal Zierikzee Tot besluit van de zomeravond- competitie worden a.s. week de laat ste wedstrijden gespeeld. Maandag 31 aug., 6.30 uur: Kon. Zeeland'ia-Zierikzeeveteranen voor kampioenschap en 2e plaats. Dinsdag 1 september, 6.30 uur: Rijkswaterstaat-P.Z.E.M. voor de derde en vierde plaats. LOOSDREOHT. De 17-jarige Carla Verstijnen, woonachtig in Indiana polis in de Verenigde Staten, is in het watersportcentrum zwembad „De Otter" in Looödreoh't verdronken. ZIERIKZEE Zaagmolen krijgt nieuw wegdek Het wegoppervlak van de Zaag molen, nabij het Sas alhier, wordt momenteel van een nieuwe asfalt bitumenlaag voorzien, hetgeen voor al in de komende wintermaanden een belangrijke verbetering zal blij ken te zijn, aangezien op deze plaats de bewoners bij regen altijd hadden te kampen met grote plassen op de straat, welke direct grenst aan het voetpad voor de deuren van de hui zen. Zuigelingen- en kleuteicursus Voor alle dames vanaf plm. 18 jaar die hiervoor belangstelling heb ben, organiseert de Groene Kruis- afdeling een cursus voor zuigelin gen- en kleuterverzorging. De cur sus wordt gegeven door de distriets- verpleegster zuster de Vries. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het wijkgebouw aan het Jannewekken, waar men zich ook voor deze nuttige cursus kan aan melden. Jeugd genoot van „Swiebeitje" Een aantal van bijna duizend kin deren uit Zierikzee en omgeving heeft gisteren (donderdag) tijdens twee voorstellingen in de Graan- beurs van het Huis van Nassau ge noten van een kinder show, waarvan de populaire t.v.-figuur „Swieber- tje" de grote trekpleister vormde. Dit feestprogramma werd gegeven in het kader van de viering van het veertigjarig bestaan van een grote limonadefabriek, waardoor de aan wezigheid van een „ranjaman" tij dens deze show duidelijk wordt ver klaard. Het programma werd ge opend met het optreden van de „Ste- fani's" als gooChelduo. Dit tweetal wist de jeugd op aantrekkelijke wij ze bezig te houden met aardige trucs, waarin de jeugd zelf volop werd be trokken. Er werd hierna dapper meegezongen 'bij de accordeonmuziek van Tonny Bakkenes, die een aantal vrolijke en bekende melodietjes pre senteerde. Het grote moment voor de jeugd echter was de verschijning van „Swiebertje" in levenden lijve, die het al zeer spoedig aan dc slok kreeg met de boze „bromsnor", die van de kinderen in de zaal heel wat aan te horen kreeg toen hij hun ge liefde vriend in de cel wilde stoppen. Het niet verschijnen ten tonele van de overigens wel aangekondigde „burgemeester" deed weinig afbreuk aan het plezier van de kinderen. „Swiebertje" was „Bromsnor", mede dankzij „Saartje" weer ite vlot af, en dat was voor hen voldoende. Als „ramjaman" zorgde conferen cier Tonny Leerink, behalve voor de benodigde reclame, voor een gezel lige opvulling van de gaatjes in deze geslaagde kindervoorstellingen. Zangavond in Grote Kerk De Bijbelkiosk Vereniging te Am sterdam organiseert op zaterdag 12 september (8 uur) een zangavond, ZONNEBLOEMEN RACE ZIERIKZEE, 28-8. De mei- dingen inzake de record-zon nebloemen zijn voor vele tuin- (liefhebbers kennelijk aanlei ding geweest om de maatlat eens te hanteren en mogelijk hier en daar zelfs tot het ge ven van een extra portie kunstmest. Uit Haamstede wordt intussen gemeld een zonnebloem van 3,74 meter lang. Precies gemeten valt de ze zonnebloem dus tussen de Zierikzeese exemplaren van resp. 3,30 meter en 4 meter. Het Zierikzeese record is dus nog niet gebroken, maar niet temin telt dit exemplaar van bakker J. de Bruine aan de Zuidstraat te Haamstede ze ker mee. AMSTERDAM, 27-8. Donderdag middag gingen ter beurze geruchten, dat de Zwolsmangroep in Den Haag een groot pand zou hebben verkocht voer f 24 miljoen. Hierop zou een flinke winst zjjn gemaakt. De aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen noteer den dan ook circa acht punten bo- waaraan medewerking zal worden verleend door de bekende zanger Kees Deenik. Verder wordt mede werking verleend door de Chr. Ger. Zangvereniging en het Hervormd Kerkkoor, onder leiding van de heer J. Schouls. Als organist treedt op de heer Jan Bonefaas. Voor het ge spreken woord wordt gezorgd door ds. A. Lam en ds. J. H. Na wijn, respektievelijk ned. hervormd en ge reformeerd predikant ter plaatse. Vermelden wij nog dat de toegang tot deze interessante avond vrij is voor ieder. Motto van deze zang avond zal zijn: „Dat ons loflied vro lijk rijze!" Bouw zes en dertig woningen Van de zijde van de woningbouw- vereniging „Beter Wonen" wordt vernomen, dat in de vakantieperiode de vergunning is afgekomen voor de bouw van 36 woningen en 12 ga rages in het bouwplan Malta. De eerste palen voor deze bouw zijn reeds geslagen. Op een heden (vrij- dag)-morgen in „Mondragon" ge houden bijeenkomst, in tegenwoor digheid van het college van b. en w. verstrekte het bestuur van „Beter Wonen" nadere informaties over dit voor Zierikzee waardevolle bouw plan. Op een en ander komen wij uiteraard nader terug. Met ingang van 1 juli jl. is de technisch ambtenaar bij de dienst gemeentewerken alhier, de heer D. D. J. v. d. Poel, benoemd tot tech nisch hoofdambtenaar. SEROOSKERKE Auto's bij botsing zwaar beschadigd Gisteren (donderdag)middag om streeks 14.15 uur vond op de Seroos- kerkseweg ter hoogte van de oprit naar de Schelphoek een aanrijding plaats tussen een- personenauto be stuurd door J. V. uit Dordrecht en een personenwagen uit Keulen, be stuurd door de Duitser P. B. De aan rijding vond plaats toen J. V. vanaf de Schelphoek kwam (gereden en op de rijbaan van de Serooskerkseweg werd gegrepen door de Duitse wa gen, die ter plaatse een vrachtauto passeerde. De Duitse auto kwam na de aanrijding in de rechter toinnen- berm terecht, waarbij een aldaar staand verkeersbord omver werd ge reden. De beide auto's werden zwaar beschadigd, maar persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. HAAMSTEDE Laatste voorstellingen natuur-documentaires Met het verdwijnen der gasten komt ook voor dit jaar een einde aan het evenementen-programma. Volgende week draait in 'hotel Bom voor de laatste maal dit seizoen de bekende, door de heer J. v. d. Berge vervaardigde natuurfilm „Schou- wens Westhoek". Deze rolprent wordt op woensdag vertoond. Even eens voor de laatste maal, komt don derdag de film „De bewoners van de inlagen" op het witte doek. De toe loop naar deze beide prachtige films was ook dit jaar weer bijzonder groot. Het is wederom gebleken dat ze voor een groot deel van het pu bliek in een 'behoefte voorzien. RENESSE Concert „Luctor et Emerge" Ter afsluiting van de zomercon- certen zal morgen (zaterdag)avond door het fanfarecorps „Luctor et Emergo" om 8 uur een kort concei-t ten gehore worden gebracht, waar na zal worden besloten met een taptoe. OOSTERLAND De eerste Bogaerswoning Heden (vrijdag) zal in de gemeen te Duiveland de eerste Bogaers-wo- ning in gebruik worden genomen. De ingebruikneming krijgt een offi cieel tintje doordat burgemeester A. A. van Eeten zich bereid heeft ver klaard, zulks op uitnodiging van de toekomstige bewoners (een jong ge huwd echtpaar), tegenwoordig te zijn bij deze ingebruikneming. De woning staat aan de San'dströmwog 19 te Oosterland. ven de koers van woensdag. De ver koop zou, aldus de beurs, een be langrijke bijdrage leveren tot de li quiditeit van het concern. Op vragen van het A.N.P. heeft de heer R. Zwolsman bevestigd, dat de E.M.S. enkele panden in Den Haag heeft verkocht tegen de ge zamenlijke prijs van f 24 miljoen. Deze prijs ligt belangrijk boven de taxatieprijs van de panden per 31 december 1963. Men is met de ver koop zeer tevreden. Het betreft hier panden die normaal waren verhuurd doch die in het bestel van de ver- kooppolitiek der E.M.S. voor ver koop in aanmerking kwamen. Het is een normale verkoop geweest, die niets te maken heeft met een „uit verkoop" van panden, aldus de heer Zwolsman. DEN HAAG, 27-8. De raad van bestuur van E.M.S.-Ccntincntal N.V. heeft z(jn mandaat ter beschikking gesteld. Dit is donderdag definitief bekend geworden, nadat op 20 augustus de Horecabedrijven van de E.M.S. rechtstreeks onder de raad van be stuur van de E.M.S. waren geplaatst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: B. J. Blaauwendraad, Utrecht. Beroepen te Eist (U.): H. Zeihof, Kocker.gen; te Hoge Zwaluwe: J. C. Schoneveld, Geraardsbergen (België) te Beusichcm: kan'd. J. ter Steege, Oosterwij twerd. Aangenomen naar Hoogwoud- Aartswoud; kand. S. G. Oosterhoff, Woltersum. Bedankt voor Hulst: G. E. Huizing, Waarde (Z'ld.). Ingezonden mededeling BROUWERSHAVEN Bezoek oud-stadgenoot uit V.S. Het bezoek van de Amerikaanse oud-stadgenoot de heer J. Plcune schijnt - vooral door de manier waarop - wel wereldnieuws te zijn geweest. Zo zond men ons een uit de „Star", een in het Engels verschij nend blad in Zuid-Afrika waarin melding werd gemaakt van dit merkwaardig bczoak, geknipt be richt. ZIERIKZEE Ravage 11a botsing oj> Rijksweg Hedenmorgen cm ongeveer 10 uur is de rijksweg Zicrikzee-ZUpe ter hocgte van Capelle enige tijd ge stremd geweest door de ravage van een botsing tussen een personen wagen en een tractcr-aanhangwagen beladen met aardappelen. De bestuurder van de personen wagen, een Ford Mercury, de heer A. M. te Scharendijke, wilde, ko mende uit de richting Zijne, de trac tor met aanhangwagen passeren doch zag bij deze manoeuvre een vrachtwagen van het Aannemings bedrijf Noordgouwe uil de richting Zierikzee naderen. Bij tie poging deze voorrang te verlenen kwam de personenwagen, waarschijnlijk door dat de remmen geblokkeerd werden, dwars op de weg te staan. Het ge volg was een botsing tussen perso nenauto' en aanhangwagen, waarbij enige zakken aardappelen op de weg terecht kwamen en de personenauto aan de zijkant ernstig werd bescha digd. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen af. De politie te Zierikzee heeft de zaak in onder zoek. OSS. De zeventienjarige jongen Rini van Laar u'iit Oss is in zijn woonplaats door een vrachtauto overreden. De jongen is kort na het ongeluk gestorven. Hij reed met zijn fiets onverwacht vau het trottoir de weg op. b Volgens betrouwbare kringen heeft de militaire raad van Zuid- Vietnam besloten tot instelling van een driemanschap, dat het gezag over het land in handen zal nemen. De raad besloot voorts zichzelf te ontbinden. T ropisch En „alleman" maar puffen deze week, alsof er in Nederland nooit zomerse koude en nattigheid be stond. Maar we doen het ook ver keerd vrienden. Als het vriest als in de winter van 1963 moeten we leven als Samojeden en bij een warmte als deze week, is het nuttig en ver koelend te rade te gaan bij de oud- Indisch-gast en, want die weten pas wat warmte is. Er kan nog wel eens zo'n zomer komen en dan weten we het alvast. Om te beginnen is het nuttig (ter wille van de schaduw) onze erven eens te inspecteren. Daar moeten (hoogheilige) waringins komen, kenarie- en assembomen en onze huizen moeten ook een tikkeltje veranderd. Er moeten een open ga lerij komen, gemarkeerd met stenen zuilen, waartussen potten met va rens, olifantsoren en groene palmen in houten tobben. Op die galerij gaan we dan zitten, vooral 's mor gens als de dauw nog over de we reld glinstert. In slaapbroek strek ken we ons uit in de krossi-males (luierstoel), om zo maar xoat zacht heen en weer te schommelen en zoel en zonder haast van de stilte te ge nieten. We moeten ons niet over matig inspannen en in deze Indische dagen laten we ditniaal de tuin door de kebon (tilinjongen) doen. Vóór „ons zitje" op de galerij, bespieden we hem door de neergelaten krees (gordijn), als hij op hel voorerf aan het sjouwen is. In rieten pantoffel tjes slippen we naar de mandikamer en blyven daar een half uurtje en dan naar de galerij. Als ive daar zin vol uitgesoesd zijn, moet het werk ook nog gedaan, maar legen het middaguur moet de galerij worden gesloten en beginnen we aan een niet al te korte siësta, die onze matte leden weer verkwikt. We drinken nadien een geurig kop thee en kij ken i?t de koele kamer wat opwek kende tijdschriften in. De avond wordt ingezet met een goede rijst tafel, uiteraard met talrijke bijge rechten sajoers, sambels, kroe poek, frikkadel, maiskoekjes, gar naaltjes en geraspte klapper. We drinken cr een koel glas bier bij. Mogelijk is er dan nog wel wat te sjouwen, maar als dat is gedaan gaan we naar bed, nadat de tulen klamboe veilig is gesloten. Een nieu we stralende morgen zal ons wekken en onder het kwetterend geluid van de vogels, zetten we ons ditmaal in de schaduw van een reusachtige struik en misschien geurt en ritselt onze tuin ditmaal wel even sterk als een Indische tuin en hebben we dc stijl en het ritme gevonden om goed deze tropische dagen door te komen, totdat pure Hollandse herfststormen ons er aan herinneren, dat de hitte maar even duurt en onze verre fan tasieën zijn als snippers in de wind. die wdgdwarrelen en men weet niet eens waarheen. EILANDMAN. MORGHATSde magiër 38. Ondertussen zorgde Aram voor Silvia, Zachtjes poogde hij haar wat te kalmeren en toen ze eindelijk haar lieve hoofdje op hief en hem door haar tranen aankeek, glimlachte hij tegen haar. „Wat is er toch gebeurd? Waarom verafschuwt ge Mor- ghan toch zo?" „De schooier" - brulde op dat moment een bittere stem in de deur. „Dat afschu welijke monster, dat Morghan heet is te afstotend om over te spreken"! Toen Aram het hoofd ophief, zag hij doctor Ambrosius als een wervelwind binnenstormen, hij zwaaide met'z'n staf en was verbitterd door woede. „Dat vervloekte monster heeft het gewaagd juffrouw Silvia ten huwelijk te vragen". „Is dat waar, Silvia?" vroeg Aram en hij richtte zich op en legde zijn hand op het zwaard. Moeilijk schudde ze van ja, maar doctor Ambrosius was te woedend om zich met zo weinig tevreden te stellen. „Natuurlijk is dat waar!" brulde de ge neesheer boos. „Die retort vol kwade dam pen wijkt voor niets! Hij beïnvloedt Sil via's vader geheel en al. Met een afschu welijke vleierij heeft hij de goede graaf Alwyn er toe gebracht niet alleen zijn za ken aan hem over te dragen maar ook nog om te geloven dat dit huwelijk hetgeluk van Silvia zal uitmaken! En dat is nog niet alles! Ik kende de boosaardigheid van die man en die zou alleen maar mijn medische belangstelling hebben opgewekt, maar die schurk zonder ontzag voor wat dan ook schaamt zich er zelfs niet voor mij, doctor Ambrosius, de meest geleerde arts van deze tijd, te belasteren bij graaf Alwyn cn me uit te maken voor een knoeier. Hij heeft gezegd, dat ik niet kundig genoeg ben, ik.... Ambrosius! Geeft u eens een moment rekenschap van deze afschuwe lijke belediging. Hij durft zelfs nu, op dit moment, het huis te verlaten om een an dere geneesheer te zoeken, die hij kent, voor graaf Alwyn!" De medici vallen de „zilverblik?' aan l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2