Goed nieuws voor de blazers WENS ZIERIKZEESE ZEILERS: EEN EIGEN STEIGER Treinrover aan boord van gestolen jacht? Bevrijdingsfeest in Roemenië Misverstand Olympisch vuur met brandglas ontstoken STAD EN EILAND Vluchtelingen Haperingen in de Frans-Duitse samenwerking Lijk verdronken roeier gevonden Varen op tie Oosterschelde Wat zal de toekomst brengen? ZIERIKZEE, 21 augustus. Al zijn de plannen nog wel vaag, niette min hoopt een nog jonge en enthousiaste Zierikzeese vereniging in de toekomst baas te worden in „eigen huis". Celet op de bedrijvigheid van de leden kan eigenlijk beter gesproken worden van „baas op eigen water", want d a t is de grote wens van de Zierikzeese Jachtclub. Deze beoefenaars van de watersport, een kleine maar „gegrepen" groep, ziet de komende jaren inet gemengde gevoelens tegemoet. Dat klinkt wel wat vreemd met al dat water zo dichtbij. Toch is dit „onbestemde ge voel" van de Zierikzeese zeilers wel verklaarbaar en de oorzaak hiervan vormt tevens de aanleiding tot de „vage plannen" van bestuur en leden- Het is alweer bijna twee jaar ge leden dat de weinige zeilers van Zierikzee zioh in een club verenig den. Men was toch al met zo'n klein aantal en gezamenlijk zou men al licht meer kunnen bereiken, vaar tochten ondernemen en (later) wed strijden kunnen gaan organiseren. Een belangrijk element bij de bin ding van de leden vormt wel het probleem van de ligging van de jachtjes in ihet havenkanaal. Zoals bekend is de uitvoering van een jachthaven te Zierikzee lange tijd afgestuit op de zeer hoge kosten die gemaakt zouden moeten worden. Kort geleden is intussen bekend ge worden dat de gemeente in aanmer king komt voor sulbsidie tot een be drag groot 77.000 gulden van het Rijk, maar niettemin heeft dit de Zierikzeese zeilers wat de toekomst taetreft niet erg gerust gesteld. En dit wordt ons duidelijk gemaakt door één van hen die er het volgende van zegt: „Wij zijn bang wegge stuurd te worden als straks de zei lers van de Kon. Roei- en Zeilver eniging „De Maas" het hier voor het zeggen gaan krijgen en bovendien zullen de liggelden voor ons een groot bezwaar zijn". Aldus een Zie rikzeese zeiler die leeft voor zijn hobby, waarvoor hij geen „mooier water om te varen kan vinden dan de OoStersohelde". Deze „angst voor de toekomst" en vooral het „eigen baas" willen zijn, verklaart de wens van de Zierik zeese Jachtvereniging voor een eigen steiger. En daarom is in principe be sloten in overleg te treden met de gemeente Zierikzee inzake het ver krijgen in erfpacht van een gedeelte van de haven tussen het Luitje en de keersluis. Op deze plaats dan heb ben dekzeilers zich een steiger ge dacht van een honderd meter lang. Een steiger, let wel, die ze zelf - als het er nog eens van mocht ko men - willen maken. Hiervoor zullen drijvende pontons nodig zijn, die aan palen bevestigd met het tij op en neer zullen kunnen gaan. Vooral het slaan van deze palen vormt echter een kostbare aangelegenheid. De Zierikzeese vloot Ondanks dit steigerprobleem staat heit wel vast dat de „eigen" zeilers minstens zoveel houlden van de Zeeuwse stromen als de bemannin gen van de vele vreemde vaartuigen die in Zeeland genieten van het wij de water, wijd en afwisselend. Het is een hobby waaraan alle vrije uren worden gewijd. Enkelen van hen zien zelfs kans geheel eigenhandig hun schip te bouwen. Een bekende Zie rikzeese zeiler is de heer W. de Vos, secretaris van de club, die veertien dagen geleden gereed kwam met de bouw van een fraai en zeer modern jacht van het type „Eventide", een ontwerp van de Engelse jachtenbou- wer Maurice Griffiths. Na vier jaar van noeste vlijt maakt de heer de Vos momenteel een vakantie vaar tocht door de Biesbosch. Een bijzon derheid van zijn schip vormen de kimkielen, die kantelen voorkomen als het onverhoopt bij laag water mocht droogvallen. Een bijzonder vaartuig van de uit zeven jachtjes bestaande vloot van Zierikzeese zeilers vormt de in 1923 door de Engel se Lord Riverdale gebouwde „Little Blue Bird", eigendom van de heer J. A. B. den Boer. Dit jacht was het eerste ter wereld met kimkielen en wordt in de watersportwereld aangemerkt als de pionier van het kimkiei- type. De huid van dit jaCht, dat in alle weersomstandigheden bijzonder be trouwbaar is gebleken, bestaat uit twee lagen teakhout. Deze zomer nog bracht de „Little Blue Bird" zijn be manning behouden over het Kanaal naar Engeland. Een bekend jachtenbouwer van „eigen bodem" is verder de heer C. van den Bout, die een trots motor jacht, voorzien van een 50 p.k. die selmotor, zelf bouwde. Een hobbyzei ler, die van zijn liefhebberij een be roep wist te maken, is de heer W. Kesteloo te Nieuwer kerk, een ver trouwde verschijning in de Zierik zeese haven. In de haven ligt tegenwoordig ook een Duits jacht, de „Nausika", van de heer E. Kronenwerth uit Aken. Dit motorjacht lag vorige week op de banken voor een schoonmaak beurt. De eigenaar heeft Zierikzee en Burghsluis als vaste thuishaven gekozen en is de eerste buitenlandse zeiler die in deze omgeving een vaste ligplaats heeft weten te vinden. Voor de Zierikzeese zeilers staat het wel vast dat het voorbeeld van de heer Kronenwerth nog door velen zal ge volgd worden. het Duitse jacht „Nausika" voor een schoonmaakbeurt op de banken in de Zierikzeese haven (Foto: Zieriikzeesche Nieuwsbode). LONDEN, 20-8. Het Britse fregat „Russell" heeft donderdag in de Ierse Zee, ten zuiden van Dublin, een gestolen jacht ter waarde van 600.000 gulden aangehouden. Het 75 ton metende luxe jacht „Wild Venture", eigendom van de welgestelde Engelse zakenman Ed ward E. Marsh, werd in de nacht van woensdag op donderdag van de ligplaats in de Straat van Menai ont vreemd en het vermoeden bestond dat de Britse treinrover Charles Wil son, die vorige week uit de gevan genis in Birmingham werd bevrijd, zich aan boord bevond. De Britse vlag-officier voor Schot land en noord-Ierland, Sir David Gregory, werd met de leiding van de massale speurtocht belast. Toen een vliegtuig de „Wild Ven ture" had opgespoord, duurde het niet lang of een Ierse veerboot kwam langszij en hield de wacht tot er ma rineschepen in de buurt kwamen. De „Russell" heeft een ploeg je ma rinemannen op het jacht gezet, dat donderdagavond nog naar Holyhead in Wales zou worden gebracht. Twee jongemannen zijn van het jacht ge- Opstandelingen in Boekavoe teruggeslagen LEOPOLDSTAD, 20-8. Radio-Leo- poldstad heeft gemeld, dat de op standelingen in Boekavoe door de re geringstroepen zyn teruggeslagen. De rebellen zouden zware verliezen ge leden hebben. De gevechten in de stad z\jn afgelopen. Handhaving V.N.-leger op Cyprus loopt gevaar NEW YORK. 20-8. Oe Thant heeft donderdag op een persconferentie ge zegd dat het V.N.-leger misschien van Cyprus zal moeten worden te ruggetrokken als er niet meer geld voor het onderhoud ervan binnen komt. Voor de periode van een half jaar, die op 26 september eindigt, zijn de kosten begroot op 12.730.000 dollar. Daaraan ontbreekt nog twee miljoen dollar. Het beschikbare geld is bij eengekomen uit vrijwillige bijdragen van diverse landen, waaronder ook landen dei geen lid van de V.N. zijn. Als er in de onmiddellijke toe komst geen geld binnenkomt, kan het onvermijdelijk zijn dat het le ger wordt teruggetrokken, misschien zelfs vóór 26 september, aldus de se cretaris-generaal van de V.N. Scheepvaartbefichten Esso Den Haag (t.), 19-8 van Rotter dam naar Marsa El Brega. haald en aan boord gebrapht van een veerboot van de Britse spoorwegen. Of Wilson zich ook aan boord be vond werd niet meegedeeld. Vijf zeilers verdronken PARIJS, 20-8. De storm die woens dag ook langs de Franse kust heeft gewoed, heeft daar 'het leven ge kost aan vijf zeilers, 'twee vissers en een vrouw. Vier der zei'lers (kwamen om toen een jacht, dat deelnam aan een wedstrijd van Santander naar La Trinite-sur-Mur, omsloeg. Van een and-er jaeht sloeg een der opva renden overboord. Twee vissers uit Bretagne verdronken, toen 'hun sdheepje vlak voor d'e kust kapseis de. De vrouw verdronk toen haar motorbootje -bij Corsica zonk. Wordt het een tiveeling Dr. Orvan Hess, die verbonden is aan de Yale University (U.S.A.) heeft een methode ontwikkeld waardoor reeds in de 14de tot 15de week van de zwangerschap kan worden vast gesteld of er een tweeling zal wor den geboren. Dit lezen wij in het doorgaans goed geïnformeerde „Pols International", veertiendaags tijd schrift, uitgegeven ten dienste van de medische professie. Er wordt hierbij gebruik gemaakt van elektroden ter grootte van een knoop, die bij de a.s. moeders door pleisters op hun plaats worden ge houden. Tijdens het onderzoek kan de moeder gewoon blijven rond lo pen. De methode schijnt er op te be rusten, dat de (nog zeer zwakke) hartgeluiden van het embryo door de elektroden worden opgevangen om daarna versterkt aan een ontvang apparaat te worden doorgegeven. Hoewel het uit wetenschappelijk oogpunt zeer zeker interessant zou zijn als de geboorte van meerlingen in een zo vroegtijdig stadium van de graviditeit reeds kan worden voor speld, denken wij niet, dat de vin ding van dr. Orvan van grote prak tische betekenis zal blijken te zijn. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 16 auig, Anna Corne lia, d. van JOhannis Dirk Aalbregtse en Anna Alida Ha'gesteijn (Zierik zee); 15 aug. Jacob Willem, z. van Harman Reirïder de Vries en Wille- mina Bij de Vaa'le (Zieriifczee)16 aug. Helena Christina, d. van Cor nells Johan Koopman en Helena Christina Capelle (Zierikzee). Overleden. 16 aug. Willemina Kooreman, 77 jr., goh. met Jacobus van Splurnter (Brouwershaven); 15 aug. Pieter van de Panne. 77 jr., geh. geweest met Johanna Maria Padmos (M iddenscJhouwen SPORT VOETBAL Zierikzee I-D.F.C. I (amateurs) Zondag a.s. zet Zierikzee I het oefenprogramma voort met id'e wed strijd tegen het eerste amateurs-elf tal van het aloude D.F.C. uit Dor drecht. Voor deze wedstrijd, die aan vangt om kwart over twee zal de 'be langstelling zéker groot zijn. V oetbaltoernooi S.v. „Robur" te Goes Volgende week zondag 30 augustus organiseert de R.K. sportvereniging Röbur te Goes haar jaarlijks voet baltoernooi. Niet minder dan 16 elf tallen, waaronder ook het le en 2e elftal van Zierikzee, gaan hierbij met elkaar de strijd aanbinden om te proberen op één van de drie be schikbaar gestelde wissel'bekers be slag ite leggen. Naast Zierikzee zal aan dit toer nooi worden deelgenomen door de l'e en 2e elftallen van: Steenbergen, Goes, RKFC, DEVO, Waldheren, Graauw en de organiserende ver eniging. Vorig jaar was Goes win naar van ihet toernooi. De elftallen zijn ingedeeld in twee poules van eerste en twee poules van de reser ve elftallen. De nummers één van iedere poule spelen om de wisselbe kers voor de eerste en de tweéde elftallen. De nummers twee spelen om de derde en vierde plaats. De club die er 'in slaagt om zowel bij de eerste als bij de reserve elftallen 'bij de eerste vier te eindigen ont vangt eveneens een wisselbeker. Weten meerdere clubs bij de eerste vier te eindigen dan worden de re sultaten van de elftallen samenge steld, waarbij het beste resultaat de doorslag geeft. Voor Zierikzee bete kent dit toernooi de laatste oefening voor de competitie welke op 13 sep tember aanvangt. WENEN, 218. In Boekarest is een delegatie uit Albanië aangekomen ter viering van het Roemeense be vrijdingsfeest, zo meldt radio-Boe- karest. Er komen of zijn ook dele gaties uit China, de Sowjet-Unie en andere communistische landen. Waarnemers geloven, dat het ideo logische geschil tussen de Sowjet- Unie en China zal worden besproken. Uit de Sowjet-Unie is president Mi- kojan er. WENEN, 21-8. In Oostenrijk zijn door een misverstand ongeveer 500 reservisten opgeroepen. Allen meld den zich op de aangegeven plaats, doch konden weer spoedig naar huis gaan. De oproepen die bestemd wa ren voor noodgevallen, waren bij ongeluk op de bus gedaan in plaats van in een kluis opgeborgen UTRECHTSE PAARDENDAGEN UTRECHT. 21-8. Niet alleen van- wege het zilveren V.L.N.-jubileum zullen de Utrechtse Vee- en Paar dendagen, welke dit jaar van 24-26 september a.s. in de Domstad Utrecht worden gehouden, een zeer bijzonder karakter dragen, doch ook vanwege het feit, dat voor de eerste keer in de geschiedenis deze dagen als een indoor-evenement zullen worden gegeven. Deze omstandig heid maakt de organisatoren hele maal onafhankelijk van het weer, terwijl de 1V<» ha. grote Irenehal voor de talrijke hippische manifes taties gedurende deze drie dagen wel zoveel comfort, gezelligheid en charme biedt, dat het toeven daar straks een ware ontspanning gaat worden voor al degenen die rust en verpozing bij de edele viervoeter hebben gevonden en 'dat zijn er dui zenden. Op 15 september wordt begonnen met een gigantisch werk, dat be staat uit het aanleggen van een goe de bodem voor de paarden. ROTTERDAM. De Rotterdamse rechtbank heeft het reisbureau Fies ta Tours en de beheerder daarvan, de heer J. Schildkamp, failliet ver klaard. Dit is gebeurd op verzoek van de officier van justitie, mr. P. A. H. Bos. Negerstudenten waren niet gewenst in pension BEVERWIJK, 20-8. De V.V.V. in Beverwijk zal hoogstwaarschijnlijk een adres op de Berkenlaan aldaar van de ledenlijst schrappen, nu daar twee negerstudenten het verblijf is geweigerd. Het tweetal is in een ho tel ondergebracht. De V.V.V. is intussen door vele particulieren benaderd, die er geen bezwaar tegen hebben in voorko mende gevallen kleurlingen onder te brengen. Het P.S.P.-lid Bolte heeft b. en w. van Beverwijk over deze kwestie schriftelijke vragen gesteld. Medici doen metingen aan musici U kunt niet alles weten! NAGELLAK is niet alleen goed voor het kleuren van de nagels. Er zijn allerlei karweitjes, waar we die lak voor kunnen gebruiken. Denkt u er echter om dat ze brandbaar is, werkt dus niet bij open vuur! NAGELLAK is ten eerste een lad derstop in uw dure kousen, me vrouw. De lak' kan tevens tegen een sopje. VERGULDE GESPEN kunnen vrij lang hun kleur behouden, met nagellak. Ook duoblé kan hiermee bewerkt worden. NAGELLAK IS GESCHIKT om kleine gaatjes in de waterleiding- pijp te dichten! RUBBERKRUIKEN kunnen er mee gedicht worden als ze een klein beetje lek zijn. MAAKT U MET NAGELLAK uw vingertoppen prikvrij bij het naai enWrijft de vingertop een paar keer in. GEEFT U MET NAGELLAK KLEURTJES aan uw sleutels, dan kunt u deze gemakkelijk herken nen, ook bij avond. HEBT U RAFELENDE CEINTUURS smeert er wat nagellak op en het rafelen is voorbij. GEBRUIKT HET GERUST om een lek in het zink van het balkon of in het dak boven de erker van uw huiskamer mee te dichten. Werkelijk het houdt prima. OLYMPIA, 21-8. Het vuur voor de achttiende Olympische Spelen is heden-vrijdagmorgen vroeg op de aloude rituele wijze met een brand glas in de resten van de antieke Zeus-tempel in Olympia ontstoken. Dc vieren tiwïntig-jari]ge Konstan- tijn, koning der Grieken en winnaar van -het Olympisch goud, arriveerde samen mot zijn zuster, de drieen twintig-jarige kroonprinses Irene (de eerste vrouwelijke voorzitter van het Griekse Olympische comité) in alle vroegte per vliegtuig in Olympia om de ceremoniële handeling door hun aanwezigheid luister -bij te zetten. Na zijn aankomst legde koning Konstant.ijn een lauwertak op de stele, die het hart bevat van baron Pierre de Coubevtin in het woud van de internationale Olympische academie. Baron de Ooubertin was degene, 'die in 1896 de Olympische spelen tot nieuw leven wekte na een sluimering van meer dan 1500 jaar. De ceremoniële 'handeling van het ontsteken van het vuur had plaats volgens het aloude rituele gebruik in tegenwoordigheid van Griekse of ficials, hondeilden toeristen en de de legatie van het Japanse Olympische comité, die vanuit Tökio een speci ale Olympische toorts meebrachten. In estafette-loop wordt de Griekse fakkel lan'gs de voornaamste steden in de Peleponnesus naar Athene ge bracht over een afstand van onge veer 300 km. Zaterdagavond laat zal de laatste estafetteloper de fakkel het marmeren stadion van Athene binnendragen. In „Pols Internationaal" vonden wij een bespreking van een onderzoek, dat dr. A. Bouhuys uit Leiden ver richtte, naar een mogelijk nadelige invloed op de gezondheid ran het beroepshalve bespelen van koperen en houten blaasinstrumenten. Het spelen op hobo, klarinet, fagot en Bach-trompet heeft - ook onder de musici - altijd in een kwade reuk gestaan; door het blazen op die in strumenten zou op den düur een „uitrekking" van de longen ontstaan. In het conferentieoord van de Woodbroockers te Bentveld, waar niemand enige geluidshinder ran de proefnemingen zou ondervinden, mist dr. Bouhuys een volkomen re presentatieve groep van blazers, be spelers van de meest uiteenlopende instrumenten, om zich heen te ver zamelen. Klinische fysiologie Onder de veertig proefpersonen bevonden zich musici van het Con certgebouworkest, van het Neder lands Blazers Ensemble, van het Re sidentieorkest en van het Maas trichts conservatorium. De appara tuur was afkomstig van het labora torium voor klinische fysiologie van de Rijksuniversiteit te Leiden. De kosten verbonden aan het transport van deze vervaarlijke bat terijtoestellen - een vrachtwagen vol electronische registratieappara- tuur - werden gedragen door het Prins Bernhard, Fonds, dat door een subsidie dit unieke onderzoek mo gelijk maakte. En om mu maar duidelijk iets te vertellen over de resultaten: blazend Nederland kan gerust zijn en ook degenen die daartoe zouden willen gaan behoren, behoeven zich op het punt van longemfyseem geen zorgen te maken. Er zijn hij (het onderzoek geen aanwijzingen 'gevonden, die er op zouden kunnen wijzen, dat het gezonder is om als violist, pianist, cellist of slagwerker door het leven te gaan. Hiermee is aan veel onze kerheid een einde gekomen. ZIERIKZEE Heropening vernieuwde damesmodezaak Naar wij vernemen za'l de geheel vernieuwde en naar de eisen des tijds ingerichte speciaalzaak voor dames- er. meisjesconfectie, het mo dehuis Hölty, op woensdagmiddag 2 september a.s. officieel worden her opend door burgemeester mr. F. Th. Dijökmeester. NATIONALE RECLASSERINGSDAG 1964 Vandaag niet nodig! (Ingezonden). Dat roep ik tegen d'e bakker, want er is nog brood genoeg voor van daag. Dan belt er weer .iemand en moet ik alweer van mijn werk. Gro te kans dat ik weer roep: vandaag niet nodig. Misschien was het een reiziger of iemand met een collecte bus. Heb ik 'die nodig? Ik gooi 'graag eens wat geld over ide balk als het voor mezelf is, maar in die bus? Dan moet het wel 'nuttig besteed worden of i'k moet echt ontroerd zijn door het doel. Als Ihet 'bijvoor beeld' met 'kinderen te maken heeft of misschien ouden van dagen, dan komt er nog wel wat (in die bus. Maar 'deze 'komt voor de reclas sering. Wat moet ik 'daarmee? Iets geven voor mensen die zichzelf in de gevangenis hebben geholpen? Vaak denken we dan meteen: het 'is misschien maar goed dat ze er zitten, ze zijn een gevaar voor ons, zo lang ze 'daar zijn, zijn wij veilig. Dat is -natuurlijk erg betrekkelijk, wanst we 'doen elkaar een heleboel kwaad dat riiet met de strafwetten te bestraffen is. En er komt nog iets bij: hoe we ook 'denken over die'man in de gevangenis, hij komt bij ons terug. Hij -hoort oök nog bij ons nu hij in de gevangenis zit. Straks komt hij de poort van de 'gevangenis uit en de wereld is veel groter en la waaieriger dan'hij zidh herinnerde. Is er iemand om hem af te halen? Is er een huis waar 'hij verwacht wordt en kan hij morgen weer aan het werk gaan? Allerbelangrijkste vragen voor 'hem, want als het ant woord erop ja is, kan 'hij weer een plaats vinden in de wereld. Nemen wij hem in huis? Geven wij hem werk op onze Averkplaats of in onze fabriek? Als we met hem samenwerken, geven we hem dan vertrouwen? Soms is 'het antwoord ja, vaak is 'hét ook neen. Misschien drinkt 'hij wel en kwam hij daardoor in de gevangenis. Na tuurlijk zou je kunnen zeggen dat hij dat dan maar moet laten, maar dat is niet zo simpel dn een wereld vol 'drankvarleiding en vol uitnodi gingen om mee te doen, omdat je anders geen „echte vent" zou zijn. Allicht kimt u moeilijk de man persoonlijfk uit de gevangenis gaan halen of zijn problemen oplossen als hij vrijkomt. Maar het is wel uw zaak dat deze man een plaats vindt in de wereld als hij zelf bereid is weer mee te doen in onze samenle ving. De reclassering kan dit soort hulp geven. Om die hulp mogelijk te maken tasten onze vertegenwoordigers, dat is dus onze regering, «1 diep in de schatkist, die we allemaal samen vullen. Maar uw persoonlijke hulp wordt nog eens gevraagd door de collectant die op de reclasserin'gsdag aan uw dour komt of u op straat aanklampt. Zegt u dan: vandaag een heel! al moet u het er ditmaal zelf instoppen. C. Harders. Brandeuburgs concert Een vooraanstaand Engels blad moet eens geschreven hebben, dat er bij de Duitse trompettist Scherbaum een enorme overdruk in de mond zou zijn als hij het 2de Branden- burgs Concert speelde. Waarop die bewering berustte is niet duidelijk. In elk geval bracht Pieter Dolk het in Bentveld op zijn Bachtrompet bü de hoge passages niet verder dan een druk van 150 millimeter kwik en dat was de hoogste waarde die er bij deze experimenten geconsta teerd werd. De medici, die tot het team van dr. Bouhuys behoorden, onderzoch- téh niet alleen de druk in de mond holte tijdens het blazen, zij verricht ten tevens metingen ter bepaling van het longvolume, de residuwaar de en de uitademingssnelheid. Ook veranderingen in de hartfre- kwentie tijdens het blazen vormde een onderwerp van studie, bovendien werden er na langdurig en zeer hard blazen bloedmonsters genomen om na te gaan of zich daarin verande ringen van betekenis hadden voor gedaan. Dr. H. W. Scalongne. NIEUW DELHI, 21-8. Dit jaarzU» al 638.520 Hindoes uit oost-Pakistan naar India uitgeweken. Het dagge middelde is de laatste dagen geste gen van 2.000 tot 3.500. Dit is offi cieel in Nieuw Delhi meegedeeld. PARIJS, 21-8. Reuters Parijse correspondent, Harold King, schrijft: Het schijnt, dat president de Gaulle niet heeft wallen ingaan op West- Duitse pogingen om een minnelijke oplossing te vinden voor de Frans- Duitse meningsverschillen over be langrijke internationale vraagstuk ken. Dit blijkt uit een briefwisseling tussen hem en de Westduitse bonds kanselier, professor dr. Erhard, waarvan de tekst donderdag is ge publiceerd door Roger Massip, di plomatiek medewerker van het ge matigd-conservatieve dagblad „Le Figaro". Volgens Massip heeft professor Erhard de Franse president kortge leden onder meer gesdhreven: „De Frans-Duitse meningsverschillen kunnen niet het feüt uitwissen, dat wezenlijke vorderingen zijn gemaakt bij het in overeenstemming brengen van de politiek onzer twee landen". RILLAND BATH, 21-8. Palingvis ser Jacob Schot heeft heden-vrijdag morgen bij de Hoge Kraayertplaat in de Westerschelde (ter hoogte van Ril land Bath) het lijk van een man ge vonden, dat door de politie voorlopig is geïdentificeerd als dat van de Haagse onderwijzer J. Blok (49 jaar), die dinsdag niet terugkeerde van een roei- en vistochtje met zijn doch tertje Connie (12 jaar) en zijn vriend bakker G. Koster (50 jaar) uit Ril land Bath. Deze laatsten zijn nog niet gevonden. Conducteur bewaarde een juwelenschat in donkere gereedschapskist AMSTERDAM, 21-8. In de don kere gereedschapskist van de 33-ja- rige A. K. te Amsterdam, conducteur bij de N.S., lagen anderhalf jaar twee kostbare diamanten tevergeefs te flonkeren. De enige uitwerking die dit had, was dat de conducteur al die tijd zat te piekeren hoe hij weer van zijn juwelenschat, waarvan de waarde op f 40.000,wordt geschat, af kon komen. Na anderhalf jaar piekeren 'koos hij de verkeerde methode, met het gevolg dat hij zioh heden (vrijdag) wegens wederrechtelijk toeeigening van de diamanten, die hij als con ducteur bij de N.S. had vervoerd en mee naar huis genomen, omoest ver antwoorden voor de rechtbank te Amsterdam. De officier van justitie mr. H. de Vries, achtte diefstal niet bewezen, evenmin de verduistering tijdens de dienst als conducteur- trein'geleider. Wel adhtte hij het meer subsidiair ten laste gelegde be wezen:.'het zich wederrechtelijk toe eigenen van de diamanten die hij anders dan door misdrijf onder zich had gekregen. Rekening houdend met het feit dat K. reeds is ontsla gen door de N.S., eiste hij een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden mot een proeftijd van drie jaar en een 'boete van f 500 of zes tig dagen. Jongetje verdronken APELDOORN, 21-8. De vierjarige Ronald ten Have uit Apeldoorn is donderdag in het Apeldooms-Die- rense kanaal verdronken. Het kind was aan het spelen ter hoogte van de coöperatieve bakkerij „De Halm", dicht bij het huis van zijn ouders en is daar te water ge raakt. Toen de moeder van een van de daar spelende kinderen haar zoontje kwam halen, vertelde een van hen dat Ronnie in het water lag. Pogin gen om het kind nog te redden had den geen resultaat. Kikvorsmannen van de inmiddels te hulp geroepen Apeldoornse brandweer hebben enige tijd later het lijkje op het droge ge bracht. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7