Chroesjtsjow op de beurs? „Pomona" hield laatste zomeravondexcursie in dit seizoen STAD EN EILAND Nieuwe fabriek van „Zeelandia" op industrieterrein nadert voltooiing Op tanker werd jonge zeeman vermoord Burgh I en Zierikzee I weer in 4e klasse G van K.N.V.B. BURGH-HAAMSTEDE Bezoek aan bedrijf gelegen op vette grond De Vereniging van oud-leerlingen „Pomona" hield donderdagavond de laat>te zomerexcursie. Het eerste be zoek gold het jonge bedrtff van de heer J. Hanse, gelegen in Brabers. Voor de eerste maal sprong „Po mona" nu eens „uit de band" door bet bezoeken van een bedrijf dat op wat vettere grond gelegen is. De meeste plantages in de Westhoek zijn nl. ingeplant op het bekende zwarte zand of in goede Hollandse geestgronden. De grond van de heer Hanse bevat van 17-25 pet. afslib- bare delen en is zeer geschikt voor fruitteelt. In 1949 werd hier even eens boomgaard ingeplant, zij het op wait kleinere schaal doch de ramp van 1953 deed het gehele bedrijf ver drinken. Nu is 5 ha. ingeplant en een rondgang door de nog maar 3 jaar oude boomgaard staaft de ver wachting dat hier een goede boom gaard in opkomst is. Het sortiment lis zeer modern en bestaat hoofdza kelijk uit Golden Delicious, Tyde- man's Early Worcester, Cox's Oran ge Pippin, James Grieve, Stark Ear liest, Jonathan, Melrose en nog wat Goudreinetten. Bij de peren vindt men hoofdzakelijk Doyonné du Co- mice, Br. Hardy, Precose de Trevoux en Conference. De iheer Hanse heeft in het 'begin nogal wat windschadc gehad en daarom is een goed wind- schut hier eerste vereiste. Grote windschermen, bestaande uit popu lieren en wilgen vangen nu reeds een groot deel van 'de hier heersende wind op. De zwarte bessen zijn in middels gerooid en 'het ligt in de bedoeling om stroken gras in te zaaien. De jonge aanplant heeft dit jaar een best schot gemaakt en ook de knopzetting is reeds behoorlijk, zodat volgend jaar ad flink wat ap pelen en peren geoogst kunnen wor den. Het is nog steeds niet uitge maakt in de fruitteelt of er nu uit gebogen moet worden of niet. Ook deze avond liepen de meningen sterk uiteen. Er waren kwekers die dit jaar sterk uitbogen doch nu hun takken weer met touw moeten op halen omdat de vruchten op de grond komen te hangen. Een juiste midden weg zoeken zal niet gemakkelijk zijn. Deze boomgaard gaat in het kale Braberse landschap een mooie onderbreking vormen en zal hopen- lijk aan de eigenaar datgene geven wat 'hij ervan verwacht. Oudere boomgaard Het tweede bedrijf dat bezocht werd was de oude boomgaard van de 'heer M. v. d. Maas aan de Hoge- weg naar Westensohouwen. In flink tempo werd dit bedrijf doorkruist voordat 'het geheel donker werd. Wat een prachtige oogst appelen en peren 'hangt er 'hier in deze toch al zo jong niet meer zijnde aanplant! Het is niet 'te geloven doch men zou haast zeggen dat er meer appelen dan bladeren 'hangen. En alle rassen van buitengewoon goede kwaliteit. Er is flink gedund en deze resulta ten komen nu tot uitdrukking in grote zware appelen die hun weg BLIK DOOR HET WERELD Ro<lc interesse voor liet kapitalistische bolwerk en het westerse geld Veel nieuws had de rode premier* niet te vertellen aan Lord Thomson of Fleet tijdens hun gezamenlijke treinreis door de nieuwe landbouw gebieden in het oosten van de Sow- jet-Unie. Het is bekend dat hij een groot voorstander is van topgesprek- ken, vooral over ontwapening en het uitbannen van de kernbom, hoewel dergelijke gesprekken in het verle den niet al te veel hebben uitge haald. Curieus was echter de gretigheid waarmee de Rus inging op een ter loopse opmerking van de Engelse krantenkoning over een Sowjet-le- ning (van een miljard pond des noods) via de Londense beurs. Het tekent zijn nuchterheid dat hijzelf als een moeilijkheid zag dat voor vele miljoenen roebels aan Russische staatsleningen uit de tsarentijd nog bewaard worden op zolders en in oude koffers;stukken waarvan 'de communisten de lasten niet overna men in 1917. Dit schenkt nog steeds de belegger niet het vertrouwen dat hij toch moet hebben om zijn geld uit te lenen. En Chroesjtsjef had daarbij nog kunnen noemen de on aangenaamheden die de V.S. hebben ondervonden over hun hulp onder leen- en pachtovereenkomsten tij dens de oorlog. Meer handel Maar het principe blijft daarom nog interessant. Het maakt duidelijk dat de Sowjet-Unie wel degelijk denkt over nieuwe wegen om de handel met het westen uit te brei den. In dit geval met Groot-Brittan- nië, maar hetzelfde geldt ongetwij feld ook voor andere landen. De handel die er nu is, wordt in feite al door leningen gefinancierd: garanties voor kredieten worden steeds soepeler in Westeuropese lan den, wat Frankrijk betreft zelfs tot ongenoegen van de Duitse bondsre publiek. Wat Chroesjtsjef wenst is echter deze uitzonderingspositie vervangen door de normale „kapitalistische" manier van zakendoen. Het zou ab surd zijn aan te nemen dat dit ook maar in het geringst een verwate ring van zijn communistische ideeën inhoudt. Chroesjtsjef roerde dit zelf aan door in hetzelfde gesprek te zeg gen dat Roemenië een trouwe com munistische bondgenoot was en dat hij er geen enkel bezwaar tegen had dat dit land wat nauwere contacten met het westen zocht. Een rode misstap? Een overigens strikt zakelijk con tact tussen Kremlin en Londense beurs zou echter toch ook psycholo gische gevolgen van de eerste orde kunnen hebben: de Sowjets kunnen niet gebruik maken van wat nog al tijd voor orthodoxe Stalinisten voor al het zinnebeeld van kapitalistische misstanden is, de beurs, zonder er enige verdiensten in te erkennen. Een dergelijk begrip voor kwali teiten in een wereldopvatting die men niet deelt zou een wat wezen lijker inhoud kunnen geven aan het begrip van vreedzaam coëxisteren, dat nog altijd te veel heeft van een propagandaleus. Op financieel ge bied zou ook een bewijs geleverd kunnen worden van de wederzijdse goede wil die voor het in vrede Hoofdcommissaris J. Volkmaars van de Nederlandse Padvindersbe weging heeft de Surinaamse padvin ders een nieuwe vlag uitgereikt. Ongeveer tweehonderd vijftig Rus sen komen naar Cuba voor het hel pen binnenhalen van de suikeroogst, zo meldde radio-Havanna donder dag. Zij zullen machines van Russi sche makelij bedienen. naast elkaar leven noodzakelijk is. Allerlei gebeurtenissen hebben de laatste tijd getoond dat uit weder zijds belang op politiek gebied die vreedzame coëxistentie aanzienlijk is voortgeschreden in de laatste ja ren. Wat in het interview met Lord Thomson naar voren kwam is een aanwijzing hoe een dergelijk poli tiek bestand gecement kan worden door economisch contact. kleintjes uitjQ A.et binnen AMSTERDAM. Het Aalsmeers bloemencorso zal dit jaar worden gehouden on'der het motto „Varend Volk". Op 5 september zullen voor de 17de maal de produkten van Aalsmeers kwekerijen in een bijna 2 km. 'lange stoet door Amsterdam trekken. De praalwagens zijn ont worpen door de heer H. J. Bouw meester, gezagvoerder 'bij de K.L.M. HEERLEN. De gezortdheidsorgani- sa'tie T.N.O. heeft vastgesteld dat er een duidelijke daling is opgetreden in 'het aantal silicosegevallen in 'de Nederlandse steenkolenmijnen. In 1950, voor 'de invoering van de in tensieve stofbestrijldingsmaatregelen op alle werkputten, vertoonde 27 procent van de ondergrondse bezet ting een of andere vorm van silico- se. Tien jaar 'later wais dit percen tage gedaald tot 15,9 percent. In alle dienstjaren wordt thans minder sili- cose aangetroffen dan bij het eerste onderzoek. AALSMEER. De totale export waarde van de Nederlandse bloemis terijen bedroeg in 1963 110 miljoen gulden. Daarvan nam Aalsmeer 73 miljoen voor zijn rekening. Van de Aalsmeerse uitvoer werd 90 pet. van de totale waarde en 48 pet. van het totaalgewidbt per vliegtuig vervoerd. De Aalsmeerse bloemen worden ge ëxporteerd naar 63 landen in alle werelddelen. MIDDELBURG. Door de N.V. Pro vinciale Zeeuwse Eleotriciteits- Maatsohappij te Middelburg werden in 1963 285.381.602 kWh geprodu ceerd en ingekodh't (v.j. 247.017.159 kWh). Hiervan kwanten 263.433.602 'kW'h (v.j. 232.050.159 kWh) 'beschik baar voor eigen vooraieningsgebied. Dit betekent een toeneming van 13 Vz procent. DEN HAAG. Van 20 'tot en met 24 augustus wordt in het Kurhaus in Scheveningen het negende jaarlijkse congres gehouden van de Groot- loge Continentaal Europa 19 van de B'nai B'rith, waarin de Europese lo ges van deze wereldomvattende Joodse broederschap zijn vertegen woordigd. De organisatie is toever trouwd aan een van de twee Neder landse loges, de loge „Hollandia" in Den Haag. Er zijn ruim 450 deel nemers. enxSNen UTRECHT. De Exploitatie Maat schappij Scheveningen Continental heeft ook het tweede Rutecks-bedrijf in Utrecht verkocht. Het gaat om een automatiek/ca fètaria aan de Leidseweg. Koper is de N.V. Ver enigde Bedrijven Bredero in Utrecht die het pand nodig heeft voor rea lisering van het plan Hoog Cat ha- rij ne. AMSTERDAM. De 150 leden tel lende vereniging van Surinaamse studenten te Amsterdam heeft in een brief aan het college van b. en w. van Amsterdam aangedrongen op maatregelen ter bestrijding van de volgens dc vereniging in Nederland steeds meer openliike vormen aan nemende discriminatie op grond van dc huidskleur. naar de consument zeker zullen vin den. Het sortiment is niet zo mo dern. Zo hangt er een schitterende partij Transparence de Croncells en een even goede Glorie van Holland. Het is duidelijk te zien dat de heer v. d. Maas aüe noodzakelijke zorgen aan zijn boomgaard heeft besteed, zowel odk in bemesting dan wel in de bespuitingen, want insecten heb ben hier geen kans gehad de vruch ten te beschadigen. De excursisten werden welkom geheten door de vice-woorzitter van Pomona de heer C. J. Boot, die ook de beide eigenaars dankte voor de bereidwilligheid en het ter beschik king stellen van hun bedrijven. De Rotterdamsche Tramweg Maatschappij heeft een gewijzigde dienstregeling uitgegeven in verband met uitbreiding van de diensten Rot- terdam-Spijkenisse v.v. OOSTERLAND Concert „Nu met Hope" Indien de weersgesteldheid zulks toelaat hoopt zaterdagavond 22 aug. a.s., in 'het kader der uitwissel ings- concerten, de barmonievereniging „Nu met Hope" uit Bruindsse een zomerconcert te gerven in 'de muziek - ten op het Marktplein alhier. Zulks onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle. Na afloop van het concert zal de drumband op het Marktplein een taptoe uitvoeren, waaraan ook de harmonie zijn mede werking zal verlenen. Door de muziekvereniging zal het volgende programma worden uitge voerd: 1. J-ungschutzen, mars van J. Meister; 2. Maloja ouverture van F. Sehori; 3. Andante reli'gioso, C. J. N. Cori; 4. Mars de Medici, van J. Wic'hers; 5. Pinksterbloemen, fanta sie van P. B. Bissel'in'k; 6. Hunter mars, van A. Duroc; 7. Tweede wal- senpotpourri, van Strauss; 8. Tivoli- mars, van A. Duroc; 9. Partita musi cal, van H. F. Husadél; 10. Koning Voetbalmars, van W. Sdhootemeijer. Hierna volgt de taptoe door de drumband, die ongeveer een klein 'half uur zal duren. Het concert zal in de tent om half adht aanvangen. Voordien 'komt „Nu met Hope" van af „Even Buiten" 'het 'dorp in mar cheren. Gevraagd wordt tijdens 'het uitvoeren der verschillende num mers het hinderlijke voorbijrijden met brommers enz. na te laten, en de nodige stilte te betrachten. Laatste nummer van de Badcourant Vandaag, vrijdag 21 augustus, ver- schijnt alweer het laatste nummer in dit seizoen van Schouwen's Badcou rant, een uitgave die - zoals bekend - gratis wordt verspreid te Brugh. Haamstede, Renesse, Scharendijke en Brouwershaven ten gerieve van de vakantiegangers. Van de gelegenheid tot adverteren in de Badcourant is het afgelopen seizoen een bijzonder groot gebruik gemaakt. Naar wij. vernemen ligt het in de bedoeling óm volgend jaar Schou wen's Badcourant met meer alge meen nieuws dat interessant is voor de toerist, uit te breiden. Dit jaar reconstructie verkeersplein Oudenrijn UTRECHT, 20-8. Nog dit jaar wordt een begin' gemaakt met de re constructie van het verkeersplein Oudenrijn. De aanbesteding zal in 'het najaar plaats vinden. Het plein wordt naar Amerikaans voorbeeld omgebouwd tot eer. gigantisch kla verblad, 'dat -wordt 'doorsneden door ongelijkvloerse 'kruisingen. De uit voering van bet plan 'dat door spe cialisten van Rijkswaterstaat is ont wikkeld, zal ongeveer 3V2 jaar ver gen. De totale kreten worden op on geveer 18 miljoen gulden geraamd. Gulden regels voor gezellig samen op de fiets In deze tijd van vakantie is het óók tijd van gezellig fietsen. Dat ge zellig fietsen brengt in deze weken met zich mee, dat men met twee of drie personen op één fiets rijdt. Dat mag allemaal maar niet zo. Er zijn een paar wettelijke voorschriften waaraan men zich dient te houden, te meer omdat er hier en daar nog wel eens politie-toezicht is op het gedrag van fietsers. De regels die voor het gezellig sa men op één fiets rijden gelden, zijn niet zo eenvoudig. Wie nog geen achttien jaar oud is, mag nooit meer dan één persoon vervoeren en die passagier mag dan niet ouder zijn dan de berijder zelf. Wie ouder is dan achttien jaar, mag op de fiets wèl twee kinderen ver voeren, maar - en daar wordt wei nig op gelet - die kinderen mogen elk niet de leeftijd van tien jaar be reikt hebben: men mag dus bij voor beeld niet twee kinderen samen op één fiets vervoeren, waarvan de ene zes en de andere elf jaar is. Wie een kind onder tien jaar op de fiets mee neemt, moet zorgen voor een doel matige en veilige zitplaats met vol doende steun voor handen, rug en voeten. Speciaal zal men, als oudere, moeten opletten, dat de benen van het mee te nemen kind nooit „in de knel" kunnen komen. Wie achttien jaar of ouder is, mag wèl iemand meenemen die ouder is; daar is dus geen leeftijdsgrens voor de passagier gesteld. Dat gezellig sa men op één fiets kan natuurlijk veel aantrekkelijks hebben, maar allebei op een eigen fiets is meestal wel veiliger. Prijs van een Papoea-bruid RABAUL (Nieuw-Brittannië), 21-8. Een jeugdige bewoner van Bipi, een eiland nabij het eiland Manus, dat deel uit maakt van de ten noordoosten van Australisch Nieuw-Guinea gelegen eilandengroep Nieuw- Brittannië. trad kortgeleden met een eilandgenote in het huwelijk. De echtverbintenis is, naar van betrouwbare zijde wordt vernomen, een gelukki ge. Dit mag dan ook wel, daar de bruidegom als bruidsschat ongeveer zevenhonderd gul den, 3300 hondstanden, 250 me ter tamboe kleineaan snoe ren geregen schelpen, die als handelsmiddel ivorden ge bruikt), zeven varkens, zeven schildpadden, 330 manden sa go en nog een enkele toegift van het een en ander aan zijn schoonouders betaalde. Hij deed dit overeenkomstig de bruidsschatbepalingëndie in vele delen van Australisch Nieuw-Guinea in ere worden gehouden. Z1ER1KZEE, 20-8. De nieuwe fa briek in aanbouw' voor de N.V. Ko- ninklijke Zeelandia op het industrie terrein te Zierikzee heeft de laatste maanden duidelijk vorm gekregen. Aan de afwerking wordt momenteel de laatste hand gelegd. Verwacht wordt dat het gebouw over ongeveer vier weken definitief klaar zal zün. Men komt dan toe aan een nieuwe fase in deze nieuwbouw, namelijk de installatie van de machines. Met dit werk zal nog wel een aantal weken gemoeid zijn, maar niettemin is het waarschijnlijk dat nog dit jaar met de produktie in de nieuwe fabriek zal kunnen worden begonnen. De fabriek, zoals die te zien is, zal nog worden uitgebreid met een aanbouw, waarin de entree van hel gebouw en een personeelsruimte wordt ondergebracht. Aannemer F. den Hartog en Zonen startte met de bouw van dit object van architec tenbureau Schuch en Kraamer in het begin van dit jaar. Met de inge bruikneming van do nieuwe fabriek zal straks de produktie van de Zee- landia-fabriek in de binnenstad be langrijk kunnen wordt uitgebreid. Het streven is er in* ieder geval op gericht om met de produktie op het industrieterrein zo spoedig mogelijk te beginnen. DEN HAAG. „Boven verwachting" dat zei donderdagmiddag de heer Nooy, verkoopleider van Lissone Lindemann, over de verkoop van Olympische kaartjes in Nederland. SPORT KORFBAL Morgen beslissingswedstrijd Adspirantencompetitie S.D.K.B. Naar wij vernemen zal de beslis singswedstrijd tussen de kampioenen van groep A en B van de adspiran- ten-competitie van de S.D.K.B. de twaalftallen van Burgh en Zeemeeu wen, morgen (zaterdag)middag om 4 uur op het sportterrein te Renesse worden gespeeld. VOETBAL Juniorcntocrnooi voetbalvereniging „Zierikzee" Zaterdag 29 augustus organiseert de voetbalvereniging Zierikzee op het sportpark Bannink een toernooi voor A- en B-junioren. Hiervoor hebben in totaal 18 elftallen inge schreven, n.l. 8 A-junioren en 10 B- junioren elftallen, welke in vier pou les zijn ondergebracht. De indeling hiervan is A-junioren, poule A: Bru- se Boys AI, WIK AI en Zierikzee AI. Poule B: Mevo AI, Duiveland AI, Burgh A I en Zierikzee AII. B-junioren: poule A: Bruse Boys B I, Burgh B I, Dreischor B I, Re nesse B I en Zierikzee B I. Poule BBrouwershaven B I, Mevo B I, SKNWK B I, Zierikzee B II en Zierikzee B III. De winnaars van de poules zullen tegen elkaar uitkomen in de finale, waarbij de winnaars hiervan beslag kunnen leggen op een beker. Aan de poule-winnaars en de num mers 2 van de A-;junioren, alsmede aan de poule-winnaars en de num mers 2 en 3 van de B-junioren zal een herinneringsmedaille worden uitgereikt. De wedstrijden duren voor de A-junioren 2 maal 20 min. en voor de B-junioren 2 maal 10 min. Eindigen twee of meer elftal len in hun poule gelijk, dan zal met het nemen van strafschoppen een beslissing worden verkregen. Verenigingen spelen oefenwedstrijden Als voorbereiding van de voor de deur staande competitie spelen een aantail verenigingen nog eni'ge oefen wedstrijden. Zo 'kom/t Zierikzee zon dagmiddag op het sportpark Ban nink in het veld «tegen 'het amateur elftal van D.F.C. uit Dordt. Burgh gaat met zijn eerdte en tweede elf tal op bezoék bij Hans weer tse Boys, terwijl het Ie en 2e elftal van Re nesse zal uitkomen -tegen een twee tal elftallen van de Outward Bound School. Morgen (za'terdag)middag komt Brüse Boys in haar laatste wedstrijd van haar néderlaagtoer- nooi in het vel'd tegen Duiveland. Jl. zaterdag won een combinatie te Zonnemaire met 4-3 van de club van die naam, terwijl 'thuis een com binatie met 5-4 van 'de onlangs op gerichte vereniging Stavenisse wist te winnen. WIK won jl. zaterdag te Soharendij'ke met 8-0 van ZSC, gis teren (donderdag)avond speelde het tegen een selectie van Ihet zomer avond-voetbal, terwijl a.s. donder dagavond een wedstrijd zal worden gespeeld tegen een combinatie van Zierikzee. SCHIPHOL, 20-8. Aan boord van de 50.300 ton metende Noorse tanker heeft zich zaterdag j.l. in de Mid dellandse Zee bij Egypte een drama afgespeeld, waarbij een der jongste leden van de bemanning, een 18- jarige Noorse zeeman, op wrede wijze is vermoord. Toen de Egyptische politie bij de binnenkomst van het schip in de ha ven van Port Said aan boord kwam trof zij het lijk van de jongen in diens hut op bed aan. De handen waren hem op de rug met touw vastgebonden. Op het achterhoofd vertoonde het slachtoffer ernstige, doch vermoedelijk geen dodelijke wonden, die hem met een zwaar voorwerp moeten zijn toegebracht. De Egyptische arts, die de doodsoor zaak moest vaststellen, constateerde, dat de jonge zeeman vervolgens was gewurgd. Dit alles, deelde donderdagmiddag desgevraagd hoofdcommissaris Si gurd Aartun uit het Noorse plaatsje Sandefjord bij Oslo mede, toen hij donderadg op doorreis van Cairo en kele uren op Schiphol moest wach ten op het vliegtuig, dat hem naar Oslo zou brengen. Sandefjord is de thuishaven van de tanker. De com missaris was 's ochtends op Schip hol aangekomen met vier opvaren den van de tanker, die in verband met deze zaak hetzij als getuigen, hetzij als verdachten zullen worden gehoord. Tijdens het oponthoud op Schiphol verleende de Koninklijke Mare chaussee de commissaris' tot diens Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: Dokter C. M. van Hoorn, tel. (01110)- 2080. MIDDENSCHOUWEN: Dokter W. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. (01114)-280. DIERENARTS Dokter W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116)-310. grote ooluchling en dankbaarheid met zijn vier reisgenoten gastvrij heid in de welbewaakte marechaus seekazerne te Badhoevedorp. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. De afdeling Zierikzee van het Groene Kruis heeft besloten zich aan te sluiten bij de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis". ZIERIKZEE. De vereniging „Flo- raliazal in de tuin van de heer Verwer een tentoonstelling houden van bloemen en planten. De exposi tie zal opgeluisterd worden met een inzending van groenten. Ter ere van deze tentoonstelling zal in genoem de tuin een concert worden gegeven. RENESSE. De inspecteur van de Volksgezondheid in Zuid-Holland en Zeeland, de heer M. L. Q. van Led den Hulsebosch, was mei twee leden der Gezondheidscommissie te Re nesse, teneinde de werkzaamheden der boring voor een waterleiding na te gaan. ELKERZEE. Tot teller bij de a.s. negende tienjaarlijkse volkstelling in deze gemeente is benfiemd de heer L. A., hoofd der school. OOSTERLAND. Een goochelaar gaf een voorstelling voor de school kinderen achter de nieuwe school. Ongeveer een uur hield hij hen op zeer aangename manier bezig. BRUINISSE. In de vorige week loerden van hier verzonden 4440 ton nen mosselen naar België en Frank rijk en 940 balen mosselen naar Holland, Engeland en Duitsland. Door de waarschuwing van de Bel gische mirÜster tegen het gebruik van mosselen ondervindt de handel veel schade. ZIERIKZEE. Op een hoefje aan de Kooiweg ontstond brand doordat kinderen met lucifers speelden. Niets was verzekerd. OOSTERLAND. Dezer dagen is in tegenwoordigheid van het polderbe stuur van Ooster- en Sirjansland ,de 25 meter hoge schoorsteen van het stoomgemaal te Viane, die tekenen van bouwvalligheid vertoonde, om vergehaald. De schoorsteen was tus sen twee gebouwen geplaatst, zodat het geen gemakkelijk werk was hem in de gewenste richting te laten val len. De aanstaande voetbalcompetitie Dit seizoen zijn Burgh I en Zierik zee I weer ingedeeld in dc vierde klasse G van de K.N.V.B. Veel wij zigingen zyn er ten opzichte van het vorige seizoen in deze afdeling niet aangebracht. VES '35 promoveerde naar de derde klasse, terwijl Cluzona naar de afdeling Brabant degra deerde. Hiervoor in 'de plaats ltiwamen twee oude 'bekenden, nl. Nw. Burg vliet (gedegradeerd) en Oude Molen (gepromoveerd). Verder zullen even als bet vorige seizoen bier weer uit komen: RKFC, NVS, Vosmeer, S.C. GaStöl, Kruisland, DIVO en De Schutters. In de le 'klas B van dc afdeling Zeeland is men er 'd'it sei zoen in geslaagd 'hot aantal elftallen op tien te brengen, waardoor 'iedere week een volledig programma kan worden afgewerkt. Kwadendamine, dat onderaan de ranglijst eindigde kan door deze maatregel deze maal nog eens baar geluk 'in de le klas beproeven. Verder promoveerde Zonnemaire als kampioen van de 2e klas C. De verdere elftallen die hier uitkomen zijin: Dreisdhor, Iians- weertse Boys, Kruiningen, Luotor, Patrijzen, Renesse, Rabur en Zierik zee II. In de 2e klas C zal men bet met twee elftallen 'minder moeten stellen daar Zonnema'ire promoveer de, terwijl Brouwershaven zioh uit het zondagvoetbal terugtrok. Hier zal een dubbele competitie worden gespeeld, met als deelnemende elf tallen: Burgh II, Dreisdhor II, Re nesse II, SVOWK ei; Zierikzee III, Hel zaterdagvoetbal In de indeling van de le klas van het zaterdagvoetbal zien wij een aantal nieuwe gezichten. Middelburg IV en Spui degradeerden uit de 4e 'klas K.N.V.B., 'terwijl Beren en Zaamslag beide promoveerden. Kats on Nicuwlan'd promoveerden hier terwijl Yerseke III degradeerde. De indeling is nu: AZVV II, Beren, Bru se Boys, Hoek. Kapelle. MËVO, Mid delburg IV, Nieuwdorp, Spui, We- meldinge, Wolfaarlsdijk en Zaam slag. In de 2e klas A kwam Brou wershaven uit 'het zondagvoetbal terwijl Wissenkerke en Wolfaarts- dijk II promoveerden. Oostkapelle, Serooskerkc en Veere zijn bier ver der nieuwe 'gezichten. Zeemeeuwen degradeerde naar de 3c klas, terwijl WIK zich vrijwillig van de 2e naar de 3c 'klas terugtrok. Brouwershaven heeft nog hét verzoek gedaan haar reserve-elftal naar de 3e klas terug te plaatsen. De indeling is hier: Brouwershaven, Brouwershaven II. Cdlijnsplaatse Boys, Duiveland. Kloetinge II. Oostkapelle. Seroos kerkc, SKNWK. Veere, Wissenkerke, Wolfaarlsdijk II. In de 3e klas A zullen dit seizoen uitkomen: AKF II. Bruse Boys II. Cortgenc II. 's-Heer Hendrikskinderen, MEVO II, SKN WK II, WIK, Zeemeeuwen, Zwalu wen cn Zwaluwen II. (Foto: Co Berrevoets). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2