marries mogelijkhed en HET NIEUW GESCHOT WATERSCHAP SCH.-DUIVELAND Suiker m.i.v. heden 3 cent kg duurder Soekarno contra de Ver. Staten Tentoonstelling Flakkee uit isolement Europazegels 1964 Aanrander verraden door beet in de tong DEN HAAG, 15-8. De consumen tenprijs van de suiker za! met in gang van maandag (vandaag) met drie cent per kilogram zjjn verhoogd. Deze prijsverhoging is nodig om de door de minister van landbouw en visserij voor de oogst-1964 vast gestelde garantieprijs van f 65,per ton suikerbieten voor de telers te verwezenlijken en de marge voor de tussenhandel te verbeteren. In verband met de verwezenlijking van de garantieprijs voor de bieten heeft minister Biesheuvel de af-fa- brieksprijs van suiker ingaande he den-maandag van f 96,05 tot f 98,60 per 100 kg verhoogd. Hierbij zijn ac cijns en omzetbelasting inbegrepen. SPOUT VOETBAL S.K.N.W.K. besloot nederlaagtoernooi Met een 14-2 nederlaag tegen Dui- vela nd heeft SKNWK haar voetbal nederlaagtoernooi afgesloten. Oor spronkelijk lag het ook nog in de be doeling dat er nog een wedstrijd zou worden gespeeld tegen Bevelanders, maar daar men tot tweemaal toe te vergeefs op deze tegenstander heeft gewacht is deze wedstrijd van het programma komen te vervallen. Erg succesvol is dit nederlaagtoernooi voor de organiserende vereniging niet geweest, daar het er alleen te gen SVOWK in is geslaagd een over winning te behalen. Burgh kon door een 11-0 overwinning toeslag leggen op de le prijs; 2e prijs Zierikzec (0-7); 3e Duiveland (2-14); 4e Re- nesse (0-6); 5e Bruse Boys (1-3); 6e Brouwershaven (2-5); 7e Dreischor (3-5) en 8e SVOWK (5-4). ZIERIKZEE. 15-8. - Dezer dagen heeft het Waterschap Schouwen- Duiveland een aanvang gemaakt met de uitreiking van de eerste aanslag biljetten voor het geschot 1964. Dit geschot over 1964 wordt geheven volgens een geheel nieuw pa troon. Als grondslag geldt de nieuwe ka dastrale toestand, zoals deze door de Herverkaveling is tot stand gebracht en die op 23 december 1963 officieel ls vastgelegd. De heffing op zichzelf is thans zo, dat in het gehele gebied van het Wa terschap (uitgezonderd in de duin- bannen) van gelijksoortige gronden gelijke polderlasten geheven worden. Deze nieuwe heffing is mogelijk omdat alle gesehotsverschillen die op 22 december 1963 bestonden verre kend worden. Deze verrekening vindt als volgt plaats: a. de contante waarden van de ge sehotsverschillen over gronden en gebouwen welke i n het her- verkavelingsblok zijn gelegen en meer dan f 25,(per geschot- plichtige) bedragen, worden via de lijst van geldelijke regelingen van de Herverkaveling verre kend; b. de contante waarden van de ge sehotsverschillen over gronden en gebouwen buiten het her- verkavelingsblok gelegen, (dus voornamelijk de bebouwde kom men), benevens die tot f 25, i n het herverkavelingsblok, wor den door het Waterschap met de geschotplichtigen contant verre kend. T.a.v. de afkoopsommen die door het Waterschap contant verrekend worden, deelde men ons mede, dat deze arbeid zover gevorderd is, dat de afkoopsommen door de geschot plichtigen aan het Waterschap te betalen (gele formulieren) reeds de deur uit zijn. Met de afkoopsommen door het Waterschap aan de geschotplichtigen te betalen zal binnenkort een aan vang worden gemaakt. Het is de be doeling, dat tegeljjkertjjd met het verzenden van deze biljetten het aan de geschotplichtigen toekomende be drag wordt gegireerd, respektieveljjk een postcheque wordt bijgesloten. Voor bedragen beneden f 1,zullen postzegels bijgesloten worden. Zweefvlieger verongelukt ALKMAAR. 16-8. De 41-jarige zweefvlieger P. J. y. d. Berg uit Delft is zondagmiddag bij Alkmaar met zijn toestel neergestort. In het Sint EÏLsabethziekenhuis in Alkmaar is hij aan de, opgelopen verwondingen bezweken. De heer v. d. Berg, inspecteur van de rijksluchtvaart is met zijn zweef vliegtuig boven Koedijk-Zuid bij St. Pancras afgegleden. In de bebouw de kom stortten toestel en vlieger in een tuin. Mgr. Mutsaerts overleden 's-HERTOGENBOSCH, 16-8. In zijn woning in 's-Hertogenbosch is zondagmiddag om half zes op 75- jarige leeftijd mgr. W. P. A. M. Mut saerts, emeritus-bisschop van 's-Her- togerrbosch, overleden. Hij was titu- lair-bisschop van Lirbe, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en drager van de eremedaille van het Hongaarse Rode Kruis. In recordtijd over Het Kanaal DOVER, 16-8. Barry Watson, een 25-jarige Brit is in recordtijd het Kanaal overgezwommen .Zondag morgen, 9 uur en 35 min. nadat hij bij Kaap Griz-Nez te water was ge gaan, bereikte hij de kust bij Dover. Het officiële record stond sedert 1961 op naam van Brojan Das (Pakistan) met 10 uur en 35 min. President Johnson heeft bekend gemaakt dat de Amerikaanse rege ring de regeringen van 110 landen fotoseries van het maanoppervlak heeft toegezonden, die op 31 juli jl. door het ruimtevoertuig „Ranger 7" werden gemaakt. DODELIJKE ONGELUKKEN UTRECHT. De bijna vier-jarige Lucienne Buron uit Amsterdam is zondagmorgen omstreeks half twaalf voor de ogen van haar moeder door een trein gedood. Het meisje stond aan de hand van 'haar moeder bij een particulier overwegpad tussen Halfweg en het station Sl'oterdijk te wachten voor een uit Haarlem na derende trein. Het meisje rukte zich opeens los en rende .de spoorbaan op. Het kind werd door de trein ge grepen en was op silag dood. AMIENS. Zaterdagmorgen is bij Franvillers, in het departement Somme, een door de 43-jarige heer J. Nieuwdorp uit Rotterdam bestuur de auto in 'botsing .gekomen met een tegenligger. IVJevrouw Nieuwdorp werd bij de 'botsing op slag gedood. Twee 'kinderen van het echtpaar, alsmede zes kinderen van de be stuurder van de andere auto werden in Corbie in 'een ziekenhuis opgeno men. Hun toestand baart echter geen ernstige zorg. STIPHOUT. In de nacht van vrij dag op zaterdag is in het 'kerkdorp' Gerwen (gem. Nuenen) een verkeers ongeluk gebeurd dat 'het leven heeft gekost aan de 48-jarige H. Gruyters uit Gerwen. Zijn echtgenote, die als duo-passagier achterop zat, is met levensgevaarlijke verwondingen op genomen in een ziekenhuis te Eind hoven. BEEMSTER. De 24-jarige beroeps militair P. Donders uit Alkmaar die op 7 augustus ernstig gewond raak te, toen hij met zijn auto in de berm van de Oosthuizerweg !te Beemster raakte, en tegen een boom reed, is zaterdag in het gemeentelijke zie kenhuis 'te Al'kmaai* aan zijn ver wondingen bezweken. BAARN. Zaterdagmiddag is de 21- jarige Han Dijkman uit Enschede bij een verkeersongeval op de Amster damse straatweg 'bij de gemeente Baarn om 'hét leven gekomen. 14 Het meisje knipperde met haar ogen en begon te lachen. „Meent u dat?" „Anders vroeg ik het niet. Ik ben ervan overtuigd, dat ik met Marrie Laan eer zal inleggen". Ze dacht een poosje na en keek hem toen even aan, waarna ze be gon te lachen. „Mag ik voor de eer bedanken? Natuurlijk stel ik de uitnodiging op prijs, dat spreekt. Maar om als nood zakelijk kwaad te fungeren aan de zijde van een min of meer verstok te vrijgezelsorry, meneer Tjeu, maar daar voel ik toch echt niets voor". Hij boog zich half over zijn bureau en antwoordde zacht: „En als ik je nu zeg, Marrie, dat ik het ontzettend op prijs zal stellen, als jij, met me mee wilt gaan?" Ze 'begon te kleuren en raakte enigszins verward. „Waarom juist ik? Mij dunkt, u zult toch wel ken nisjes hebben in uw eigen kring?" „Misschien. Natuurlijk kan ik op iemand een beroep doen en ik neem aan, dat ze niet zal Weigeren. Maar, ik zal heel erg eerlijk zijn, Marrie. Ik verheug me, dat er nu een ge legenheid is, waarop ik jou als mijn dame kan uitnodigen. Een weigering zal voor mij dan ook een zeer grote teleurstelling zijn. Toe nou, Mar rie. Voor zover ik me kan herin neren, heb ik me altijd tegenover jou als een heer gedragen, niet waar?" „Als dat niet het geval was ge weest, zou ik allang verdwenen zijn, meneer", constateerde Marrie op vaste toon. DJAKARTA, 17-8. President Soe karno van Indonesië heeft heden- maandag in een rede te Djakarta verklaard, dat de Verenigde Staten zich steeds vijandiger gedragen te genover Indonesië en steeds vrien delijker tegenover Maleisië. Indone sië was „omsingeld door de imperia listen, maar het imperialisme zou verpletterd worden". Soekarno, die op het Merdekaplein sprak ter gelegenheid van het feit dat Indonesië negentien jaar geleden onafhankelijk werd, zei dat de In donesische luchtmacht en marine de sterkste waren in Zuidoost-Azië. In donesië bezat raketten en was nu in staat om zijn eigen straalmotoren te maken. Wat de politiek van Frankrijk te genover Azië betrof, zei *hij dat hij het met sommige opvattingen van de Franse regering niet eens was. Men moest echter erkennen, dat ge neraal De Gaulle een politiek voerde, die „realiteitszin" toonde. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanuit St. Dénis. Af stand 328 km. Gelost om 6.30 uur. Deelname 95 duiven. Aankomst 1ste duif 11.30 uur. H. Merle 1; W. Wesdorp 2, 4, 18; J. Kaaijste'ker 3; Feleus-Westen- brugge 5, 7, 20; C. Bouman 6, 12, 16; J. Dekker 8, 14; Gebr. Ki'ijger 9, 21, 22, 24; P .Roskam 10; A. Hagesteijn 11, 13, 23; J. Verwest 15; J. C. Wes dorp 17, 19. Maandagavond inkorven voor Steenbergen. Woensdagavond van 6 tot 7 uur inkorven voor derby Orleans. Vrijdagavond van 6 tot 6.30 inkor ven voor Neufvilles. AMSTERDAM, 15-8. - De weten schap dat een in Amsterdam door twee jongens belaagd meisje een van hen de tong heeft stuk gebeten, bracht de politie op het idee de voortvluchtige jongeman In het zie kenhuis te zoeken en met succes. Even later konden de 18-jarige elektricien W. N. M. en de 17-jarige timmerman G. C. B. in hun woning te Amsterdam worden aangehouden. De toedracht van het gebeurde was als volgt: de 18-jarige verkoop ster Y. M. W. reed op het rijwielpad langs de Gooiseweg toen zij ter hoog te van de Hugo de Vrieslaan door twee jongens van haar fiets werd FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 33 „Wat is er dan op tegen om een avondje met mij uit te gaan?" Ze dacht opnieuw een poosje na en haalde haar schouders op. „Wat moet ik daar op antwoorden? Aan de ene kant is er inderdaad niets op tegen. Doch de keerzijde isu bent mijn werkgever. U bent me neer Matthieu Verdugt, de industri eel, één van de kopstukken in deze omgeving. Ik ben uw ondergeschik te, receptioniste. Het gevaar is der halve niet denkbeeldig, dat de ver standhouding na het feest enigszins vertroebeld zal zijn". „Dat snap ik niet", verklaarde hij eerlijk. „Leg me dat eens uit". „Och heel eenvoudig. We nemen aan: morgen ga ik met u uit. Maan dag zit ik daar weer - ze wees naar de hal - en het personeel zal spoe dig weten, dat ik met u mee geweest ben. Allicht zoekt men daar wat achter. Moet ik nog duidelijker zijn?" Hij keek in haar door opgetrok ken wenkbrauwen fronsende gezicht en begon langzaam te lachen. „Jajajabegon hij. „Daar zit wat in. Liefje van de baas, bedoel je. Wees nu voortaan maar wat voorzichtiger met die re ceptioniste, want ze zal alles wel overbrieven, enzovoorts. Dat risico zit er inderdaad in". Hij streek over zijn haar en dacht na. „Ja. ik mag je reputatie natuurlijk niet in de waagschaal leggen. Daar 'heb ik niet bij stilgestaan. Jammerver draaid jammerje moet weten.. ik had half eri half gehoopt op je toestemming en.... neem het me alsjeblieft niet kwalijk, Marrie ik had me er al op verheugd. Giste renna je telefoontje dacht ik: DUIVENSPORT P.V. „Zierlck" - Zierikzee Wedvlucht uit Noyon (239 km.). Los 7.10 uur. 1ste duif 10.54 uur. Traag verloop. C. Seijbel 1, 14; F. D. Hillebrand 2, 5. 16, 20, 21, 22; P. Flikweert 3, 4, 9. 12. 13; Jac. Verwijs 6. 7, 11, 17, 18, 19; J. v. d. Zande 10; Gebr. Stout- jesdijk 8, 15. A.s. donderdag inkorven voor Creil van 6 uur tot 6.30 uur. P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvludht vanaf Mons, afstand 141 km. In concours 104 jonge dui ven en 16 oude duiven. Jonge duiven: G. Flikweert 1, 5. 6, 7, 13, 15; C. Wesdorp 2. 10, 17, 18, 20, 22, 24, 25, 26; P. Flotoil 3, 9. 19, 23; L. J. Fonteijne 8, 12; Joh. Flikweert 11; C. J. van Dixhooni 14, 21; W. Blom 16. Oude duiven: W. Blom 1, 2; Joh. Flikweert 3; L. J. Fonteijne 4. De Amerikaanse zangeres Connie Francis is zaterdag te Essex Fells in de Amerikaanse staat New Jersey In het huwelijk getreden met Richard Kanellis, een 33-jarige „public rela- tions"-agent, die al eerder gehuwd geweest. Bloedige vondst VLAARDINGEN, 16-8. De politie in Vlaardinigen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de verwon - dingen van de 18-jairge matroos Dirk van de Wijst van de sleepboot „Amerika", De matroos werd zon dagavond aangetroffen, 'hangend over de auto van zijn 'kapitein voor een café in Vlaardingen. Hij had bloedende hoofdwonden. Hij vertelde te zijn „afgetuigd" door een stel En gelse zeelui. Na te zijn thuis ge bracht, werd de politie gewaar schuwd, die 'hem naar 'het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam liet over brengen. getrokken en in de bosjes gesleurd. Daar werd zij door beiden aange rand. Op het moment dat een der jongens haar wilde zoenen beet zij hem zo hard in de tong dat hij be gon te gillen. Dit werd gehoord door enkele passerende fietsers die het meisje te hulp kwamen. Haar bela gers hadden inmiddels de vlucht ge nomen. Nadat verscheidene radio wagens van de politie de omgeving tevergeefs hadden afgezocht, ging men eens navragen bij het O.L.V. Gasthuis. Daar was bij de eerste hulppost kort tevoren een jongeman binnengekomen wiens tong was ge scheurd. Aangezien zijn naam en adres waren genoteerd, kon hij even later, evenals zijn medeplichtige, ge arresteerd worden. als ik overmorgen met Marrie aan het diner zit, zal ik onbetwist de knapste tafeldame van 'het gezel schap naast me hebben. Een weige ring van jou heb ik eigenlijk hele maal niet in gecalculeerd". Ze schoot in een lach om zijn vak term. „Daarom lijkt het me beter van niet, meneer. Overigens waar zou ik zo gauw een avondjurk vandaan moeten halen? Ik bezit er natuurlijk geen". Met een ruk haalde bij zijn porte feuille te voorschijn, nam er twee briefjes uit en legde die voor haar neer. „Is dat genoeg? Ik heb er zo weinig verstand van, zie je?" Hij legde er nog een 'derde 'briefje bij. „Zo? Dat zijn natuurlijk zakelijke onkosten. Representatie en zo. In ruil voor uw toestemming. U mag natuurlijk geen kosten maken ten laste van uw eigen portemonnaie. Wat dunkt u? Zou het genoeg zijn voor jurk en schoentjes en tas en handschoenen enja, wat hebt u eigenlijk nog meer nodig? Ik heb er zo weinig verstand van". Marrie staarde als gefascineerd naar de drie briefjes van honderd gulden. Driehonderd gulden legde hij zo maar voor haar neer, als ze zo vriendelijk wilde zijn om enkele uren met hem uit te gaan. Ze keek hem aan cn zag de hunkerende blak in zijn gezicht. Net een jongen, een kind nog, dacht ze. En kan ik hem wel teleurstellen? Wie weet, welk een leuk feest 'het is. Zo lang ze te rug was uit Australië, was ze nog nooit ergens heen geweest en ze danste graag. Met hem zou het best een fijne avond kunnen worden. Ze keek hem opnieuw aan cn ze zag de gespannen verwachting in zijn ogen. Van de weeromstuit was hij weer terug gevallen op het vormelijke „u". zo was hij in de war geraakt. Ze kwam steeds meer in de verlei ding om het maar aan te nomen. Een avondjurk zou ze kunnen ko pen.... bijpassende schoentjes en tas en handschoenen en mooie, fijne nylons (Wordt vervolgd.) Flitsen uit het buitenland ANKARA. In Ankara heeft vrij dagochtend een uitvaartplechtigheid plaats gevonden voor kapitein Gen- giz Topel, de piloot die bij een Turk se luchtaanval op Cyprus om het le ven was gekomen. CARACAS. De Venezolaanse po litie heeft bij razzia's 500 mensen ge arresteerd. Dit was een onderdeel van de campagne om paal en perk te stellen aan de golf van misdaden, die zich de laatste tijd in Caracas heeft voorgedaan, aldus het blad „El Mundo". LONDEN. Uit een juwelierswinkel in Londen zijn ruwe diamanten ter waarde van 300.000 gulden gestolen. De daders drongen via een brand ladder het gebouw op de derde ver dieping binnen. Met een snijbrander openden zij daarop de kluis van de winkel. Volgens de politie was het „vakwerk". GENÈVE. De sociale commissie van de Sociaal-Economische Raad van de Verenigde Naties heeft met eenstemmigheid een ontwerp-reso- lutic aanvaard die er op is gericht de aktiviteit van de Verenigde Na- tics op gebied van steun aan de re geringen van de ontwikkelingslanden bij de aanpak van het bevolkings vraagstuk te intensiveren. GUATEMALA-STAD. Het Guata- malteekse parlement heeft opnieuw gewezen op de aanspraken van Gua temala op Brits Honduras en gewei- gord, de ï'echtsgeldigheid te erken nen van overeenkomsten tussen de premier van dat land, George Price, en de Mexicaanse regering. WASHINGTON. In officiële krin gen in Washington werd gezegd dat de opstandelingen in Kongo een be perkte steun van Chinese zijde ont vangen. ELISABETHSTAD. In Noord-Ka- tanga zijn de opstandelingen uit de provinciale hoofdstad Albertstad ge vlucht voor de steeds dreigender wordende houding van de plaatselij ke bevolking, die de regering trouw is gebleven, zo is uit kringen van het Katangaanse ministerie van binnen landse zaken vernomen. De rebellen zouden, alvorens te vluchten, de stad geplunderd hebben. LAND- EN TUINBOUW Doelmatiger afrastering Afrastering komt vrijwel op elk bedrijf voor, maar in vele gevallen kan dit lang geen sieraad voor het bedrijf worden genoemd. Wanneer men de afrastering van weiden, boomgaarden en erven be ziet, dan is er .veel voor verbetering vatbaar. Tot dusver heeft afrastering nog steeds plaats door middel van harmonicagaas, maar hierin is door nieuwe vindingen grote verandering gekomen. Er is thans een nieuwe geplastifi ceerde afrastering ontwikkeld, waar van niet alleen de toepassingsmoge lijkheden groot zijn, maar wat nog veel belanagrijker is, het biedt vele voordelen. Deze nieuwe vinding Pan- tanet Plastic genaamd, bestaat uit een moderne gepuntlaste verzinkte gaassoort, welke voorzien is van een zeer goed hechtende plasticlaag. Dankzij deze beschermende P.V.C.- laag heeft dit afrasteringsgaas een vrijwel onbeperkte levensduur. Min-'" der onderhoudskosten en geen tus sentijdse vernieuwingen zijn hiervan het gevolg. Bovendien heeft men veel minder afrasteringspalen nodig, slechts om de drie a vier meter een tussenpaal, in tegenstelling tot an dere afrastering, waarbij men om de één a twee meter palen moet plaat sen. Ook zijn er geen spandraden voor nodig, omdat de horizontale draden reeds dienst doen als span draden. Pulpprijzen voor campagne 1964 De commissie Nevenprodukten van de Nederlandse Suikerindustrie heeft de pulpprijzen voor de aanstaande campagne bekend gemaakt. De prijzen voor natte pulp zijn ge lijk aan die van het vorige jaar (als regel f 10,per ton af fabriek, waar bij voor enkele gebieden een kleine afwijking mogelijk is). Voor alle soorten droge pulp is de minimumprijs voor de campagne 1964 f 3,— per 100 kg. lager vastge steld dan vorig jaar. Voor gedroogde pulp geldt dus thans een minimumprijs van f 18,50 per 100 kg. af fabriek voor leveringen van tien ton en meer. Evenals voor heen wordt bij levering na 7 decem ber deze prijs verhoogd en wel met f 1,50 per 100 kg., ten einde een zo goed mogelijke spreiding bij de af zet te krijgen. De reeds bestaande onderlinge prijsverschillen voor de overige pulpsoorten blijven onver anderd. De voorverkoop is inmiddels be gonnen. „FLUZI" even uniek als oiitsluitiug door de brug MIDDELHARNIS. 15-8. Flakkee is door de opening van de Haringvliet- burg uit z(jn isolement. Direkt na de brugopening heeft het eiland een on onderbroken stroom bezoekers te ver werken gekregen. Deze stroom duurt nog voort en zal in de komende we ken nog toenemen vanwege de grote tentoonstelling „FLUZI" (Flakkee uit z(jn isolement) waarmede de streek- bevolking alle facetten van haar le ven en werken wil presenteren. Deze tentoonstelling wordt vanaf donderdag 20 augustus tot en met zaterdag 29 augustus in de centrum gemeente Middelharnis gehouden. Het initiatief tot de organisatie er van is spontaan uit de bevolking op gekomen en in handen gelegd van de drie standsorganisaties van de land bouw op Goeree-Overflakkee, de Holl. Mij. van Landbouw, de C.B.T.B. en de L.T.B. Vanaf het begin heeft de organisatoren een tentoonstelling voor ogen gestaan, die in opzet en omvang evenzeer uniek voor het ei land zou zijn als de ontsluiting door de brug dat is. In deze opzet zal men ongetwijfeld slagen, gezien de enorme belangstel ling, die van alle zijden, en niet al leen van Flakkee, wordt getoond. Meerdere bedrijven en zaken van nationale betekenis hebben beslag gelegd op standruimte en al wat op Goeree-Overflakkee zelf een rol speelt in het economische en cultu rele leven geeft eveneens acte de présence. Ondoenlijk is het een opsomming te geven van de vele zaken, organi saties en instellingen die op de „FLUZI" vertegenwoordigd zullen zijn en daar zullen tonen wat de be volking van Flakkee presteert en vooral van hetgeen haar voor de toe komst voor ogen staat te doen. Gemeenten present Terzake dit laatste moge gewezen worden op de expositie, welke door de gezamenlijke gemeentebesturen van het eiland op de „FLUZI" wordt ingericht en waarmede een duidelijk beeld zal worden gegeven van de plannen, die men in béstuurlijke kring heeft op het gebied van ge meentelijke uitbreiding van tuin- kleintjes uitjt het binnen bouw en bollencultuur en vooral van de plannen op het gebied van de re- kreatie. Juist voor de rekreatie openen zich voor de meeste gemeenten wijde perspektieven als gevolg van de af dammingen die in de rond Flakkee stromende rivierarmen worden tot stand gebracht. Op de „FLUZI" wordt een en ander op indrukwek kende wijze naar voren gebracht. Hetzelfde zal het geval zijn voor wat betreft de al ver gevorderde, maar in nog verdere opgang zijnde specifiek Flakkees geworden cultu res van gladiolen en bloemen. Een zeer groot deel van de „FLUZI" zal in beslag genomen worden door een expositie van de gladiolen- en bloe- mentelers van het eiland. De sinds vele jaren voor de streek zeer be langrijk geworden tentoonstelling van gladiolen de „Gratia" is nu in de „FLUZI" ondergebracht en zal voor de bezoekers een evenement van schoonheid en kwaliteit vormen. Extra dienst van Schouwen De bezoekers aan de tentoonstel ling zullen Goeree-Overflakkee le ren kennen, verenigingen zullen zich manifesteren en dagelijks zullen de muziekverenigingen tussen half .zes en acht uur een concert geven. De uitkijktoren kan beklommen worden en er is naast de film van Goeree- Overflakkee ook gelegenheid andere films te zien. Vanaf Schouwen zullen er dagelijks twee extra diensten in gelegd worden naar Goeree-Over flakkee en bussen zullen gereed staan voor vervoer naar het „FLU- ZI"-terrein. SCHIPHOL. In de verwachting in Moskou niemand minder dan Nikita Chroesjtsjov te spreken is scheeps bouwer C. Verolme met zijn vrouw op uitnodiging van de Sowjet-rege- ring in een lijntoestel van Aeroflot van Schiphol naar Moskou vertrok ken. Hij hoopt er evenals enkele maanden geleden in Indonesië spij kers met koppen te slaan. IJMUIDEN. De 29-jarige L. K. uit Beverwijk is bij het verlaten van het Hoogoventerrein in IJmuiden met zijn bromfiets tegen een slagboom gereden. De heer K. werd zodanig gewond dat hij korte tijd later in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk overleed. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. DEN HAAG. De Nederlandse toe risten, die op de Spaanse camping Calafell in Tarragona overlast heb ben ondervonden van het noodweer, hebben vrijdagmiddag van de Spaan se autoriteiten een speciaal voor hen georganiseerd stierengevecht aange boden gekregen. ENSCHEDÉ. De twee Enschedese zusjes C. en M. (13 en 15 jaar oud) K., die sedert 2 augustus vermist werden, blijken in Duitsland te zijn geweest. Zij waren met enkele Duit se jongens na een bioscoopvoorstel ling in Enschedé op 2 augustus aan het autorijden gegaan. Zij hebben een plezierreisje ondernomen. UTRECHT. De voorzitter van de commissie samenwerkende regionale organen gasvoorziening, de heer K. F. O. James, heeft in Utrecht door het aansteken van een aardgas vlam» die een lint doorbrandde, symbolisch de eerste school voor ombouwers van gastoestellen geopend. ROTTERDAM. Op de N.V. Scheeps- bouwwerf Gebrs. Pot in Bolnes, is de eerste in Nederland gebouwde fa- briekshektrawler te water gelaten. Het schip, het eerste van een serie van vier, wordt gebouwd voor reke ning van de Canadese rederij „Fis hery Products Ltd", te St. John's (New Foundland). ROTTERDAM. Chimpansee moe der Carmen, echtgenote van Sjefke van Antwerpen, heeft in de Rotter damse diergaarde Blijdorp het leven geschonken aan haar derde kind. Deskundigen hebben nog niet kun nen bepalen of het een jongen of een meisje is, vandaar ook dat aan de jonggeborene nog geen naam is gegeven. Heide vroeg in bloei EDE, 14-8. De heide bloeit dit jaar bijna veertien dagen vroeger dan in andere jaren. In Gelderland is de bloei op het ogenblik op het hoogte punt, de heidevelden kleuren schit terend paars. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoogwoud-Aartswoud: S. G. Oosterhoff, kand. te Wolter- sum; te Apeldoorn (vak. wijlen J. de Vries): dr. W. Bloemendaal te Win terswijk. Bedankt voor Lunteren (vak. K. v. d. Pol): J. v. d. Heuvel te Ede. Evang. Luth. Kerk Drietal te Apeldoorn: J. J. Bik, laatstelijk pred. in Venezuela, A. Burghoorn te Ede en C. Schroder te Amstelveen. Loop bevolking 1963 in (le provincies Vertrekoverschot Zeeland DEN HAAG, 15-8. De binnenland se migratie heeft in 1963 voor vijf provincies' bevolkingswinst opgele verd, namelijk voor Groningen (35), Drenthe (1.100), Gelderland (4.500), Utrecht (1.500) en Noord-Brabant (4.000). De overige provincies hebben vertrekoverschotten, te weten Lim burg (400), Zeeland (900), Overijssel (1.800), "Friesland (2.100), Noord-Hol land (3.200) en Zuid-Holland (4.100). Aldus een overzicht van het C.B.S. Van 14 september tot en met 10 oktober 1964 zullen op alle postin- richtingen in Nederland de Europa zegels 1964 verkrijgbaar zijn. Zij wox-den door P.T.T. uitgegeven in de waarden van 15 en 20 cent, zonder bijslag. Als voorstelling voor de Eu ropazegels 1964 is door de postadmi nistraties van de 22 landen die thans zijn aangesloten bij de C.E.P.T. (Con férence Européenne des Administra tions des Postes et des Télécommu- nications), het ontwerp gekozen van de Fransman George Bétemps. De afbeelding toont een bloem, waarvan het hart wordt gevormd door het symbool teken C.E.P.T. met daaromheen 22 blaadjes. Deze blaad jes stellen het aantal landen voor dat bij de C.E.P.T. zijn aangesloten. N.T.S. brengt dagelijks samenvatting uit Tokio HILVERSUM, 14-8. Evenals vele andere Europese televisieorganisaties zal ook de N.T.S. gebruik maken van de mogelijkheid om tijdens de duur van de Olympische Spelen te Tokio, elke dag een samenvatting uit te zenden van de sportgebeurtenissen welke diezelfde dag zijn gehouden. Deze mogelijkheid wordt geschapen door de lancering op 18 augustus aanstaande van de Amerikaanse sa telliet „Syncom III".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3