RENTE TOT 4% Bij de goed sparen! is het ONTWIKKELINC VAN GEMEENTE CAAT „TE LANGZAAM" F NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Vaartocht afdeling Schouwen Rode Kruis STAD EN EILAND MORGHAN, de magiër Ds. King sprak op Baptisten-conferentie Sterk toenemend toeristenverkeer in Westerschouwen DIVERSE BERICHTEN Ingezonden mededeling Raad staat voor tal van moeilijke beslissingen BURGHSLUIS, 17-8. - De afdeling Schouwen-West van het Rode *j* Kruis heeft zaterdagmiddag aan een zestal langdurige en moeilijk ter been zijnde patiënten een prachtige vaartocht aangeboden met de salonrondvaartboot „Westerschouwen". De patiënten werden door X enige bestuursleden per auto gehaald en aan boord van de rond- X vaartboot gebracht, waar ze een plaatsje in de salon kregen. Voor de grote ramen hadden ze een schitterend uitzicht over mooie plekjes waarlangs de boot hen voer. Voor velen van hen betekende het een evenement om het volle strand van Wcstenschouwen ook eens van- uit zee te zien. r Over de Oosterschelde ging het langs dijken en werphengelaars *j* naar Colijnsplaat, waar de boot drie kwartier in de haven aanlegde. Aldaar kwam een deputatie van het Noordbevelandse Rode Kruis aan boord o.I.v. de voorzitter de heer J. van der Weele. Door een Ij! •J* verpleegster werden de zes patiënten elk een herinnering in fruit !j. aangeboden, wat zeer gewaardeerd werd. Alvorens te vertrekken werd via de bandrecorder een en ander verteld over de in aanbouw zijnde Oosterscheldebrug. Na het vertrek uit de haven werd koers gezet naar de brug, waarlangs en onderdoor werd gevaren. Ook deze .aanblik was onvergetelijk. *j* Op de terugreis werden de patiënten niet vergeten. De kapitein v van de „Westerschouwen" bood hun elk een grote foto aan van de rondvaartboot. Het gratis meevaren der patiënten, aanbod van kapi- tein Krijger en stuurman Van Zalm, werd zeer op prijs gesteld. In de haven van Burghsluis teruggekeerd stonden weer auto's ge- reed om de patiënten naar hun woonplaatsen te vervoeren. Zij wer- den bijgestaan door enige leden van de Rode Kruiscolonne en be- X stuursleden. SPORT VOETBAL Zierikzee gaf derde klasser Goes 'n gevoelig lesje Technisch sterkere thuisclub won met 11-5 HAAMSTEDE. 15-8. Begeleid door het gemotoriseerde „geroezemoes" der vakantiegangers in het dorp, heeft de raad van Westerschouwen duidelijk laten blijken dat hij het nog niet eens is met de langzame gang van zaken die bij de snelle toe neming van het aantal bezoekers achter blijft. Dat ook de gasten zélf hier belang bü hebben, bleek uit de abnormale publieke belangstelling, die dusdanig was dat men aan een V.V.V.-evenement ging denken. t In verband met de te verwachten grotere belangstelling voor de West hoek vroeg de heer J. J. Padmos naar de plannen voor de Noord- en de Zuidweg. Burgemeester Everwijn antwoordde hierop dat elke week hierover rvaar de Prov. Waterstaat gebeld wordt. Het laatste antwoord bevatte de mededeling dat de amb tenaar die deze wegkwestie behar tigt nu met vakantie is, doch na zijn terugkeer zal het plan verder be studeerd worden. De heer Padmos attendeerde verder op de situatie dat volgend jaar ons eiland geen eiland meer zal zijn, waarvan de gevolgen vooral op wegen'gebied zeker groot zullen'zijn. B. en w. menen verder de beslis sing van het ontwerp-uitbreidings- lannen „Duinhoeve" en „omgeving Hoogenboomlaan" met 3 maanden te moeten verdagen. Deze verdaging kan maar eenmaal voor deze tijds periode- worden verleend. De voor zitter deelde 'hierover mede dat het college nog niet „rond" is in deze affaire. De heer Hendrikse vroeg hierover, toch zo weinig mogelijk uitstel te .beamen, omdat uitstel steeds meer moeilijkheden gaat op leveren. „Het wordt 9teeds drukker in dit gebied en daarom moeten de plannen geschikt zijn voor veel meer mensen dan het tegenwoordige gas- tenaantal". De voorzitter zei juist daarom deze verdaging voor te stellen en geen overijlde beslissing te willen nemen. De heer van Wa veren was van me ning dat hij van overijlde beslissin gen wat huiverig is geworden, en daarom adviseerde hij de voorzitter niet te bang te zijn. „Wij zijn niet bang", antwoordde 'de burgemeester. De heer Hendrikse vroeg hoe het stond met het bebouwen van een strook langs de zeekust in onze Westhoek. Hij meende dat Water staat binnen een zekere 'breedte geen bebouwing toelaat. Volgens de heer Hendrikse 'kan dit in onze gemeente een grote rol gaan spelen, omdat zij die gaan bouwen of verbeteren moeilijk komen te zitten. Vragen steller verzoekt b. en w. dan ook 'hierover aan de hel te trekken. De voorzitter zei dat hierover reeds aan de bel is „gerukt", doch er is nog geen beslissing gevallen. Pas onlangs was de Rijksdienst voor het Natio nale Plan hier en de voorzitter meende uit de gevoerde gesprekken te mogen afleiden dat er wel wat water in de wijn gedaan zal worden. Een definitieve uitspraak is echter nog niet te verwachten. Het bezoek van de commissaris Het bezoek dat de Commissaris der Koningin Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot deze week aan de ge meente bracht was volgens de voor zitter een nuttig bezoek omdat vele urgente zaken in de gemeente be sproken konden worden. De financi ële toestand der gemeente was wel de hoofdmoot, omdat de bijzondere structuur der gemeente niet die aan dacht van Den Haag heeft. Wester schouwen zit nu eenmaal met een uitgebreid gebied, met 5 kernen, 5 rioleringen, enige rioolwaterzuive ringsinstallaties, 5 sportvelden en begraafplaatsen. Het is een Rijks zaak, doch G.S. is nödig om dit spel met het Rijk te spelen. Over de stroeve werking van de P.P.D. werd gesproken, terwijl ook het te kleine bouwvolume werd aangesneden. De Oostenrijkse woningen kunnen in de toekomst niiet permanent bewoond blijven, terwijl er nog wat krotwo ningen zijn. Aandacht vroeg het col lege verder voor de slechte toestand der Kloosterweg. Hier komt zeer binnenkort verbetering in. Andere punten van bespreking waren nog de haven van Burghsluis, het vlieg veld en het tekort aan politiemen sen. Bij de ingekomen stukken was o.a. een besluit van de minister van O., K. en W. waarin verlenging wordt verleend aan de ontheffing van de vereiste leeftijd van de 'heer A. Damman te Burgh om als hoofd der school te Burgh te kunnen fungeren. Ook was een dankbetuiging binnen gekomen van mevr. van Citters- Bolomey namens de Burghse bejaar den inzake de toekenning van een bijdrage. Een wijziging in de gemeenschap pelijke regeling statuten van de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland 'dient dermate veranderd te worden dat overeen- Zwemwedstrijden V.V.V. Een grote schare kijklustigen had zich zaterdagavond aan weerszijden van de haven verzameld, om de zwemwedstrijden in de haven te kunnen gadeslaan, welke werden georganiseerd door de Alg. Sport vereniging „Brouwershaven" en de plaatselijke V.V.V. Dat 'de toeschouwers groter in ge tale waren dan de deelnemers(sters) bleek weldra, toen via de microfoon tot deelname werd verzocht. Onbe grijpelijk als men ziet dat op andere dagen soms 30 a 40 zwemmers in de haven hun kunsten vertonen. Uit eindelijk was de toeloop dan toch zo ver gevorderd, dat het eerste start sein kon worden gegeven. Over een lengte van 75 meter werd gestart op drie banen vanaf de rondvaartboot „Aidoende". Voor diverse zwemmers(sters) was het stemming is bereikt met de wettelij ke bepalingen. De raad ging met de ze wijziging aecoord. Het reeds eerder verkochte stukje bouwgrond gelegen aan de W. G. Bootlaan te Burgh, aan de heer J. Simons, is door overlijden van de koper nu verkocht aan de heer W P. A. Hartman te Rijswijk. De groot te is 650 m2.; prijs f 14 per m-. Geen bezwaar ontmoette dit voorstel. Eveneens een voorstel om een per ceel bouwgrond te verkopen aan de heer J. Hoogendam te Singapore. Dit perceel, groot 930 m-\ is gelegen aan de Zeedistelweg no. 5 te Renesse. De prijs bedraagt f 17,50 per m'-\ voor 800 m-. en f 20 per m-. voor 130 m-. •Met algemene stemmen werd bur gemeester Everwijn benoemd als vertegenwoordiger in de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland in de plaats van de heer P. L. Vis die Jhr. AMSTERDAM. 16-8. - Voorafge gaan door ds. M. G. Boeschoten heeft de Amerikaanse negerleider dr. Mar tin Luther King vanaf een geïmpro viseerde kansel in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, in een speciale zon dagmorgen-dienst ter gelegenheid van het vüfde Europese Baptisten congres, een preek gehouden, waarin liy de kerk verweet te weinig ant woord te geven op de klop- op de deur van miljoenen, „die in de mist der lesillusie leven en voor wie het middernacht is". De predikatie werd over de televisie door het I.K.O.R. uitgezonden. Dominee King begon met een dankwoord aan Europa voor de mo rele steun, die de Amerikaanse neger ondervindt in zijn strijd tegen rassen scheiding. „Het ochtendlicht schijnt echter nog niet; de wereld bevindt zich nog in het duister van de mid dernacht", aldus ds. King. Hij ver volgde: „Als wij naar de internatio nale horizont kijken, zien wij de na ties van de wereld in een bittere en kolossale strijd, voor supprematie. Wij staan voor het feit, dat we bin nen één generatie twee wereldoor logen hebben meegemaakt en de dreiging van een derde hangt voort durend boven ons hoofd. De atoom oorlog is reeds begonnen en de bac teriologische oorlog is niet uitgeslo ten. De mensheid heeft nog niet ge leerd, hoe zij behoort te leven. Het ene ras onderdrukt nog steeds het andere. Wel hebben we geleerd in zee als vissen te zwemmen en in de lucht te vliegen als vogels, maar toch kunn'en we op aarde nog niet als broeders en zusters met elkaar lo pen", aldus dominee King. Nadat hij uitvoerig had geschil derd, dat de wereld zich moreel, mentaal en psychologisch nog in het duister van de nacht bevindt, zei ds. King dat deze duisternis wordt on derbroken door het kloppen van mil joenen op de deur van de kerk om' een antwoord te krijgen op de alom heersende diepe verwarring. „De kerk is nog steeds het ene, vertrouwde baken, waarheen de ver moeide reizigers zich ter midder nacht begeven. Het is helaas waar, dat velen niet meer komen. Zij heb ben het geloof en het vertrouwen in God verloren, in zichzelf, in hun bu ren en in de toekomst. Maar vele andei-en roepen in de mist van ont stellende desillusie en wanhoop luid om het brood van de vrijheid, het leven, de liefde en hoop. Schoppen- hauer heeft gezegd, dat het leven een eindeloze pijn is met een pijnlijk einde, maar toch hunkeren miljoe nen naar het leven. Liefde Iedereen wil lief hebben en liefde ondervinden. Hij, die voelt dat nie- Vliegende jeeps" WASHINGTON, 13-8. Pre sident Johnson heeft medege deeld, dat de Verenigde Staten een vliegende jeep" zullen bouwen, die in de eerste plaats zal worden ingezet bij de be strijding van opstanden in moeilijk begaanbaar gebied. Er zullen zeven prototypen van dit vliegtuig worden ge bouwd, waarvan de kosten ge raamd worden op bijna 65 miljoen gidden. De eerste proefvluchten zullen binnen een jaar worden gehouden. jammer 'dat de indeling zó was, dat 'bij iedere start de een dook en de ander, die dit niiet madhtig was, zich in het water moest laten glijden, wat onherroepelijk een achterstand op leverde van enkele meters. Niette genstaande za'gen we fraaie presta ties, waarbij soms met een neus lengte werd gewonnen. De eerste prijswinnaars verwierven allen- een fraaie standaard, terwijl de 2e, 3e en 4e prijswinnaars een medaille ont vingen. De uitslagen luiden: Meisjes: 1. Nannie van Dij'ke; 2. Ria de Jonge; 3. Geertje v. d. SChel'de; 4. Carla Lievense. Jongens: 1. R'obbie v. d. Linde; 2. Jan Lievense; 3. Jos Kris- tali.jn4. Rien Plattesohorre. Dames: 1. Marga Stofberg; 2. Annemarie Simons.. 3. mevr. L. v. Sluis-Jon- ker; 4. Mary v. d. Wekken. Heren: I. Dick de Rijke; 2. Hans Koster; 3. Lucas de Jonge; 4. A'driaan Fondse. Röell in die functie verving. De burgemeester werd eveneens benoemd in de plaats van -de 'heer P. L. Vis die daarin ook Jhr. Röell verving, in de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen. De gemeentewerkman te Noord- welle wordt nog steeds bezoldigd overeenkomstig loongroep III der Bezoldigingsverordening. Reeds twee jaar geleden is deze persoon toege zegd hem te plaatsen in groep IV, doch hierin is abusievelijk nog geen verandering gekomen. Het voorstel van b. en w. luidde dan ook hem in loongroep IV te plaatsen met ingang van 1 januari 1962, waamede de raad zich accoord verklaarde. De heer Hendrikse vroeg, of nog meer ge meentewerklieden in groep IV zijn geplaatst, waarop de voorzitter ant woordde dat dit met een drietal is geschied. (Slot volgt). mand van hem houdt, voelt dat hij niet meetelt. Dat zijn er velen. En zij kloppen op de deur, maar krijgen een teleurstellend antwoord van de man daarbinnen. Die niet lastig ge vallen wil worden. Miljoenen hebben temidder- nacht op de deur van de kerk geklopt, omdat zij een woord van troost en hulp nodig hebben, maar zijn aan hun lot overge laten. Er zijn miljoenen Afrikanen, die geduldig aan de deur van de chris telijke kerk kloppen, waar zij het brood van sociale rechtvaardigheid hopen te vinden, maar waar zij vol slagen worden genegeerd. Miljoenen Amerikaanse negers, smachtend naar het brood der vrijheid, krijgen slechts éen antwoord vol van koude onver schilligheid en huichelarij. „Eén van de meest beschamende treurspelen in de geschiedenis", al dus ds. Martin King, ,I,s het feit dat juist die instelling, die poogt de mensheid te bevrijden van de ras senscheiding, meedoet aan handha ving der duisternis". Voorts verweet ds. King de kerk, dat deze gefaald heeft in tijden van oorlog, wanneer het volk haar om vrede smeekte. „Vaak zijn er voor beelden geweest, dat de kerk in mo reel opzicht de oorlog sanctioneerde", zo zei hij. Frustratie „Zij, die zich tot de kerk hebben gewend voor economische rechtvaar digheid, zijn dikwijls blijven staan in de frustratie van de nacht. In vele gevallen heeft de kerk zich aldus geschaard in het gelid met de be voorrechte klassen en dat is de tra gedie van deze tijd". Ds. King vervolgde: „Tenzij de kerk in staat zal zijn over de ge hele wereld, op welke wijze dan ook, de mensen te helpen met hun pro blemen ,zal zij haar authentieke macht en invloed verliezen. Dat is de grote opgaaf, waarvoor de kerk zich thans gesteld ziet". Complot tegen Nasser LONDEN, 16-8. Volgens de Lon- dense „Sunday Express" zou een groep van twaalf Egyptische hoofd officieren het plan hebben gehad op 26 juli een dynamietaanslag te ple gen tegen president Nasser, toen deze in Alexandrië een reden zou houden. Op het laatste ogenblik zag Nas ser echter van deze toespraak af, terwijl hij ook de militaire parade, die op die dag werd gehouden, niet bijwoonde. Volgens het blad zouden de Britse en Amerikaanse autoriteiten van deze poging om Nasser van het leven te beroven op de hoogte zijn. Toestand Segni ernstig ROME, 16-8. In'het medisch bulle tin van zondagochtend over de Ita liaanse president Antonio Segni, die door een beroerte is getroffen, wordt gezegd dat er gedurende d'e nacht geen belangrijke veranderingen zijn opgetreden in 'de toestand van de patiënt, di'e ernstig blijft. De zieke is zaterdag in een coma geraakt. In de toestand van Sakari Tuo- mioja, de V.N.-bemiddelaar voor Cyprus, is een keer ten kwade ge komen, zo is door een V.N.-functio- naris te Genève meegedeeld. EINDHOVEN. De 48-jarige heer G. uit Nuenen is op de Lieshoutseweg in zijn woonplaats op slag gedood bij een botsing met een personenauto uit Weert. Op een overweg bij Bayrischzell in Beieren is zaterdag een snelt rein op een bus ingereden. Zeven mensen kwamen om en drie werden zwaar gewond. De 45-jarige zoon van het Britse parlementslid en voormalig minister van defensie Emanuel Shinwell is gearresteerd. Hem zijn drie fraudes met aandelen ten laste gelegd. AMSTERDAM. Drie mannen, af komstig uit Suriname, hebben zater dagmorgen om kwart over zes in de hal van het Centra.al Station in Am sterdam de 22-jarige heiker T. van der Linden van zijn portemonnaie met f 600,beroofd. De politie hield de drie mannen spoedig aan op de Geldersekade. DEN HAAG. Het bestuur van de Nederlandse Studenten Raad heeft in een telegram aan de minister van justitie van Zuid-Afrika geprotes teerd tegen de arrestatie van Jonty Driver, voorzitter van de Zuidafri- kaanse Studentenvereniging. Een filmster uit Hollywood, Ru- ta Lee, is er na tien jaar pogen ijl geslaagd toestemming van de Sow- jetrussische autoriteiten voor emi gratie van haar grootmoeder te ver krijgen. Vrijdagavond kwam zij op doorreis naar Californië met haar in Londen aan. De grootmoeder is de 85-jarige Ludvise Kamanulis, gebo ren in Letland. Maleisische eenheden ihebben acht „Indonesische terroristen" die heden maandagmorgen vroeg bij Pontian in Zuid-Malatoka geland waren, ge vangen genomen, zo heeft de Malei sische radio bekend gemaakt. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 17-8. Aangevoerd totaal 1645 stuks vee, t.w.: 1058 vette koeien en ossen en 587 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 4,00-4,30, f 3,75-3,95, f 3,55- 3,75; varkens (levend gew.) f 2,00- 1,95-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder; handel kalm; prijzen vooral niet hoger, prima's boven no tering, worstkoeien f 3,45-3,65 per kg. Varkens: aanvoer als vorige week; handel zeer kalm; prijzen on veranderd, prima vleesvarkens bo ven notering, zware vleesvarkens f 1,70-1,75, slachtzeugen f 1,55-1,65 per kilogram. HAAMSTEDE Wachtmeester zakte in waterleidingputje Een ider leden van de 'bereden groep der rijkspolitie, wachtmeester G. B. J. uit Wassenaar zakte een dezer dagen bij het verzorgen der paarden door 'het luik van een wa terleidingputje. Met enige gekneus de ribben zal hij na doktersbehande ling voorlopig rust moeten houden. Het ongeluk gebeurde in :de gemeen- teschuur te Haaimste'de, waar de paardën gedurende 'het seizoen on derdak vinden. BURGHSLUIS Reddingboot gealarmeerd voor zwemmer Zaterdagmiddag werd de redding boot „Preisdënt Jan Leis" gealar meerd voor een Duitser die zich zwemmend te ver in zee had ge waagd. Te Westenschouwen aange komen bledk dat de man reeds aan de wal was. Op eigen kracht had de zwemmer de wal weten te 'bereiken. BROUWERSHAVEN Bejaarden gaan boottocht maken Aanstaande woensdag gaan de be- jaarlijk van Brouwershaven letterlijk „de -boot" in, daar de N.V. Verzor- gingsdien'st „Delta" haar rondvaart boot beschikbaar heeft gesteld, om de Ouden van dagen een fraaie tocht naar de Deltawerken aan te bieden. Het vertrek uit de 'haven is bepaald op 's morgens 9 uur, terwijl men om half één weer wordt terugver wacht. Zij, die 'de reis willen mee maken (geheel gratis) worden ver zocht zioh vóór 'dinsdagavond op te gevën bij de heer J. Dekker alhier. Op het sportpark Bann'ink te Zie rikzee 'kreeg de 3e 'klasser Goes in 'haar eerste oefenwedstrijd een ge voelig lesje van de 4e klassers. Vrij wel op alle onderdelen schoten de bezoekers bij de thuisclub tekort, die vooral in technisch opzicht ze ker een klasse sterker waren. De Goese defensie, waarin spil de Roo geen voet aan de grond 'kreeg tegen de technisch vaardige Zierik zee midvoor Heijboer, werd herhaal delijk met uitstekende combinaties geheel uit haar verband genikt. Zie rikzee had hierbij aan haar midvoor Heijboer een uitstekende afwerker, die gretig gebruik maakte van iedere gebod enkan's. Bij al deze produkti- viteit kon de Zierikzee verdediging zich zelfs een aantal slordigheidjes veroorloven, welke doelpunten ten gevolge hadden, zonder Idat evenwel de overwinning een moment in ge vaar kon worden gebracht. Reeds in de 4e min. kreeg W. v. Ham een goede kans uit een voorzet van Klink maar zijn schot belandde in de han den van doelman Traas. In de vol gende min. kon Goes 'de leiding ne men toen de Looff verzuimde weg te werken, waardoor l.'buiten Sinke het leder naar de vrij staande W. Debbaut kon plaatsen, die geen fout maakte (0-1). In de 8e min. was de balans weer in evenwicht toen Heij boer een voorzot van Klink onhoud baar inschoot (1-1). Goes probeerde hierna het heft weer in 'handen te nemen en in de 12e min. was het A. Debbaut d'ie met een scherp schot doelman Hogerheijde geen kans gaf (1-2). Zierikzee liet zich door deze achterstand niet van de wijs bren gen en met fraaie combinaties werd de Goese verdediging steeds weer onder druk gezet. In de 19e min. leidde dit tot de ge lijkmaker toen Heij'boerf vrij voor doel geen fout maakte (2-2). De thuisclub nam hierna het spel ge heel in handen ondanks het feit dat de bezoekers alles 'in het werk stel den om de bakens te verzetten. In de 21e min. 'bracht W. v. Ham uit een pass van v. Beveren 'de stand op 3-2. Direct hierop maakte Heijboer een solo door de verdediging wat 4-2 betekende. In de 26e min. bracht dezelfde speler na een combinatie met Klink de stand op 5-2, waarna hij in de 29e min. een pass van de Zeeuw met een treffer afrondde (6-2). Aan de andere zijde had Hui- brechtse met pech te kampen toen zijn schot op de kruising belandde. Een afdoende antwoord op de doel- punten-regen van de thuisclub ble ven de rood-witten evenwel schul dig, daar zij 'het initiatief geen mo ment in handen konden nemen. Wel schoot Heijboer in de 38e min., na uitstekend combineren met Klink, weer raak (7-2) wat ook de rust stand werd daar midvoor de Kok in de laatste min. bij een fraaie kans te zacht schoot om Hogerheijde het 'nakijken te kunnen geven. Na de hervatting leek Goes nog heel wat van plan te zijn, daar binnen 30 sec. de Kok de stand op 7-3 bracht. Zie rikzee bleef 'het antwoord hierop evenwel niet schuldig daar nog geen min. later Heijboer doelman Traas het nakijken gaf (8-3). In de 6e min. werd 'het door A. Debbaut 8-4 waar na in de 20e min. v. Beveren enkele verdedigers van zich afschudde en raak schoot (9-4), gevolgd door een treffer van de Kok in de 27e min. (9-5). In de resterende tijd nam Zie rikzee het heft volledig in handen wat nog met treffers van v. Beveren en Tiggelhcven in de 34e en 43e min. tot uitdrukking kon worden ge bracht. Brouwershaven 31. Doctor Ambrosius kon een kreet van angst niet onderdrukken, toen hij Morghan als een duivel op hem af zag stormen! Maar voor de ander hem iets had kunnen doen, snelde Silvia toe en legde haar hand op zijn arm. „Vergeef me, heer!" zei ze spottend. „Dit soort taferelen kunnen me echter alleen in de schouwburg bekoren. Kunt ge uw dramatisch talent niet in een meer geschikte omgeving ontplooien?" „Ah Silvia!" Even snel als de woede zich van hem had meester gemaakt, wist Mor ghan zich te beheersen. De trek van dui velse woede maakte plaats voor vriende lijkheid. „Wat een geluk u te ontmoeten! Reeds lang heb ik de gelegenheid afge wacht om u te spreken. Mag ik u naar de tuin begeleiden?" Onder het praten legde hij de hand op haar schouder en voerde haar mee in de richting van de tuin, Aram en de doctor verstomd achterlatend. Het meisje zei geen woord terwijl ze door het park wandelden. Maar haars ondanks ge voelde ze een vage vrees. Een dreigende stilte ging uit van die man naast haar, de bedreiging van een spin jegens een vlieg. Maar ze beheerste zich en toen hij haar verzocht te gaan zitten op een stenen bank in de schaduw van enkele wilgen, wierp ze een woeste blik op hem. ,,\Vel, heer, wat wenst ge van mij?" „Misschien zal mijn verzoek u een ogen blik verschrikken, maar ik heb u verkoren als echtgenote Kerk geeft te weinig antwoord aan miljoenen i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2