RENTE TOT 4% coopvactt Naar welke school? Bij de NlwlB het goed sparen JOHNSON WON OP ARMOEDEFRONT Zestig dagen voor de Olympische Spelen Wrakken zinken in de zeebodem NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak In 1964 voltrekt zich een tomatendrama Zeeland's commissaris te Westerschouwen Moeilijke beslissing voor kind en ouders EEN BOOM Tussen Dreischor en Zonnemaire staat een boom. Niet zo maar een boom, maar een wilgenboom, die er vroeger op Sehouwen-Duiveland zoveel waren. Helaas zijn wilgenbomen niet druk meer aangeplant na de februarirainp van 1953. Waarom eigenlijk niet? Karakteristiek is hij genoeg, vooral het onderhavige exemplaar, gedrukt en geduwd door de stage xoestenwind. In zijn zich staande houden, in zijn vormverandering ook, die de boom heeft opgelopen in de loop der jaren, mag hij symboliek worden genoemd voor het menselijk bestaan. Een „mooie" boom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). WASHINGTON, 12-8. Na het Huis van Afgevaardigden heeft nu ook de Amerikaanse Senaat het wetsont werp inzake de strijd tegen de ar moede goedgekeurd. Dit gebeurde bij handopsteken. Alleen president John son moet nu het ontwerp nog met zün handtekening bekrachtigen. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maan juli Geboren: Pieternel, dochter van J. van der Linde en C. J. Dalebout (Duivendijke). Gehuwd: Nicolaas Marinus van der Have, oud 23 jaar, en Maria Adriana Berrevoets, oud 21 jaar, (Kerkwer- ve); Arie van Lummel, oud 25 jaar, en Anna Hanse, oud 20 jaar, (Kerk- werve). Overleden: Adriaantje Patmos, oud 84 jaar, (Scharendijke). Vertrokken: wed. C. BootrStraaij- er van Kerkwerve naar Wester schouwen (Haamstede)A. van Lum mel en echtgenote van Kerkwerve naar Ter Aar; A. Boer en gezin van Kerkwerve naar Zierikzee. Ingekomen: mejuffrouw N. M. der Weduwen van Schoondijke naar Kerkwerve. Het wetsontwerp voorziet in toe wijzing van een bedrag van 947.500. duizend dollar voor programma's ter bestrijding van de werkloosheid on der de jeugd, verlening van kredie ten aan kleine ondernemers en land bouwers en vergemakkelijking van het verkrijgen van een tijdelijke werkkring en door studenten. Ver wacht wordt, dat Sargent Shriver, zwager van wijlen president Kenne dy en direkteur van het vredeskorps, belast zal worden met de leiding van het programma. Volgens Shriver zullen in het eerste jaar van uitvoe ring 600.000 mensen direkt en zeven miljoen anderen indirekt van dit programma profiteren. De goedkeuring van het wetsont werp door het Congres betekent voor president Johnson de grootste per soonlijke overwinning op het bin nenlands-politieke vlak tot dusver. ONDERWIJS Op de te Bergen op Zoom gehou den examens slaagden voor 't prak tijkdiploma machineschrijven: uit Nieuwerkerk: mejuffrouw N. M. de Valk en de heer D. P. Schiettekatte; uit Kerkwerve: mejuffrouw H. M. Viergever; uit Zierikzee: mejuffrouw M. Th. Malipaard. Zij waren deelne mers aan de cursus georganiseerd door de Stichting Handelsonderwijs Zierikzee en ontvingen les van de he§r K. Koetsdijk. Hoewei de sterk gestegen lonen de werkers in overall en stofjas een aantrekkelijke plaats hebben bezorgd b|j de ruit van de welvaartsstaat, hepen de meeste jonge mensen later hun boterham te kunnen verdienen in een witte boord. De eerste stap daartoe is het volgen van een mid delbare op leiding. Maar welke mid delbare opleiding kan men nu het beste volgen? Dat hangt natuurlijk af van de aanleg, het intellect en de toekomstplannen van iedere scholier afzonderlijk. Toch bliikt elk jaar op nieuw, dat veel ouders niet weten naar welke school zii hun kinderen moeten sturen en dat zij dikwijls onvoldoende op de hoogte zijn van de mogelijkheden, die de diverse schooltypes te bieden hebben. In de ogen van het grote publiek betekent een gymnasiumopleiding nog altijd iets meer dan een h.b.s.- opleiding. Het gymnasium is immers het voorportaal vai>. de universiteit en ouders die van plan zijn hun kin deren verder te laten studeren, zul len hen dus naar deze school sturen. Twijfelen de ouders of hun kind vol doende begaafdheid bezit, dan kan men het op een lyceum doen, waar het na de tweede klas nog altijd de gymnasiumkant op kan gaan. Op het ogenblik tellen de gymnasia en lycea in ons land resp. 21.000 en 87. duizend leerlingen, een formidabele groei vergeleken met 25 jaar gele den toen deze cijfers 8500 en 10.000 bedroegen. In de kleinere gemeen ten heeft men echter doorgaans minder keus, en dan levert de vraag waar men zijn kinderen zal laten studeren, natuurlijk veel meer pro blemen op. De ervaring heeft geleerd dat sommige ouders de capaciteiten van hun kinderen wel eens plegen te overschatten en ze naar het gym sturen, ook al missen zij daartoe de aanleg. Dat kan later veel teleur stellingen opleveren. Komt een kind bijvoorbeeld niet verder dan de der de of vierde klas (en hoe groot is de afval op het gymnasium soms niet?) dan kan het met deze studiejaren in de maatschappij niet veel beginnen. Wat moet bijvoorbeeld het bedrijfs leven beginnen met jongelui, die een dan nog onvoltooide opleiding ach ter zich hebben, die sterk klassiek georiënteerd is? Drie jaar H.B.S. Jongelui die echter in de h.b.s. blijven steken, kunnen, wanneer zij in elk geval een overgangsrapport van de derde klas behalen, in vele branches terecht. Met drie klassen h.b.s. kan men beslist op een kan toor komen, waar men zich in de praktijk en door het volgen van boekhoud- en correspondentiecur sussen verder kan bekwamen. Drie klassen h.b.s. is bovendien een mooie basis voor de techniek (h.t.s.), de zeevaartschool of de kweekschool. Een boekhandelaar of uitgeverij zul len een halve gymnasiast nog wel emplooi kunnen bezorgen, verder kan men met hem niet veel begin nen. Aangezien er per honderd leerlin gen op gymnasium, lyceum en h.b.s. ongeveer 50 afvallen, is het goed dat ouders, die hun kinderen naar de middelbare school willen sturen, een en ander goed overdenken. Als de Mammoetwet van kracht wordt, wordt de huidige h.b.s. voor zover deze voorbereidt op het we tenschappelijk onderwijs, vervangen door het atheneum, die in de hogere klas gesplitst wordt in een A- en B- richting. De zg. h.a.v.o. scholen zul len dan dienen ter vervanging van de huidige h.b.s., voorzover die niet opleidt voor hoger onderwijs. Kardinaal punt Het kardinale punt bij een gym nasiumopleiding is dat het Latijn en het Grieks buitengewoon moeilijke talen zijn. Op deze vakken struike len heel wat leerlingen, en boven dien nemen deze vakken een zo grote plaats op het lesrooster in, dat de moderne talen naar de tweede plaats worden verdrongen. Maar deze klassieke talen zijn zo moeilijk, dat de leerlingen na hun examen nog maar een smal mondje Grieks of Latijn kunnen spreken. Veel moeilijkheden geeft het, wan neer kinderen naar een lyceum gaan. Na de tweede klas moeten zij dan beslissen of zij de h.b.s.-kant zullen opgaan of afzwaaien naar de gym nasium-klas. Veel kinderen die de wiskunde zwaar valt, ontvluchten die dan als het ware om later in de gymnasiumklas te ervaren dat Latijn en Grieks nog veel erger zijn dan meetkunde en algebra Om tot een goede oplossing te ko men raden wij de ouders aan toch vooral over zulke zeer belangrijke beslissingen kontakt op te nemen met de docenten. Een verkeerde keus van studierichting kan de ont wikkeling van uw kinderen enorm veel schade berokkenen! Mogelijkheden Bij de gymnasiasten overheerst de gedachte om later te gaan studeren aan een universiteit. Het gymnasium alpha is ingesteld op de toekomstige student in de klassieke talen, of eventueel rechten en theologie, gym nasium bèta biedt de kans om me dicijnen of natuurwetenschappen te studeren. Maar zij, die eindexamen h.b.s.-b hebben gedaan, kunnen ook op de natuurwetenschappelijke fa culteit der universiteit terecht en omzeilen daarmee een lastig portie klassieke talen Voorts is h.b.s.-b het voorportaal van Delft en Eind hoven. De opleiding h.b.s.-a biedt o.m. goede mogelijkheden voor het zaken leven, maar ook voor verdere stu die, bijvoorbeeld economie. Ook an dere studies kan men met dit diplo ma volgen. Wij denken hier slechts aan maatschappelijk werk. Aan de sociale academie hebben leerlingen met h.b.s.-a zelfs een voorsprong in bepaald opzicht, omdat juist zij het beste doorkneed zijn in de moderne talen en dus de minste moeite heb ben met buitenlandse (vaak Engelse en Duitse) vakliteratuur. Al met al biedt de h.b.s.-opleiding zoveel mogelijkheden, dat ouders er onverstandig aan doen hun kind met alle geweld naar een gymnasium te sturen of naar een gymnasiumklas van een lyceum, wanneer er op re delijke gronden aan getwijfeld moet worden of het kind dit ooit zal kun nen halen. Vaak weerhouden trots en koppig vasthouden aan bepaalde denkbeelden omtrent de toekomst van hun kinderen ouders ervan in dit opzicht een verstandig besluit te nemen. Het grote percentage mis lukten op de middelbare scholen, en vooral op de gymnasia, is echter een teken aan de wand voor alle ouders, om niet klakkeloos hun kinderen naar een bepaalde school te sturen. Datzelfde geldt ten aanzien van kinderen, voor wie de onderwijzer van de lagere school een h.b.s.-op leiding te zwaar acht .Het is beter ze dan naar de u.l.o. te sturen. Een diploma MULO biedt vrijwel dezelf de mogelijkheden als een 3-jarige h.b.s. NAALDWIJK, 12-8. - Volgens de voorzitter van de Bond Westland, waarbij de elf veilingen in het West- land zijn aangesloten, de heer L. J. Barendse, zullen de Westlandse tuin ders zich 1964 herinneren als het jaar van het tomatendrama. Van welke een betekenis de toma tenteelt voor het Westland is kan blijken uit het feit dat van de totale omzet van bijna 200 miljoen gulden in het vorig jaar 108 miljoen uit de opbrengst van de tomaten afkomstig was. Toen was de gemiddelde prijs der tomaten in deze tijd van het jaar echter 89 cent per kilo, terwijl thans in het algemeen niet veel meer dan de minimumprijs van rond 25 cent per kilo kan worden gehaald. Het is geen zeldzaamheid dat de helft der tomatenaanvoer doordraait waarna nog iets minder dan de mi nimumprijs als vergoeding wordt be taald. Het vernietigen van de onver kochte tomaten stelt overigens vaak op zichzelf problemen, omdat daar voor geen gelegenheid kan worden gevonden door de enorme hoeveel heden. Het vervoer enz. is bovendien nog vrij kostbaar. Volgens de heer Barendse is het tomatendrama een gevolg van de omstandigheid dat dit jaar niet al leen grote hoeveelheden worden ge oogst als gevolg van de gunstige weersomstandigheden doch ook in Bulgarije, Frankrijk enzovoorts een IJMUIDEN, 12-8. Maandag 17 augustus 's morgens om 6 uur, zal een van de moeilijkste operaties op de Nederlandse kust beginnen: het laten, wegzakken van de wrakken in de havenmond van IJmuiden. Dit deelde ir. J. van Dixhoorn, die de algemene leiding heeft van het Bouwbureau Havenmond IJmuiden van de Rijkswaterstaat, op de in IJmuiden gehouden persconferentie njede. jDe wrakken zullen niet in gedeel ten boven water worden getrokken en worden opgeruimd, maar zullen - gelet op de in 1963 op de Rotter damse Waterweg bij hot verwijderen van de „Faustus" bereikte resulta ten - met behulp van groot bagger- materieel naar grotere 'diepten in de zeebodem worden weggewerkt. Slopen in Den Haag DEN HAAG, 12-8. De instorting van een pakhuis aan de Elsemoer- straa't in het voorjaar was aanlei ding voor de gemeente Den Haag om eens nauwkeurig te onderzoeken hoe het er preoies voorstond met de 92 panden in het saneringsgebied tussen Spui, Houtmarkt en Schedel- doekshaven. Vierenvijftig panden (waarin 52 woningen en 32 winkels en bedrijfsruimten) moeten worden gesloopt. Daarvan zijn of worden er 28 reeds opgeruimd. Voorzieningen W.W.-wet boven loongrens DEN HAAG, 12-8. De regering zal op korte termijn b(j de Tweede Ka mer een wetsontwerp indienen, dat de voorzieningen van de werkloos heidswet uitbreidt tot de werkne mers, wier loon de thans nog gel dende loongrens te boven gaat. Minister Veldkamp (sociale zaken en volksgezondheid) zegt dit, mede namens zijn ambtgenoten van justi tie en economische zaken, in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid Nederhorst (P.v.d.A.) in verband met het ontslag van het personeel van de Koninklij ke Plateelbakkerij Zuid-Holland te Gouda als gevolg van de financiële moeilijkheden in het bedrijf. De bewindsman deelt verder mee, dat het rapport van de commissie- Verdam binnenkort kan worden te gemoet gezien. De regering over weegt mede naar aanleiding daarvan de S.E.R. te raadplegen over het in stituut der ondernemingsraden en daarbij de aandacht te vragen voor het aspekt van de medezeggenschap van de werknemers bij gevallen van algemeen ontslag. ruime tomatenoogst bestaat. Voorts zijn er de teeltuitbreidingen. Er is een tekort aan veilingsfust ontstaan waardoor de export werd bemoei lijkt. „Profetes „Lensjina" geeft zich over LOESAKA, 12-8. - De „profetes" Alice Lensjina, leidster van de ver boden sekte van de Loempakerk in Ncord-Rhodesië, heeft zich aan de regeringstroepen over gegeven, zo is woensdag in de hoofdstad Loesaka vernemen. De eerste-minister van Noord- RJhodesië, dr. Kaoenda, kreeg ap plaus toen hij het nieuws 'in ihet par lement 'bekend maakte. Hij zei 'dat 'de leidster met 'haar echtgenoot en enige van haar 'kinderen onder 'be waking is gesteld. Waar zij zich be vond wilde 'hij niet meedelen. Wel zei hij dat Alice Lensjina zich be reid ha'd verklaard'met de regering samen te werken om een einde te maken aan het bloedvergieten. Daar toe had zij 'haar volgelingen opge roepen hun verzet tegen de rege ringstroepen te staken. Toit dusver zijn ongeveer 500 men sen om het leven gekomen door de activiteit van de fanatieke Loempa- leden. Paus Pauius heeft per wentel wiek een tochtje 'gemaakt van zijn zomerverblijf te Castelgandolfonaar Orvieto, op rond 150 'km. ten noor den van Rome. Twee Duitsers met bromfiets verongelukt EINDHOVEN, 12-8. - Twee Duitse jongemannen op een bromfiets zijn bij een verkeersongeluk in Eindho ven omgekomen. De slachtoffers zijn twee broers, de 17-jarige G. S. uit Hagen en de 21-jarige H. S. uit Schwelm. Zij verleenden geen voor rang aan een van rechts komende vrachtauto. Een van de jongens was op slag dood, de andere overleed tij dens vervoer naar een ziekenhuis. Bodemvondst in zee Tn de Golf van Taranto is op twintig meter diepte een Grieks scl\ip ontdekt met sar cofagen. Het vaartuig is goed bewaard gebleven. Men neemt aan dat de houten, onbewerk te sarcofagen op weg waren naar Griekenland om daar te worden bewerkt. Men bestu deert de mogelijkheid om het schip aan de oppervlakte te brengen. kleintjes uitig het binnenland RAALTE. Op 20, 21 en 22 augus tus wordt >in Raalte, als centrum van Salland, weer het oogstfeest, „Stöp- pelhaene" gevierd. Donderdagmor gen 20 augustus worden een stop pel haenemarkt, een landbouwme- ehanisatiebeurs er. een „beurs voor de vrouw" geopend. GRONINGEN. Een schipper van een Duitse boot ontdekte in het Van Strakenborghkanaal een ongekleed lijk van een man van ongeveer 55 jaar. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis is overleden de 69-jarige mejuffrouw G. W. Ha'hn uit Gro ningen, die maandagmiddag op het kruispunt Nieuwe Ebbingestraat- Korreweg met haar fiets onder een trollybus kwam en ernstig gewond raakte. DEN HAAG. De ambassadeur van Oostenrijk, dr. Claus Winterstein, heeft op een receptie in de ambas sade aan vier Nederlanders het zil veren ereteken van verdienste van de republiek Oostenrijk uitgereikt. DEN HAAG. Nederland, als een der belangrijkste levensmiddelenle veranciers van de Duitse bondsre publiek, zal met een gezamenlijke inzending «vertegenwoordigd worden op de internationale Lebensmittel- und Feinikostaussstellung te Ham burg, die van 14 tot en met 23 augus tus wordt gehouden. HEERENVEEN. De Nat. Christe lijke Organisatie van Boerenpluim- veehouders heeft in een brief alle gemeentebesturen 'in ons land geat tendeerd op de penibele positie van de pluimveehouders en erop gewe zen dat de financiële bij Standsrege ling voor zelfstandigen in vele geval len uitkomst moet bieden. DEN HAAG. De achttienjarige Haagse soholier J. A. B., die op 7 maart van dit jaar op de Waalsdor- perweg in Den Haag een taxichauf feur heeft overvallen, is door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de re gering. ROTTERDAM. In de Nieuwe Maas, ter hoogte van de zogenaam de „Oude Plantage", is het stoffelijk overschot aangetroffen van de 18- jarige matroos-motordrijver P. F. Machielse uit Fijnaabt. De matroos werd sinds vorige week. woensdag vermist. BREDA. De emeritus bisschop van Breda, mgr. Jos. Baeten die momen teel in het St. Ignatiusziékenhuis te Breda wordt verpleegd, is uit voor zorg voorzien van het sacrament der zieken. AMSTERDAM. De K.N.S.M. gaat binnenkort haar vloot uitbreiden met een nieuw pallet-schip. De rnaat- .schappij heeft een contract overge- nomen van de Götha Linie tp Go thenburg voor de bouw van ge- noemd schip bij „Hatlo Verksted A. S." te Ulsteinvik in Noorwegen. DEN BOSCH. De Bossche politie heeft vier bromnozems aangehouden diie in de binnenstad, op hun brom mers en meestal dn gezelschap van een du'opassagier, dames en jonge- meisjes tassen uit de hand rukten, terwijl zij in volle vaart over de trottoirs en de straten reden. AMSTERDAM. De British Petro leum Company Ltd. lis voornemens in het Europoortgebied 'bij Rotter dam een raffinaderij te bouwen met een verwerkingscapaciteit van vier miljoen ton ruwe aardolie per jaar. DEN HAAG. De 59-jarige gemeen tewerkman J. A. Steentjes van de Hoefikade 'in Den Haag is in het wa ter langs de Kleine Veenkade ge raakt en verdronken. DEN HAAG. Zaterdag vertrekt een groep Nederlandse parlementa riërs naar Suriname. Voorzitter van de delegatie is mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter van 'de Tweede Ka mer. OOSTBURG. In 'de vorige nacht is een inwoner van Oostburg op de Sint Jansdijk in Nieuwvliet met zijn auto tegen een elektriciteitsmast ge botst en later aan de gevolgei\ van dit ongeluk overleden. WESTERSCHOUWEN, 12-8. 'De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot 'bracht dinsdag pen werkbezoek aan de gemeente Wes terschouwen. Het was een van die normale werkbezoeken die de com missaris el'k jaar aan een aantal ge meenten brengt. Ontvangen door burgemeester Everwijn gaf jhr. de Casembroot in de morgenuren gele genheid aan de burgerij om eventu ele moeilijkheden te bespreken. Hiervan werd door enige personen en delegaties van verenigingen ge bruik gemaakt. 's Middag oriënteerde de comis- saris zich in de gemeente door het maken van een rondrit in gezelschap van de burgemeester. Burgemeester Everwijn deelde mee dat vooral de problematiek in het recreatieve vlak van deze gemeente besproken werd. De commissaris 'ha'd een open oog en oor voor de moeilijkheden op fi nancieel gebiöd. De algemene uitke ring uit het Gemeen tefonlds voor de ze gemeente is van dien aard dat het nog helemaal niet 'is aangepast aan de gemeente-eisen, mede gelet op de oppervlakte 'der gemeente. Juist nu de recreatieve ontwikke ling met sprongen omhoog gaat is De stoffelijke overschotten van de beide Nederlandse jongens, die vorige week vrijdag bij een scheens- botsing op de Rijn zijn verdronken, zijn inmiddels naar Nederland over gebracht, zo heeft de politie in Dus- seldorp meegedeeld. TOKIO, 12-8. Als laatste voorbe reiding op de spelen van Tokio, zul len de Russische atleten zo'n 100 in getal in een klein dorp, Nikko, honderd kilometer ten noord-oosten van Tokio verblijven. De Russen hebben nu reeds beslag gelegd op het enige hotel in het dorpje van 30 september tot de openingsdag, 10 oktober. Drie en negentig Argentijnen zul len in Tokio deelnemen in 14 takken van sport. De totale delegatie zal uit 110 personen bestaan. Het zijn 6 at leten, 7 boksers, 9 wielrenners, 7 schermers, 5 zwemmers, 8 roeiers, 4 schutters, 3 zeilers, 11 ruiters, 2 ju doka's, 2 gewichtheffers, 3 worste laars, 1 'gymnast en 'opvallend veel voetballers, namelijk 25. Ook in Australië kan de voorbe reiding koortsachtig genoemd wor- veel geld nodig voor du'inovergan- 'gen, ruiter- en wandelpaden. Ook 'heeft burgemeester Everwijn ge sproken over de bouwvolume-toe wijzing in de gemeente die zowel voor woningwetwoningen als voor de bouiw in de particuliere sector veel te gering is. Het is een goed werkbezoek geweest, waarover de burgemeester en ook de commissaris zeer tevreden waren. Speciaal roem de de commissaris de gang van za ken in de gemeente tijdens de inte rim-periode 1963-1964. den. Vijftig officials zijn in Mel bourne te zamen gekomen om de Olympische ploeg samen te stellen. Het zijn er niet minder dan 290 ge worden, waarbij dan nog 16 basket ballers komen, althans wanneer zij het kwalificatie-tournooi in Yoko hama - dat eind september wordt gehouden - doorstaan. Voor het eerst in de geschiedenis zullen twee art sen en een masseur de trip meema ken. In Australische sportkringen wordt al meesmuilend -gesproken van een snoepreisje voor vele sportbe oefenaars. In deze ploeg, 'de grootste die ooit naar Olympische spelen in het buitenland werd afgevaardigd - naar Rome gingen er slechts 217 - zijn ook nog 35 atleten opgenomen. Vijf en dertig atleten waarvoor het Australische Olympische comité geen stuiver wilde uittrekken, omdat hun prestaties beneden de maat waren. Zij betalen de reis dan ook zelf. On der de deelnemers zijn atleten en zwemmers met 'grote namen als Ron Clarke, Dixie Willis, Dawn Fraser en Kevin Berry. Bij de besprekingen kwam men tot de slotsom dat deelnemen belangrij ker is dan overwinnen. Berge Phi lips, de secretaris van de Australi sche zwemband moest later zelfs toe geven, dat er velen gaan die eigen lijk geen schijn van kans 'hebben. Kosten van deze expeditie 110.000 pond sterling. De deelname aan de spelen is bij vele landen groter dan ooit tevoren. Nog niet alle Nederlandse kandida ten zijn bekend, maar met officials mee zullen het er ongeveer 180 zijn, die Tokio-waarts zullen reizen. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6