Bommen in Noord-Vietnam kwellen Chroesjtjow marrie s mogelijkheden Renesse verraste de wijkverpleegster van het Groene Kruis De Olympische Spelen Voorlopig geen Amerikaanse patrouille-Taar ten in de Golf van Tonkin Prijsuitreiking tijdens een uitbundig onder-ons-feest Versierde auto kwam voorrijden (Van onze redakteur) RENESSE, 7-8. De wijkverpleeg ster van het Groene Kruis, afdeling Renesse, Noordweile en Serocskerke zuster N. van Be veren, zal zich de 7e augustus van dit jaar blijven her inneren als een bijzondere en geluk kige datum, want tot haar mateloze verrassing kreeg zij van de Groene Kruis-leden (Iets maar de burgerij, want wie heeft niet meegedaan?) een auto ten geschenke. Een auto plus een wegenkaart en de toezegging dat in de toekomst vlak bij haar gezellig G.K.-dcmeintje een garage wordt gebcuwd. Vrijdagavond - nog juist voordat de buien begonnen - Is de auto, een heuse D.A.F., komen voor rijden, gesierd met fraaie bloemslin gers vcor en achter. Na wat van de zoete schrik te zijn bekomen, is de zuster samen met de voorzitter van de Groene Kruis-afdeling, de heer M. F. Mcelker, een proefritje gaan maken dcor het (drukke) Renesse. „Het is fantastisch". Met deze Bode- gravense exclamatie gaf de zuster lucht aan haar gevoelens op deze blijde avond in Groene Kruis-sfeer. De auto, waarin de zuster van nu af voortaan rondrijdt heeft een voor geschiedenis. Op een bijeenkomst in het plakkerig-warme G.K.-gebouw heeft de afdelingsvoorzitter het een en ander hiervan verteld. Zuster van Beveren (brommens- moede) had zelf reeds een tweede hands auto (maar het is een goede) gekocht en zich gewend tot het be stuur met de vraag of er een rege ling voor verplaatsingskosten kon worden getroffen. Ongeweten heeft zij een actie in gang gezet, die weer galoos bleek te worden op het punt van menselijke vriendelijkheid en goedheid, belangrijk gestimuleerd dcor de plaatselijke arts dokter H. J. Simons. „Kunnen wij de zuster de auto met z'n allen niet ten ge schenke geven?", zo vroeg Renesse's geneesheer zich af en het antwoord op de vraag was een bliksemactie, ingeleid met 'n „foldertje" en prak tisch uitgevoerd door een aantal vol ijverige collectrices, die in een tijd van veertien dagen het kapitale be drug van rond f 5400,- inzamelden. Stootkracht G.K.-afdcling De voorzitter liet in de kring van genodigden zijn woorden stevig in druk maken. Hij vertelde over de „vervoersproblematiek" van de wijkzuster, over de aktiviteit van de collectrices uit de drie kernen en vooral over de gulheid van de bur gerij, zodat de inzameling een succes werd dat zijn weerga niet heeft". Er was geen wanklank over dit initiatief en iedereen was enthousi ast, hetgeen de voorzitter aanmerkte als een bewijs dat de mensen toch niet helemaal „wegvloeien in het materialisme". Bovendien stipuleerde hij de grote plaats die - blijkens het succes van deze bliksemactie - de zuster in neemt onder de burgerij en de niet geringe stootkracht, die de toch be trekkelijk kleine G.K.-vereniging heeft. „Men ziet maar wat kleine ge meenschappen met hun traditionele onderlinge verbondenheid kunnen presteren", aldus een zichtbaar con tente voorzitter, die rechts en links dankwoorden sprak tot hen, die de actie tot een zo fantastisch succes hadden gemaakt. „Met stomheid geslagen" Een officieel tintje kreeg de plech tigheid door de komst van burge meester H. P. Everwijn, die opmerk te „met stomheid geslagen te zijn" over dit resultaat. „Ik reken het mij tot een eer dat een dergelijke vereni ging in mijn gemeente aanwezig is", aldus Westerschouwen's eerste ma gistraat, die het bestuur complimen teerde met de actie en de wijkver pleegster geluk wenste. Sprekend in zijn kwaliteit van voorzitter der Prov. Groene Kruis vereniging doelde hij op de accent verlegging van het Kruis-werk, dat een wat sterker preventief karakter heeft gekregen. Bovendien stipte hy het tere punt van de samensmelting aan. „Ik kan me voorstellen dat afdelingen waar van de financiën verzekerd zyn het liever maar niet doen", aldus de heer Everwyn, die hoopte dat de wijkzuster vele gelukkige jaren met haar auto zal mogen hebben, ten voordele van de patiënten, want dat is tenslotte de bedoeling van dit ge schenk. Renesse's Groene Kruis-afdeling besloot het zusterlijk autofeest met een glaasje, waardoor het zo ge- noegelijk werd, dat zelfs de wijkge- bouwpees kwam kijken en al spin nend van knie tot knie ging. „Aardi ge mensen en goede dieren te Re nesse", dachten we op de (buiige) te rugreis. BLIK DOOR HET WERELD De nieuwe Noordvietnamese aan val op Amerikaanse oorlogsschepen in de Golf van Tonkin werd - zoals te verwachten viel - prompt be antwoord met een forse tegenactie, yiiet alleen tegen de aanvallende schepen, maar ook tegen een aantal gronddoelen in het land van Ho Tsji Min zelf. De Noordvietnamese leider kan niet verrast zijn: de ver klaring in Washington na de eerste schietpartij in de internationale iva- teren loog er niet om. Ho Tsji Min zelf zal er weinig behoefte aan hebben gehad dat zijn land het doelwit werd van de Ame rikaanse vliegers. Hij zal zeer goed weten dat een muis die een leeuw sart daar beslist spijt van zal moe ten krijgen. Het lijkt dan ook wel zeker dat hij in deze niet op eigen initiatief heeft gehandeld. En dan is het lo gisch zijn opdrachtgever in Peking te zoeken Wat steekt er achter? Ook de Chinezen zullen met wei nig verlangen uitzien naar een grote oorlog in de zuidoostpunt van Azië. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Bijna 620 firma's uit 30 landen zullen van 7 tto en met 11 september in 347 stands in de Ju- lianahal, de Merwedehal, de Mar griethal en de Marijkehal van de Jaarbeurs te Utrecht op de interna tionale voedings- en genotmiddelen- beurs „Roka" een rijkgeschakeerd internationaal voedselpakket tonen. AMSTERDAM. Een etalageruit van een juwelierszaak in de Kalver- straat in Amsterdam is met een steen vernield. Uit de etalage wer den juwelen ter waarde van onge veer 15.000 gulden weggenomen. AMSTERDAM. In Amsterdam werken thans circa 6000 buitenland se arbeidskrachten van 40 nationali teiten. De meesten van hen zijn Spanjaarden en Italianen. Aldus een mededeling van de directie van het Gewestelijk Arbeidsbureau Amster dam. HARMELEN. Zes mensen zijn ge wond bij een ongeluk op de rijksweg Utrecht-Den Haag bij Harmeien. Een grote personenwagen, bestuurd door de 57-jarige heer H. Hedgens uit Rotterdam, reed een scooter aan, die omviel en ruim twintig meter over de weg schoof. Een achterop komend bestelautootje moest een uitwijkma noeuvre maken, sloeg daarbij over de kop en kwam 25 meter verder ondersteboven in de berm terecht. LUNTEREN. Van 1 tot 10 augus tus verblijft onder auspiciën 'van het ministerie van o„ k. en w. in ons land een veertigtal Vietnamese stu denten, die een studiereis maken door Nederland en west-Berlijn. Zij hebben verschillende instellingen, musea, de Zuiderzeewerken enz. een bezoek gebracht. ROTTERDAM. De recherche van het bureau Marconiplein in Rot terdam, heeft de 33-jarige filiaalchef D. Fok uit de Maasstad gearresteerd in verband met een omvangrijke se rie verduisteringen ten nadele van zijn werkgever, een radiozaak in het westen van de stad. ROTTERDAM. De 64-jarige stei- germaker R. Witvliet is bij het schoonmaken van een dakgoot in de Boomgaardstraat in zijn woonplaats Rotterdam gevallen. Bij aankomst in het Dijkzigtziekenhuis bleek hij reeds te zijn overleden. AMSTERDAM. De 72-jarige A. van de Zweep uit de Simon Stevin- straat in Amsterdam is tengevolge van een verkeersongeval o mhet le ven gekomen. De heer Zween stak op de Gooiseweg, nabij de Duiven- drechtse brug, fietsend onvoorzichtig de weg over. Hij werd aangereden door een personenauto en was nage noeg op slag dood. TUNGELROY. Op de Kcmpervel- derweg bij Tungelroij (gem. Weert) is het zevenjarig meisje W. van Ra tingen bij een aanrijding zo ernstig gewond, dat zij in het St. Janszie kenhuis te Weert overleed. Overgave van verzets strijders op Celebes DJAKARTA, 9-8. Naar zondag in Djakarta is vernomen, hebben zich kortgeleden op Zuid-Celebes onge veer 2.000 opstandelingen, onder lei ding van Kahar Muzakkar en Andi Selle Mattcla, aan de regeringstroe pen overgegeven. Deze overgave had plaats na felle strijd, waaraan ook door meer dan 5.000 dorpelingen was deelgenomen. Deze aktie tegen de laatste ver- zetshaard tegen de centrale regering werd ondernomen na een besluit van president Soekarno, dat op 17 au gustus, de Indonesische onafhanke lijkheidsdag, de veiligheid in het ge hele land moest worden hersteld. Moise Tsjombe, de Kongolese premier, heeft zondag verklaard' dat Kongo geen buitenlandse troepen nodig heeft om opstandelingen in het land eronder te krijgen. TOKIO, 9-8. De Olympische Spe len van Tokio gaan de grootste ge beurtenis worden in de geschiedenis van de sport, daaraan twijfelt vrij wel niemand, maar toch zijn de Ja panse organisatoren enigszins ge schrokken toen zij eens nagingen, welke landen officieel hadden inge schreven. Zij kwamen tot slechts 23 landen. Dat is ongeveer een vijfde gedeelte van het aantal naties, dat in Tokio wordt verwacht. Geen won der dat het organisatie-comité brie ven heeft doen uitgaan, waarbij op spoed wordt aangedrongen, want op 16 augustus sluit de inschrijving on herroepelijk. Niet omdat ze zo vredelievend zijn, maar de huidige toestand was voor hun ondermijnende \activiteiten \n Laos, Zuid-Vietnam, tot op zekere hoogte ook Cambodja, veel gunsti ger. Ze hadden slechts te maken met vrij zwakke plaatselijke bestuur ders en een opzettelijk wat kort ge houden Amerikaanse hulp. Als Peking dan toch aanstuurt op grotere deelneming van de V.S. aan de strijd in deze streken, dan moet er iets achter zitten. Waarschijnlijk ziet Mao Tse-toeng nu zijn kans om Moskou in een zeer netelig parket te brengen. De Sowjet-radio heeft al de lucht aanvallen vermeld in het typische communistische jargon met roof zuchtige kapitalistische aasgieren cn dergelijke. De Russische afge vaardigde in de Veiligheidsraad liet een soortgelijk geluid horen. Teveel gevergd Het Kremlin kan dan wel ruzie hebben met de Chinezen, maar om nu een aanval van strijdkrachten van een niet-cömmunistisch land op een weliswaar in de ortodoxie af wijkende, maar wel degelijk com- murtistische staat goed te keuren, dat is wel wat te veel gevergd. Dat is in de communistische wereldbe weging bepaald niet te verkopen. En in die communistische beiveging moet het Kremlin nu juist bewijzen dat het het hoofdkwartier is, het ideologische centrum. Chroestsjov zal - althans met de mond - wel solidair moeten zijn met Hanoi en indirect dus ook met Pe king. De Chinezen hebben daarbij dan het genoegen dat ze in dit op zicht al de Russen naar hun pijpen lat endansen. Dat is een eerste pres tigewinst. En als de Sowjets niet veel hulp bieden - in de Ver. Naties of door wapens - dan wint Mao nog meer aan prestige. Dat het oorlogsgevaar zo hoog mogelijk wordt opgevoerd is deze zet in de ideologische strijd binnen het wereldcommunisme de Chinezen kennelijk wel waard. In Fulda, west-Duitsland, zijn een Zweeds echtpaar, hun dochter en een 75-jarige vrouw om het leven gekomen bij een botsing tussen hun combi-personenauto en een vracht auto. Bovendien liepen vier anderen onder wie drie andere kinderen uit het Zweedse gezin, zware verwon dingen op. WASHINGTON, 9-8. Een tüdelük opschorten van de patrouillevaarten dcor Amerikaanse torpedobootjagers in de baai van Tonkin in de komende dagen zal, zo hebben Amerikaanse funktionarisscn in Washington zon dag gezegd, de nog steeds ernstige situatie rond Vietnam wel wat doen afkoelen. Tot dusver waren er geen inlich tingen ontvangen over omvangrijke communistische troepen-bewegingen of activiteit ter zee of in de lucht die op toespitsing van de crisis zou wijzen. Het State Department heelt ken nis genomen van Ohroesjtsjcfs ver oordeling van het „agressieve optre den van de Verenigde Staten" maar Washington ihceft zich tot nog toe zorgvuldig van commentaar onthou den. Diplomatieke waarnemers merkten op dat de Russische pre mier geen bepaalde manier van op treden ihad aangekondigd en niet van bet communistisob-Chinese regime had 'gewaagd. Geen rol van Peking In Washington begon men steeds meer over le hellen naar de mening dat de vorige week plaatsgevonden aanvallen van Noordvietnamese tor- pedoboten op de Amerikaanse tor pedobootjagers slechts berustten op onder de indruk van ogenblikkelijke omstandigheden genomen beslissin gen zonder dat de regering in Pe king er 'iets mee uitstaande had. De mededeling dat het patrouille ren door Amerikaanse torpedoboot jagers in de 'komende dagen tijde lijk zou worden stopgezet werd za terdag door Cyrus Vance, de Ame rikaanse onder-minister van defen sie, gedaan. Flitsen uit het buitenland BONN. „Een ontmoeting tussen Erhard en Chroesjtsjov zal slechts in Bonn kunnen plaats hebben", zo heeft vrijdag de Westduitse rege ringswoordvoerder Von Hase mee gedeeld naar aanleiding van berich ten. volgens welke deze ontmoeting wellicht in Londen zou worden ge houden. OSLO. De Noorse politie heeft, na een tip van buiten, bij een inval in een garage nabij het vliegveld van Oslo, 4.500 flessen whisky, je never, cognac en ander geestrijk vocht, ter waarde van ongeveer 150.000 gulden gevonden en vijf smokkelaars aangehouden. OSNABRUCK. Er gaan steeds meer Nederlanders uit het grensge bied in West-Duitsland werken: al leen al in het district Nordhorn is hun aantal gegroeid van 47 in 1954 tot ongeveer 1500 op het ogenblik., NEW ORLEANS. In New Orleans in de Amerikaanse staat Louisana heeft zich voor het eerst sinds het van kracht worden van de wet op de burgerrechten een rassenincident voorgedaan. Een blanke, die zich er gerde over de aanwezigheid van een neger in een broodjeswinkel, haalde een revolver uit zijn auto en vuurde vier kogels op de neger af. DALLAS-TEX. Een verzoek om een nieuw proces tegen Jack Ruby is in Dallas door rechter Joe B. Brovyn afgewezen. WASHINGTON. Henry Cabot Lodge, voormalig Amerikaans am>- bassadeur in Zuid-Vietnam, zal, op verzoek van president Johnson, de hoofdsteden van een aantal met de Verenigde Staten verbonden landen bezoeken, teneinde aldaar een uit eenzetting te geven van het geen Amerika in zuid-cost-Azië wil be reiken. VIENTIANE. Naar verluidt heb ben de neutralistische troepen in Laos Phoe Koett, een heuvelrug in het noordelijke deel van de vlakte der kruiken, op de communistische Pathet-Lao-strijdkrachten heroverd. De communisten zouden elf doden hebben achtergelaten. NEW YORK. Noord-Korea stuurt propaganda vcor hereniging van het land en wegzenden van de Ameri kaanse troepen, vei'borgen in bui tenlandse kranten en weekbladen, naar zuid-Korea. Dit is vrijdag dooi de New York Times bekend gemaakt LUCHTMACHTBASIS LANLEY VIRGINIA. Gevechtsvliegtuigen en jachtbommenwerpers zijn uit Ameri kaanse bases naar gebieden in de Grote Oceaan vertrokken. Het be treft hier een van de zes door pre sident Johnson aangekondigde maat regelen, om het hoofd te bieden aan de crisis in zuidoost-Azië. NIEUW DELHI. In India zijn donderdagavond 14 mensen verdron ken, toen bij Nagpoer een autobus met omstreeks 45 inzittenden bij het passeren van een brug over de ge zwollen rivier de Amb door het wa ter werd meegesleurd. Zestien inzit tenden worden nog vermist. Bij het reddingswerk verloor nog een man het leven. ROME. Prof. Antonio Segni. het 73-jarige staatshoofd van Italië, is plotseling achter zijn bureau in het quirinaal in Rome in elkaar gezakt, als gevolg van een storing in bloedsomloop in de hersenen. WASHINGTON. Zevenhonderd re servisten van de Amerikaanse lucht macht begonnen een oefening onder de naam „Ready-Go", waarbij zij met vliegtuigen naar West-Duitsland en terug zullen worden gebracht. MOSKOU. Voor de eerste maal zijn Chinese gebiedsaanspraken door een vooraanstaand lid van de Rus sische communistische partij gehe keld. VERVIERS. De 58-jarige mevr. C. Mollenaar uit Hengelo en haar 79-jarige moeder zijn om het leven gekomen toen de door haar bestuur de auto op de weg tussen Monschau en Eupen in botsing kwam met een andere personenauto. SPORT DUIVENSPORT Wedvlucht uit Creil. Afstand 286 km. Gelost om 7.15 uur. Aankomst le duif 11.07 uur. Feleüs-v. Westenbrugge 1, 12, 17, 24; Gebr. Krijger 2, 9, 11, 14, 20, 21; J. Kaaijsteker 3, 15; A. Hagesteijn 4; P. Roskam 5; J. C. Wesdorp 7, 10; L. Noordijk 6; J. P. Verwest 8, 23, 25; C. Bouman 13, 18, 19; W. Wes dorp 16; Fr. Maijs 22. Vrijdag a.s. inkorven St. Dénis. VOETBAL Zierikzee-N.A.C. (amateurs) 4-7 Op het sportpark Bannink speel de Zierikzee een nuttige oefenwed strijd tegen de amateurs van het Bredase NAC. Hoewel de gasten technisch een behoorlijk partijtje voetbal te zien gaven hadden zij een aantal doelpunten welke zij wisten te scoren we! te danken aan het ge deeltelijk falen van de Zierikzee-de fensie. R.achter de Looft' was hierin niet beschikbaar terwijl l.acfhler Krips deze middag maar in staat was op halve kracht te spelen. De bezoekers konden direct na de aftrap een licht veldoverwicht nemen maar het duurde nog tot de 25e min. eer 1.binnen v. Os er met een hard schot in slaagde doelman Hogenheijde te verschalken (0-1). L.buiter. Jonker kreeg direct hierna, uit een pass van Willemse, een prachtige kans de ba lans in evenwicht te brengen, maar zijn schot was te zacht om doelman Verheezen ernstig te kunnen ver ontrusten. In de 29e min. verzuimde de verdediging van de rood-zwarten het leder voldoende weg le werken waardoor midvoor v. d. Heuvel de gelegenheid kreeg de stand op 0-2 te brengen. Willemse schoot hierna rakelings naast maar in de 35e min. had v. Beveren succes toen Verhee zen een hoge voorzet van Klink niet onder controle kon krijgen waar door hij maar voor het inschieten had (1-2). Na de hervatting wist v. d. Heuvel in de 8e min. de stand op 1-3 te brengen. Zierikzee kon hierna enige goede aanvallen opzetten en na een kwartier spelen was 'het weer v. Beveren die de Bredase doelman onhoudbaar met een schuiver het na kijken kon geven (2-3). Een zware dekkingsfout in de verdediging had in de 17e min. tot gevolg dat Maas zonder veel moeite kon scoren (2-4). In de 23e min. werd het zelfs 2-5 toen l.buitcn Groeneveld op fraaie wijze een -voorzet van Gabriëls in de touwen kopte. Nog geen min. latei- ging T. Klink alleen door (je verde diging waarna hij Verheezen geen kans gaf (3-5). Zierikzee bleef met goede combinaties terug 'komen en nadat Jonker een uitstekend schot nog net door Verheezen corner 'had zien werken wist v. Beveren na een half uur spelen na een indirecte vrije trap met een bijzonder fraai schot de stand op 4-5 te 'brengen. Te ver opdringen werd de Zierikzee- achterhoede in de 32e min. noodlot tig toen v. Os gemakkelijk door kon stoten en scoren (4-6). In de 40e min. werd het pleit definitief beslist toen v. d. Heuvel nadat hij eerst op de staander had geschoten Hogerheijde geen kans gaf (4-7). Zierikzee kreeg nog twee fraaie kansen maar bei- do malen verzuimde T. Klink hel leder naar een vrij staande mede speler over te spelen waardoor deze teloor ging. Mosselfestijn kreeg staartje ZIERIKZEE, 7-8. - De Zierikzeese mcsstlvissers, die vorige week voor een zo voortreffelijk feest zorgden, hebben het in wat intiemere kring cp een bijeenkomst in de „Mon- dragcn"-fcyer nog eens luchtjes over gedaan. De bekendmaking der prij zen op deze van feestelijkheid brui sende bijeenkomst, vormde aanlei ding, maar er was volop gelegenheid tot ongedwongen vreugdebetoon, on dersteund door een gezellig bandje, dat voor gevarieerde ritmen zorgde en de vceten geredelijk ten dans voerde. Klap op de vuurpijl tijdens deze feestavond was de jury-uitslag voor de gepavoiseerde schepen. Namens de jury werd het woord gevoerd door de heer P. Ochtman, die mede deelde dat de wisselbeker dit jaar werd toegewezen aan de Z.Z. 8. De Ye 20 kreeg de tweede prijs en de derde was voor de Z.Z. 24. Intussen -was er tussen de feestbedrijven door, al heel wat gepasseerd. De da- mes-mosselbediensters werden in 'n hartelijk waarderend zonnetje gezet en dank gebracht voor hun aktivi- teiten. Namens de Vissers Vrouwen Ver eniging sprak mevrouw Schot-Prins, die hartelijke dankwoorden wijdde aan de leden van het feestcomité, „want nog nooit tevoren is er uit de Zierikzeese visserij zo'n feest te voorschijn gekomen". Spreekster was er van .overtuigd dat deze jonge mensen bij het organiseren van mos selfeesten niet kunnen worden ge mist. Zij besloot met een driewerf „hoera" op het comité. Gesproken werd verder door de voorzitter van de vissersvereniging „Helpt Elkan der", die eveneens vol lof was over de aktiviteiten van hen, die het prachtige mosselfeest organiseerden. De mcsselprinses Stralend middelpunt van 'het feest was ook ditmaal (uiteraard) de mos selprinses met haar hofdames, die uitbundig werden gefêteerd en van geschenken werden voorzien. Het jury-lid, de heer Ochtman, zorgde in zijn toespraak voor de ernstige noot, wjjzend op talryke merkwaardige contraversionele din gen by de uitvoering van het Delta plan, die de veronderstelling voeden dat er wellicht voor de schelpdieren- cultuur toch nog een oplossing zal kunnen worden gevonden. Verschillende andere medewerkers werden door het comité naar voren gehaald en mochten eveneens een presentje in ontvangst nemen. Het feest duurde tot in de „kleine uur tjes" en was van een schuimende uitbundigheid, zoals alleen vissers die kunnen opbrengen. Het lijflied: „Geef mij maar mosselen" bleek er in te gaan als koek. Tot slot geven wij, in onderstaande rubrieken een overzicht van de diverse uitslagen. Vermelden wij nog dat het feest werd bijgewoond door wethouder H. Koevoets en verschillende raadsle den met hun dames. Versierde schepen le prijs Z.Z. 8; 2e prijs Ye 20; 3e prijs Z.Z. 24; 4e prijs Bru 40; 5e prijs Bru 42; 6e prijs Bru 23; 7e prijs Z.Z. 7; 8e prijs Z.Z. 6; 9e prijs Ye 15; 10e prijs Bru 62; 11e prijs Z.Z. 9; 12e prijs Z.Z. 5; 13e prijs Bru 90; 14e prijs Z.Z. 4. Boegsprietlopen 1. A. Ivens; 2. B. D. Schot; 3. J. de Haan; 4. K. Smits; 5. J. Kouijzer; 6. C. Schot Jzn.; 7. C. Koster; 8. W. van Dijke; 9. W. Kouijzer; 10. J. Schot BWzn.; 11. W. Schot BWzn.; 12. J. Schot Chrzn. Avondprogramma 1. J. Schot Cz.; 2. J. de Haan; 3. W. van Dijke; 4. C. Koster; 5. C. Schot Jz.; 6. B. Schot; 7. W. Schot Cz.; 8. K. Smits; 9. en 10. Twee agen ten; 11. R. Schot; 12. L. Schot; 13. A. Ivens; 14. J. Kouijzer; 15. J. Schot BWz.; 16. W. Schot BWz. "Berlijnse" muur in Rio RIO DE JANEIRO, 9-8. Deze week wordt in het centrum van Rio de Janeiro een honderd meter lange namaak-„Berlijnse muur" onthuld als aanklacht tegen de communisti sche terreur. Het twee meter hoge bouwsel zal er hetzelfde uitzien als de muur in Berlijn, compleet met prikkeldraad, schijnwerpers en wachttorens. Bij de onthulling van deze muur zullen o.a. aanwezig zijn president Castello Branco, leden van zijn kabinet, diplomaten, politici en andere autoriteiten. De muur zal twee weken blijven staan. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES „Ziet u me echt voor zo gek aan? Dacht u, dat ik me, zijdelings of rechtstreeks de wet liet stellen door iemand, als Grada van Essen? Maar m'n beste juffrouw Laan, wat kent u me slecht. Ik ben veel te verguld met mijn knappe, voortreffelijke recep tioniste en ik vind het enerzijds spij tig, dat we bepaalde feodale gebrui ken niet meer kunnen bezigen, want mocht het wel, dan liet ik u met een gouden ketting aan uw tafel in de hal smeden, zodat u daar nooit meer weg kon. Moet ik daar nog iets aan toevoegen?" MaiTie begon te kleuren. „Dank u wel, meneer, voor dit vertrouwen. Ik stel uw vriendelijke woorden erg op prijs". „En ehjuffrouw Laan vindt u het erg, als ik u, entre nous, voortaan Marrie noem?" Ze was al opgestaan cn dacht na. Toen schudde ze haar hoofd. „Nee, maar dan alleen onder vier ogen, meneer". „Dank je, Marrie. Grada van Es sen zal spoedig genoeg merken, dat haar methodes geen enkeel invloed op mij uitoefenen. U kunt nu wel weer aan het werk gaan". In de hal terug, stond Elsje op cn keek haar verbaasd aan. „Jeetje, Marrie, wat heb je een kleur? Heeft hij je gekust?" De receptioniste keek haar plaats vervangster verontwaardigd aan. „Waar zie je me voor aan? Als jij soms naar een zoentje verlangt - ze wees naar de deur - ga je gang. Ik zal je niet tegenhouden. Maar met mij gebeurt zoiets niet, begrepen?" Elsje deed geschrokken een paar passen terug en keek naar Marrie, die intussen weer op haar plaats zat. „Nouheb ik daar wat mee miszegt? Hebben jullie soms ruzie gehad? Als-ie een slechte zin heeft, kijkt-ie altijd rond, of er niet iets aan te merken is. Maar laat je niet op je kop zitten hoor". „We hadden helemaal geen ruzie. Er wasehnarigheid met een klant Maar daar trekt meneer Verdugt zich nipts van aan. Dat is alles. En bedankt voor het invallen" Elsje trok zich verder terug en dacht er het hare van. Als de baas de knappe Marrie op zijn kantoor liet komen, bleef ze altijd een poosje weg en kwam ze terug met een rode kleur. Als ze het niet wilde weten, ook goed. Ze wist zelfs deksels goed dat je als meisje met meneer moest oppassen. Daar wist Truus, de vo rige receptioniste ook van mee te praten en Truus nam haar altijd in vertrouwen. Marrie zei nooit wat. Die kneep dc kat zeker in het don ker. Zij liever, hoor. Na dit incidentje was Marrie bij zonder op haar hoede. Ze ging zo weinig mogelijk alleen de straat op en na het donker helemaal niet meer Af cn toe ging ze een zondag naar Tiel, ontmoette daar soms Barend van Ewijk, maar was ook wel eens alleen met haar tante. En als ze zon dags in Waalwijk bleef, maakte ze 's middags een lange wandeling met haar oom en tante en de kinderen, zodat ze dan in ieder geval veilig was voor Fons. Doch ze had hem na haar laatste tocht met hem niet meer gezien. Mogelijk had Grada hem de huid eens behoorlijk uitgeveegd, want ze zag er nu niet bepaald naar uit, dat ze zich door een andere vrouw zou laten verdringen. Bovendien had zij de centen en Fons niets, zodat ze op deze wijze pressie op hem kon uit oefenen. Evengoed was je maar klaar, dat je vrouw in feite ook ie baas was. Leuke situaties konden daardoor ontstaan, als je ruzie kreeg In ieder geval was het zijn verdien de loon. Had die sufferd maar niet met Grada moeten trouwen. Als hij rustig die vier jaren gewacht had. zouden zij en Fons nu een paar ge worden zijn. Nu had ze alleen maai de herinnering aan vroeger. En ze wilde hem beslist niet meer ontmoeten, omdat ze zeer wel wist. dat zijn wil veel sterker was dan de hare, dat hij haar als het ware kon dwingen te doen, wat hij van haar verlangde. Ze wist het nog van de laatste keer, was er diep in haar binnenste toch een brandend ver langen naar zijn kussen en zijn ster ke armen. Ze moest hem uit haar gedachten zetten, maar wat kon je er aan doen, als dit niet lukte? Ze had toch ontzettend veel van hem gehouden vroeger? Het was tussen hen toch al een uitgemaakte zaak geweest, dat ze eens zouden trou wen met elkaar? En als die ellendige emigratie er niet tussen was geko men, waren ze al lang man en vrouw geweest en zou Grada van Essen zelfs niet de geringste kans hebben gehad om hem in te palmen. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2