Rode eenheid stuk Twentsche Bank kreeg beschikking over eigen vakantie-oord Den Helder krijgt vlootdagen LAATSTE NIEUWS Nieuwe aanwinst voor de Westhoek Bijzondere slaap»tuut *1- ***-- Voor een bijzondere slaapstunt zorgde een tweetal toeristen in de Westhoek, die voor een nachtje de muziektent als legerstede kozen. Het weer was niet helemaal je dat, waarom werd een flink formaat parapluie uitgezet tegen eventuele buitjes. Tot stomme verbazing van omwonenden zijn de tent toeristen 's morgens uit hun slaapzakken gekropen en weer verdwenen. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode). HAAMSTEDE, 1-8. Naast de steeds meer en meer in aantal toenemende kampeerterreinen kernen ook va kantie-oorden van diverse instellin gen in de belangstelling. Zo heeft de Twentsche Bank zaterdagmiddag een gloednieuw bungelowpark in Haamstede geopend, in bijzijn van hoofddirectieleden, autoriteiten en genodigden. In een daartoe speciaal ingerichte tent heette het hoofddirectielid mr. Herman Vlug uit Amsterdam een ieder welkom. Speciale woorden riohtte hij tot burgemeester Ever wijn van Westersohouwen, verge zeld van de wethouders v. d. Kloos ter en Vis. Verder vertegenwoordi gers van andere overheidsdiensten, de kerkelijke ambtsdragers, leden van de Ondernemingsraad en van het comité vakantieoorden der Twentsche Bank. Spreker dankte voor de prettige ontvangst, hoewel het nog al wat moeite had gekost om het eiland te betreden. Plannen om echter hier in dit park met een helicopter te lan den, zoals eerst het plan was, kon den echter geen doorgang vinden. Mr. Vlug was dankbaar voor de me dewerking van de overheid en hij verzekerde dat niets in strijd met de overheid in dit park gedaan zal wor den. „De recreatie gaat in steeds verbeterde recreatievormen vooruit, doch andere recreanten trachten re creatiezoekenden het leven onmoge lijk te maken", zeide mr. Vlug, die hiermede o.m. doelde op de draag bare radio's en kledij. Hier in dit park zullen de voorschriften zogoed mogelijk nagevolgd worden opdat iedereen het naar de zin heeft en er gezegd kan worden dat de Twent sche Bank op recreatiegebied ook op Schouwen een goede naam heeft. Aan de mensen die in 11 we ken van een boomgaard dit prachtige gdheel maakten bracht spieker zijn bijzondere dank uit. Het waren: de fa. Hazeleger uit Ede die de caravans leverde, Gebr. de Vos uit Oude Tonge die het we gennet en de riolering en andere grondwerkzaamheden uitvoerde, de heer J. B. Wansirïk uit Zierikzee die de elektriciteit verzorgde en de men sen die voor de inventaris zorgden, t.w. de firma Joh. den Boer uit Zie- rikzee, J. de Vries uit Zierikzee en smederij R. Saman te Haamstede. Aan de opzet van diit park mot zijn „rollend materieel" met een be paald onroerend uiterlijk" werd ge bruik gemaakt van de ervaring van de heer C. B. Blom, voorzitter van V.V.V. Burgh-Haamstede. Diverse medewerkers en leveranciers hadden gebruiksvoorwerpen aangeboden. Mr .Vlug dankte verder de chef der technische dienst van de Twent sche Bank, de heer T. J. M. Kat, die tezamen met de heer T. A. N. Schol ten de plannen van dit park maakten en uitvoerden. Spreker besloot zijn openingstoespraak met de wens dat al zijn ondergeschikten in de ge meente Westerschouwen een bijzon der geslaagde vakantie mogen heb ben. Felicitaties burgemeester Een hartelijke gelukwens richtte burgemeester Everwijn tot de bank- diireotie, doch tevens feliciteerde hij de gemeente met een dergelijke prachtige aanwinst. Grote bewonde ring had spreker voor de bijzonder snelle wijze waarop dit „oord" uit de grond is gestampt. Over de rustvoorschriften in de gemeente zeide de burge meester dat het heel moeilijk is om die overal tot in de perfektie te laten controleren omdat de huidige bevolking niet uit 4000, maar uit 30.000 personen be staat. Al deze mensen om 11 uur in bed te krijgen is onmogelijk. Spreker vroeg in deze urgente kwestie ook wel de medewerking van eigenaars en beheerders van kampeerterreinen. Veel succes wens te de bewindsman de employé's toe die hier hun vakantie doorbrengen opdat zij „gecreëerd" op de bank te rugkeren. De directeur van het kantoor Zie rikzee, de heer C. v. d. Vliet richtte een kort woord tot de employé's in dit park. Hij zegde hun steun toe in dien ze onverhoopt moeilijkheden mochten ondervinden. Tevens nodig de hij hen uit om deel te nemen aan de vlaggetjesdag deze week in Zie rikzee. Na het nuttigen van een koele dronk, geserveerd door hotel „Witte van Haemstede" werd het park be zichtigd. Doordat geen bouwvergun ning werd verkregen voor bunga lows werd een noodoplossing gevon den in de caravans. Deze zullen te- zijnertijd plaats moeten maken voor de echte bungalows hoewel deze enorme 11-meter caravans, vervaar digd door Hazeleger's Wagenfabriek in Ede niet veel onderdoen voor een bungalow. Dertien stuks In totaal staan er nu 13 opgesteld op een prachtig terrein waarvoor eerst 1300 fruitbomen gerooid moes ten worden. De caravans zijn uitge voerd mot 3 slaapkamers en een grote zitkamer waarin zich ook een klein keukentje bevindt. Ze zijn al len voorzien van electra, waterlei ding, riolering, w.c., douche, gaska chel voor kille dagen en zelfs een KERKNIEUWS FRANKFORT a.d. MAIN, 3-8. De secretaris-generaal van het Presby teriaanse wereldverbond, dr. Pra- dervand, heeft maandag bij de ope ning van de 19e algemene vergade ring van het verbond in de West- Duitse stad Frankfort met voldoe ning gewag gemaakt van nauwere betrekkingen met de R.K. Kerk. An derzijds oefende hij echter kritiek op enige R.K. landen waar zijns inziens een gebrek aan vrijheid heerst. De algemene secretaris van de We reldraad van Kerken, de Nederlan der dr. W. A. Visser 't Hooft, gaf als zijn mening te kennen, dat de chris tenheid zich thans „midden tussen twee aardbevingen bevindt". Het centrum van de eerste beving lag in de wereld zelf en veroorzaakte een ineenstorting van oude en sterke In Bidart, aan de Franse zuid westkust, is zondag een 13-jarige jongen door een uit een circus ont snapte leeuw aangevallen en later in een ziekenhuis aan zijn verwon dingen overleden. Waterschap Schouwen-Duiveland Voor de sluisvvachterswoning te Bruinisse: Op 1 augustus zijn de volgende in gekomen aanbiedingen geopend: A. C. van Rossum, Coevorden f 28.750,B. C. A. van den Oever, Rotterdam f 19.999,99; D. van Nie, Zeist f 18.000,mevr. Te Mey-de Reus, Rijswijk (Z.H.) f 13.600,—; F. Kik, Heemstede f 10.600,—. Voor de kantonnierswoning te Burghsluis: J. van Oord, De Bilt f 28.000, J. Wiggers-Janzen, Aerdenhout f 26.537,A. C. van Rossum, Coe vorden f 24.600,N. H. Lysen, Burgh f 22.600,—; W. de Smit, Dor drecht f 21.600,M. B. Verwijs, Roosendaal f 16.660,W. Th. Trau- erbach, Dordrecht f 16.600,D. Rentier/ A. Vermaat, Noordgouwe/ Zierikzee f 15.110,J. C. v. Strien, Haamstede f 15.025,G. J. Wil brink, Zierikzee f 14.777,75,B. J. Kloosterman, Noordwelle f 13.600, J. Stam, Rotterdam f 12.600,J. Reynders, Badhoevedorp f 7.500, M. Krijger, Westenschouwen f 7.000; H. P. Bouwman, Westenschouwen f 5.000,—. Jeugdige tippelaar HAAMSTEDE, 3-8. Maandagavond omstreeks 18 uur brachten badgas ten een 4-jarig jongetje binen bij de heer R. Saman, chef van de Lichtw acht dienst bij de vuurtoren. Er werd gewacht op de komst van eventuele ouders doch na een uur bracht de politie uitkomst en al spoedig werd het ventje opgehaald. Het bleek dat het knaapje te Wes tenschouwen van zijn ouders was weggelopen om ten slotte 6 km. ver der bij de vuurtoren te belanden. Een hele prestatie als men ziet dat het voor groten al niet meevalt. De kleine was een Luxemburger. Het weerzien was groots. koelkast ontbreekt niet. Alles is ge heel klaar om direct in het gebruik te worden genomen. Van de aange kochte gronden (boomgaard) is nog maar een derde in gebruik genomen. Het gehele terrein is in gras gelegd waar tussendoor asfaltwegen en keurige tegelpaadjes voor de ver bindingen zorgen. Een nissenhut is beschikbaar voor het opbergen van brommers en fietsen, terwijl er een ruime parkeerplaats is aangelegd voor de auto's. Omlijst door reeds bestaande hoge elzen windschermen betekent dit park een mooie aan winst voor de Westhoek dat nu reeds tot 22 september is volgeboekt. De Twentsche Bank bezat reeds een dergelijke gelegenheid in Brummen doch dit was in pensionvorm. Be heerder van het vakantieoord is de heer P. Slager uit Haamstede. posities van de kerken. De andere aardbeving voltrok zich z.i. in de kerken, waar men „alle tradities en instellingen aan een kritisch onder zoek. onderwerpt". Dit had tot ge volg dat in vele delen van de we reld de kerken thans „tot hun oor spronkelijk naakte bestaan worden teruggestoten", aldus 'dr. Visser 't Hooft. ,,'t Is een jongen!" STOCKHOLM, 3-8. Het Ne derlandse vrachtschip „Lau riersgracht" zond maandag ochtend een noodsein uit, waarin dringend om een vroed vrouw werd verzocht. Korte tijd later volgde een nieuw bericht„Het is een jongen". De vroedvrouw was door een boot van de Zweedse douane op het Nederlandse schip af gezet. Zij was juist op tijd om bij de bevalling te assisteren. Moeder en kind maken het goed. Zij zijn in Trelleborg aan land gezet. Alle radiosta tions en schepen in de omge ving van de „Lauriersgracht" zonden gelukwensen uit. Weer proces tegen S.D.-ers in Duitsland HANNOVER, 3-8. In het proces tegen vier voormalige leden van de „Sicherheitsdienst", die zich voor een rechtbank in Hannover vöoij medeplichtigheid aan moord op zé venduizend joden in het vernieti-. gingskamp Sobidor in Polen moeten verantwoordden, beschuldigde maan dag de 44-jarige kleermaker Abra ham Chojna uit Haifa (Israël) de hoofdbeklaagde Richard Nitschke er van, vier mensen persoonlijk te heb ben doodgeschoten. Nitschke had bij de grote actie tegen Joden in Wlo- dawa een leidende rol gespeeld, zo zei de getuige. Duizenden joden wa ren bijeengedreven. „Daarbij heb ik gezien, hoe Nitschke vier mensen neerschoot", aldus Chojna, die zelf bij de actie zijn vader, drie broers en twee zusters verloor. Volgens hem waren de slachtoffers, „mensen die niet zo snel konden lopen en daar door niet mee konden komen". Mijnongeluk in België eist twee doden MAASTRICHT, 2-8. Bij het mijn ongeluk in Zolder (Belgisch Lim burg) zijn twee mensen om het le ven gekomen. Pogingen om de twee mijnwerkers, die nog werden ver mist, te redden bleven zonder suc ces. Men vond bij het reddingswerk de stoffelijke overschotten van de mannen, een 23-jarige mijnwerker uit Zolder en een 43-jarige collega uit Hasselt. Men heeft sinds vrijdag naar hen gezocht. DODELIJKE ONGELUKKEN WAGENBERG. Een auto met vier inwoners van Quebec in Canada is in een scherpe bocht in Hoge Zwa- luwe in botsing gekomen met een zware bestelwagen. Een van de in zittenden, een 48-jarige man, werd daarbij zo ernstig gewond dat 'hij later in het ziekenhuis te Breda is overleden. ZAANDAM. In 'het „St. Jans zie kenhuis" in Zaandam is overleden de dertienjarige Herman N. M. Piet uit Zaandam. Op de dijk tussen Westzaan en Assendelft was de jon gen vorige week dinsdag met zijn fiets tegen een tegemoetkomende auto gebotst. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. DEN HAAG. De 19-jarige dienst plichtige soldaat P. van Santen is, terwijl 'hij aan de linkerkant van de weg liep, in Bourges (Fr.) dooi* een auto geschept en zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later is overleden. De jongen behoorde tot het 462 pon tonniers bataljon. HARDENBERG. In de buurtschap Radewijk bij Hardenberg is een ver keersongeluk gebeurd dat aan een echtpaar uit Hardenberg het leven heeft gekost. De heer A. Geertjes (65) en mevrouw Z. S. Geertjes- Richterink (61) reden op een brom fiets plotseling de weg op en zijn gegrepen door een vrachtauto. HASSELT. De 2%-jarige Gerard Wonnink uit Hasselt is in de De- demsvaart verdronken. Voorbijgan gers zagen het jongetje in het water drijven. Minister mr. Luns in India aangekomen NIEUW DELHI, 3-8. De Neder landse minister van buitenlandse za ken mr. J. M. A. H. Luns, heeft maandag bij zjjn aankomst in Iidia uit Indonesië het bezoek aan laast- genoemd land zeer succesvol uit het oogpunt van „goodwill" genoemd. De conflicten en crises tussen In donesië en Nederland behoorden tot het verleden en zij waren begonnen met de aanpak van belangrijke vraagstukken zoals die welke voort vloeien uit de Indonesische maatre gelen tegen Nederlandse eigendom men in het verleden, zo zei hij. Wat zijn bezoek aan India betreft deelde minister Luns mee, dat bij de komende besprekingen wellicht het consortium voor hulpverlening - waarvan Nederland lid is - ter spra ke zal komen. De Nederlandse be windsman herinnerde er verder aan, dat Nederland met India „op de beste voet" staat. Met de Indische leiders zou hij overleg plegen over diverse kwesties, waaronder de Eu ropese eenwording en de E.E.G.. Op de vraag of er nog speciale kwesties waren die hij in Nieuw Delhi zou willen bespreken antwoordde de mi nister: „gelukkig niet". Israëlische grenscorrectie JERUZALEM, 3-8. Een grenscor rectie, waarbij Israël Jordanië een strook grond heeft teruggegeven, heeft in Joodse politieke kringen een hevig gekrakeel veroorzaakt. De ultra-nationalistische oppositiepartij Heroeth eist een parlementair on derzoek. Israëlische ambtenaren spreken van een grenscorrectie van onder geschikt belang bij het dorp Beith Tsafafa, ten zuidwesten van Jeruza lem. Men heeft daarmee een foutie ve grensafpaling, die enkele jaren geleden werd gemaakt, ongedaan ge maakt. In het betrokken gebied woonden zes Arabische gezinnen, waarvan er vier te kennen gaven dat zij hun Is raëlische nationaliteit wilden be houden. Deze gezinnen zijn landin waarts onderdak gebracht. Leidt Robert Kennedy verkiezingscampagne WASHINGTON, 3-8. Naar in wel ingelichte kringen te Washington verluidt, heeft president Johnson zijn minister van justitie, Robert Kennedy, gevraagd zijn verkiezings campagne te leiden. De minister zou het aanbod overwegen. Kennedy w ilde zichzelf over de kwestie niet uitlaten. Volgens de New York Times zou hij graag mi nister van buitenlandse zaken wor den. Tegenover vrienden zou de mi nister dit hebben gezegd, terwijl hij ook op het Witte Huis zich in die zin zou hebben uitgelaten. Naar verluidt zou Robert Kennedy het president Johnson niet kwalijk nemen, dat deze hem niet voor het vice- presidentschap zal voordragen. De president zou dit hebben beslo ten omdat Kennedy zeer impopulair is in de zuidelijke staten. Betoging in Baskenland MADRID, 3-8. Vrijdagavond is te Sestao, nabij Bilbao, in het Bas kenland, door duizenden vrijheid roepende personen betoogd. De poli tie arresteerde elf personen, die za terdagochtend weer op vrije voeten werden gesteld. De aanleiding tot de bci-oging van een verbod door de burgemeester van Sestao van een muziekuitvoe ring, die bespelers van de „chistus" (een Baskische fluit) op het plein van de stad wilden geven, zulks ter viering van de naamdag van de hei lige Ignatius van Loyola. De „chis- tus"-spelers waren toch op het stadsplein samengekomen en'begon nen, ondanks het verbod, met hun uitvoering. Zij werden daarop gearresteerd, hetgeen tot de betoging leidde. De autoriteiten stellen een nader onderzoek dn. SCHIPHOL. Samen met zeven an dere Europese schoonheidskoningin nen is de uit Den Haag afkomstige Renske van de Berg, die bij de Miss Hollandverkiezinigen jl. als derde ge kozen werd, van Schiphol naar New York vertrokken. DEN HELDER, 3-8. Op vrydag 7 en zaterdag 8 augustus zullen in Den Helder vlootdagen worden gehouden, waarbjj naast het openstellen voor bezoek van Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", Hr. Ms. jager „Dren the" en het kustmjjnenveegsquadron 123, een demonstratie met vliegtui gen van de marine-luchtvaartdienst op het programma staan. Van de andere evenementen tijdens deze vlootdagen noemen wijeen ten toonstelling van schilderijen, ver vaardigd door leden van de Neder landse vereniging van zeeschilders in in de marine-cantine ,,'t Huys Tydt- verdryf", een voetbalwedstrijd tus sen elftallen van de koninklijke ma rine en de plaatselijke burgerij op het Ankerpark en een demonstratie en taptoe door de marinekapel Wil lemsoord op het Julianaplein. Voorts rondvaarten door de ha vens, carillonbespeling monument Nederlands Reddingswezen, muzi kale rondgangen en concert, terwijl de vlootdagen op de tweede vlootdag met een groots vuurwerk op het Har senschiereiland besloten z.ullon wor den. De Chinezen hebben zich, door in bijzonder smalende termen te wei geren deel te nemen aan een door Moskou uitgeschreven internationale conferentte, buiten de communisti sche wereldbeweging geplaatst. De weigering kan voor Chroesjt- sjef niet onverwacht zijn gekomen: het was d enige logische reactie die uit Peking kon komen. De conferen tie zou ongetwijfeld de Chinese hou ding hebben veroordeeld en Peking als het ware hebben uitgestoten op een vrij smadelijke manier, tenzij de Chinezen niet minder smadelijk het hoofd hadden gebogen. Nu kunnen zij niet zonder recht zeggen dat de vonnissende vergadering eigenlijk helemaal niet bevoegd is. De gang van zaken komt de Rus sen waarschijnlijk ook goed uit. Vooral de Roemenen en de grote Italiaanse communistische partij waren er nooit zo op gebrand het ideologische geschil tot het uiterste uit te vechten op de al veelbespro ken conferentie: ze zien er geen heil in op zo'n manier de scheuring on herroepelijk te maken. Nu behoeft de conferentie niet meer formeel de Chinezen uit te stoten; die zijn vrij willig al uitgetreden. Waarschijnlijk zal Mao ook de hem getrouwe partijen van noord- Kor ea en mogelijk ook Japan, Indo nesië en noord-Vietnam bijeenroe pen voor een tegenhanger van het Moskouse congres. In feite zijn er dan weer eens twee concurrerende internationales. Voor de Roemenen en Italianen in het Moskouse de Noordvietnamezen en Japanners in het Pekingse kamp is er geen mogelijkheid meer om te proberen een beetje tussen het ge schil door te schipperen. De fronten moeten nu duidelijk getrokken wor den, de illusie dat het met de tegen stellingen in de kern nog wel mee valt, is verbroken. Aan de halfzachte situatie waarin aan beide zijden nog een beetje de scheuring verbloemd werd, komt nu een einde. Men kan er ook op rekenen dat de strijd tus sen de twee communistische groepen ook aan duidelijkheid en scherpte zal toenemen. Het succes van het Amerikaanse schot met de Ranger naar de maan is niet alleen een reden voor trots in de V.S. op een weergaloze tech nische prestatie: het is een bewijs te meer dat de mogelijkheid om een mens op de maan te brengen zeer en zeer nabij is. Dat wekt herinneringen aan een van de laatste uitlatingen van pre sident Kennedy, dat het weinig zin heeft een soort internationale wed loop op de maan te ondernemen: het gaat er om dat de mens de beper kingen van zijn planeet overwint. Hij stelde voor van de tocht naar de maan een werkelijk voor alle aard bewoners representatieve onderne ming te maken door samenwerking Romeinse bodemvondst te Londen LONDEN, 3-8. Jeugdige archeolo gen hebben het afgelopen weekeinde in een bouwput in de Londense „Ci ty" belangrijke overblijfselen aange troffen van Romeinse baden. De baden behoren tot de belang rijkste en de best bewaard gebleven vondsten die ooit onder Londen wer den gedaan.. Ook werd een olielamp aan het licht gebracht die de handtekening draagt van de pottenbakker Vibius. In ijltempo werden de werkzaamhe den maandag voortgezet in de hoop nieuwe geheimen aan de bodem te onttrekken, die dinsdag door bull dozers zal worden gewalsd. Veuleiikeuring Slietlaiid-ponies HENGELO (Gld.l. 3-8. Tijdens de traditionele „Hengelosohe knollen- markt" zal de Shetland-pony fok- vereniging „Doetinohem en omstre ken", die begin van dit jaar werd opgericht en thans 100 leden telt, haar eerste veulen'keuring houden. Woensdag 12 augustus zal de burge meester van Hengelo deze keuring officieel openen. Na de keuring worden de heng- stenhouders uit het werkgebied van de vereniging in de gelegenheid ge steld hun hengsten te tonen met. elk vijf afstammelingen, geboren in 1964. van twee in technisch opzicht het verst gevorderde naties, de V.S. en de U.S.S.R. Als men inderdaad wil dat te zij ner tijd niet een sterveling op de maan de vlag plant van de ene of andere natie, maar bijvoorbeeld die van de V.N. dan is het nu de tijd daarover een beslissing te nemen. Amerikaanse borlems verlaten Hongkong HONGKONG, 4-8, Vijf Ameri- kaanse oorlogsschepen, waaronder het vliegdekschip „Constellation", die een bezoek aan Hongkong brach ten, zijn maandagnacht vrij plotse ling met onbekende 'bestemming vertrokken. Men veronderstelt dat de oorlogsbodems of tenminste en kele van 'hen 'koers zullen zetten naar de Golf van Tonkin. De met walverlof van boord zijn de officieren en manschappen kre gen plotseling opdracht zich onver wijld aan boord van hun schepen te begeven. Een woordvoerder van de Ameri kaanse marine 'heeft verklaard dat het vertrek van de oorlogsschepen „weliswaar enigszins afwijkt van het voor hen opgestelde vaarschema", doch dat er „niets vreemds is in dat vertrek". Er is slechts één Amerikaans oor logsschip, namelijk de onderzeeboot jager „Brush", in Hongkong achter gebleven. Grootste grijper ter wereld naar Italië ROTTERDAM, 3-8. De Nederland- se coaster „Stella Prima" zal don derdag of vrijdag a.s. uit de Rotter damse 'haven vertrekken voor een reis naar Italië, met aan boord (als deklast) de grootste tremgrijper ter wereld. Deze grijper, die bestemd is voor de nieuwe hoogoven- en staal fabriek van het staatsbedrijf „Ital- sider" in Taranto in Zuid-Italië, is vervaardigd 'bij de Nemag N.V. in Rotterdam. De grijper heeft een eigen gewicht van 20.000 kg. en een nuttige inhoud van 21.000 liter. De voornaamste afmetingen zijn: hoog te 5% meter, breedte 4 meter en geopend, een lengte van 10 meter. Hij zal gebruikt worden voor het lossen van kolen uit zg. 'bulkcarriers. DEN HAAG. Voor de vervulling van de tussentijdse vacature in het economisch en sociaal comité van de Europese Economische Gemeen schap zal de regering als eerste kan didaat voordragen mr. dr. A. F. H. C. Schrijvers (Voorburg). Een groep leerlingen van een technische school te Tilburg werkt te Renesse met groot enthousiasme aan het bouwen van een zomerwoning voor hun leraarDe jongelui offeren drie weken van hun vakantie op voor dit nobele doel en de bouwvakvakantie ten spijt, ijverden zij om het werk zo snel mo gelijk te klaren. Het moeten wel aardige leerlingen zijn. Maar dat geldt stellig ook voor de leraar. (Foto: Ziorikzeoscho Nieuwsbode). Jeugd verricht sloperswerk GASSELTE, 3-8. Een groep van elf jongens en meisjes, in leeftijd variërend van zeven tien tot 23 jaar, is in Gasselte begonnen met het afbreken van de oude openbare lagere school. Wanneer deze school is verdwenen, zal in dit toe ristendorp worden begonnen met de aanleg van een nieuwe brink. De jongelui behoren tot de internationale christelijke vredesbeweging. Engelsen, Fransen, Duitsers en Zwitsers maken deel uit van de groep. Een Marokkaan, twee Tsje chen en een Fransman wor den nog verwacht. De leiding van het werk is in handen van de enige Nederlander in de groep, Anne Sclüebaan uit De Krim, theologisch student aan de vrije universiteit in Am sterdam. Een andere openbare lagere school in Gasselte biedt gedurende drie weken onder dak aan deze internationale slopersgroep. De warme maal tijden worden bij particulie ren genuttigd. Christenheid „midden tussen twee aardbevingen"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6