Brits-Russisch over- leg over Laos Nasser naar China De ongeregeldheden in Harlem KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VARSSEVELD. De 26-jarige on gehuwde monteur H. H. Raterink uit Gaanderen is door aanraking van elektrische stroom om het leven ge komen. DEN HAAG. De heer B. A. M. Schreiner, directeur van „Schreiner Airways", heeft medegedeeld, dat zondag 9 augustus een veertigtal „Flesta"-toeristen per .Friendship" van zijn luchtvaartmaatschappij uit Spanje naar Nederland zal worden overgevlogen. De heer Schreiner heeft de toeristen daarover een te legram gezonden. UTRECHT. Tot hoofd van de sec tie voorlichting van het Verbond voor Veilig Verkeer is met ingang van 1 november aanstaande benoemd de heer F. Sj. van Paasschen uit Den Haag. De heer van Paasschen is thans hoofd van de afdeling voor lichting van de Vereniging de Ne derlandse Padvinderij. AMSTERDAM. Het N.V.V. zal kunstwerken aankopen naar het idee van het Kunstplan-Gans. Deze vakcentrale zal aan zijn personeel, dat in het nu bijna afgebouwde ge bouw in de Amsterdamse tuinstad Slotermeer zal worden onderge bracht, gelden ter beschikking stel len om naar eigen inzicht geschikte kunstwerken voor de werkkamers aan te schaffen. NIJMEGEN. Op de laatste dag van cle vierdaagse vielen nog 37 wande laars uit, zodat het uitvallerstotaal 611 bedraagt. Op deze vierde dag kwamen tenslotte - om half twaalf arriveerden de eersten, om half ze ven de laatsten - 10.291 wandelaars binnen. DEN HAAG. Radio „Noordzee" zal over vier weken beginnen re clameteksten uit te zenden vanaf het R.E.M.-eiland. Hiertoe is besloten nu vele aanvragen om reservering van zendtijd, zowel uit de reclamewe reld als van de zijde van het be drijfsleven, zijn ontvangen. DORDRECHT. De 77-jarige voet ganger M. de Rover uit Dordrecht is dicht bij zijn woning bij een ver keersongeluk zo ernstig gewond dat hij later in het ziekenhuis is over leden. De heer de Rover werd bij het oversteken door een personen auto aangereden en enkele meters meegesleurd. HILVERSUM. In het Diaconessen- huis in Hilversum is de Amsterdam se glazenwasser J. Loenen overle den. Hij werd op 20 juli ernstig ge wond, toen hij tijdens een inhaal manoeuvre op de Vreelandse weg in Hilversum met zijn motor in botsing kwam met een tegenligger. DEN HAAG. De Nederlandse werkgevers hebben sinds begin juni enkele honderden aanvragen inge diend voor vrouwelijk personeel uit Malta, maar de werving op dit Brit se eiland in de Middellandse zee is geen succes geworden. Geen van de Maltezer schonen heeft gereageerd op advertenties die de Nederlandse overheid in overleg met de plaatse lijke autoriteiten heeft geplaatst. HENGELO. De arrestatie van de 35-jarige Duitser A. Z., geboren in Bremen, door de Haagse politie on langs verricht op verzoek van de rijkspolitie in Laag-Keppel, heeft ge leid tot opheldering van de in sep tember gepleegde brandkastkraak in de Boerenleenbank te Hengelo, waar f 83.000 bij verdween. ROTTERDAM. In het Dijkzigtzie- kenhuis is overleden de 13-jarige Johanna A. Hofman uit Rotterdam. Eerder was zij met haar fiets tegen een autobus van de Rotterdamse Elektrische Tram gebotst. Daarbij werd zij ernstig aan het hoofd ge wond. DEN HAAG. Mr. N. Debrot, de gouverneur van de Ned. Antillen vertoeft enige weken in Nederland. Het doel van zijn reis is niet zozeer om met Nederlandse ministers en andere autoriteiten „zaken te doen", zoals dat af en toe gebeurt wanneer leden van de Antilliaanse of de Su rinaamse regering naar Den Haag komen, om regelingen te treffen voor bepaalde zaken, meestal op econo misch terrein, de luchtvaart of de financiering van grotere projecten. DEN HAAG. De toegangsprijs voor de Scheveningse pier is ver dubbeld. De prijsverhoging kwam van de ene op de andere dag zonder voorafgaande aankondiging tot stand. Vrijdag kostte het pierewaai en nog twee kwartjes, zaterdag moest er een gulden per persoon voor worden neergeteld. DEN HAAG. Zaterdagmiddag zijn in Den Haag drie jongemannen aan gehouden, die later bekend hebben in de nacht van 25 op 26 juli bij een juwelier in de Spuistraat in Den Haag voor f 15.000 aan goud en ju welen en f 6.400 contant geld te hebben gestolen. OOSTMAHORN. In het restaurant op de zeedijk te Oostmahorn, waar hij sinds enkele jaren werkt, heeft de 'K.NjZ-H.R.M. vrijdagavond af scheid genomen van Klaas Toxopeus schipper van de reddingboot „Insu- linde", die na een loopbaan van 28 jaar bij het reddingswezen met pen sioen is gegaan. DEN HAAG. Koningin Juliana is voornemens op donderdag 3 septem ber een bezoek te brengen aan de tentoonstelling van de vereniging „Het Nederlandsche Rundveestam- boek" te 's-Hertogeribosch. Deze tentoonstelling wordt op 3 en 4 sep tember van dit jaar gehouden ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de vereniging. DEN HAAG. Volgens een in no vember 1963 door dc Nederlandse Stichting voor Statistiek ten behoe ve van de S.E.R. ingesteld opinie onderzoek ervaart 59 procent van de geënquêteerde volwassen en slechts 44 procent van de jongeren de va- kunliesprciding als een probleem. Zierikzeese brandweer doofde vuurtje in nieuwbouw ZIEKIKZEE, 31-7. Juist nog voor het einde van de bouwvakvakantie, kreeg het stedelijk brandweerkorps te maken met een alarm, dat een brandje gold in het in aanbouw zijn de huis Plevierstraat 27. Dank zü energiek optreden van de brand weer, onder leiding van de heer J. Quant, kon de vuurhaard snel en doeltreffend worden bestreden. Spelende jeugd bleek in het hou ten kolenhok in genoemd pand, een hoeveelheid papier, hout en snippers zeil te hebben samengebracht en dit te hebben aangestoken. Er ontstond een zeer sterke rookontwikkeling. Om half vijf werd alarm gegeven en de brandweer had slechts 3^'mi nuut nodig om uit te rukken. Gezien de vakantietijd was het opvallend dat de brandweerauto in deze korte tijd met veertien brandweerlieden was bemand. Ter plaatse werd de brandhaard met twee hoge druk- nevelstralen aangepakt, waardoor binnen tien minuten het vuur was Eeu verpleegstersliaai Een zonderlinge kostgangster heeft dezer dagen onderdak gekregen in het Artis-aquari- um. Het is een verpleegsters- haai, of misschien beter ge zegd, een „kuikentjeshaai", want verpleegsters in voorop leiding worden wel „kuikens" genoemd. En dit diertje is nog zo jong - hoogstens een jaar oud; lengte 30 centimeter - dat men eigenlijk nog niet van verpleegster kan spreken. Men hoopt echter, dat ze aan het begin staat van een lange en glorieuze carrière, waarbij ze zal uitgroeien tot een „knaap" van een verpleeg ster shaai. Deze roofvis, die in het tropische en subtropische gedeelte van de Atlantische oceaan voorkomt, moet name lijk verreweg het grootste ex emplaar van het gehele aqua rium worden. Als alles goed gaat, zal de verpleegstershaai zelfs niet van ouderdom in Artis sterven, omdat geen bas sin groot genoeg is om haar te huisvesten of althans vol doende bewegingsvrijheid te geven. Deze vissen kunnen namelijk een lengte van meer dan vier meter bereiken.' Er zullen echter vele jaren voor bijgaan voor het zover is, zo dat men zich daarover nog maar geen zorgen maakt. De ze vissen, die hun naam dan ken aan de tint van het En gelse verpleegstersuniform, zijn bijzonder goedmoedig. Het zijn bodemhaaien, die vaak in de kustwateren van Noord- Amerika voorkomen. gedoofd. De veiligheidshalve even eens gerequireerde lag edruk-spuit behoefde geen dienst te doen. Een geluk was dat bij de brandhaard weinig zuurstof komen kon, zodat er geen onmiddellijk uitbreidingsgevaar Nederlandse autorenner zwaar gewond MOSKOU, 1-8. Nadat de Brits- Russische besprekingen in Moskou zaterdag waren 'beëindigd heeft de Britse minister van buitenlandse za ken, Butler voor zijn vertrek naar Londen meegedeeld, dat Engeland aan India, Polen en Canada heeft verzocht een bijeenkomst van de leiders van de drie politieke groe peringen in Laos te beleggen op een daarvoor geschikt neutraal terrein. Hij zei dat de Russen niet ten aan zien van Laos iets willen onderne men, voordat zij antwoord hebben ontvangen op hun voorstel voor een nieuwe 14-mogendhedenconferehtie in Genève. Zoals bekend zijn Enge land en de V.S. tot deelneming aan een dergelijke conferentie bereid, mits prins Soevanna Phoema erkend wordt als premier van Laos en niet alleen maar als leider van de neu- tralistische groepering wordt be schouwd. PEKING, 2-8. De president van de Verenigde Arabische Republiek, Ga- mal Abdel Nasser, zal een bezoek aan China brengen, aldus meldt het persbureau Nieuw-China. Hij is uit genodigd door de president van de Chinese Volksrepubliek en de pre mier van dat land. Wanneer het be zoek plaats vindt, meldt Nieuw- China niet. NÜRBURGRING, 1-8. Bij de za terdag op de Nürburgring gehouden laatste training voor de 26e grote prijs van Duitsland heeft een ernstig ongeluk plaats gevonden, waarbij onze landgenoot Carel Godin de Beaufort zwaar werd gewond. De Beaufort raakte in het Adenauer bos de macht over het stuur van zijn Porsche kwijt en vloog van de weg. De Nederlander, dié al een jaar of tien aan races deelneemt, werd on middellijk naar een ziekenhuis over gebracht. Volgens de eerste berich ten heeft hij een dubbele schedel breuk opgelopen. Zij wagen werd totaal vernield. Er werden bij het ongeval geen toeschouwers gewond. Chroesjtsjov sprak met David Rockefeller MOSKOU, 1-8. Premier Chroesjt- sjef van de Sowjet-Unie beeft een gesprek gehad van 2 uur en een kwartier met de Amerikaanse finan cier David Rockefeller, president van de Chase Manhattan Bank. De Russische leider gaf de wens te kennen, dat de handel tussen de Sowjet-Unie en de V.S. zich zal uit breiden. Rockefeller zei na afloop van het gesprek op een persconferentie dat hij met Chroesjtsjef over vele zaken had gesproken, die de belangen van de V.S. en de Sowjet-Unie raken. Het gesprek was heel vriendschap pelijk maar ook buitengewoon open hartig geweest. Rockefeller woont in Leningrad een conferentie bij van Amerikaanse en Russische intellectuelen. Jongeren-vrijwilligers naar Columbia DEN HAAG, 1-8. Zaterdagochtend z\jn van Schiphcl weer achttien jon ge mensen uitgezonden door het Jon geren Vrywilligersprogramma, naar Columbia vertrokken. Hiermede komt het totaal van de Nederlandse vrijwilligers in dat land op 34. Een en twintig van hen zullen werkzaam zijn in het departement El Meta ten zuidoosten van Colum bia's hoofdstad Bogota. Ze zijn in geschakeld bij een project van de Columbiaanse „Accion Cömunal". Onder de leden van dit team bevin den zich huishoudkundigen, ver- pleegstei-s, onderwijzers en onder wijzeressen landbouwkundigen, en technici, en een administrateur. Het tweede team werkt in hjet duidelijke department Narino. Ook hier zijn de vrijwilligers ingescha keld bij een programma van de „Accion Comunal" en wel een land bouwkundig en technisch project. Onder dit team bevinden zich enige verpleegsters, een sociaal werkster en een onderwijzer. De spoorwegen hadden het druk UTRECHT, 1-8. Bij de Spoor- wegen viel zaterdagmiddag een af nemende drukte te constateren, maar de treinen hadden toch nog een be zetting van 80 tot 100 procent. Men is bij de Spoorwegen in ieder geval blij dat alles zo vlot is verlopen en dat de dienstregeling klopte. Al leen de treinen uit het buitenland hadden soms enige vertraging. De Nederlandse Spoorwegen verwacht ten dat zaterdag jl. 900.000 treinrei zigers zouden moeten worden ver voerd. Op een normale werkdag zijn er een half miljoen. De Spoor wegen hadden op drukte gerekend- Er waren reeds 15 extra treinen in gelegd, maar er zijn nog bijna 25 voor- en volgtreinen bijgekomen. AMSTERDAM. In juni zijn in Am sterdam, blijkens voorlopige gege vens van 'het bureau van statistiek dezer gemeente, 2726 verkeersonge lukken ter kennis van 'de politie ge komen. Daarvan 'hadden acht een dodelijke afloop en 'hadden 234 ern stig letsel voor de slachtoffers ten gevolge. NEW YORK, 1-8. Burgemeester Wagner van New York heeft afwij zend beschikt op een door de lei ders der New Yorkse negerbevol king gestelde eis tot benoeming van een commissie van burgers, die een onderzoek zou moeten instellen naar de beweerde wreedheden die de po litie bij het onderdrukken van de jongste ongeregeldheden in de ne gerwij ken van New York zou heb ben begaan. De politie zou van de ze commissie geen deel mogen uit maken. De negerleiders hadden deze eis gesteld als een der voorwaarden voor het herstel van de goede ver standhouding tussen de blanke en gekleurde gemeenschappen in New York. Meer passagiersvervoer door de lucht MONTREAL, 1-8. De International Air Transport Association (IATA) heeft in Montreal bekend gemaakt dat de luchtvaartmaatschappijen die lid zijn van de IATA in het tweede kwartaal van dit jaar samen 863.822 passagiers hebben vervoerd op de Noord-Atlantische routes. Dit is een toeneming van 40,5 pet. ten opzichte van de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Als belangrijkste oorzaak van de toeneming wordt de tariefverlaging beschouwd die op 1 april van dit jaar is ingevoerd. De meeste be langstelling ging uit naar 'het toeris- tenretoer New York- Londen van driehonderd dollar. Diner in Djakarta ter ere van mr. Luns DJAKARTA, 31-7. De eerste vice- premier en minister van buitenland se zaken van Indonesië dr. Soeban- drio en diens echtgenote hebben vrijdagavond ter ere van zijn Ne derlandse ambtgenoot en mevrouw Luns een diner gegeven, waaraan een zeer groot aantal personen aan zat. Minister Soebandrio heeft in een tafelrede gewezen op de goede be trekkingen tussen de Nederlanders en Indonesiërs. Er is in de jaren van de moeilijkheden veel gezegd, zo zei hij verwijzend naar het Islamitische huwelijksrecht, de onherroepelijke verstotingsformule is niet uitgespro ken. Nu kan men weer samengaan en misschien kinderen krijgen, zo voegde hij er schertsend aan toe. Minister Soebandrio zei dat de Nederlands-Indonesische besprekin gen een vlot verloop hebben gehad. Aan het einde van zijn toespraak bracht hij een heildronk uit op ko ningin Juliana. Minister Luns zegde in zijn ant woord dank voor de uitzonderlijke gastvrijheid, die Indonesië heeft ge toond. Hij zei dat president Soekar- no had gesproken over de sterke ge voelens tussen de twee volkeren. Gelukkig zijn deze gevoelens in de afgelopen jaren niet uitgedoofd. De Nederlandse minister zei met be vrediging terug te zien op de ge sprekken van de afgelopen dagen. Hij bracht een heildronk uit op pre sident Soekarno. De Chinese regering steunt de voorstellen van de Sowjet-Unie om in deze maand een conferentie te be leggen van 'de veertien landen die de Geneefse overeenkomsten over Laos getekend hebben, aldus meldt „Nieuw China". Frankrijk herdacht begin eerste wereldoorlog PARIJS, 2-8. President De Gaulle van Frankrijk heeft zondag in een radiorede gezegd, dat Frankrijk op nieuw de eenheid gevonden heeft die het toonde bij het uitbreken van de eerste wereldoorlog, nu vijftig jaar geleden. Franse soldaten in de uniformen van 1914, marcheerden van de Place de la Republique naar de Gare de l'Est. Van dit station vertrokken in de eerste zestien dagen van de eer ste wereldoorlog 21.000 treinen met meer dan een miljoen manschappen en bijna een half miljoen paarden naar het front. De Franse minister voor zaken die de oorlogsveteranen aangaan en de meeste buitenlandse attaché's woon den de parade bij. Examen voor jagers DEN HAAG, 31-7. Minister Bies heuvel (landbouw en visserij) en staatssecretaris van de Laar (O., K. en W.) zien de betekenis in van een verplicht examen voor allen, die voor een jaehtacte in aanmerking wensen te komen. Zij willen echter gaarne de voorstellen afwachten van de Jaohtraad omtrent dit vraag stuk, dat door dit college op het ogenblik wordt bestudeerd, alvorens antwoord te geven op de vraag van het Kamerlid Bruggeman (P.S.P.) of de tijd nog niet rijp is een verplicht examen in te stellen. De bewindslieden delen in hun antwoord op de schriftelijk gestelde vragen van het Kamerlid voorts o.a. mede, dat in de Nederlandse natuur reservaten over het algemeen niet een zodanig natuurlijk evenwicht is te verwachten of te bestendigen, dat ingrijpen in fauna en flora overbo dig zou worden. Bovendien vergt het belang van de landbouw, dat op gezette tijden en onder bepaalde omstandigheden de stand van ze kere diersoorten in de reservaten binnen aanvaardbare perken wordt gehouden. Overigens wordt in ver schillende natuurreservaten de jacht niet uitgeoefend. Mobiliteit van blinden ROTTERDAM, 1-8. Van 3 tot en met 7 augustus zal in het „Rynholel" in Rotterdam een congres worden gehouden over „mobiliteit van blin den". Aan deze internationale studiebij eenkomst wordt deelgenomen door geleerden uit Amerika, oost- en west-Europa. Het congres, dat ge presideerd wordt door prof. ir. R. G. Boiten, hoogleraar aan de techni sche hogeschool, laboratorium voor- werktuigkundige meet- en regeltech niek te Delft, beoogt onder meer een overzicht te geven van hulpmid delen en een inventarisatie van de problemen, die bij de mobiliteit van blinden om een oplossing vragen, met als doel te komen tot een inter nationale taakverdeling. De organisatie van het congres ge schiedt op initiatief van de „Ameri can Foundation for the Blind" met medewerking van de „Stichting technische voorlichting ten behoeve van lichamelijk gehandicapten" in Den Haag. Duitser verdronken hij liet zeilen ALPHEN AAN DE RIJN, 2-8. Zon- dagmorgen is de 53-jarige E. Kra mer uit Emden (Duitsland) met een zeilboot op de vijver* bij de zand winning aan de Verlengde Aarkade in Alphen aan den Rijn omgeslagen en verdronken. Tegen de avond is zijn stoffelijk overschot geborgen. De man was een dag tevor-en in Nederland aangekomen om zijn 16- jarige zoon bij kennissen in Alphen aan den Rijn te brengen, 's Middags zou 'hij terugreizen naar Duitsland. TengevoLge van een 'instorting in een steenkoolmijn bij 'de Zuidfranse plaats Gardanne is één mijnwerker- om het leven gekomen en één ern stig gewond. VREEMDE VERRASSING GOETHEBORG. 1-8. Een eer- zaam inirouer van de Zweed se stad CÖtheborg sloeg des morgens de ogen open, om ze prompt van verbazing weer bijna te sluiten. Het bleek hem namelijk dat hij aan zijn ene zijde zijn wettige gade, doch aan de andere een vreem de vrouw in bed had liggen. Geschokt belde hij de politie op. Deze ondervroeg de onbe kende schone slaapster, die toelichtte de vorige avond te gast te zijn geweest op een vrolijk feestje, waar zij zich rijkelijk aan geestrijk vocht te goed had gedaan. Zo rijkelijk, dat zij de eerste de beste open deur, die zij zag, was binnen gelopen, om haar roes uit te slapen in het vertrek, waartoe de deur toegang gaf. Oprapen van wandelstok kostte mensenleven AMSTERDAM, 1-8. Het oprapen van zyn wandelstok, die onder een stilstaande vrachtwagen was ge raakt, heeft het leven gekost aan dc 77-jarige heer A. van M. De vrachtwagen stond in de Zeil- straat te Amsterdam voer de ge opende brug te wachten. Op het moment dat de brug weer ging zak ken, stak de man de weg over. Daar bij verloor hij zijn wandelstok, die onder de wagen terecht kwam. Hij kroop eronder om zijn stok te pak ken. Intussen kwam het verkeer weer op gang. Ook de vrachtwagen ging weer rijden en sleurde de man tientallen meters mee. Hij was prak tisch op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Douane vangt smokkelaar TERNEUZEN, 1-8. Douanebeamb ten uit Axel hebben nabij Nieuw- Namen (Zeeuws Vlaanderen) een personenauto met 300 kilogram bo ter, bestemd voor de smokkel naar België, in beslag genomen. De be stuurder van de smokkelauto, een 26-jarige arbeider uit Laarne (Bel gië), werd tijdens zijn vlucht gegre pen en wordt in verband met het verdere onderzoek in arrest gehou den. De auto was voorzien van valse Belgische nummerplaten. Auto en boter hadden een waarde van onge veer 1.500 gulden. Zivaard op tijd terug Het standbeeld van Columbus in San Fernando (Trinidad) heeft zijn zwaard, dat een jaar geleden ver dween, terug. Dat was maar net op tijd voor de viering van ontdek kingsdag. Maandag (vandaag) wordt namelijk het feit herdacht dat Co lumbus 466 jaar geleden op Trinidad landde. De Westhoek beleefde echte ,wisselings-zaterdag' WESTERSCHOUWEN, 1-8. Vrijdag en vooral zaterdag heeft een groot gedeelte der gasten „gewisseld". Er is dus een groep vertrokken en er is weer een nieuwe gekomen. Voor de pensions betekent dit een dag van koortsachtige haast, want de slaap kamers moeten als het ware „omge draaid" worden, de dekens naar bui ten, kortom de kamers moeten een complete schoonmaakbeurt hebben. Wanneer het 's zaterdags regent is dit voor de eigenaar niet zo leuk, omdat er niets naar buiten kan. Ge lukkig komt dit maar zelden voor. De wisseling van zaterdag bracht een enorme drukte teweeg. De bouw vakarbeiders uit ons land vertrokken naar hun eigen woonplaatsen, doch de Duitse metaalarbeiders kregen va kantie en trokken in grote massa's naar de Noordzeekusten. Het eigen aardige deed zich dan ook voor, dat 's morgens de kampeerterreinen vol waren, 's middags vertoonden deze grote lege plekken, doch in de loop van de avond waren ze weer aange vuld. Het schijnt dat de toeloop naar de Westhoek groter is dan de aftocht, zodat na 't verblijf der bouwvakkers - waarvan velen meenden dat dit de top van dit seizoen zou zijn - er mo menteel weer meer mensen zijn dan vorige week. De telling van jl. don derdag vertoonde, in vergelijking met de voorafgaande donderdag, een toe name van 2600 personen. Zondag hadden de gasten een min der goede dag, omdat het strand te winderig was. In de bossen en op de wandelpaden was het echter goed vertoeven. MORGHAN, de magiër 23. Ondanks de kreten en protesten van doctor Ambrosius, dat de plaats van een geneesheer aan de zijde van zijn zieke was, verwijderde Morghan niet alleen de ge leerde uit de kamer, maar ook Aram en Silvia. „Graaf Alwyn heeft rust nodig. De op winding van de laatste uren is te veel voor hem geweest". Dat was alles wat hij zei en zij berustten er in, maar Aram kon de ge dachte niet kwijt, dat de vreemde ziekte van zijn gastheer misschien wel een andere oorzaak had dan eenvoudig oververmoeid heid. Ongeveer een kwartier later sloop hij opnieuw de kamer van de grijsaard binnen zonder precies te weten wat hij er zocht. De grijsaard lag in diepe sluimer. Peinzend keek de avonturier naar hem. Toen viel zijn oog op de beker die graaf Alwyn net half leeg gedronken had toen zijn geheim zinnige ziekte hem overviel. Dc beker was op dc grond gevallen, maar dc hoge rand had verhinderd, dat de rest*van de wijn er uit zou lopen. Nadenkend pakte Aram de beker op. Duizend veronderstellingen kwelden zijn geest, toen hij voorzichtig het vertrek ver liet. Zou men met de wijn geknoeid heb ben Dat was praktisch onmogelijk. Ze hadden er immers allemaal van gedronken. Hij werd nog volledig in beslag genomen door dit raadsel toen een spottende stem zijn naam riep, vanuit het aangrenzende vertrek. Haastig zette bij dc beker op tafel en verliet het vertrek. Maar de dienaar die een moment later binnen kwam, wierp een begerige blik op het laatste slokje van die beroemde Spaanse wijn van graaf Alwyn, dat schitterde op dc bodem van dc bokaal. DODELIJKE ONGELUKKEN STEENWIJK. Op de spoorweg overweg te Kalienkote 'bij Steen- wijk is een personenauto gegrepen door een uit de richting Zwolle ko mende sneltrein. De bestuurder van de personenauto, de 48-jarige mon teur W. Dijksma uit Giethoorn, was vrijwel op slag dood. SCHOONHOVEN. Het 4 Va-jarig zoontje van het echtpaar Van Dam uit Alphen aan den Rijn is bij het schip „Willemijntje" van zijn ouders in de Lek gevallen en verdronken. URK. De 17-jarige dekkneoht Jan Post uit Urk is even buiten het dorp op zijn bromfiets aangereden door een achteropkomende personenauto en zo zwaar gewond dat hij onder weg naar het ziekenhuis te Emmel- oord overleed. WADDENOYEN. Op rijksweg 13 ter hoogte van Waddenoyen (Geld.) is de 40-jarige onderwijzeres van de R.K. school uit Beesd, mejuffrouw P. U. L. Luijten, toen zij met haar bromfiets de rijksweg overstak, door een auto met aanhanger gegrepen en op slag gedood. HENGELO. Zaterdagavond is op de afrit van de Boekelosc brug, ten zuiden van Hengelo, de 26-jarige Turk Ahmed Subasi, die in Hengelo werkzaam was bij de Koninklijke Machinefabriek Stork, met zijn fiets in volle vaart tegen een van ï-echts komende auto gereden. De man overleed na het ongeval. GRONINGEN. Bij een aulobot- sing te Groningen is de inzittende van een bostelauto. de 21-jarige apothekers-assistent K. Hoeksema uit Groningen, gedood. Dc beide be stuurders kregen hoofdwonden cn werden overgebracht naar het aca demisch ziekenhuis. De beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. DEN HELDER. De 17-jarige F. N. is met zijn bromfiets op de onbe waakte overweg bij de Doggersvaart in Den Heldor tegen de uit Den Hel der komende elektrische trein ge botst en dodelijk verongelukt. DRIEBERGEN. De 41-jarige me vrouw J. Pannemans-Gijssen uit Utrecht, die bij een ernstig ver keersongeval op rijksweg 12 zwaar gewond werd, is in het stads- en academisch ziekenhuis in Utrecht aan- haar verwondingen overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3