marrie s mogelijkheden De gemeente Duiveland doet belangrijke grondverkopen Andere regelingen met Indonesië Grote drukte aan veer Zijpe-A. J. Folder Reünie oud-gemobiliseerden 1914-1918 STAD EN EILAND OOSTERLAND, 31-7. De gemeen teraad van Duiveland vergaderde vrijdagavond 31 juli in het gemeen tehuis te Oosterland, onder voorzit terschap van burgemeester A. A. van Eeten. Deze opende de openbare zitting, waarvan alleen de heer On 't Hoff (A.R.j met kennisgeving afwe- zitr was, met het ambtsgebed. De ingekomen stukken behelsden verschillende goedkeuringen door Ged. Staten voor grondverkopingen en o.m. voor verstrekking van t' 1000 voor inrichting van een speeltuin te Oosterland. Op een verzoek van de afd. Zee land van de Ver. van Ned. Gemeen ten tot aanwijzing van een lid voor het algemeen bestuur werd hiervoor aangewezen de heer A. Stoutjesdiik en tot diens plaatsvervanger de heer Kuijper, beiden wethouders der ge meente. Aan een verzoek van de N.V. Bouwkas voor Ned. Gemeenten om garant te zijn voor een lening van de heer J. Dorst te Oosterland, groot ongeveer f 17.500,-, teneinde hiervan een woning te bouwen in de Burg. v. d. Haverstraat, werd vol daan. De heer Overbeeke (A.R.) deed vervolgens verslag van een door hem bezochte vergadering van de Vleeskeuringsdienst te Zierikzee ge houden. Hier kwam o.m. ter spra ke de salariëring van de keurings veeartsen. Mededeling volgde dat het gebouw van de noodslachtplaats te Zierikzee eindelijk dan toch klaar is gekomen en dat de koelcel, waar het langst op moest worden gewacht ook aan de eisen voldoet. Verder dat er op zaterdagen geen keuringen meer zullen plaats vinden. Het laat ste werd ook goed gevonden door de slagers. Aan J. Vermeulen te Ouwerkerk werd een perceel tuingrond verkocht groot 627 ca, voor een bedrag groot f 940,50. Aan P.van Dijke te Oos terland een perceel bouwgrond aan de Burgem. van der Havestraat te Oosterland, groot 390 m- voor de urijs van f 3900,-, teneinde hierop mettertijd een woning te bouwen. Grond verkopen Aan B. van Engen te Assen werd verkocht een perceel grond te Ou werkerk, groot 72 ca, voor de prijs van f 540,-, onder beding dat de ko per op het aan te kopen perceel langs de Zuidstraat éen stenen af scheidingsmuur te mogen bouwen van de afkomende steen van een door de gemeentewerklieden te slo pen krotwoning, grenzende aan zijn zomerwoning, werd voldaan. Door mevr. J. Deuzeman-van Steijn te Den Haag is een verzoek ingekomen tot aankoop van een per ceel grond aan de Muyeweg te Nieu- werkerk, groot ongeveer 495 ca, voor de prijs van f 4612,50, teneinde hier op een „Bogaerswoning" te doen ver rijzen. Ook dit vond geen tegenkan ting. Ook aan M. Dalebout te Nieu- werkerk werd een perceel bouw grond verkocht groot 630 ca, voor de prijs van f 5625,-, eveneens gelegen aan de Muyeweg te Nieuwerkerk. Hierop zal een „Bouwkaswoning" gebouwd worden. Hetzelfde geldt voor P. A. Enning te Nieuwerkerk die eveneens aan de Muyeweg te Nieuwerkerk een „Bogaerswoning" zal bouwen en daartoe een perceel bouwgrond aankoopt van de ge meente, groot 630 ca, voor de prijs van f 5625,-. Ook aan J. Baas te Zierikzee is een perceel bouwgrond verkocht te Oosterland aan de Zand- stroomstraat, naast het perceel van de heer Max. Stouten, teneinde ook hierop een „Bogaerswoning te bou wen. Het perceel is groot 400 ca, waarvoor moet worden betaald f 4000.-. Ook dit werd goedgekeurd. De garagehouder Ista te Ooster land wil autobergplaatsen gaan bouwen in de buurt van zijn garage waarvoor hij van de gemeente heeft gekocht een perceel grond groot 770 ca, z.g. „achtergrond" voor f 2,50 per ca, of totaal f 1.925,-. Omdat er te Ouwerkerk practisch geen bouwgrond meer voorhanden is in het huidige bestaande weder- cpbouwplan, werd besloten van de heer A. Heule en anderen te Ouwer kerk aan te kopen een perceel grond aldaar groot 1.42.25 ha, voor de prijs van f 1,80 per ca, of in het geheel f 25.605,-. Deze grond is tot roven oogst 1969 verpacht aan A. Vijver berg te Ouwerkerk, met wie nog geen overeenstemming is bereikt in zake een eventuele pachtersvergoe ding. Daarom is verzocht de Centr. Comm. voor Onteigeningsvergoedin gen deze vergoeding te bepalen. Bij de onlangs gehouden herme ting door het kadaster bleek, dat er een strookje van de westelijke berm van de Oud Heiligeweg voor het per ceel van J. Goudzwaard Wz. te Oos terland eigendom is van Goud zwaard en dat de gemeente dit stuk je, groot 10 ca, reeds jaren in ge bruik heeft. Om aan deze ongewens te toestand een einde te maken is Goudzwaard verzocht het stukje grond te willen verkopen, waarin hij toestemde, voor de prijs van f 1,- per ca, waarvoor ook destijds zijn buurman, Joh. van der Reest, de grond aan de gemeente verkocht. De prijs die betaald wordt aan Goud zwaard bedraagt f 10,-. In het wederopbouwplan van Sir- •Jansland is gelegen een gedeelte van een perceel grond groot 800 ca„ eigenaar J. van der Velde aldaar. Deze is bereid het aan de gemeente te verkopen voor 'de prijs van f 2 per ca., of in totaal f 1.600. Dit werd goedgevonden door de raad. Even eens gelegen in het wederopbouw plan van Sirjansland is een perceel Nachtelijk strand San Sebastian zal de eerste stad in Europa zijn die een strand heeft waarvan ook des nachts gebruik gemaakt kan worden. Dit strand, „La Con- ha", zal zeer binnenkort toege rust worden met krachtige schijnwerpers. grond groot 816 ca., eigendom van de erven van de heer Anth. Capelle te Bruinisse, dat gebruikt wordt als tuingrond. Deze erven hebben be zwaren dit perceel te verkopen aan de gemeente, doch zijn wel bereid het perceel te ruilen met andere grond. De gemeente bezit in Ooster land aan de Lange Dreef een per ceel tuingrond, hetgeen in geen en kel plan is opgenomen, en 675 ca. groot is. De erven Capelle gaan ak koord met dit perceel te ruilen met dat te Sirjansland. Voor de hen min der toevallende oppervlakte ad 141 ca. nemen zij genoegen met een prijsvergoeding van f 2 per ca. of in totaal f 282. Ook dit werd goedge keurd. Door de raad werden bij grondverkoop bepalingen opgenomen o.m. inzake de termijn waarbinnen de grond moet zijn 'bebouwd. Gemeenschappelijke commissie gaat vraagstukken nader bespreken en regelen DJAKARTA, 1-8. Nederland en Indonesië zijn overeengekomen een gemeenschappelijke commissie in te stellen voor het bespreken en re gelen van financiële en andere han gende vraagstukken, zo wordt ge meld In een communiqué dat zater dag in Djakarta is uitgegeven aan het eind van het officiële bezoek van minister Luns aan Indonesië, Blijkens het communiqué zal ge noemde commissie in september in Den Haag 'haar besprekingen op technisch niveau beginnen. De twee partijen zijn overeenge komen, dat hun ministers van bui tenlandse zaken, mr. Luns en dr. Soebandrio, elkaar in de loop van het volgend jaar weer zullen ont moeten om te zien in 'hoeverre de betrekkingen tussen de twee landen zich hebben ontwikkeld. Voorts is besloten zo spoedig mo gelijk een einde te maken aan de nog bestaande discriminatie op fi nancieel en economisch gebied, ter bevordering van de economische sa menwerking tussen de twee landen. In het communiqué wordt ge zegd, dat uitvoerig gesproken is over de onverwijlde tenuitvoer legging van het in april gesloten akkoord voor technische samen werking, nadat dit overeenkom stig de door beide partijen ge dane verzoeken 2al zijn be krachtigd. Nederlandse geleerden zullen naar Indonesi ëgaan voor gespecialiseer de studies, terwijl Indonesië gast hoogleraren naar Nederland zal zen den. Repatriëring Indonesiërs Over de kwestie van de repatri ëring van Indonesiërs van de Mo- lukken, die op het ogenblik in Ne derland wonen doch die naar In donesië willen terugkeren, zegt het communiqué dat Indonesië op ver zoek werkt aan de opstelling van de nodige tijdschema's en de andere procedureregels voor een geregelde repatriëring en dat 'het resultaat te- zijnertijd ter kennis van de Neder landse regering zal worden gebracht. De twee ministers van buiteniand1- se zaken malken er met voldoening gewag van, dat de gemengde com missie, ingesteld op grond van ar tikel 22 lid 3 van de overeenkomst inzake het westelijk deel van Nieuw Guinea, met haar werk begonnen is. DE HORECABEDRIJVEN DEN HAAG, 31-7. De rentabiliteit van Horecabedrijven is in het afge- lcpen jaar teruggelopen als gevolg van een sterke stijging van de ex ploitatiekosten, die niet geheel door hogere baten konden worden ge compenseerd, aldus het jaarverslag van Horecaf. Het jaar 1963 werd voor de Ho recabedrijven gekenmerkt door een bijzonder strenge winter, een slech te zomer en grote onroerend goed- transacties. In de meeste Horecabedrijven, al dus het verslag, wordt het onroerend goed nog steeds gewaardeerd op ba sis van de kosten van vervangnig. Dit heeft als gevolg, dat schijnwin sten voor werkelijk economise he re sultaten worden gehouden. In de Nederlandse Horeca-bedrijven wordt vrijwel geen rekening gehouden met de hogere afschrijving en reserve ring, die noodzakelijk is om het in prijs gestegen onroerend goed te kunnen vervangen. Aangedrongen wordt op grotere vrijheid voor de ondernemer om zijn prijzen vast te stellen op een be drijfseconomisch verantwoord niveau Volle treinen, uit Duitsland UTRECHT, 1-8. De treinen uit Duitsland kwamen zaterdag met een kwartier zestig minuten vertraging de grens over. Dit was het gevolg van de enorme drukte: in Duitsland begonnen zaterdag de bouwvakva kanties. De Duitse treinen hadden dan ook een bezetting van 200 procent, dat wil zeggen, dat ze tweemaal zoveel mensen vervoerden als er officiëel staan- en zitplaatsen zijn. Miss Griekenland, de 20-jarige Kiraki Tsopei, heeft zaterdagavond in Miami Beach (Florida) de titel „Miss Universe" veroverd. KERKNIEUWS Ned. Hcrv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Den Haag (wij'kgem. 15): H. J. Voors, te 's-Gravenhage, laatstelijk pred. 'in Australië. Aangenomen naar Schelluinen: kand. J. D. v. Roest, die bedankte voor Scha'ïkwijk. Gcr. Kcfkcn Beroepen (c Eefde-Gorssel: D. C. Firet, Gees (Dr.). Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Mussel: 'kand. J. van Mulligen, Steenwij'k; te Ermelo: kand. P. Roos, 's-Gravcnzamlc. Deze commissie heeft tot taak de aard van de concessies en eigen domsrechten in het genoemde gebied te bestuderen. Op verzoek van de Nederlandse regering heeft minister Soebandrio laten weten, dat Indonesië bereid is tot .sluiting van een overeenkomst inzake de oorlogsgraven. LAATSTE NIEUWS Carl Godin de Beaufort overleden KEULEN, 3-8. De Nederlandse autorenner Carl Godin de Beaufort is in de neuro-chirurgische kliniek te Keulen overleden aan de gevol gen van het hem zaterdag overko men ongeval tijdens de training voor de grote prijs van Duitsland op de Nümburgring. Geen laag stof op de maan PASADENA (Californië), 2-8. De Amerikaanse geleerden hebben, aan de hand van de jongste foto's van de maan, te kennen gegeven, dat de ver onderstellingen, dat de maan door een zeer dikke laag stof bedekt is, ongegrond zyn. Zij denken dat 99 procent van het gebied, dat reeds is voorbestemd voor een landing op de maan en bekend is als de wolkenzee, geschikt zal blij ken voor dit doel. De bestudering en interpretatie van de 4.316 door de „Ranger 7" geseinde foto's, zal ove rigens naar verwachting maanden en zelfs jaren vergen. Minister Luns uit Indonesië vertrokken DJAKARTA, 2-8. Dc Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is zondagavond (plaatselijke tyd), na een officieel be zoek van acht dagen aan Indonesië, per vliegtuig uit Djakarta vertrok ken. De minister, mevrouw Luns, en zijn gezelschap van tien economische en financiële deskundigen, werd uit geleide gedaan door zijn Indonesi sche ambtgenoot dr. Soebandrio, en kele andere leden van het Indone sische kabinet en de diplomatieke vertegenwoordigers in Djakarta. In een korte verklaring op het vliegveld zei minister Luns „zeer on der de indruk te zijn" van de gast vrijheid en vriendschap, die de In donesische leiders en de bevolking tijdens zijn verblijf in Indonesië aan de dag hadden gelegd. Broer en zuster bij het zeilen verdronken WANSSUM, 1-8. Twee personen, een broer en zuster, zijn zaterdag middag in de Maas nabij Wanssum verdronken. 'De slachtoffers zijn de 19-jarige L. Francken en zijn 27- jarige zuster E. Francken, bpiden af komstig uit Wanssum, Het ongeluk gebeurde 'doordat de zeilboot waarin zij zaten, waar schijnlijk door een rukwind, is om geslagen. De jongen, die wist dat zijn zuster niet kon zwemmen, heeft vergeefs getracht met zijn zuster de 'kant te bereiken. Toen hulp arri veerde, bleken béiden reeds door verdrinking om het leven te zijn ge komen. temonnaie. Gaarne doen wij dan ook een beroep op de eventuele vinder, zich met de politie te Zierikzee in verbinding te stellen. SEROOSKERKE Bromfietser reed tegen auto Zaterdagmiddag te omstreeks 12.30 uur, had op de Serooskerkseweg, ter hoogte van de boerderij van de land bouwer H., een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer B. T .uit Breda en een brommer, bestuurd door de heer G. P. uit Steenbergen. Deze aanrijding ontstond toen de bestuurder van de personenauto het erf van de landbouwer H. opreed en daarbij geen doorgang verleende aan de bromfietser. De bestuurder van de bromfiets werd aan zijn been gewond en klaagde over pijn in zijn armen. De duo-passagier werd van de brom fiets over de auto heen geslingerd doch liep geen letsel op. De bestuur der van een tweede brommer kon een aanrijding voorkomen door snel het in de berm staand houtgewas in te rijden. Beide voertuigen werden bij de botsing eveneens beschadigd, BURGHSLUIS Jacht in moeilijkheden Vrijdagavond geraakte het Engel se jacht „Ellida" uit Glasgow ter hoogte van de Neeltje Jans Rogge- plaat in moeilijkheden. De motor raakte onklaar terwijl ook een man kement ontstond aan de tuigage. Aan boord bevonden zich 4 perso nen, allen afkomstig uit Glasgow. Een en ander was opgemerkt door een atlder jachtje dat in de buurt van de gasboei no. 3 voer. In de haven van Burghsluis aangekomen maakte dit scheepje alarm en de juist binnenvarende rondvaartboot „Westerschouwen" voer onmiddellijk uit. Ze nam het jacht dat over de eerste bank heen was gedreven op sleeptouw en bracht het de haven van Burghsluis binnen. Daar bleek dat de bemanning, drie mannen en een dame op weg waren van Oost ende naar Vlissingen, kennelijk een zeegat gemist hebben. De gealar meerde 2-eddingboot „President Jan Leis" behoefde geen dienst meer te doen. HAAMSTEDE Auto's botsten Zondagavond omstreeks 18.30 uur reed een auto over de Serooskerkse weg in de richting Haamstede. Hij werd gevolgd door een Duitse auto met drie inzittenden, afkomstig uit Recklinghausen. Door een fout, ge maakt bij 'het inhalen en mogelijke verblinding door de zon, tikte de Duitse wagen nog juist zijn voor ganger. De bestuurder geraakte de macht over het stuurikwijt en reed 60 meter verder de sloot in, waarbij de Taunus over de kop sloeg en tot een wrak werd. Twee der drie in zittenden werden voor verdere be handeling naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee ver voerd. De rijkspolitie stelde een on derzoek in. r SCHARENDIJKE Bijzonder geslaagd strandfeesl Het zaterdagmiddag op het strand nabij de Koepel door V.V.V. gehou den strandfeest was een succes. Aanvankelijk hadden 'de organisato ren nog geaarzeld1 of het feest door gang kon vinden vamvege het min der goede weer in de morgenuren, doch 's middags straalde de zon. Een honderdtal kinderen, verdeeld in drie leeftijdsgroepen bijverde zich om fraaie bouwsels, mozaïeken en •tekeningen 'in het zand te maken. Sommige mozaïeken waren wel bij zonder mooi met schelpen belegd. Nadat een jury het moeilijke werk van het beoordelen verricht had werden aan de winnaars leuke prij zen uitgedeeld. Verder werden nog enkele spelen op het strand gedaan, waarbij (eet bare) prijzen werden toegekend. Alle 'kinderen werden nog op een ijsje getrakteerd. Kortom 'het was een geslaagde middag welke bij al len, zowel kinderen a'ls organisato ren, in de smaak gevallen is. Het was weer heel erg ZIJPE, 2-8. Zowel te Zijpe als te A.J.-Polder viel tijdens het week einde een enorme drukte te consta teren, gevolg van de massale uit wisseling van gasten, die Schou- wen-Duiveland op het programma hadden staan. Traditioneel gevolg van een en ander was, dat er weer zeer lange wachttijden voorkwamen, al dient onmiddellijk erkend dat het veerpersoneel met een niet hoog ge noeg te waarderen ijver heeft ge werkt, om de „slangen" op te rui men. Opvallend was het dat het - al thans aan de Zijpse kant - vrijdag drukker was dan zaterdag. De bouw vakvakantie liep 'hier ten einde en velen gingen het eiland verlaten. Vrijdag vormde zich dan ook een file auto's tot aan de Oude dijk en vrijdagmiddag stonden de wachten den nog tot aan de opgebroken weg. Vrijdagavond werd met twee pon ten gevaren. De drukte zaterdagmor gen viel nogal mee. De auto's ston den toen even voorbij de Lange weg en zaterdagmiddag 'kon men de toe stand bijna normaal noemen. Aan de andere kant evemvel - te A.J.- Polder dus - was de toestand be paald ernstig, want hier had zich een file auto's gevormd, die reikte tot St. Philipsland. Onder de wach tenden bevonden zich talrijke Duit sers, i.v.m. het begin van de bouw vakvakantie in Duitsland. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Bruinisse Wedvlucht uit Mons. Afstand plm. 135 km. Gelost 9.20 uur. Aankomst lste duif 11.42 uur. De uitslag luidt als volgt: T. M. Dalebout 1, 3, 4, 5; P. Steketee 2, 7, 10, 18; J. Steketee 6, 12; C. Capelle 8, 11, 14; J. v. d. Spek 9, 15; A. J. IJzelenberg 13, 17, 19; J. Bal 16. Het was een zeer slechte vlucht met trage aankomst der duiven. A.s. donderdagavond inkorven voor St. Quentin. P.V. „Zicrick" Zierikzee Wedvlucht uit Mons (133 km.). Los 9.20 uur. Aankomst le duif 11.47, laatste 15 uur. C. Seybel 1, 2, 20, 21, 27, 30; J. Da lebout 3, 13, 16, 31, 32; L. Berrevoets 4, 18, 29; Gebr. Stoutjesdij'k 5, 14, 15; P. Fl'ikweert 6, 9. 19, 23, 22, 36; J. v. d. Zande 7, 25; H. Slagboom 8, 35; A. Flikweert 10; M. v. d. Wielen 11, 12, 24, 26, 34; Gebr. Schot 17; C. Stoutjesdijk 22, 28; A. M. Beirevoets 37, 38. A.s. donderdag inkorven voor St. Quentin (206 km.) van 5.30 tot 6.30 uur. P.V. „Gevleugelde Vrienden" te Zierikzee Wedvlucht uit Noyon. Afstand 240 Ook aan de veerhaven „De Val" is het - ter ontlasting van Zijpe - ook enorm druk geweest. Tot diep in de nacht van vrijdag op zaterdag werd met drie boten gevaren om de auto's naar de overkant te krijgen. km. Met harde n.w. wind gelost om 7.30 uur, Aankomst le duif 12.31. Fr. Maijs 1, 2; Fr. Regoort 3; Gebr. Krijger 4, 8, 11, 16, 17, 22, 24, 28, 32, 34; J. Verwest 5, 18, 29, 36; J. Kaaij- steker 6. 33; M. Wesdorp 7, 20, 25; Feleüs-Westenbrugge 9, 13, 14, 21. 23, 35, 38; Saman-Snijders 10, 26; J. Dekker 12; L. v. d. Hoek 15; J. C. Wesdorp 19; L. Noordijk 27; J. van Westenbrugge 30; A. Kramer 31; H. Merle 37. Vrijdagavond van 18.15 tot 18.30 inkorven voor Creil. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St, Philipsland vanaf Neufville. In concours waren 304 duiven. De snel heid van de eerste duif was 1191.48 en van de laatste 852.77. De aan komst was respektievelijk 10.50.48 en 11.36.46. Abx\ Verwijs Jz. 1, 9, 42, 43, 69; J. Zuidweg 2, 11, 12, 21, 63, 67, 72, 82, 95; J. Geense 3, 7, 53, 58, 60, 61, 77, 85, 93; A. Kot 4, 36, 50; J. Quaak 5, 6, 19, 24. 27, 30, 31, 33. 65, 66, 68, 71, 73, 74; J. Bakker 8, 18, 22, 32, 89, 97; Th. Bakker 10, 29, 59, 90, 92; W. v. Dommelen 13, 20, 39, 46. 49, 64, 88, 99, 100, 101; H. Kaashoek 14. 17, 35, 40, 76, 78, 81, 83, 84, 87, 96, 98, 102 M. v. d. Est 15, 62; J. Reijngoudt Zn. 16, 26, 41, 91, 94; Gebi\ Fonteijne 23, 25, 37; L. Vermeij 28, 34, 52, 54, 86; C. Verwijs 38, 48. 51, 70; M. Geuze 44, 45, 47, 55, 56, 75, 79, 80; P. Wagemaker 57. De Westduitse bondskanselier Ludwig Erhard, die dinsdag ver- klaard heeft, dat hij bereid is een samenkomst te hebben met de Rus sische premier Chroesjtsjef, heeft vrijdag krachtig gepleit voor betere betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en west-Duitsland. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat het huisvuil in plaats van donderdag 6 augustus 1964 op woensdag 5 augus tus 1964 zal worden opgehaald. Zierikzee, 3 augustus 1964. Bui'gemeester cn wethouders voornoemd: F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester R. VAN OMMEREN, secretaris UTRECHT, 1-8. In de Kromhout kazerne in Utrecht werd zaterdag een reünie gehouden van oud-ge mobiliseerden 1914-1918. Ongeveer 650 oud-strijders hebben aan de uit nodiging gevolg gegeven en ook nog twee dames, mevrouw J. W. Wurf- bein en mevrouw M .M. Peereijn, die in de eerste wereldoorlog als Rode Kruis-zusters hebben 'gewerkt. Het was de tweede reünie van ge- mobiliseerden uit de eerste wereld oorlog. De eerste werd in 1924 ge houden, tien jaar na de mobilisatie. Inmiddels zijn de veteranen allemaal al tussen de zeventig en negentig jaar, al viel daar in de Kromhout- kazerne weinig van te meiken. Uit volle borst werden de oude solda tenliedjes meegezongen, bij het Wil helmus stond iedereen even stram als vijftig jaar geleden en het drie werf hoera voor de koningin galmde door de cantine. Het werkcomité had het dragen van model-onderscheidingen aanbe volen en vandaar dat er in de Krom- houtkazerne een unieke collectie lintjes, kruisen en medailles te be wonderen viel. Anders stond het met de uniformen. Het comité had geschreven, dat het het dragen daarvan ook op prijs zou stellen, maar de militaire plunje was thuis bij de mottenballen achtergelaten en alle 650 veteranen waren in burger in de speciale treinen en bussen naar Utx-echt gestapt. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-8. Aangevoerd: 1651 stuks vee, t.w.: 977 vette koeien en ossen en 674 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 4,00-4,35, f 3,75-3,95, f 3,55- 3,75, varkens (levend gew.) f 2,00- 1,95-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer even groter; handel kalm; prijzen onveranderd, prima's boven notering, afloop gedrukt, worstkoeien f 3,45- •3,65 per kg. Varkens: aanvoer rui mer; handel zeer kalm; prijzen lager, vooral tweede en derde kwaliteit, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,75-1,77, slachtzeu- gen f 1,50-1,60 per kg. ZIERIKZEE Frans meisje verloor geld Een Frans meisje, deel uitmakend van de jeugdgroep uit St. Hilaire, die veertien dagen te Zierikzee ver toeft, had het ongeluk - tijdens een fietstocht - haar portemonnaie te verliezen, waarin zich al haar geld bevindt. Het meisje fietste met haar vriendin over Schuddebeurs en keerde via de Leverdijk naar Zierik zee terug. De portemonnaie bevat ongeveer 150 nieuwe franken cn en kele tientjes. Het geld is nodig voor de terugreis naar Normandië. Gelet op de vriendschappelijke banden, die ons verbinden met St. Hilaire, wil len wij op deze wijze pogen bij te dragen (ot liet opspoi'cn van dc por*- De fiets lag nog aan de kant van de weg. Marine stapte uit, hoorde ternauwernood zijn afscheidsgroet en keek niet meer naar hem, toen hij wegreed. Ze haalde de fiets over eind en besteeg hem. Terwijl ze langzaam naar huis reed, dacht ze: Wat ben ik voor een verschrikkelijk schepsel? Ik haat hem uit de grond van m'n hart en tegelijk laat ik me door hem kussen en liefkozen. Moest ik daarom terugkeren naar Holland? Om een verhouding met een ge trouwde man te beginnen? Ik schaam me voor mezelf en ik ben geen haar beter dan Emmy misschien nog erger. Thuis probeerde ze alles te ver geten en gewoon te doen, doch ter nauwernood luisterde ze naar de gesprekken van haar oom en tante. Tenslotte ging ze na een korte groet naar haar zolder-kamertje. Lange tijd lag ze in het donker naar de lage zoldering tc staren. Ik zou willen huilen, dacht ze, maar ik heb niet eens tranen. Als ze het in Waalwijk te weten'komen, zullen ze me met de vinger nawijzen. Ik moet hier weg, voor het nog erger wordt. En dan raak ik mijn goeie baan kwijt. Maar daar is niets aan te doen. Morgen neem ik mijn ontslag. Maar vrijdags bleef baas Tjeu dc hele dag weg cn Marrie wilde er niet met de personeelschef over spreken, mog minder met de procu ratiehouder, die ze een enge vent vond. Dan maandag maar, dacht ze. En het weekeind ga ik naar tante Duuk. Daar zal hij me niet zoeken. Toen Marrie vrijdagsavonds met de andere huisgenoten aan de dis zat, vroeg tante Ans: „Marrie, zou jij vanavond op willen passen? We moeten op verjaarsvisite en ik durf de kinderen toch niet goed alleen te laten." Het meisje knikte. „Ga jullie maar- gerust, want ik was toch niet van plan vanavond ergens heen te gaan. Ik vermaak me wel." „Dank je, Marrie, dat is erg lief van je," antwoordde haar tante en com Piet grapte: „Marrie, als we van 't najaar televisie hebben, mag jij voor- niks meekijken hoor." „Dat is even aardig," pareerde Marrie droog. „Ik ben gewoon ge roerd door deze vorstelijke belo ning." Marrie hielp haar tante met de afwas en zette verse koffie, terwijl de vrouw zich kleedde. Om half acht vertrokken ze en Marrie instal leerde zich rustig bij het raam met een boek, nadat ze zich een kop kof fie had ingeschonken. Ze knabbelde van de koek en begon te lezen. De bel ging over en Marrie schrok op, zo verdiept was ze in haar boek. De schemering was ingevallen, zon der dat ze er erg in had gehad. Met een sprong kwam ze overeind en in dc gang keek ze door het raampje naar de vrouw, die op de stoep stond. Zeker een bezoekster voor oom en tante, dacht ze, terwijl ze de deur- opende. „Goedenavond," zei de vrouw. „Woont hier juffrouw Laan? Mar jan Laan?" "Dat eh dat ben ik," ant woordde Marrie. „Juist, dat komt dan goed uit. Ik wou graag eens met u praten." Marrie keek haar verwonderd aan. Bij haar weten kende ze deze vrouw niet. „Wie bent u? vroeg ze, niet van plan om haar zo maar in huis te la ten. De vrouw keek haar scherp aan en antwoordde: „Ik ben mevrouw Ha gen. Of, als u dit beter verstaat: de vrouw van Fons." Marrie verbleekte, doch beheerste zich. Ze deed een stap achterwaarts en zei met een vlakke stem: „Komt u verder, mevrouw." Zwijgend sloot Marrie de deur en ging de bezoekster voor naar de huiskamer. Ze wees haar een stoel en ging zelf weer op haar plekje bij het raam zitten. Men heeft ons ge zien, flitste het in haar op. Gister avond of vorige week. Zo goed als baas Tjeu ons gezien heeft kan het andere mensen ook opgevallen zijn. „Juffrouw Laan," begon de be zoekster op afgemeten toon, „ik kom u verzoeken mijn man met rust te laten". 11 Marrie sperde haar ogen wijder open cn keek de andere vrouw ge schrokken aan. „Wat zegt u?" „U hebt me wel verslaan, veron derstel 'ik. En als u aan mijn verzoek geen gehoor wenst te geven, zal ik andere maatregelen nemen. Is dat duidelijk?" „Maar maar u draait de zaak precies om. Ik interesseer me in het minst niet meer voor Fons voer uw man. Hij is het, die me las tig valt, die me dwingt in zijn auto tc stappen en wegrijdt. Denkt u soms, dat ik het leuk vindt? Vraagt u hem maar eens, wat ik gister avond tegen hem gezegd heb. Dan hebt u meteen het juiste antwoord". (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2