DEN BOER Opruimingsprijzen! Johnson over democratische kandidaat vice-presidentschap NOG EEN WEEK fa. joh. TONEEL EN FILM Drie jaar lang niet omgaan met een meisje LAATSTE NIEUWS Kernschepen op wereldreis De komende verkiezingen in de Verenigde Staten President Johnson heeft donder dagavond op een persconferentie in Washington verklaard, dat hü geen leden van zijn kabinet of mensen, die de normale regeringsvergaderin gen bijwonen, zal aanbevelen voor de democratische kandidatuur voor het vice-presidentschap. De presi dent zei, dat hü zijn keuze te zijner tijd zal bekend maken. President Johnson heeft donder dag op een tweede - geïmproviseerde - persconferentie op het Witte Huis gezegd, dat het „in zijn ogen niet verstandig zou zijn enig lid van zijn kabinet of een ambtenaar die de normale kabinetsvergaderingen bij woont, bij de democratische conven tie aan te bevelen". Johnson had zijn standpunt mee gedeeld aan de ministers van bui tenlandse zaken, van justitie en van defensie, Dean Rusk en Robert Ken nedy en Robert McNamara en aan minister Freeman van landbouw, de Amerikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties Adlai Stevenson en de directeur van het vrijwilli gers korps voor de vrede Sargeant Schriver De verklaring sluit de kandidaat stelling voor het vice-presidentschap van Robert Kennedy, die als zoda nig het meest is genoemd uit, even als die van Mc Namara en Rusk uit. Johnson voegde er aan toe, dat de lijst van kandidaten voor het vice- presidentschap thans als gevolg van zijn besluit aanmerkelijk is ver kleind. „Ik blijf de grootste zorg besteden aan de keuze van de man die ik zal aanbevelen. Ik zal mijn besluit op het juiste ogenblik bekend ma ken. Humphry en Mc.Cartley De kansen van de senatoren Humphry en Mc.Carthy uit Minne sota zijn door het bekend worden van Johnsons besluit gestegen. Sena tor Humphry geniet de voorkeur van talloze afgevaardigden naar de con ventie in Atlantic City, die op 24 augustus wordt geopend. Oude voorwerpen BEZIERS (Z-Frankrijk), 30-7. Duikers hebben voorwerpen uit een ongeveer drieduizend jaar oude boot (uit de tijd van 1300-1000 voor Christus), die indertijd nabij het huidige Beziers, in Zuid Frankrijkis gezonken, omhoog gebracht. Hieronder bevinden zich een driehonderdtal koperen en bronzen staven, tachtig bijlen en een vijftig zeer goed be waard gebleven armbanden. Deskundigen menen dat dit het oudste lorak van een schip is, dat ooit ter hoogte van de Franse kust is ontdekt. Het lijkt thans waarschijnlijk dat Johnson met het bekend maken van zijn voorkeur niet zal wachten tot woensdag 26 augustus, de dag waar op in Atlantic City de twee demo cratische kandidaten zullen worden aangewezen. Waarnemers zien het uitschakelen van Robert Kennedy niet als een volledige verrassing. Wel schijnen de betrekkingen tussen de Ameri kaanse president en de minister van justitie na een periode van verkoe ling begin dit jaar te zijn verbeterd. maar Johnson zou niet gewild heb ben dat de campagne wordt beheerst door de kwestie van de burgerrech ten. Hij zou geen man naast zich willen hebben waardoor hij het ver lies van de zuidelijke staten riskeert zo menen zij. Als mogelyke kandidaten voor het vice-presidentschap noemden waar nemers ook burgemeester Robert Wagner van New York, gouverneur Brown van Californië en senator Muskie van Maine. Ingezonden mededeling TELEFOON 2345 Herten tvillen niet verhuizen MAASLAND, 30-7. In Maasland is men al enkele dagen bezig met het vangen van de vijftien damherten, die uit het oude hertekamp van het dorp naar een nieuw kamp moeten worden overgebracht. De dieren schijnen evenwel niets voor de ver huizing te voelen, want ze weigeren zich te laten vangen. Telkens als men een hert tracht te pakken springt het over zijn belager heen en neemt weer de benen. De stich ting „Hertekamp Maasland" heeft al bij verscheidene dierentuinen om raad gevraagd, maar tot nu toe is er niemand die de vangers een goede methode aan de hand heeft kunnen doen. De hertenjacht is niet hele maal zonder gevaar, want een van de vrijwillige gemeentelijke herten vangers loopt al met zijn hoofd in verband, doordat hij van een over springend hert een trap in het ge zicht kreeg. Alle moeite is echter niet hele maal onbeloond gebleven, want gis teren is men er met behulp van net ten in geslaagd zes damherten te vangen. Verdere pogingen heeft men evenwel opgegeven in afwachting van iemand die een goede vangme- thode aan de hand zal kunnen doen. Verdovende middelen kan men niet toepassen, meent men in Maasland omdat deze schadelijk zouden zijn voor de gezondheid van de dieren. De herten moeten naar een nieuw kamp worden overgebrachtomdat het oude kamp te vochtig is. Aanwijzing in jongensnioord Spanje SAN SEBASTIAN, 30-7. De Spaanse politie heeft thans enige kleine aanwijzingen over de toe dracht van de moord op de 17-jarige Jaap Freiling uit Leiden. Zij is in de eerste plaats tot de conclusie ge komen, dat de jongeman in Frank rijk een lift naar Spanje heeft ge kregen en dat hij bij de passencon- trole in San Sebastian niet uit de wagen is geweest waarin hij mee reed. Men beschikt ook over vinger afdrukken van de vermoedelijke da der, namelijk op de met bloed be vlekte geldstukken die zijn gevon den in het koffertje dat aan het slachtoffer heeft toebehoord. De bloedvlekken op het geld zijn niet van Frijling en blijkbaar van de moordenaar, waaruit men afleidt dat aan de moord een worsteling vooraf is gegaan. Scheepvaartberichten Esso Den Haag (t.), 30-7 te Lavera. World Hill (t.), 30-7 te Albany. „De rode kaperkapitein" Zaterdagavond 1 augustus a.s. wordt in bioscoop hotel Bom te Haamstede vertoond de kleurrijke film „De rode kaperkapitein". De sterren in deze avontuurlijke en ro mantische film zijn Burt Lancaster, Nick Cravat en Eva Bartok. Het verhaal speelt zich af op de tropi sche zeeën. Kapitein Vallo is een kaperkapitein die te maken krijgt met oorlogsgaljoens die op weg zijn naar eilanden in de Caraibische zee om daar een rebellen-opstand te on derdrukken. Hij neemt zelfs de afge zant van ide koning gevangen, raakt vervolgens verliefd op een mooie inlandse, allemaal ingrediënten dus voor een pittige piratenfilm ,dde het in deze vakantietijd zeker wel zal doen. ONDERWIJS Chr. Middenstandscursus Chr. Middenstandscursus Zierikzce Geslaagd voor het middenstands examen 1964 de dames: R. C. Deur- loo, Zierikzee; P. P. van Klinken, Ouwerkerk; L. de Jonge, Brouwers haven; C. M. A. Kouijzer, Zierikzee; C. L. P. M. Plaum, Zierikzee; A. Ribbens, Zierikzee; C. J. Smalheer, Zierikzee; J. M. Visse'r, Renesse; A. J. Kesteloo-Heijboer, Nieuwerkerk. En de heren: G. B. M. A. Henning, Zierikzee; L. A. Kraak, Sirjansland; A. Radewalt. Nieuwerkerk; A. v. d. Sluis, Zierikzee; C. J. Hanson, Ei kerzee; A. A. de Nooijer, Brouwers haven; C. J. Slager, Brouwershaven; J.,Hagesteijn, Noordgouwe; W. J. C. Verhulst, Zierikzee. Afgewezen: 7 kandidaten. GRONINGEN, 30-7. - De officier van justitie bü de rechtbank in Groningen, jhr. mr. Van der Wijck, heeft tegen een 18-jarige inwoner van Emmeloord wegens diefstal een jaar gevangenisstraf (waarvan vier maanden voorwaardelijk) geëist met de bijzondere voorwaarde dat hij in de proeftijd van drie jaar zich niet meer mag bemoeien met een 17-jarig meisje, eveneens uit de Noordoostpolder. Samen hadden zij driehonderd gulden gestolen bü prof. A. G. de Wilde in Haren (Gr.), waar het meisje als dienstbode werkte, tegen het meisje eiste de officier drie maanden tuchtschool voorwaardelyk. De diefstal gebeurde begin mei in een weekeinde toen de familie weg was. De jongeman de 18-jarige Auke J. B. dook plotseling op in het leven van de 17-jarige Sieberdina J. Auke bleef het weekeinde in het fraaie herenhuis in het Wassenaar van het noorden. Zü kwa men tot de slotsom dat zü samen de wereld in moesten trekken en namen daartoe even wat geld mee (driehonderd gulden). Allerlei steden in ons land deden zü aan op hun reis. In Rotterdam vonden ze dat een auto het reizen zeer zou vergcmakkelüken. Auke stal dus een auto in de Maasstad. In de buurt van Emmeloord een bezoek aan de geboortestreek hoorde ook bü de trip door eigen land wist de politie het tweetal te vinden. Het meisje kreeg van de officier van justitie een ernstige waarschuwing. „Jc gaat jc ondergang tegemoet met dat mannetje", zei hü ernstig. Mijnwerkers gelokaliseerd CHAMPAGNOLE, 31-7. Twee van de vijf vermisten in de kalksteen- groeve van de Mont Rivel bü Cham- pagnole zouden vanochtend gelokali seerd zyn, nadat men de gehele nacht had getracht via klopsignalen con tact met de nog vermisten te krij gen. De twee mannen hebben op deze signalen gereageerd. Vis sterft in de Maas VENLO, 31-7. De inspecteur van de volksgezondheid in Limburg heeft gewaarschuwd tegen het zwemmen in de Maas in verband met de abnormaal sterke verontrei niging en de vissterfte in de rivier. Vooral bij de stuwen van Belfeld en Sambeek hebben zich grote concen traties van dode vis voorgedaan. Vrachtwagens hebben dode vis weg gevoerd, die elders is begraven. Sommige veerponten maken de eer ste vaart in de oohtenfd zonder pas sagiers, alleen om de dode vis kwijt te worden, die tegen de vaartuigen was aangedreven. Aangenomen moet worden, dat de vissterfte nog steeds verder om zich heen grijpt, zo lang niet een grote hoeveelheid reger. in het stroomge bied van de Maas valt en de rivier krachtig wordt doorgespoeld. De kiosk van het strandpastoraat, waarin heel wat omgaat nu het toeris tenseizoen in de Westhoek op volle toeren draait. Het is een kleine centrale van waaruit allerlei (goede) draden lopen naar de mensen, die hier t-delijlc verblijven. Hier niet louter zakelijkheid, maar een zich richten op de ander om te helpen en te dienen. Dat zegt wel wat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). LAND- EN TUINBOUW Graanverschepingen Schade tarwestengelgalmug in rivieren-klei gebieden WASHINGTON, 31-7. Drie door kernenergie aangedreven schepen van de Amerikaanse marine zullen vandaag (vrijdag) voor een wereld reis uit de haven van Gibraltar ver trekken, zo is meegedeeld door de Amerikaanse marine. Het zijn het vliegdekschip „Enterprise", de krui ser „Long Beaoh" en het fregat „Bain'bridge". Het is de eerste wereldreis van dergelijke oppervlakteschepen. Een Amerikaanse atoomonderzeeboot, on der water varend, heeft reeds eerder een wereldreis gemaakt. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de tegen Zuid-Vietnam en de V.S. gerichte Cambodjaanse beschuldigingen, dat Cambodjaanse dorpen in het grensgebied vanuit de lucht met giftig poeder bestrooid zijn waardoor talrijke slachtoffers waren gevallen, van de hand gewezen. Orgel voor spastische kinderen WEESP, 30-7. De patiëntjes van het Goois kinderziekenhuis te Hui zen zullen een miniatuur draaiorgel ten geschenke krijgen, dat is be doeld om de spastische kinderen op prettige wijze te helpen hun spieren beter te ontwikkelen. Het orgel is een geschenk van de burgerij van de gemeenten uit het Gooi van de Nederlandse kring van draaiorgel vrienden. Op een veertiental zater dagen hebben draaiorgels uit het Gooi en andere gemeenten onder andere uit Purmerend en Utrecht in de Gooise gemeenten en die van de Vechtstreek op straat gedraaid voor dit doel. De draaiorgels hebben na aftrek van de kosten een batig saldo bijeen gedraaid van f 3.343 en de bekende orgelrestaurateur uit Am sterdam de heer G. Perlee, heeft nu een miniatuur or gel gebouwd dat op zaterdagmiddag S augustus in een speciale kindermiddag aan de ge neesheer-directeur van het Goois kinderziekenhuis zal worden aange boden. Aartsbisschop Kaapstad over de apartheid KAAPSTAD, 30-7. De Anglicaanse aartsbisschop van Kaapstad heeft donderdag Zuid-Afrika's rassenpoli tiek als „immoreel" bestempeld. Het gevangen zetten van mensen zonder vorm van proces en de terdoodver oordelingen noemde hij „barbaars". Een massaal protest van over de ge hele wereld toonde dat het Zuid- Afrika was dat in de recente sabo- tageprocessen van Rivonia schuldig bevonden werd, en niet de acht be klaagden die levenslang kregen, zo schreef aartsbisschop Robert Seliby Taylor in het 'kerkblad „Goede Hoop" Kleuter verdronken GORKUM, 30-7. Duikers van de Gorkumse vaar- en duikersehool hebben donderdagmiddag omstreeks half zes in een grote vijver achter de A. van Leijenbungstraat het lijkje opgehaald van de driejarige Gepke Magdaliena van der Wal, wonende aan dezelfde straat. Het kind dat 's morgens omstreeks elf uur werd' vermist is vermoedelijk tijdens het spelen te water -geraakt en verdron ken. SPORT KORFBAL Veteranen-kor fbalwedstrijd De door de zeer slechte weersom standigheden uibgestelde korfbal wedstrijd tussen de veteranen- twaalftallen van Zeemeeuwen en Burgh -is nu vastgesteld op a.s. za terdag 1 augustus des avonds om zeven uur op het oude Zeemeeu wen - terrein achter de „Brouwerij". De recette is bestemd voor „Sport steunt Zonneveld", zodat een bezoek zeer zeker aanbevolen mag worden. naar India NIEUW DELHI, 30-7. De Ver enigde Staten versnellen de ver scheping van graan naar Indië op dringend verzoek van de Indische regering in verband met toenemen de schaarste en snel stijgende prij zen. Dit heeft de Amerikaanse am bassadeur in Indië, Chester Bowles, bekend gemaakt. In het volgende halfjaar zal vier miljoen ton graan verscheept wor den en Amerikaanse deskundigen zullen behulpzaam zijn bij de distri butie van het graan. In de Indische hoofdstad, Nieuw Delhi, onderzoekt de politie of de handel zich aan illegale voorraad- vorming schuldig maakt. Makarios over Cyprus ATHENE, 30-7. De Cyprische pre sident, aartsbisschop Makarios, heeft donderdag op een persconferentie in Athene medegedeeld, dat de Griekse regering en hijzelf zijn over een gekomen het Cyprische vraag stuk, ter sprake te zullen brengen "in de komende zitting van de alge mene vergadering der Verenigde Na ties. „De regering en ik hebben beslo ten dan de eis te zullen stellen dat aan de Cyprische republiek volledige onafhankelijkheid wordt verleend, opdat het volk zich in volkomen vrijheid over zijn (staatkundige) toekomst zal kunnen uitspreken", aldus Makarios. Zierikzee BliRGERLIJKE STAND Geboren. 24 juli Jan, z. van Jan Cornelis Pannekoek en Fransi- na Janna Peute (Zieri'kzee)25 juli Jacobus, z. van Leen'dert de Jonge en Roza-lina Mood (Bruinisse); 26 juli Adriaan, z. van Johannes Hage en Maria Pieternella Panikow (Dui- veland); 29 juli Pieter Aürdaan. z. van Johannes Jan Hoogstrate en Cornelia Maria Kole (Zierikzee); 29 juli Wilhelmina Jdbina, d. van Maarten Olivier Hanse en Elizabeth Dirkje Kooman (Westerschouwen). Overleden. 25 juli Abraham Geelhoed, 79 jaar, echtg. van Toon tje Catharina de Waaij (Amsterdam); 28 juli Cornelus Ziwager, 88 jaar, geh. gew. met Maria Koopman (Dui- veland). DEN HAAG, 30-7. De tarwesten gelgalmug heeft behalve in Gronin gen ook schade aangericht in het ri vierengebied van Gelderland, in de rivierkleigebieden van Utrecht, Zuid en Noord-Holland en in de Haarlem mermeer en omliggende polders, zo heeft minister Biesheuvel (land bouw) meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid ir. J. Baas (V.V.D.). In Groningen, voornamelijk bet Oldambt, zijn enige honderden hec taren ernstig aangetast (opbrengst derving 70-100 pet.), enige duizen den hectaren licth tot ernstig (op brengstderving 30-70 pet.). Het rivierkleigebied van Gelder land -Jfertoont ongeveer hetzelfde beeld, zij het dat. ernstige aantas ting in iets mindere mate voorkomt. In de rivierkleigebieden van Utrecht, Zuid-Holland en Noord- Holland en in de Haarlemmermeer KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voorthuizen (vak. L. Brasser): R. E. Kuus, Linschoten. Beroepen door de Gen. Synode tot predikanten voor buitengew. werk zaamheden: A. als gevangenispred. te Den Haag: G. Nutbey, Vught; B. als geest. verz. jeugdgevangenis te Vught: H. A. v. Herwaarden, Koude- kerke; C. a'ls legerpred.: -kand. drs. C. A. ter Linden, Benson-Oxford- sfliire (Eng.); D. als zendingspred. voor aibeid t.d.v. de evang. kerk in Kameroen: kand. G. Stegeman, Aangenomen bet beroep van de Gen .Synode, als pred. -voor buiten gew. werkz. (radiopastoraat)H. Noordertmeer, Peize (Dr.). Bedankt voor Emmen (7e pred.- pl.): E. J. N. Kronenburg, Hellen- doorn; voor Harskamp: T. Langerak, Vinkeveen. Ger. Kerken Beroepen te Geesteren-Gelselaar: kand. J. Kroeze, Kampen; te Zuili- chem-Gamerenkand. J. Dethmers, Amsterdam-Zuid. Beroepen te Draohtstercompagnie: J. v. d. Schaft, laatstelenk vrij gem. pred. te Murmerwoude-Oenkerk. Bedanlkt voor Driebergen-Rijsen- burg: dr. M. Feitsma, Emmen. Chr. Ger. Kerken Ds. C. Langerak te Veenendaal •heeft bedankt voor een benoeming tot legerpredikant in lang verband. en omliggende polders zijn in totaal enige honderden hectaren ernstig, enige honderden hectaren matig en wederom enige honderden hectaren licht aangetast. Gezien de totale met tarwe en gerst bebouwde oppervlakte (in Gro ningen 'bv. 50.000 ha.) kan niet wor den gesproken van een misoogst, die gehele gebieden treft, zo zegt minis ter Biesheuvel. In Rochonviller, nabij Metz, zijn woensdag drie mijnwerkers omgeko men, toen zij iji een ijzerertsmijn onder neerstortend gesteente bedol ven werden. OVERDENKING VREUGDE „Wees altijd blij, en laat alle mensen delen in je vreugde". Mis schien is dit niet de letterlijke tekst van Paulus aan de Filippenzen (4 4), maar zo mag zijn gedachte toch ook wel weergegeven worden. Niet voor iedereen is bet altijd zo gemakkelijk om blij te zijn en vreugde te vinden in het leven. In deze vakantie-tijd zoeken we zon en zee, en we zijn 'blij als we goed weer treffen. Zo moeten we ook allen eerst de zonkant van het leven zoe ken: de schaduwkant komt vanzelf. Op verschillende manieren 'kun nen we dan de vreugde in het leven vinden. Na enkele borrels bijv. heb je lol en ben je praatizamer als an ders, misschien zelfs praatziek. Je kunt er ook plezier in hebben dwars of baldadig te zijn. Je -kunt ook ple zier hebben in „humoristische" op merkingen die een ander kleineren of kwetsen. De echte vreugde heeft echter de goedheid als baar diepste bron. De ware vreugde bestaat in het ge lukkig maken van anderen, en daar om zullen wij er altijd voor moeten zorgen, dat onze eigen vreugde over slaat op anderen en prettig is voor die anderen. Slechts het water dat wij te drinken gaven, zal ons verkwikken. Slechts bet brood, 'dat wij te eten gaven, zal ons verzadigen. Slechts het gewaad dat wij wegschonken, zal ons bekleden. Slechts het woord dat leed verzachtte, zal ons troosten. Slechts de zieke die wij bezochten. zal ons genezen. Slechts de gevangene -die wij verlosten, zal ons bevrijden. (T.C.) Voor 55 jaar.... DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ZIERIKZEE. Met „Kunst en Eer" aan boord maakten tientallen stad genoten per „Schelde II" een ple ziertocht naar Vlissingen. BROUWERSHAVEN. De heer J. H. Secrève concerteerde op het nieuw ingebrachte orgel van de Ned. Hervormde kerk. SCHUDDEBEURS. Met medewer king van enkele „Kunst en Eer"-le- den gaf de mannenzangvereniging „Luctor et Emergo" een geslaagde uitvoering. DUIVENDIJKE. Aan de zeedijk in Den Osse kwam een hert aanzwem men. Een tweetal dijkwerkers heeft zich over het dier ontfermd en het tijdelijk gestald in een schuur. BRUINISSE. Een tweetal jongelui die er met een roeibootje op uittrok ken hebben de gehele nacht op een zandbank moeten doorbrengen. ZIERIKZEE. Goede voortgang wordt gemaakt met de bouw van een nieuwe concertzaal en een graan- beurs. DUIVELAND. Het uiterst natte weer doet de hQop op een goede oogst vervliegen. De tarwe blijft groen en de erwten en bonen staan er slecht voor. ZIERIKZEE. Het ziekenhuis in de Manhuisstraat heeft een isoleerin richting gekregen i.v.m. verschillen de choleragevallen in het land. NOORDGOUWE. De burgemeester heeft ingevoerd uit Alzey in Rhein- hessen (Duitsland) een raszuivere Saanenbok en geit. ELLEMEET. Bij de landbouwer de heer J. wierp een zeug niet min der dan 18 jongen, waarvan er 15 in leven bleven. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur ds. As sendorp. 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Serooskerkc: 9.30 uur ds. Westerhof. Burgli: 9 uur (jeugddienst) en 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur (bed. H.A.) ds. Boer. Renesse: 9 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 10.15 uur ds. Van Liere. Scharendyke: 9.30 uur ds. Roodenburg, 7 uur interk. zang- dienst in de geref. kerk. Brouwers haven: 10 uur mej. Heinen, Zierik zee. Zonnemaire: 11 uur ds. Rooden burg. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Kel- ling. Dreischor: 11 uur ds. Kelling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Zonneveld Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst 6.30 uur ds. Van Roon, Ermelo. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. G. Sam- som, Rotterdam-Feijenoord. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee; 10 en 5 uur ds. IJ. J. Tic- mersma, Vlaardingen. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. Hoogsteen, 5 uur ds. C. W. Thijs. Renesse: 7 uur ds. Thijs. Scharend\jke: 10 en 3 uur ds. G. H. Homans, Eindhoven. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- zel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huizer. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. T. Kamper, Zcetermeer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Baas, 's-Gravenhage. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 cn 3 uur ds. B. Telder, Breda. Haamstede: 7 uur ds. Telder (in de chr. geref. kerk). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 3 u ds L. S. den Boer Sassenheim. Kerkwerve: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. A. Hilbers, Zwolle. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Hilbers. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. den Boer. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10 ,2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiügingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholickc Kerk Zierikzee: 7.30 en 10 uur Eucharis tieviering (in de week te 7.15 cn 8 uur), 19 uur Lof. Haamstede: Eucha ristieviering te 7.30, 9, 10.30 en 19 uur. Renesse: 8, 9.30 en 10.30 uur. Anglicaanse Kerk Nieuwerkerk: 10.30 uur communie dienst in de Nederlandse laai in het voor dat doel ter beschikking ge stelde kerkgebouw van de Kath. Apostolische Gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7