Hoe doden röntgenstralen kankercellen SKODA marrie s mogelijkhed en 2000m 20% 825k9 VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN Verenigde Staten werken aan „Gemini" (maan)-projekt Normbedrag onderhoud woningwetwoning Tomaten rijpen (te) snel Rusland wil niet mee betalen aan V.N.-operaties ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 juli 1964 No. 19624 Ingezonden mededeling Het bestralen van een kankerge zwel met röntgenstralen, is een te genwoordig alom bekende behandel methode, waarvan velen beslist ge hoord hebben. Natuurlijk zijn er op medisch ge bied heel wat duigen, waarvan wij leken niet veel begrijpen en dat zal ook wel het geval zijn met dit be stralen van kankergezwellen met röntgenstralen. We vragen ons da delijk af: wat doen die stralen en hoe vernietigen ze die kankercel len? l.eken die wel eens wat meer op dit gebied hebben gehoord, zullen zich bovendien afvragen hoe dat kan, want kanker wordt vernietigd door röntgenbestraling, maar wan neer je gezond weefsel met een te grote dosis X-stralen lastig valt, dan krijg je juist kanker. Hoe zit dat nu? Een splijting Het is een zeer diepgaande vraag, waarop ook vele geleerden het ant woord maar niet zo wisten. Er is een team van wetenschappelijke on derzoekers, onder leiding van nie mand minder dan de Nobelprijswin naar prof. dr .Otto Warburg aan te pas gekomen om dit te onderzoeken en een verklaring te kunnen geven van wat er nu precies gebeurt. Een heel belangrijke ontdekking was, dat de ufatermoleculen in een weefselcel in stukken gespleten wordt, wanneer deze wordt getrof fen door de stralen. De stukjes zijn dan in staat om waterstofperoxyde te maken. Reeds sinds lang vermoedde men, dat het door de bestraling op die manier ontstane waterstofperoxyde in staat is om de celkern aan te tastenwaardoor de kankercel tot afsterven wordt gebracht. Proef op de som Maar om dit met zekerheid te kunnen vaststellen dienden eerst verschillende proeven te worden ge nomen. Prof. Warburg werkte met twee groepen muizen die beide kan- kergezwellen hadden. De ene groep werd met röntgenstralen behandeld, terwijl de tweede groep niet werd bestraald, doch behandeld werd met waterstofperoxyde en wel in een hoeveelheid en vorm, die overeen kwam»met wat anders zou zijn ont staan door bestraling. De resultaten waren bemerkbaar aan een teruglo pen van de grootte van het gezwel. Nu bleek, dat de resultaten elkaar dekten. Men mocht derhalve vast stellen, dat het de invloed van het waterstofperoxyde op de celkernen is, dat leidt tot het succes van de bestralingsmethode. Men heeft echter ook ontdekt, dat de cellen een werkzame stof - het ferment katalase - bevatten. Deze stof is in staat waterstofperoxyde te vernietigen en alle activiteiten van deze waterstofperoxyde tegen te werken. Beter resultaat Het vermoeden kioam op, dat iva- terstofperoxyde nog veel gemakke lijker grote verwoestingen in het kankerweefsel kan aanrichten wan neer men in staat was de werking van deze katalase te remmen of ge heel teniet te doen. De uitwerkirtg van de bestraling zou op die ma nier belangrijk kunnen worden op gevoerd. Het onderzoekersteam wist door toediening van verdund blauwzuur aan de cellen deze katalase buiten werking te stellen en het bleek in derdaad juist te zijn. Op deze wijze behandelde kankerweefsels werden weer op twee manieren behandeld en wel door bestraling of door toe diening van waterstofperoxyde en inderdaad, de wijze waarop de cel len bleken aangetast was aanmer kelijk erger. Uit deze onderzoekingen is duide lijk gebleken, dat de beschadiging der cellen bij röntgenbestraling het gevolg is van het tijdens de bestra ling in de cellen ontstane waterstof peroxyde, dat de celkernen aantast. Dan is er nog de stof katalase, die de grote vijand is van het waterstof peroxyde en de aanwezigheid van deze stof toont aan, dat slechts de in de cel zelf opqewekte waterstof peroxyde in staat is de celkern aan te tasten en de beschadigingen aan te richten, aangezien alle buiten de cel ontstane waterstofperoxyde op weg naar de celkern de katalase moet passeren en dan reeds onscha delijk wordt gemaakt. Aangetoond Wanneer men proefdieren besmet te met kankercellen die eerst met röntgenstralen waren behandeld, werd de ziekteontwikkeling ernstig vertraagd. Maakte men gebruik van kankercellen die met waterstofper oxyde waren behandeld, dan bleek, dat de vertraging in de ontwikke ling van de ziekte aanmerkelijk min der was dan bij bestraling. Het werk van de katalase was zo duide lijk aantoonbaar. Bij deze onderzoekingen kwam duidelijk vast te staan, wat er ge beurt bij bestraling met X-stralen. Dat het waterstofperoxyde verant woordelijk is voor de vernietiging van de kankercellen. Men heeft een duidelijk inzicht gekregen in de aan wezigheid en de werking van de fermentstof katalase, kortom deze onderzoekingen verbreden onze kijk en onze wetenschap van de inwer king van stralen op levende wezens. En tevens bestaat de mogelijkheid, dat uit deze onderzoekingen aan knopingspunten tevoorschijn komen voor medicistralenbiologen en bio chemici, die het lien mogelijk ma ken de kanker nog effectiever te bestrijden. Dr. H. E. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Omhet tekort aan apothekersassistenten volledig op te heffen is het nodig drie jaar lang ongeveer 900 1000 nieuwe krach ten jaarlijks op te leiden,, aldus een conclusie, uit een enquête naar het tekort aan apothekersassistenten naar jaargegevens over 1962 en uit de voorlopige gegevens die bekend zijn over 1963. EMDEN. Het Amerikaanse boor eiland „Mr. Louie", dat op 12 juni in de Noordzee bij het eiland Juist- op een diepte van ongeveer 3000 me ter een gasbel heeft aangeboord, zal binnenkort op 2,5 'kilometer ten noorden van de oude hoorplaats een nieuwe boring uitvoeren, zo heeft ihet Noordzee-consortium meege deeld. ARNHEM. „Het Russisch voorstel inzake een permanente vredesmacht van de Verenigde Naties verdient als tussenstap naar een internatio nale vredesstructuur positieve over weging". al'dus de wereldfederalis- tenbeweging Nederland in een aan minister Luns gezonden brief. De brief behandelt ook risico's die aan het Russische plan verbonden zijn. VENRAIJ. De rijkspolitie van Grubbenvorst heeft in de bossen in de omgeving een automobilist aan gehouden die op vreemde wijze bij zijn auto aan het scharrelen was. Het bleek een Duitser te zijn, die bezig was ongeveer duizend pakjes boter en 25 potjes poederkoffie in zijn auto -te verstoppen. AMSTERDAM. In verband met het hereiken -van de pensioengerech tigde leeftijd zal Klaas Toxopeus, schipper van de motorreddingsboot „Insulinde" te Oostmahorn, 1 augus tus met pensioen gaan. Tot zijn op volger is benoemd de stuurman van de „Insulinde": S. Zeeman. SCHIPHOL. De Russische akteur A'kim Tamiroff, die o.a. een rol ge speeld heeft in de film „Het proces" is vanuit Moskou op Schiphol aan gekomen om de rol van bakker brandmeester te spelen in de film van PUaul Cammermans, die thans de definitieve titel „Spuit elf" heeft gekregen en waarvan de opnamen in Thorn (Limburg) worden gemaakt. DEN HAAG. Minister Biesheuvel (landbouw en visserij) heeft afwij zend beschikt op een verzoek van het Landbouwschap om een kool zaadregeling voor de door de tarwe- stengelgalmug getroffen gebieden. DEN HAAG. De met de K.L.M. samenwerkende Venezolaanse lucht vaartmaatschappij Viasa zal met in gang van 1 augustus een wekelijkse dienst Caracas-Aruba-Miami openen Deze dienst zal in beide richtingen worden gevlogen op zaterdagen met een Convair 880 straalvliegtuig. DEN HAAG. De algemene verga dering van aandeelhouders van de V.N. Nederlandse Gasunie heeft met ingang van 1 oktober ir. J. van Dam van Isselt benoemd tot hoofddirec teur. DEN HAAG. Een garnizoenszie kenzaaltje in de Generaal de Bons kazerne in Grave is gesloten omdat de atmosfeer er niet zo fris was. Van de aan het zaaltje grenzende dou cheruimte en het toilet is vermoe delijk de riolering verstopt. AMSTERDAM. In een loods van de Nederlandse spoorwegen aan de Panamakade in het oostelijk haven gebied van Amsterdam, waarin lompen liggen opgeslagen, is brand uitgebroken. DEN HAAG. In de Ridderzaal in Den Haag heeft woensdagochtend'de internationale prijsuitreiking van de Europese opsteller.- en tekeningen wedstrijd plaats gehad. ELBURG. Bij een botsing op het kruispunt Flevodijk en de weg naar Elburg aan het Veluwemeer tussen een bromfiets en een vrachtauto is de 56-jarige H. B. L. uit Amsterdam om het leven gekomen Ingezonden mededeling Cijfers die getuigen van de enorme trekkracht van de Skoda Combi en de Skoda Super. Ideale wagens voor de caravanner.Vraag 't overzicht van trek- krachtgegevons bij uw Skoda-dealer. oon volllgo keuzo ook voor uvt vacantia Geheel compleet vanaf f 4990.— Super f 5250.— Combi f 6395.— H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN DEALER? Autobedriif IJ. T. WANDEL, Zuidsfraaf 10, Nieuwerkerk, tel. 482 ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM DEN HAAG, 29-7. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft de gemeentebesturen medege deeld, dat de normbedragen, die voor de onderhoudskosten en voor de algemene onkosten als jaarlijkse exploitatiekosten voor woningwet woningen in aanmerking worden ge nomen, zijn verhoogd. De verhoging, die geldt vanaf 1 juli 1964, bedraagt f 25 voor de on derhoudskosten en f 4 voor de al gemene kosten. Met ingang van die datum zijn de normbedragen vast gesteld op: 170, 155 en 28 gulden, respectievelijk voor onderhoudskos ten van vooroorlogse woningen en na-oorlogse woningen en voor alge mene onkosten. Deze bedragen gel den voor woningen in eerste-klasge- meenten. Voor tweede-klasgemeen ten zijn de bedragen respectievelijk 160, 145 en 27 gulden en voor derde klas-gemeenten 150, 135 en 26 gul den. Met betrekking tot de voor 31 de cember 1945 tot stand gekomen wo ningwetwoningen beeft de minister goedgevonden, dat de helft van het bedrag van de op 1 juli 1964 van Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE Dokter W. Bontkes, tel. (01110)-2280. MIDDENSCHOUWEN; Dokter W. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. (01114)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zierik- zee, tel. (01110)-2180. kracht geworden huurverhoging, evenals bij de huurverhoging van 1 september 1962, wordt gestort in de reserve voor buitengewoon onder houd en woningverbetering. MOSKOU. De secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, is in Moskou aangekomen voor besprekingen-over het handhaven van de vrede en an dere internationale kwesties. De uit nodiging tot dit bezoek is van de Sowjet-regering uitgegaan. BEN HAAG, 30-7. Door het war me weer verloopt het rijpingsproces van de tomaten in de Nederlandse kassen en warenhuizen op het ogen blik zeer vlug. De aanvoeren van dit produkt zijn hierdoor groot ge worden, mede door concurrentie van natuurtcmaten. De prijzen van de Nederlandse kastomaten zijn hierdoor de laatste dagen vrij sterk teruggelopen en plaatselijk zelfs doordraai opgetre den in een hoeveelheid van bete kenis. De ophoudprijs van tomaten is thans f 1,65 per eenmalige krat van 6 kg, f 2,- per meermalige krat van 6 kg en f 4,- per meermalige krat van 12 kg. Doorgedraaide tomaten gaan naar de industrie voor verdere verwerking. De teler krijgt bij door draai van zijn produkt een vergoe ding van f 0,25 per kg voor klasse I kwaliteit en f 0,20 per kg voor klasse II kwaliteit. Per 28 juli is deze vergoeding bij doordraai verhoogd, want vóór deze datum lagen de vergoedingsprijzen 5 cent per kg lagex'. Oe Thant in Moskou MOSKOU, 30-7. De thans in Mos kou verblijvende secretaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, heeft op een donderdag aldaar ge houden persconferentie verklaard, dat de Sowjet-Unie blijft weigeren om bij té dragen aan de kosten der V.N.-operaties in Kongo en het Mid den-Oosten. „Ik heb niet de indruk dat Sowjet-Rusland bereid is zijn politiek in deze te wijzigen", aldus Oe Thant. De secretaris-generaal der V.N. zei verder dat hij een „nuttige menings uitwisseling" met premier Chroesj- tjov en minister van buitenlandse zaken Gromyko had gehad over de „kritieke financiële toestand" der volkerenorganisatie. Oe Thant wilde geen bijzonder heden meedelen over zijn besprekin gen met de Sowjet-leiders over de schuld van vijftig miljoen dollar die de Sowjet-Unie, door haar weigering om bij te dragen aan de genoemde V.N.-operaties, thans aan de Ver enigde Naties heeft. Sowj et-Rusland neemt het stand punt in dat deze operaties „onwet tig" zijn. Oe Thant wilde zich niet in gis singen begeven over de vraag of er nu in de algemene vergadering van de Verenigde Naties stemmen zullen opgaan om de Sowjet-Unie in ver band met deze schuld haar stem recht te ontnemen. De assemblee komt, als bekend, in november a.s., wanneer de Ameri- Wat biedt de BEELDBUIS? De komkommertijd in de televisie duurt ook de komende week voort. Maar de achtste aflevering van de fïlmsefie Bonanza zal vrijdagavond toch weer heel wat (jeugdige) kij kers trekken. Het zal trouwens ook de jeugd zijn, die zaterdagavond het meeste plezier zal beleven aan Dick van Dyke-show, die gevolgd wordt door een Frans amusementspro gramma. Zondagavond zullen de klassieke luisteraars het meeste plezier bele ven aan een Benjamin Britten-ope raconcert. Maandag Tea for two, een film die op het einde der veertiger jaren honderdduizenden naar de bioscoop lokte. Doris Day speelt een kittige hoofdrol. Dinsdag laat Hitchcock zijn be wonderaars weer een uur griezelen, woensdag kunnen de tieners weer kijken naar Tof of flop, met welk laatste woord de rest van het avond programma vermoedelijk het beste gekarakteriseerd kan worden. Donderdag tippen we „Ex-won- derkind", een televisiespel, vooraf gegaan door een zeker interessante film over klederdrachten. kaanse presidentsverkiezingen ach ter de rug zijn, weer in New York bijeen. Tweede ambtstermijn? Dit is een zaak die geheel bin nen de bevoegdheid van de daarvoor bestemde organen der Verenigde Na ties valt. Het is niet aan de secre taris-generaal om terzake enig voor stel te doen", aldus Oe Thant. Oe Thant herhaalde dat hij nog niet besloten heeft of hij zich voor een tweede ambtstermijn als secre taris-generaal der Volkerenorganisa tie beschikbaar zal stellen, wanneer zijn eerste termijn in november 1966 afloopt. De secretaris-generaal van de V.N. keert vrijdag, na vier dagen in Moskou te hebben vertoefd, weer naar New York terug. LUCHTMACHTBASIS EDWARDS, 30-7. - Op de Amerikaanse lucht machtbasis Edwards in Californië is woensdag een parachute die de vei lige landing op aarde van een twee persoons „Gemini"-capsule mogelijk moet maken met succes beproefd. Een invlieger die vanuit een heli kopter werd neergelaten maakte een geslaagde landing op een tevoren vastgestelde plaats. De parachute lijkt op een vlieger. De bestuurbare parachute moet de bemanning van het ruimtevoertuig in staat stellen een landing op het land te maken. Tot nog toe zijn de Amerikaanse ruimtevaarders in zee terecht geko men. Het is de bedoeling dat de eer ste lancering van een „Gemini"-ca- bine eind van dit jaar of begin-1965 zal plaats hebben. Woensdag werd vernomen dat het hoogtepunt van de tweede lancering, die drie maanden later is vastgesteld, een poging van een ruimtevaarder zal zijn om zijn cabine in de ruimte te verlaten. Tweede vlucht De adjunkt-direkteur van het „Ge- mini"-programma, Kenneth Klein- knecht, deelde mee dat een van de ruimtevaarders het luik van de cap sule zal openen en zijn hoofd naar buiten zal steken. De tweede vlucht in het „Gemini"- programma zal worden gemaakt door kapitein Modivitt en kapitein Ed ward White. Hun vlucht zal vier da gen duren. Er zullen metingen wor den verricht van de aantrekkings kracht van de aarde en van stralin gen. Ook zullen er medische proeven worden genomen en meteorologische foto's worden gemaakt. De eerste „Gemini"-cabine die eind van dit jaar zal worden gelan ceerd zal drie omwentelingen om de aarde maken. research voor „Gemini" In Japan zou een Rembrandt zijn ontdekt TAVTO "3fï_7 TT.on imimnor r\le>e>rtft Hi'erin't rriiti rlt> «m7nonrlo no- TOKIO, 30-7. Een inwoner van Kyoto, de hoofdstad van de gelijk namige Japanse provincie, heeft acht jaar geleden een schilderij, dat de naam Volle maan" draagt, ge kocht. Hij heeft nu Nederlandse des kundigen verzocht te willen nagaan of 'het hier wellicht een werk van Rembrandt 'betreft. Infra-rode en met x-stralen van het schilderij genomen foto's zijn toegezonden aan dr. A. F. E. van Schendel, hoofddirecteur en tevens directeur der afdeling schilderijen van het rijksmuseum te Amsterdam, aldus een mededeling van het te Tokio gevestigde Instituut voor na sporingen naar waardevolle cultu rele zaken. Het hoofd van de afdeling onder zoek van dit instituut, Konzo Toisji, heeft medegedeeld dat op het in 1956 in Japan gekochte schilderij een in 1806 door een Japanse schil der geplaatste aantekening staat, waarin deze verklaart dat het schil derij „Volle maan" van de hand van Rembrandt is. De eigenaar, de 63-jarige Juitsji Mitsjagami, heeft reeds ruim hon derd Japanners, die deskundig zijn op een of ander met schilderijen in verband staand gebied, geraad pleegd. Hieruit zijn de volgende ge volgtrekkingen gemaakt: het schil derij kan er één zijn geweest van de 21 Nederlandse schilderijen, die de gezagvoerder van een Nederlands schip in 1663 aan de toenmalige sjo- goen - de sjogoens waren militaire leiders, die zeer lang in Japan het feitelijke gezag hebben uitgeoefend - ten geschenke heeft gegeven. Het schilderij moet ongeveer drie honderd jaar geleden zijn vervaar digd. Dit blijkt onder meer uit de stand van de maan, van een sterren beeld en het verloop van de melk weg. Voorts zijn het doek van het schilderij en de gebruikte verf ook ongeveer driehonderd jaar oud. De Japanse deskundigen zijn ook tot de slotsom gekomen dat het schilderij „Volle maan" door een Ne derlandse of Scandinavische schilder moet zijn vervaardigd, dit in ver band met de kleurencompositie er- De Russen hebben, volgens schat tingen in Washington, sedert eind maart twee- tot drieduizend militai ren en raketdeskundigen uit Cuba teruggetrokken. Dit personeel zou gelegerd zijn geweest op de 28 bases voor luchtdoelraketten op het eiland. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES Op een gegeven ogenblik liet hij haar los en keek in haar ogen. „Zo veel houd ik nog van je, liefje. Ik heb je het bewijs geleverd. En jij?" Ze schudde haar hoofd en zuchtte. „Het mag niet, Fons, dat weet je net zo goed als ik. Dit is verkeerd. Jij behoort aan. Hij legde zijn hand op haar mond. „Sst, we zijn nu met z'n tweeën. Met de rest van de wereld hebben wij op het ogenblik niets te maken. En ik zie aan je gezicht, dat je nog altijd van me houdt. Bewijs het Marrie, geef me een kus. Sla je ar men om me heen en kus me. Ik verlang het van je". Hij drukte zijn lippen wild op de hare en liet haar weer los. Met gesloten ogen lag ze enige ogenblikken achterover. Als in trance strekte ze haar armen naar hem uit en trok zijn hoofd naar zich toe. Haar half geopende lippen be dekten de zijne, maar gelijk ont snapte haar een snik. Het was al donker, toen ze over de grote weg reden, Marrie dicht te gen hem aan en hij met één arm om haar heen. Af en toe voelde ze de druk van zijn hand. Een warm ge voel doorstroomde haar. „Fons", zei ze zacht, zich dwin gende weer zichzelf te worden, „Dit kan niet doorgaan zo. Het is meer dan immoreel". „Er zijn hogere wetten, waaraan wij moeten gehoorzamen, liefje. De natuur is sterker dan moraal. Dat is yan de oertijd af al zo geweest. Men kan zich proberen er tegen te ver zetten, maar uiteindelijk zwicht jij toch. Ik ken je. Zodra ik je in mijn armen heb en je kus geef je je ge wonnen. En ga ik je nog vele malen kussen". Ze schudde haar hoofd. „Misschien vanavond, maar daarna niet meer. Ik ga weg". „Waarheen? Weer terug naar Aus tralië? Als een geslagen hond met hangende pootjes? Daar ben jij het type niet voor, Marrie". „Natuurlijk niet naar Australië. En waarheen vertel ik natuurlijk niet, want dan begint het weer van voren af aan. Ik beken eerlijk, dat je nog steeds invloed op me hebt. Enerzijds vind 'ik het prettig. Per slot van rekening heb ik vroeger ontzettend veel van je gehouden en dat sterft niet plotseling. Ander zijdswe zijn geen dieren, die zonder enig verantwoordeliikheids- gevoel aan onze verlangens gaan toegeven. Je hebt door je huwelijk met Grada zelf de scheidslijn, de grens getrokken, tussen jou en mij. Die grens kan niet straffeloos over schreden worden. Ik besef dit vol komen, ondanks dit.vanavond, en jij moet daar eens goed over na denken. Jij kunt niet weg gaan, jouw werk is in Waalwijk. Daarom ga ik. En voorgoed". Hij lachte en antwoordde op spot tende toon. „Ons verbindt een on zichtbare draad. Vanaf dit ogenblik weer op nieuw. Je zult het ongetwij feld ernstig met je voornemens me nen. Ik ken je. Maar je zult niet meer onder mijn invloed los kunnen komen. Dat weet ik ook. Je zult in nerlijk gedwongen worden naar rr:- terug te keren. Maak het niet moeilijk Marrie en constateer het eenvoudige feit, dat ik jou bemin en begeer en jij mij. Dat staat onom stotelijk vast. We houden het op dinsdag, donderdag en zaterdag. Half zeven aan het begin van de Rijksweg. Dus zaterdag verwacht ik je weer. En je komt, daar ben ik van overtuigd". „Je vergist je, Fons, ik kom niet. Zaterdag ben ik kilometers ver van Waalwijk vandaan". Dicht bij het dorp stopte hij en op zijn ruwe manier trok hij haar naar zich toe en begon haar weer te kussen. „Mijn kussen zul je nooit kunnen vergeten, liefje", fluisterde hij haar toe. „Miin armen om je heen evenmin. Je zult er naar ver langen en halve nachten van ver langen wakker liggen. Je zult proberen je te verzetten, maar het zal je niet lukken. Mijn wil is sterker dan de jouwe en ik wil, dat je naar me toe komt, iedere keer als ik ^lat wens. Tussen ons is een band van liefde, onverbreekbaar. We houden van elkaar en we zullen elkaar telkens opnieuw liefhebben, kussen en omarmen. Kus me, Mar rie, want ik wil het Kus me en zeg dat je me liefhebt Inwendig voerde ze een 'zware strijd, maar ze moest het opgeven. Alleen nu nog, dacht ze. Ik ben toch al te ver gegaan, maar vanavond is het afgelopen. Ik ga ver van hem vandaan. Opnieuw sloeg ze haar ar men om hem heen en kustte hem hartstochtelijk. Ze wrong haar mond langs de zijne en fluisterde: Ilc houd van je maar ik haat je tevens, omdat je m'n gemoedsrust verstoord hebt. Ik wou, dat ik de moed bezat om je te dodenIk wou, dat ik in Australië gebleven was (Wordt vervolgd.) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5