COFFEÏNEVRIJE MOCCONA en de drank is De Scheveningse pier groeit Nederlandse jongen in Spanje vermoord STAD EN EILAND MORGHAN, de magiër ANANAS VAN HERO "We gaan naar Zandvoort, al aan de zee." Waar u ook luiert of zont, op het strand of in het duin, op het terras of in de tuin. iedereen heeft overal, altijd zin in Hero. Sprank'lend-fris, fruitzuiver, onweerstaanbaar lekker. Hero Sinas, Cassis, Cerise, Frambozen, Citroen, Ananas, Grapefruit, Perl. Hebt u er ook zo'n zin in? Liefhebbers van een exquise 'kleine dronk' vragen nadrukkelijk ^icia^ Hero Speciaal. Kostelijke vruchtensappen en -dranken. Puur ge nieten! 'ur d'orange, Jus de grapefruit, Jus d'ananas, Jus de pommes, Jus de tomates,. Zwarte bessen, Rode bessen, Frambozen, Meikersen. 50 JAAR TOPKWALITEIT 1914-1964 Ook voor u, die graag coffeïnevrije koffie drinkt, staat er altijd een vers kopje klaar! Nu ook in handig glazen potje f 2,30. ROTTERDAM, 28-7. Vrijdagmor gen in alle vroegte zullen de Sche- ningse badgasten - misschien wat verbaasd - kunnen zien dat de pier aan het groeien is. Als het weer meewerkt zal het vierde piereiland, dat van mevrouw Zwolsman de naam „Monitor" gekre gen heeft, donderdagnacht van de werf van Verolme op Rozenburg worden weggesleept en in de vroege uren van vrijdag vastgelegd worden aan de ankers, die momenteel al zijn uitgebracht. De stalen, zes meter lange loop brug, die het nieuwe eiland zal ver binden met het bestaande restaurant eiland is dan enkele uren eerder, eveneens door een sleepboot van Leen Smit, naar Scheveningen ge bracht. Dat kan omdat men deze brug voorzien heeft van een dubbele bodem die luchtdicht is, zodat het geheel - evenals het eiland zelf - kan drijven. Nieuw eiland. Deze brug wordt enerzijds aan het bestaande eiland gekoppeld en later aan het nieuwe eiland. Wanneer dit „op poten wordt gezet" rijst de brug vanzelf mee omhoog. On deze - han dig bedachte - manier spaart men moeilijk gemanoeuvreer met drijven de bokken uit. Aan boord van de „Monitor" - een stalen gevaarte van ruim 38 bij 23 meter, drie verdiepingen hoog, namelijk 15 meter - komen 23 man van de werf te Huizen, die alle no- NIJMEGEN. - De Nijmeegse poli tie heeft in de Waal het stoffelijk overschot gevonden van de 24-jari ge wachtmeester van het Oostenrijk se leger Joseph Kohlhuber, die naar Nijmegen was gekomen om deel te nemen aan de vierdaagse afstands marsen. V ierclaagse-warulelaars bestolen NIJMEGEN, 29-7. Een serie bij zonder brutale diefstallen op het Nijmeegste kampeerterrein Kwak- ken'berg heeft een vroegtijdig einde gemaakt aan de vakantie van een sergeant van de mariniers. Een dief drong in de vorige naoht, na het los trekken van een ritssluiting, de tent van de sergeant binnen, en opende daarna op dezelfde wijze de slaap tent. Terwijl de marinier, vermoeid door de eerste marsdag doorsliep, doorzocht de dief zijn kleding en nam hij een bedrag van f 1300 weg. De lege portefeuille werd buiten de tent achtergelaten. Uit vier andere tenten van vierdaagselopers verdwe nen op dezelfde wijze bedragen tot een totale som van f 400. De serge ant, die na de vierdaagse met va kantie zou gaan, moet nu door geld gebrek direct naar huis terugkeren. dige apoaratuur en hulpmiddelen vinden om in de kortst mogelijke tijd het nieuwe restaurant veilig in zee te verankeren. TOLCSA, 30-7. Een Spaanse boer heeft in een weiland in de omgeving van Tolösa (Noord-Snanje) het stof- feliijk overschot gevonden van de 17-jarige Nederlander Johan Her man (Jaap) Fryling uit Leiden. Volgens de Spaanse politie is de jongen vermoord (mogelijk met een steen) en heeft het stoffelijk over schot enig- dagen in het weiland ge legen. Op 20 juli was, drijvend in een ri vier in de nabijheid, een koffer aan getroffen met persoonlijke eigen dommen en het paspoort van de Ne derlander. De pas bevatte geen in- reisstempel van de Spaanse douane. Er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld, maar de politie verdenkt nog niemand. Verre reis op vouwfiets UTRECHT, 29-7. Ter gelegen- heid van het zilveren jubileum van de Hilversumse padvin- dersgroep Imhlala Panzi zijn 20 voortrekkers van deze groep (17-23 jaarf) op vouwfietsen een avontuurlijke trektocht naar Noorwegen begonnen. De kampkosten voor dit voor Ne derland nieuwe fietsavontuur (vanwege de vouwfiets) heb ben de padvinders zelf ver diend. Gezien de aard van het terrein bleek de vouwfiets in bruikleen ontvangen van een rijwielindustrie goed in de reisplannen van de onderne- mende jongelui te passen. Ze werden voor deze reis geïn spireerd door de activiteiten van het comité Jeugdsafari 1964, dat een landelijk fiets avontuur organiseert. De Hil versumse jongelui wilden het evenwel wat verder zoeken. Van de 4000 km. lange tocht via het Deense Jutland naar Oslo, het Sognefjord, het Gei- rangerfjord 'en de Jotunhei- men-hoogvlakte wordt 1500 kilometer per fiets afgelegd. Onderweg worden bezoeken gebracht aan onder meer een elektriciteitscentrale en hout verwerkende industrieën. Met de trein reizen ze terug naar Kopenhagen, vanwaar weer verder naar huis wordt ge fietst. De trektocht duurt drie a vier weken. BURGH Excursies naar de broedkolonies Deze week wordt de bekende ex cursie van de Vogelwacht Schouwen -Duiveland1 naar de broedkolonies in de duinen van het Domeingebied voor de laatste maal gehouden. Dus volgende week komen deze twee maal in de week gehouden tochten, die door duizenden werden meege maakt, te vervallen. HAAMSTEDE Autoralley voor de gasten V.V.V. organiseert volgende week maandag, 3 augustus, een autoralley voor de zomergasten. De start heeft plaats voor het gemeentehuis te Haamstede des middags om 14 uur. De prijsuitreiking heeft des avonds plaats in de grote recreatiezaal van camping „Rozenhof" aan de Ho'ge- weg naar Westensdhouwen. Middagwandeltocht Voor hen die ook des middags eens willen wandelen, omdat het in de avonduren wat moeilijker uitvalt organiseert de sportvereniging Zee meeuwen in samenwerking met V. V.V. volgende week donderdag 6 augustus een middagtocht. Ook nu weer vertrekt men van het gemeen tehuis te Haamstede, dooh om 14.30 uur. HAAMSTEDE De ruitershow Uit het verslag over de ruiter show in ons blad van maandag zou men op kunnen maken dat de heer Hanse, wiens paard het jongetje Tuinman verwondde te kort aan de afrastering gegaloppeerd zou heb ben. Van de zijde der „Schouwse Ruiters" deelt men ons mede dat het paard' over een hindernis moest, doch hierbij aangekomen weigerde en naar rechts afzwenkte met het noodlottige gevolg. De berijder treft in dergelijke gevallen geen schuld. In hetzelfde artikel is weggeval len dat de show in samenwerking werd gehouden met V.V.V., welks voorzitter, de heer C. B. Blom, de avond opende. SCHARENDIJKE V.V.V.-strandfeest Na een aantal jaren waarin zulks onmogelijk was in verband met de weersomstandigheden, zal - ook weer behoudens goed weer - zater dag 1 augustus a.s. door V.V.V. een strandfeest worden georganiseerd voor kinderen tot en met 10 a 11 jaar. Eerst zal gelegenheid worden gegeven tot het maken van zand- bouwwerken, mozaïeken, e.d., waar na kinderspelen worden georgani seerd. Leuke prijzen ziin voor de winnaars van de wedstrijden be schikbaar gesteld. Een Portugese rechtbank heeft woensdag 65 personen veroordeeld van tot zeventien maanden tot tien jaar uiteenlopende gevangenisstraf fen wegens deelname aan een op stand op 1 januari 1962 tegen de Portugese regering. Zeventien men sen werden vrijgesproken. „Flitsen"' uit het buitenland TAIPEH. Alle achttien inzittenden van de drie bommenwerpers van de' nationalistisdh-Ohinese luchtmacht die bij een formatievlucht in Zuid- Formosa tegen een berg vlogen, zijn om het leven gekomen. PRETORIA. Dr. Verwoerd, de premier van Zuid-Afrika, heeft me degedeeld, dat de regering een be roep van Engeland om de levens lange gevangenisstraffen, waartoe Nelson Mandela en zeven anderen, wegens sabotage zijn veroordeeld, te verminderen, van de hand heeft ge wezen. PROVIDENCE. De 38-jarige Ro bert Peabody, die aan atoomstraling bloot stond toen zich een „kleine ontploffing" voordeed in de kern centrale in Providence (Rhode Is land), is aan de gevolgen overleden. Hij was vader van acht kinderen. GAZA. Een Aralbier die bij Gaza de Israëlische grens trachtte te over schrijden, is door een Israëlische grenspatrouille doodgeschoten, zo is in Tel Aviv bekend gemaakt. PARIJS. De premier van Roeme nië, Ion Georghe Maurer, is aan het hoofd van een grote delegatie in Parijs aangekomen voor besprekin gen met leden van de Franse rege ring. Hij zal o.a. door president de Gaulle worden ontvangen. BERLIJN. Zeven Oostduitse grens bewakers hebben aan de sectorgrens in Berlijn een Westberlijner van 19 jaar neergeslagen en meegenomen naar oost-Berlijn. LEOPOLDSTAD. Volgens radio berichten zijn in Kindoe, de hoofd stad van de Kongolese provincie Maniema, vier Belgen, onder wie twee jongens en een missionaris, met bijlen door bandieten vermoord. SANTIAGO DE CUBA. Al hetgeen de organisatie van Amerikaanse staten heeft gedaan, is onwettig en immoreel, zo heeft premier Castro van Cuba maandagavond op een persconferentie in Santiago ver klaard. SAIGON. In Saigon hebben om streeks 300 studenten, onder gejoel van „weg met de Gaulle" en .,weg met het neutralisme" een Frans oor logsmonument in het centrum van de stad omver gehaald. LONDEN. Bij bouwwerkzaamhe den in de omgeving van de Londen- se kathedraal van St. Paul is een onontplofte Duitse fosforbom van 125 kg. ontdekt. WASHINGTON. De republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, senator Barry Gold- water, heeft voor een 50-tal repu blikeinse afgevaardigden verklaard dat hij „bereid is president Johnson tijdens de aanstaande verkiezings campagne voor de t.v.-camera's te ontmoeten". NEW YORK. De missie van de V.N., die een onderzoek heeft inge steld dn Cambodja en de republiek Vietnam, heeft m een verslag aan de veiligheidsraad aanbevolen na mens de volkerenorganisatie een groep waarnemers naar Cambodja te zenden. 21. Peinzend drukte Aram de hand die Morghan hem toereikte. Hij was niet wraakzuchtig en wilde best de vrede teke nen, maar het scheen hem, dat deze vreem deling geheel niet eerlijk was. Hij had trouwens niet veel tijd daar over na te denken, want doctor Ambrosius had zeer in zijn nopjes de kamer vei-laten, en keer de nu stralend terug met wijnbekers en een koele dronk. „Hierop moet een glas gedronken worden, heren", zong de ge leerde gelukkig. „Ik heb de vrijheid geno men uw beste wijn te laten schenken, graaf Alwyn. Ge moet dit proeven Aram!". Een Spaanse wijn die het hart verheft en *de tong streelt die de verstopping weg neemt en het gehele lichaam doet verheu gen!". Graaf Alwyn gaf een knipoogje aan Aram. Beiden kennen zij de grote zwak heid van de doctor voor het edele vocht van de druif. „Ik ben gelukkig, dat uw twist zich zo heeft opgelost!", zei de zieke tegen de avonturier. „Ik verafschuw on enigheid!". Maar in de algehele opluchting, lette niemand op de hand die een seconde boven het glas van graaf Alwyn bleef hangen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7