Bniinisse vierde pittig en kleurig (vijfde) mosselfeest STAD EN EILAND Negentien doden door ongeluk met bus Zandvoort-affect op Schouwse stranden ONDANKS KLEMMENDE PROBLEMATIEK (Van onze redakteur) BAU1N1SSE. 25-7. Het vijfde mosselfeest te Bruinisse is het mooiste geweest. Door de zon, door het magnifieke kleurenspel rond de haven en op zee, door het goedlachtse humeur van de heren der schepping en het huidbrons van de dames, door de eenvoudige charme van de mossel- koningin, door het puik van de mossels waar het tenslotte om ging, door de collectieve vrolijkheid, die tintelend in de lucht hing, door de fraaie en hartveroverende evoluties van de waterski-ploeg, door de autoriteiten, maar althans voor de rest van de dag vergeten en tenslotte door de vloot, die de „ernst van de toestand" ook in hun speechjes wel wilden noemen, die trots en uitdagend bijna, in kiellinie de haven verliet, om daarna uit te waaieren over het wijde water, dat op deze onvergetelijke zomerdag vele zonnevonken ving. Het was al vroeg druk te „Bru", dat weer eens een voorproefje kreeg van de drukte, die toekomstige tij den met zich zullen brengen, want straks - dat staat al wel vast - is men in de zomer niet meer „onder ons", want de (water)-recreatie zal, hoe dan ook, stellig een sterk accent krijgen, al willen we, vooral na za terdag niet - geloven dat het met de mosselarij zal zijn gedaan. Niemand wil dit trouwens echt hartgrondig geloven en ook de auto riteiten klampen zich aan een „hooi- halm vast", 2oals de voorzitter van Zevibel, de heer A. L. S. Lockefeer op de morgenbijeenkomst in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw zich uitdrukte. Goede mosselen Die bijeenkomst in een warme lo kaliteit was 'het officiële begin van een blijde dag, die ons letterlijk en figuurlijk weer met de Tieus op de mosselen heeft gedrukt, al hebben wij er natuurlijk ook van gegeten. Geen straf, want even a'ls vorig jaar zijn de mosselen weer-van uitsteken de kwaliteit en de Bruse vissers goochelen met visgewiahten, dieniet zo gemakkelijk zijn te interpreteren, maar het is genoeg te weten dat ze aan de (zeer) hoge kant liggen. Gesprek met minister Dit feit stemt al tot nadenken en het ware van harte te hopen, dat de minister er een stevige denkrim- pel van overhoudt. Die kans zit er in want de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, met zijn echtgenote, zaterdag te Bruinisse present, deelde mede, dat op 8 sep tember a.s. minister Biesheuvel naar Zeeland komt, een uitgerekende kans voor de Zeeuwse provinciale bestuurders te praten over het ne men van een mosselverwaterproef in Zeeland. „Ik zal myn uiterste best doen", zo beloofde de commissaris, die de vissers in een traditioneel geestig speechje, typeerde als charmante lieden, maar helaas niet altijd eens gezind onder elkaar. Zeeland's commissaris was er van overtuigd dat het kunstmatig ver wateren van mosselen mogelijk is, gelet op een voor de oorlog genomen proef te Philippine. Het sprak vanzelf dat de commis saris Bruinisse een goede dag toe wenste, een wens, die volledig in vervulling is gegaan. Bruiniscs als centrum Met name burgemeester C. H. v. d. Linde bond tevoren de mosselpro- blematiek de aanwezige genodigden op het hart. Primair stelde hij de belangrijkheid van Bruinisse als centrum van de mosselcultuur in het licht, maar gelijktijdig stipte hij het belang aan van het dorp als zich ontwikkelend toeristisch oord. De burgemeester was er van overtuigd dat zijn gemeente zich thans in de belangrijkste en moeilijkste periode van zijn ontwikkeling bevindt. Het toerisme Voor het toerisme ligt het dorp gunstig, want het biedt toegang tot het 16.000 hectare grote Grevelin- genbekken. In vergelijking met en kele jaren geleden, heeft zich in het dorp reeds een wijziging voltrokken en straks zal de binding met de randstad Holland intensiever worden omdat de afstanden worden ver kleind. Als gevolg hiervan zal Brui nisse met allerlei problemen te ma ken krijgen. Drukt thans nog de vis- ROTTERDAM. Zondagmiddag is in Delftshaven in de Schie bij 't zwem men de 46-jarige G. A. A. K. uit Rotterdam verdronken. DELFT. Als een der eerste ge meenten in ons land gaat Delft een complete woonwijk van ruim twee duizend woningen centraal verwar men met aardgas. Het betreft hier de woningen die gebouwd worden door een combinatie van o.a. vier woningbouwverenigingen, de ge meente en de Stichting Woningbouw ambtenaren Technische Hogeschool. Scheepvaartberichten Goeree, 24-7 te Port Said verw. Straat Soenda, 23-7 van Durban naar Kaapstad. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht van Tornierg, afstand 228 km. Gelost om 6.30 uur, aan komst eerste duif om 9.52. Feleus-Westenbrugge 1. 5, 9, 13, 15, 24, 32; L. v. d. Hoek 2, 23, 34, 37; H. Merle 3, 35; A. Hagesteijn 4, 7, 26; J. Verwest 6, 16, 18, 38; A. Kra mer 8, 25; L. Noordij'k 10, 11, 17, 31, 39; Gebr. Krijger 12, 14, 21. 22, 29; C. Bouman 19; Fr. Maijs 20, 28, 33; J. Kaaijsteker 27; M. Wesdorp 30; Jan van Westenbrugge 36. Vrijdag a.s. Inkorven voor Noyon. serij zijn stempel op de dorpsge meenschap, door de uitvoering van het Deltaplan wordt de schelpdier cultuur in groot gevaar gebracht. Het gaat hier om een vraagstuk, dat tal rijke facetten kent en niet gemakke lijk oplosbaar is. Bij de vissers even wel bestaat in het hoge mate onrust en onzekerheid over de maatregelen, die de regering denkt te nemen, ter oplossing van het vraagstuk. De heer v. d. Linde achtte samen werking met het provinciaal bestuur en een bundeling van alle krachten in de Zeeuwse visserij dringend no dig. „Ik heb het altijd als een grote handicap beschouwd, dat niet alle Zeeuwse vissers georganiseerd zijn in één organisatie, zodat men „in Den Haag" één geluid kan laten ho ren", aldus Bruinisse's eerste magi straat, die ook inschakeling bepleitte van provinciale technici bii het vin den van een oplossing. In dit verband dacht hii aan het reeds thans deen aanvangen van het nemen van proeven met het kunst matig verwateren van mosselen te Wemeldinge. Zonder noemenswaar dige investeringen kunnen daar thans reeds belangrijke ervaringen worden opgedaan, temeer omdat eerst medio 1965 met de proef in het noorden een aanvang kan worden gemaakt, een proef die drie jaar gaat vergen. De mosselproblematiek gaat de gehele gemeente aan en vormt een aanhoudende zorg voor hét gemeen tebestuur, die gericht is op zowel het behoud van de cultuur als het zoeken naar andere mogelijkheden. Inmiddels heeft het gemeentebe stuur in samenwerking met het E.T.I. in Zeeland een rapport doen. samenstellen onder 'de titel: „Een nieuwe basis voor Bruinisse", waar in alle facetten van bet gecompli ceerde cultuurbehoud en ontwikke lingsprobleem worden belicht. Met het college van G.S. is con tact opgenomen om na te gaan wel ke maatregelen reeds thans kunnen worden genomen. Burgemeester v. d. Linde bood hierna een eerste exem plaar van het rapport Zeeland's commissaris 'aan. De burgemeester besloot met zijn beste wensen voor een geslaagd feest. „We heten Zevi-„bel" Het was begrijpelijk dat ook de Zeviibel-voorzitter nog een stevige duit in het zakje deed, uiting ge vend aan het „bijna utopisch geluid" dat de cultures voor Zeeland toch nog bewaard! zullen blijven. Hij meende dat op de plaats destijds ge reserveerd voor de oesterproef, de proef met het verwateren van mos selen uitstekend zou kunnen worden genomen. Spr. stipte nog aan dat niet alleen de kwaliteit van de mos selen, maar ook de produktïe stij gende is. Alleen al vorig jaar wer den 350.000 ton mosselen geleverd en dit jaar zal ihet niet minder zijn. „We iheten Zevi-bel" en we zullen aan de bel blijven trekken om ge hoor te krijgen", aldus de heer Loc kefeer, die 'hartstochtelijk benadruk te dat het hlier niet gaat alleen om een plaatselijk of een provinciaal, maar om een nationaal belang. Ook de voorzitter van de vissers vereniging „Algemeen Vissersbe- lang" de heer D. de Koninig, liet maar al te bekende geluiden horen in zijn pleidooi voor het behoud van de mosselarij, door kunstmatig ver wateren, waardoor de mosseldepots zo dicht mogelijk blijven bij de af zetgebieden. Entree mosselkoningin Nadat alle aanwezigen zich aan een voortreffelijke maaltijd hadden kunnen overtuigen van de uitsteken de kwaliteit der mosselen, was het tijd om (.,Nu met Hope" voorop) de „kaaikant" op te zoeken, waar het schip afmeerde, waarop de mossel koningin zich bevond. De koningin maakte een joyeuze entree op het havenplateau en nam - omstuwd door vele kijkers en fotografen - plaats op een speciaal voor haar - en de twee piepkleine 'hofdametjes - gereserveerd platform, waar zij ge legenheid kreeg haar „troonrede" af te steken, een rede waarin zij warme dank bracht aan de initiatiefnemers tot dit feest en zij hamerde op het bekende thema: de Grevelingen zout. Zij prees de activiteit van vele verenigingen en personen, inzonder heid burgemeester v. d. Linde en drong aan op het bundelen van alle krachten, teneinde de overhead te overtuigen van het grote belang van de mosselarij. Toch moet ook in ander op zicht Bruinisse ogen en oren wijd open houden, zulks met het oog op de kansen die het toerisme biedt en onder het bekende motto van de vroegere minis ter Lely: „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst". Ook de middenstanders dienen actief en eensgezind te zijn, want in dit opzicht is het te Bru nog niet helemaal „je van het". Zij verzocht de commissaris der koningin, die met zijn echtgenote zichtbaar ge noot van het boeiend en fleurig ta fereel aan de haven, om zijn voort durende steun voor de gemeente Bruinisse. „We zullen vechten" Zeeland's commissaris was uiterst content over het optreden van de mosselkoningin en voor de organi satie, die aan deze dag vooraf ging. ,,Uw rede zat uitstekend in elkaaz; én zelden heb ik een zo fraai getypt stuk gezien", zo zei de commissaris de Bruse ééndags-koninigin, mej. A. Okkerse, haar verzekerend, dat hij de zakelijke inhoud van het stuk ze ker ter harte zal nemen. „Tenslotte worden de klanten het beste bediend als de leveranciers dichtbij zitten". „We zullen vechten zowel voor het verwateren van de mosselen, het toerisme en de industrie", zo besloot jhr. mr. de Casembroot zijn redht- toe-recht-aan speechje, dat weer goed viel in de Bruse harten. Er was toen verder alle gelegen heid tot ongedwongen feestvieren. De vloot voer uit, bela'den met vele honderden opgewekte en vrolijke passagiers. Zelden heeft de show zo'n boeiend en kleurig beeld te zien ge geven als op 'deze verrukkelijk? zo merdag. Na de show was er weer een show ml. van 'het Nationaal Waterski Stuntteam, dat\ in het water aan- vloeiend tegen de Oostkopdam, een opwindend programma afwerkte van fi'guurskiën, slalom, skivliegen,^ schansspringen en clownerie. Een voortreffelijk gekozen programma punt dachten wij op 'deze zo feeste lijke ida'g. Velen hebben - ontspan nen gezeten aan de (warme) dijk - bijzonder 'genoten van deze „water- vlugge" dames en heren op de ski's. Avondprogramma Ook 's avonds brachten de mossel feesten op Bruinisse nog het nodige vertier. Het elkaar bevechten met 'kleine roeiboten viel echter letter lijk en figuurlijk in 'het water. Men moest proberen elkaar met een stok waarop een bal bevestigd was, in het water 'te duwen. De ballen raak ten echter los en zo was dit steek spel niet van gevaar ontbloot, maar men begon toen maar elkaar mét de blote' hanlden in het water te duwen en eikaars boot te kapseizen. Enige •orde zat daar echter op de duur niet meer in. Op het sportveld kon worden ge luisterd naar de Boerenkapel uit Zonnemaire. Gecostu-meerde voet ballers haalden capriolen uit met een voetbal en zo werd het publiek wachtend op het vuurwerk aange naam bezig gehouden. Het vuurwerk als slotstuk van het feest overtrof aller verwachtingen. Met een „Luctor et Emergo" van vuur eindigde een fees't dat voor 100 pet. slaagde, waarbij 'het weer voor 100 pet. meewerkte en waarbij het aantal bezoekers in de duizenden liep, want ook buiten het voetbal veld was er veel volk op de 'been. En de mosselen die grif werden verkocht, lieten zioh ook 'bijzonder goed smaken. Naast gekookt waren ze ook dn plastic verpakt, rauw en in potjes gezuurd te koop. ZIERIKZEE Een reuze-aardappel Wij ontvingen voor de eerste maal dit seizoen een melding van een reuze-aardappel. Een Eersteling van 610 gram, gegroeid in de tuin van de heer J. van den Dikkenberg in bouw plan Malta. Deze „eersteling" is dus gelijk goed raak. We zijn dan ook benieuwd naar eventuele nakomers van omstreeks hetzelfde gewicht of mogelijk nog groter. Geslaagd Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaats-examen rechtsgeleerdheid o.a. onze stadge note mej. M. M. T. Raap. Opbrengst collecte De alhier gehouden collecte voor de blindenbond „De Fakkels Bijeen" heeft opgebracht de mooie som van f 457,23. De Zeeuwse collecte 1963 heeft op Schouwen-Duiveland in totaal opge bracht de som van f 2.084,71. In de verschillende gemeenten waren de resultaten als volgt: Brouwershaven f 350,95, Bruinisse f 179,40, Duive- land f 517,65, Middenschouwen f 240,20, Westerschouwen f 260,07, Zierikzee f 536,44. WESTERSCHOUWEN Samenkomst Leger des Heils Bij opkomend water, zodat het ge zelschap regelmatig wat hogerop ver huizen moest, heeft het Leger des Heils zondagmiddag een samenkomst op het strand te Westenschouwen ge houden, waarvoor grote belangstel ling bestond. Medewerking hieraan verleende de bekende gitaarclub uit Goes onder leiding van broeder II. Geelhoed. Gesoroken werd door ka pitein A. v. d. Visser uit Zierikzee. De groep logeerde gedurende het weekeinde op een kampeerterrein in Westerschouwen. BURGHSLUIS Motorpech Het motorjachtje „Dokter Job", eigenaar de heer S. uit Eindhoven, kreeg zaterdagmiddag ter hoogte van Kcudekerke in de Oosterschelde mo torpech. Het is later door de rond vaartboot „Westerschouwen" op sleeptouw genomen en behouden de haven van Burghsluis binnen ge bracht. BURGH-HAAMSTEDE Jeugd haalde streken uit Elk jaar haalt de gastvrijheid-ge nietende opgeschoten jeugd in deze omgeving streken uit. Ook dit jaar zijn die weer begonnen. De rijkspo litie te Haamstéde werd zaterdag avond 'gealarmeerd voor een groep jongelui 'die te Westenschouwen op het parkeerterrein aan 'het Beatle- spelen wqfen. Ze maakten daarbij zoveel lawaai dat 'dit omwonenden hinderde. Dit onverwacht en onge wild schreeuwprogramima werd vlug de kop ingedrukt. In het Duinwegje was een 17-jarige pensiongast van mening dat hij met een soort alarm pistool op twee passerende meisjes moest schieten. Eén dér meisjes werd door wegspringend metaal aan de wang gewond en moest zioh on der doktersbehandeling stellen. Het ware beter dat de ouders dergelijk gevaarlijk materiaal achter slot en grendel staken want een Westhoek met wil'd-west-tonelen 'kunnen we zeker missen. HAAMSTEDE lÉjh 0 -"V.,. m - PM WÊ&mso&ÊlkfÈ^ HMr Autobotsing Zondagmiddag reed de heer W. v. d. B. uit Serooskerke met zijn perso nenauto over de Provincialeweg in de richting Haamstede toen hij ter hoogte van de hoeve „De Schelp- hoek" de Stolpweg in wilde slaan. Achter hem naderde een bestelauto, bestuurd door Th. B. uit Hilversum. Juist toen de heer v. d. Bos deze Weg inreed werd hij de hem achter hem aan komende auto gewaar doch een botsing was onvermijdelijk. De auto van de heer v. d. B. maakte een zwenking en schoot via een berm- paal over de kop de sloot in. De in zittenden, de 78-jarige mevrouw v. d. B., moeder van de bestuurder, en mevrouw De M. uit Serooskerke werden voor nader onderzoek per ambulance naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee ver voerd. Beidf wagens werden zwaar beschadigd. De rijkspolitie stelde een onderzoek in naar de juiste toe dracht van het ongeluk. Bus en auto botsten In de Noordstraat schampte vorige week een bus van' 'de R.T.M., be stuurd door chauffeur C. v. B., een auto 'die geparkeerd stond en eigen dom was van de heer J. Q. uit Noordgouwe. De auto werd daarbij ernstig beschadigd. Het is bekend dat in de rijbaan Noordstraat niet geparkeerd mag worden omdat er naaSt een brede parkeerstrook aan wezig is. Toch gebeurt het 'dagelijks dat vele vreemdelingen hun auto's in een file in de Noordstraat plaat sen. Doordat nu nog een tegenligger de bus naderde werd deze gedwon gen zover uit te wijken dat hij een geparkeerde auto raakte. De rijks politie heeft .dit ongeval, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden, in onderzoek. Geslaagde wandelsportavond Talrijk waren de wandelsport- minnende gasten 'die gehoor hadden gegeven aan de oproep van de s.v. „Zeemeeuwen" en V.V.V. om deel te nomen aan de eerste wandeltoéht. De toeloop was dermate groot dat van een record aantal deelnemers gesproken kon worden. Om ongeveer 18 uur vertrok de sohare van het ge meentehuis te Haamstede, waar burgemeester Everwijn 'de drukte vanaf het bordes gadesloeg. De eer ste kilometers werden benut om de tippelaars te laten 'genieten van liet mooie vlakke landschap, waar mo menteel 'hét graan .hét rij pingssta dium nadert. Via wat geboomte werd de Hogc/.oom bereikt waar ccn aldaar wonend bekend pruimerakwe- kcr de 304 deelnemers ccn heerlijk sappige vrucht aanbood. Dan werd de route, aangegeven door witte pij len verlegd naar enige kilometers natuurschoon in de richting vlieg veld. waai- door een prachtig weg getje, overkoepeld door groen lover de duinen werd bereikt. Onder langs de duinen ging het verder in de richting Burgh waar via een omweg de weg naar Haamstede werd be reikt. In Haamstede kreeg iedere deelnemer zijn of haar herinnerings- kruis. Opmerkelijk in ideze wandeltocht was de deelname van 42 jongeren uit Nieuwerkenk, beter bekend staand onder de naam van wandel sport vereniging ,.De vier Bannen". Leidster is mevr. Lodewijk-de Wit, bekend van eiiandelijke en nationale wandelmarsen, waaronder de Vier daagse. Aan deze Westhoekse tocht nam ze voor de 7e maal deel. Ook nu vond zij het een prachtige tocht, hoewel zij van mening was dat de tocht iets langer was dan de opge geven 15 km. Ze had er goed de wind onder en het was een keurig gezicht deze jongelui over de weg te zien marcheren. A.s. dinsdag 28 juli volgt een herhaling van deze tocht met dezelfde route. De enige wanklank van deze Avan- deltocht vond zijn oorzaak in het van richting veranderen van enige aanwijzingspijlen door onbekenden- De leiding moest daardoor met brommers de verkeerd lopenden snel achterhalen en op het juiste spoor brengen. RENESSE Openlucht filmvoorstelling In samenwerking met de Provin ciale Zeeuwse Ver. voor Vreemde lingenverkeer verzorgt Shell voor de plaatselijke V.V.V. „Renesse Voor uit" een openlucht-filmvoorstelling. Deze filmvoorstelling vindt plaats op 29 juli bij paviljoen „Zee en Duin" (duinovergang Oude Moolweg). Het filmprogramma omvat, naast twee leuke tekenfilms, de films „Shell kroniek 1963", „De Zambesi getemd", over de bouw van de Kari- badam, „Heldhaftig tijdperk", over de begintijd van de autorensport en „Shell is overal". Deze interessante films -zullen ze ker in dit drukke vakantieseizoen veel belangstelling hebben. Jongelui belegerden cafetaria Een aantal kamperende jongelui heeft in de nacht van zaterdag op zondag op het strand te Renesse voor enige opschudding gezorgd, waaraan de politie te pas is moeten komen cm de rust te herstellen. Doelwit van deze opgewonden jeugd- aktie vormde de consumptietent op het strand van de heer Ten H. De ruiten van het gebouwtje werden stuk gegooid en de jeugd had zelfs de euvele moed de beheerder en zijn vrouw in de cafétaria opgesloten te houden. Eén en ander schiint ziin ccrzaak te hebben gevonden in een klap die de beheerder wat eerder op de avond had uitgedeeld aan een jongeman, na een mislukte inbraak poging in de tent. Deze jongeman was vergezeld van een klein groepje kornuiten. Later keerde de jeugd met enige tientallen terug, om een soort wraakoefening te beginnen, waarbij het gebouwtje nogal te lij den kreeg. Eerst na geruime tijd zag de heer Ten H. kans te ontsnappen en telefonisch de politie te alarme ren. Toen de politie arriveerde wa ren de vogels echter reeds gevlogen. Er kon dan ook geen van de jonge lui Worden aangehouden. BROUWERSHAVEN Geslaagde feestavond V.V.V. Zowel het fraaie stille zomerweer als wel de medewerking van het duizendkoppig publiek heeft er vrij dagavond toe bijgedragen, dat de feestavond, welke de Brouwse V.V. V. haar inwoners en badgasten pre senteerde 'het succes van vorig jaar nog 'heeft overtroffen. In de Stads waag ontvingen de 'kinderen allen een fraaie ballon, wel'ke na een ge geven trompetsignaal als een gróte kleurenmozaiek statig bij het wind stille weer het luchtruim kozen in oostelijke richting. De 'muziekver eniging Apollo",-welke op de Markt stond opgesteld' en zioh na een pit tige mars via de Zirid'dijkstraat aan het hoofd van de honderden meters lange stoet formeerde, begeleidde de stoet via de Zuidwal en Spuiweg, langs de zoom van het Slingerbos naar de Bulke, in welke polder door de fa. de Vlieger een groot vreugde vuur werd ontstoken. De gehele dijk was bezet met toeschouwers om het gigantische vuur 'gade te slaan, terwijl „Apollo" voor pittige mars muziek zorgde. Nadat de duisternis was ingetreden werd de terugtooht door 'het Slingerbos aanvaard, nu met de twinkelende lichtjes van de honderden lampions, welke de kin deren van V.V.V. 'hadden gekregen. Het geheel leverde een sprookjes achtig gezicht op, vooral in de 'kron kelpaden in het Slingerbos. Gezien de grote belangstelling voor dit jaarlijks festijn, vooral van de zijde der badgasten uit de West hoek mag geconcludeerd Avorden dat de Brouwse V.V.V. ziéh de laatste jaren sterk heeft ontplooid en zich vooral aanpast aan de loenemende ontwikkeling op dit gebied m.b.t. het brengen van verpozing voor hen, die hier hun vakantie doorbrengen. Naar wij vernemen zal de uitslag der ballonnenwedstrijd over 3 we ken worden bekend gemaakt. Spoedvergadering gemeenteraad Heden (maandag)-avond komt de raad der gemeente Brouwershaven in spoedeisende vergadering bijeen, ter bespreking van het verweer in hoger beroep tegen «de eis in rechten door de heer A. Hoekman te Brou wershaven, ingesteld tegen de ge meente. BRUINISSE Teraardebestelling slachtoffer ongeluk Groot was vrijdag de belangstel ling bij de begrafenis van de 15-ja- rige J. v. d. B., die op zo tragische wijze tengevolge van een ongeluk met een bromfiets om het leven kwam. De rouwdienst werd thuis en op de begraafplaats geleid door ds. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gemeente in Nederland te Rotter dam. Een zwager van de zo zwaar getroffen familie, de heer J. v. d. V. uit Den Haag, dankte voor de be langstelling en het medeleven, dat op velerlei manier treffend tot uiting kwam. EPINAL (oost-Frankrijk), 27-7. - Een autobus met 27 inzittenden is nabij Epinal, in oost-Frankrijk, door de leuning van een brug geschoten,0 om vervolgens met de wielen om hoog, op een lager gelegen spoorweg- baan terecht te komen. Negentien inzittenden, onder wie de bestuurder zijn hierbij om het leven gekomen. De acht overige passagiers zijn ge wond, de meesten van hen ernstig. De doden en gewonden zijn over gebracht naar het ziekenhuis van het naburige stadje Vittel. HAARLEM. De Haarlemse politie heeft de 22-jarige timmerman C. V. aangehouden, die verdacht wordt in de periode van februari 1961 tot ok tober van het vorige jaar acht bran den te hebben gesticht in de Jans straat te Haarlem en de omgeving van de Nieuwe Gracht. De Franse variëtéster Josephine Baker is in een ziekenhuis in Parijs opgenomen omdat zij overwerkt is. heeft U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppen! U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 27-7. Aangevoerd: 1425 stuks vee, te weten: 891 vette koeien'en ossen en 534 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen: f 4,00-4,35; f 3,75-3,95; f 3.55- 3,75. Varkens: f 2,02; f 2,00; f 1,98. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week; handel vlot üzen wat hoger, prima's boven notering; worst koeien f 3,45-3,65 per kg. Varkens: aanvoer iets minder; handel tame lijk; prijzen aantrekkend, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 175-1,80, slachtzeugen per kg. f 1,50-1,60. Het was bijzonder druk WESTHOEK 26-7. - Wie zondag middag z(jn hoofd boven de duinen stak en een blik op het strand wierp moet zich direkt hebben afgevraagd waar al deze duizenden een onder dak gevonden hebben. Het was hoog water wat een voorlopige telling ver gemakkelijkte. Op een vijftig meter strand krioelden onircvccr €00 per sonen in het zand en in het water. Over een totale lengte van drie ki lometer betekent dit een aantal ba ders .van btfna 35.000. Met veel moeite kon men op het strand te Westenschouwen een wan deling maken omdat bijna overal mensen lagen te zonnen of schaduw zochten achter een klein schermpje. Zonnen was voor velen een mooi woord want de kleur in ogenschouw genomen zou het Avoord sudderen hier beier op zijn plaats zijn. Dit aantal gasten werd nog nooit bereikt. Vorig jaar was het ongeveer 25.000 30.000 zodat van een tamelijk grote vermeerdering gesproken kan worden. Deze toename is pas zater dag gekomen omdat tellingen die j.l. donderdag door de gemeente op de kampeerbedrijven werden gedaan, slechts een geringe toename te zien gaven. Inmiddels is een aantal Duit sers, dat vrijdag vakantie kreeg, in de Westhoek neergestreken, hoewel het ons lijkt dat het totaal aantal Duitsers minder is dan in voorgaan de jaren. Oorzaak hiervan zijn de steeds hoger wordende prijzen van levensmiddelen en verdere onder- houdsvoorzieningen, waardoor een verblijf aan de Costa Brava in Span je ondanks de verdere afstand goed koper gaat worden dan hier in Ne derland. Zaterdagmorgen gingen de gasten boodschappen doen. Dit betekende lange wachttijden .in diverse zaken. Vooral in de groentewinkels stonden de klanten in de rij, doch ook de slagerijen konden het er mee doen. Al deze gasten, waarbij de afkomst weer zeer internationaal getint was. brachten een gezellige drukte in dc dorpen. Bij de vreemdelingen waren auto's met het nationaliteitsbordje 11 (Hongarije' cn E.T. (Egynte), tenvijl ook gasten uit de Phili"~?inen hier vertoeven. Wc kunnen rustig con stateren dat het maximum aantal gasten in de Westhoek is bereikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2