Geld voor verbetering jachtaccomodatie in Zierikzeese haven De produktie in de Sowjet-Unie seizoen-opruiming Gebr. THIEN De vrijetijdsbouw marries mogelijkhe en 1 Op alle bedden en dekens 0°/o korting bi i: 3'ldE L« ONZE PUZZEL-RUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 juli 1%4 No. 19620 BROUWERSHAVEN Gouden N.V.V.-insigne voor jubilerend lid L. Heijboer Staatssecretaris stelt f 77.000 beschikbaar Pinguïns bij bushalte LONDEN, 23-7. Croie ogen zette een agent op, die bij zijn nachtelijke ronde in de plaats Colwyn Bay in Noord-Wales bij een bushalte twee pinguïns zag staan. Hij liep naar de dichtsbij- zijnde telefooncel en waar schuwde de oppassers van de nabijgelegen dierentuin. Maar toen de agent bij de halte was teruggekeerd, waren de beide statige dieren verdwenen. La ter bleek, dat een vrachtrij der ze meegenomen had „om dat er geen bus meer reed" en de plechtige vogels op een fabrieksterrein bij de dieren tuin had „afgezet". De beide uitbrekers maak ten deel uit van een groep van 18 pinguïns uit Zuid-Afrika en waren bij het vervoer naar een Londens station hun op passers reeds drie keer „ont glipt". Vissers van Bruinisse en Zierikzee naar Scli. '64 BROUWERSHAVEN, 23-7. Tijdens de woensdagavond gehouden leden vergadering der Algemene Neder landse Agrarische Bedrijf sbond, af deling Brouwershaven, in hotel Rin- gelberg, kreeg het lid, de heer L. Ileijboer, het N.V.V.-insigne in goud wegens zijn lidmaatschap van niet minder dan veertig jaar opgespeld door de districtsbestuurder de heer J. Lukaart. Het is in mijn loopbaan zelden voorgekomen, aldus de heer Lukaart in zijn toespraak, dat ik de eer heb een gouden insigne uit te reiken. Er zijn er in Zeeland slechts nog maar acht uitgereikt. Het was vroeger niet gemakkelijk om lid te worden van de bond in een tijd dat de georgani seerde arbeider niet erkend werd. Spreker stipte dit nog eens duidelijk met een voorbeeld aan, n.l. toen een werkgever vroeg of de arbeider ook lid geworden was van dat „zootje" hij dan de andere morgen niet meer behoefde te komen. U kunt worden beschouwd als een der pioniers om in die befaamde slechte tijd lid te worden. U bent een trouw lid geble ven, die hart heeft gehad voor de zaak, waarbij U de meest verdruk ten (de landarbeiders) vooruit heeft willen helpen. Namens het hoofdbe stuur feliciteerde de heer Lukaart de jubilaris met deze onderscheiding, waarna hij de gouden speld op de revers prikte. Tevens zegde de dis trictsbestuurder het echtpaar Heij- boer voor volgend jaar een gratis vakantieweek toe in een der vakan tieoorden van het N.V.V. Namens de afdeling feliciteerde de voorzitter, de heer M. Matthijsse, de heer Heijboer waarbii hij de hoop uitsprak, dat hij steeds dezelfde MOSKOU, 23-7. - De industriële produktie in de Sowjet-Unie is in de eerste zes maanden van dit jaar in langzamer tempo toegenomen dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar, zo blijkt uit de in Moskou gepubliceerde officiële cij fers. Westelijke waarnemers in Moskou merken op dat de vermindering in de lijn ligt van de verplaatsing van de nadruk op produkten als staal naar de chemische en naar andere moderne industrieën. Uit de cijfers van de centrale raad voor de statistiek, die woensdag wer den openbaar gemaakt, blijkt dat er een produktietoeneming in de eerste helft van dit jaar plaatsvond van 7.5 procent, tegen een toeneming van 8.5 procent in dezelfde periode van het afgelopen jaar. De vakantietijd in aanmerking ge nomen werd een redelijk aantal op lossingen ingestuurd van de vorige week opgenomen puzzel. Of is de vakantietijd voor sommigen juist een gelegenheid ook eens aan de puzzel te gaan. Het zou best mogelijk zijn. De eerste prijs is bestemd voor: de heer R. Brouwer, Galgenweg 6, Nieuwerkerk. De tweede prijs gaat naar: mejuffrouw H. Malipaard, 't Gangetje 7, Zonnemaire. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1 marmot; 6. kwarts De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. mogelijkheid; 5. jongensnaam; 9. staat der V.S.; 10. plaats in Duitsland; 12. guitig; 13. loterijbriefje; 14. seconde; 15. mag nesiumpoeder; 17. soort verlichting Cafk.)19. deel v.e. Franse ontken ning; 20. fris; 23. elk; 24. deel v.e. ziekenhuis; 28. ontlopen; 32. onder andere (afk.); 34. dè somma van; 35. metaal; 37. rondhout; 38. briefaanhef (afk.); 39. godsdienst (afk.)- 40. voeg woord; 41. Engelse ontkenning; 42. onmeetbaar getal; 43. of eerder (afk.); 44. zangnoot; 45. ieder; 47. of eerder (afk.); 49. Duits pers. voor- naamw.; 51. klemmen; 54. overeen komen; 57. glad; 58. toespraak; 61. pers. voorn a am w.; 62. godsdienst (afk.); 63. vreemde munt; 65. Spaan se titel; 67. krantenjongen; 68. om roepvereniging; 69. bovenaards we- sympathie jegens de bond zal blij ven betuigen. De heer Heijboer dankte de districtsbestuurder en het bestuur voor de ontvangen waarde ring in de vorm van de gouden N.V. V.-speld. In het huishoudelijk gedeelte der vergadering bleek uit het verslag dei- penningmeester, dat het ledental constant was gebleven. Uitgekeerd werd aan vakantiebennen een be drag van plm. f 8.500, De voorzitter deelde nog mede, dat de jaarlijkse toerneeavond aanstaand seizoen centraal zal worden gehou den in de Concertzaal te Zierikzee. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren G. van Zuidland en L. Bos in hun funkties herkozen. In de vakature van de heer W. v. d. Bos, welke overgaat naar de bouwvakkenbond, werd ge kozen de heer E. Prent. Tot slot der vergadering hield de heer Lukaart een uitgebreide causerie over de ge houden loonakties, waarin diverse aspekten nader werden toegelicht. Voorzitter Matthijsse sprak 'n dank woord tot de spreker en de aanwe zigen. Een prachtige geste van de Mos selhandelsvereniging Solidair N.V. zo was algemeen het oordeel van de deelnemers aan het reisje naar de tentoonstelling Soheveniingen 64, door genoemde vereniging georgani seerd voor aandeelhouders en geno digden. In vier volle bussen vertrok ken de deelnemers woensdagmorgen om na een 'kop koffie onderweg de lunch te gebruiken in 'het visres taurant „Vis Vis". Deze lunch bestond overvloedig uit vis, maar ook de andere 'hapjes lieten zich goed smaken en ook deze lunch werd aangeboden door de N.V. aan de aandeelhouders. Natuur lijk was men in de grote vishallen al spoedig in de jui9te stemming en vooral in de seotor grotere en klei- Ingezonden mededeling ^mmm Profiteert nu nog van de vele koopjes uit uit onze 11. antoon; 13. 'ko; 15. steels; 18. re; 20. ore; 21. pij; 22. It; 23. kaliber; 25. tsaar; 27. enter; 29. co; 31. van; 33. me; 34. set; 35. trien; 37. tumult; 40. na; 41. ade; 42. ee; 43. is; 44. rad; 46. l.k.; 47. terras; 50. kales; 52. oer; 54. s.g.; 55. esp; 57. ra; 58. glans; 61. egaal; 63. krenten; 65. v.n.; 66. mi; 67. eek; 68. ur; 69. botter; 71. eg; 73. aderen; 75. gratie; 76. aldaar. Verticaal: 2. are; 3. malta; 4. ons; 5. t.t.; 6. koele; 7. wn; 8. r.k.; 9. toorts; 10. aspect; 12. ora; 14. 'beerta; 16. tij; 17. elspeet; 19. abeel; 23. kra ter; 24. en; 26. a.v.; 28. eender; 30. orakel; 32. nu; 33. mus; 36. id; 38. missen; 39. trawant; 42. erg; 45. al; 46. logger; 48. essen; 49.. a.e.; 51. satire; 53. rakker; 56. p.g.; 59. nr.; 60. etude; 62. avond; 64. ere; 66. me; 69. bel; 70. tra; 72. ga; 73. ai; 74. ra. zen; 72. Europeaan; 73. deel v.e. schip; 74. verpakking. Vertikaal: 1. meisjesnaam; 2. waterdraaiïng; 3. meisjesnaam; 4. scort schip (afk.); 5. per expresse (afk.); 6. inwendig; 7. vertaler; 8. kant; 11. natuurkundeterm (afk.); 15. Indische winkel; 16. arbeidsschuw; 18. vorm van lekken; 19. soort ver lichting; 21. bid (Lat.); 22. wapen; 25. plaats in het Gooi; 26. voorzetsel; 27. afgod; 29. speciale zetel; 30. bevel; 31. meisjesnaam; 36. dun; 43. kleur stof; 44. inhoudsmaat (afk.); 45. nau we; 46. vismand; 48. landbouwwerk tuig; 50. verbond; 52. eind; 53. plaats in Utrecht; 55. chemische stof; 56. liefkozing 59. geestdrift; 60. plaats in Noord-Holland; 63. ontstekings- koord; 64. smook; 66. natuurkunde term (afk.); 70. deel v.d. bijbel (afk.); 71. maanstand (afk.). nere scheepsmotoren ontmoetten de mosselkwekers onder de standhou ders menige bekende. De verschil lende scheepsuitrustingen en de stands met radar en Decca-appara- tuur en vooral de schroeven enz. hadden de belangstelling. Toen alles goed was bekeken en deze visserij-tentoonstelling ds het bekijken zeker waard, keerde men weer naar huis terug, maar het is zeker stil geweest op de haven in Zierikzee en Bruinisse, want in bei de plaatsen was de deelname van de vissers zeker meer dan 90 procent en wat bij dergelijke reisjes minder 'gebruikelijk is, ook de dames waren van de partij deze keer. EINDHOVEN. Donderdagmiddag is de 4-jarige S. van G. te Eindhoven bij het plotseling oversteken van de Heezerweg door een personenauto aangereden. Het meisje is in het St. Josephziekenhuis aan de gevolgen overleden. De gemeente Keulen zal alle slachtoffers van de aanslag, die een geestelijk gestoorde man op 11 juni op een lagere school in het voor stadje Volkhoven pleegde, financiële steun verlenen en ook de kosten van toepassing van plastische chirurgie voor haar rekening nemen, zo be sloot het gemeentebestuur donder dag. kleintjes uitjgp MAARN. De 40-jarige geestelijke H. M. J. J. uit Tegelen is bij een bot sing op Rijksweg 12 onder Maarn om het leven gekomen. DEN HAAG. De uitvoering van de eerste fase van het combinatieplan- Nickerie, een E.E.G.-projekt, is ge gund aan het aannemingsbedrijf In- terbeton, gevestigd in Den Haag dat met f 3.637.000,— de laagste inschrij ver was. AMSTERDAM. Het Rijksmuseum te Amsterdam heeft in het eerste halfjaar van 1964 met 307.320 een record-aantal bezoekers ontvangen, dat dertien procent hoger is dan in dezelfde periode van 1963. ROTTERDAM. Het Amerikaanse leger in Duitsland heeft de Scheep vaart en Steenkolen Maatschappij N.V. te Rotterdam opdracht ver strekt tot levering van 960.000 ton anthraciet en bitumineuse kolen aan kampementen in zuid-Duitsland over de periode augustus 1964 tot augustus 1965. De geldswaarde van het kontrakt bedraagt 80 miljoen gulden. AMSTERDAM. Uit de Ringvaart van de Watergraafsmeer te Amster dam is het stoffelijk overschot op gehaald van de 80-jarige N. S. Naar de politie aanneemt 'is de man enige uren tevoren, na een bezoek aan een café te hebben gebracht, van de berm het daar ondiepe water inge rold. NOORDHORN. Het 6-jarige jon getje J. H. uit Noordhorn wordt ver mist. Men vermoedt, dat hij in het Van Starkenborghkanaal is geraakt en verdronken. DEN HAAG. Een 27-jarige medi sch student H. C. G. S. die in Ame rika woont en over enkele maanden zijn doctoraal examen zou doen, werd door de Haagse politierechter veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf. De jongeman gaf zich als arts uit en zag kans gedurende ongeveer zes maanden in het zieken huis in Leiden als assistent van een chirurg te werken. AMSTERDAM. Aandeelhouders van de Twentsche Bank N.V. heb ben in een historische buitengewone vergadering de voorgestelde statu tenwijziging aanvaard en daarmee de grondslag gelegd voor de fusie met de Nederlandsche Handel Maat schappij N.V. SCHIPHOL. De nieuwe Portugese ambassadeur in ons land, de heer C. B., vergezeld van zijn vrouw en zijn 12-jarige kleindochter, is uit Lissa bon op Schiphol aangekomen. AMSTERDAM.^Drie Nederlanders in Zirl, ongeveer vijftien kilometer ten westen van Innsbruck, zijn met hun auto van de weg geraakt en te gen een betonnen muur gereden. De inzittenden, de 21-jarige J. P„ zijn vrouw J. en zijn broer F., allen af komstig uit Amsterdam, liepen min of meer ernstige verwondingen op. Zij zijn opgenomen in een ziekenhuis in Innsbruck. VENRAY. De 9-jarige H. J.-B. uit de Zwarte Klef in Venray is bij een ongeluk op de Leunseweg om het leven gekomen. ZIERIKZEE. - De staatssecretaris van economische zaken heeft een be stemming gevonden voor vier van de vijf miljoen gulden, die voor dit jaar zijn bestemd voor de verbetering van de toeristische infrastruktuur. Met de subsidiëring van deze projekten wordt ook de welvaartsbevordering in de stimuleringsgebieden in het oog gehouden. De staatssecretaris heeft z(jn beslissingen genomen na advies van de interdepartementale commis sie voor de openluchtrecreatie en het toerisme (INCORET). In de provincie Zeeland is f 77.000,van de f 4 mil- In Moskou is men streng MOSKOU, 23-7. - Een Russische schrijver heeft een strenge berisping gekregen wegens zijn „onbeschaamd en ongeoorloofd" optreden, toen een auto, waarin hij als passagier zat, een aanrijding had met een vrachtwagen. Het Russische rege ringsblad „Izwestia" berichtte eer der deze maand dat de schrijver, Ni kolai Virta, had geweigerd de kras sen en kleine deuken op de wagen door de staatsgarage, waaruit de vrachtwagen afkomstig was, te la ten verwijderen. Virta had erop ge staan, dat men hem geld zou geven zodat hij de reparatie zelf zou kun nen laten uitvoeren. De „Izwestia" meldde donderdag avond, dat Virta verdiend had uit de Russische federale unie van schrij vers gestoten te worden, maar dat deze unie had besloten, hem er met een waarschuwing en een strenge berisping te laten afkomen, omdat hij zijn eigen handelwijze zei te be treuren en al zo lang lid van de unie was. DIDAM, 23-7. - De minister van volkshuisvesting en bouwnyverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, heeft er zijn teleurstelling over uitgesproken dat het middel van de „vrijetijds bouw" aanleiding heeft gegeven tot het ontstaan van minder prettige praktyken. Hjj gaf daarvan enkele voorbeel den. Zo is het voorgekomen dat aan vragen werden ingediend voor de bouw van in vrije tijd te realiseren woningen met een bouwsom van rond een ton. Verder is het voorge komen, aldus de bewindsman, dat zogenaamde vrijetijdsbouwers aan hun tweede of derde woning toe wa ren en ook zijn er rijksgoedkeuringen afgegeven ten behoeve van aanne mers, die op die manier het toewij zingsbeleid wilden ontduiken. De minister zei dit donderdag bij de eerste steenlegging van een „vrije- tijdswoning" in Didam. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Temaard: L. Lingen, Klazienaveen. Aangenomen naar Zwolle (wijkge- meente II): W. L. Tukker, Katwijk aan Zee. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland: J. v. d. Schaft, laatstelijk Vrijgem. pred. te Murmerwoude; te Pijnacker-Noot- dorp: D. C. Firet, Gees (Dr.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rijnsburg: M. Vliet- stra, IJmuiden; te Heerenveen: J. Plantinga, kand., Hoogeveen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Oosterland: D. Hak kenberg, kand., Veenendaal. De rode kleur op haar gezicht werd nog dieper. „Helbt u nooit een meisje naast u in de wagen, me neer?" Hij 'knikte overtuigend. „En of. Maar ik ben vrijgezel. Dat maakt, meen ik, versahil". Marrie zocht naar woorden en be gon voorzichtig„Ik zou verschillen de verontschuldigingen kunnen aan voeren, meneer. In de eerste plaats zou ik kunn'en vaststellen, dat mijn privéleven een persoonlijke zaak is; doch ik wil aannemen, dat u prijs stelt op een onbesproken gedrag van uw receptioniste, odk buiten dienst tijd, en daar kan ik wel in komen. Ik zal dit dus niet aanvoeren. Mag ik u eerst vragen of u een Waalwij- ker 'bent?" „Als u dit nog niet weetja. Geboren zelfs". „Ik 'heb u verteld, dat ik ongeveer vier jaar in Australië woonde. Als geëmigreerde. Is het u «bekend, op welke wijze ilk, nu, augustus vier jaar geleden, vertrok?" De man sahudde zijn hoofd1 en fronste zijn wenkbrauwen. „Vier jaar geleden studeerde tik in Rotter dam aan de Economische Hogeschool En in augustus zal ilk wel met va kantie geweest zijn. Vier jaar gele denals ik ine goed herinner, was 'ik toen in Ierland". „Dan is de rel u waarschijnlijk ontgaan, meneer. Fons Hagen was vier jaar geleden1 mijn vriend. We waren het zeer eens met elkaar en hoewel er eigenlijk nooit met zoveel woorden over gesproken was, be schouwden we elkaar als onze toe komstige echtgenoten". „Daar hoor ik van op, juffrouw joen beschikbaar gesteld voor verbe tering van de juchtaccomudatie te Zierikzee. Door deze financiële regeling krijgt Zierikzee dus de kans de uccomodu- tie voor jachten belangrijk te verbe teren en uit te bx*ciden. Men denke intussen niet dat de f 77.000,een aanloop zou zijn voor de nieuwe jachthaven, waarvan enkele jaren wel sprake was, maar welk plan geleden wel sprake was, maar welk KERKNIEUWS Gereformeerde Kerk Ds. J. H. Nawijn zal zondag 2 au gustus a.s. afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Moordrecht en vyf weken later, n.l. zondagmid dag 6 september a.s., na vooraf in de morgendienst te zyn bevestigd door zijn vader, ds. E. I. F. Nawijn uit Hattem, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Zie rikzee, waar hy beroepen is in de vakature van ds. IJ. J. Tiemersma, die op 15 september van het vorige jaar (1963) naar Vlaardingen is ver trokken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. Jan Hendrik Nawiin werd op 6 november 1930 uit een predikantsge zin te Geesteren in Gelderland gebo ren. Hij bezocht eerst het gerefor meerd gymnasium te Kampen (zijn vader diende van 1945 tot 1950 de Gereformeerde Kerk van Kampen), waar hij verder ook nog aan de theo logische hogeschool van de Gerefor meerde Kerken in Nederland stu deerde en op 3 oktober 1958 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Nawijn bijna drie weken later op 23 oktober 1958 na praeparatoir examen door de classis Harderwijk was beroepbaar verklaard in de Ge reformeerde Kerken in Nederland en hii op 20 januari 1959 door de classis Gouda peremptoir was geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sa- kramenten in de genoemde kerken werd hij op 22 februari van datzelf de jaar (1959) door zijn vader, ds. E. I. F. Nawijn uit Hattem, toen nog predikant te Katwiik aan Zee, be vestigd als predikant van de Gere formeerde Kerk van Moordrecht. Tijdens zijn ambtsbediening als ONDERWIJS Chr. Huishoudschool te Bruinisse Bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Ineke Hansen, Neeltje Hoek, Frida Kik, Hanna de Keijser, Cobi Schot, Heieen Hoogerheide, Adri Jonker, Ella Mol, Lenie de Waal te Brui nisse; Corrie de Bruine, Suzan de Bruine, Mientje de Bruine, Adrie van Driel, Suzan Goudzwaard, Mien tje Otte te Oosterland; Mattie van Damme, Ina Flikweert, Willie Flik- weert, Cobie Flikweert, Jannie Fol- mer, Pleuni Hofman te Nieuwerkerk; Rika Geluk, Marleen Moerland, Leida Noorthoek, Ank van de Velde, Hen- nie Verwijs, Jannie Hooglander te St. Philipsland; Carla Lindhout, Maddie Overbeeke, Rie Quist, Dicky v. d. Reest; Nellie Vogelaar te Anna Jacobapolder. Nederland heeft in een nota aan de secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, laten weten, dat het de uitvoer naar Zuid-Afrika van ma teriaal voor het maken en onder houden van wapens en munitie dat zou kunnen worden gebruikt voor de handhaving van de apartheid, heeft verboden. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES 22 Laan. Maar dat is nog .geen excuus voor uw ritje met de heer Hagen". „Als ik ©ven verder mag 'gaan? Op de (dag van het vertrek van mijn ouders, broers en zusjes, dook ik on der. Samen met Fons. We zwierven een dag of adht door België en ons land en toen pikten ze me op een morgen op, reden me naar Schiphol en duwden me 'in 'een vliegtuig. Alles min of meer met geweld. Van uit Australië schreef ik naar Fons en vanuit Holland schreef 'hij mij. Doch mijn vader was zo vriendelijk onze brieven te verscheuren, zodat er geen bij de rechtmatige geadres seerde aankwam. Eerst veel later hoorde Fons de juiste toedracht van een en ander, maar toen was het al te laat. Met andere woorden, was hij inmiddels getrouwd met Grada van Essen. Vorige weak was Fons hier en keek verrast op, toen hij mij zag. Hij wilde een onderhoud met me, dat ik weigerde. Zeer beslist weigerde, verstaat u goed? Zater dagmorgen was i'k weg naar het zwembad, toen hij me achterop reed. Hij wilde dat ik instapte, maar ik weigerde. Doch daar hij dreigde een schandaal te zullen maken en ik ook mijn positie in aanmerking nam, ben ik ditmaal voor zijn dreigement ge zwicht en staipte in. We hebben een poosje gereden en gesproken met el kaar. Nadien 'heeft 'hij me in Waal wijk weer afgezet. Als u de indruk •hebt gekregen, dat ik op goede voet sta met Fons, dan bent u abuis. Tus sen mij en hem bestaat niets meer, maar dan ook zeer beslist niets. Zo als er niets bestaat tussen mij en wie dan ook. En mag ik nu weer aan mijn werk gaan" plan niet doorgaan kon. Het geld zal u.m. worden gebruikt voor 't creëren van meer ligruimte voor «achten en in dit verband wordt gedacht aan het havenstuk vanaf het Luitje in de richting van de keersluis. Hier kan heel wat ligruimte worden gescha pen, hetgeen bolangriik is voor blii- vend stationeren tijdens het seizoen van jachten, de eigenaars waarvan (elders wonend) door Haringvliet brug en Grevelingendam, een stuk dichter bij Zierikzee zullen komen. predikant van de Gereformeerde Kerk van Moordrecht was ds. Na wiin in de classis Gouda deoutaat ad art. 20 van de kerkorde (hulpbe hoevende studenten) en vele jaren consulent van de Gereformeerde Kerk van Ouderkerk aan den IJssel, welke sinds oktober 1960 vakant is geweest. Eind augustus 1961 ging ds. Na wijn in militaire dienst en is toen ruim een jaar te Schaarsbergen bij Arnhem werkzaam geweest als re- serve-legerpredikant. Ingezonden mededeling Voor 30 jaar.... ZIERIKZEE. Een gezelschap jour nalisten uit Twente bezocht Zierik zee en de Schouwse Westhoek voor het opdoen van impressies. HAAMSTEDE. De K.L.M. bericht dat het op het vliegveld gebouwde station op woensdag 8 augustus of ficieel in gebruik zal worden geno men. NOORDGOUWE. De k.v. „Ad- vendo" alhier organiseerde een at- letiek dag. ZIERIKZEE. Het muziekgezel schap „Kunst en Eer" maakte een propagandatocht dóór de stad. ZIERIKZEE. Ten stadhuize ver gaderde het comité van actie tot behoud van de tram. ZIERIKZEE. De Z.Z. 10 praaide een kanovaarderdie van Wemel- dinge naar Zierikzee wilde overste ken, door slecht weer werd overval len. OUWERKERK. Aan het Stelletje vond de heer D. een ballonnetje, af komstig uit Engeland. SCHUDDEBEURS. Alhier werd een zangconcours gehouden. Alleen al uit Goes was een honderdtal zan gers en zangeressen aanwezig. OUWERKERK. De harmonie Nieuw Leven" organiseerde een bazar ter versteviging van de kas. NIEUWERKERK. De ingelanden van de polder „De Vier Bannen" brachten, in verband met de aan gebrachte vernieuwingen, een be zoek aan het gemaal te Stevensluis. „Een ogenblikje, juffrouw Laan. Als ik 'het dus goed begrepen heb, bent u eigenlijk tegen uw wil met de heer Hagen meegegaan?" „Inderdaad. En a'ls ihij de volgen de keer schandaal wil maken, moet 'hij dat maar doen. Maar een tweede •keer zal ik niet meer in zijn wagen stappen". „Van die achtergrond wist ik niets af, juffrouw Laan. Daarom meende ik er goed aan te doen u te waar schuwen, zijn echtgenote kennende als zijnde behoorlijk jaloers. Voor de rest ligt het beslist 'niet in mijn be doeling mij met uw privéleven te bemoeien. Ik heb nu meer dan ooit een groot vertrouwen 'in u en ik wil wel erkennen, dat u op dit ogenblik in mijn achting bent gestegen. Ik prijs me zeer gelukkig u in mijn dienst te hebben. Als de heer Hagen u lastig blijft vallen, deelt u mij dit dan onverwijld' mede, dan zal ik de nodige maatregelen nemen". Ze kreeg opnieuw ©en kleur. „Ik ben werkelijk wel in staat m'n eigen boontjes te doppen, als dit nodig is, meneer". Hij grinnikte. En of. U lijkt me in bepaalde opzichten geen gemak kelijke jongedame. Evenwel blijk ik erbij: moCht u hulp nodig hebben, dan kunt u altijd op uw baas reke nen, juffrouw Laan". Haar blikken ontspanden en er kwam een vleugje van een glimlach op haar gezicht. ,.A1 zal ik er waar schijnlijk geen gebruik van maken, stel ik het toöh wel op prijs, meneer. Dank u wel. En mag ik nu weer aan mijn werk?" Hij spreidde zijn 'handen uit en zuchtte. „Als mijn gezelschap u be gint te vervelen „Mag ik u er aan herinneren, dat ik 'hier niet aangenomen ben als juffrouw van gezelschap?" Hij schoot in een lach. „U bent behoorlijk gevat, juffrouw Laan, en dat mag ik wel. Het zal u in uw functie wel eens van pas komen, veronderstel ik. Goed, u hebt toe stemming om te vertrekken". (Wordt vervolgd.) DE NIEUWE PUZZEL Intrede ds. J. H. Nawijn te Zierikzee zondag 6 sept.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5