CALTEX BORON 1 CALTEX BORON EEN NIEUW SOORT BENZINE, DIE „SUPER" IN ÉÉN KEER VEROUDERD MAAKT. m 11 marrie s mogelijkheden uitjÊ nlfu\d Caltex Boron houdt uw motor schoon door kool- afzetting tegen te gaan... Daardoor geeft Caltex Boron uw motor méér kilometers per liter, méér kracht en een langere levensduur dan ooit tevoren! meer kilom eters per liter krach tiger optrekken. een langere levensduur voor uw motor nu „super" verouderd is... ga over op kleintjes uil A.et hinne, Advertentie VEENEND AAL. De 40-jarige heer J. Leereders uit Nijmegen is op rijksweg 12 in de gemeente Leersum om het leven gekomen toen hij met een busje tegen de achterzijde van een op de parkeerstrook staande trailer botste. Hij was op slag dood. AMSTERDAM. Van donderdag 17 t.m. zaterdag 26 september zal in de nieuwe RAI te Amsterdam worden gehouden „Idee 65", tentoonstelling van moderne apparatuur voor uw huls. AMSTERDAM. Meer dan 276.000 gehouden „Idee 64", tentoonstelling van zestig schilderijen en zestig te keningen van Vincent van Gogh ge durende de maanden april, mei en juni in het Guggenheim museum ge trokken. UTRECHT. Uit een onderzoek dat de Katholieke Arbeiders Jeugd Be weging in Nederland (K.A.J.) heeft laten instellen naar de arbeidssitu atie van de werkende jeugd blijkt dat met het arbeidsverbod voor 14- jarige meisje nogal eens de hard wordt gelicht. Vaak worden deze jonge meisjes op een of andere ver kapte manier in hot arbeidsproces opgenomen. AMSTERDAM. Onder het wakend oog van een publieke tribune vol brandweerlieden heeft de Amster damse gemeenteraad mot algemene stemmen een motie van de P.v.d.A. aanvaard, waarin b. en w. worden uitgenodigd stapnen te ondernemen die kunnen leiden tot het invoeren van het salarissysteem van de Haag se brandweer voor het Amsterdam se brandweerkorps. SCHIPHOL. In één week tijd zijn er bij de Fokker vliegtuigfabriek vier bestellingen voor de levering van een F 27 Friendship binnenge komen. WEESPERKARSPEL. In de nacht heeft men de 25-jarige heer R. Grif- fejoen uit Weesper karspel op het rij wielpad langs de provinciale weg Bussum - Weesp - Amsterdam dood aangetroffen. DEN HAAG. Tussen de Belgische regie der telegrafie en tedefonie en de Nederlandse P.T.T. is in prin cipe overeenstemming bereikt over een gemeenschappelijk semafoonnet. Dit net omvat een draadloos geco deerd oproepinssysteem via het ge wone telefoonnet en een automati- shce daarop aansluitend radio-zen dernet. Rijstvogels voor Nederland Uit Semarang (Midden-Java) zijn tienduizend rijstvogels afgezonden naar Nederland, waar zij binnenkort zullen aankomen. Een Nederlandse firma heeft de vogels onlangs besteld bij de Indonesische firma „Marga Bhakti", zo meldde het Indonesische persbureau Antara vrijdag. De landbonwprijsiiidex- cijfers DEN HAAG, 10-7. Het algemeen landbouwprijsindexcijfer voor mei bedroeg 114 tegen 116 in april en 97 in mei 1963. Het groepsindexcijfer voor akker- bouwprodu'kten steeg met 1 punt tot 131. In de overeenkomstige maand van het vorig jaar bedroeg het groepsindexcijfer 116. Het groepsindexcijfer voor vee houderij produkten liep met 2 pun ten terug tot 110. Tegenover hogere prijzen voor runderen, schapen en paarden stonden lagere voor var kens en eieren, terwijl de melkad- viesprijs eveneens lager was dan in april. Het groepsindexcijfer in mei 1963 bedroeg 87. Het indexcijfer voor kostenfacto ren liep met 1 punt 'terug tot 183. Vergeleken met vorig jaar steeg het echter met 18 punten, hoofdzakelijk als gevolg van de hogere lonen in de landbouw. Beste jeugdboek DORDRECHT, 10-7. De schrijfster Miep Diekmann uit Dordrecht is de prijs voor het beste jeugdboek Sn Duitsland toegekend. De prijs van Dm. 7.500 kreeg zij voor het boek: und viele Grüsse von Wancho" Dit boek, een vertaling van en vele groeten van Eiio", die werd verzorgd door Wilhelm Nie- meyer, werd gekozen uit 220 in west-Duitsland verschenen kinder en jeugdboeken. In Nederland werd van de schrijf ster „De boten van de Brakkeput" bekroond met de C.P.N.B.-prijs als het beste kinderboek van 1956-1957. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepbaar: de beren A. van Eg- mond en J. M. Mulder, beiden kan- didaat^te Amsterdam. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Ermelo: kand. P. den Butter, Apeldoorn en kand. P. Roos, 's-Gravenzande. Beroepen te Rozenburg: kand. J. Plantinga, Hoogeveen; te Zierikzee: M. Vlietstra, IJniuiden. Ger. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-C., en te H.I. Ambacht: kand. D. Hakkenberg, Veenendaal; te Wolphaartsdijk: kand. J. C. Weststra te, Borssele; Ie Mid- delharnis: kand. M. G. Mouw, Rijs- sen; te Uddel en te Wageningen: kand. D. Hakkenberg, Veenendaal: te Katwijk aan Zee: kand. A. Breg- man, Eenühuizen. v/eer vOOÏ Koolafzetting in de cilinders gloeit na, en geeft hier door vaak voortijdige ontsteking. De nieuwe Boron vermindert de afzetting, en maakt dit nagloeien on mogelijk. Dat betekent een regelmatige verbranding en een beter gebruik van de brandstof, en dus: zui niger rijden! Vuile kleppen sluiten niet goed af en laten verbran dingsgassen ontsnappen: een verlies aan energie! Caltex Boron houdt ook de kleppen,schoon, zodat alle compressie en energie behouden blijft... voor méér kracht 1 Dit is eigenlijk vanzelfsprekend: koolafzetting, bij ge bruik van conventionele benzine geeft slijtage van zuiger en zuigerveren en kan verbrande kleppen ver oorzaken. Boron houdt deze onderdelen in goede con ditie, en zorgt, dat de motor soepel blijft functioneren. Dit verlengt de levensduur van uw motor aanzienlijk! Openbare bekendmaking Het hoofd van het gemeentebe stuur van Zierikzee maakt bekend dat het door de raad dezer gemeen te in zijn vergadering van 7 juli 1964 vastgestelde plan van uitbreiding dezer gemeente in onderdelen „Mal ta II" en het plan tot herziening van het plan in onderdelen „Kaaskens- water" met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften in uitvoeri ge kaarten uitgewerkt ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 14 tot en met 28 juli 1964. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben ge wend, kunnen hun bezwaren tegen voornoemde plannen met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften indienen bij Gedeputeerde Staten tot en met 8 september 1964. Zierikzee, 13 juli 1964. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER Flitsen uit het buitenland GENÉVE. De voorzitter van de 85-landenconferentie over onderwijs, die in Genève wordt gehouden, de Oostenrijker dr. Nowotny, is afge treden toen de Afrikaanse deelne mers bleven aandringen op uitsto ting van Portugal. LISSABON. Bij een ontploffing in een vuurwerkopslagplaats te Rio Tinto in Noord-Portugal zijn twee mensen om het leven gekomen. Ver scheidene mensen liepen verwondin gen op. TUNIS. 102 van de 109 R.K. ker ken in Tunesië zullen gesloten wor den krachtens een vorige week in Tunis geratificeerde overeenkomst tussen het Vaticaan en Tunesië. MADRID. Generaal Franco heeft Andrics Ruiz Marquez, bijgenaamd „kolonel Montenegro", die deze week door een krijgsraad ter dood ver oordeeld was, gratie verleend, zo is officiëel bekend gemaakt. RANGOON. De premier van Com munistisch China, Tsjoe en-Lai, is per vliegtuig voor een kort bezoek in Rangoon aangekomen. Hij was ver gezeld van maarschalk Tsjen Ji, mi nister van buitenlandse zaken en verscheidene leden van de Chinese communistische partij. ADEN. De hoge raad van de Zuid Arabische federatie heeft besloten aan de sultan van Fadhli, sultan Achmed Bin Abdoellah al Fadhli, zijn terugkeer naar het gebied van de federatie te verbieden. GEORGETOWN. In Brits-Guya- na worden vijf negers vermist, na dat zij waren beschoten toen zij vee bijeendreven. Elders in het land de- dea zich ook schietpartijen voor tus sen Indiërs en negers. SAIGON. Bij afzonderlijke ope raties tegen communistische Viet- congrebellen 'zijn ten westen van Saigon een Amerikaanse militaire adviseur gedood en twee gewond. Eerder werden in Dau Tieng, 65 ki lometer ten noordwesten van Saigon zes militairen van het regeringsle ger gedood. WENEN. Oostenrijk en Hongarije hebben overeenstemming bereikt over de schadeloosstelling voor alle in Hongarije genationaliseerde Oos tenrijkse bezittingen, zo maakte de Oostenrijkse regering vrijdagavond bekend. MOSKOU. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, is in Moskou aangeko men ter bespreking van nieuwe Rus sische wapenleverantics aan Indone sië. LEOPOLDSTAD. Na de eerste kabinctszitting onder leiding van premier Tsjombe is bekend gemaakt, dat alle politieke gevangenen in vrij heid zullen worden gesteld. Dc mi nister van justitie is met de uitvoe ring van dit besluit belast. WASHINGTON. Het State De partment heeft opnieuw verklaard, dat het eerste doel van de V.S. in Vietnam is de Zuid-Vietnamezen te helpen bij het opruimen van de com munistische guerlllastrijders ten zui den van de 17e breedtegraad. WASHINGTON. De Amerikaan se minister van defensie Robert Mc Namara, heeft enige tijd geleden te genover de senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen verklaard dat de Verenigde Staten een verder verhoging van de Westduitse defen siebegroting willen zien, zo werd be kend. DJAKARTA. Kolonel Hartono, hoofd materiëel van het Indonesi sche leger, heeft meegedeeld, dat In donesië zelf geleide projectielen maakt. Zij zullen spoedig worden be proefd. Zij worden krachtiger ge noemd dan de Britse „Bloodhound- 2" projectielen, waarover Maleisië kan beschikken. MEMMINGEN. In Memmingen en omgeving, in Beieren, hebben zich de laatste dagen 34 gevallen van be smettelijke geelzucht voorgedaan, veroorzaakt door een virus. Ge vreesd wordt voor het uitbreken van een epidemie, die zich door persoon lijk contact verder zou kunnen uit breiden. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES Misschien zou de rust in Marrie's leven bestendig gebleven zijn, als ex- niet op een zonnige augustusmorgen een bezoeker in de hal was binnen gewandeld, die Mai-rie ondanks haar getrainde zelfbeheersing, van kleur deed vei-schieten. Want die bezoe ker was Fons Hagen, directeur van de N.V. Van Essen en Hagens schoen- fabrieken, de man die ze nu onge veer vier jaar geleden voor het laatst had gezien. Met al haar wilskracht probeerde ze zichzelf en haar stem in bedwang te houden en op vriendelijke toon, vergezeld van haar gelegenheids- glimlach, vi-oeg ze de bezoeker: „Waarmee kan ik u van dienst zijn, meneer?" Fons Hagen was genaderd tot de tafel van het meisje en keek haar nu pas goed aan. Marrie las de verbazing op zijn gezicht en z'e klemde haar handen vast aan het tafelblad, toen hij het uitriep; „Nee.... Marrie.... di'oom ik nu of. Ze knikte en bevochtigde haar lip pen. „Ik ben het werkelijk, meneer Hagen. Wilt u de directie spreken? Hebt u een afspraak gemaakt?" Hij stond haar nog steeds met gx-o- fc verbazing aan tc staren. „Dus jij .bent het.... hoe komt het ik dacht ben je al lang terug in Nederland?" „Enige weken, meneer Hagen. En zoals u ziet, ben ik hier receptionis te. Zal ik u aandienen bij meneer Vei-dugt?" „Datehheeft geen haast. Ik ben gewoon ondei-steboven. Wist ik veel, dat je weer terug was in ons land. Waarom heb je mij geen bericht gegeven van je terugkeer? Had ik je afgehaald! Woon je hier ei-gens in de buurt? Zeg, we moeten eens gezellig met elkaar praten, he? Wanneer komt je dat gelegen?" „Zou dat nog zin hebben, meneer Hagen?" „Houd toch op met je me neer Hagen.... Ben je m'n voor naam vergeten? Waax-om doe je zo gereserveei'd? Ik dacht, dat wij zo het een en ander meegemaakt heb ben, in het verleden, niet?" Ze knikte en probeerde vriende lijk te blijven. „Inderdaadin het verleden. Maar dit verleden wens ik zoveel mogelijk te vei-geten. Daar is, dunkt mij, wel qen reden voor". ..Wel nou nog mooieris dat soms mijn schuld?" „We spreken niet over schuld, me neer Hagen. Bovendien spreken wij er helemaal niet meer ovei\ Een ogenblik". Ze drukte een knóp in en zei: „Hier is meneer Hagen, die een ondei'houd met u wenst, meneer Zeker meneer" Ze keek de man aan cn zei: „Me neer Verdugt verwacht u. Mag ik u voorgaan?" Fohs Hagen was overrompeld en automatisch volgde hij het meisje naar het pi ivékaretoor, waar ze hem binnenliet en de deur weer achter hem sloot. Ze slaakte een diepe zucht en liet haar armen langs zich heen vallen. Maar de telefoon zoemde en ze repte zich terug naar haar plaats. Het werd een telefoongesprek uit Engeland en dat nam haar zo in be slag, dat ze althans voor enkele ogenblikken het feit, dat haar vroe gere vi-iend plotseling voor haar ta fel had gestaan, was vergelen. Gelukkig duui'de het onderhoud tussen Fons Hagen en haar baas lange tijd, zodat ze om vijf uur de •telefoon overschakelde naar de nachtpcrtiei', een hoes over de ma chine schoof en zo snel mogelijk verdween. Doch Marrie Laan was nog niet van Fons Hagen af. Toen ze zater dagsmorgens op weg was naar het zwembad, reed Fons haar achterop en stopte naast haai-. Hij opende het poi-ticr en beval kort en bondig: „Stap in. Ik moet met je pi*aten". Ze keek hem hoofdschuddend aan en liep verder. „Ik denk er niet aan" Hij schakelde opnieuw in en reed dc wagen zo voor haar dat ze plot seling ingesloten was. „Stap in, of ik maak een schandaal" ,zei hij, op nieuw het portier openend. Marrie keek even rond en zag. dat de enkele mensen, die in de nabijheid liepen, aandacht aan het voorval gingen schenken. Laat ik aan mijn positie denken, besliste ze, cn zwijgend liep ze om de wagen heen en ging naast hem zitten. Terwijl de wagen optrok, zei ze op afgemeten toon: „Omwille van uw en mijn positie heb ik gevolg gegeven aan uw bevel. Doch dit is beslist de laatste keex-, wilt u dat goed onthouden?" „Waarom doe je zo lelijk tegen mc Marrie? En wat zijn wc een goede vrienden geweest. Of ben je dat ver geten?" (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3