De twee uitbreidingsplannen „Malta II" en „Kaaskenswater" Duiker omgekomen Onrustige Zenuwen? STAD EN EILAND in Londen Conferentie van Gemenebestlanden Niet louter militaire oplossing voor kwestie Zuid-Vietnam Ijsbaan wordt aangelegd langs de Zandweg te Kerkwerve ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 juli 1964 No. 19611 Zierikzee wortlt groter ZIERIKZEE. 7-7. de dinsdag avond gehouden raadsvergadering, onder voorzitterschap v'un burge meester mr. F. Th. Dijckmeester, heeft de directeur van gemeente werken, de heer J. Louwerse, met behulp van een tweetal getekende kaarten, een overzicht van en een toelichting gegeven op de twee nieu we uitbreidingsplannen van Zierik zee, t.w. „Malta 11" en „Kaaskens water". Samenvattend mag gezegd dat „Malta II" de nog bestaande bouwruimte in Malta opvult, terwül „Kaaskenswater" een bouwplan van wat meer allure wordt, waar voor namelijk bungalows zullen worden gebouwd. Wat „Malta II" betreft zal de be bouwing worden gerealiseerd van het nog resterendz deel, n.l. langs de Calandweg. Westelijk van het plan vindt men een groene gordel van ongeveer 50 meter diepte, die het plan scheidt van het tracé van de rijksweg. In het plan worden wo ningen gebouwd van het type als in Malta zijn gerealiseerd door „Beter Wonen", met een maximum van acht eenheden. In de richting van de Scheepstimmerdijk zijn blokjes gedacht van twee huizen. In het al gemeen zal de bebouwing wat ope ner ziin en bedoeld voor bewoners, die iets meer kunnen en willen be talen. De straten in het plan krij gen een breedte van vijf meter. Bo vendien is er een doorgaande ver- keersstrook van twee meter, waar door het parkeerprobleem kan wor den opgelost. In het uiterste hoekje van de driehoek is ruimte voor een benzinestation en even verderop is een openbaar gebouw gedacht, dat de kleuterschool zal worden. Bovendien is in het kader van Malta II nog plaats voor een ander openbaar gebouw, b.v. een winkel centrum (galerjj) alsmede een gara gebedrijf. Tegenover de ter plaatse gerealiseerde hoogbouw is ook in Malta II aan dergelijke bouw ge dacht. Men denkt hierbij aan drie bouw lagen, terwijl de resterende ruimte zal worden opgevuld met vier een voudige bungalows, palend aan het dijktalud bij het thans nog bestaan de bedrijf van de heer Ten Haaf, dat - gelijk bekend - wordt overge plaatst naar het Kaaskenswater. Plan Kaaskenswater Van geheel andere allure is het plan Kaaskenswater, dat vooral zal opvallen door een gordel van groen. Het krijgt een meer parkachtig ka rakter en er zal uitsluitend gelegen heid zijn voor het bouwen van bun galows van het betere type. Om het plan heen is een rondweg gedacht. Een kleine hoek van het Kaaskens water dient voor de realiseringen ge dempt, maar hiertegenover wordt aan de andere zijde het bestaande water met een vrijwel gelijk gedeel te vergroot, zodat de totale water oppervlakte vrijwel gelijk blijft. Uiteraard is dit water dominant in het kader van het gehele plan. Opgenomen zjjn hierin het zie kenhuis, dat een evenutele uitbrei dingskans behoudt. Ingelast is een „agrarische heek", waarnaar het tuinderjjbedryf (2 ha) van de heer ten Haaf zal worden overgebracht. Er komt in dit plan slechts één soort bebouwing, 30 meter langs de weg en met een diepte van 35 meter. De middelmaat 'bungalow met een minimale inhoud van 350 m3. zal hier een plaatsje kunnen vinden. De bungalows komen onderling tien me ter uit elkaar te staan, zodat er vol doende ruimte is. Verder komen in •het plan eenvoudige wegen en be staat het voornemen over het Kaas kenswater een rustiek bruggetje te bouwen. Verder komen er wandel- Een bijzondere „heli-strip" LEEUWARDEN, 8-7. In een stro- mende regen met fikse rukwinden landde gistermorgen eenr helikopter met aan boord de commissaris der koningin in Friesland mr. H. P. Linthorst Homan, en de comman dant van de vliegbasis Leeuwarden, 'kolonel J. L. Bosch, op de nieuwe helikopterlandingsstrip achter het St. Bonifaciushospitaal in Leeuwar den, die hiermede officieel in ge bruik werd gesteld. On'der de genodigden die deze lan ding gadesloegen bevonden zich de vier burgemeesters van de Wadden eilanden Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. De helihaven is speciaal aange legd voor het vervoer van ernstige zieken 'en gewonden van deze eilan den en meet 50 bij 50 meter. paden, zodat het ook voor de „niet- Ka a iken s wa ter'-be woners aantrek kelijk zal 2ijn hier te wandelen. De hoofdweg om het plan krijgt een breedte van zes meter. Informaties Na deze duidelijke toelichting wees de heer Jonker op de nood zaak tot het plaatsen van banken in het plan. De heer Dawkers wilde met name voor Malta II speelruimte voor de jeugd. Hij vond het ook een beet je bezwaarlijk dat in de toekomst beide nieuwe kleuterscholen aan de druk wordende Calandweg komen. ZIERIKZEE. 8-7. Zaterdag 25 juli a.s. vindt te Bruinisse op feestelijke wijze de opening plaats van het mosselseizoen 1964-'65.» De dag be gint 'cm 10.30 uur met een officiële ontvangst voor genodigden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw door het gemeentebestuur. Omstreeks 11 uur worden de eer ste zeiljachten en motorboten ver wacht uit Bergen op Zoom en Dor drecht Enkele honderden boten zul len deelnemen aan zeilwedstrijden, hetgeen een uniek gezicht stal zijn. Tijdens de wedstrijden vindt op het havenplateau de ontvangst plaats van de Mosselkoningin 1964. Om 12 uur volgt de officiële toespraak van de Mosselkoningin. Het middagprogramma opent om 13.30 uur met de inscheping van al len die deel willen nemen aan de spectaculaire vloot-show van de rijk gepavoiseerde Bruse vissersvloot. Degenen die niet meevaren kunnen zich verpozen op het havenplateau. Omstreeks half vier wordt de vis sersvloot terug verwacht met aan boord de nieuwe vers geviste mos selen. Omstreeks 15.45 begeeft de Mosselkoningin zich met een spe ciale praalwagen, gevolgd door het publiek, naar de nieuwe Grevelin- gendam. Hier kan men getuige zijn van een grootse, nog niet in Zee land vertoonde, waterski-show. Begeleid door de muziekvereni ging „Nu met Hope" maakt de Mos selkoningin om 17.45 uur, gezeten op haar praalwagen, een rijtoer door het dorp. Om zes uur is er gelegen heid tot het eten van verse mosselen op het havenplateau. Om 7 uur boegsprietlopen, roei wedstrijd, wa- Vakantiespreiding: een utopie? Al 15 jaar lang klinkt de roep om vakantiespreiding door onze elf pro vincies. Al vijftien jaar lang gaat het grootste deel der Nederlandse bevolking echter hardnekkig om streeks de zelfde tijd met vakantie. De S.E.R. heeft nu in een besloten zitting een advies voor de regering opgesteld. Dit is nog niet gepubli ceerd. Maar de eindconclusies zijn wel te raden. De S.E.R. zal voor dwingende maatregelen niets voelen Dus volgend jaar weer geen vakan tiespreiding? Het ziet er wel naar uit. Een groot deel van de vakantie gangers wil ook niet worden ge spreid. Het gaat er niet eens om of zij wel doorslaggevende bezwaren tegen een iets vroegere of latere va kantie hebben. Maar zodra men van bovenaf gaat bepalen wanneer de mensen met vakantie moeten, dan voelt iedereen zich gebelgd en zal ieder met argumenten aan komen zetten waarom hij juist in de aan gewezen periode zijn vakantie niet kan opnemen Een groot aantal vakantiegenieters kan niet worden gespreid. Er zijn allerlei bindingen aan school- of be drijf svakanties. Misschien bestaat de mogelijkheid de schoolvakanties uit een te schuiven. Een door de minis ter van onderwijs ingestelde com missie bestudeert die mogelijkheid trouwens al geruime tijd. Misschien komt zij binnenkort tot een stand punt, een concreet advies. Misschien delegeert zij het echter ook naar de onvermijdelijke sub-commissie Het bedrijfsleven kan overigens ook aan de vakantiespreiding meewer ken. Er zou bv. voorkomen kunnen borden dat de zomervakanties van collectief sluitende bedrijfstakken in de zelfde week vallen. Wellicht zal het weer óók meewer ken. Vele vakantiegangers hebben zich gerealiseerd dat het in juni en september vaak mooier weer is dan in juli of augustus. Dat schijnt dit jaar opnieuw bevestigd te worden. Daardoor verminderen de bezwaren tegen een vervroegde of verlate vakantie. Voorzitter zeide dat aan speelruimte is gedacht, gelet op de groenstroken. Hij meende dat de Calandweg voor de jeugd niet gevaarlijk zal worden. De heer de Boer had waardering voor de opzet van beide plannen en hoopte van harte dat zij op deze wijze zullen ikunnen worden gereali seerd, als tenminste de voorzegde de-industrialisatie geen spaak in het wiel komt steken. M.a.s. ver enigde de raad ziah 'hierna met de beide uitbreidingsplannen, die nu eerst weer 30 dagen ter visie zullen worden gelegd, waarna „Middel burg" goedkeuring zal worden ge vraagd. tergevecht enz. Bruse junior vissers voeren waterspelen op. Om 8 uur speelt op het sportveld de boeren- kapel. Tussen de nummers door worden de prijzen van de dag uit gereikt door burgemeester v. d. Linde en tevens zullen enkele sport prestaties worden getoond. Als sluit stuk van het mosself eest wordt om 10 uur op het sportveld een groot vuurwerk afgestoken. Bouwen op berucht zand AMSTERDAM, 8-7. Amsterdam gaat zijn woningen in het noorde lijke stadsdeel op berucht zand bou wen, namelijk op het Muiderzand, eens de gevreesde ondiepte voor de Zuiderzeevissers. Het Rijk heeft de gemeente Amsterdam een concessie verleend om het Muiderzand in de Zuiderzee te gebruiken voor de op hoging van de terreinen in Amster dam Noord, waar men in de eerste maanden van 1965 hoopt te begin nen mot de bouw van 5000 wonin gen in de Buikslotermeer. Om de 'bouwterreinen in de Buik slotermeer op de gewenste hoogte te brengen moet een zandlaag van 1,50 meter worden aangebracht. In totaal is 4,5 miljoen kubieke meter zand nodig voor dit uitbreidingsplan. Reservaat „De Weerribben" GIETHOORN, 8-7. In het streven van Staatsbosbeheer om de natuur reservaten, waar dit zonder bezwaar kan, ook dienstbaar te maken aan de recreatie, is ook het natuurreser vaat „De Weerribben" in de gemeen te Oldemarkt begrepen. Zoals be kend heeft het Staatsbosbeheer te Hoogeweg een ontvangstcentrum voor het reservaat, waar ook een expositie van verveningsattributen is ingericht en waar men door mid del van een klankbeeld bijzonderhe den over de streekontwi'kkeling kan horen. Hooifeest in Friesland BOLSWARD, 8-7. Voor het eerst in de 'bijna 20-jarige traditie as op de hoogtijdag van de Friese Hea- mielfeesten dit jaar een Hea'kenin- ginne (hooikoningin) te Bols ward niet officieel op het stadhuis ont vangen. Een zwaar regengordijn, dat de 'gehele dag over Friesland hing deed ter elfder ure besluiten de in tocht, die ook dit jaar weer zou plaatsvinden in een entourage van ruiterclubs, praalwagens en gecos- tumeèrde volksdansgroepen, af te gelasten. Toch ging de traditionele hooimaaltij'd door, al kon deze dit maal niet in de openlucht plaats vinden. DEN HELDER, 8-7. De brandwacht eerste klas met het brevet duiker van de marineberoepsbrandweer C. A. van de Ehde is in de haven van Den Helder 'bij het duiken om het leven gekomen. De man was bezig het net uit de schroef te halen van de Volendam 52. Op een gegeven ogenblik merkte de aanwezige duikmeester dat er geen luchtbellen meer naar boven kwamen. Hij gaf een ruk aan de seinlijn, dodh deze werd niet beant woord, waarop de duiker onmiddel lijk uit het water werd gehaald door middel van een reddinglijn die op zijn lidhaam was gevonden. Bij het boven water komen 'bleek het ge laatstuk van het 'kikvorspak te zijn verdwenen. Per ambulance werd de man naar het gemeenteziekenhuis 'gebracht. Ondanks kunstmatige ademhaling en zuurstof toediening is de man over leden. Verrassing voor cursisten UTRECHT, 8-7. De ongeveer 3500 jongelui die sinds september 1962 een van de zestig avondcursussen hebben gevolgd van de Stichting het Centraal Onderwijsinstituut voor de Levensmiddelenbranche, staat een verrassing te wachten. Als ze zich melden kunnen ze namelijk aan spraak maken op een deel van de ruim f 150.000 die beschikbaar is om cursusgelden te retourneren. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. H. Grosheide, is al begonnen met het weggeven van cheques. Hij deed dat op Nijendalin Driebergen, waar het centraal onderwijsinstituut is gevestigd. Acht oud-leerlingen kregen van hem een enveloppe met inhoud. Het extraatje is te danken aan de inwerkingtreding van de interim regeling subsidiëring middenstands- onderwijs van september 1962. Het centraal instituut heeft gebruik ge maakt van de mogelijkheid, een rijksbijdrage te vragen voor het kruideniers vakonderwijs. Lichtzinnige postbode SOUTHAMPTON, 8-7. Nadat hij gedurende dertig jaar zijn dagelijkse route had gelopen besloot postbesteller Lorin Shipper uit het dorp Water Mill, bij de Amerikaanse stad Southampton, dat hij het wat kalmer aan zou doen. In het vervolg bezorgde hij nog slechts brieven die belangrijk leken. Onbelangrijke post, waaronder veel drukwerk, de poneerde hij jarenlang in een schuur b\j zijn woning. Dezer dagen, vijf jaar nadat Shipper met pensioen ging, praatte hij zijn mond voorbij. De Ameri kaanse P.T.T. is nu druk bezig tweeduizend kilo onbestelde post, die uit het schuurtje van de gepensioneerde besteller te voorschijn kwam, alsnog bij de geadresseerden af te leve ren. Shipper vindt niet dat hij een fout gemaakt heeft. Nie mand uit zijn wijk had name lijk ooit geklaagd over een niet aangekomen poststuk. ingezonden mededeling MlfnhaTdt/s Zenuwtabletfon SPORT Burgh-veleranen-scheidsrechters van Schouwen-Duiveland Zaterdag 11 juli speelt des avonds op het sportpark „Van Zuijen" aan de Leliëndaleweg een Burgh^vetera- nen-elftal 'tegen het elftal der Sehou- wen-Duivelandse scheidsrechters. De aanvang is gesteld op 18.30 uur. Het totale bedrag aan inkomsten van deze wedstrijd wordt afgestaan aan „Sport Steunt Zonneveld". We kun nen een bezoök aan deze wedstrijd dan ook ten zeerste aanbevelen. V erkeerslichten met knop DEN HAAG, 8-7. De Rijkswater staat heeft het besluit genomen om de bejaarden van het buiten Amers foort gelegen rusthuis „De Lichten berg" volledige bescherming te bie den bij het oversteken. In plaats van een zebra met knipperbollen wordt een volledige verkeerslichteninstal latie aangebracht met drukknopsys teem. Dit geschiedt op verzoek van de Nederlandse Vereniging Bescher ming Voetgangers. NEW YORK, 8-7. Secretaris-gene raal Oe Thant heeft woensdag op een persconferentie in New York ge zegd dat het steeds duidelijker wordt dat militaire maatregelen in Zuid- Vietnam niet tot vrede zullen leiden en dat de enige redelijke oplossing ligt in politieke en diplomatieke on derhandelingen, die, zelfs al is het laat, een mogelijke oplossing kunnen brengen. Hij meent dat „een terug keer tot de conferentie van Genéve" nuttige resultaten kan afwerpen. Omdat verscheidene partijen bij het conflict geen lid zijn van de N.V. kan dit lichaam hier niet met succes in grijpen. De V.N. zouden echter kun nen worden ingeschakeld om de uit- SCHARENDIJKE, 8-7. Woensdag middag j.l. kwam de raad van Mid- denschouwen in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Af wezig met kennisgeving was de heer D. van der Wekken. Door Ged. Staten werd goedge keurd de aankoop van een perceel grond langs de Zandweg te Kerk werve van de heer J. J. Bil te Zie rikzee voor aanleg van een ijsbaan. De voorzitter deelt mede, dat het baggeren van de haven Kloosternol te Scharendijke is gegund aan de N.V. Aanneming Maatschappij „Dijksbouw" voor een bedrag van f 25.266,-. Door het dagelijks bestuur van het Waterschap Schouwen-Duive land is vergunning verleend voor het aanleggen van een ijsbaan langs de Zandweg te Kerkwerve. B. en w. hebben aan de Centrale Dienst Noord-Zeeland opdracht gegeven om het gedetailleerde plan hiervoor spoedig gereed te maken. Aan de aannemer W. Lemsom is inmiddels gegund het maken van een aanbouw aan de woning School straat 2 te Kerkwerve, teneinde deze woning geschikt te maken voor huisvesting van de rayoncomman dant der rijkspolitie. Op voorstel van b. en w. besluit de raad aan de firma Gebr. Lande- gent te Haamstede in erfpacht uit te geven een deel van het haven plateau van de haven Kloosternol te Scharendijke tegen een jaarlijkse erfpachtscanon van f 250,-. Het raadsbesluit van 30 december 1963 tot verkoop aan de heer J. J. van der Wekken van een perceel bouwgrond aan de Kerkweg te Kerkwerve, wordt op verzoek van betrokkene ingetrokken, daar de bouwplannen niet zullen worden uit gevoerd. Een bedrag van f 50,-, we gens gemaakte kosten, zal aan ver zoeker in rekening worden gebracht. ZIERIKZEE Oriënteringsrit M.C. „Sparla" Het bestuur van de motorclub „Sparta" te Zierikzee organiseert op zaterdag 11 juli a.s. een oriënterings rit voor auto's, motoren en scooters. De start heeft plaats bij het restau rant „Bru" te Bruinisse om 14 uur. Hier kan men zich tevens opgeven voor deelname. Iedere deelnemer kan nog meedoen aan het kampi oenschap, daar er nog drie ritten zullen worden verreden. De rit wordt verroden onder het K.N.M.V. reglement. Er wordt gere den met een gemiddelde snelheid vun 30 km. per uur. De route is uit gezet over goede wogen en is plm. 60 km. lang. Mooie dagprijzen wor den voor deze rit beschikbaar ge steld. OOSTERLAND Collecte „Kinderzorg" Door een viertal eollectantjes weid onder leiding van mevr. L. van 't Hoff-van der Maas, ten bate van de stichting „Kinderzorg" te Middelburg, in het tweede kwartaal van dit jaar opgehaald de mooie som van f 94,52. Een woord van warme dank aan de milde gevers (sters) en aan de eollectantjes en de leidsters is niet misplaatst. Bouw kerk Oud Gereformeerde Gemeente Dezer dagen is een begin gemaakt met de bouw van het kerkgebouw voor de Oud Gereformeerde Ge meente, dat verrijzen zal op de hoek Sandström9traat - Burgemeester van der Havestraat alhier, onder archi tectuur van 'het ingenieursbureau van Harmeien 'te Den Haag. Deze LONDEN, 8-7. Tot de voornaamste onderwerpen die woensdag op de tweede dag van de conferentie van premiers van het Britse Gemenebest iQ Londen ztfn behandeld, behoren de toestand in Maleisië en in Zuid- oost-Azië en de Cyprische crisis. Na afloop van de vergadering werd geen communiqué uitgegeven. Van welingelichte zijde werd ver nomen dat premier Rachman van Maleisië de ernst van de toestand in Zuidoost-Azië had onderstreept. Hij had de landen van het Britse Ge menebest opgeroepen met alle mid delen mee te werken aan een oplos sing van het geschil tussen Maleisië en Indonesië. De premiers van Au- voering van een eventueel akkoord te controleren, zei Thant. Het State Department heeft intus sen al laten weten, dat het niet veel voelt voor een internationale confe rentie over Vietnam zoals voorge steld door Oe Thant. Een woordvoerder van het minis terie herinnerde er aan, dat minister Rusk diverse malen verklaard heeft dat een internationale conferentie nu niet bepaald de aangewezen weg is om het vraagstuk-Vietnam tot op lossing te brengen. Rusk, zo zei hij, is altijd van mening geweest, dat het veel meer effect zou hebben als de buurlanden van de republiek Viet nam zich zouden houden aan de overeenkomsten van 1954 en de re publiek met rust zouden laten. Verenigingsgebouw Kerkwerve Door de Rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding is verzocht om enkele voorzieningen te treffen aan het verenigingsgebouw te Kerk werve, teneinde dit geschikter te maken voor het onderwijs in licha melijke oefening. B. en w. verzoeken de raad een krediet van f 6.000,- beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een hardhouten strokenvloer, bescher ming der ramen in verband met bal spelen, het verplaatsen van de olie kachels naar de wanden en aanslui ting op een tank en een een betere ophanging en bescherming der lam pen. De heer der Weduwen vraagt of het gebouw na het aanbrengen der voorzieningen onbelemmerd als ver enigingsgebouw kan worden ge bruikt. De voorzitter antwoordt, dat dit de bedoeling is. De raad besluit tot 'vaststelling van regelen als bedoeld in artikel 4 der Woonruimtewet 1947. Deze rege len waren namelijk voor de gemeen te Middenschouwen nog niet vastge steld. Verder wordt besloten tot een wij ziging van de gemeenschappelijke reling tot oprichting van de Stich ting Rode Kruisziekenhuis Schou wen-Duiveland. Op voorstel van b. en w. besluit de raad de subsidie van de V.V.V. voor Scharendijke en omstreken voor het jaar 1964 te verhogen van f 100 tot f 200,-. Voor het jaar 1963 worden de be dragen der exploitatievergoeding vastgesteld: voor de Chr. Nat. scool te Scharendijke op resp. f 6.224,63 en f 6.213.50 en voor de Chr. Nat. school te Kerkwerve op f 6.300,85 en f 5.756,68. De vergoeding van de kosten van vakonderwijs over 1963 wordt voor de Chr. Nat. school te Kerkwerve vastgesteld op f 1.442,19. Goedgekeurd worden de 2e en 3o Van ons werd weggeno men onze geliefde broe der, zwager en oom ANTHONIE VAN DEN HOEK op de leeftijd van ruim 72 jaar Uit aller naam: C. A. VAN DEN HOEK Ellemeet, 7 juli 1964 nieuwe kerk zal ongeveer 420 zit plaatsen krijgen, waarvan 328 per manente. Het momenteel in gebruik zijnde kerkgebouw aan het Grocnenóuul heeft meermalen een uitbreiding on dergaan in verband met de gestadi ge groei der Oud Ger. Gemeente al hier. Het gebouw voldoet echter niet meer aan de eisen die tegenwoordig aan een 'kerkgebouw mogen worden gesteld. Dientengevolge werd beslo ten tot nieuwbouw over te gaan en werd een 'bouwcommissie dn het le ven geroepen. Het huidige kerkge bouw werd omstreeks 1855 in ge bruik genomen. Men is nog slechts 34 jaar aangesloten bij de Oud Ger. Gemeenten in Nederland, een kerk- formatie gesticht door ds. L. G. G. Ledeboer, destijds herv. predikant te Benthuizen. Vandaar de naam Lede- boeriaanse gemeenten. Voor 1930 was de kerk in het Groenendaal een Ne derduitse Ger. Gemeente. Ds. L. Ge braad uit Sint Philipsland is mo menteel consulent der gemeente. Verschillende malen braoht men in dertijd een «beroep uit op een pre dikant, doch men is er nooit in ge slaagd een eigen herder en leraar te bezitten. stralië en Nieuw-Zeeland, sir Robert Menzies en Keith Holyoake, deelden het standpunt van premier Rachman dat de kwestie-Maleisië een zaak is van het gehele Gemenebest. Premier Ajoeb Khan van Pakistan heeft verklaard dat hem in Ankara was verzekerd, dat Turkije had af gezien van iedere militaire interven tie op Cyprus, zo werd van welinge lichte zijde vernomen. DODELIJKE ONGELUKKEN BOXTEL. Woensdagmiddag is de 54-jarige mevrouw L. M. Bekers van Geffen uit Boxtel in haar woon plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. VENLO. Op de rijksweg tussen Venlo en Velden is ter hoogte van de gemeentegrens Arcen een vracht wagen, bestuurd door de 26-jarige heer A. W. van Hengel uit Bolnes, door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. De brandweer van Venlo moest de man, die bekneld zat, bevrijden. Kort na aankomst in het ziekenhuis te Venlo is hij over leden. BELFELD. Op de Rijksweg te Belfeld 'bij de grens met de ge meente Tegelen zijn twee klooster zusters, dienaressen van de H. Geest uit Steyl (Tegelen), toen zij plotse ling vanuit een zijweg de rijweg overstaken, gegrepen door een per sonenauto. De 64-jarige zuster L. Hegeman werd zo ernstig gewond, dat zij in de loop van de middag in het ziekenhuis te Tegelen is over leden. Zuster J. Kallen, die 61 jaar oud is, werd zeer ernstig gewond. wijziging van de begroting 1963 der gemeentelijke instelling voor maat schappelijke zorg in de gemeente Middenschouwen. Bezoldigingsverordeningen Vastgesteld wordt de 5e wijziging der gemeentebegroting voor 1964. In verband met de salarismaatre gelen per 1 januari 1964 worden vastgesteld een nieuwe verordening tot regeling van de bezoldiging van de ambtenaren ter secretarie en de Algemene Bezoldigingsverordening 1964. De betrokken organisaties van overheidspersoneel hebben zich ak koord verklaard met de ontwerp verordeningen. Als vertegenwoordiger in het al gemeen bestuur van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen wordt in verband met het bedanken voor het raadslidmaatschap van de heer W. J. de Vrieze aangewezen wethouder M. L. Hoogenboom en als plaatsvervanger wethouder I. W. Padmos. Als vertegenwoordiger in het al gemeen bestuur van de Bestuurs- school Zeeland wordt aangewezen: de gemeentesecretaris L. F. van Wijck, pl.v. de burgemeester. In de rondvraag informeert de heer L. W. van Kooten, wie de gra ven op de algemene begraafplaats te Kerkwerve onderhoudt, nu de heer J. Matthijsse dit niet meer doet. De voorzitter deelt mede, dat op grond van de vastgestelde Beheers- verordening vooi de begraafplaat sen de gemeente met uitsluiting van anderen dit onderhoud zal verrich ten. Verder pleit de heer van Kooten voor het spoedig aanbrengen van een asstreep in de bocht Zandweg- Kerkweg te Kerkwerve. Volgens de voorzitter zal het Waterschap Schou wen-Duiveland dit machinaal laten uitvoeren voor de betrokken wegen op het eiland. Stelselmatig wordt gewerkt aan het opruimen van bunkers in de duinen, maar ook op het strand. Men ziet hier het „slagveld", ontstaan tijdens het opruimen van een grote bunker aan het Westhoekstrand. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode). Zaterdag 25 juli opening inosselseizoen Bruinisse Gemeenteraad Middenschouwen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9