Smash,., en dan rond je zo'n snelle match af met Amstel prachtpils... Verkwikkend en lekker. Lekker tot het laatst. ...pak dat prachtpils DANSEN SUCCESSES R. P. HOCERHEIJDE Adverteren is verkopen GESLAAGDE SP0RT-DAC LAGERE SCHOLEN ZIERIKZEE ZATERDAG 11 JULI om 20.00 uur: met het danstrio in de nieuwe zaal Wapen van Renesse' M. MOL NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS afd. Schouwen (Westhoek) Uitslag verloting van Welfare-artikelen Prijs no. Prijs no. Prijs no. 9 109 14 754 19 1260 6 166 5 868 10 1284 27 185 13 931 23 1291 30 211 29 950 35 1314 25 231 28 960 3 1344 11 309 22 995 16 1522 33 310 17 1008 18 1696 21 413 34 1025 12 1719 31 484 8 1062 15 1806 20 644 1 1075 24 1905 26 750 32 1218 2 1983 7 735 4 1230 Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Te koop: Twee tweepersoons ledikan ten, met spiraal en bedden. Hogezoom 97, Renesse, telef. (01116) 286. Diversen: Een opruiming in dozen van tien stuks grote sigaren a f 2,Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en hoek Weststraat-Anker- weg, Haamstede. Mol, waar veel mensen graag verf kopen, met vakantie van 3 t'm 13 juli. Nieuwe Boo- gei-dstraat, Zierikzee. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt be gin september 1964 aan! In lichtingen: Directrice Diaco- nessenhuis, Parklaan 95A, Eindhoven. Likdoorn onroerend goed? Vroeger misschien. Maar sinds Elastocorn niet meer. Elastocorn de elastische lik doornpleister, laat pas los als de likdoorn loslaat. 6 stuks 75 cent. Nieuwe speldjes: Manneke Pis, Beatles, Bromsnor, bui tenlandse merken, bij sigm. D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede en hoek Kraan plein, Zierikzee. Uw buitenschilderwerk gaat langer mee als U „Vervetal" gebruikt! Het verkleurt niet en is een begrip voor hen, die zelf veel schilderen. „Verve- tal" is de naam, want „Ver- vetal" is verf, van Vettewin- kel! Overal verkrijgbaar. Hoofddealer voor Schouwen- Duiveland: „Verf en Kleur",, Meelstraat 40, telef. (01110) 2100, Zierikzee. Leveiisniiihleleiibedrijf 4 „Naast de Beurs" Zierikzee Prachtige vakantiekoffer met twintig blikken Noack's vleeswaren en maal tijden De normale prijs voor al de blikken is f 37,81 de pracht koffer gratis Zeer gemakkelijk om zo in de auto mee te nemen Ziet etalage! Ontvangen de eerste nieuwe KLAVERHONING van ons eiland per bokaal f 1,70 <3 Dagelijks verse GEPELDE GARNALEN van Brouwershaven per pak f 1,25 Luxe blikjes ZIERIKZEESE SPECULAASJES H - f 1,95, f 3,25, f 13,75 Ziet etalage! RIJKSKWEEKSCHOOL MIDDELBURG L. Noordstraat 29 telef. (01180) 2051 1. Voor het komende schooljaar staan weer de vol gende C-cursussen op Tiet programma: Frans l.o. Duits l.o. Engels l.o. Wiskunde l.o. Handelskennis l.o. Tekenen l.o. Frans'M.O. A Duits M.O. A Engels M.O. A Wiskunde M.O. A Nederlands M.O. A' Lich. oef. (akte S) Plaatsing is mogelijk van eerste-, tweede en der de jaars cursisten. 2. Verder worden bij voldoende deelname de vol gende cursussen gegeven: aant. lich. oef. (J) Nuttige handwerken (K) handenarbeid Vrouwelijke handwerken (U) Aanmelding voor alle opleidingen liefst schrif telijk voor 1 september. Cursusgeld volgens rijksregeling. Met vergoeding voor onderwijzers van de helft van cursusgeld, boekenkosten en alle reiskosten. Bovendien bonus van f 600,bij het behalen van een l.o. akte (soms ook m.o. akte). Vaststel ling van lesdagen en lestijden geschiedt na over leg met de cursisten; lessen eventueel buiten Middélburg. Voor een eerste bespreking worden alle cursisten verwacht op zaterdag 5 september 1964 om 14.00 uur in de aula. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de direkteur, M. A. HAGE. Hi] zei: „AMSTEL moet het zijn!" AMSTEL Openbare school Oosterland veroverde wisselbeker korfbal ZIERIKZEE, 8-7. - Dinsdag j.l. werd op het sportpark „Bannink" de derde jaarlijkse schoolsportdag gehouden, waaraan ditmaal niet alleen werd deelgenomen door de Zicrikzeese lagere scholen maar (voor dc eerste keer) ook door dc lagere scholen vanKerkwerve, Oosterland, Sirjansland en Brui- nisse. De organisatie van deze uitstekend geslaagde en door mooi weer be gunstigde sportdag berustte bü dc heren Roks en Goedhart. Op de uitstekend onderhouden grasbanen van het sportpark vond in de morgenuren de afwerking van een aantal atletieknummers plaats, namelijk- hardlopen, hoogspringen, balwerpen en behendigheidsoefeningen. In de mid daguren werden micro-korfbalwedstrijdcn gehouden, waarbij de verschil lende scholen een sportieve en pittige strijd leverden. De dag kreeg een officiële start met een openingswoord van wet houder K. A. Keuning, die de deel nemende scholen veel succes toe wenste en de organisatoren, de schoolspcrtdagcommissie, lof toe zwaaide voor het vele verrichte voorbereidende werk. Later in de morgen toonde ook burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester zijn belang stelling voor de prestaties van de jeugd. Het micro-korfbalprogramma werd bijgewoond door de heer J. Th. Dis telbrink te Goes, consulent voor de lichamelijke opvoeding in Zeeland, die na afloop van de wedstrijden de prijzen uitreikte. Hij deed dit na dank te hebben gebracht aan de he ren Goedhart en Roks, voor de ver leende medewerking om deze dag zo goed te doen slagen. Schooldiploma's De wedstrijden van het ochtend- gcdeclte hadden een individueel tintje, in zoverre dat de jeugd met 't afleggen van de/verschillende ge noemde proeven een schooldiploma lichamelijke geoefendheid kon beha len. Van de bijna 400 leerlingen die deze dag het Zierikzeese sportterrein bevolkten behaalden er 31 het A- diploma, 64 diploma B, 139 diploma C. 118 diploma D cn 10 het diploma E. Deze diploma's zullen dezer da gen op de verschillende scholen wor den uitgereikt. Bij de estafettes behaalde de 5e klas meisjes van de R.K. lagere schoei een eerste prijs met een tijd van 1.02.2 min. De zesde klas meis jes van de Chr. lagere school Zie rikzee deed het rtog iets vlugger, n.l. in 58.9 sec. en behaalde eveneens een eerste prijs. Verder viel bij de esta fette een eerste prijs ten deel aan de zesde klas jongens van de open bare lagere school Zierikzee "(56.3 sec.) en aan de vijfde klas jongens van de Chr. lagere school te Kerk- werve (1.00.0 min.) De wisselbeker voor de schoolwed- strijden estafette werd veroverd door de Chr. lagere school Zierikzee (4.02.1 min.), de tweede plaats was voor de R.K. lagere school Zierik zee <4.02.4 min.) en de derde plaats voor de openbare lagere school Zie rikzee (4.04.4 min.). Uit de gemaakte tijden blijkt wel dat bij de school- estafette fel gestreden is om de hoogste eer. Micro-korfbal De micrc-korfbalwedstrijden wa len ingedeeld in drie poules. In pou le I waren de uitslagen als volgt: Cpenb. l.s. Zierikzee-R.K. l.s. 1-1; R.K. l.s. Zierikzee-Beatrixschool Zie rikzee 7-0; openb. l.s. Zierikzee-Be- atrixschcol Zierikzee 2-.0. Finalist R.K. l.s. Zierikzee Poule II: Chr. l.s. Zierikzee-openb. l.s. Oosterland 0-1; openb. l.s. Oos- terland-Chr. l.s. Kerkwerve 1-0; Chr. l.s. Zierikzee-Chr. l.s. Kerkwerve 0-1 Finalist: openb. l.s. Oosterland. Poule III: Chr. l.s. Bruinisse- openb. l.s. Kerkwerve 0-1; openb. l.s. Kerkwerve-openb. l.s. Sirjans land 1-1; Chr. l.s. Bruinisse-openb. l.s. Sirjansland 0-3. Finalist: openb. l.s. Sirjansland. Finale poule: R.K. l.s. Zierikzee- o.l.s. Oosterland- 0-2; openb. l.s. Oos- terland-openb. l.s. Sirjansland 2-0; R.K. l.s. Zierikzee-openb. l.s. Sir jansland 0-0. Sirjansland won na het nemen van strafworpen. De korfbalwedstrijden leverden dus de volgende eindstand op: 1. Openb. l.s. Oosterland; 2. openb. l.s. Sirjansland en 3. R.K. l.s. Zie rikzee. Het was uiteraard een bijzonder trotse jeugdige aanvoerder, die uit handen van -de heer Distelbrinik voor de openbare school uit Ooster land de fraaie wisselbeker in ont vangst mocht nemen, hetgeen ge schiedde onder luid gejuich. Onge twijfeld zal Oosterland volgend jaar alles op alles zetten om de beker voor de school te behouden. De wisselbekers en de andere fraaie prijzen, 'medailles en lauwertakjes, waren speciaal voor deze dag be schikbaar gesteld door het gemeen tebestuur van Zierikzee. Alle scho len behouden aan deze prettige en goed geslaagde sportieve dag dus een tastbare herinnering, welke on getwijfeld de deelname aan de vol gend jaar opnieuw te houden school- sportdag nog zal stimuleren. President Ben Bella heeft mee gedeeld dat de opstandige kolonel Mohammed Tsjaabani door het Al gerijnse nationale leger is gearres teerd. Wrakken dieper in haven van IJimiiden IJMUIDEN, 8-7. De wrakken van de J. P. Coen, de Tjikini en de Van Rensclaer en nog enkele onbekende schepen die sinds de tweede wereld oorlog gezonken liggen in de haven mond van IJmuiden zullen niet wor den gelicht maar zullen, zoals met het vrachtschip Faustus bij de in gang van de Nieuwe Waterweg is gebeurd, door twee grote zuigers op grotere diepte worden gobracht. De wrakken zullen hierdoor zo diep ko men te liggen dat zij geen gevaar meer voor de scheepvaart vormen. ONDERWIJS Professor Zeemanlyceum Zierikzee Bevorderd, naar de tweede klasse: J. H. Becker, J. J. Becu, M. H. Blcm, J. den Boer, P. Boogerd, H. C. Boot, L. C. Braber, A. J. Deurloo, M. J. van Elsacker, J. van Grist, R. C. Gle- rum, G. HiHebrarïd, K. W. A. de Jonge, P. Kappetéin, M. G. van Klinken, K. S. Laurense, J. M. van der Maas, P. T. Saman, D. M. van S'taalen, M. J. de Boer, M. R. H. Broekema, H. Douw, C. J. Geurink, C. Huurling, C. L. Lems, A. C. A. Oohtman, P. Renshof, G. J. W. van der Salm, F. J. van Sloten, E. de Spirt, T. J. Volkeri, E. 'de Vos, M. M. Zoutewelle, K. J. van Ast, H. TL Bos, N. A. Deïst, P. J. Fldkweert, P. B. Fluijt, P. L. Franoke, .A. M. Geel hoed, A. H. van Geesbergen, A. J. Geluk, J. C. Geluk, J. M. Geluk, H. Goedbloed, E. A. Kik, M. F. van der Mai4c, J. H. Mouthaan, I. H. Rosink, H. M. J. Steen'dijk, M. Swenme, A. P. Veriheijeh, P. Verhulst, M. Vis en J. B. de Vrieze. Niet bevorderd 12 leerlingen. Bevorderd naar de derde klasse li.b.s.: M. C. Berman, T. de Bruine, A. W. de Haas, P. K. Hack, C. Jan sen, J. Koopman, P. J. M. Krips, M. Legemaate, B. Linders, D. J. de Rijke, C. W. H. Smolders, M. S. Verjaal, C. P. Vogelaar*, L. C. H. van der Werve, G Westerhof. C. M. van de Zarid'e, J. W. Augustin, E. J. Burck, C. J. Dogger, G. F. C. van den Ende, H. B. Hendrikse, K. J Hcgerlar.d, J. C. van der Hulle, H M. Koevoets, J. W. van Sluis, M. G. van der Stel, S. J. bij de Vaate en R. Wil'lemse. Niet bevorderd 10 leerlingen. Twee herexamens. Bevorderd naar de vierde klasse h.b.s.: C. F. Boogerd, C. L. Boot, S. W. Fondsc. A. L. M. Franke, A. J. Hanse. M. Kloot, M. J. Kooman, C. P. T. Kuyper, C. de Later, C. J. van Liere, C. M. Lodewijk, W. J. van dor Meer, J. T. L. Papovcld. A. M. de Rijke. P. J. Schrier. T. A. Stenger, H. Vieira, A. W. Visser, J. H. de Vrieze. TI. C. van dc #anda. C. W. van Zuijen, J. C. Lems, A. L. Bcrre- vocts, H. L. van Gcesbergen. J. .1, Geluk, L. L. de Graag, C. A. J. Heiilboer. J. C. van Klinken. A. A. W. Krips, .1, C. Mol, M. II. Polder mans, M. J. Poldermans, M. R. Ver- kaart, J. J. F. Vermunt, T. B. Visser, T. L. Volkeri en J. A. Wessels Boer. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd naar klasse A5: H. W. Boogert, M. A. J. Cashoek, P. H. C. Dogger, E. C. B. M. Henning, J. M. Hogeiiheijde, M. C. Kik, L. J. Koe voets, L. C. Landegent, J. C. W. Pa- peveld, A. M. P. van der Schelde, T. A. H. C. van der Slikke, M. Tuin man, J. P. van de Velde, C. L. de Hooge en J. van Putten. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd naar klasse B5: C. J. van Burg, E. A. Franike, J. L. Hen drikse, P. L. van der Hulle, H. J. Keizer, H. W. van der Klooster, J. Engelberg, B. F. Scholing, J. J. J. Stuik, C. *A. Swenne, C. W. Veer- hoek en H. M. van der Westen. Niet bevorderd 10 leerlingen. Bevorderd naar klasse III gym nasium: J. J. Assendor'p, J. S. Die- leman, J. Dijakmeester, J. H. ten Hove, E .K. Keuning, J. W. Vorst- heuvel Labrand, D. Quant. B. C. van Sloten, C. F. Postma en Ma M. Lou- werse. Bevorderd naar klasse IV: T. W. Burck, S. Flikweert, T. C. Francke, C. A. van Lent, G .G. van der Salm, M. A. R. Sweere en H. H. Vorwerk.- Niet bevorderd 1- leerling. Bevorderd naar klasse V: M. M. Brugman, M. J. Coumou en J. L. Jonker. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd naar klasse A-VI: W. A. D. Keuning. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd naar klasse B-VI: G. Jansen en I. van der Sar. SNEEK. In augustus start men in Sneek met veertig man personeel met de Yoshida (Nederland N.V.) ritssluitingenfabriek, een dochteron derneming van de grootste ritsslui tingenfabriek ter wereld: Yoshida Kogyo in Japan. Binnen enkele jaren wil men komen tot de tewerkstelling van 400 a 500 man. Turkije, Perzië en Pakistan zul len binnenkort in Istanbul een top conferentie beleggen. Nederland neemt met een bedrag van 5,5 miljoen dollar deel in een wereld'banklening van 82 miljoen dollar aan Nigeria. Het geld is be stemd voor dè bouw van de Kainji- dam in de Niger, een hydro-elek- trisCh projekt dat in totaal 208 mil joen dollar gaat kosten. Oostduitse grensbewakers hebben in de naoht van dinsdag op woens dag drie mannen gearresteerd die bezig waren met een poging via de Berlijnse muur naar de Amerikaan se sector te vluchten. Onder de drie vluchtelingen bevond zich een lid van de volkspolitie. EEN WERELDKLOK HAARLEM. S-7. De burgc- meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft een nieuwe bezienswaardigheid, een wereldklok, in werking gesteld. Deze klok is geynon- teerd aan de gevel van de horlogerie „De Tijdmeter"' aan de Wagenweg in Haarlem. Het gecompliceerde mechanisme, dat door de eigenaar van de horlogerie, de heer H. van Grieken, in zijn vrije tij is vervaardigd, bergt een schat aan mogelijkheden in zich. Dat konden ook de honderden toeschouwers constateren, die zich voor dit Haarlemse won der hadden opgesteld. Een warreling van folkloristische melodieën daalde gelijk mei de regen op hen neer. Het model is geïnspireerd op het zogenaamde Flole Uhr, een Dirts uurwerk, dat in de acht tiende eeuiv in de salons mu ziek van Haydn en Mozart ten gehore bracht. Ook in dit uurwerk bevindt zich een me chanisch en een concert orgel. Elk half uur komen bovendien historische Haarlemse figuren zich aan de voorbijgangers voorstellen: onder meer Frans Hals, Kenau Simons Hasselaar en Laurens Coster. 9

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 4