WESTHOEK-FRUITKWEKERS VERWACHTEN TOPOOGST Hogere prijs op hoofd dr. Mengele Aardbeving in Mexico K0ELSTRA L&0 0. C. Viergever Takken huigen oniler zware last WESTERSCKIOUWEN, 6-7. Het mooie en vaak warme zomerweer heeft in tegenstelling met voorgaan de jaren het rüpingsproces in de fruitgebieden van de Westhoek zeer bevorderd. Zo te zien zal de appelpluk een veertien dagen vroe ger beginnen dan vorig jaar. Het is dus niet uitgesloten dat er wat meer spreiding in de levertijd komt, zodat enkele rassen die bijv. vorig jaar in de verdrukking kwamen omdat ze door betere rassen in dezelfde week werden overtroefd, nu ook een afzettijd krygen. Vooral de Perzik- appel incest het vorig jaar op deze manier ontgelden. Do Westhoek gaat een fruitoogst tegemoet zoals we die maar zelden gehad hebben. Alles zat mee; een mooi voorjaar, prachtig weer tijdens de bloei zodat de zetting bijna 100 pet. was, geen hagel en tot nu toe geen overmatige last van insecten en schimmels. Nu reeds buigen de takken onder hun zware last en de bomen zijn ontzettend dankbaar voor de dunningsbeurt. Zou dit niet gebeuren dan bracht de boom niet veel meer dan 'kroot in de kist. Voor de kweker vormt het dunnen een extra-uitgave want 'in normale ja ren was dit niet in zo grote mate nodig. Bijna elke boom hangt vol, zowel de appel-, pere- als pruime- bomen. Het komt dan ook nog zo ver dat 'het onmogelijk zal zijn om met de nevel- of sneJspuit onder de zwaar beladen takken door te rij den, zodat zij die daar nog over be schikken, met de slamgenspuit moe ten gaan werken, wat ook weer ex tra werk kost. Rassen die het dit jaar slecht doen zijn er niet, of het moe9t de Bonne Louise zijn die iets minder vol hangt. Het is te begrijpen dat de fruit kweker in mineurstemming door zijn boomgaard loopt, want nu reeds komt de gedachte 'boven: zal dit 'kostbare fruit in een dergelijke mas sale veilingaanvoer wel betaald wor den, want het is n'iet alleen in de kop van Schouwen dat er zo veel fruit is; neen, geheel ons land ver wacht een topocgst en zelfs op ver schillende plaatsen in 'het 'buitenland is het net zo gesteld. Onze bevolking zal dan ook zelf veel meer fruit moe ten gebruiken wil alles geplaatst worden, want we moeten zeker op een kleinere export rekenen dan in vorig jaar. Nu we zo half en half in E.E.G.-verband leven moeten we 'binnenkort weer op een flinke im port van fruit uit zuid-Frankrijk rekenen en dat 'koopt de klant nu eenmaal liever dan onze eigen Yel low die veel zuurder is. Vorig jaar deed deze peren-invasie ui t Frank rijk voor de Yellow en ook wel voor andere vroege rassen 'de deur dioht. Elke fruitkweker draait tegenwoor dig met een appel kostprijs d'ie nu all rond de 30 cent per kg. ligt. Deze 30 cent betekent ook de kosten van een kilo rommel, dus als een klant een kilo appels aan de kar koopt voor een kwartje, dan zag 'het er op de veilingbrief van de leverancier van hetzelfde kilootje maar droevig uit. Momenteel zijn er reeds 'iin Tholen bedrijven op stam verkocht en hier betaalden de kopers maar zeer ma tige prijzen. Het is natuurlijk nog geen avond zei de 'kraaiewachter en het zou beste kunnen dat andere on verwachte afzetgebieden zich open baren, zodat de prijzen wat oplopen. Het kleinfruit Daar komt nog bij dat ook het eerste klein-fruit maar zwak in de prijs zit. De aardbeienoogst beteken de gewoon een vloed op de veilingen en deze massa vruchten werd dan ook tegen lage prijzen verkocht. Daar ook het buitenland met topoogsten zat was de export veel kleiner dan in vooiigaan.de jaren, toen het echter ock al achteruit ging. Het enige pluspuntje voor de kweker was de zeer grote opbrengst per ha., zodat toch nog, geldelijk gezien, niet alles verloren was. De rode bessen-odgst kan bijna vergeleken worden met de opvoering van een drama. Ook hierin een oogst zoals ons land nog nooit gekend heeft. Het buitenland had zelf ge noeg rode bessen en tall van fabrie ken zaten nog mét pulp-voorraden van vorig jaar. Er kwam dan ook reeds volop doordraai voor omdat er nu eenmaal geen vraag was naar dit produkt. In de Westhoek worden niet zo bar veel rode bessen geteeld, zodat hier de stroppen n'iet zo groot zijn. Anders is het gesteld met de zwarte bessen en hier gaat de West hoek wel een woordje meespreken, want de wagenvrachten bessen die uit de Westhoek naar Rotterdam werden vervoerd waren in de afge lopen jaren zeer vele. Dit 'had zijn GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand juni GChuwd: Hermanus Martinus Slaager, 24 jaar en Fransina Jannig- je Folmer, 20 jaar. Overleden: Maatje Pieternella Bolkenlbaas, 6 jiaar (Kerkwerve); Janna van den Berge, 20 jaar (Scha- rendijke). Ingekomen: C. C. Feijtel van Ka- pelle (Z.) >naar Kerkwerve; P. L. de Graaf-de Munck van Kattendijke naar Duivendijke; L. C. de Vlieger- Welleman van Kortgene naar Kerk werve; K. J. Boot-van de Velde van Zierikzee naar Kerkwerve; H. M. Slaager van Westerschouwen (Haam stede) naar Duivenidijke; M. Spits van Brouwershaven naar Scharen- dijke. VertrokkenH. J. van Oeveren van Scharendijke naat* Goes; M. L. Kloet van Duiven'dij'ke naar Zierikzee; C. Boot en eöhtg. van Kerkwerve naar Z.-IJsselmeerpoïders (Lelystad); P. C. Kattestaart en gezin van Kerk werve naar Zierikzee; H. M. Slaager en echtgenote van Duivendijke naar Heemskerk. SPORT „Delta-Sport" leidt atletiekcompetitie in zuid ZIERIKZEE, 6-7. In verband met het feit dat dcor het district Zeeland van de Kon. Ned. Atletiek tJnie (K. N.A.U.) geen ccmpetitie-wedstrtfden voor meisjes en jongens worden ge organiseerd heetf „Delta-Sport "vrij dagavond j.l. met een meisjesteam deelgenomen in District Zuid, n.l. aan de dcor M.O.C. '17 te Bergen op Zoom georganiseerde wedstrij den. Deze wedstrijden waren prima georganiseerd. Het programma werd vlot afgewerkt en de resultaten van de Zierikzeese meisjes waren goed. Niet alleen wist „Delta Sport" met een punten-totaal van 7587 de an dere deelnemende vereniging, M.O.C. 17 uit Bergen op Zoom en T.H.O.R. uit Roosendaal ver achter zich te laten maar bovendien leverde de Zierikzeese vereniging de zeer goe de prestatie de eerste plaats in deze competitie in de wacht te slepen. Tot voor kort was de stand name lijk: 1. Taxandria (Oisterwijk) 7506 punten; 2. Kunst en Kracht (Til burg) 7372 punten; 3. Volt (Tilburg) 7236 punten; 4. P.S.V. (Eindhoven) 6698 punten. In verband met deze competitie is het wellicht nuttig op deze plaats een 'korte uitleg te geven van wat in de atletiek-werel'd onder compe titiewedstrijden wordt verstaan. Zo moet een vereniging die wenst deel te nemen in één of meerdere groe pen uitkomen met een team. „Delta Sport" nam deel met een meisjes team in groep A-B. Dit team moest zes nummers verwerken, hl, 80 me ter hardlopen, verspringen, hoog springen, kogelstoten, discuswerpen en 4 maal 80 meter estafette. Op de eerste vijf nummers moet elke ver eniging met twee leden deelnemen. Voor elk nummer wordt per deelne mer de prestatie omgezet in punten, volgens een internationaal vastge steld punten-systeem. Om een voor beeld te noemen: bij hoogspringen levert een sprong van 1,38 meter 635 punten op. Na verwerking van de nummers worden alle punten van de deelnemers per vereniging opgeteld. Aangezien in een district voor elke groep gedurende het gehele seizoen dezelfde nummers met dezelfde pun tenwaardering worden verwerkt, krijgt men een vergelijk met andere verenigingen en ontstaat er een com petitie-sta rtd. Een vereniging mag aan meerdere competitie-wedstrij den per seizoen deelnemen, de hoog ste score geldt dan voor de stand. Het team van „Delta Sport", 'dat bestond uit 2 A-meisjes, 2 B-meisjes en 2 C-meisjes, behaalde de volgen de prestaties: 80 m. 'hardlopen: J. Stoutjesdijk, lste in 10,7 sec., 717 punten (A- meisje); J. Verwest, 5e in 11,8 sec., 488 punten (B-meisje). ooi-zaak in de zeer hoge prijzen die gedurende een achttal jaren voor de bessen worden betaald en sems wel opliepen tot een drietal guldens per kilo. Hierdoor aangetrokken werden steeds meer bessen aangeplant. De gevolgen lieten zich reeds in 1961 gelden toen de prijzen wat teruglie pen. 1962 was weer minder en in 1963 daalde de prijs nog meer en draaide rond de 'gulden. Dit jaar hangt er weer een massale oogst die in ons land de 5000 ton benadert. Hiernaast staat een zeer grote bui tenlandse oogst terwijl elke indus trie-verwerkende fabriek nog voor raad van 1963 heeft. Iedereen ver wacht dan ook een teleurstellend seizoen. Elke 'kg. die de 60 cent niet haalt zal voor rekening van het Cen traal Bureau worden ingevroren, waardoor de verkoop op latere da tum misschien mogelijk zal zijn. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten dat verschillende kwekers hun zwar te bessen laten 'hangen, wat een strop voor de teler betekent, doch in even grote mate voor 'het plukkers- en pluksterscorps dat de laatste jaren een flinke cent extra verdiende. De enige hoop is 'gevestigd op 'de frambozen waarvan de oogst niet zo daverend is en waarvan ook geen voorraden meer aanwezig zijn. Jam mer dat van dit produkt maar wei nig aanplantingen in de Westhoek voorkomen. Al met al ziet de toe komst er tamelijk somber uit voor de fruitteelt en in 'het bijzonder voor de klein-fruitteelt. FORTUINLIJKE ZWEEFVLIEGERS DEN HAAG, G17. Henk Brink van de Gooise zweefvliegclub heeft het op naam van Dick Reparon van de vliegclub Teuge staande nationale snelheidsrecord over een 200 km driehoeksbaan met start in Neder land, van 45 km per uur verbeterd tot 55 km per uur. Hij vloog maan dag met een KA-6 het parcours Ter- let-Boxtel-Venlo-Terlet in drie uur en vjjftig minuten. De heer Brink is als verkeersvlieger in dienst van de K.L.M. Jaap van Steinfoorn en Fridjof Foelkel vlogen samen in een Schlei cher KA-7 hetzelfde parcours in drie uur en 59 minuten, waarmee ze een nationaal record vestigden voor tweeziters. Dit was de eerste maal dat boven ons land door een twee- zitter een dergelijke vlucht werd vol bracht. Hun gemiddelde vliegsnel- heid was bijna 55 km/u. Zondag vestigden Jacques Huberts en Jan MÖlling van de Venlose zweefvliegclub een tweezitrecord over een driehoeksparcours van. 100 km met een gemiddelde vliegshel- heid van 52 'km/u. Ze vlogen met een Schleicher KA-7 het parcoui-s Ven- lo-Wessem-Nederweert-Eindhoven/ Venlo in twee uur en 19 minuten. Dit was eveneens de eerste maal dat boven ons land door een tweezitter een dergelijke vlucht werd gemaakt. FRANKFORT, 7-7. - De minister van justitie van de Westduitse deel staat Hessen heeft de beloning voor een aanhouding van de oorlogsmis dadiger dr. Josef Mengele van 20.000 tto 50.000 mark verhoogd. Mengele wordt als arts in het con centratiekamp Auschwitz verant woordelijk geacht voor de dood van talloze joodse en andere gevangenen. Volgens het blad „Bild Zeitung" zou Mengele zich in Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, bevinden. Hij zou daar onder zijn eigen naam wonen. In het bezit van vijf valse paspoorten en van een grote som geld zou hij echter gemakkelijk kun nen verdwijnen, b.v. naar de Duitse kolonie in Rio Alto Parana of in een indianenreservaat in Brazilië. MEXICO, 6-7. De zware aardbe ving die in de nacht van zondag op maandag Mexico-stad en het zuiden van het land heeft getroffen, heeft volgens onofficiële cijfers aan 50 mensen het leven gekost, r De meeste slachtoffers zijn geval len in de omgeving van Acapulco. In enkele dorpen zou het grootste deel van de huizen zijn ingestort. In Aca pulco werd niemand getroffen. Volgens het observatorium van Tacubaya zijn dertien aardschokken geveeld. De eerste schok werd zon dagavond omstreeks 20.15 uur Ned. tijd geregistreerd. De zwaarste werd maandagochtend om 8.22 Ned. tijd waargenomen. Het epicentrum lag ongeveer 10 kilometer, van het ob servatorium. Het stadje Coyuca de Catalan is vermoedelijk het zwaarst getroffen. Achttien mensen zouden daar zijn omgekomen, terwijl 95 procent van de huizen zou zijn verwoest. Verscheidene andere piaatsen zou den zijn overstroomd, doordat de ri vier de Balsa haar loop heeft gewij zigd. De verbindingen met het ge bied zijn verbroken. Advertentie kleintjes uit/i het binner Hoogspringen: J. Söhot, lste met 1.38 m„ 697 punten (A-meisje); J. Mouthaan, 3e met 1,33 m„ 635 pun ten (C-meisje), Verspringen: J. Stoutjesdijk, lste met 4,92 m„ 732 punten (A-meisje); J. Mout/haan, 3e met 4,51 m„ 627 punten (C-meisje). Kogelstoten: J. Sdhot, le met 11,90 m„ 748 punten (A-meisje); L. Ver west, 2e niet 10,54 m., 652 punten (B-meisje). Discuswerpen: J. Schot, le met 28,03 m., 610 punten (A-meisje); M. Hogerheijde, 5e met 20,23 m„ 415 punten (B-meisje). Estafette 4 maal 80 m.: J. Stoutjes dijk, J. Verwest, J. Houthaan en M. Sies, in 44,3 sec. 1.226 punten. To taal 7.587 punten. Al met al een zeer goede presta tie, die echter nog voor verbeterinlg vatbaar is. Het is te hopen dat in het volgende seizoen deze wedstrij den ook in Zeeland 'kunnen worden gehouden, aangezien een indeling in Zuid verre reizen en dus veel kos ten met ziöh meebrengt. Regionale baan wedstrijden Rotterdam Onder zeer goede weersomstandig heden namen vijf meisjes van „Delta Sport" deel aan de regionale baan- wedstrijden te Rotterdam, georgani seerd door „Minerva". Ook 'hier wer den weer mooie resultaten bereikt, waarbij de beste prestatie werd ge leverd door Jenneke Mouthaan, die niet alleen eerste werd bij het hoog springen meisjes C, maar ook het zover, jaar bestaande Zeeuwse record deed sneuvelen met een sprong van 1,39'' meter. Het hoogspringen en verspringen voor meisjes A werd 'gelijktijdig af gewerkt en wel in tegenover elkaar gelegen ihoeken van het veld. Daar Jopie Stoutjes voor de beide nummers 'had ingeschreven moest ze na elke spronig naar het andere eind van bet veld rennen. Om onder deze omstandigheden toch eerste bij het verspringen (5,34 m.) en tweede bij het hoogspringen (1,36 m.) te wor den, is een prestatie op zichzelf. De overige resultaten waren: Jo pie Stoutjesdijk 4e op de 100 m. meisjes A (40 'deelneemsters); Jopie Verwe9t 3e verspringen meisjes B met 4,73 m. en 2e bij 'het discuswer pen meisjes B (24,48 m.), en Marjan Sies 3e op de 60 m. meisjes C in 8,2 sec. (41 deelneemsters). „Delta Sport" atlete mevrouw E. Goedhart-Schot eindigde deze week a'ls tweede (12,77 m.) bij het nummer kogelstoten tijdens de in België ge houden internationale wedstrijden Zuid-NederlandRiheinland en Bel gië A. Voorts werd zij derde bij het discuswerpen met 40,81 meter. ENSCHEDE. In samenwerking met de igemeente-politjie te Enschedé hebben opsporingsambtenaren- van •P.T.T. zondag de clandestiene zen der „Radio Sdhevenhrgen", ook wel „Mexico" 'genaamd, opgespoord en inbeslaggen'omen. Er is proces-ver baal opgemaakt tegen de 15-jarige scholier A. J. A. te Enschedé. DEN HAAG. De stijging van het verbruik wettigt n'iet 'de veronder stelling, dat 'het in de tabaksdetail- handel goed gaat. Vorig jaar moes ten 316 sigarenwinkeliers 'hun zaak aan kant doen. Per 'hoofd van de be volking werd dat jaar f 100,44 be steed aan rokertjes, wat f 12,26 meer is dan dn 1958. PARAMARIBO. Naar in Parama ribo wordt vernomen za'l een groep van Nederlandse ondernemers tegen eind juli een 'bezoek aan Suriname brengen teneinde besprekingen te voeren over 'de 'bouw van volkswo ningen, DEN HAAG. Naar wordt verno men heeft 'het centraal afwikke lingsbureau voor Duitse schadeuit- 'keriingen ('het Cadsu) met inbegrip van de voor 'betaling in de maand juli 'gereedgertlaakte Claims bijna 35 duizend van de Circa 60 duizend in gediende aanvragen om een uitke ring aan nazi-vervolgden afgedaan. BREDA. Rotterdam zoekt voor zijn drinkwatervoorziening een oplossing in de Brabantse Biesbosch. Hierover bestaan intensieve contacten met bet provinciaal 'bestuur van Brabant en de instanties die met de Bies bosch te maken hebben op 'het ge bied van de waterhuishouding, land bouw, recreatie en natuurbescher ming. DEN HAAG. Onder een 20.000 lei dinggevende figuren in bedrijven en organisaties in de Verenigde Staten, Canada en Europa wordt in de ko mende twee jaar een intensieve ac tie 'gevoerd om Nederland te kiezen als bestemming van „belonlngsrei- zen" voor employé's, die zich in hun werk bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt. DEN HAAG. Het ministerie van buitenlandse zaken deolt mee, dat de aftredende secretaris-generaal van de Noordatlarvtischc Verdragsorgami- satie, mr. D. U. Stikker, in het kader van een reeks afscheidsbezoeken aan de N.A.V.O.-regeringen op 8 en 9 juli in Nederland zal verblijven. BRUSSEL. De Nederlandse mi nister van defensie, P. J. S. de Jong, is maandag in Brussel aangekomen voor het driemaandelijkse overleg met zijn Belgische collega, P. W. Segers. Het gesprek wordt gehouden in het conferentie-oord Hertoginne- dal in de Belgische hoofdstad. SPORT Zeemeeuwen adspiranten- NOAD adspiranten 6-0 De Zeemeeuwen adSpirantenploeg, die ditmaal in het wit 'gestoken was, heeft een ruime, en zeker verdiende overwinning behaald op NO AD. Door deze zege wisten ze definitief beslag te leggen op de 'kampioens titel. Reeds vanaf het beginsignaal oefenden zijn een sterke druk uit op de NO AD-korf, doch door onzuiver schieten, duurde het tot de 20e min., eer Cor v. Dongen uiit een strafworp de Meeuwen de leiding bezorgde, enkele minuten laiter Met Leny Fok ker 2-0 aantekenen, met welke stand de rust aanbrak. De eerste aanvallen na de rust waren voor NOA'D, doch zij wisten de Meeuwen-defensie niet te doorbreken. Aan de andere zijde lukte dat béter, en Marianne v. Dij- fce deponeerde nummer drie door de korf (3-0). Direct 'hierna was Peter Tangeman zijin verdediger te vlug af en het was 4-0. Nu speelde Zee meeuwen een gewonnen wedstrijd; en de sporadische NOAD-aanivaUen werden in de 'kiem 'gesmoord. Henk Jonker zorgde voor 5-0, waarna NO- AD, de kans om de eer te redden voorbij liet gaan, door 'eerr strafworp te missen. Rin. v. d. Cingel maakte tenslotte het halve dozijn vol (6-0), en toen scheidsrechter Boogerd; die uitstekend leidde, het einde blies, was het kampioenschap voor Zee meeuwen een feit 'geworden. Dit succes is 'grotendeels ook wel te dan ken aan de 'huidige jeugdleider, de heer Boogerd. Vóór 50 jaar.... ZIERIKZEE. By gelegenheid van zijn vijftigjarig ambtsjubileum is aan de Ned. hervormde predikant dr. J. Kelder een herinneringsalbum aangeboden. NOORDGOUWE. Hier ter plaatse en in de omgeving doet zich een merkwaardige besmettelijke keel ziekte voor. ZIERIKZEE. Vierhonderd perso nen namen deel aan een pleziervaar- tocht per salonboot Scheldenaar Vlissingen en Middelburg. BRUINISSE. Het Leger des Heils hield op het plein van de o.l.-school alhier een openlucht-meeting. SCHUDDEBEURS. In de grote koepel van de uitspanning werd de zeer druk bezochte 70ste algemene vergadering van onderwijzers in het arrondissement gehouden. ZIERIKZEE. Maandag en dinsdag werd de 21ste vergadering gehouden van de Centrale Raad van „De „Hanze". NOORDGOUWE. Hevige onweders en plasregens zorgden in één nacht voor een hoeveelheid regenwater van 52 mm. BRUINISSE. De schietvereniging „Christiaan de Wet" hield een ge slaagde wedstrijd, opgeluisterd met muziek van „Nu met Hope". ZIERIKZEE. Een schaap van de landbouwer K. heeft voor de tweede maal in één jaar gelammerd. ZIERIKZEE. In het „Huis van Nassau" vergaderde de ScJioeitma- kerspatroons'vereniging „Schouwen- Duiveland". RENESSE. Tezamen met. leerlin gen van Noordwelle zag de jeugd van de o.l.-school de opvoering van „Sneeuwwitje" in de schouwburg tent van de heer Joh. Bakker. Na een kortstondige ziekte overleed, voorzien van de H. Sacramenten, te Schel linkhout bij Hoorn (N.H.), mijn enige zuster, onze behuwdzuster en tante MARIA WITTENBERG- VERHAART echtgenote van H, Wittenberg in de ouderdom van 47 jaar. Zierikzee, juli 1964 Lammermarkt 32 J. J. A. v. VELTHOVEN- VERKAART C. W. v. VELTHOVEN en kinderen Condoleantie-adres H. Wittenberg, Schellink hout bij Hoorn (N.H.) kinderstoel Geheel opvouwbaar voor f 34,75 Zie toonzaal: Appelmarkt 16 WELTEVREDEN Telef. (01110) 2805, Zierikzee SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Personeel gevraagd: Bessenplukkers bij Gebr. de Vrieze, Pauwlientjesweg 1 te Haamstede. Bessenplukkers; aanvang van de pluk maandag 13 juli, bij J. W. de Vrieze, Lagezoom 5, Haamstede, tel. (01115) 489. Te koop: 1 Opel caravan 55, gerevid. motor; 1 Vauxhall Velox 56, in goede staat; 2 Mercedes 170 Diesel en 180 D. Koopjes inz. nog. Wevershoek 19, Zie rikzee, tel. (01110) 2663. Lange witte bruidsjapon met toebehoren, maat 40. Brieven onder no. 2028 aan het bur. van dit blad. Berini M 31, met D.K.W. mo tor. - Feijen, Havenpark 26, tel. 3002, Zierikzee. Klaverruiters, ruiters en losse stokjes apart en stokken van 3 meter. P. L. Quist, tel. 443, Dreischor. Enkele prima gebr. brom mers, w.o. Zündapp, Batavus e.a. A. van Hese, Zierikzee. I.g.st.z. tafel, 4 stoelen en 1 dressoir*. Lelie van Dalenweg nr. 3, Burgh. Duitse herder, 9 weken, kam pioen afstamming f 65,Te lefoon (070) 725793. Wegens beëindiging motor sport: een uit- en inwendig in prima staat verkerend motorrijwiel merk N.S.U.; 1 lederen jas; 1 trialpak en 1 nieuwe kangoljet valhelm; redelijke prijs. - B. C. Mat- thijsse, Kaersemakerstraat 18, Zierikzee. Cocker Spaniel, 2 maanden, kampioen ofstamming f 55, Telef. (070) 725793. 4 procent obligaties f 1.000, en f 250,gemeente Noord- gouwe 1952, t.e.a.b. Telefoon (01112) 304. Ford Taunus stationcar 1958, twee kleurén; nieuwe motor, schokbr. enz. f 2.500,Te bez. na 7 uur: Camping „Ro zenhof", huisje „Nachtegaal", Hogeweg 26, Haamstede. Trottoivtegels; hardsteen en marmeren tegels; zéér oude blauwe en paarse tegeltjes (ook 300 in de muur)blauwe plavuizen; oude Zeeuwse moppenkloostermoppen 3000 halve moppen; verschil lende soorten dakpannen; 15 dakramen; rioolbuizen; glas ruiten; bascules f 15,Alles franco. W. de Voogd, tel. 496, Domburg. 80 baddings, 4-6 m lang f 2,per m; planken tot 6 m lang; spoorbiels; zware grenen balken tot 5 m lang; hooihark; 1- en 2-scharige wendploegen, zéér goed f 35 en f 45; onkruideggen f 40 tot f 60; 10 weihekken a f 25; sierhek (zilverkleur) f 40; 3- en 5-tons bandenwagens, zéér goed f 175, f 275 en f 400. Alles franco! W. de Voogd, telef. 496, Domburg. Eénpaards grasmaaier f 150; 2-paards grasmaaiers 1 100; Mc. Cormiek zaaimuchine f 225; 12-balks egge f 50; éénrij aurdappelpootmachine f 60; 2 betonnen waterkui- pen a 1.000 ltr f 80; ijzeren watertank, 1.000 ltr a f 65; watertank, 1.750 ltr a i 100; rolslede. 3 m lang op twee gummi wielen f 50; dresseer- karretje f 50. Alles franco. W. de Voogd, Stationsstr. 4, telef. 496, Domburg. Acht trappen en ladders; dakgoten; Groenhard plan ken, onverslijtbaar!; Eternit platen; w.c.-pot m. wateraf voerbakje en handwasbakje f 25; kookhaard f 20; 2 vul- kacheltjes f 15; ouderwetse vuurtangen en kachelpoken; koperen traproeden; zitbank voor. de kamer f 20; kruiwa gens voor sier in de tuin ge plant met bloemen; Keulse en bruine inmaakpotten en kruiken voor sier in de tuin. Alles franco! W. de Voogd, Stationsstraat 4, telef. 496, Domburg. Te koop gevraagd: IJzeren wieg (liefst ouder wetse). Brieven nr. 2029, aan bureau van dit blad. Spenoude veulens bij H. P. Moelker, Brouwershaven, tel. (01119) 382. Vermist: Zwarte ponny (merrie). Leo en Jan Kooman, lste Weegje nr. 2, Zierikzee, telef. 2308. Diversen: Mol, waar men over verf kan praten en de mogelijkheid bespreken, met vakantie van 3 t/m 13 juli. Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. De kleinste zaklantaarn ter wereld, met sleutelring. Ook nieuwe batterijen verkrijg baar. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Afgemat? Moe? Schieffer's bloedwijn helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine, vitaminen en mineralen, werkt biovitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. Mol, waar veel mensen mooi behang kiezen uit grote sor tering, met vakantie van 3 t/m 13 juli. Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 2,35. Bij apoth. en drogist. Wilt u leren vliegensvlug lik doorns te verwijderen? Neem een les bij Elastocorn. Elas- tocorn is de pijnloos wer kende likdoornpleister. Elas tocorn laat pas los als de lik doorn loslaat. 6 stuks 75 ct. Mol, waar veel mensen graag verf kopen, met vakantie van 3 t/m 13 juli. Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Werkman zoekt kosthuis in Zierikzee of naaste omge ving. Brieven onder no. 2026 bureau van dit blad. Houtwerk, geschilderd met „Wijzonol", houdt het gega randeerd méér jaren vol! Speciaal voor houten wonin gen, overstekken enz. „Verf en Kleur", tel. (01110) 2100, Zierikzee. Vele soorten import-cigaret- ten en import-rooktabak in blikken. Sigm. D. C. Vier gever, hoek Weststr.-Anker- weg, Haamstede. Houtworm of boktor in uw hout? Haalt even „Xylamon" en u bent er zo van af! Dea ler voor Schouwen-Duive- land: „Verf en Kleur", Meel- straat 40, telef. (01110) 2100, Zierikzee. voor beter drukwerk Zierikzee Haamstede GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG 0PI ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: voor MAANDAGCOURANT I voor DINSDAGCOURANT voor DONDERDAGCOURANT voor VRIJDAGCOURANT VRIJDAG MAANDAG WOENSDAG y DONDERDAG 11.30 uur X 13.00 uur 11.30 uur 11.30 uur 2 (H^>^X"X^X^X"X^"X^~X^X"X'X~X~X^<"X~X~X~X

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7