matrassen Na de droogte thans muskietenplaag in Suriname Prijsverlaging van Chefarine „4" Chefarine ,4 STAD EN EILAND Prinses Irene Auto contra boom "prijsbewuste" mensen kopen Inflatiegevaren in de E.Ë.G. Raffinement bij Franse examenfraude Schooljeugd actief op sportpark Bannink PARAMARIBO, G-7. Na de feite droogte, die enkele maanden heeft geduurd en Suriname een geweldig economisch verlies opleverde, wordt het land thans getroffen door een nieuwe plaag. Horden muskieten maken de stad - maar vooral de districtbewoner - het leven haast ondragelijk. Bij grote zwermen te gelijk vallen deze insecten mens en dier aan. In de stad kan men zich tegen dit ongedierte beschermen met klam boes en muskietenhorren in de ra men. In de districten (het platteland van Suriname) gaat dat moeilijker, want niet alleen tegen de avond zwermen daar de muskieten uit. Zelfs overdag zijn deze geniepige bloedzuigers op hun prooi belust. Voorzien van grote „rookpotten" proberen de landarbeiders zich de beestjes van het lijf te houden. De arbeiders van Bruijnzeel, die in een razendsnel tempo werken om zo veel mogelijk hout te redden, sme ren zich van top tot teen in met het ook in Nederland bekende „Citro- nella". Zoals bekend heeft Bruynzeel gro te schade geleden doordat door bos branden duizenden bomen werden geteisterd. In dit rampgebied wer ken de arbeiders met „Cotronella" als afweermiddel, doch het is voor vele boeren onmogelijk hun koeien, die ook veel hinder endervinden van de plaag, met dit goedje in te sme ren. Talrijke dieren lieten tengevolge van een „muskietenvergiftiging" het leven. Ook mensen hebben last van dit soort vergiftiging. Een man, die ver geten had de raampjes van zijn auto dicht te draaien moest de vol gende dag met hoge koortsen wor- Het Westduitse leger HANNOVER, 6-7. Het chemische vakverenigingsblad „Gewerkschafts- post" van maandag heeft in een commentaar op de kritiek van vice- admiraal Hellmuth Heye op het Westduitse leger de ervaringen van enige jonge vakverenigingsleden in 'het leger gepubliceerd. Eé van hen was er getuige van dat een luite nant riep „stuur ons een paar joden, het vuur gaat uit". Sommige officieren noemden de recruten „synagogesohenners" en ex- werden opmerkingen gemaakt als „rustig heren, we zijn niet in een joodse school" en „je draagt je muts als een jodenjongen", aldus het blad. De gelijke burgerrechten in de Verenigde Staten JACKSON (Mississippi), 6-7. Een bekend hotel voor blanken in Jack son (Mississippi) heeft maandag zijn deuren gesloten om niet aan de wet op de burgerrechten te gehoorzamen. De eigenaars zeiden in een verkla ring dat he„t hotel, dat 250 kamers bevat, dertig jaar lang een „uitge lezen klantenkring" heeft bediend. „Zekere voorzieningen" in de nieuwe wet nopen de ondernemers „het ho tel niet langer te drijven als een openbare gelegenheid". Het hotel draagt de naam Robert E. Lee naar de held uit de Ameri kaanse burgeroorlog. Andere politiechef te Culeinborg CULEMBORG, 6-7. Tot korpschef van gemeentepolitie te Culemborg is, met ingang van een nader te be palen datum in augustus, benoemd de heer B. A. Boender, thans inspec teur van gemeentepolitie te Gouda. De nieuwe politiechef van Culem borg, die 33 jaar is, zal de waarne mend hoofdinspecteur corpschef B. D. Kalma opvolgen. Deze waarne mend korpschef werd op 2 december 1S63 te Culemborg gedetacheerd in verband met moeilijkheden binnen het Culemborgse politiecorps. De heer Kalma is afkomstig van het politiecorps te Rotterdam. De heer Boender heeft na de middelbare schoolopleiding en militaire dienst een opleiding gevolgd aan het Rijks instituut tot opleiding van hogere ambtenaren voor het corps Rijks- en Gemeentepolitie te Hilversum. Van 1955 tot 1963 was de heer Boen der als inspecteur in Den Haag ge detacheerd en van 1963 tot heden in Gouda. De nieuwe commandant van de basis van Amerikaanse Polaris-duik- boten in Holy Loch in Schotland heeft maandag meegedeeld, dat in de 'herfst een nieuw eskader van ge noemde duikboten in gebruik zal worden genomen. Dit eskader zou in een Amerikaanse haven worden ge stationeerd of in 'het gebied van de Stille oceaan. Ingezonden mededeling Op verzoek van de regering heb ben wij ons bereid verklaard mede te werken aan het prijsbeleid en de prijs van Chefarine "4" te verlagen. Deze bedraagt thans: f0.8S per buisje van 20 tabletten f 1.(0 per 40 tabletten in strips f 3.70 per flacon van 100 tabletten den opgenomen. Zijn gezicht en en kels waren zeer opgezwollen. Toen de auto stilstond waren duizenden muskieten naar binnen gevlogen, hetgeen de man duur te staan kwam toen hij weer in zijn auto stapte en weg i-eed. E.E.G.-suikerregeling DEN HAAG, 6-7. De heer Vrede- ling, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., heeft aan de ministers Andriessen, Biesheuvel en Luns schriftelijk gevraagd of zij het op- poi-tuun aöhten om voor suiker een E.E.G.-regeling in werking te laten treden met een soortgelijk heffin genstelsel als voor granen reeds be staat. Zij vrezen, dat hierdoor een nieuw obstakel in de Kennedy-ron- de zal worden gecreëerd. Stichting voor t ropenonderzoek DEN HAAG, 6-7. Op vrijdag 3 juli is te 's-Gravenhage officieel opge richt de stichting voor wetenschap pelijk onderzoek van de tropen (WOTRO). Deze stichting zal de arbeid van de stichting wetenschappelijk onder zoek van Suriname en de Neder landse Antillen (WOSUNA) en van die voor 'het wetenschappelijk on derzoek van Nieuw Guinea (WONG) voortzetten en uitbreiden. De Islam in Europa DEN HAAG, 6-7. De Murabakmos- kee aan de Oostduinlaan in Den Haag zal voor het eerst sinds 1958 van 17 tot en met 19 juli weer het middelpunt zijn van de intei-natio- nale conferentie van zendelingen van de Islam in Europa. Deze con- fei'entie wordt ieder jaar in een gro te Europese stad gehouden. Ze staat onder auspiciën van 'de A'hmadiyya- beweging in de Islam. Deze Ahmadiyya'bewe'ging bezit thans missieposten in Engeland, west-Duitsland, Spanje, Zwitserland, de Scandinavische landen en Neder land. Moskeeën deed zij verrijzen in Londen, Hamburg, Frankfort, Zü- rich en Den Haag. In de hei-fst van dit jaar zal de eerste steen gelegd worden van de moskee in Kopen hagen. Bodemvondst te Maarssen MAARSSEN, 6-7. Bij riolerings werkzaamheden in Maarssen is men gestoten op de fundamenten van een burCht uit de elfde eeuw. Het kas teel werd in het rampjaar 1672 door de Fransen veirwoest en sindsdien veikeerde men 'in onzekerheid over de juiste plaats waar 'het heeft ge staan. Het is het oorspi-onkelijke Huis de Maarssëh, ook wel genüeipd „Huis ter Meer". De muiresten gaan tot een diepte van circa 3,5 meter en bestaan uit 'handgevormde moppen. Rotterdamse V.V.V. begint campagne ROTTERDAM, 6-7. De Rotterdamse Vereniging voor Vreemdelingenver keer heeft een plan in voorbereiding om, zo mogelijk in samenwerking met de gemeente en met de alge mene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, een „Rot terdam Promotion Campagne" te beginnen. Dit werd medegedeeld op de, maandagavond gehouden, algemene ledenvergadering van de V.V.V. Rot terdam. Het slagen van deze actie, speciaal gericht op Duitsland, Enge land en de Verenigde Staten, hangt af van de financiële steun die de V.V.V. van het bedrijfsleven en de gemeente zal ontvangen. Het ver dere werkprogramma voor het sei zoen 1964-1965 voorziet in de uit gaven van nieuwe informatiefolders, een duidelijke plattegrond van Rot terdam - waarop ook gegevens van de Nieuwe Waterweg vermeld wor den - en een folder waarin „allerlei over de haven". Langs de invalswegen naar Rot terdam hoopt men binnen afzienbare tijd een aantal informatieposten op te kunnen richten. Ook op het vlieg veld Zestienhoven komt een inlich tingen bureau, dit kon door ruimte gebrek nog niet gerealiseerd wor den, maar verwacht wordt dat bin nenkomende luchtreizigers hun vra gen aan het einde van dit jaar be antwoord zullen krijgen. Malawi onafhankelijke staat in Afrika BLANTYRE, 6-7. Mailawa, het vroegere Njassaland, is maandag de 37ste onafhankelijke staat geworden in Afrika. De plechtigheden in de voormalige Britse kolonie begonnen met het hijsen van de zwart, rood, groene vlag in het sportstadion in Blantyre. De bevolking viert twee dagen feest. De echtgenoot van de Britse koningin, de hertog van Edin burgh, las een koninklijke boodschap voor. Malawi zal binnen het geme nebest blijven. Turkse meisjes gaan in Nijmegen werken NIJMEGEN, 6-7. Nog deze maand hoopte Controls Maatschappij Euro pa N.V. te Nijmegen ide beschikking te krijgen over 40 Turkse meisjes. De personeelscvhef van het bedrijf, de heer H. van den Brink, zal daar toe 14 juli naar An'kara vertrekken. De meisjes zullen, voorlopig voor een jaar, worden tewerkgesteld op de assemblage-afdeling van de N.V., die regelapparatuur voor olie- en gas haarden, alsmede wasautomaten ver vaardigt. Het bedrijf had eerder po gingen ondernomen meisjes van Malta aan te trekken, maar idit is niet gelukt. De Turkse meisjes zul len worden gehuisvest in een oude pastorie, die is verbouwd en aan het doel aangepast. Franse leerlingen moeten examen overdoen PARIJS, 6-7. Ongeveer twaalf duizend scholieren in Marseille en Tculon moeten woensdag de onder delen filosofie en natuurkunde van hun bacca 1 aureaatsexurnen overma ken. De minister van onderwijs heeft dit besluit genomen omdat in de opgaven van het examen, dat vo rige week maandag werd afgeno men, een levendige handel was ge dreven. Ander belastingsysteem in Zweden STOCKHOLM. 7-7. Een speciale studiecommissie heeft enige tijd ge leden aan de Zweedse regering een vcox*stel voorgelegd voor een om vattende wijziging in het Zweedse belastingsysteem. In dit voorstel, dat is gebaseerd op het fundamentele idee om de belastinginkomsten voor de staat ongewijzigd te handhaven, wordt de voorkeur gegeven aan een voortgezette overgang van direkte naar. indirecte belastingen. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op woensdagmiddag 8 juli komt de raad der gemeente Middenschou- wen voor een openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Scha- ï-endijke. De agenda vermeldt o.a. een voorstel van b. en w. tot het treffen van voorzieningen in het ge meentelijk verenigingsgebouw te Kerkwerve, teneinde dit geschikt te maken voor het onderwijs in licha melijke oefening. Een ander voorstel aan de raad behelst uitgifte in erf pacht van een deel van 'het haven plateau aan de 'haven Kloosternol te Scharendijke aan de fa. Gebr. Lan- degent te Haamstede. B. en w. stel len verder voor om de subsidie aan de V.V.V. te Scharendijke en om streken voor 1964 te «verhogen van f 100 tot f 200 per jaar. DEN PA AG. Een vuurpijl is er vermoedelijk ooi-zaakvan geweest, dat ongeveer 900 m-\ d'uinterrein, grenzend aan de camping „Ocken- burgh" in Den Haag" - het grootste kampeertei-rein in vvest-Eui-opa - gedeeltelijk door brand is vernield. TILBURG. In het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilbui-g overleed maan dag de 47-jarige schoenmaker E. Z. de Bruin uit Gilze. Op 29 juni was de man, toen hij met zijn bromfiets de Baronielaan wilde ovei-steken bij de ki-uising met de Gilzerbaan, door een personenauto aangereden en ern stig gewond geraakt. De Organisatie Vrienden van Pi-in- ses Irene heeft zich tot de minister van buitenlandse zaken gewend, met het oogmerk ki-enkende activiteiten jegens de prinses ongedaan te ma ken. De oi-ganisatie meent te weten dat de minister de gezanten en am bassadeurs in het buitenland heeft aanbevolen zich van hulp aan prin ses li-ene te onthouden. DINTELOORD, 7-7. In de afgelo pen nacht is op rijksweg 16, «ter hoogte van hotel „Brabant" bij Ze- venbergsohenhoek een pei-sonenauto bestuurd door de heer K. Mels, uit Papendi-echt, na enkele manoeuvres tegen een boom gebotst. De bestuur der was op slag dood. Het slachtof fer was 42 jaar oud, gehuwd en va der van -twee kindei-en. Een inzittende, de heer J. B. uit Dordrecht, werd uit de wagen ge slingerd en is naar een ziekenhuis overgebracht. Dé oorzaak van het ongeluk is tot dusver niet bekend. Scheepvaarlbericliten Goeree, 1-7 te Novoi-ossisk. Woi-M Hill, 1-7 van Singapore naar Goelong.' ingezonden mededeling Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. ZIERIKZEE Examens helpster 2e klasse Ned. Roode Kruis Maandagavond 6 juli j.l. werden in het Herv. Verenigingsgebouw de examens afgenomen tot helpster tweede klasse van het Ned. Rode Kruis. Geëxamineerd werden zeven dames, t.w. zes van de Zierikzeese kolonne en één uit de Westhoek. Dé examens hadden een prettig en vlot verloop, daar de dames 'blijk ga ven goed in de stof thuis te zijn. De uitslag gaf hetzelfde te zieh,. er waren geen „twijfelnummers", zo dat allen tot deze klasse werden be vorderd. Het examen werd afgenomen dooi de docenten van de cursus: dokter C. M. van Hoorn, mevr. L. v. !d. Sluis -b. d. Vaate en zuster W. C. Steutel uit de Westhoek. Als gedelegeerde was aangewezen dokter H. J. Simons te Renesse. Van het gewestelijk kommando was aanwezigmevr. E. C. N. v. Heel-v. Dissel uit Goes. Zij FINANCIËN EN ECONOMIE PPARIJS, 8-7. Volgens Robert Marjolin, vice-voorzitter van de E. E.G.-commissie, schijnt de anti-in flatie-politiek in Nederland en Frankryk het gevaar van een aan- hcuden der scherpe inflatie na de huidige kritieke periode bezworen te hebben. In een artikel voor het in Frank rijk verschijnende voorlichtingsblad der Europese Gemeenschap, schrijft hij, dat ook in Italië spoedig op een verbetering van de toestand mag worden gehoopt. Doch voor de ge meenschap als geheel blijft het ge vaar van aanhoudende inflatie en daardoor ondei-mijing van de positie der E.E.G. ten aanzien van derde landen bestaan. Er is een krachtige inspanning nodig om dit jaar nog cf uiterlijk aan het eind van vol gend jaar opnieuw een economisch evenwicht te bereiken. Marjolin dringt aan on matiging van loonstijgingen. Het gaat er ech ter niet zozeer om een snellere stij ging van de lonen dan van de pro- duktie te verhinderen. De loonstij ging zou wat groter kunnen zijn om de ondernemingen te dwingen tot rationalisatie en modernisering. Doch een loonstijging van meer dan vier of vijf procent in het ko mende jaar of de komende achttien maanden, zou niet redelijk zijn. Voorts zouden de winsten der on dernemers niet sneller moeten stij gen dan die der minder begunstigde categorieën, zo meent hij. MARSEILLE. - Eén van de geraffineerdste middelen welke door kandidaten voor de middelbare eindexamens in Frankrijk te baat worden genomen om zich tevoren van de opgaven op de hoogte te kunnen stellen, bestaat volgens de „Meridional-Ia-France" hierin dat zij gebruik maken van het tijdsverschil van twaalf uur tussen het moederland en het Franse gebied van Nieuw-Caledonië, om telefo nisch vandaar inlichtingen over de opgaven te vragen. De kosten van een dergelijke poging op de lange afstand neemt men daarbij voor lief. Wat de in Marseille aan het licht gekomen fraude met de filosofie- opgaven betreft, is inmiddels van de kant der leerkrachten protest gerezen tegen liet feit dat de minister van onderwijs het desbetref fende examenwerk niet ongeldig heeft willen verklaren, terwijl toch zo'n tachtig procent van de examinandi in Marseille van tevoren van de opgaven op de hoogte blijkt te zijn geweest. De leraren van Mar seille hebben de minister telegrafisch verzocht in het betrokken ge bied in september een nieuw mondeling examen te laten afnemen. In Parijs is de 27-jarige Lucien Leger gearresteerd, verdacht van moord op de 11-jarige Luc Taron. - Bij aankomst voor het paleis van justitie in Ver sailles kan de „wurger van Parijs" maar ternauwernood door de recher cheurs tegen de menigte beschermd worden om een lynchpartij te voor komen. De verdachte Lucien Leger (voorgrond) houdt de geboeide handen boven het hoofd om slaag te ontlopen. Een zakstraalkistje Op de Duitse luchtvaarttentoon- stelling 1964 in Hannover werd voor de eerste maal de Westduitse Little -jet" HFD 320 Hansa gepresenteerd. Deze machine heeft onlangs pas haar eerste vlucht met succes volbracht. Zo'n klein straalvliegtuig is echter niets nieuws, want ook Fransen, En gelsen en Amerikanen vervaardigen dergelijke toestellen, maar het Duit se produkt beschikt over enkele zeer bijzondere eigenschappen, die het tot een opvallend toestel maken. Zo demonstreerde de Amerikaan se testpiloot Loren William Davis een langzame vlucht op tien meter hoogte met geknepen motoren, iets dat men tot nu toe onmogelijk acht te .Bovendien kan deze machine als enige van haar klasse op gras lan den en starten. Bij een landingssnel heid van 140 km. per uur is een baan van 1160 meter nodig, voor de start 975 meter. Het speciaal voor particuliere en zakenreizen van grote ondernemin gen ontwikkelde straalvliegtuig wórdt door twee aan de staart ge monteerde straalmotoren aangedre ven, heeft een actiradius van 2260 km. (zonder invloed van de wind) en ontwikkelt een kruissnelheid van 815 km. per uur. Het toestel biedt plaats aan maximaal 12 personen en kost ongeveer 2Yz miljoen gulden. Hagelbuien wegschieten We weten allen het verschil tus sen regen en hagel. Het eerste is goed en groeizaam voor de gewas sen, het laatste ruïneus, als het ware twee uitersten, die wat bron betreft bijzonder dicht bij elkaar liggen. In beide gevallen komen ze uil de wol ken. Armenië, een der Sowjet-republie- ken, heeft nogal last van hagelbuien en de gevolgen daarvan voor de te velde staande gewassen laten zich gemakkelijk .raden. Dit land heeft de oorlog verklaard aan de hagel. Bij de berghelling van de Aragat, in de directe omgeving van het ïrtaatsje Asjtarak (waar hagel het meest voorkomt) is een speciale brigade gevormd. De taken van deze brigade zijn: de plaats van de wolkenforma ties bepalen en bij dreiging van een hagelbui de wolkenformaties door geschutvuur uiteen dryven. In speciale 'gevallen kan door mid del van het geschut een bijzondere substantie in de wolken worden ge schoten, waardoor de natuurlijke t\eiging tot hagelvorming wordt doorkruist. De hagel verandert dan in leven brengend water of in het ergste geval in een kleine onschade lijke hagelkorrel. De brigade heeft het. afgelopen jaar al vele malen de tuinen, wijngaarden en katoenplan tages voor hagelslag gered. Momen teel werkt de brigade op een opper vlakte van 60.000 ha. In het komen de jaar, wanneer men de beschik king krijgt over vliegtuigen, zal die oppervlakte tot 150.000 ha. worden uitgebreid. feliciteerde na de uitslag de docen ten en cursisten met 'het behaalde succes. De kolonne-kommandant zei na afloop het gewenst te achten, gezien de drukke werkzaamheden in het afgelopen seizoen, dat de kolonne nog even vakantie neemt. De ver dere werkzaamheden zullen met de aanvang van het nieuwe seizoen in september weer 'ter hand worden genomen. Men hoopt dan het seizoen te openen met 'het uitreiken van de verworven E.H.B.O.^diploma's en te vens kunnen dan de te geven lessen en lesuren worden besproken en be kend gemaakt. De geslaagden zijn: mej. W. G. v. d. Have, mej. P. C. Roskam (Kerk werve), mevr. J. Huige-Kik, mevr. M. v. d. Velde-v. Splunter, mevr. W. de Vries-Bij de Vaate, mej. P. N. J. Hillebrand (Zierikzee) en mevr. Oole (Haamstede). ZIERIKZEE, 6-7. Twee dagen lang - gisteren, (maandag) en van daag (dinsdag) heeft de schooljeugd bezit genomen van het sportpark „Bannink". Maandag was het de schoolsportdag van het Prof. Zee man Lyceum en vandaag treden de lagere scholen uit Zierikzee, Kerk werve, Oosterland, Sirjansland en Bruinisse tegen elkaar in het (vreed zame) strijdperk. De leerlingen van het lyceum zijn onderling tegen elkaar uitgekomen. Uit elke klas waren twee teams sa mengesteld en zo was er voldoende speelruimte om een interessant sche ma cp te stellen, dat - onder vrij gunstige weersomstandigheden werd afgewerkt. De jongens speel den voetbal en hockey en de meisjes handbal. De tot een traditie geworden schoolsportdag voor lagere scholen is wat breder van opzet. Vanmorgen stond vooral de atletiek in het cen trum van de belangstelling. Onder leiding van de sportleraren bekamp- ten de jongelui elkaar op diverse nummers. Geprogrammeerd waren: hardlopen, hoogspringen, balwer- pen en behendigheidsoefeningen. Deze wedstrijden namen de gehele morgen in beslag. Vanmiddag komt men aan een geheel ander program ma toe, n.l. micro-korfbalwedstrij den. Gelet ophet enthousiasme waarmede vanmorgen de jeugd zich aan de sport wijdde, mag verwacht worden dat bij laatstgenoemde wed strijden er zwaar gekampt zal wor den om de eer van de school. DIVERSE BERICHTEN Pi-emier Chroesjtsjov, die een reis van achttien dagen door Scandinavië heeft gemaakt, is maandag in Mos kou teruggekeerd. In Bonn is maandag officieel be kendgemaakt dat Bondskanselier Ludwig Erhard woensdag in Dene- mai-ken zal aankomen voor een staatsbezoek van twee dagen. De Sowjet-Unie kan de gebeurte nissen die zich thans in Kongo vooi> doen, niet negeren, aldus een ver klaring van de Russische regering, die maandag aan de secretaris-gene- raal van de V.N., Oe Thant, werd overhandigd. In Brits-Guyana zijn zondag een Indische vrouw en vijf kinderen om gekomen toen een bai'kas waarmee zij op de Demerara-rivier voeren in aanvaring kwam met een ander scheepje. De mannelijke Griekse Cyprioten van Nicosia, Larnaca en Famagusta die twintig jaar oud zijn, moeten on der dienst. Op 20 juli moet hun in schrijving voltooid zijn, is officieel meegedeeld. Een bom die maandagavond in een boot wex-d gegooid die op de rivier de Demei'ai'a in Biits-Guyana voer, heeft, naar in Georgetown ver nemen aan 33 mensen het leven gekost. De aanslag gebeurde op 25 km. van Mackenzie. Het K.L.M.-vliegtuig dat zater dagavond te Zanderij landde, deed dit op drie van de vier Jet-motoren daar een der motoren door onbe kende ooi-zaak was Uitgevallen. AMMAN. Koning Hoessein van Jordanië heeft liet ontslag van pre- mier Sjei-if Hoessein Ben Nasser aanvaai-d en de ohef -van het konink lijk kabinet, Bahjat Al-Talhoeni, verzocht een nieuwe regering te vor men. Dit i's maandagavond officieel in Amman bekend gemaakt. DEN HAAG. De Nedei'landse re gering heeft op Tunesisch vei-zoek vier deskundigen ter beschikking van dat land gesteld. DORDRECHT. De 65-jarige heer J. Kooman uit Dordrecht is, toen hij op de Diepenbrockweg te Dor drecht fietste, door een auto aange reden, een eind meegesleurd en zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later in een ziekenhuis is overleden. BRUSSEL. Eeh programma voor een gezamenlijke opleiding voor de mijnendienst van de Belgische en Koninklijke marine is naar in Brus sel wordt vernomen één van de be langrijkste agendapunten geweest van het overleg, dat minister De Jong maandag in Brussel heeft ge voerd. ÖEN HAAG. De Jager-divisie 161 van de Amerikaanse marine met de schepen U.S.S. „Bigelow", U.S.S. „McCaffery", A.M. „Sumner" en U. S.S. „W. C. Lawe" zal van 8 tot 13 juli een bezoek brengen aan Rotter dam. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft maandagavond in de Konink lijke Schouwburg in Den Haag een voorstelling dooi' de Nederlandse Opera bijgewoond van „Iphegerxie auf Tauris". De voorstelling werd gegeven als onderdeel van het Hol land Festival. De koningin werd vei-gezeld doi-o freule C. E. B. Röell. heefl U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppenl U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6