Hoe verdrijf ik die luchtjes? Grote deelname aan schoolzwemnedstrijden zwembad „De Val" S.D.K.B.-team behield ir. Duns-beker STAD EN EILAND Droevig weekeinde in de Ver. Staten Jaarvergadering Nederlandse Rode Kruis Wisselbeker 1964 ging naar de o.l.-school ZIEJUKZEE, 4-7. Voor de derde achtereenvolgende maal zijn op vrij dag jl. de jaarlijkse schoolzwemwed- strijden gehouden. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de zwemvereniging „De Zeepaardjes", met medewerking van de leraren lichamelijke opvoeding. Voorzitter/ kamprechter was G. v. d. Tholen, terwijl G. J. Dijkstra als wedstrijd secretaris optrad. Voor de school zwemwedstrijden 1964 hadden zich 215 meisjes en jon gens opgegeven. Aangezien 13 perso nen niet aan de start verschenen, hebben ruim 200 meisjes en jongens in het zwembad aan de „Val" aan deze sportieve strijd deelgenomen. De wisselbeker voor de lagere scholen ging voor 1964 naar de open bare lagere school. Ook in 1963 kwam de beker in het bezit van de ze school. De persoonlijke prijzen over 25 meter schoolslag van de deelnemers van de lagere scholen waren: Meisjes: le prijs Nelleke Hoger- heijde 22,8 sec., o.I.s., 2e prijs Boukje v. d. Welle, 23,7 sec., chr.l.s.; 3e prijs Marja v. d. Hulle, 23,8 sec., r.k.l.s. Jongens: le prijs Joop Saman, 22,8 sec., o.I.s.; 2e prijs Kees v. d. Sande, 23,2 sec., o.I.s.; 3e prijs Ko Saman, 23,8 sec., o.I.s. De wisselbeker dames voortgezet onderwijs ging voor 1964 naar de Landbcu\vhui9houdschool. Voor 1963 was deze beker in het bezit van het damesteam van het Lyceum. Van de heren wist het team van het Lyce um beslag te leggen op de wisselbe ker, hetgeen vorig jaar ook het ge val was. De persoonlijke prijzen waren: 25 meter schoolslag voortgezet onderwijs Meisjes: le prijs Marianna Sies, 22,6 sec., o.u.l.o; 2e prijs Ria Kosters, 23,0 sec., o.u.l.o.; 3e prijs A. v, Nleu- wenhuyzen, 23.0 sec., o.u.l.o. Jongens: le prijs Kees bij de Vaate 21,2 sec., lagere tech. school; 2e prijs Kees de Raat, 21,3 sec., lyc.; 3e pr-ijs Hans Koopman, 21,3 sec., lyc. Meisjes 15 jaar en ouder 50 meter schoolslag le prijs Laura de Graag, 47,4 sec., KERKNIEUWS Ned. Herv. eKrk Beroepen te Lunteren (vak. K. v. d. Pol): G. H. v. Kooten, Huizen (N.H.). Aangenomen naar Scheveningen (vak. A. Groot): J. de Vries, Woudri- chem; naar Oude Pekela: J. Uiten- tuis, Neede. Ger. Kerken Beroepen te Epe: D. Warnink, Zaandam. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Vroomshoop: kand. J. Verhoef, Kampen, Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Dordrecht (2e pred.- pl.)J. Moerland, Zaandam; te Gou da: kand. H. v. d. Rij, Rotterdam. Chr. Ger. Kerken Beroepbaar: G. Bouw, Nunspeet; P. den Butter, Apeldoorn; J. J. de Jonge, Apeldoorn; J. v. Mulligen, Steemvijk; J. Plantinga, Hoogeveen en P. Roos, 's-Gravenzande. Beroepen te Hillegom: kand. J. Plantinga, Hoogeveen; te Nieuw- Amsterdam: kand. G. Bouw, Nun speet; te Emmen: kand. J. Plantin ga, Hoogeveen. Ger. Gemeenten Beroepen te Groningen en te Her- kingen: kand. M. G. Mouw, Rijssen; te Waprdenburg: kand. J. C. West- strate, Borssele; te Dordrecht en te Oost-Kapelle: kand. D. Hakkenberg, Veenendaal; te Aalburg: kand. A. Bregman, Benthuizen. Huwelijksinzegening door r.k. priester en dominee ST. LOUIS (Missouri), 4-7. In een R.K. kerk in Saint Louis is dezer dagen een huwelijk ingezegend 'zo wel door een R.K. priester als een dominee. Dit geschiedde op verzoek van de ouders van de bruid, Suzan Ekberg, die lidmaten zijn van de Episcopaalse Kerk. Daar de bruide gom, Patrick C. Barker, R.K. was, werd de ritus gemeenschappelijk be paald door de R.K. aartsbisschop van Saint Louis, kardinaal J. Rotter, en de Episcopaalse bisschop van Mis souri, dr. George L. Cadigan. Over deze huwelijksplechtigheid, waarvan op verzoek van de gehuw den eerst thans thans melding is ge maakt, is door een R.K. zegsman op gemerkt, dat de R.K. en Episcopaal se liturgie weinig van elkaar afwij ken. lyc.; 2e prijs Ineke Goudswaard, 47,9 sec., landbhuish.school; 3e prijs Nel van Duivendijk, 49,1 sec., o.u.l.o. Jongens 15 jaar en ouder 50 meter schoolslag le prijs Koos v. d. Heuvel, 42,2 sec., lyc.; 2e prijs Rinus Kloote, 43,0 sec., lagere tech. school; 3e prijs C. den Os, 43,6 sec., o.u.l.o. Hans van Vloten maakte een tijd van 42,3 sec. maar moest worden gediskwalificeerd wegens een on juiste start. Aan het eind van de middag - in middels was het half zes geworden - werden de wisselbekers, de medail les en de diploma's door wethouder H. Koevoets uitgereikt, terwijl de winnaars met het behaalde succes werden gefeliciteerd. De wethouder herinnerde er aan, dat het zwembad „De Val" thans 5 jaar in gebruik is genomen. Hulde werd gebracht aan de badmeester J. G. L. de Bie, voor het werk dat hij in het zwembad verricht. DEN HAAG. Prins Bernhard zal woensdag a.s. prins Peter van Grie kenland op paleis Soestdijk ontvan gen. Prins Peter vervult sinds kort de functie van vice-president van de Fondation de la Culture Euro- péënne. Zege op N.B.K.B.-twaalftal met 6—5 ELLEMEET, 4-7. Op het sportter rein van Z.S.C. zorgde het S.D.K.B.- team zaterdagavond voor een aange name verrassing door na een span nende strtfd wederom de ir. Duns wisselbeker voor één jaar in haar bezit te houden. Los van dit fraaie resultaat schonk vooral het ver toonde spel grote voldoening. Tech nisch waren de bezoekers zeker iets beter, maar door de grote werklust diex aan de dag werd gelegd, werd dit overwicht geheel gecompenseerd. Dat de krachtsverhouding tussen de beide teams wel uiterst gering was, moge blyken uit het feit dat, nadat de officiële speeltijd was verstreken, de strijd nog onbeslist was (5-5). In de tweemaal 1V> minuut welke toen moest worden verlengd, slaagden de S.D.K.B.ers erin een voorsprong te nemen en deze tot het eindsignaal te behouden. In de eerste min. van de wedstrijd scheen het SDK'B-team geheel onder de voet te worden gelopen. Aanval op aanval golfde op de eilandelijke 'korf af en sleohts met de grootste moeite slaagden Kloet c.s. er in de score blanik te houden. Toen de eer ste stormlopen wat waren geluwd slaagde men er in ookde SDKB- aanval aan het wenk te zetten. Al spoedig werd ihet duidelijk dat dit aanvalsvak uitstekend marcheerde en de Brabantse defensie handen vol werk 'gaf. Met snelle open aan vallen wend getracht de defensie van de 'bezoekers uit 'haar evenwicht te brengen. Na 5 min, leidde dit tot de openingstreffer toen na "een pri ma opgezette aanval Corry v. Nieu- wen'huize (Burgh) met een keurig schot 'het leder in de korf liet ver dwijnen (1-0). De bezoekers lieten zich hierdoor allerminst intimideren en ift een ware tempo-slag werd ge tracht de schade weer zo spoedig mogelijk te herstellen. Lang behoef den zij hierop riiet te wachten, daar in de 79 min. F. PaluSdanus (BKC) op bijzonder fraaie wijze, uit een door loopbal 'in de vlucht, de gelijkmaker liet aantekenen (1-1). Na de vakver- wisseling 'had het er alle schijn van dat de SDKB-ers een zware debacle tegemoet zouden gaan. De Braban ders bepaalden volledig het tempo waarbij de wat onzeker spelende S- DKB-verdediging onlder zware druk kwam te Staan. In de 9e mlin. werd de stand door J. Vriens (DOSKO) op 1-2 gebracht waarna het door Leriie Verha'ge in de 13e min. 1-3 werd. Na de va'kverwisselirïg slaagden de SD KB-ers er weer in het evenwicht in het veld te herstellen. In de 14e min. werd Slager (Br.haven) toen hij was doorgebroken, van achter aangeval len wat de bezoekers op een1 straf- worp 'kwam te staan. Deze werd door Slager zelf op vakkundige wij ze in een doelpunt omgezet (2-3). Er kwamen 'hierna nog een aantal goe de kansen welke deels door pech en deels door onnauwkeurig schieten verloren gingen. Een treffer viel juist aan de andere zijde toen AHe v. Dalen (BKC), nadat zij even te voren een strafworp ha'd gemist, in de 21e min. met een fraai schot deze fout 'herstelde (2-4). Weer* in de be ginopstelling leken de eilandbewo ners pas de 'goede kadans te hebben gevonden. Met snel aanvalsspel werd de NBK'B-verdediging onder druk gezet en dn de 25e min. gelukte het D. Bezuijen (ZSC) de achterstand terug te brengen tot 3-4. Het initia tief werd nu niet meer uit handen ■gegeven en toen 'in de 27e min. de uitstekend spelende Corry v. Nieu- wen'huize zich even wist vrij te spe len 'deponeerde zij de gelijkmaker in de korf (4-4). Na de vakverwisseling bleek de SDK'B-verdediging, welke •in eerste instantie geen al te sterke indruk had achtergelaten, zich keu rig te hebben hersteld. Door tijdig ingrijpen 'kregen de Brabanders nu praktisch geen 'kans gevaarlijk te worden. Aan de andere zijde wist A. v. Weele (Burgh) enige malen door de verdediging te breken maar zijn schoten m'isten de juiste maat om succes te kunnen boeken waar door met ongewijzigde stand de rust aanbrak. Na de hervatting kreeg het SDKB-team een groot veldoverwicht maar de aanvallers hadden in de 6e min. nog een strafworp nodig welke door A. v. d. Weele werd benut, om de leiding te kunnen nemen (5-4). Zwaar kreeg de Brabantse defensie het hierna nog te verduren maar de talrijke op hun korf afgehuurde schoten misten de goede richting om de SDKB-ers een wat veiliger voorsprong te 'geven. Een doelpunt viel nu aan de andere kant bij de veel schaarser aanvallen van de gas ten toen in de 17e min. A. Kort (DOSKO) met een afstandsschot de roos wist te treffen (5-5). Er volgde hierna een boeiende en spannende strijd om weer in het bezit te 'kun nen komen van de leiding., In de SDKB-verdedi'ging liét vooral van Dijke (SKNWK) keurig werk zien door telkens op het beslissende mo ment weer in te grijpen. Een fraaie •kans om de leiding 4e nemen liet 'de SDKB glippen toen M. Kloet een strafworp, welke hij zelfs nog kreeg over te nemen, onbenut liet. Met ge lijke stand brak zo 'het einde aan, waardoor verlengd moest worden om 'n beslissing te verkrijgen. In de beginopstelling nam 'het SDKB- team direct hetinitiatief in handen. In de 5e min. viel de beslissing toen Janny v. d. Have (Burgh) zich keu rig wist vrij te spelen waarna zij het leder in de korf liet verdwijnen (6-5). In de resterende tijd bleef men het beste van bet spel 'behouden en met iets meer geluk zou J. Hanse (Burgh) er misschien nog in geslaagd zijn de stand op 7-5 te brengen. In café Horst te Scharendijke overhandigde de heer W. H„ Ooms aan de aanvoerder van het winnen de team A. v. d. Weele de Ir. Duns wisselbeker. Namens de gasten sprak mej. A. v. Dalen woorden van dank voor de prettige ontvangst en de rfondrit over het eiland. Chroesjtsjov beëindigde bezoek aan Scandinavië WESTENSCHOUWEN Gasten-seizoen aangebroken Met de eerste week van juli breekt ook het gastenseizoen aan. In de Westhoekse dorpen was dit vrijdag en vooral zaterdag goed te merken. Talloze auto's en andere voertuigen rolden de straten -binnen, waar vooral de middenstandsbedrijven veel werk kregen. De pensions, ho tels en kampeerhuisjes zijn nog niet geheel vol of bezet, doch er is toch een flinke aanval gedaan op de voorraad plaatsen. Het weer werkte •nieuw mede. He 'twas aan zee be paald kil. Hier profiteerden de fraaie wandelroetés in .het Domein van en vooral het tegelpad genoot veel be langstelling. Volgende Week, als alle scholen vakantie kregen, gaan de topdagen beginnen. HAAMSTEDE Aan de afdeling Tuinbouw van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes werd bevorderd tot de twee de klas de heer A. Leeuwe alhier. BROUWERSHAVEN De jaarlijkse kermis Op de jaarlijkse kermis te Brou wershaven, welke gehouden wordt op zaterdag 25-, zondag 26-, maan dag 27- en dinsdag 28 juli, zuilen de volgende attributen een stand plaats hebben, t.w. palingkraam, balco, de auto-scooter, gebakwagen, kindermolen, luchtschommel, suiker -nougatkraam, schietsalon en brie- vensporttent. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie alhier kunnen inlichtingen worden gevraagd om trent de volgende gevonden voor werpen: een grijs truitje, een blau we pullover, een blauwe plastiek regenjas. Chique zijn in de zomer. Het kan, bu. met een aparte eierdopkleurige japon, waarbij een vestachtig, donkerblauw jasje ivordt gedragen. Men lette ook op de bolhoed, die zowel voor dames als heren populair bepint te worden. OSLO, 4-7. Premier Chroesjtsjcf van de Sowjct-Unic heeft zaterdag zijn bezoek aan Scandinavië beëin digd en is, uitgeleide gedaan door de Noorse autoriteiten, per schip uit Oslo naar huis vertrokken. Het bezoek van de Sow jet-premier aan .achtereenvolgens Denemarken, Zweden en Noorwegen heeft achttien dagen geduurd. Aan het hoofd van het gezelschap dat hem in Oslo uit geleide deed stond de Noorse pre mier Einar Gerhardsen. Chroesjt sjcf wuifde vanuit de sloep welke hem naar het Russische schip „Bats- jikiriya" bracht welgemoed ten af scheid naar de menigte aan de wal. Hij zou met zijn schip naar Kalinin grad varen cn dan per speciale trein naar Moskou doorreizen waar hij maandag wordt verwacht. Communiqué In een gezamenlijk Noors-Rus- sisch communiqué aan het einde van Chroesjtsjefs bezoek aan Noorwegen wordt „met voldoening opgemerkt" dat er vermindering van de inter nationale spanning is. Wat internationale aangelegenhe den betreft is het communiqué gel- lijk aan dat na Chroesjtsjefs bezoek aan Denemarken. Beide staatslieden zien mogelijkheden voor verdere ontspanning in de wereld. „Wapens voor massavernietiging en dc moder ne militaire techniek in het alge meen hebben de vreedzame coëxis tentie tot noodzakelijke basis ge maakt voor de betrekkingen tussen landen met verschillende systemen". A Zeer geslaagde bejaardenreis De traditionele reis met de be jaarden alhier werd op donderdag jl. gehouden. Met prachtig zomer weer, met 85 personen, werd om half acht, in twee autobussen van de R.T.M. gestart. Om negen uur zat men in Putte aan de grens reeds aan de koffie en de meegenomen broodjes. Zonder oponthoud werd de grens overschreden en eerst een be zoek aan Antwerpen gebracht, wel ke stad met de bussen in alle rich tingen werd doorkruist, zodat men zonder zich te vermoeien een indruk kreeg hoe en wat Antwerpen is. Hierna volgde een schitterende tocht door de Kempen met een uurtje rust in de omgeving van Turnhout, waar na men te Baarle-Hertog weer op Hollands gebied kwam. In de „Boschwachter' 'te Breda werd een geduchte opruiming in de meegeno men proviand gehouden, waarna ve len nog een korte wandeling in het bos maakten. Steenbergen was van ouds de laatste pleisterplaats en om half acht, precies twaalf uren later, was men weer aan het punt van uit gang terug. Opgewacht door het mu ziekgezelschap werd, onder de tonen van vrolijke marsmuziek de intocht in het dorp gehouden, waar een gro te menigte de reizigers verwelkomde De voorzitter, de heer J. J. Bou- man, dankte de ingezetenen die door spontaan de lijst te tekenen, deze reis hebben mogelijk gemaakt. De heren bakkers en slagers en verder allen die door giften in natura heb ben bijgedragen,-zo ook de dames die reeds 's morgens om zes uur waren begonnen om 600 stuks broodjes te smeren en te beleggen, werd dank gebracht. De dames mevr. v. Eeten, mevr. van de Vate, Hendrikse en zuster van den Berg, de E.H.B.O.- ploeg, min of meer tot het comité behorende, en die gelukkig geduren de de tocht werkloos waren, uitge nomen de begeleiding van min of meer hulpbehoevenden, werd dank gebracht en meteen weer een beroep op hun medewerking in de toekomst gedaan. De chauffeurs, de heren Quist en Viergever die het gezel schap gedurende de rit zo veilig ver voerd hebben, kregen een extra pluimpje. De heer K. B. Bij de Vaate dankte namens de bejaarden het Oranjeco- mié, dat deze reis weer verzorgde Er is zeide hij: mooi, mooier, mooist. Dit laatste is op deze reis zeer toe- passelijk, want deze reis is wel de allermooiste geweest. Hij heeft een tiental jaren de bejaardenreisjes meegemaakt, doch deze spande de kroon. Hij roemde de organisatie en de organisator van het comité waar op letterlijk niets aan te merken valt en in de puntjes is verzorgd. Be wondering had hij voor de chauf feurs die in Antwerpen staaltjes van rijvaardigheid te zien gaven. Het co mité kan terugzien op een geslaagde reis en rekenen op de dank van al len die de. reis hebben meegemaakt. OOSTERLAND Fietstocht leerlingen chr. school Onder leiding van het hoofd dei- school, de heer Cromwijk, maakten de leerlingen van de hoogste klas van de christelijke school alhier vrijdag een fietstocht naar de mooie Westhoek van het eiland. Ongeveer 9 uur in de morgen werd gestart en reeds om tien uur kwam men te Haamstede aan, waar eerst een be zoek werd gebracht aan het pomp station „De Blinkert" en waar de uitkijktoren werd beklommen. Een wandeling door de prachtige rijks domeinen genoot aller belangstel ling en deed weldra behoefte aan wat eten gevoelen. Nadat men ge zamenlijk op een mooi plekje de maaltijd had genoten, ging het strandwaarts, gevolgd door nog ge- ruimen tijd spelletjes doen in de bossen rondom het domein. Een be zoek aan het slot Haamstede, dat momenteel wordt gerestaureerd, ge noot aller belangstelling. De be kende Schouwsè „Plompetoren", de eertijds zo mooie kern van het ver drenken land van Koudekerke, riep bij de kinderen herinneringen op aan de bekende legende van Wes- tenschouwen. Het heldere weer gaf hiervandaan een prachtig uitzicht over de Oosterschelde en de vorde ringen van de brug Colijnsplaat- Zierikzee, konden goed worden waargenomen. Omstreeks half zeven eindigde dit mooie leuke uitstapje. BRUINISSE Eerste steen loods inkoopvereniging Zaterdagmorgen werd te Bruiniisse de eerste steen ingemetseld van een loods die Ibij de vissershaven is ge bouwd voor de 'inkoopvereniging „Onderling Belang". Deze plechtig heid werd verricht door de voorzit ter van deze vereniging, de (heer A. Jumelet. De infcoopverenügin'g is te Bruinis- se al eer. oude vereniging, die zich in het begin 'beperkte tot het coöpe ratief inkopen van ga'solie voor de scheepsmotoren, maar die in de loop der jaren meer gebruiksartikelen voor de visserij in 'haar voorraden opnam. De 'behoefte aan een eigen gebouwtje deed zich ai lang gevoe len, maar het was moeilijk vergun ning te krijgen om" aan d'e vissers haven (want daar m'oert het dan toch staan) een bouwvergunning te krijgen. Ten slotte mocht worden gebouwd1 op een perceel grond, toe behorend aan Rijkswaterstaat. Naast magazijnruimte komt er ook een winkel en uiteraard een behoorlijke ruimte om de te verkopen artikelen 'te etaleren. De 'heer A. Jumelet dankte, nadat hij een 'gedenksteentje had ingemet seld, de bejaarde aannemer de heer Verjaal uit Dreischor, voor de goede zorgen aan het gebouw besteed en hij hoopte dat hij nog v.ele jaren mocht terugzien op de arbeid te Bruinisse verricht. Het verheugde 'hem dat nu een wens die al vele jaren bij het bestuur van de inkoopvereniging leefde, in vervulling ging. De coöpe ratieve gedachte, die ook op andere plaatsen tot uitgebreide zaken leid de, heeft „nu ook hier weer nieuwe kansen. De heer Verjaal dankte voor de goede woorden tot 'hem gericht en hoopte dat de verwachting van de vereniging in vervulling mogen gaan. Reisje O,L,-school De leerlingen van de hoogste klas sen der o.'l.-school hadden vrijdag ook oostelijk Nederland tot doel van hun schoolreisje gekozen, met Arn hem als middelpunt. Maar eer men in deze stad aankwam, werd in de buurt van Grave de bekende speel tuin „Het Nagtegaaltje" bezocht, waar men naar hartelust d'e diverse attracties beproefde. In Arnhem bracht men .een 'bezoek aan het openlucht museum en aan de 'bedrie gertjes. Ook Ouwehan'ds Dierenpark werd op de verdere tooht met een 'bezoek vereerd, terwijl men tenslotte op 'de Grebbeberg er aan herinnerd werd, dat men offers heeft moeten brengen in -een ongelijk strijd, nu ruim 24 jaar geleden. De schoolreis weid zodoende een leerrijke en prettige tocht vol afwisseling, waar op men weer mot. 'genoegen kan te rugzien. CHICAGO, 6-7. Zondag te mid dernacht, aan het slot van een lang weekeinde als gevolg van onafhan kelijkheidsdag, waren in de Ver. Sta ten 465 mensen bij verkeersongeluk ken omgekomen. De dertig doden bij ongelukken met pleziervaartuigen en de 113 verdrinkingsgevallen geven een totaal van 608 doden in drie dagen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 6-7. Aangevoerd in totaal 1900 stuks vee, t.w.: 1197 vette koeien en ossen en 703 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 4,00-4,35, f 3,85-4,00, f 3,65- 3,80; varkens (levend gew.) f 2,15- 2,12-2,10. Vette koeien en ossen: aanvoer even groter; handel traag; prijzen gedrukt, afloop flauw, enkele pri ma's boven notering, worstkoeien f 3,50-3,70 per kg. Varkens: aanvoer iets groter; handel tamelijk; prijzen als vorige week, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,80- 1,85, slachtzeugen f 1,55-1,65 per kg. VISSERIJBERICHTEN Nog geen hogere prijs voor consumptiemosselcn De prijsverhoging voor consump- tiemosselen van d'e B-kwaliteit, waarvoor in de Mosseladviescommis- sie en het Produktschap een meer derheid zou zijn geweest, waardoor ■men waande dat de regering deze prijsverhoging zou sanctioneren, is voorlopig nog niet in d'e prijs gecal culeerd. Het ministerie van econo mische zaken heeft tegen 'deze prijs verhoging ernstige bezwaren. ARNHEM, 4-7. Tijdens de algeme ne vergadering van het „Ne'derland- sche Roode Kruis", die zaterdagmor gen in het Huis der Provincie te Arnhem is gehouden, in tegenwoor digheid van o.a. de commissaris der •koningin in Gelderland, mr. H. W. Bloomers en de burgemeester van Arnhem, alsmede afgevaardigden van o.m. de afdeling Guracao, 'heeft bet bestuur afscheid genomen van de eerste ondervoorzitter, luitenant- generaal A. G. J. M. F. van der Kroon, d'ie wegens zij'n leeftijd zijn aofóviteilten moet staken. Mr. J. H. öClatte, secretaris-generaal vtm het ministerie van sociale zaken, over handigde namens de regering uit waardering voor het vele en belang rijke werk dat luitenant-generaal v. d. Kroon heeft gedaan, de me daille van het Rode Kruis. Tot zijn opvolger is benoemd ir. J. A. H. J. G. 'baron van Oldeneel tot Olden- zeel. Viering eeuwfeest Een interne werkgroep werkt reeds aan 'de voorbereiding van de viering van het eeuwfeest in 1967, zo werd van bestuurszijde medegedeeld. De plannen ohwafeten o.m. een nationale actie, éen actie in de vorm van hulp verlening aan anderen en het ver lenen van stages aan artsen uit de DOOR HET PLAATSEN VAN ÈEN BRANDENDE KAARS in uw ka mer waarin gerookt wordt, ver dwijnt de rook spoedig. PLASTIC GORDIJNEN in de keu ken houden minder geurtjes vast. OM DE ONAANGENAME GEUR uit uw keuken te verwijderen, kunt u een flinke handvol zout in een braadpan flink heet laten worden. EVENEENS KAN EEN EMMER WATER, geparfumeerd met den nennaaldenessence, uitkomst bren gen in'dit vertrek. INDIEN U KOOL KOOKT, komt de kooklucht pas na ongeveer uur koken vrijkook dus zo kort mo gelijk. SPORT KORFBAL S.D.K.B.-jeugd— N.B.K.B.-jeugil 2—3 In een aardige cn aantrekkelijke strijd hebben de jeugdige SDKB-ers een kleine nederlaag moeten incas seren van de bezoekers. De Braban ders verdienden de zege volkomen daar zij een technisch veel toeter spelletje vertoonden waarbij zij ook een beter geheel vormden. In de le helft was 'het een gelijk opgaande strijd waarin mej. Boogerd (Burgh) na goéd aangeven van mej. v. d. Zande (SKNWK) er in slaagde de SDKB de leiding te geven (1-0). In de 9e min. benutte A. Voogd (Ter- heide) een vrije 'kans (1-1), waarna Tuinman (Burgh) in de 19e min. de stand op 2-1 bradht. Na de hervat ting hadden de bezoekers overwe gend het beste van het spel. Na 1 min. had mej. R. Raaymakers (EL- KV) succes (2-2), waarna P. Donc- kers (Terheide) in de 16e min. het winnende doelpuntwist te scoren (2-3). 103-jarig huwelijksfeest MOSKOU, 4-7. Nassir en Gek- tzjak Gassimof, beiden 119 jaar oud, hebben te Zaroesli in Azerbeidsjan hun 103-jarige huwelijksfeest gevierd, zo meldt Tass. Zij zijn nog goed gezond. De streek moet wel een uitstekend klimaat heb ben, want zij telt 200 inwoners van over de honderd. De oud- ste is onlangs 137 geworden. ontwikkelingsgebieden in het cen traal laboratorium voor bloedtrans fusie te Amsterdam. Gedurende vier jaar wordt in verband met deze vie ring een bedrag van f 25.000 per jaar terzijde gelegd. Voorts wordt ge werkt aan een gedenkboek. Het be stuur maakte verder bekend dat binnen afzienbare tijd mededelingen zullen worden gedaan omtrent de mogelijkheden van een actieve bin ding van jonge volwassenen aan 'het Rode Kruis. Strauss steunt Heye BONN, 6-7. Franz Josef Strauss, de voormalige Westduitse minister van defensie, heeft in het weekblad „Quick" als zijn mening te kennen gegeven, dat de Bundeswehr zich in de richting van een „sociaal element" ontwikkelt. Hij onderschreef hiermee de op vatting van vice-admiraal Heye, de parlementaire commissaris voor de strijdkrachten, die eveneens in ar tikelen in „Quick" het leger er van heeft beschuldigd, dat het „een staat in een staat wordt". Strauss betwij felde of de vice-admiraal wel de juiste middelen heeft aangewend om zijn misnoegens tot uitdrukking te brengen. CITROEN- OF AZIJN-DRUPPELS gevoegd bij het kookwater van vis, zal de kooklucht waarop geen mens gesteld is, uil uw keuken houden. INDIEN VAATWERK NAAR VIS RUIKT, kunt u dit afwassen met water waarin koffiedik is ge mengd. VINDT U SPIRITUSLUCHT onaan genaam bij het schoonmaken van ruiten of spiegels enz., voeg bij de te gebruiken spiritus dan wal so da en de sterke geur is zo goed als verdwenen. IN DE HANDEL ZIJN TEGEN WOORDIG bovendien middelen te koop noor luchtverdrijving met i'crschillcnde aantrekkelijke geu ren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2