Het koele uitstapje van Chroesjtsjow Met de vakantie voor de boeg Bell TV Vroeg of laat neeft de pVQtestanfs-c/iri.^tfiliiKe vro™ de Wiorkfiiir aan PRINSES marrie s mogelijkheden Kamerleden stellen vragen aan regering Olympische Spelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 juli 1964 No. 19708 Ingezonden mededeling BLIK DOOK HET WERELD Naar de publieke reacties te oor delen kan men het bezoek van Chroesjtsjef aan Denemarken, Zwe den en Noorwegen bepaald geen succes noemen. In Denemarken was de ontvangst beleefd, maar ook niet meer; in Zweden regelrecht koel en by tijd en wijle zelfs zeer nors; in Noorwegen overheerst de hoffelijk- heid maar net over de onverschil ligheid. Dit betekent overigens geenszins dat de Russische premier zijn tocht door Scandinavië als een mislukking moet beschouwen. Hij heeft die ze ker niet ondernomen in de hoop door de bevolking op de schouders te worden gehesen. Van meer belang was voor hem om de regeringen binnenskamers met de neus op enige feiten te drukken, zoals ze in Mos kou worden gezien. En die hebben zeer zeker betrekking op Duitsland. Publieke uitlatingen van Nikita Ser- gepwitsj wyzen daarop. Zo zei hij onder meer dat hij vooruitgang in allerlei problemen, zoals de ontwa pening, somber inzag zolang de Duitse kwesties niet zijn, opgelost Nu zal men zich herinneren dat een jaar of wat terug Chroesjtsjef aan kondigde dat de Duitse kwestie spoe dig zou worden opgelost. Hij zou een vredesverdrag met oost-Duitsland sluiten en hij stond op een regeling die van west-Berlijn een soort open stad zou maken. Capitulatie Dat klonk zeer dreigend, maar dat alles is ingeslikt. Het laatste ver drag met oost-Duitsland is zelfs een soort capitulatiede Sowjet-Unie er kent daarin zijn verbondenheid aan de besluiten van Potsdam en Ul- bricht kreeg zijn Separat-Frieden niet. Allerlei aanmerkingen op Ameri kaanse vliegerij op Berlijn en de verkiezing van de bondspresident in Berlijn hebben sindsdien wel aange toond dat Moskou hiermee de kous niet af beschouwt. En het is waar schijnlijk dat Chroesjtsjef na het fa len van zijn dreigementen het op een diplomatieker manier aankleedt. Hij zal de Denen, Zweden en Noren er op hebben gewezen dat een ver enigd Duitsland alleen maar een communistisch Duitsland zal zijn. En als men dat niet wil, dat men zich dan zou moeten neerleggen bij het feit van de twee Duitslanden. Of dus de Scandinauiërs maar - het zij regelrecht, hetzij via een omweg- getje - oost-Duitsland wilden er kennen. Als maar genoeg omringen de landen zich neerleggen bij het feit van Duitslands deling, dan zal Bonn dat ook wel moeten doen, al dus de redenering. Zo zou dus een algemeen erkennen van de huidige situatie ontstaan en een punt van onrust zijn verdwenen uit midden-Europa. Of: Bonn zou zich in zijn eentje blijven verzetten en zich 'daardoor vervreemden van zijn bondgenoten. Een dergelijke scheuring in het westen is Moskou wellicht minstens zo lief als het eerste. Anti-goodwill Opmerkelijk was de geprikkeld heid van Chroesjtsjef op zijn reis. Hij is zeer goed in staat om door tactvolle lof sympathie te winnen. Maar in Denemarken - een land waar de landbouw op een zeer hoog peil staat - moest hij zo nodig zeg gen dat de Denen hem niets meer konden leren. Gezien de agrarische debacles in de Sowjet-Unie een lachwekkende mededeling, die bo vendien de nationale trots der De nen prikkelde. In Zweden liet hij zich tot een scène verleiden toen de Zweden maar door bleven vragen over de in Rus sische kampen verdwenen Raoul Wallenberg, die in Hongarije dui zenden Joden redde. En ook hier voelde hij zich geroepen om Zweed se landbouwmethoden ongunstig met die van de Baltische landen van de U.S.S.R. te vergelijken, een op merking die uiteraard kwaad bloed zette, temeer omdat de deportaties in Letland, Estland en Litouwen daar bepaald nog niet vergeten zijn. Dit soort tactloosheid is wel zeer vreemd op een reis die officieel als een goodwill-tour is beschreven. Volgens sommigen zou die geïrri teerdheid zijn terug te voeren op druk die achter de schermen van het Kremlin op Chroesjtsjef wordt uitgeoefend door lieden die menen dat hij veel te slap optreedt, niet al leen tegen Peking, maar ook tegen over de minder gedwee in het gareel lopende satellieten. Ingezonden mededeling Komt Mindszenty vrij? "WENEN, 1-7. De Hongaarse pri maat, kardinaal Josef Mindszenty, zal de Amerikaanse legatie in Boe dapest mogen verlaten op grond van een thans in voorbereiding zijnde overeenkomst tussen Hongarije en het Vaticaan betreffende het aan knopen van diplomatieke betrek kingen, zo meldt het Oostenrijkse katholieke persbureau woensdag. Volgens het persbureau zou de Hongaarse katholieke kerk verschei dene concessies krijgen in ruil voor de vrije doortocht van de kardinaal naar Rome. Verwacht wordt dat de overeenkomst deze zomer zal wor den ondertekend. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten OOSTERLAND. in het kader van het beroepiragswerk van de Gerefor meerde Gemeente alhier, werd door de kerkeraad het volgende drietal samengesteld, nl. de theol. kandida ten (alfab. volgorde): D. Hakken berg, Veenendaal; M. G. Mouw. Rijs- scn en J. C. Weststrate, Borsscle. Op de ledenvergadering, welke op maandag 29 juni werd gehouden werd uit dit drietal gekozen en hier ter plaatse beroepen als predikant: kand. D. Hakkenberg uit Veenen daal. Herdenking Pierre Monteux AMSTERDAM, 1-7. Alvorens het concert onder Herbert von Karajan in het Amsterdamse Concertgebouw een aanvang nam, werd in gevoel volle bewoordingen de op 89-jarige leeftijd in Amerika gestorven diri gent Pierre Monteux herdacht. Hier bij werd met name in herinnering gebracht hoe talloze malen Monteux met groot succes het Concertgebouw orkest heeft gedirigeerd, en hoe hij hier altijd een geziene en gerespek- teerde persoonlijkheid is geweest. LANDBOUW EN VEETEELT De regeling voor de bedrijfsbeëindiging Medio juni 1964 waren 1934 aan vragen ingediend voor 'het toeken nen van een bedrijfsbeëindigings vergoeding uit het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Land bouw. betrekking hebbende op een bedrijfsoppervlakte van 9706 ha. Dit blijkt uit het antwoord van minister Biesheuvel op sdhriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Egas. Het bestuur van het fonds streeft naar een snelle behandeling van de aanvragen. Thans is overigens nog niet te voorzien in hoeverre de in gediende aanvragen aan de gestelde voorwaarden voldoen. Zij zullen nauwkeurig worden onderzocht. Be trokkenen moeten wanneer hun aan vraag is goedgekeurd, ook daadwer kelijk hun bedrijf beëindigen. De goedgekeurde voorgenomen nieuwe bestemming van grond en gebouwen moet vervolgens zijn gerealiseerd, alvorens de uitkering een aanvang neemt. WARSCHAU. De Amerikaanse mi nister van justitie, Robert Kennedy, is uit Warschau per vliegtuig weer naar Amerika vertrokken. BERLIJN. Twee 20-jarige Oost- berlijners zijn over de prikkeldraad versperringen naar West-Berlijn ge klommen, een 26-jarige Oostduitser zwom het kanaal over naar de Ame rikaanse sector van de stad. Wat biedt de BEELDBUIS? Veel nieuws is er niet onder de zon, dit week-end. We beginnen deze vrijdag met dansdemonstraties 'en Bonanza. Vrijdagmiddag en za terdagmiddag reportages van Wim bledon. Zaterdagavond Dick van Dyke, Adama en andere zangnum mers. Zondag o.a. op het eerste net „Zingend in de west" en de geschie denis van De oude eik. Op kanaal 27 een relais van Bel gië Vlaams, nl. de 3de stedenwed- strijd Harten 3 en het pianoconcert in A-klein van Grieg door het Ber gen Symfonieorkest, zaterdagavond. België Vlaams komt zondagavond met cle Danny Kaxje show en een toneelstuk: het huwelijk zal geslo ten worden. De maandagse hoofdfilm is geti teld De man die kwam eten. Dins dag komen Alfred Hitchcock en Rens van Dordt even langs. Woens dag o.m. Top of flop en het eind examenstuk van de Amsterdamse Toneelschool. Donderdag De schel menstreken van Scapin, een toneel stuk van Molière. OVERDENKING En zij stenigden Stefanus, die de Here aanriep, zeggende: Here Je zus ontvang mijn geest. Hand. 7 59. Sterven doet geen enkel mens op de zelfde manier. Ook dat geschiedt overeenkomstig iemands karakter. Maar het sterven zelf heeft voor ieder mens van nature hetzelfde ka rakter. Het is de opheffing van zijn zichtbare en lichamelijke bestaan. Een stervende sluit de ogen in de duisternis van de dood, zijn stem verbreekt en wordt overvallen door grote absolute stilte. Alle nabe staanden, hoe graag zij hun sterven de zouden willen helpen, staan machteloos. Bij het sterven is men helemaal alleen. Ja, zo is het van nature, omdat niemand in de dood 'kan doordrin gen en hem kan doorstaan. Hij heeft absolute macht. Natuurlijk kunnen we de realiteit van de dood op allerlei wijze ver zachten, door onze voorstellingen en gedachtenganigen. Het blijft slechts een verzachten en -het wordt nooit een overwinning. Anders is dat in het christelijk geloof. Als de christen Stefanus sterft, laat hij ziöh niet wegsleuren door de dood, maar geeft hij zich over aan iemand. De dood jaagt Stefanus geen angst aan. Hij staat niet voor een ondoordringbare duis ternis. Het afgrijselijke van de dood dat men daarin geheel alleen staat is ook opgeheven. Als Stefanus sterft roept hij Jezus aan, die hij naast Gods troon aan zijn rechterhand had zien staan. Dan is toch de dood wel hele maal van karakter veranderd, als er iemand is die je kunt aanspreken in de ons aandoende absolute stilte, aan wie je jezelf kunt overgeven. De dood, de opheffing van ons zicht bare lichamelijk 'bestaan die wij van nature met inspanning van alle krachten uit ons bestaan zien te houden, zowel eerbaar als oneer baar wordt door het Geloof in de opgestane Christus een doorgang naar Zijn heerlijkheid: Het eeuwige leven. De dood zelfs werkt in het geloof mee ten goede. Hij heft een zondig en ellendig bestaan op en doet ons doorgaan naar een bestaan dat niet meer wordt 'bedreigd door machten van dood en verderf. Stefanus is zijn Heer in dit ster ven gevolgd. Jezus is voor gegaan. Ook ons is hij voorgegaan. Achter Hem is het sterven niet de laatste grote ramp die je overkomen kunt maar een ingaan in de overwinning van Jezus. Gelooft u dat de Heilige Geest ook uw dood van karakter verandert? Nu Hij dat bij Stefanus heeft be werkt wil Hij niemand meer uitzon deren en behoeft niemand dat voor zich af te schrijven. Geloof alleen! G Z. Ook reizen en rusten is een kunst Een reis begint thuis, in de huis kamer, lang voordat de thermometer begint te stijgen en lang voordat de koffers gepakt zijn, met de eerste zwijgende waarschuwingen van de verschillende leden van het gezin. Jan, met zijn schoolatlas voor zijn neus, laat vader wat heel nadruk kelijk de kaart van de Adriatische zee zien. Anne-Marie zucht eens diep en bladert, schijnbaar verveeld, in een tijdschrift voor badmode van het komende seizoen. Moeder is ook al geïnteresseerd in de nieuwe mo de en vertelt enthousiast over de vakantieplannen van vriendin Miep. Vader begint zo hier en daar pros pectussen aan te vragen en maakt plannen om zijn Frans of Engels weer eens een beetje op te halen Reizen is een kunst. Een vaste re gel, een soort recept, voor de kunst van reizen bestaat niet. Wel zijn ve len het er over eens, dat de kunst van het reizen begint bij het maat houden en dat alleen diegene echt goed kan leren reizen, die weet, dat ontspanning, zien en beleven elkaar op de' juiste manier moeten aan vullen. We hebben er, als we vakantie plannen maken, totaal geen behoef te aan om te weten wie de eerste reiziger en veroveraar xpas, al zou den we daarmee misschien de bron van het toerisme kunnen vinden. Wel weten we nog vaag, van vroe gere geschiedenislessen, dat Marco Polo dwars door Azië tot China reisde. Baedeker Het echte toerisme begon toen de eerste toerist geboren iverd, en dat was omstreeks het midden van de vorige eeuw. In die tijd leefde er een zekere Karl Baedeker boekhandelaar te Koblenz, die het naar vond zo vaak in vuile bedden te moeten over nachten en steeds slecht te eten voorgezet te krijgen door schraperi ge waarden. Hij stelde daarom een reisgids samen, die veel waardevolle aanwijzingen bevatte. En wie het zich kon veroorloven, reisde in de tweede helft van de vorige eeuw naar de aanbevelingen van de heer Baedeker. Daarna, in de jaren van grote in dustriële ontwikkeling, zien we het gebeuren, dat grote groepen plotse ling rijk geworden grootgrondbezit ters, fabrikanten en snobs naar Ita lië reizen. Leve de Kunst! Leve de eerste toerist Na de tweede wereldoorlog kwam de volgende golf in de nog jonge ge schiedenis van de reiskunst. Ieder een kan reizen en iedereen reist nu ook. DEN HAAG, 2-7. Door de voorzit ter van de Tweede Kamer zijn aan de regering een drietal vragen mee gedeeld, die door verscheidene leden mondeling zullen worden gesteld. De heer Tans (P.v.d.A.) vraagt de minister van O., K. en W. naar zijn inzichten met betrekking tot de stu die in de moderne-en klassieke ta len, de geschiedenis en de aardrijks kunde. De bewindsman zou in een brief aan de academische raad en de landelijke commissie academische studie voorlichting hebben gepleit voor afremming van de studie in deze vakken. Hiertegen is door de rector magnificus van de Leidse uni versiteit geprotesteerd. De heer Egas stelt vragen aan de minister van financiën over de uit gifte van gemengde bedrijven van omstreeks twintig hectare in ooste lijk Flevoland. Hij wil onder meer weten of de minister deze bedrijfs omvang voldoende acht voor een doelmatige bedrijfsvoering en waar om naast vele zuivere akkerbouwbe- drijven geen zuivere weidebedrijven worden uitgegeven. Mevrouw Heroma-Meilink (P.v.d. A.) tenslotte vraagt aan de minister van maatschappelijk werk of de mi nister 'thans een inzicht kan geven in de samenstelling van de groep minder-valide burgers, waarvoor op het ogenblik geen speciale financiële regeling van toepassing is. Zij vraagt om uitbreiding van de tijdelijke bij standsregeling mindervaliden en wijst daarbij op de op 10 april 1963 in de Kamer unaniem aanvaarde motie-Heroma-Meilink. Geen ontspanning Reizen ze allemaal goed, die mil joenen, die op zoek naar ontspan ning, jaar na jaar, de klassieke en nieuw ontdekte landen overspoelen? Meestal helemaal niet. Men verstaat niet vaak de kunst van zinvol rei zen. Medische statistieken wijzen uit, dat hoewel de doorsnee vakan- tietijd langer ivordt, de juist zo ge wenste ontspanning voor de werken de mens daarentegen daalt. Waar aan ligt dat? Waarschijnlijk daaraan, dat, als reactie, op de drukte en inspanning van het werk in het dagelijkse le ven, een soort verlofsverwarring ontstaat, die de vakantie tegen alle ontspanning in, tot een uitputtende tijd van lichamelijke en geestelijke inspanning maakt. Kunnen de reisondernemingen en reisbureaus hier mee oorzaak van zijn? Naar ons idee zeker niet, om dat zij de kunst van het reizen ken nen. Zij weten, dat het toerisme eeii volstrekt positieve zaak kan zijn ah de vakantieganger de kunst maar verstaat om maat te houden. Reizen is heus bijna een wetenschap, die ieder nauwgezet en grondig moet bestuderen om op de beste manier de schoonheid van de wereld te ont dekken. Als we reizen, willen we zorgen vrij en ontspannen ver weg trekken. Hoe vaak gebeurt het niet, dat we de „planning" van de reis wel de gelijk goed hebben opgezet, maar dat we, eenmaal op reis, dat alles vergeten? Hoe vaak komen we niet zo volkomen in de ban van het rei zen, dat we er als 't ware door wor den overrompeld? Ja, ook in de va kantie moeten we onszelf grenzen weten te stellen. Onze tcilelbenodigheden Neem op vakantie voor de dage lijkse gezichtsbehandeling kleine potjes, kleine tubes en kleine flesjes mee. Deze nemen maar weinig plaats in en toch hebt u alles bij de hand wat u nodig hebt. Onmisbaar zijn: reinigingsmelk, en voedende crème en een dagcrème. Een anti-zonnebrandmiddel kan niet gemist worden. Natuurlijk ver geten we niet om zeep, watten, tis sues, een tandenborstel en tandpas ta mee te nemen. Voor onderweg is er de spuitflacon met eau de colog ne of eau de colognestift of de met eau de cologne geprepareerde tis sues. Voor het haar nemen we in de eerste plaats een kam, borstel en douchemuts mee. Bent u gewend zelf het haar te verzorgen, vergeet dan vooral niet shampoo mee te ne men. Plastic kussentjes zijn gemak kelijker op reis dan een fles. Verder zult u rollers nodig hebben, clipsjes en een haarnetje. Een tubetje haarcrème, ter be scherming van het haar tegen de zon en wind is onmisbaar. Ook is het prettig, in sommige gevallen een sjaaltje bij de hand te hebben. Voor de verzorging van de nagels pakt u een nagélvijl, nagellak en re mover in. Voor benen en voeten gaan er mee een nagelschaar, een vijl, voetcrème en voetbadtabletten. Voor de deur dicht valt Zijn de vakantieplannen helemaal rond en de koffers gepakt? Dan rest ons alleen nog het huis zo goed mo gelijk achter te laten. Dit lijkt niet zo'n zware taak, maar hoe vaak be zondigen wij ons, gedachtenloos, wel haast allemaal aan kleine foutjes, die zo gemakkelijk kwade gevolgen kunnen hebben. Denk eens aan de vriendelijke raamannoncering dat men afwezig is, of aan de gesloten overgordijnen, die er maar al te duidelijk de aan- FEUILLETON DOOR J. DE VRIES ...Je vader zal wel woest geweest zijn, hé? Toen je vertelde, dat je weer terugging. Zijn verdiende loon. Had hij maar niet zo verdraaid kop pig moeten zijn". Tante Ans meende het gesprek op een ander onderwerp te moeten brengen. „Die. t'h.tweede vrouw van je vader.Is het wat?" Het meisje ging verzitten. „Wat zal ik daarvan zeggen? Grace is na tuurlijk een stuk jonger, een jaar of dertien. Ze heeft een goed figuur, is ook nog knap en dat maakt het juist zo wonderlijk. Zij had alles mee: haar uiterlijk, haar leeftijd, ook wat geld.. ..en papad'ie'had alleen maar z'n armoede. Een bedrijf, dat in opbouw was.een groot gezin, een oud huis en als hij zelf nu ook nog een man was, waarop vrouwen verliefd kunnen worden, dan zou het nog te begrijpen zijn. Maar hij wordt al aardig kaal. en het 'kan 'm niet schelen, hoe hij er uit ziet. Deson danks 1 trouwde ze met hom en ze houdt werkelijk van hem. Dat was best te merken". „Ja", meende Piet met een uitge streken gezicht te moeten opmerken, „van vrouwen kun je nooit hoogte krijgen. Neem mij nou. Ik was een oerlelijke vent, toen ik met je tante ging vrijen, maai ze heeft gewoon gevochten om mij te krijgen, hé Ans?" De vrouw kook hem met haar hoofd schuin aan. „Hoor hem", smaalde ze. „Ik moest eerst heel niets van die magere scharminkel hebben. Je 'had heel geen houvast aan dat jong". „Dat is nu wel anders, hé vrouw?" grijnsde 'haar man en ging breeduit zitten. En Marrie antwoordde glim lachend: „Tk hoor het al, dat zil met jullie wel goed. Beter zo als anders". „En zo is 'het maar net", bevestig de tante Ans. „Kom, we gaan eens lekker een kopje koffie drinken. Marrie heeft ons verwend met cake. Die denkt ook: tante Ans en oom Piet zien er zo slecht uit, daar kan best nog wat meer op, hé Marrie?" De volgende morgen zag Marrie in een streekblad een advertentie, waarin een receptioniste werd ge vraagd. Kennis van vreemde talen gewenst. Goed kunnende typen. Ze keek naar het adres. Het bleek een exportbedrijf tussen Sprang en Kaatsheuvel te zijn. dus betrekke lijk dicht in de buurt. Terwijl ze met haar tante aan het ontbijt zat, besliste ze: „Ik ga er met een heen. Zo ver is 'het niet. Nee 'heb ik, ja kan ik misschien krijgen". Het werd „ja". Al had 'het eerst wel wat voeten in de aarde. Geen groot bedrijf, was Marrie's eerste in druk, toen ze voor het gebouw haar fiets in een parkeerb'lokje zette. In de hal zat een opzichtige brunette, die haar evenwel vriendelijk te woord stond. „Ik kom naar aanlei ding van de advertentie", begon ze, en meteen -werd het meisje toeschie telijker en vertrouwelijk. „Dan kun je mijn opvolgster worden, want ik ga zaterdag weg. Hoe heet je? En waar woon je? Ga zftten, want de jonge baas komt toch pas tegen half tien. Kunnen we gezellig wat babbe len". Hoewel Marrie aanvankelijk gere serveerd was, was de brunette een en al hartelijkheid. „Meid, het is een reuzebaan en het betaalt goed. Me neer Tjeu is erg gemakkelijk en de oude meneer zie je bijna nooit meer. Alléén moet je met hem - meneer Tjeu - een beetje uitkijken. Als-ie een gekke ibui heeft, wil-ie wel eens handtastelijk worden. Zet 'm dan maar flink op z'n nummer en wees niet 'bang voor hem. Dan eet-ie uit je hand. Zeg, leen je talen?" „Engels heel goed. En een beetje Duits", bekende Marine eerlijk. „Dat Engels komt goed van pas. daar bep ik juist niet zo sterk in. We exporteren voornamelijk naar de Engels sprekende landen. Meneer Tjeu is pas terug.drie weken in Amerika geweest. Zo'n stapel orders meegenomen.Ze hief haar 'hand een halve meter boven 'het bureau. Het meisje werd steeds vertrouwe lijker en boog ziCh naar Marrie. ..Volgende week ga ik trouwen. Wu hebben een flatje op de kop kunnen tikken, in Den Bosch. Zeg, waarom heb je niet gesolliciteerd op de eer ste advertentie?" Toen vertelde Marrie. dat ze pas enkele dagen in Nederland was, te rug uit Australië. Waarna de bru nette belangstellend informeerde naar de toestanden in dat land. En waarom ze weer terug gekomen was. (Wordt vervolgd.) dacht op vestigen, dat iemand niet thuis is. Door een soms geringe voorzorg kan vaak heel wat narigheid voor komen loorden. Orertuig u daarom of alle ramen en deuren wel goed gesloten zijn en vergeet daarbij ook de bovenlichten niet te controleren. Sluit gas en ivaterleiding af en doe de huisdeur op het nachtslot. Geef de buren een sleutel, zodat ze in noodgeval in uw huis kunnen, af en toe de planten ivater kunnen geven en ook de brievenbus eens kunnen legën. Daar niet U weet toch, dat een linnenkast de slechtste plaats is om geld of sie raden te verbergen, omdat iedereen ze daar stopt en dit aan Jan Gap terdege bekend is? Berg uw kost baarheden daarom liever goed op in een muurkluis of in een cafeloket van een bank. Bent u eenmaal van huis, op reis of op de plaats van bestemming, ook dan blijft het opletten. Sluit de ra men en deuren en eventueel ook het „open dak" van uw auto deugdelijk af, als u hem ergens „onbeheerd" laat staan. Bedenk ook, dal u risico's neemt door kostbare voorwerpen in een onbeheerde auto te laten liggen. Laat dus de autopapieren en andere waardevolle goederen nooit in de auto achter. En... laat ook het autosleuteltje niet per ongeluk in het contact zitten. Zakkenrollers zijn overal ter we reld, ze kunnen hel ook juist op uw portefeuille voorzien hebben. Betty Teeling. PARIJS. President De Gaulle en prins Norodom Sihanoek van Cam bodja zijn het eens over de noodzaak van een nieuwe internationale con ferentie in Genève teneinde de neu traliteit van Laos en overig Indo- China te garanderen, zo heeft de Franse minister van buitenlandse zaken in een kabinetsvergadering gezegd. TOKIO, 2-7. Het organisatiecomité van de Olympische Spelen heeft be kend gemaakt dat reeds vijfentachtig landen hebben ingeschreven voor Tokio. Dit is één land meer dan des tijds in Rome. De organisatoren ver wachten dat ruim honderd van de honderdveertien uitgenodigde landen in Tokio zullen deelnemen. Het aan tal deelnemers wordt op 7.500 ge schat, 800 minder dan tijdens de spe len van Rome. Het enige land dat heeft laten we ten niet naar Tokio te zullen komen, zijn de Fidzju-eilanden. Ingezonden mededeling Ontvangst van alle pro gramma's van Nederland, België, Duitsland en Frank rijk met Lorca en Braga. Vraag uw dealer uitvoerige demonstraties. Imp.: IMTRA BREDA lel. 41487 Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEF. Dokter C. M. van Hoorn, tel. (01110)- 2080. MIDDENSCHOUWEN Dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. (01112)—280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter J. W. de Pulter, Oosterldnd. tel. (01114)—280. DIERENARTS Dokter W. A. M. Kalkman. Renesse. tel. (01116)-310. Een klassieke regenjas van pure katoen. De zakken zijn opgestikt. De jas is met, en zonder ceintuur te dragen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5