Goed aansluitende badschoen Westhoekse verenigingsman C. A. Hartog verlaat Haamstede STAD EN EILAND Periode vol activiteiten afgesloten HAAMSTEDE, 1-7. Toen rond de jaren 1930 de plannen verwezenlijkt werden om tot de bouw van een tuinbouwschool te komen moest het bestuur van de Vereniging tot Be vordering van het Tulnbouwonder- wUs op Schouwen-Duiveland ook gaan uitzien naar een hoofd van deze school. De noodzakelijke bezoeken werden afgelegd tot dat uiteindelijk de man wien geenb ezoek werd ge bracht, benoemd werd. Het was de heer C. A. Hartog, hoofd der school in Vierpoiders en geboortig van het eiland Thclen. Op 1 maart 1932 trad de heer Har tog in dienst, terwij l de school op 25 april van dat jaar officieel werd ge opend en startte met 2 klassen. Aan deze school 'bleef hij verbonden tot 2 aug. 1955 toen hij de pensioenge rechtigde leeftijd bereikte en tot ere lid van de vereniging werd benoemd Tot aan de ramp in 1953 beschikte de school over voldoende leerlingen waarbij soms wel 'het maximum aantal van 50 werd bereikt. Stok paardjes van de heer Hartog op het lesrooster waren - 'kennis van de grond en bemestingsleer. Het grond onderzoek vloeide hieruit voort en onder leiding van de heer Hartog vond in 1938 en '39 een regionaal grondonderzoek plaats, -waarbij ruim 1200 monsters werden opgestuurd naar het Bedrijfslaboratorium voor Grondonderzoek te Groningen Daar er nog geen voorlichtingsdienst was werden door het 'hoofd der school tal van adviezen gegeven, terwijl ook door hem zelf 'grondmonsters werden onderzocht volgens de Com- bermethode. Eveneens werden proef velden voor bemesting, zowel op land- als op tuinbouwgebied ver- zorgd. Toen de eerste leerlingen gediplo meerd waren werd de Vereniging van Oudleerlingen Pomona opge richt, waarvan de heer Hartog in 1955 ere-lid werd. In de N.F.O. afd. Schouwen kreeg hij een adviserende bestuursfunctie evenals in de tuin- bouwvereniging N.W.-Schouwen. In deze periode werd hem ook het voorzitterschap aangeboden van de Ver. van oud-leerlingen van Land- bouweursussen V.Z.O.D. Talrijk wa ren de excursies zowel op als buiten het eiland, die onder zijn leiding werden gemaakt. Een loodglansziek te-commissie werd in het leven ge roepen, waarvan de heer Hartog voorzitter werd. Een jarenlang cor respondentschap van de Planten ziekten kundige Dienst lag ook hier in opgesloten en van de opgerichte vereniging van correspondenten op het eiland werd hij voorzitter. Als zodanig werden veel adviezen gege ven en veel lezingen gehouden voor land- en tuinbouwverenigingen. Ook werd medewerking verleend aan tentoonstellingen, o.a. van de Z.L.M. en de Ver. van oud-leerlingen te Zierikzee, terwijl ook Pomona en V.Z.O.D. in 1937 een mooie tentoon stelling organiseerden in „Tavenu" te Haamstede. Geiten en byen Een andere zaak was de geiten- fokvereniging. Van de plaatselijke afdeling werd de heer Hartog voor zitter en tevens jarenlang secretaris van de Kring Schouwen-Duiveland. Ook de geil'enhouders in Renesse kozen 'hem tot voorzitter. De bijen- houderij had zijn bijzondere belang stelling (en nog) en gedurende een groot aantal jaren was hij voorzitter van de afd. Schouwen-Duiveland van de Ned. Ver. tot bevordering van de bijenteelt. Als zodanig wer den veel excursies geleid. Bij het af- Op een deze week gehouden afscheidsbijeenkomst ontving de heer Hartog een enveloppe met inhoud, hem overhandigd door de heer J. P. C. Boot, namens de tuinbouwverenigingen in de Westhoek (Foto: ZierikzeesChe Nieuwsbode). De beste bescherming tegen voetmycose In de laatste twintig tot dertig jaar is zwemmen en baden voor veel men sen tot een gewoente geworden. Dat is een heel gelukkige omstandigheid en het is daarom jammer, dat aan deze gezonde bezigheid een bezwaar verbonden is. Dat is de verbreiding van schimmelaandoeningen aan de huid en de nagels van de voeten. Volgens recente onderzoekingen komt de schimmelziekte of mycose reeds tamelijk veelvuldig voor. Van zelfsprekend het meest bij mensen die in het dagelijks leven tamelijk nauw contact met elkander hebben en die bovendien dikwijls gebruik van zwem- of andere baden maken: bewoners van internaten, militairen, schoolkinderen. De ziekteverwekkende schimmel soorten groeien het best in een voch tige omgeving; verbreiding van de besmetting heeft doorgaans plaats via badplankjes, badborstels en nat te vloeren. Bij badpersoneel en zwemleraren kan men voetschimmel zelfs als een beroepsziekte opvatten! Tussen vierde en vijfde teen Op hun beurt vormen deze perso nen dan zelf weer een bron van be smetting voor anderen als zij met blote voeten op natte zwembadvloe- ren lopen. Het zijn niet alleen de open of overdekte zwembaden waar de bedoelde voetschimmels woeke ren: in strand- en bosbaden kan men eveneens een voetmycose oplopen. De besmettingskans is overigens niet altijd even groot, want in de zomermaanden groeit de schimmel beter dan in koude jaargetijden. Gewoonlijk begint de huidafwij king in de plooi tussen vierde en vijfde teen. Vandaar breidt zij zich meestentijds naar de voetrug uit. Bestaat de aandoening geruime tijd, dan worden niet zelden de nagels van de voeten aangetast en ook heeft dan wel uitbreiding naar de onder benen en naar ai\dere delen van het lichaam plaats. Vooral de huid en de nagels van de handen kunnen meedoen en dat vormt dan een groot ongerief. Nagels moeten soms verwijderd Er komt een acute vorm van deze huidziekte voor, die met zoveel last en pijn gepaard gaat, dat de pa tiënt zijn gewone werkzaamheden niet kan verrichten. Daarnaast wordt er de laatste jaten ook een meer langdurige en slepende vorm van voetschimmel waargenomen, waarbij de voeten en eventuele andere aan getaste delen van het lichaam er voortdurend tamelijk onsmakelijk uitzien. Mycose kan daarom geen on betekenende ziekte genoemd wor den! Wanneer er heftig jeukende, acuut ontstoken plekken zijn, zal de dokter als regel eerst proberen de zieke huid tot rust te brengen. Pas daarna komt toepassing van bepaalde schim- meldodende zalven in aanmerking. Behandeling van aangedane nagels is uiterst lastig. Het kan nodig zijn zulke nagels volledig te verwijderen, waarbij dan ook nog dient te wor den gezorgd voor genezing van de aangrenzende huid, anders zou de schimmelinfectie opnieuw om zich heen kunnen grijpen. In ieder geval goed afdrogen Beter dan de behandeling van deze schimmelinfectie is het om de zwem badbesmetting te voorkomen. Nu is de desinfectie van zwembadmateri aal niet zo gemakkelijk uit te voe ren. Het enige afdoende zou zijn het dragen van goed aansluitende bad- schoenen, maar velen houden daar niet van. Het beste wat men dan nog kan doen, is het stevig afdrogen van de voeten, vooral ook in de plooien tussen de tenen na het zwemmen en baden. Verder kan men eventuele barsten van de huid op die plaatsen aanstippen met jodiumtinctuur. Dr. H. W. Scalongne. In de eerste zes maanden van dit jaar is er in Peru één staking per dag geweest en 224 dreigende sta kingen. Nog geen verkoop van Josephine Bakers kasteel BORDEAUX, 3-7. De openbare ver koping van Josephine Bakers kas teel „Les Milandes" in zuidwest- Frankrijk, waar een internationale kolenie van elf wezen wordt groot gebracht, is vandaag, vrijdag, tot 4 december uitgesteld. De advocaat van de zangeres deel de mee dat het verzoek om hulp dat Josephine onlangs tot de wereld richtte, genoeg geld heeft doen bin nenstromen om de krediteuren er toe te bewegen de verkoop uit te stellen. Josephine Baker verklaarde, toen zij om hulp vroeg, dat al het geld dat zij met'haar voorstellingen ver dient was opgegaan aan het in stand houden van de kolonie. Haar kredi teuren eisen voldoening van een schuld die volgens hen twee miljoen francs (ongeveer anderhalf miljoen gulden) bedraagt. scheid in 1962 werd 'hij tot ere-lid benoemd. Na de pensionering bleef de heer Hartog contact houden met de tuin bouw door trouw de vergaderingen van Pomona en N.F.O. te bezoeken en ook zitting te nemen in het Cor so-comité. De zyderupsenteelt Een andere 'belangstelling gold de zijderupsenteeltWegens de slechte economische omstandigheden in de jaren '30 werd getracht deze teelt ingang te doen vinden en gedurende een zevental jaren was hij landelijk 'hoofdbestuurslid. Doch ook buiten de land- en tuin bouw trad de heer Hartog in het verenigingsleven en reeds op 18 maart 1932 werd hij voorzitter van de ouder commissie der openbare school. In 1933 2e secretaris van V. V.V. en van 1946-1957 administra teur van het vreemdelingenverkeer. Bij zijn afscheid werd hij tot ere lid benoemd. Ook de muziek trok zijn aandacht en in 1935 werd hij voorzitter van de harmonie „Witte van Haemstede" tot 1961. Ter gele genheid van 'het 65-jarig bestaan werd een groot festival georgani seerd. De beloning vóór al deze da der. werd het predicaat erevoor zitter. Het Nutsdepartement Haamstede- Burgh bemerkte al spoedig zijn kwa liteiten en vele jaren diende 'hij deze instelling als secretaris en waarne mend voorzitter. Vanaf 1933 tot he den directeur van het 'leesgezelschap „Ons Genoegen". Van 1933 tot 1940 secretaris van de Ver. voor'Vrijzin nig Hervormden. Op zijn initiatief werd de „Floralia"-vereniging op gericht, waarvan dij adviserend lid werd. In de voortuin-wedstrijden fungeerde hij als jury-lid, terwijl hij de Floralia-vereniging te Brouwers- ha ven 25 jaar dient als keurmeester. Verder was de heer Hartog mede oprichter van de sociëteit „Ons Ge noegen", waarvan de eerste jaren als secretaris. Er werd eer. landelijke rijvereni- ging „Westelijk Schouwen" opgericht en de 'heer Hartog was mede-oprich ter. Ook droeg ihij een steentje bij tot aanleg 'der huidige ijsbaan. Voor zitter was 'hij van 'het bejaarden- comité vanaf 1946 tot heden. Voor het Groene Kruis organiseerde hij een grote bazar terwijl hij tevens zitting had in diverse andere bazar- comité's. Ter gelegenheid van een jubileum der zangvereniging „Nu met Hope" te Burgh was de heer Hartog voor zitter van 'het organisatiecomité. Ge durende vele jaren was 'hij secreta ris van de Coöp. Kolenvereniging „Eendracht maakt Macht" te Burgh. Verder verzorgde hij het plaatse lijke nieuws voor de Zierikzeesche Nieuwsbode) meer dan 25 jaar. Na de tweede wereldoorlog ook vger andere bladen .Gedurende de jaren 1962 en '63 'leidde hij vele 'gasten als natuurgids rond door en over de be zittingen van het slot Haamstede. Ook de geschiedenis van de streek en het folkloristischeStraf eest had den zij,n belangstelling zodat van dit laatste tot 2 maal toe een radio reportage werd gemaakt. Al deze activiteiten van de heer Hartog waren' mogelijk door de gro te medewerking van zijn echtgenote, waarop ook nooit tevergeefs een be roep werd gedaan. We schreven reeds over haar werk 'in de Wel- fare'dlenst van het Rode Kruis, doch zij was ook geruime tij'd presidente van de Vrijz. Herv. Vrouwenvereni ging Haamste'de-Burgh. „Wij 'hebben in dit werk grote be vrediging gevonden en spreken de hoop uit dat de mooie Westhoek niet overspoeld zal worden door een dus danige golf van toeristen dat de schoonheid van het landschap daar aan zal worden opgeofferd, doch dat met aller medewerking zoveel zal kunnen behouden worden, dat deze omgeving tot in lengte van jaren een grote bekoring zal behouden, voor allen die oog 'hébben voor een unieke omgeving", aldus de heer Hartog. Sch.-Duivelandse jeugd zag sanatorium „Sonnevanck" Vier leerlingen van de chr. school te Bruinisse-, Leen Biemond, Jan Deur- loo, Ineke Deurloo en Wies Hooger- heijde, die de beste resultaten had den behaald by een financiële aktie ten bate van het sanatorium „Sonne vanck" te Harderwijk, werden in de gelegenheid gesteld woensdag een feestdag op het terrein van het sa natorium bij te wonen. Daartoe reed een bus van het ei land, waarin behalve genoemde leer lingen, nog vier leerlingen van de chr. huishoudschool die op Nieuwer- kerk goede resultaten hadden be reikt en leerlingen van de scholen uit Zierikzee en Kerkwerve des mor gens zes uur via het veer Zijpe-Anna Jacobapolder in de richting Harder wijk, ook onderweg telkens nog leer^ lingen opnemend. Nadat men in een speeltuin tussen Zeist en Amersfoort zich een tijdje goed had vermaakt, arriveerde men om tien uur in Harderwijk, waar op deze dag niet minder dan 1.800 kin deren samen kwamen. Een aangebo den consumptie liet zich goed sma ken, en geamuseerd werd gekeken naar het opvoeren van een toneel stukje door scholieren uit Deventer. Het eigenlijke feest begon echter na de middagpauze, toen een speciaal kinderprogramma met een gooche laar, een clown en vele andere at- trakties voor jeugdige kijkers in el kaar was gezet. Na afloop van dit feest werd door de 1.800 kinderen in een paviljoen voor leeftijdgenoten gezang 300 („Wat de toekomst bren- gerT moge") gezongen, een ernstig slot van een blijde dag. Ongeveer negen uur keerden de leerlingen, die hun moeite bij de zegelverkoop aan de dag gelegd zo prachtig beloond zagen, voldaan terug. ZIERIKZEE Buitengewone vergadering Coöp. „De Dageraad" Het bestuur van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „De Dageraad" U.A. te Zierikzee belegt op vrijdag avond 10 juli a.s. in het „Huis van Nassau" een buitengewone algemene ledenvergadering. Bestuur en com missarissen stellen voor mee te doen aan de vorming van één verbruiks coöperatie voor de provincie Zee land. In verband met dit voorstel tot fusie wordt de leden voorgesteld over te gaan tot ontbinding van de vereniging. Voorts moeten vertegen woordigers worden aangewezen in de organen van de gezamenlijke co öperatie „Coöp Zeeland", en wel in het bestuur (één persoon), in de raad van commissarissen (één persoon), in de ledenraad (vijf personen) en in de districtscommissie, „De Vriendenschaar" op reis De reisvereniging „De Vrienden schaar" heeft een driedaagse reis achter de rug. Via Vlissingen, Bres- kens, Oostburg, Sluis passeerden de deelnemers aan deze geslaagde tocht bij Anna Termuiden de grens op weg naar Knokke. Cp het programma stonden verder de Belgische badsteden Heijst, Zee- brugge, Blankenberghe en Oostende. In deze stad werden op de boulevard de viskraampjes met een bezoek ver eerd. Verder gold het bezoek Brugge, waar de schoonheid van kerken en torens werd ondergaan. Via Mal- degem en Eekloo bereikte men Gent en vandaar naar Brussel, waar het diner werd genuttigd. Na een rond rit door de stad werd het Paleis van Justitie bezichtigd. Binnen zag men de rechters 'in toga's achter de tafels zitten. Tervuren en Leuven waren andere steden, die bezocht werden. Interessant was verder een bezoek aan Sint Truiden, waar een bezoek werd gebracht aan een in een oude toren ingericht museum. Vandaar leidde de tocht naar Maastricht, waar de warme maaltijd werd ge bruikt. De laatste dag bezocht men het vogelpark „Animali". De reis werd gemaakt met een bus van de firma Van Oeveren. Het gezelschap was zeer content over de chauffeur, de heer J. Willemse, die niet alleen veilig reed, maar ook tijdens de rit ten (tekst en uitleg gaf. HAAMSTEDE Concert „Witte van Haemstede" Zaterdagavond te 20.00 uur zal de koninklijke harmonie „Witte van Haemstede" in de tent aan de Ring te Haamstede het volgende program ma uitvceren: 1. Astronaut, mars, C. J. N. Cori; 2. De Paasberg, ouvertu re, P. B. Bisselink; 3. The Cavalier, E. Sutton, baritonsolo J. Braamse; 4. „Uyt de musieckkamer", suite van A. den Arend; 5. De Optimisten, mars, P. B. Bisselink; pauze; 6. Gooi- landia, mars, C. J. N. Cori; 7. An- nen»x>lka, Johan Strauss; 8. Een- drachtmars, Joh. C. de Wit; 9. Gla diolen, wals, J. Meister; 10. Suben- hara, mars, P. B. Bisselink. Coltecte Het bestuur der vrouwenvereni ging „Priscilla" verzoekt mede te de len dat haar leden zich de volgende week zullen belasten met het ver zorgen der collecte „De fakkels bij een" ten bate van de chr. blinden hulp. Kijkavond Prinses Beatrixschool In de lokalen van de Prinses Bea trixschool lag op elk tafeltje woens dagavond weer het 'bekende stapel tje schriften, ten téken dat de ouders de vorderingen der leerlingen kon den komen bekijken. Veel ouders hebben dan ook van de gelegenheid gebruik gemaakt en naarstig ge speurd in de sommen- er. taalschrif ten of hun spruiten het naar wens maakten. De verschillende leer krachten gaven daarbij een toelich ting. Spar „supermarket" Het pand aan de Noordstraat, in eigendom van de heer A. v. d. Zan- de en voorheen bakkerij en winkel bedrijf van de heer C. J. de Koster, is verkocht aan het Spar-concern, dat er mettertijd een „supermarket" denkt te bouwen. RENESSE Opening „De Bremhoeve" Op dinsdag 14 juli a.s. 'hoopt bur gemeester H. P. Dvemvijn van Wes- terschouwen het vakantiecemtrum „De Bremhoeve" aan de Hoogen- boomlaan, opgericht door de Stich ting Vakantieverblijven, officieel te openen. BRUINISSE Beurtchip wordt mosselvaartuig In de reparatiehaven te Bruinisse arriveerde 'het motorschip „Elisa beth Amelia" uit Terneuzen. Dit grote en flink gebouwde beurtschip is door de firma Gebrs. de Koning Sz. te Bruinisse aangekocht. Het zal omgebouwd worden tot mosselvaar tuig. Nieuwe motor in schip Door de firma P. Maaskant en Zo nen 'te Bruinisse werd in het 590 ton grote schip „Revenue" van de heer Ph. Stoutjesdijk te Puttershoék een 440 p.k. Deutz 6 cylinder Dieselmo tor met opladipg geplaatst (750 toe ren, direct omkeerbaar). Een bal- lastpomp (K. en R.) mét een vermo gen van 40 ton per uur weid even eens in 'het schip aangebracht, dat tevoren bij de firma van Duivendijk erf Zonen voor het grote karwei ge reed was gemaakt. De proefvaart had deze week tot tevredenheid plaats. SINT PHILIPSLAND Bejaarden maakten reisje Met een tweetal bussen hebben de bejaarden van A.J.-Polder én St. Philipsland hét jaarlijkse reisje ge maakt, dat ditmaal Brussel tot doel had. De réis werd begunstigd door prachtig weer en in goede stemming d'-de reis begonnen en volbracht. Het eerste oponthoud vond plaats in de cantine van het Prot. Militair Te huis te Ossendreoht. Via Waterloo - iedereen kreeg gelegenheid hier rus tig rond te kijken - reed men naar het kasteel Tervueren, waar een be- Kampioenen van Schouwen-Duiveland Tot onze spijt zijn per abuis de onderschriften verwisseld van de twee kam pioensmerries op de Centrale Fokveedag, die wij in het nummer van don derdag publiceerden. Bovenstaand: de kampioen, de vierjarige merrie Sonja van Steenzwaan" van de heer A. N. Steendijk te Nieuwerkerk. zoek werd gébracht aan het Kongo- museum. Vandaar ging het op de Belgische hoofdstad aan. Een rond rit door de stad leverde heel wat kijkensstof op. In Antwerpen werd de warme maaütijd gébruikt. De reis stond onder leiding van de afdeling der Ned. Bond van Plattelandsvrou- wen. Namens de bejaarden spraken de heren Abrahamse en Bossers woorden van dank voor de fraaie, geslaagde tocht, waarna de afde- lings-presidente een ieder dankte voor de verleende medewerking, de hoop uitsprekend dat ook volgend jaar weer een dergelijke reis kan worden georganiseerd. BRUINISSE Meisjes vonden vrouw in een sloot Drie meisjes uiit Bruinisse, die donderdagavond nog even na hun school huiswerk een fietstochtje maakten, hoorden toen zij op de hoek Molenweg-Vluchthavenweg de bocht «die de weg daar maakt pas seerden gékreun komen uit de langs de weg lopende sloot. Toen ze een na der onderzoek instelden naar de oorzaak van dat geluid, zagen ze dn de sloot een vrouw liiggen, die ge heel met modder overdext zich zelf niet kon 'bevrijden. Ze waarschuw den door hard roepen de daar in zijn auto passerende heer G. W. de Kei zer, terwijl de 16-jarige Hans Pad mos per bromfiets dokter van Leeu wen ging waarschuwen. Nadat het aan de Keizer en zijn vrouw gelukt was de vrouw uit de sloot op de kant te trekken, bleek dat het slachtoffer per bromfiets in- plaats van de Molenweg in te slaan, of de bocht van de Vluchthavenweg naar de Boomdijk te volgen, de sloot was ingereden en voorover in de modder terecht was gekomen. Dokter van Leeuwen verleende eerste hulp en uit het tamelijk on samenhangende verhaal viel op te maken dat het hier mejuffrouw Sta vast uit Haamstede betrof. De gevolgen van een en ander wa ren van die aard, dat dokter van Leeuwen opname in 'het ziekenhuis te Goes noodzakelijk achtte, waar heen zij per ziekenwagen van de heer Elenbaas werd vervoerd. Vrije zaterdag op de Nederlandse Antillen? WILLEMSTAD, 2-7. Sinds korl staat in de Nederlandse Antillen, waar men niet zoals in Nederland en Öe Verenigde Staten de vrije za terdag kent, de veertig-urige werk week in het middelpunt van de be langstelling. Zoals reeds gemeld werd 'bij de Shell-raffinaderij op Curasao tussen de directie en de werknemers een nieuwe c.a.o. ge sloten, waarin de veertigurige werk week werd vastgelegd op basis van een vijfdaagse werkweek. Op Aruba bij de Lago-raffina'derij kwam na veel vijven en zessen en met behulp van landsbemiddelaar R. Laan uit Rotterdam, een nieuwe c.a.o. tot stand, waarin ook de veertigurige werkweek haar beslag kreeg. PECH De reservekampioen „Cora van Schelphoek" van de heer C. v. d. Sluis te Duivendijke. r De technische apparatuur die de mensen, ten dienste staat is zo ge- per fektioneerd, dat de romantiek als een noot tussen de tang is komen te zitten. Vrijwel onbeperkt is onze vreugde dan ook als er een gevaar loze storing optreedt. Zo één bv. als wij recentelijk, meemaakten met een autobus, waarover verder niets dan noeds. Het gezelschap had zich met koffie gelaafd, tijdens een ingelaste reispauze. In die pauze was de stem ming aanmerkelijk gestegen en er was sprake van een levensechte vro lijkheidzoals op dagreisjes wel meer pleegt voor te komen. Toen alle mensen de bus weer hadden be treden, kwam de verrassing van de dag. De chauffeur poogde het ge vaarte te starten, maar slaagde daar niet in. Een heerlijk moment vrienden, want een geroetineerde chauffeur kan de gekste situaties al tijd baas en een bus van deze tijd rijdt altijd. Geen wonder dan ook dat de chauffeur het omhulsel van het mo torgedeelte in het businterieur weg nam, wat 'aan het pookje rammelde en. tenslotte met een tang actief werd, waarvan hij - en de passa giers - alle heil verwachtten. Tot onze onuitsprekelenke vreug de evenwel kwam er geen enkel motorisch gereutel uit het motor blok, welke opmerking hard moge schijnen, maar het niet is. Na nog enige tijd morrelenkeek de (be zwete) chauffeur de mensen in de bus pal in de ogen en sprak het verlossende woord: „Er zal geduwd moeten worden". Zeer groot was het enthousiasme van reizigers en reizigsters, met uitzondering van drie lieden, waarvan er twee - mo gelijk niet overtuigd van enig ge wicht in de schaal leggende spier kracht - bleven zitten en een derde onmiddellijk zijn fototoestel pakte, om dit sublieme moment voor altijd vast te leggen. De rest van de pas sagiers vormde een grommende meute en begon tegen de acliterlcant van de bus aan te duiven. Velen duwden elkaar, want hoe breed ook het achterstel van een bus, niet alle passagiers kwamen aan regelrecht lijf-bus-werk toe. Tot grote vreugde van de chauf feur, maar tot diepe droefheid van de passagiers, begon er veel te vlug in het ingewand van het busmecha nisme wat te borrelen en na twee elegante sprongetjes sloeg de motor aan. Handen toerden afgeveegd, tra nen weggewist en de passagiers be stegen de bus weer. „Ik zal het in de stad na laten kij ken", zei de chauffeur. „Mocht het niet gelukken, dan is hel hoogstens vier keer nodig de bus te duwen". Men heeft het nagekeken in de stad en natuurlijk konden ze het repare ren, zodat het helaas bij die ene keer is gebleven. Maar dat hebben we dan toch maar beleefd. Eén keer deed de bus het niet en moesten er duwers aan ie pas komen. Eén keer maar. Het was heerlijk! EILANDMAN. 4 4 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2