LANGDIIRIC BERAAD OVER BOTSING MOSSELSCHEPEN KRITIEK OP „KAMPHUSJES VAN ALLERLEI VORM" STAD EN EILAND Kantongerecht Zierikzee Aanvaring Urn 30 en Z.Z. 7 op Fries vaarwater De Boontjes ZIERIKZEE, 1-7. De nasleep van een aanvaring tussen twee Schouw- se mcsselkotters in het „hoge noor den" vergde woensdag buna een uur tüd van de weer druk bezette maan delijkse ochtendzitting van het Kan te ngt recht Zierikzee, onder presidi um van mr. W. E. van Vloten. Deze veel besproken aanvaring vond op 3 december van het afgelopen jaar plaats in de zeer smalle sector van het vaarwater De Boontjes tussen Harlingen en Kt rnwerderzand. Op deze druk bevaren plaats liep een entmeeting van de mosselvaartuigen Bru 30 en ZZ 7 minder goed af: bei de schepen voeren op elkaar in. Van de Bru 30 werd de zijkant ontzet, terwijl de ZZ 7 schade aan het voor schip cpliep. Gezagvoerder J. H. J. uit Brui- nisse vertelde uitvoerig hoe door een ongelukkige samenloop van omstan digheden de beide schepen op dit smalle vaarwater elkaar bij het pas seren hadden geramd, een lezing welke in tweede instantie door ka pitein J. S. van de ZZ 7 werd be vestigd. De officier van justitie, mr. Andreae, vroeg zich af waarom de schippers geen signalen hadden ge geven, zoals is voorgeschreven. Beide gezagvoerders waren echter eensluidend in hun verklaringen dat hier geen tijd meer voor was ge weest. De schepen waren elkaar reeds te dicht genaderd zodat de roergangers, de stuurlieden H. van O. uit Scharendijke en G. J. K. uit Zierikzee, handen te kort kwamen om alsnog te trachten een aanva ring te voorkomen. Daar echter de Bru 30 en de ZZ 7 buiten de beton ning wilden blijven en dus in de zelfde richting poogden koers te wij zigen, gelukte dit niet meer. Na de lezingen van de beide ge zagvoerders en vier getuigen dé charge stelde de officier in zijn re quisitoir geen aanleiding te zien zich te verdiepen in de schuldvraag. Wel was er sprake van een formele over treding, namelijk het feit dat beide kapiteins nalatig waren gebleven tij dig signalen te geven. Voor kapitein J. werd het woord geveerd cloor mr. P. Vreede uit Rot terdam; mr. P. A. H. Knuppe uit Dordrecht hield een pleidooi voor gezagvoerder S. De kantonrechter veroordeelde kapitein J. en kapitein S., conform de eis van de officier, elk tot een boete van f 30,subs, dagen hechtenis. Gevaarlijk rijden Belangx-ijk hoger was de strafmaat in de volgende zaak, waarin de hoofdrol werd vervuld door de Zie- rikzeeënaar J. H. de V. Deze ver dachte was rijdend met een 80 km.- snelhcid op de Lange Blokweg te Zierikzee in de richting Schudde- beurs in de flauwe bocht voor de grote oprit niet voldoende naar rechts uitgeweken, met als gevolg een botsing met een tegemoetkomen de personenauto, bestuurd door N. J. de J. uit Ncordgouwe. De V. was met een aantal vrienden op weg naar een feestje en reeds tevoren was enige drank gebruikt, hoewel de kantonrechter dit toch niet als oor zaak van de aanrijding wilde aan merken. Wel rekende mr. Van Vlo ten het de Zierikzeeënaar aan dat hij, ondanks zijn jeugdige leeftijd, reeds tweemaal betrokken is ge weest bij een verkeersovertreding, begaan na het gebruik van bier. Ook al kan er dan van een te veel niet gesproken worden. De officier concludeerde dat De V. gevaarlijk had gereden en requireer- de een boete van f 100,subsidiair 20 dagen hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden (onvoorwaarde lijk). De uitspraak was conform. Opgraving De Haamstecds fruitkweker N. A. D. had kennelijk goede mogelijkhe den gezien in een perceel zandgrond een uitloper van het duingebied, dat grenst aan zijn bedrijf. In ieder ge val was hij op uitgebreide schaal er toe overgegaan de grond af te gra ven en geschikt te maken voor zijn bedrijf, echter met voorbijgaan van de gemeentelijke verordening tegen schending van natuurschoon. Vol gens deze verordening zijn dergelij ke afgravingen in de gemeente Wes- terschouwen verboden, een verbod waarvan b. en w. ontheffing kunnen verlenen. Behalve het bewuste duinterrein had D. een tussen gelegen bospaadje ontgraven, dat eigendom is van de gemeente. Het perceel heeft een opT pervlakte van plm. 6.400 m-\ Dit bleek uit een verklaring van de ge tuige Z. R. uit Renesse. die in op dracht van b. en w. van de kwestie proces-verbaal had opgemaakt. De officier verzocht aanhouding van deze zaak voor nader onderzoek naar aanleiding van de verklaring van D. dat hij voor de bewuste grond de volle lasten moet betalen, zodat 'hij er - naar zijn mening - toch zeker ook gebruik van mag maken. Het bospaadje is inmiddels in de oude toestand teruggebracht. L. den B. uit Kerkwerve had zijn zoon met een trekker met aanhang wagen laten rijden, waarvan de richtingaanwijzers en zg. lengtedrie- hoeken niot aan de eisen voldeden. Dit kwam hem te staan op f 35 subs. 7 dagen. De eis was f 40 subs. 8 da gen. Wegens het berijden van een scoo ter zonder rijbewijs werd mej. H. S. uit Zierikzee (conform) veroordeeld lot f 25 sUbs. 5 dagen. Op weg naar het veer was P. W. de H. uil Leiden, bij de stoplichten onder Nieuwer- kerk. met zijn auto enige honderden meters over het fietspad van rijks weg 18 gereden waarvoor hem f 15 subs. 3 dagen in rekening werd ge bracht (conform). Wegens het verbranden van afval, met als gevolg een rookgordijn over de openbare weg, werd J. K. te Oos terland veroordeeld tot f 20 subs. 4 dagen. De eis was f 25. Vrijgesproken wegens gebrek aan wottig en overtuigend bewijs werd H. v. d. P. te Zierikzee, die op het Havenplein een voor hem rijdende voor-gesorteerde auto zou hebben aangereden. Aangehouden werd de zaak tegen J. P. M. M. te Kerkwerve, die in de Regenboogstraat te Zierikzee een 'betonnen buis, eigendom van de ge meente, had geramd. Ter zitting ver scheen namens de gemeente de heer H. S. met een verklaring van de burgemeester om als gevolmachtigde op te treden. De zaak werd aange houden omdat, zodls de kantonrech ter mededeelde, de gemeenteraad haar goedkeuring dient te verlenen aan een dergelijke machtiging. Bejaarden van Kerkwerve hadden geslaagde reis naar Brabant Daartoe in staat gesteld door de offervaardigheid van de burgerij, or ganiseerde het comité te Kerkwerve ook dit jaar weer een uitstapje voor de bejaarden, dat ditmaal leidde naar het bosrijke Brabant. Er waren 71 deelnemers(sters) aan deze reis, die gemaakt werd met een tweetal autobussen van de firma Van Oeveren. Aan Zijpe moest een pontje worden gewacht. Eenmaal aan de overkant werd naar Breda gereden, waar koffie werd gebruikt. Via het vliegveld Gilze-Rijen ging het langs het dierenpark Tilburg naar Oister- wijk, waar een bezoek werd ge- bx-acht aan het bos-restaurant „Groot Speijck", gelegen in nog ongerept na- tuurschoon. Hier vertoefde men ge ruime tijd en bestond gelegenheid met het miniatuur-treintje „Pevio- tours" een fraaie rondrit te maken door de bossen en langs de vennen. Via Udenhout, Loon op Zand ging het naar Oosterhout, waar in hotel „De Kanonnier" de warme maaltijd werd gebruikt. Van hieruit voerde de x-eis naar het Bosbad Hoeven, met een vrije rondwandeling. Via Kruis land-Steenbergen wex*d de thuisreis aanvaard. Bij het veer moest nu ge ruime tijd worden gewacht. De thuiskomst Te Kerkwexve kwam men om half negen aan, waar inmiddels vele be woners waren samengekomen om de bejaarden te verwelkomen, w.o. bur gemeester Fi-ancke, die in zijn wel kom woorden van dank richtte tot de gehele bevolking voor huxi spon tane blijkén van offer-vaardigheid je gens de bejaarden. Vervolgens bracht hij dank aan de voor-zitter van het comité, de heer K. A. van Lange- raad, en bestuursleden voor de or ganisatie van deze dag. Namens de bejaarden spx*ak de heer C. Rotte dankwoorden tot de burgerij voor hun geldelijke steun, waardoor deze dag is mogelijk gemaakt. Tenslotte sprak de voorzitter van het comité hartelijke dankwoorden tot de inge zetenen en dankte de bestuux-sleden voor hun medewerking, zr. De Jager en de beide chauffeurs van de firma Van Oe veren, die op voortreffelijke wijze hebben gereden. Het sproeivliegtuig van een Rotterdams vliegbedrijf, dat een noodlanding moest maken in een bietenveld bij de Koudekerkse toren. Het toestel - de PH-WAN - kreeg motorstoring, tijdens het bespuiten van een perceel erwten en moest zich redden in een bietenveld. De piloot bleef - gelijk gemeld - ongedeerd. (Foto: Zi'erikzeesche Nieuwsbode). GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Geldlening van gemeente aan Handelsonderneming W. Hagen te Scheveningen o D ZIERIKZEE, 2-7. Op de a.s. dins dag te houden raadsvergadering der gemeenteraad komt aan de orde de nieuw te bouwen fabriek voor de Handelsonderneming W. Hagen te Schtveningen op het industrieter rein. In verband met deze voorgeno men bouw heeft de heer Hagen zich tct de gemeente gewend met het ver zoek hem onder verband van eer ste hypotheek een geldlening te willen verstrekken. Het college van b. en w. deelt aan de raad mede, na veel moeite een Gemeenteraad' Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 1-7. In de vcor dc eerste maal docr burgemees ter Everwijn geleide raadsvergade ring heeft dc voorzitter al direkt er varen met een recreatiegemeente te deen te hebben. In vroegere raads vergaderingen heeft het P. v. d. A.- raadslid, de heer J. C. Hendrikse, verschillende malen de aandacht ge vraagd voor het niet naleven van de kampeerverordening. Door b. en w. werd toegezegd dat de nodige aan dacht aan de toestanden zou worden geschenken. Diverse terreinen kre gen dan bezoek van het college van b. en w. en hier en daar werd een waarschuwende vinger geheven doch daar bleef het bij. Dc vraag naar kampcerruimte werd steeds groter en dit hield in dat vele eigenaars of beheerders van de kampeerterreinen over gingen tct de bouw van allerlei „obstakels", zoals de heer Hendrikse de „kamphuisjes van allerlei vorm" ncemde. Elk jaar neemt het aantal toe zonder dat op dc juiste maten en voorschriften wordt gelet. Tijdens de rondvraag stelde de heer Hendrikse deze zaak aan de orde en vroeg naar een definitief plan, zodat de eige naars weten waar zc aan toe zijn. De voorzitter gaf toe dat er mis standen zijn op dit gebied. Er zijn plannen in voor-bereiding om deze in zo kort mogelijke tijd te doen be ëindigen, opdat een zekere rechts toestand voor de 'kampeerbedrijven tot stand komt. Het college doet haar uiterste best, dodh even geduld is nog noodzakelijk. In besloten vergadering heeft de raad, op ver-zoek van vragensteller deze vraag aan het einde d"er ver gadering nog eens diepgaand be- sproken. Tevoren had de heer N. A. Krijnse Lokker al gewezen op het aan de Hogezoom ingerichte 'kampeerbedrijf „De wijde blik". Op zijn vraag of hiervoor vergunning was verleend, antwoordde wethouder v. d. Klooster ontkennend. Aan het begin der vergadering dankte de Voorzitter- de raadsleden „en in U de gehele bevolking" voor de buitengewoon sympathieke ont vangst op 1 juni. In verband met het overlijden van Jhr. Röell waren enige benoemingen in bestuursfuncties noodzakelijk. Als vertegenwoordiger der gemeen te in het alg. bestuur van de N.V. Waterleiding Mij. Sohouwen-Duivc- land wex-den benoemd: 1. de burge meester, 2. P. L. Vis en als plaats vervanger L. v. d. Klooster. In de toekomstige bestuursschool Zeeland heeft elke deelnemende ge meente recht op een zetel in het alg. bestuur. Voor Westex'schouwen be noemde de raad de heer J. W. de Jonge en als plaatsvervangend lid mej. A. C. Houtman. Tot ambtenaar van de burgerlij ke stand werd benoemd 'de burge meester. Het huidige ambtenaren korps ziet er als volgt uit: 1. B. Bos- sers, 2. mej. A. C. Houtman, 3. H. P. Evexwijn, 4. J. W. de Jonge en 5. B. Th. Boot. Algemene bijstandswet Voor 9 juli 1964 moeten aan G.S. de door dc raad vastgestelde voor schriften 'betx-effende dc behande ling van aanvragen van bijstand en die betx-effende de 'behandeling van bezwaarschriften zoals ondex*ge- bracht in de Algemene Bijstandswet, worden ingélevex-d. Reeds nu, dus nog voor de inwerkingtreding van de wet in haar geheel op 1 januari 1965, kan een college voor de verle ning van bijstand (uiteindelijk een vervanging van de Armenwet) en een commissie van advies worden ingesteld. Dit bijstandscollegc gaat bestaan uit 7 leden, t.w. een voor zitter die uit b. en w. wox'dt aange wezen, 2 leden uit de x-aad door dc raadsleden aan te wijzen en 4 ni'ct- raadsleden uit de gemeente, ook door de raad aan te wijzen. B. cn w. zijn van oox-deel dat in deze gemeen te een commissie van advies achter wege kan blijven. De burgemeester neemt dan de gehele vex-ordëning nog eens goed door en daar er geen vx-agen naar voren komen wordt de ze aldus vastgesteld. Wethouder v. d. Klooster juichte het toe dat deze wet nu voor elke Nederlander van kracht geworden is. Een voorstel van b. en w. tot wij ziging van het A'lg. Ambtenarenre glement werd door de raad aangeno men. Het is een wijziging die con- fox-m is met het door de centrale commissie voor geox-ganiseex-d-over leg in ambtcnaax-szaken uitgebrach te advies, en houdt het px-estatieloon in. De 'heer Hendx-ikse vroeg of 'het prestatieloon over 1963 voor deze ge meente al geregeld is. Vragensteller is ervan overtuigd 'dat dit in de an- dex-e eilandelijke gemeenten wel het geval is. De voorzitter verschoof na dere inlichtingen naar de volgende vergadering. De raad had geen bezwaar tegen een te verlenen sdbsidie van f 10 per jaar aan de Stichting Humanis tisch Thuisfront te Bussum. Wel wensten de x-aadsleden A. D. Dale bout, J. J. Padmos en J. Westhoeve van de pi-ot.chi'. fractie geacht te worden te hébben tegengestemd. In de gemeeritebegx'oting 1964 en in de begrotingen 1963 en 1964 van de Gem. Dienst voor Soc. Bijstand werden wijzigingen aangebracht, waarmee de raad zich kon vereni gen. Het betreft voor de gemeentebe groting de vijfde wijziging en houdt een aantal aanvragen om verbetering van premiewoningen volgens rijks- x-egeling in. Het gaat om een bedrag van f 4.500,waarvan de rijkssub sidie f 3.000,— bedraagt. Andere posten zijn o.a. de verplaatsingskos ten, vex'huiskosten van de burge meester, opknapkosten der woning (de Bx-ouwerij). Verder verhoogde kosten voor x-echtskundige adviezen, koffiegeld, uitbreiding bibliotheek ter secretarie, aanschaf stalen kast voor kadasterstukken en kaarten, onderhoud wandelplaatsen en plant soenen. In totaal wordt de post on voorzien verlaagd met f 12.037. Weg rend vuurtoren In mei 1962 werd door de raad toestemming vex-leend aan de heren H. E. Jansen en J. E. de Rijke tot het aanleggen van een weg rond de vuurtoren. Deze weg moest na vol tooiing en in oi'debevinding om niet aan de gemeente worden overgedra gen. Uit een schrifteliike verklaring van de dix-ekteur van bouw- en wo ningtoezicht blijkt dat genoemde weg geheel in orde is bevonden en ovex-dracht kan plaats hebben. De raad ging dan ook akkoord met deze overname, waarin tevens het duin pad tot aan de bezittingen van ge noemde heren is opgenomen. Het uitbreidingsplan Renesse-west wei'd vastgesteld. Dit plan dat al eens meer in een raadsverslag uit de doeken is gedaan, heeft vier weken ter inzage gelegen en er wax-en twee bezwaarschriften tegen de uitvoe ring ingebx-acht. De heer L. Verseput Hogezoom 155 te Renesse maakt be zwaar tegen ontworpen straten die zijn terrein zouden doorkruisen. De heer A. K. Giljam Schelpweg 13 El- lemeet had een bezwaar ingediend waarin stond dat een gedeelte van zijn terrein niet is gewijzigd. Op geen van beide bezwaarschrif ten heeft dc herziening van het plan echter betrekking zodat zc niet ont vankelijk werden verklaard. Ilct plan komt nu opnieuw veertien da gen ter inzage, hetgeen per adver tentie zal worden aangekondigd. Dc voorzitter merkte nog op dat ook dit plan later nog wel eens her zien zal moeten wox-den. „Al onze plannen zijn in beweging", zeide de voorzitter. Dc rondvraag De heer Geluk maakte b. en w. attent op perceel 14 Dox-psplein te Serooskerke. In het vuil staan nu ook distels zodat volgens de wet in gegrepen kan worden. De heer West hoeve ontdekte een verkeex-d staand naambord (Hogezoom) bij het RTM- hotel Haamstede. Verder zag hij bij de hier liggende verkeersdruppel watei-ovex-last bij veel regen. Wet houder v. d. Klooster zei dat het wegdek hier verzakt is, doch de wa- terrocstei-s niet. Een en ander heeft reeds de aandacht van de gem. dienst. De heer Westhoeve mex-kte verder op dat de breedte van de Luieweg achteraan door het gx-oen zo smal is geworden dat men er niet meer docr kan. De voorzitter zei dat al dit wex-k wat achter is geraakt door het uitvallen van gemeente werklieden, hetgeen vragensteller de opmerking ontlokte dat er dan maar nieuwe benoemd moeten worden. „Hier wordt reeds naar uitgekeken", aldus de voorzitter. Ook zou een x-eserveman voor de vuilnisauto zeer aan te bevelen zijn, desnoods met vijftig cent vei'hoging per emmer, aldus de heer Westhoeve. De heer Kx-ijnse Lokker miste bij de kleutex-school een bordje „Ovex*- stekende kleuters". Wethouder Vis vond het een „dressuur"-kwestie van de onderwijzeres. Er is echter x-eeds advies gevx-aagd bij de Vex-eni- ging voor Veilig Verkeer. Dezelfde vragensteller had eveneens een bard entdekt dat verkeex-d stond, name lijk bij de heer Dalebout (tijdelijke afsluiting van de Moolweg). Het voetpad naar het stx-and bij het sportpark is omlijst door hinderlijke br-andnetels. Tevens zijn in de Ach terweg bij veel regen de paadjes ook in de zomer zeer diep. Tekort aan mensen is oorzaak van al deze na- x-igheden. Winkelcentrum Renesse De heer Padmos vroeg of het mo gelijk is met het puin der af gebre ken bunkers de toegangsweg naar het strand bij de Jan van Renesse- weg wat te verhai-den. De voox-zitter antwoordde dat dit beloofd is. Wa teroverlast ontdekte de heer Dale bout voor de winkel van de heer Van Dijke in het Oostenrijkse dox-p. De voorzitter zei hierop dat bij on weersbuien van groot formaat de af voer overal fout komt te zitten. De heer Goossens bleek haast te hebben met het x-apport winkelcentrum Re nesse. Er is volgens wethouder Vis een degelijk rapport toegezegd door de betx-effende commissie, hetgeen nog niet binnen is. Dezelfde vx-agen- steller informeex-de vex-der naar het nieuwe gemeentehuis. De voorzitter antwoordde hierop dat de plannen bestudeerd worden, doch hij zou hierin ook gaarne iets te zeggen hebben. Daax-om is nog wat geduld vex*eist. Er is 'n sproeiapparaat in be stelling om schadelijke insekten te bestrijden deelde de voorzitter mede op een vraag van de heer Hendrik se. De gevaax-lijke, vaak te hoge en te ver doox-getrokken houtbegroei ingen op veel kruispunten in de Westhoek waren aanleiding tot een vraag van de heer Steur. De situatie zal opgenomen worden. Wethouder v. d. Klooster deelde nog mede dat het tweede pax-keerterx-ein thans in oi'de is en bij droog weer gebruikt mag worden. Inleidingsstroken zul len nog aangcbx-acht worden. De voorzitter deelde tot slot mede dat hij zich met zijn gezin op 10 juli a.s. hoopt te vestigen in „Dc Bi-ouwerij" aan dc Weststraat. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 27-6 in Straat Gibiallar naar Rotterdam. Esso Rottei'dam (t.), 30-6 van Suez naar Bandar Mashur. Gocrcc, 30-6 te Istanbul. World Ilill, 28-6 tc Singapox-e. geldgever gevonden te hebben, die een lening aanbiedt van f 450.000, op te nemen tegen 100 procent, tegen een x-ente van 5 procent per jaar. Ge- adviseex-d wox-dt aan de raad aan de Handelsondex-neming W. Hagen een lening te vex-strekken, onder gelijke voox-waarden, vex-hoogd met een ri- siko-premie van één ten honderd. De Stichting Rode Kruisziekenhuis Schouwen-Duiveland verzocht on der aanbieding van de x-ekening 1963 over genoemd jaar een aanvul lende bijdrage van f 1,35% per in woner of f 9.648,80 in totaal. Op de begx-oting voor 1963 is per inwoner een bijdx-age uitgetrokken van f 3, B. en w. vragen de raad het aan vullend krediej beschikbaar te stel len. Vex-der Wordt voorgesteld aan de Stichting Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen het in de begroting 1864 ten behoeve van deze stichting geraamde krediet van f 2.500,te bestemmen voor de door haar ge- px-ojekteerde verlichlingsobjekten, waar onder 's-Landskamer aan de Oude Haven. Niet voldaan kan wor- den aan een verzoek van de stich ting het in 1963 niet uitgegeven be drag van f 2.500,alsnog beschik baar te stellen, daar de financiële resultaten over 1963 zulks niet toe laten. Dure radijsjes VENLO, 30-6. Negentien bos jes radijs hebben op de coöpe ratieve groentenveiling te Venlo een bedrag van dui zend gulden en vijftig cent opgebracht. Het geld is be stemd voor de eerste divisie club V.V.V., die een actie op touw heeft gezet om 75.000 gulden bijeen te krijgen. Het duurste bosje: 107 gulden. Er zaten vijf radijsjes aan ZIERIKZEE U.V.V. sloot seizoen af met elandtrip De bejaarden van de U.V.V.-socië- teit maakten maandagmiddag een x-ondx-it per bus over Schouwen- Duiveland. Via de inlagen werd een bezoek gebracht aan de Westhoek, waar in „De Schouwse Boer" thee werd gedronken. Via Renesse, Brou wershaven, Dreischor ging de tocht naar de Grevelingendam; vandaar naar Ouwerkerk en tot slot naar De Val, waar gezellig koffie werd ge dronken. De presidente, mevr. L. E. Heering-Middelberg, wenste alle be jaarden en U.V.V.-sters een prettige vakantie. De sociëteit zal namelijk in juli en augustus gesloten zijn. Zij hoopte allen gezond en wel in sep tember weer welkom te mogen heten. De heer T. C. Schipper sprak na mens de bejaarden een dankwoord tot de dames van 'het U.V.V. voor 'de goede zorgen op de sociëteit en de ontspanningsavonden. Hij wekte de bejaarden op om hun vx-ienden en kennissen in september mee te bren gen. Er is nog plaats genoeg. Na deze gezellige middag, waax*- van zowel bejaarden als U.V.V.-stex-s hebben genoten, werd het U.V.V.- seizoen gesloten. SCHARENDIJKE Een dezer dagen behaalde mej. D. C. de Waardt, hoofdleidster aan de Ghr. Nat. kleutex-sdhool alhier dc akte van hoofdleidster (akte B). Mej. de Waardt volgde de opleidingscur sus van de Ohr. Kweekschool tc Middelbux-g. BROUWERSHAVEN Oriënteringsrit Veilig Verkeer Aanstaande zatex-dag ox-ganiseert de afdeling Bx-ouwex-shaven van het Verbond voor Veilig Verkeer een Veilig Verkeex-srit annex oriënte ringsrit door de vier 'kernen der ge meente. De start vindt plaats des middags half drie bij ihotcl „De drie schapen" tc Dreisdhor. Het parcours loopt over een afstand van plm. 47 km. cn er 'kan worden 'deelgenomen door bezitters van 'auto's, motoren en scootcx-s. Dc finish is bij hotel Ringclbcx-g te Bi-ouwershavcn, waar ook de prijsuitx-eiking plaats vindt. Voor de winnaar is er een fraaie wisselbeker 'beschikbaar, terwijl naast vele andex-e bekei-s, plaquettes, standaard (gesdhonken door de Brouwse V.V.V.), auto-accessoires, icdei'c dcclnemer(stcx-) een surprise ontvangt. Naast dc wisselbaker is ex- als le prijs een autobuitenband bc- schikbaar gesteld. Deze veilig ver- keersdas zal des avonds bij gunstx» weer worden besloten met een po pulair concert door de muziekver eniging „Apollo", afgewisseld door zang van 'het Ned. Hervormd Kei'k- koor. Auto reed Delingsdijk af Woensdagmiddag reed de heer L. F. uit Souburg mot zijn Renault richting Den Osse ,over de Schouw se dijk, toen hij plotseling moest uit wijken voor een pak geperst hooi, dat op de rijweg lag. Om dit te ont wijken raakte de heer F. de macht over zijn stuur 'kwijt, zodat hij van de dijk afreed en de wagen beneden in de sloot over de kop sloeg. Won der boven wonder kwam de be stuurder er met lichte verwondin gen af, terwijl de auto materiële schade opliep. ZONNEMAIRE Zomeravondconcerl „Nu met Hope" De muziekvereniging „Nu met Ho pe" uit Bx-uinisse, hoopt zaterdag 4 juli a.s. een zomeravondconcert tc geven in 'de kiosk alhier. Uitex-aard zal dit conceit slechts doorgang vin den bij goed weer. Het programma is samengesteld als volgt: 1. Jungschützen, mars, J Meister; 2. Maloja, ouvex-ture, F. Schori; 3. Andante Religioso, C. J. N. Cori; 4. Tivoli, mai-s, A. Duroc; 5. Pinkstci'bjoemen, fantasie, P. B. Bisselink; 6. 2e Strauss-walsen-pot- pourri, A. J. Maas; 7. Hunter, mars, T. Kotten; 8. De Heilige Stad; F. Adams; 9. Late Rozen, wals. P. B. Bisselink; 10. Pai*tita Musical, H. F. Husadel; 11. De Optimisten, mars, P. B. Bisselink. Tot besluit zal nog een taptoe worden uitgevoerd met medewer king van de drumband. OUWERKERK Bejaarden op reis De ouden van dagen van de kern Ouwerkerk hebben 'het jaarlijks uit stapje gemaakt. Dit keer was het x-eisdoel Zeeuws-Vlaandex-en. Nadat het gezelschap 's avonds door „Nieuw Leven" was ingehaald, vertelde wethouder Kuijper over 'hetgeen was gezien en genoten. Hij dankte allen, die hun steun hadden gegeven om deze trip weer mogelijk te maken. NIEUWERKERK Voor de akte handwerken slaagde bij het te Middelburg ge houden examen mej. R. Tieleman, die met ingang van 6 juli j.l. is be noemd tot onderwijzeres aan de bij zondere school te Zuidland. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant van de rijkspolitie te Oosterland zijn inlich tingen te verkrijgen omti*ent de na volgende voorwex-pen: Een bx-oodti-ommeltje met inhoud; een wollen sjaal; een bos met vier sleutels, een hoofddoek (rood met witte stippen) en een hondenpenning. Nieuw wachthuisje flinke verbetering Ten gerieve van het reizend pu bliek is aan de bushalte Oosterland voor rekening van de R.T.M. door het bouw- en aannemingsbedrijf Boogex-t alhier een nieuwe abi-ie (wachtlokaal) gebouwd, nadat het oude, dat aan de artdex-e zijde van het rijwielpad stond, wei-d afgebro ken. Het aanvankelijk plan om dit nieuwe gebouwtje op de oude fun dering te zetten van het voi*ige lo kaal, wex-d vei-woi*pen, omdat het o.m. het uitzicht op het rijwielpad belemmerde, daar ter plaatse bij 'de overgaxïg naar de Molenweg. Het is nu een fris en geriefelijk wachthuis je geworden met volop uitzicht naar beide zijden van de weg. Een bin- nenwerkse maat van 1.85 4.25 m. maakt dat er verschillende passa giers in kunnen wachten, terwijl aan de achtei-zijde een bank is aange bracht. Een en ander betekent een flinke vex-betering. De plaatselijke reisvereniging hoopt haar jaai-lijkse tweedaagse trip te houden op 7 en 8 juli aan staande. Aanvoer plantuien Ofschoon de maand juni nog maar nauwelijks verströken is, zijn de eerste plantuien al weer aangevoerd om te worden geëxpoi'teei'd. De kwa liteit, zomede de prijs, is redelijk of schoon de meeste exemplai'en wat aan 'de 'kleine kant zijn. Dit is wel te wijten aan de vroege oogst. Dit, en ook de bessenpluk die weer is be gonnen, vex-sdhaft handenvol wex-k, vooral aan jongens en meisjes die dit wex^k goed aan kunnen. BRUINISSE De neerslag in juni De maand juni 1964 was voor ge heel Nederland, maar vooral ook voor oostelijk Duiveland rijk aan neei-slag. In 'totaal wex-d 116 mm. x-e- gen gemeten, nl. in de eerste week 27.3 mm., in de tweede weck 17.9 mm., in de derde wéék 45.8 mm. en in dc vierde week 25 mm. De x-cgen- rijkste dag was de eex-ste juni met 18.6 mm. De normale hoeveelheid voor de maand juni is 55 mm. Maar todh was het eer. mooie maand, want er kwamen verschillende dagen voor waarop de temperatuur tot boven dc 20 gx*adcn opliep, enkele dagen haalden zelfs x-uim 25 graden Celsius. Benoeming wachtmeester In de vakaturc ontstaan door het vertx-ek van wachtmeester J. van de Velde wcx-d tc Bruinisse benoemd dc wachtmeester le klasse der rijkspo litic P. van den Broeke, thans te Bx-eskens. Auto contra bromfiets Een botsing 'tussen een personen auto, bestuurd door de heer J. P. en de heer J. B. op de 'hoek van de Dce- straat en de Steinstraat had mate riële schade aan au'to en bx-omfiets tot gevolg. In de week van 5 tot 10 juli wordt tc Bruinisse een collecte ge houden voor de Ohr. Blindcninrich- tingen „De Fakkels Bijeen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10