FINANCIEN F.N ECONOMIE economische groei in ile Ver. Staten NEW YORK, 29-6. Het tempo van c!e economische groei in de Verenig de Staten zal waarschijnlijk in de tweede helft van 1965 langzamer worden, maar aan het eind van dat jaar zal het bruto nationale produkt toch op ruim 660 miljard dollar ge komen zijn, zo schrijft" „Fortune" in zijn halfjaarlijkse prognose over de economische bedrijvigheid. Het tijdschrift verwacht een nieuw jaar van toenemende welvaart. Te gen het midden van 1965 zal het bruto nationale produkt volgens het „Fortune" gestegen zijn tot 650 mil jard dollar per jaar van 620 miljard dollar per jaar in het tweede kwar taal van 1964. Flitsen uil liet buitenland WASHINGTON. Enkele honderden leden van de organisatie „Congres voor rasserugelijkheid hebben zon dagavond een fakkeloptocht gehou den voor het Witte Huis en vrij heidsliederen gezongen. BONN. In het vorige jaar is aan meer dan tachtigduizend Westduit sers het rijbewijs ontnomen - bijna tien procent meer dan in 1962 - hoofdzakelijk wegens dronkenschap achter het stuur. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van binnenlandse zaken, Gan- damana, heeft een beroep gedaan op de boeren van midden- en oost-Java om hun kalmte te bewaren. Dit be roep komt nadat van bepaalde zijde is gemeld dat bij de communistische vakbond „B.T.I." aangesloten boe ren hebben betoogd voor onverwijl de toepassing van het wetsontwerp op dc landbouwhervorming. BONN. De ministers van binnen landse zaken van de Westduitse deelstaten zijn op een conferentie in Bonn overt ongekomen uitwisseling van kranten met oost-Duitsland mo gelijk te maken. De Oostduitse lei der Walter Ulbrioht had in april in een toespraak op deze uitwisseling aangedrongen. SAIGON. Veertig kilometer ten noordwesten van Saigon zijn zondag Zuidvietnamese regerirtgsstrijdkraoh- •ten slaags geweest met Viet Cong •gue! iU;.: trijders. Naar van Ameri kaanse zijde wordt meegedeeld, zijn 15 iv vi v::n de regering en 70 van de Viet Cong gesneuveld. BONN. Mevrouw Luns heeft in Bonn een nieuw schip van de Köln- Düssel'dorfer RheinsChiffahrts-ge- sellschaft te water gelaten. Het vaar- is ..Nederland" .genoemd en is honderd meter lang. Met de zuster schepen „Europa" en „Helvetia" gaat het passagiers vervoeren tussen Rotterdam en Bazel. DAMASCUS. Op 200 kilometer van Damascus is een 1250 jaar oud paleis ontdekt, zo heeft de directeur gene raal van de Syrische oudheidkundige dienst meegedeeld. Het paleis, dat in het Al-Zamir gebied ligt stamt uit de tijd van de Arabische vorst Oma- yad Khalifa Al-Walid ben Abdel- Malik, die regeerde van 705 tot 715. PARIJS. De eerste-minister van Israël, Levi Esjkol, is in gezelschap van zijn echtgenote en een aantal hoge Israëlische functionarissen in Parijs gearriveerd voor een bezoek van tien dagen. Hij zal o.m. bespre kingen voeren met president de Gaulle. LONDEN. Groot-Brittannië zal binnenkort de luchtmachtbases van Singapore en Penang uitrusten met luchtdoelraketten van het type „Bloodhound Mark 2" om nieuwe bedreigingen van Maleisië door In donesië het hoofd te kunnen bieden, aldus de „Observer". JOHANNESBURG. De politie in Johannesburg (Zuid-Afrika) heeft in een huis aan de rand van de stad, in benzinevaten onder de pas ver nieuwde cementen vloer van de ga rage, voor ongeveer een miljoen aan „Rand" biljetten gevonden, het grootste gedeelte van de buit van een overval van Vijf mannen op een geldtransport van de posterijen in begin jun'i. De 'blanke bewoonster van het huis is gearresteerd. TOKIO. Een afvaardiging van dertien leden van de Japanse socia listische partij onder leiding van se cretaris Tomomi Harita is uit Tokio '-nar Mo-kou vertrokken om met Sowjet-regeringsleiders te spreken, over kwesties als die van de zuide lijke Koerillen en een vi'edesverdrag. PRAAG. Zden'ka Lobkowitz, de „laatste prinses van Praag", is op 79- - ge leeftijd in de Tsjechoslo- waakse hoofdstad overleden en vrij- d- q 'bijgezet i-n het familiegraf bij de Margaretha-kerk, aldus meldt „Ce- teka". Zij was een dochter van de laatste onderkoning van Praag. POMMAU. Aan de Oostduitse kant van de zonegrens aan de Elbe bij Pommau is een man door grenssol daten neergeschoten en weggehaald. Zaterdagochtend wisten twee Oost- Duitsers elders in Nedersaksen door mijnenvelden en versperringen heen naar west-Duitsland te komen. LONDEN. In de Lon'dense wijk Mayfair hebben dieven zaterdagoch tend de ruit van een juwelierszaak stukgeslagen en voor 500.000 gulden aan juwelen gestolen. De bewoners van het pand waarin de zaak is ge vestigd, trachtten de dieven tegen te houden door hen met bloempotten, te gooien, maar zij ontsnapten in een auto. SPORT KORFBAL Burgh II-WIK II 9-2 Volkomen verdiend 'behaalden 'de Burgh-reserves de overwinning op Advertentie «9* L de tweede ploeg van WIK. Burgh dreef deze avond voornamelijk op de drie gebroeders Kees, Leen en Jan van Nieuwenhuize, 'die veel en uitstekend werk deden. Voor de eer ste keer na talloze jaren stond Nico v. d. Zande als reserve lanigs de lijn. Ook 'hier gaat de jeugd de taak dei- ouderen overnemen. Nadat één minuut stilte de dood van de heer J. Minneboo, bestuurslid van Burgh had herdacht, begon de wedstrijd gelijk opgaand, en niets wees er op dat de WI K-ploeg een grote nederlaag zou gaan lijden. Af en toe-waren hun aanvallen dan ook zeer gevaarlijk, terwijl de verdedi ging geen krimp gaf. Pas in de 30e minuut doelpuntte Kees v. Nieuwen- huize, volkomen vrij, van onder de paal (1-0). Geen minuut later was de stand alweer gelijk door Verhage (1-1). Dan kreeg WIK een plotselinge domper doordat Leen v. Nieuwen- huize binnen de minuut twee maal scoorde (3-1). Na de thee was het Jan v. Nieuwenhuize die de stand naar 4-1 bracht, en toen Arte v. d. Zande nummer 5 scoorde speelde Burgh een gewonnen wedstrijd en werd het tempo wat minder. Kees v. Nieuwenhuize zorgde nog voor 6-1 voordat Verhage de achterstand tot 6-2 verkleinde. liet doelpunfenfes- tijn van de van Niouwenhuizes was nog niet afgelopen, want ook mevr. v. Nieuwenhuize-Visser schoot raak en dat betekende 7-2. De slotfase bracht nog twee doelpunten voor Burgh, gescoord door Gcrry Krijger en Cora Bouman zodat de eindstand 9-2 werd. Zicrikzec-Zeclandia 3-1 Zondagmiddag speelde „Zierikzee" op het sportpark Bannink een ver dienstelijke oefenwedstrijd tegen de derde klasser „Zeelandia" uit Mid delburg, die op volkomen verdiende wijze met 3-1 door de thuisclub ge wonnen werd. Opvallend in deze ontmoeting was het grote technische overwicht, dat „Zierikzee" op deze derde klasser had. Toch schonk de voorhoede van de thuisclub nog geen volledige bevrediging daar het met het overwicht dat het had zeker vijf zes doelpunten had moeten scoren. SCHAKEN Zierikzcesche Schaakvereniging Van de gespeelde wedstrijden in de onderlinge competitie der „Zie- rikzeesche Schaakvereniging" zijn de uitslagen als volgt: Groep Jdr. J. J. Westendorp Boer- ma-J. J. v. d. Endc? 0-1. Groep III: H. Hcndvikse-G. v d.. Salm 1-0. DUIVENSPORT P.V. „Dc Brusc Trekleer" Bruinisse Wedvlucht uit Chateauroux (Fr.), 567 kilometer; aankomst eerste duif: 16.17 uur; aankomst laatste duif: 20.12 uur. T. M. Dalebout 1, 2, 3, 4, 6, 7, 11, 15, 16, 18; P. Steketee 5; P. Zandijk 8, 19; A. de Koning 9, 16; C. Bal 10; C. Capelle 12, 13; J. Bal 14. Prachtige fondvlucht waar de duiven hard voor gewerkt hebben. Wedvlucht uit St. Quentin (Fr.), plm. 210 kilometer; aankomst eerste duif: 13.47 uur; aankomst laatste duif 14.06 uur. P. Zandijk 1; C. Bal 2; T. M. Dale bout 3, 4, 5, 6. 7. 8. 9. 13. 14; P. Steke tee 10; A. de Koning 11; C. J. Bolle 12;'A. J. IJzelcnberg 15. Mooie vlucht met snelle afloop der prijzen. P.V. „Be Reisduif" Brouwershaven Hieronder volgen de uitslagen van de vlucht uit Creil. De afstand be droeg 293 kilometer en in concours waren 72 duiven. L. J. Fonteine 1, 2, 3, 14; J. Quist 4. 7. 10, 16; C. "Wesdorp 5. 17, 18; J. M. Kloet 6, 12; W. Blom 8, 9; Joh. Flikweert 11; J. Dane 13. 15. Fondclub Schouwen-Duiveland Wedvlucht uit Sint Vincent; af stand: 973 kilometer; deelname: 66 duiven; gelost: zaterdag 12.00 uur; aankomst eerste duif: zondag 14.01 uur. J. Dekker, Zierikzee. 1, 10; Ph. Ste ketee, Bruinisse, 2. 12; F. Mays, Zie rikzee. 3; Feleüs-Van Westenbrugge, Zierikzee, 4, 9; J. P. Verwest, Zierik zee, 5; C. J. Dalebout, Zierikzee, 6; H. Slagboom, Zierikzee, 7, 8; A. J. IJzelenberg, Bruinisse, 11; C. Krista- lijn, Zierikzee, 13; C. Capelle, Brui nisse, 14. Deze vlucht is volgens het regle ment op dinsdagavond gesloten; er waren toen nog acht prijzen te ver dienen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7