Biide WlwlP is het goed sparen! RENTE TOT 47, DEX NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! „Delta-Sport" behaalde mooie resultaten Voor zon en zomer De tuinbouw verenigingen in de Westhoek namen afscheid van de heer C. A. Hartog beschouwden de school als onder dakadres" voor de leerplichtwet. Na mens de vier verenigingen bood de heer Boot een boekenbon aan. De voorzitter der vellingonderaf- deling, de heer L. Leeuwe, herinner de zich nog de tijd dat hij destijds de tuinbouwschool betrad. Het vak heeft natuurlijk iets te maken met de veiling in verband met de afzet der produkten. „De produkten van Schouwen-Duiveland tonen de minst slechtste kwaliteiten en door uw on derwijs heeft U daartoe uw steentje bijgedragen". Spreker hoopte op een verdere goede levensavond. Als ere-lid der Vereniging tot Be vordering van het tuinbouwonder- wijs op Schouwen-Duiveland werd de heer Hartog toegesproken door de voorzitter, de heer Jac. Steur. Ook hij dankte de heer Hartoe voor het genoten onderwijs en hij was er van overtuigd dat de „groei van de ver plante boom naar Veenendaal's om geving" goed zal zijn. Pomona's voorzitter, de heer J. C. de Feiter, was blij dat deze verga dering in het bijzijn van de heer Hartog gehouden kon worden. De fruitteelt en de recreatie zijn de twee belangrijkste bestaansnormen in de Westhoek, waarvan ieder zijn graan tje meepikt. Wie echter in het fruit zit en de leeftijd heeft zal het zeker in die richting blijven zoeken. Spre ker wenste de heer Hartog het aller beste toe. Ook hij was er van over tuigd dat de fruitteelt op Schouwen- Duiveland niet zal uitsterven. De heer Hartog dankte de sprekers en noemde de fruitteelt één der wel vaartspeilers uit de Westhoek. De strijd tegen de recreatie zal zwaar zijn en daarom ried hij de fruitkwe kers aan om toch hun best te blijven doen en de liefde voor het vak over te dragen op de nakomelingen. Met de wens dat het de kwekers goed moge gaan in bedrijf en gezin be sloot de heer Hartog zijn dankwoord en bezegelde dit met een handdruk. LEEUWARDEN. De 14-jarige scholier Andries Wijkstra uit Leeu warden 'is zaterdagmiddag in de Zwettehaven aan 'het industrieter rein in zijn woonplaats verdronlken. Enkele jongens die er eveneens aan het zwemmen waren zagen de knaap op een gegeven moment onder water verdwijnen en niet weer boven ko men. kleintjes uitjW Aet blnnenifzhd KAPELLE. De pluk van frambo zen is op het ogenblik in volle gang en in deze week zal het zeer druk worden voor de telers die dit pro- dukt op hun bedrijf verbouwen. SCHIPHOL. Mevr. Galina Vish- nevskaja, soliste van het Bolshoi- theater in Moskou, is met het lijn- toestel van de Aeroflot op Schiphol aangekomen. De Russische zangeres zal tijdens het Holland Festival op treden in de „War Requiem" van Benjamin Britten. BEEMSTER. De 26-jarige P. R. B. uit Beemster is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Des morgens ontdekte men de auto van de heer B. op de kop in een wegsloot in de nabijheid van de woning van zijn ouders. ARNHEM. In Arnhem is de 68-ja- rige M. L. V. uit Bilzen in België verongelukt. Hij werd op de Nij- meegseweg gegrepen door een auto toen hij met zijn bromfiets op de rij weg liep. 't HARDE. De 63-jarige grondwer ker S. F. en zijn 57-jarige echtgeno te, mevrouw G. F.-V., zijn bij het oversteken van de rijksweg Zwolle- Amersfoort in 't Harde door een per sonenauto aangereden. De heer F. werd daarbij op slag' gedood. Zijn vrouw is later aan haar verwondin gen overleden in het „Sophiazieken- huis" in Zwolle. GROENLO. De 22-jarige Th. K. uit Groenlo is op de Winterswijkse- weg even voorbij de spoorwegover gang in Groenlo bij een verkeerson geval om het leven gekomen. GRONINGEN. De 44-jarige mevr. S. Z. B. uit Groningen is bij het over steken van de Hereweg aangereden door een auto, bestuurd door de 28- jarige in Haren woonachtige Ameri kaan W. E. C. De vrouw, die op de motorkap terecht kwam, was vrij wel op slag dood. AMSTERDAM. Donderdag 4 juli arriveren in ons land de Amerikaan se negerpredikant Vincent Harding en zijn echtgenote. Zij maken een korte reis door Europa. BREDA. De rechtbank in Breda heeft de 61-jarige G. M. uit Goirle vrijgesproken van de haar ten laste gelegde moord op haar echtgenoot W. van N., die op 15 oktober van het vorige jaar in Tilburg is overleden aan parathion-vergiftiging. De vrouw werd onmiddellijk op vrije voeten gesteld. ASSEN. De Zwitserse Honda-rijder R. F., die tijdens de training voor de Asser T.T. van de 125 c.c. klasse bij een val ernstig werd gewond, is in het Academisch ziekenhuis te Gro ningen aan de gevolgen van die val overleden. UTRECHT. De voorzitter van de bijna 75-jarige Bond van personeel bij 's-rijks belastingen, de heer J. W. Bonnink, vindt het salarisbeleid van de overheid voor rijksambtenaren 'n „sluitpostpolitiek". UTRECHT. De 74-jarige schilder Chr. H. S. is in het Utrechtse Aca demische ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hij eerder op liep na een val van een ladder. UTRECHT. De 48-jarige mevrouw A. M.-B. uit Cuyck is door de snel trein Roermond-Nijmegen aangere den en op slag gedood. Ingezonden mededeling Schouwen-Duivelandse sportspiegel WIK zorgde voor verrassende overwinning op Burgh Unitas kreeg nederlaag te slikken van Zeemeeuwen DES bleef tegen SKNWK II baas in eigen huis De Zierikzee-reserves (voetbal) leverde te Goes schitterend werk in de finale om de beker Ge slaagde wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" KORFBAL. In de le klas van de SDKB zorgde WIK te Kerkwerve voor een daverende verrassing door tegen Burgh revanche te nemen voor de zware 9-1 nederlaag in de Westhoek door nu met 6-5 te win nen. Bijzonder jammer was het dat vooral m de slotfase de gemoederen nogal verhit waren, wat het spel ze ker niet ten goede kwam. Daar Burgh tegen één van de door WIK gescoorde doelpunten protest aante kende krijgt de protestcommissie in de definitieve einduitslag het laatste woord. Blijft de stand onveranderd dan krijgt WIK met evenveel ver- liespunten als Burgh zelfs nog een goede kans een hartig woordje mee te spreken in de strijd om de kam pioenstitel. Unitas kreeg op het sportpark Bannink een tamelijk zware 6-2 nederlaag te slikken van Zeemeeuwen. De Zierikzeeënaars kwamen nu hierdoor alleen op de onderste plaats te staan. Burgh ZSC WIK Brouwershaven SKNWK Zeemeeuwen Unitas 11 8 0 3 71-29 16 9 7 0 2 38-31 14 9 6 0 3 38-37 14 9 4 14 38-43 9 10 4 1 5 40-38 9 10 2 1 7 29-44 5 10 1 1 8 27-58 3 In de 2e klas waren bij de strijd tussen de reserves van Burgh en WIK de rollen juist omgekeerd. Met niet minder dan 9-2 slaagde Burgh. II er in revanche te nemen voor de 4-3 nederlaag welke het te Kerk werve van WIK 11 kreeg te inkasse- ren. Te Brouwershaven verloor hek- kesluiter NOAD weer met een doel punt verschil van de reserves van Brouwershaven (2-1). Te Sirjansland bleef DES de baas in eigen huis te gen SKNWK II door de Nieuwerker- kers met een 3-1 nederlaag naar huis terug te sturen. Burgh II DOSKO DES WIK II Br.haven 11 SKNWK II NOAD 9 8 0 1 38-17 16 9 5 2 2 39-22 12 9 4 2 3 29-24 10 9 4 14 28-35 9 10 3 3 4 25-25 9 9 2 3 4 22-29 7 9 0 18 10-28 1 In de 3e klas bleef Renesse in de running door te Kerkwerve de las tige klip WIK III met goed gevolg te omzeilen (3-8). Zeemeeuwen II drukte NOAD II nog wat vaster op de laatste plaats door te Dreischor met 8-2 aan het langste eind te trek ken. Unitas II en Velocitas leverden te Zierikzee een spannende strijd waarin de bezoekers uiteindelijk met 3-2 aan het langste eind trok ken. ZSC II Renesse WIK III DES II Velocitas Zeemeeuwen II Unitas II NOAD II 10 10 0 0 75-16 20 11 10 0 1 91-23 20 4 15 25-48 3 1 6 31-53 3 1 7 43-57 3 0 8 23-50 1 0 9 9-68 In verband met de wedstrijd van het SDKB-twaalftal a.s. zaterdag te Ellemeet*tegen het vertegenwoordi gend team van de ZNKB zijn de wedstrijden welke op deze dag in de le klas waren vastgesteld verscho ven naar morgen (woensdag)avond. Burgh gaat het, in zijn laatste wed strijd, met goede unnstkaïisen in eigen omgeving opnemen tegen Uni tas. Te Kerkwerve staat WIK voor lang geen gemakkelijke taak in de ontmoeting tegen Brouwershaven, al slaan wij de kansen voor de thuis club toch iets hoger aan. Te Haam stede zullen Zeemeeuwen en het Nieuwerkerkse SKNWK elkaar niet veel ontlopen waarschijnlijk. VOETBAL. Schitterend werk le verden de Zierikzeereserves zaterdag te Goes in de f inale om de beker van de afdeling Zeeland door na spannen de strijd in de verlenging met 3-2 van Breskens 11 te winnen. Na Re nesse is Zierik2ee II nu het tu>eede eilandelijke team dat er in geslaagd is voor een jaar beslag op deze be ker te leggen, waarmee wij de rood zwarten van harte feliciteren. Min der prettige berichten kregen wij te horen over de ontmoeting tussen Bruse Bogs en Dreischor waar maar liefst drie spelers naar de kleedka mer werden verwezen. Wij kunnen niet anders dan dit betreuren daar men de sport hiermede geen dienst bewijst en de vereniging waar men voor uitkomt nog minder. Bruse Boys wist deze wedstrijd met 6-2 te winnen. Zierikzee A speelde een vriendschappelijke wedstrijd te Zie rikzee tegen Bruse Boys A welke met 10-2 door de thuisclub werd ge wonnen. Daar Bevelanders moest spelen voor de zaterdag-bekerwed strijden van de afdeling vond de wedstrijd te Nieuwerkerk tegen SK NWK geen doorgang. WANDELSPORT. De wandeltocht van de A.S.V. Brouwershaven, wel ke begunstigd werd door fraai zo merweer, werd weer een groot suc ces daar met 690 deelnemers(sters) weer een nieuw record kon worden geboekt. Door de ervaring opgedaan bij de vorige acht tochten was de organisatie prima in orde waardoor geen enkele wanklank werd gehoord. RUITERSPORT. Als herdenking van haar 25-jarig jubileum organi seerde de landelijke rijverenig'ing de „Schouwse Ruiters" sportief bezien een bijzonder geslaagd concours hip- pique. Het viel te betreuren dat he laas de belangstelling voor dit sjwrt- evenement niet volledig aan de ver wachtingen beantwoordde waardoor een herhaling van een dergelijk sportfestijn in de toekomst waar schijnlijk wel min of meer op losse schroeven zal komen te staan. MINIMUMPRIJS VOOR KLEINFRUIT DEN HAAG, 29-6. Met ingang van 29 juni geldt een minimum-prysre- geling voor frambozen en rode en zwarte bessen. Deze gaat uit van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen. De minimumprijs van frambozen en zwarte bessen is 60 cent per kilo gram en van rode bessen 35 cent per kilo. Indien deze prijs niet gemaakt kan worden op de Nederlandse vei lingen worden deze produkten uit de markt genomen en voor rekening van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen geconserveerd. De telers krijgen dan voor fram bozen een vergoeding van 60 cent per kilo voor klasse I-kwaliteit; 50 cent per kilo voor klasse II en 15 cent per kilogram voor klasse III. De vergoeding voor zwarte bessen is 60 cent per kilogram voor klasse I en II en voor rode bessen 30 cent oer kilogram. MORGAHN, de magiër 4. Langzaam opende Aram z'n ogen. Z'n hoofd voelde zwaar en pijnlijk en slechts langzaam herinnerde hij zich vage flarden van wat hem overkomen was. De schip breuk. de golven.de rotsen die vlak voor hem opdokenMoeilijk probeerde hij overeind te komen. „U moet niet bewegen zei een zachte meisjesstem vlak naast hem. „Werkelijk niet. De heelmeester zei dat u veel rust moest hebben". Verbaasd staarde de avonturier naar de kleine vrouwengestalte die zich nu over hom heen boog en do dekens rechtschikte. Dekens? Zijn ogen dwaalden verder. Zware gordijnenEen bedEen rijk in gericht vertrek „Waar ben ik terecht gekomen?" mom pelde Aram zacht. Het meisje hief be straffend de vinger op. „Rustig!" zei ze en lachte tegen hem. „U bent bij vrienden. "We vonden u op het. strand. Bent u nu te vreden? Gan dan liggen en probeer nog een beetje te slapen". „Maar ik ben niet slaperig", protesteerde Aram zwakjes. Een vreselijke gedachte schoot plotseling door hem heen. „Het schipmijn mannen. Hij probeerde op nieuw overeind te komen, maar viel met een zachte kreet terug, terwijl hij het ge voel had of de hele kamer om hem heen draaide. „Daar!" zei ze streng. „U bent bijna een even onmogelijke zieke als mijn vader! Merkt u nu dat u nog veel te zwak bent om u op te winden? Blijf rustig liggen, dan zal ik zien of ik iemand vind die u sterker kan maken". En met lichte trek verdween ze achter een gordijn. Aram ver bijsterd achterlatend HAAMSTEDE, 27-6. - Er is geen fruitkweker of tuinder op Schouwen- Duiveland of h(j heeft iets te danken aan de heer C. A. Hartog uit Haam stede die hem als leerling op de tuin bouwschool had of hem in één of an dere cursus vakkennis bijbracht. Om hem daarvoor te danken, in verband met zijn aanstaand vertrek, waren de besturen van de vier tuinbouwver- enigingen in de Westhoek, namelyk de N.F.O. afdeling Schouwen, de V. O.L. Pomona, de Vereniging tot Be vordering van Tuinbouwonderwijs op Schouwen-Duiveland en de onder afdeling Westelijk Schouwen der Co- operatieve Tuinbouwveiling „De Zuidhollandse Eilanden" vorige week in hotel Bom bijeen gekomen. Het was de voorzitter der N.F.O., de heer J. P. C. Boot, die de sprekers rij opende en de heer Hartog in het zonnetje zette voor de wijze waarop hij 23 jaar lang als hoofd der tuin bouwschool zijn leerlingen de nodige vakkennis heeft bijgebracht. Het wa ren zeer veel leerlingen waaronder ook vrouwelijke, van wie twee het einddiploma haalden. De anderen Jongen kreeg pistool schot in liet lichaam UTRECHT. 29-6. De rijkspolitie in Bunnik en ook de Utrechtse officier van justitie, mr. W. H. Overbeek, weten nog niet wat de 17-jarige scholier R. A. B. uit Bunnik in de nacht van zaterdag op zondag pre cies is overkomen. De jongen werd toen bloedend in de berm van de weg naar Rhijnauwen tussen Utrech't en Bunnik gevonden. In het Acade misch ziekenhuis in Utrecht werd later uit zijn onderlichaam een pis toolkogel operatief verwijderd. De politie probeert de jongeman in het ziekenhuis te verhoren. Maandag was hij niet in staat een verklaring af te leggen. GRONINGEN. Zaterdagochtend is een auto 'bestuurd door de directeur van de Noordelijk Economisch Tech nologische Organisatie (NETO), de 46-jarige mr. J. de Jager uit Gronin gen, bij het inhalen van een vracht auto op de weg Oldenburg-Kloppen- burg in Duitsland nabij Wildeshau- sen tegen een boom gebotst. De auto werd totaal vernield. Zijn naast hem zittende echtgenote, mevr. C. de Ja ger-de Leeuw, werd vrijwel op slag gedooid. LEOPOLDSTAD. - De 40-jarige Afrikaanse politicus Sendwe is ver moord. Sendwe is afkomstig uit Ka- bongc. Sendwe aanvaardde de funk- tie van provinciaal president van Noord-Katanga op het moment dat de opstandelingen van Gaston Soe- mialot zich van zyn hoofdstad mees ter maakten. Hij werd na de verkie zingen van 1960 door de autoriteiten van Leopoldstad benoemd tot speci aal commissaris voor Katanga. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delft (vak. J. v. Root- selaar) (toez.): J. H. Cirkel, Huizen (N.H.); te Beverwijk (vak. W. Oort- huijs): Th. v. Sprang. Wilp; te Sloten (Fr.): M. J. Pool, Kollum; te Sur- huisterveen (vak. J. Walstra) (toez.): J. W. ten Kate, Een rum; te Veenen- daal (6e pred.pl.): J. den Hoek, Wijk. Aangenomen naar Putten (vak. H. G. Abma): Chr. J. P. Lam, zendangs- pred., Hilversum; naar Workum: M. v. d. Leun, Kolderveen. Bedankt voor Muiden: W. Kalk man, Willige-Langerak. Ger. Kerken Tweetal te Driebergen (a.s. vak. J. C. Houtzagers): C. H. Appelo, Den Haag-Escamp en dr. M. Feitsma. Emmen. Beroepen 'te Soestdijk (2e pred.- pl.)S. de Jong, Eemewoude; te Leeuwarden (vak. H. v. Rhijn): S. de Vries, Bennekom; te Culemborg: Joh. Rowaan, Westmaas; te Rinsuma- geest: W. Feenstra, Woodstock (On tario, Canada); te Wassenaar: C. Klapwijk, Apeldoorn. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Driesum-Wou- terswoude: kand. J. J. Wildeboer, Groningen. Ger. Gemeenten Tweetal te Den Haag-Zuid: kand. D. Hakkenberg, Veenerïdaal en kand. J. C. Weststrate, Borssele, waarvan eerstgenoemde is beroepen. Beroepbaar: de heren A. Bregman, Benthuizen; D. Hakkenberg, Vee- nendaal; F. Harinck, Goes; M. G. Mouw, Rijssen; J. C. Weststrate, Borssele. Zondag zijn in Beieren door de bliksem twee mensen en 69 schapen gedood. Zeeuwse atletiekkanipioenschappen te Terneuzen Een zonnige strandcombinatie, waar van het jasje een wijde kraag heeft. Op de korte mouwtjes is een meta len stuurwieltje gestikt. Een vleugje Zv)eedse zomermode brengen deze b adstof-over gooier s, die handig aan het strand en in het zwembad zijn. plaats kon Jopie Stoutjesdijk wegens drukke werkzaamheden niet deelne men aan de nummers 'verspringen en 100 m. dames <en Jopie Verwest werd in de finale 80 m. meisjes B gediskwalificeerd wegens twee val se starts. Zij had echter in de series de snelste tijd gemaakt. Bovendien kwam Jenneke Mout/haan door een 'klein ongelukje bij het hoogspringen meisjes C niet verder dan de derde plaats. Ongetwijfeld waren deze drie meisjes van „Delta Sport", gelet op de resultaten van anderen, goed ge weest voor een eerste of tweede plaats, zodat zeker van pech gespro ken 'kan worden. Kampioenschappen Voor een verrassing zorgde het D- meisje M. Koster. Zij behaalde de hoogste eer: het kampioenschap hoogspringen met een sprong van 1.20 meter. Bij ihet kogelstoten jon gens zegevierde Chr. Smolders met 10.29 m. Verder bleek mevrouw E. Goed- ihard-Schot weer dn goede vorm te zijn door met een worp van 41.01 m. bij het discuswerpen en 12,31 m. bij het kogelstoten haar rivalen ver vooruit te zijn en deze beide kam pioenschappen in de wacht te slepen. Haar prestaties zijn dus gelukkig weer van die aard dat ze tot de top van ons land gaat behoren. Jannie Schot zorgde hij de meisjes A voor drie kampioenschappen, na melijk hoogspringen (1.35 m.), kogel- toten (12.22 m.) en discuswerpen. Jopie Verwest wist zich direct na de teleurstelling van de diskwalifi catie op de 80 meter te herstellen en veroverde het kampioenschap ver springen meisjes B met een sprong van 4.71 rn. Na een dergelijke te leurstelling een zeer goede prestatie! Catrien Sohot wüst het tot drie tweede plaatsen te brengen en wel op de 800 m. dames (2.53.44 sec.), dis cuswerpen (30.74 m.) en hoogsprin gen (1.45 m.). De verdere resultaten waren: een derde plaats bij het discuswerpen meisjes B voor M. Hogerheijde, eveneens een derde plaats voor het D-meisje H. Hage bij het hoogsprin gen, een vierde plaats voor M. Sies bij het hoogspringen meisjes C. De estafette B-meisjes veroverden de tweede plaats. B. Linders werd vijf de 'bij de 300 m. en het verspringen jongens B en bij de 'heren behaalde C. Wurth een zevende plaats op de 1500 m. Over het geheel genomen ziet „Delta Sport" dus terug op resulta ten die er zijn mogen en waarmee wordt aangetoond wat er 'door inten sieve training en een goede clubgeest te bereiken valt. J- Een kort strandpak van badstof, dat in Amerika veel gedragen wordt. Het valt op door de aardige con trastwerking van het shirt. ZIERIKZEE, 29-6. - „Delta-Sport" heeft zaterdag j.l. met succes deel genomen aan het tweede gedeelte van de Zeeuwse atletiekkanipioen schappen van de K.N.A.U., welke op de fraaie sintelbaan met goede acco- modatie te Terneuzen plaats vonden. De wedstryden vonden plaats onder ideale weersomstandigheden en had den dank zy de goede organisatie door de s.v. „Scheldesport" te Ter neuzen een vlot verloop. De deelne mende groep van „Delta-Sport" be stond uit tien dames en meisjes en drie heren en jongens. Op de verschillende damesnum- mers waren in totaal 17 kampioen schappen te behalen, waarvan er door de Zieri'kzeese meisjes 7 in de wacht werden gesleept. Verder behaalden de „Delta Sport" meisjes vier tweede en drie derde plaatsen. Ditmaal had de Zierikzeese jeugd echter wel wat met het pöh- diuiveltje te kampen. In de eerste RM-4-23B Dcx Ingezonden mededeling ZES PRACHJ'GE gla»v^»«°"co0"!+ Tijdelijk verrassintjszege' alle pakjes lelijk verrass...»— maroaiin© I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6