M Geslaagd jubileum Centrale Fokveedag Puik van kooi en stal presenteerde zich op Zuidhoekterrein HOOFDPIJNPOEDERS MOL STAD EN EILAND ZIERIKZEE, 26-6. In menig op zicht is de Centrale Fokveedag op het Zuidhoekterrein - waarover wy reeds uitvoerig publiceerden in het nummer van vrijdag - een door slaand succes geworden en dat niet alleen door het prachtige zomerweer, maar vooral ook door de kwaliteit van bet aangevoerde vee; het rund vee. de paarden, de geiten en de schapen. In een periode van tien jaar blijkt bet Schouwen-Duive- tandse vee kwalitatief gegroeid te zijn naar een niveau waarop het eiland trots mag zijn. Het blijkt van fokveedag tot fokveedag crescendo te gaan, een feit waarover de ryks- veeteelt consulent in Zeeland, ir. W. L. Harmsen, samenvattend de na druk legde. Het is vrijdag te Zierik- zee een topkeuring geworden, een indrukwekkende manifestatie van agrarisch vakmanschap. De lijvige catalogus van deze tiende Centrale Fokveedag bevatte een kleine tweehonderd inzendingen en het is begrijpelijk dat er van de jury's heel wat oplettendheid en in spanning werd gevraagd om tot een optimaal correcte indeling en toewij zing der prijzen te komen. In de rubriek rundvee werd als ge neraal kampioen aangewezen Trijntje 79 van de heer J. der Weduwen te Kerkwerve. Reservekampioen werd de koe Corrie van de heer A. J. A. Bolijn te Roosendaal (bedrijfsleider A. Hoek te Ouwerkerk). De prijswin nende kampioensvaars luistert naar de naam Jarinkje 30 van de „Fries- landhoeve" te Ellemeet (bedrijfslei der M. Boot). Bij de stieren werd kampioen Reintje's Rudi van mevr. T. v. d. Vate-Hendrikse te Nieuwerkerk. De paarden Ditmaal werd ook weer prachtig paardenmateriaal aangevoerd. Gene raal kampioen werd de vierjarige merrie Sonja van Steenzwaan, van de heer A. N. Steendijk te Nieuwer kerk. Reserve-kampioen werd Cora van Schelphoek, van de heer C. v. d. Sluis te Duivendijke. Deze merrie werd reeds tweemaal nummer 1 in de categorie 510-jarige merries en ontving een herinneringsmedaille. Kampioen werd verder in de ru briek 510-jarige merries, geboren in 1957; Lisette van 't Eiersgat, van de heer C. v. d. Houten te Kerk werve. Bovenstaande keuringen had den betrekking op de afdeling paar den van de Kon. Ver. „Het Neder- landsche Trekpaard". Bij de keuring van de dieren in de afdeling tuigpaarden door de Ver. tot bevordering van de landbouw- tuigpaardenfokkerij in Nederland, vielen verschillende kampioensprij- zen buiten Schouwen - Duiveland. Sterpaard in de Tubriek 3-jarige merries van het Gelders type werd Corine van de heer A. J. v. d. Graaf te Nieuwerkerk. Het kleinvee Op de fokveedag was ook het kleinvee in rijke mate vertegenwoor digd. Bij de 2-jarige en oudere ram men werd kampioen Z 875 van de heer C. J. Zoeter te Ouwerkerk. Re servekampioen werd Z 919 van de heer J. J. A. v, d. Velde te Nieuwer kerk. Een bijzonder goede rubriek was die der enkelingen ooien (geb. 1963). Kampioensdier werd Z 7651 van de heer C. J. Zoeter te Ouwer kerk. Een zeer goede ooi - van de zelfde eigenaar - was Z 5081, die de reservekampioenstitel behaalde. De geiten deden het ook goed op deze tiende fokveedag, zij het dat de kwaliteit der dieren vrij sterk ge differentieerd was. Een eerste prijs in de rubriek 2-jarige geiten viel ten deel aan Hanna 3 van Schouwen, van de heer R. C. W. de Haan te Haam stede, op de voet gevolgd door Greta van de Kasteelweg (oudere geiten) van de heer A. J. Verboom te Re- nesse. Interessant en een bijzonder uitje voor de jeugd vormde de kalve- renopfokwedstrijd, verbon den aan de fokveedag. De wedstrijd werd georganiseerd door de Com missie Technisch Landbouwjonge- renwerk Zeeland. Het kalf Paula van mej. J. J. v. d. Have ging met de kampioenseer strijken. Kwaliteitsverbetering Wat verder nog te zeggen van deze glorievolle fokveedag? Het oordeel past alleen in de mond van de des kundigen, die er op hebben geatten deerd, dat zowel de kwaliteit van het rundvee als dat der paarden de laat ste jaren duidelijk is toegenomen. Er komt in deze streek ook weer meer belangstelling voor de paardenfok kerij en dat zegt wel iets in deze tijd van toenemende mechanisatie. Het paard valt (gelukkig) uit deze plat telandssamenleving nog niet weg te denken. In onderstaande lijst der keurin gen worden de gedetailleerde bit slagen opgenomen, die een groot deel van de dag in beslag namen en in de middag hun bekroning vonden in het voorgeleiden van de hoogst genoteerde dieren. De uitslagen Vaarzen (31 december 1962-1 juli 1963): la. Corrio 15, eig. M. O. Hanse, Haamstede; lb. Janna 8 v. d. Stolp hoeve, eig. D. Scheele, Kerkwerve; lc. Betsie, eig. B. Hage, Oosterland; ld. Bcrtha 24. eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk; le. Hennie 5, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 2a. Aukje 3, eig. S. Boot. Ellemeet; 2b. Huidje's Janny, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; 2c. Bca, eig. C. Padmos, Eikerzee; 3a. Jantje 4, eig. C. v. d. Houten, Dui vendijke; 3b. Maartje 1, eig. mevr. H. v. d. Hoek-v. d. Wekken, Nieuwer kerk; 3c. Martje, eig. mevr. H. v. d. Hoek-v. d. Wekken, Nieuwerkerk; 3d Huidje 16, eig. C. v. d. Houten, Dui vendijke. Melkgevende koeien (hoogstens 6 maanden gekalfd, le maal); la. Mina 8, eig. C, N. Beije, Haam stede; lb. Jantje 60, eig. „Friesland landhoeve", Kerkwerve; lc. Greetje, eig. J. v. d. Hoek, Ellemeet; ld. Pia, eig. C. Padmos, Eikerzee; le. Anneke, eig. M. O. Hanse, Haamstede; lf. Trijntje 6, eig. D. Scheele, Kerk werve; 2a. Alida 17, eig. L. v. d. Have, Oosterland; 2b. Mina 9, eig. C. N. Beije, Haamstede; 2c. Elza 2, eig. A. F. Schoof, Oosterland; 2d. Feikje 3, eig. A. J. A. Bolijn, Roo sendaal (bedrijfsl. A. Hoek, Ouwer kerk); 2e. Aaltje A, eig. C. Padmos, Eikerzee; 2f. Naamke 3, eig. P. J. Boot, Kerkwerve; 2g. LijtseKoos, eig. C. Hanse, Kerkwerve; 3a. Frida 9, eig. D. de Reus, Nieuwerkerk; 3b. Nette 65, eig. B. Viergever, Zierik zee; 3e. Lente's Koos, eig. C. Hanse, Kerkwerve. Droogst, en melkgevende koeien, langer dan 6 maanden gekalfd (le maal); la. Schillaarder Boukje 3, eig. C. Boot, Haamstede; lb. Annie, eig. C. Padmos, Eikerzee; lc. Schillaarder Boukje 4, eig. C. Boot, Haamstede; ld. Lina 3, eig. C. Boot, Haamstede; 2a. Teun 5, eig. mevr. H. v. d. Hoek- v. d. Wekken, Nieuwerkerk; 2b. Thel- ma, eig. M. J. v. Gastel, Zierikzee; 2c. Tiny, eig. M. J. v. Gastel, Zierik zee; 2d. Mayeblom's Hele 4, eig. B. Hage, Oosterland; 3a. Froukje 4, eig. mevr. H. v. d. Hoek-v. d. Wekken, Nieuwerkerk; 3b. Marijke's Andrie, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; 3c. Oliviers Emma 45, eig. B. Hage, Oos terland. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd (2e maal): - la. De kleine Ery 3, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; lb. Paulina 48, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; lc. Jarinkje 28, eig. „Frieslandhoeve", Kerkwerve; ld. Koos 6, eig. C. Hanse, Kerkwerve: le. Marijke 10, eig. C. N. Beije, Haamstede; If. Henny III, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 2a. Bertha 23, eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk; 2b. Akke 59, eig. C. Padmos, Eikerzee; 2c. Elza, A. F. Schoof, Oosterland; 2d. Tea, L. v. d. Have, Oosterland. Droogst, en melkgevende koelen, langer dan 6 maanden gekalfd (2e maal) la. Jet 17, eig. J. M. Dalebout, El lemeet; lb. Leeuwarder 2, eig. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; lc. Anneke 40, eig. L. M. Moermond, Dreischor; ld. Ella, eig. A. J. A. Bolijn, Roosendaal, bedrijfsl. A. Hoek, Ouwerkerk; le. Tjitske 2, eig. C. Boot, Haamstede; 2a. Gré 29, eig. L. M. Moermond, Drei schor; 2b. Grietje 10, eig. J. v. d. Hoek, Ellemeet; 2c. Mayeblom's Hele 3. eig. B. Hage, Oosterland; 3a. Sjirkje 31, eig. B. Viergever, Zierikzee. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd (3e maal): la. Josie I, eig. P. J. Boot, Kerk werve; lb. Ruurdje, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; lc. Beatrix; eig. J. M. Da lebout, Ellemeet; ld. Willemke 82, eig. C. Padmos, Eikerzee; le. Janna 27, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; lf. Maartje, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 2a. Corrie 12, eig. M. O. Hanse, Haam stede; 2b. Marie 6, eig. A. Vijver berg Pzn., Ouwerkerk; 2c. Leny I, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; 2d. Klazina 10, eig. B. Viergever, Zierik zee; 2e. Ria, eig. M. J. v. Gastel, Zie rikzee; 2f. Edna, eig. A. Hoek, Ou werkerk;; 2g. Arm et, eig. L. v. d. Have, Oosterland; 3a. Akke 2, eig. C. Hanse, Kerkwerve. Droogst, en melkgevende koeien, langer dan 6 maanden gekalfd (3e maal) la. Juweeltje 3, eig. Ed. Verburg, Noordgouwe; lb. Nellie, eig. S. Boot, Ellemeet; lc. Dora 13, eig. C. N. Beije, Haamstede; 2a. Gretha 34, eig. C. N. Beije, Haamstede. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd (4e maal): la en kampioen: Trijntje 79, eig. J. der Weduwen, Kerkwerve; lb. Mina 6, eig. C. N. Beije, Haamstede; lc. Gretha 34, eig. J. v. d. Hoek, Elle meet; le. Aukje, eig. S. Boot, Elle meet; lf. Dik 26, eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk; lg. Anna 58, eig. L. M. Moermond, Dreischor; lh. Corrie, eig. A. Luteyn, Dreischor; 2a. Reintjes Nelly III, eig. mevr. T. v. d. Vate-Hendrikse, Nieuwerkerk; 2b. Irene, eig. mevr. T. v. d. Vate-Hen drikse, Nieuwerkerk; 2c. Joke 4, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; 2d. Leeuwarder 31, eig. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; 2e. Queen, eig. M. J. v. Gastel, Zierikzee; 2f. Pietje 48, eig. C. Padmos, Eikerzee. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd (meer dan vier maal): la. Corrie; eig. A. Hoek, Ouwer kerk; lb. Leentje 19, eig. A. Vijver berg Pzn., Ouwerkerk; lc. Jantje, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; ld. Aal tje 3, eig. B. Hage, Oosterland; le. Berlha 20, eig. A. Vijverberg, Ouwer kerk; lf. Gretha 33, eig. C. N. Beije, Haamstede; 2a. Nella, eig. L. v. d. Have, Oosterland; 2b. Vlekje, eig. A. F. Schoof, Oosterland; 2c. Fokje 6, eig. L. M. Moermond, Dreischor. Droogst, cn melkgevende koeien, langer dan 6 maanden gekalfd (meer dan viermaal): la. Bca, eig. J. M. Dalebout, Elle meet; lb. Mina 5, eig. C. N. Beije, Haamstede; lc. Marie, eig. A. F. Schoof, Oosterland; ld. Jantje 53, eig. „Fricslandhocvc", Kerkwerve; le. Janny, eig. L. M. Moermond, Drei schor; 2a Betsie, eig. A. Hoek, Ou werkerk; 3a. Mayeblom's Hole, eig, B. Hage, Oosterland. Bedrijfsgroep minstens vijf stuks rundvee, ouder dan 1 jaar: la. Eigenaar L. M. Moermond, Dreischor. Bedrijfsgroep minstens drie stuks rundvee, ouder dan 1 jaar: la. Eeig. J. M. Dalebout, Ellemeet; lb. Eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; lc. Eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; ld. Eig. idem; 2a. Eig. C. Padmos, Eikerzee; 2b. Eig. A. Vijverberg, Ou werkerk; 3a. Eig. mevr. H. v. d. Hoek-v. d. Wekken, Nieuwerkerk. Bedrijfsgroep drie stuks rundvee, ouder dan 1 jaar: la. Eig. B. Hage, Oosterland; lb. Eig. A. J. A. Bolijn, Ouwerkerk; 2a. Eig. C. Padmos, Eikerzee; 2b. Eig. L. M. Moermond, Dreischor. Groepen van minstens drie stuks zelfgefokte koeien, ouder dan 1 jaar: la. Eig. M. O. Hanse, Haamstede; lb. Eig. „Friesiandhoeve", Kerkwer ve; lc. Eig. C. Boot, Haamstede; 2a. Eig. M. J. v. Gastel, Zierikzee; 2b. Eig. L. v. d. Have, Oosterland; 2c. Eig. B. Viergever, Zierikzee. Groepen van minstens drie stuks zelfgefokte vaarzen, ouder dan 1 jaar: la. Eig. J. M. Dalebout, Ellemeet; lb. Eig. D. Scheele, Kerkwerve; lc. Eig. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk; 2a. Eig. C. v. d. Houten, Duivendijke. Koeien met minstens twee directe afstammelingen: la. Eig. C. N. Beije, Haamstede; lb. Eig. S. Boot, Ellemeet; 2a. Eig. A. F. Schoof, Oosterland; 2b. Eig. B. Hage, Oosterland. Bij de stieren werd reservekam pioen: Jet 16, eig. J. M. Dalebout, Ellemeet. Afdeling paarden Tweejarige merries, geb. 1962: le pr., gr. m.: Roelina van de Vlas bloem, eig. A. N. Steendijk, Nieuwer kerk; le pr. kl. m.: Uda van Tem pora Mutantur, eig. M. J. v. Gastel, Zierikzee. Driejarige merries, geb. '61 (kl. m.): la. Festra van Landzicht K., eig. I. J. de Glopper, Ellemeet; lb. Thea van Steenzwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2a. Kitty van Berg en Dal K., eig. B. J. Kloosterman, Nocrdwelle. Driejarige merries, geb. '61 (gr. m.): la. Carla van Litjenshof, eig. G. A. Kloet, Zierikzee; 2b. Tosca van Steen zwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwer kerk. V(jf - 10-jarige merries (1959-1964) (kl. m.): 3b. 1959; Henny van 'de Westhoek, eig. P .C. de Waaij, Dreischor; 3c. 1959: Nora van de Polder, eig. wed. M. L. v. d. Velde zn., Zonnemaire; 2b. 1958: Quinna van Tempora Mu tantur, eig. M. J. v. Gastel, Zierikzee; 3a. 1958; Tosca van de Veeberg; eig. M. den Boer, Kerkwerve; la. 1957: Lisette van 't Eiersgat, eig. C. v. d. Houten, Kerkwerve; lb. 1957; Mina Kladde, eig. I. J. de Glopper, Elle meet; 2a. 1956; Carla van Oudenpol der, eig. A. J. Rotte, Kerkwerve; 2b. 1956: Olga van Tempore Mutantur, eig. M. J. v. Gastel, Zierikzee; 2c. 1956: Margriet v. d. Goudsbloem, eïg. A. Geleijnse, Kerkwerve; 2a. 1955: (gr. m.) Elza, eig. P. v. d. Waart, Oos terland; lc. 1954: Tilly van Kapelle- brug, eig. P. C. de Waaij, Dreischor. Vyf - 10-jarige merries (1959-1954 (gr. m.): 3a. 1959: Rita van Steenzwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; la. 1959: Astrid, eig. H. A. Geluk, Elle meet; lb. 1956: Jenny van Eldrik, eig. L. J. van Oeveren, Ouwerkerk; 2a. 1954: Tilla van 't Boddebroek, eig. A. Geleijnse, Duivendijke. Merries ouder dan 10 jaar: la. 1953: Ylia, eig. C. v.'d. Houten, Kerkwerve; 3a. 1951: Janna van Tempora Mutantur; eig. J. M. van •Gastel, Schuddebeurs. Merrieveulens (geb. na 5 mei): la. Mirza van Landzicht, eig. I. J. de Glopper, Ellemeet; 2a. Rosa van Ceres, eig. G. A. Kloet ert zn., Zierik zee; 2b. Vera van Landzicht, eig. I. J. de Glopper, Ellemeet; 3a. Gerda van Schelphoek, eig. B. J. Kloosterman, Noordwelle; 3b. Bianca van Bodde broek, eig. A. Geleijnse, Kerkwerve; 3c. Lizette van het Kruis, eig. M. Stouten, Kerkwerve. Merrie veulens (geb. vóór 5 mei): la. Sjoukje, eig. H. A. Geluk, Elle meet; lb. Rozette van Heuvelsweg, eig. M. den Boer, Kerkwerve; 2a. Wilma van Steenzwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2b» Rika van de Tol, eig. J. M. van Gastel, Schud debeurs. Hengstveulens: 1. Rex van de Arke, eig. C. van Sluis, Duivendijke; 2. Dirk van de Gantel, eig. P. v. d. Waart, Ooster land. Jarige hengsten: 1. David van de Zeedijk, eig. A. N. Ingezonden mededeling Steendijk, Nieuwerkerk; 2. Erik van Weizicht, eig. idem. Jarige merries: la. (gr. m.) Veronique van Zuid- dorpe eig. L. P. Bolijn, Ouwerkerk; 2a. (gr. m.) Ca line van Groot Cam- bron, eig. G. A. Kloet en zn., Zierik zee; la. (kl. m.) Brigita van Oost hoeve, eig. C. A. van As, Noord- gouwe; 2a. (kl. m.): Vera van Steen zwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieu werkerk; 3a. (kl. m.) Dora, eig. L. P. Bolijn, Ouwerkerk. Fokgroepen: la. Eig. A. N. Steendijk, Nieuwer kerk; lb. Eig. M. J. v. Gastel, Zierik zee; lc. Eig. I. J. de Glopper, Elle meet: Merries met afstammelingen: la. Mina Kladde, eig. I. J. de Glop per, Ellemeet; lb. Tilly van Kapelle- brug, eig. P. de Waaij, Dreischor. Afdeling tuigpaarclen Drie-jarige merries (Geld. type): la. (stermerrie)Corine, eig. A. J. v. d. Graaf, Nieuwerkerk. Oudere merries (Geld. type): la. Pinella, eig. J. Hoogenboom, Noordwelle. Tweejarige merries (Gron. type): lb. Diolette, eig. J. v. d. Graaf, Nieuwerkerk. Veulens: la. premiewaardig veulen van Joh. Hoogenboom. Voor de uitslagen van de geiten en schapen moeten wij verwijzen naar volgende nummers. Plagende man kreeg klap en viel voor rijdende auto UTRECHT, 28-6. De '25-jarige Ut- rechtse vertegenwoordiger G. F. is in de vorige nacht na een vechtpar- in de LangeElizabethstraat zwaar gewond in het Academisch zieken huis opgenomen. Zijn belager, de 24- javige zeeman Van der V. uit Werk hoven, werd door de politie in ver zekering gesteld. De vertegenwoor diger had na een cafébezoek de zee man allerlei scheldwoorden toege voegd. Deze gaf de plagende man op eens een klap, waardoor deze achter over op het wegdek viel en door een juist passerende auto werd gegrepen en een eind werd meegesleurd. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepen te Roden: dr. A. G. Luiks, Amsterdam. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zierikzee: K. J. Velema, Hoogeveen en M. Vlietstra, IJmuiden. Ingezonden mededeling PER ETUI VAN 6 EN 12 3 Warm onthaal voor Robert Kennedy in Polen WARSCHAU, 28-6. - De Ameri kaanse minister van justitie. Robert Kennedy, die met zijn echtgenote en kinderen een partikulier bezoek aan Polen brengt, heeft zondag in War schau een geestdriftige ontvangst ge kregen van de bevolking. Nadat hij een mis in de kathedraal van Sint Jan had bijgewoond werd hij op een plein door 7.000 mensen toegejuicht. Zij riepen vele malen de traditionele Poolse wens: „Moge hij honderd jaar leven". De minister ging op het dak van zijn auto staan en hield een kor te toespraak waarin hij de moed der Polen prees. In de menigte stak on geveer een op drie de hand omhoog teen hij vroeg wie er familieleden in de V.S. had. De mensen overstelpten hem met bloemen, brieven en sou venirs. Meer F.B.I.-agenten naar Mississippi MINNEAPOLIS, 27-6. - President Johnson heeft de F.B.I. zaterdag op dracht gegeven meer leden van de federale politie naar Mississippi te zenden om de rassenincidenten te bedwingen. Gouverneur Paul John son. van Mississippi, een vurig voor stander van de rassenscheiding, heeft vrijdagavond de boeren in zijn staat verzocht naar de drie jonge mannen te zoeken, die sedert vorige week zondag worden vermist. Het Nederlandsclie Rode Kruis in 1963 ARNHEM, 27-6. Dc jaarvergade- ring van de Vereniging het Neder- landsche Roode Kruis wordt zater dag 4 juli in het Huis der Provincie tc Arnhem gehouden. Het ledental van de vereniging is in 1963 gestegen van 744.729 tot 758.308; het aantal afdelingen ver meerderde met vier tot 450. Het Ne- derlandsche Roode Kruis beschikt thans over 904 vaste hulpposten langs de voornaamste verkeerswe gen. De vaste en mobiele hulpposten (253) verleenden in het verslagjaar aan circa 6.000 resp. 700 slachtoffers van het verkeer eerste hulp. Het Rode-Kruiskorps omvat thans 267 267 (271) colonnes met 11.445 (11.395) leden. In 1963 werd voor ruim een half miljoen gulden hulp aan het buitenland verleend en werden 1500 sets bloedplasma verzonden. Het aan tal ingeschreven donors steeg met 4.000 tot 172.000. Algemeen Handelsblad en N.R.C. fuseren AMSTERDAM, 27-6. De direkties en commissarissen van Algemeen Handelsblad N.V. en. Nieuwe Rotter damse Courant N.V. delen mede, dat tussen hen in principe overeenstem ming is bereikt omtrent een fusie tussen beide vennootschappen. In het kader van de nauwe samenwer king die daaruit zal voortvloeien, is uitdrukkelijk als uitgangspunt geko zen dat de dagbladen „Algemeen Handelsblad" en „De Nieuwe Rotter damse Courant" ieder hun eigen zelfstandigheid en karakter bewa ren. Zodra alle voor deze fusie beno digde regelingen zijn getroffen zal een nadere publikatie volgen, waar bij o.a. de ruilverhouding der aande len zal worden bekend gemaakt. De ze publikatie is tegen augustus a.s. te verwachten, aldus een gezamen lijk communiqué. Schouwse schooljeugd had sportdag in de Westhoek waar veel mensen graag verf kopen MET VAKANTIE van 3 t/m 13 juli NIEUWE BOOGERDSTRAAT ZIERIKZEE HAAMSTEDE, 26-6. De leerlingen van de openbare en christelijk nat. scholen uit ihet westen en midden van Schouwen hebben het vrijdag bijzonder 'getroffen toen een heerlij ke warme zon meidewerking -verleen de aan de sdhoolsportdag, die gehou den werd op de sportvelden van het sportparic „Van Zuijen". Alle onderwijzers sloofden zich tot het uiterste uit om de dag en de op drachten te laten slagen. Als vol leerde tijdopnemers stonden ze met de chronometers de ju'iste tijden op te nemen of ze maten de juiste af stand van de door een leerling -weg geworpen Ibal. Overal op het sport park waren veldjes uitgezet om de verschillende onderdelen te 'kunnen uitvoeren. De 'beste afstand, afgeleid uit een bestaande norm werd met een -letter E op het uitgereikte diplo ma gewaardeerd, het minste resul taat met een A. Hoofdzaak is echter dat 'iedere leerling zijn opdracht sportief opvat, maar een zekere veChtlust om het nog beter te doen dan. een ander, mocht er natuurlijk bijkomen. Alle uitklagen moesten verwerkt worden en thiermede had de heer J. Blom, 'hoofd der school uit Renesse, handen vol werk. Uit eindelijk kon gezegd worden dat van de ongeveer 300 kinderen er 24 een E-diploma hadden gehaald, 109 een D-, 96 een C-, 47 een B- en 8 een A. Temidden van alle drukte over tuigde de 'burgervader van Wester- schouWen, de heer H. P. Everwijn, zich van de 'goede organisatie en de verdere gang van zaken. Natuurlijk was er voor de jongelui wat tc drin ken. Na de middag was er de speur tocht, waarbij het op intelligentie van de leerlingen aankwam. Grote moeilijkheden waren er niet hij cn iedere groep wandelde rustig zijn aangegeven rocte. Ter controle zaten op verschillende-„strategische pun ten" weer leerkrachten om 'dc jon gelui van een Stempel op 'hun roetc- -kaart te voorzien. Een parcours voer de dooi* een pracht stukje Domein- gebied terwijl 'het andere gedeelte door cn langs dc 'bossen 'bij Haam stede voerde. Omstreeks vier uur was de sportdag afgelopen en voer den de 'bussen cn fietsen de leerlin gen weer terug naar hun dorp waar ze nog lang zullen napraten over deze uitstekend geslaagde 26e juni 1964. DODELIJKE ONGELUKKEN NIEUWE NIEDORP. Op de West- friese dijk zijn de sturen van twee vrienden, die per bromfiets van de- T.T. in Assen terugkeerden, met el kaar in aanraking geweest. De 20- iarige T. H. L. M. Goyaarts uit Goir- lc raakte daardoor uit zijn evenwicht en viel. Hij overleed ter plaatse. HEERHUGOWAARD. De 42-jarige heer J. Luken uit Heerhugowaard- Kruis is zondag bij een verkeerson geval in zijn woonplaats om het le ven gekomen. Zijn 7-jarig zoontje Peter werd bij dit ongeval zwaar ge wond. Een ander zoontje van de heer Luken werd licht gewond. DEN HAAG. In de Ursulaklinlek te Den Haag is zondag de 47-jarige ongehuwde F. de Klerkx, zonder be roep, overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval dat hem op 24 juni overkwam. Hij werd toen bij het oversteken van de Noordwal ge grepen door een auto. LUYCKSGESTEL. Zondagmiddag is de 5-jarige Cornelia Kuijpers te Luycksgestel bij het oversteken van de weg door een personenauto aan gereden en vrijwel op slag gedood. HAARLEM. De 4-jarige» jongen C. van Rijn uit Haarlem is zaterdag middag in de Mariastidhting overle den, nadat het kind 's ochtends een groot aantal zenuwtabletten had op gegeten die het in de woonkamer had gevonden. De jongen had ook uit een fles met vloeibare boenwas gedronken. ZIERIKZEE Spreekuur wethouder Men verzoekt ons te willen mede delen dat het spreekuur van de wet houder van onderwijs, mr. K. A. Keuning, morgen(dinsdag)avond ver valt. HAAMSTEDE Sproeivliegtuig maakte noodlanding Omstreeks kwart over twee vrij dagmiddag heeft een sproeivliegtuig van Mastboom's vliegbedrijf N.V. in Rotterdam, een noodlanding gemaakt in een bietenveld bij de Koudckerkse toren onder Haamstede. Het toestel, de PH-WAN, kreeg motorstoring tijdens het bespuiten van een perceel erwten. De piloot, de heer H. Horsten uit Wassenaar, bleef ongedeerd. Ook het toestel bleef on beschadigd. Men zal trachten ter plaatse een nieuwe motor in het toestel te zetten, zodat het vanuit het bietenveld weer zal kunnen opstijgen. NOORDWELLE Opbrengst collecten De opbrengst van de alhier gehou den collecte voor Sonnevanck en Zonnegloren was f 85,75. De SAKOR-collecte heeft f 30,— opgebracht. Reisje meisjesclub De meisjesclub „De Kastanje boom" heeft dezer dagen het jaar lijkse reisje gemaakt, onder leiding van de leidsters mevrouw C. Beve lander en mevrouw M. de Jonge. Reisdoel was ditmaal Antwerpen. De tocht werd begunstigd door prachtig weer en gemaakt met particuliere auto's. De reis ging via Steenbergen, Bergen op Zoom, met Ossendrecht als eerste halteplaats. In Putte kreeg de douane aller belangstelling. In Antwerpen werd het bezoek aan do dierentuin een groot succes. In de speeltuin vermaakte de jeugd zich naar hartelust. Op een rustige plaats buiten 'de stad werd gegeten, waarna het weer terug 'ging naar het eiland. Gelukkig zonder larïge wachttijd' bij het veer kwamen de Duivelandse to rentjes weer in het 'gezicht. Te Noordwelle 'hadden de ouders zich reeds verzameld toen de jeugd om streeks 8 uur 'in het dorp arriveerde. Dank zij de medewerking van de autobezitters en de goede leiding ziet de meisjesvereniging terug op een onvergetelijke dag. S.v. „Brouwershaven" had succes met wandeltocht BROUWERSHAVEN, 27-6. De ne gende wandeltocht, die de algemene sportvereniging Brouwershaven za terdag j.l. organiseerde, is dank zy het byzonder fraaie wandelweer cn een tot in alle puntjes perfekt geor ganiseerde leiding uitgegroeid tot 'n eclatant sukses, waarby het deelne mersaantal dat van vorig jaar sterk overtrof. Er verschenen 690 tippe laars aan de start, 160 meer dan vo rig jaar, zodat deze wandeltocht zich neg steeds in een groeiende belang stelling mag verheugen. De organisatie van dit festijn had bij allen de 'grootste bewondering, waai'bij de geluidsinstallatie een goe de uitkomst betekende waardoor alle groepen goed opgesteld konden wor den. Voorafgegaan door de drum band van „Apollo" o.l^v. de heer A. Hcijbocr, vertrok de fleurige lange stoet door de Zui'ddijkstraat, na eerst nog rond het Marktplein te hebben gedefileerd. De stoet werd gesloten door de grote groep van ,Rust Roest', allen in smetteloos wit tenue, met voorop tamboers en hoornblazers. Grote indruk maakte bij deze groep de perfecte organisatie cn leiding. Bij het vertrek word het woord gevoeld door de voorzitter van de Brouwse sportvereniging de heer P. de Moor, die enkele welgemeende raadgevingen in eega f cn een goede tocht toewenste. De groepen deelne mers van dc 8 km. met hun leiders (sters) vertrokken langs de Zuidcr- nicuwlandweg en Stapelsweg in de richting van „de Vlieger", waar zij weiden onthaald namens dc A.S.V. op oen ijsje of ijslolly, wat zeer op prijs werd gesteld. Met de 8 km. lie pen dc groepen van Delta Sporl (58), Rust Roest (52), jeugdclub „Vlijtige Handen" (35), Jong Dreischor (16) en WIK. De kleintjes van Brouwersha ven liepen o.l.v. movr. Bokelaar-v. d. Volde cn mevr. Botbijl-Jonker. De 15 km. groepen liepen tot eind Sta- pclswog dezelfde route als de 8 km. Daarna ging het over Zonnemaire waar de rust werd 'gehouden in café „De Volharding". Daarna over de Veerdijk richting „Kijk uit" weer terug naar Brouwershaven. De „Vicrbannengroep" uit Nieu- werkerit welke ongetwijfeld dc stijl- prijs verdiende voor de uitstekende wijze van wandelen (allen netjes 3 aan 3 ,de gehele'tocht!) werd onder weg door hun leidster, mevr. J. Lo- dewijk-de Witte (een zeer goede be kende in Brouwershaven, zij liep alle 9 tochten mee), getrakteerd op ecq lollie, wat zeer werd gewaardeerd. De 15 km. groepen waren Rusl Roest (44), Vierbannen'grocp (35), C.J.V. (31), S.V. Duiveland (23), Velocitas (11), S.V. WIK (11) en Meester Bak- Jcergroep (10). Jammer is het dat het aantal deelnemers aan de 25 km. tooht ieder jaar steeds minder wordt. Deze keer waren er slechts 14 deel nemers. Deze 'tocht voerde door de gemeente Brouwershaven, d.w.z. Brouwershaven - Noordgouwe - Drei schor cn Zonnemaire. Plm. kwart over zeven waren dc laatste wande laars binnen cn konden dc organi satoren terugzien op een zeer ge slaagd wandelfestijn, wat opnieuw een rekord betekende voor de Brouwse sportvereniging. Een woord van dank aan zustor v. d. Velde voor haar medische hulp mag hier niet ontbreken, evenmin aan dc con troleurs. autobezitters enz. Er waren geen uitvallers tijdens deze trip, zo dat allen de medaille c.q. cijfer in ontvangst konden nemen. Voor dc 9e maal liepen mee mevr. J. Lode- wykwdc Witte, A. den Boer cn K. dc Moor; voor dc 8e maal Jannie van Bcvcren, Wilna v, Bevcren en Kiel Rijnberg; de 7e maal Celia v. d. Berg, Jannie Botbijl, Sjaak Dorre- man, dr. J. C. Ruimer, B. Sehot en Harry Westdorp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2